Népújság, 1962. március (13. évfolyam, 50-76. szám)

1962-03-07 / 55. szám

NEPÜJSAG 1962. március 7., szerda iSfUrhf A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi első fordulója kevés változást hozott a táblázaton A Honvéd Dobó SE egy ponttal és jobb gólarányával reset — Óriási tömörülés a mezőny közepén és a táblásat alján — Heves megkezdte a felzárkózást Jó küzdelmek, a megyei ifjúsági birkózó-bajnokságon A megyei labdarúgó-bajnokság első tavaszi fordulójában néhány frdekes mérkőzésre került sor. A Honvéd Zalka SE a Gyöngyösi Bá­nyásszal került szembe, s a két szomszédvár küz­delme — mint ahogyan az lenni szokott — döntet­len eredménnyel ért véget. Rend­kívül értékes _ pontot szerzett a Hatvani VSE Ró- zsaszentmártonban, és a Lőrinci Elektromos Hatvanban, a Kinizsi­vel szemben. Meglepetésnek számít az előkészületi mérkőzések során ó formát mutató Egri Előre hazai veresége a hevesiektől. Az újjászer­vezett Honvéd Korvin SE Apcon önnyedén érte el nagyarányú győ- ■ elmét, s ez arra mutat, hogy a erpeléti csapattal a tavasszal szá­molni kell! A listavezető Honvéd obó SE is megerőltetés nélkül fektette kétvállra Tiszafüredet. Rózsaszentmárton— Hatvani VSE 1:1 (1:0) Rózsaszentmárton, 700 néző. Vez.: Csiba. Rózsaszentmárton: Mátra — Bor­bély, Laczik, Kazi — Tajti, Papp — Báti, Morvái. Tóth, Imre II., Patai. Edző: Túrán István. HVSE: Nagy — Zs ám böki, Tóth, Cugyella — Kiss, Sáfrán — Pillér, Katona, Fehér, Szabó, Hegedűs. — Edző: Kókai János. Esőtől felázott, mély talajon az Iső félidőben szinte végig a hazai apat támadott, de csatárai a leg- <bb helyzeteket is kihagyták, vagy ?dig a jól záró hatvani védelem dőben lépett közbe. Egy ízben Imre II. már csak a kapussal állott szemben, de aztán a rapusba lőtte a labdát. Az első gól a 35. percben esett, amikor a hat­vani védők szerelését Morváival -zemben a játékvezető szabályta­lannak nyilvánította és a megítélt ll-est Borbély értékesítette. 1:0. Szünet után változott a helyzet, fokozatosan a hatvaniak lendültek támadásba, de egyenlíteniük csak a játék vége felé sikerült: egy vasutas-támadás végén Laczik kéz­zel ért a labdához, 11-es! A labdának Szabó futott neki és elcsen a hálóba lőtte. l:l. A Domer sérülése miatt felfor­gatott hazai csapat csak az első félidőben Játszott jól, a n. félidő­ben viszont a HVSE nyújtott jobb teljesítményt. Jók: Tajti, Imre U., Báti, illetve a közvetlen védelem és a belső hármas. Csiba kielégítően vezette a csú­szós talaj miatt nehézzé vált mér­kőzést. JUHÁSZ MIKLÓS Hevesi MEDOSZ— Egri Előre 2:1 (2:1) Eger, 600 néző. Vez.: Srej. Heves: Magyar — Barcsik, Frank, Nagy F. - Gombaszegi, Nagy S. - Fehér, Balogh, Burovincz, Kán, Bessenyei. Edző: Nagy Ferenc. Előre: Kelemen — Lezsák, Huszár, Mata — Szász, Vass — Tóth, Pintér, Petrényi, Palotai, Kiss. Edző: Jáhn Aladár. A kiesés szempontjából fontos találkozó a jól kezdő egriek góljá­val kezdődött: Palotai labdájával Petrényi jól ugrott ki, és a kimoz­duló Magyar mellett a hálóba gu­rított. 0:1. Az Előre ezzel el is lőtte minden puskaporát, s az ellenfele védel­mének gyengéit felismerő Hevesi MEDOSZ széleken vezetett támadá­saival mind gyakrabban hozta ve­szélybe Kelemen kapuját. A 25. percben Bessenyei öt mé­terről fölé lőtte a labdátj majd utána Lezsák szabálytalankodása miatt szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Frank lövése a sorfalról Buro- vincz elé pattant, a csatár lövését Kelemen kiütötte, de Burovincz is­mét megszerezte a labdát, s má­sodszorra éles szögből a hálóba továbbította. 1:1. Heves továbbra is veszélyezte­tett, és a 40. percben — kihasznál­va a hazai védelem kapkodását — megszerezte a győztes gólt: Besse­nyei vezette fel a labdát és senki­től sem zavartatva, elég éles szög­ből a hálóba lőtte. 2:1. Üjabb vé­delmi hiba! Szünet után a vendégek megerő­sítették védelmüket, és a rendkívül kiábrándító módon, lélek nélkül játszó Előrével szemben sikerült megtartaniok egygólos előnyüket. A hevesiek nagy védelmi hibáké­ból érték el góljaikat, mégis azt kell mondanunk, hogy lelkesebb játékuk alapján rászolgáltak a győzelemre. Jók: Barcsik, Frank, Gombaszegi, Burovincz, illetve Huszár és Szász. Srej higgadtan, körültekintően, jól vezette a mérkőzést. ROMÁN LÁSZLÓ Gyöngyösi VSE— Füzesabonyi VSC 1:0 (1:0) Füzesabony, 600 néző. V.: Rigó. Gyöngyös: Gyóni — Kovács, Mu­rányi, Medveczki — Madár, Geiger — Bella, Szécsényi, Berta, Deli, Ivádi. Edző: tvadi László, FVSC: Bocsi — Bemáth n., Kiss, Csuhái II. — Jaskó, Túróczi — Erőss, Gál, Csontos, Horváth II., Horváth I. Edző: Túróczi János. Aránylag jó talajú pályán került lejátszásra a mérkőzés. Az egyet­len gól már a 8. percben megszü­letett: egy előreívelt labdát elköny- nyelműsködtek a védők, és Szécsé­nyi — felismerve a helyzetet — a hálóba továbbított. 1:0. Ezután is inkább a gyöngyösiek veszélyeztettek, ellentámadás során Csontos lövését védte Gyóni szé­pen. A n. félidőre feljavult a hazai csapat, s bár a korszerűbb és gyorsabb labdarúgást ebben a já­tékrészben is a gyöngyösiek ját­szották, — szinte a levegőben lógott a kiegyenlítő gól. A 75. percben például nagy kava­rodás támadt a gyönyösi kapu előtt, Gyóni közben megsérült, a füzesabonyi csatárok azonban az üres kapu torkában is kihagyták a helyzeteket. Az utolsó percekben a gyöngyö­siek hibáztak biztos gólhelyzetek­ben. A GYVSC győzelme teljesen meg­érdemelt. Az új összetételű füzes­abonyi csapat rendkívül idegesen játszott. Jók: Gyóni, Murányi, Bella, Szé­csényi, Deli, illetve Bocsi (a me­zőny legjobbja), Kiss és Erős. Rigó jól vezette a mérkőzést. SZIGETVARY JÓZSEF Honvéd Korvin SE— Apci Vasas 4:0 (3:0) Apc, 300 néző. Vez.: Simon dr. Honvéd: Hóvári — Hadobás, Gál, Kozma — Bákai, Nagy — Balázs, Karácsony, Szabó, Bakonyi, Kato­na. Edző: Mészáros Bertalan. Apc: Szabó — Mihályi, Nagy, Zel- nik — Bagó, Kovács — Cziperle, Rezsnyák, Kiss, Csirke, Rácz. Ed­ző: Körösi Ferenc. A zuhogó esőben, már az első félórában eldőlt a mérkőzés sorsa: az 5. és a 15. percben súlyos vé­delmi hibákból Szabó szerzett gó­lokat, majd a 25. percben Bakonyi szabadrúgásból 3:0-ra növelte a vendégek előnyét. A n. félidőben feljött az Apci Vasas, de csatárai a kínálkozó helyzeteket nem tudták kihasz­nálni. A 83. percben Bakonyi újabb sza­badrúgása jutott Szabó hálójába, s ezzel kialakult a- 4:0-ás végered­mény. A Honvéd Korvin SE megérde­melte a győzelmet, de a gólarány túlzott. Az apciak az első 30 perc­ben vesztették el a mérkőzést, ami­kor a védők hibát hibára halmoz­tak. Jók: Hadobás, Gál, Balázs, Szabó, Bakonyi, illetve Mihályi, Bagó és Csirke. A játékvezető a harmadik gól előtti szabadrúgás megítélésénél hibázott. KOMÁROMI TIBOR Honvéd Zalka SE— Gyöngyösi Bányász 1:1 (1:0) Gyöngyös, 800 néző. V.: Nagy L. Honvéd: Ambrus — Róth, Czuder, Köves — Szonda, Csányi — Kardos, Szentgyörgyi, Bócsik, Csuzda, Os- váth. Edző: Hernádi Géza. Bányász: Kiss - Varga I.; Ba­logh, Vörös — Juhász, Borosi — Eperjesi, Varga II., Morvái, Farkas, Sőregi. Edző: Héthy László. Fergeteges bányász-támadások vezették be a mérkőzést, igazi gól­helyzet azonban nem akadt. A Honvéd ezekben a percekben rend­kívül idegesen, kapkodva játszott. A .20. percben váratlan Honvéd­gól törte meg a bányászok roha­mait: Szentgyörgyi a félpályáról tört előre, egy csellel lerázta ma­gáról a rátámadó Baloghot és 18 méteres ívelt lövése a rosszul he­lyezkedő és későn vetődő Kiss mellett a jobb sarokba hullott. 1:0. A félidő hátralevő részében me­zőnyjáték folyt, amelyet a Honvéd irányított. A Honvéd fölénye a II. félidőben is folytatódott, de negyedóra el­telte után ismét a Bányász ragadta magához a kezdeményezést, a Honvéd mindinkább visszaesett. Egy ízben Czuder a kapu előteré­ben kézzel ütötte el a labdát, nyil­vánvaló 11-es. A játékvezető azon­ban továbbot intett. A félidő köze­pén esett a Bányász egyenlítő gól­ja: Juhász 20 méteres bombája a baloldali lécről Sőregi elé pattant, s a csatár közelről a hálóba lőtt. 1:1. Az utolsó percekben még egyszer fellángolt a Honvéd, de újabb gól már nem esett. Az első félidőben a Honvéd, a másodikban a Bányász játszott jobban, a döntetlen igazságos. Jók: Róth. Köves, Szentgyörgyi, .illetve Kiss, Balogh, Juhász. Nagy L. játékvezető Czuder keze- zésénél hibát követett el, egyéb­ként jól vezette a mérkőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Lőrinci Vasas— Hatvani Kinizsi 1:1 (1:0) Hatvan, 1000 néző. Vez.: Koncz. Kinizsi: Bacsa — Szécsényi, Smidth, Eperjesi — Koczka, Sár­közi - Zámbó, Kovács, Román, Szendi, Szigetváry. Edző: Seres Gyula. Lőrinci: Hegyi - Czako, Ocská, Nagy — Gubola, Szűcs — Lőrincz, Blaha, Kiss, Hartmann, Sőregi. — Edző: Nagy. Váltakozó támadásokkal, esőtől felázott, mély talajon indult a já­ték. A Lőrinci előrelendülései rend­szerint Sőregi leshelyzetén akad­tak el, a másik oldalon főleg Ro­mán vívott nagy harcot a védők­kel. A 18. percben váratlanul esett a lőrinciek vezető gólja: Sőregi pon­tos beadását a jó ütemben érkező Kiss védhetetlenül lőtte a hálóba. 1:0. A hatvaniak Román kapufájával válaszoltak a gólra, majd Hegyi több ízben is bebizonyította, hogy kitűnő formában van. A 30. perc­ben Sőregi egy összecsapásnál megsérült és már csak a második félidőben tért vissza. Szünet után Lőrinci az eredmény tartására törekedett, s így a hat­vaniak időnkint nyomasztó fölény­be kerültek. A csatárok azonban adósak ma­radtak a befejezéssel, vagy pedig a remek Hegyi hárított. A 73. percben a lőrinci védők szabálytalankodása miatt 11-eshez jutott a Kinizsi, amelyet Zámbó értékesített. 1:1. Végig jó iramú, sportszerű küz­delmet vívott egymással a két csa­pat, az eredmény igazságos. Jók: Hegyi (a mezőny legjobbja). Gubola, Ocskó, Sőregi, illetve az egész támadósor. Koncz kitűnően vezette a mérkő­zést. (K.) Honvéd Dobó SE— Tiszafüred 4:0 (3:0) Eger, 600 néző. Vez.: Fekete. Honvéd: Zsiiinszki — Kovács, Alaxai, Józsa — Jaskó, Szarka — Bolla, Juhász, Molnár, Csendes, Lőrincz. Edző: Bóta Sándor. Tiszafüred: Tóth II. - Balogh II.. Tóth I., Csorna I. — Remenyik, Ferge — Zsélyi. Balogh I., Csorna n., Fótos, Szeleczki. Edző: Lipcsei Elemér. A hazai csapat rögtön az elején formás támadásokat vezetett, főleg a jobbszárny volt elemében. Időn­ként nagy nyomás nehezedett a vendégek kapujára, a fölény azon­ban csak a 23. percben érett góllá, amikor Juhász lövésszerű beadása a védőkről Bolla elé pattant, és a csatár kapásból a bal sarokba lőtt. 1:0. A 32. percben Juhász ugratta ki Bollát, a szélső lövése a védőkről Juhász elé perdült, aki a labdát a jobb sarokba továbbította. 2:0. Ezuán Molnár lövése a felső lécen csattant, majd egy perccel a befe­jezés előtt a középcsatár háromra emelte az egri gólok számát. Szünet után sem változott a hely­zet, továbbra is a Honvéd játszott nagy fölényben, de a vendégek vé­delme — ha sokszor szabálytalan­ság árán is — jól állta a sarat. A 75. percben Csorna n. megsé­rült, és végleg elhagyta a pályát. Az utolsó gól a 85. percben esett Molnár közeli lövéséből. A Honvéd akár nagyobb arány­ban is győzhetett volna. Jók: Bol­la, Juhász, Molnár, illetve Tóth II. (a mezőny legjobbja), Tóth I. és Ferge. Fekete játékvezetőnek n második félidőben fordított ítéletei is akad­tak. BALOGH BÉLA A megyei A Heves me­gyei Birkózó Szövetség Eger­ben rendezte meg Heves me- £5* gye 1962. évi if­júsági és serdü­lő-bajnokságát. Az ifjúságiak szép f küzdelmeket vívtak egymással, de j a serdülők — kevés versenyző szőnyegre lépése miatt — nem tudták az ifik teljesítményét meg­ismételni. A verseny egyik jelentős szín­foltja volt az ostorosi birkózó-fia­talok megjelenése, akik a gyön­gyösi MEFOSZ ifistáit megelőzve, negyedik helyen végeztek. Az ifiknél egyébként szoros volt a küzdelem, ami bizonyítéka annak, hogy a sportkörök kellőképpen felkészültek a bajnoki küzdelmek­re. Eredmények. Ifjúságiak. 50 kg: 1. Fónad (Egri Dózsa), 2. Fodor (Petőfibánya). 53 kg: 1. Bor­bola (Petőfibánya), 2. Nagy László (Gy. Spartacus), 3. Szajkó (Egri Dózsa). 56 kg: 1. Hanus S. (Egri Dózsa), 2. Ferencz (Petőfibánya), 3. Gulyás (Gy. Spart.) 59 kg: 1. Molnár (Gy. Spartacus), 2. Nagy (Petőfibánya), 3. Pataki (E. Dózsa). 62. kg: 1. Ifj. Szőke (Gy. Sparta­cus), 2. Bartók (Ostoros), 3. Balázs (Gy. Spartacus). 66 kg: Sárai (Pe­tőfibánya), 2. Púp (Petőfibánya), 3. Bakondi (Egri Dózsa). 70 kg: 1. Garabás (E. Dózsa), 2. Hegyi (Os­toros), 3. Fehér (Petőfibánya). 74 kg: 1. Mirkóczi (Egri Dózsa), 2. Pelle (Gy. Spartacus), 3. Gönczi (Gy. MEDOSZ). 79 kg: 1. Rendes (Ostoros), 2. Magyar (Gy. Sparta­cus). Nehézsúly: 1. Tóth L. (Gyöngyö­si MEDOSZ). Pontversenyben: 1. Egri Dózsa 23, 2. Petőfibánya 23, 3. Gyöngyösi Spartacus 20, 4. Ostorosi Tsz SK Torna verseny Hevesen Nemrég látott napvilágot a he- hevesi járási TST felhívása a sport­körökhöz és a testnevelő taná­rokhoz, amely a már bizonyos hagyományokkal, de jelenleg kevés versenyzővel ren­delkező tornasportág népszerűsíté­sét szorgalmazta. E felhívás szellemében rendez­ték meg Hevesen a járási ifjúsági ház helyiségében, Heves, Kisköre, Kömlő, Boconád községek négy leány- és két fiúcsapata mintegy 48 főnyi versenyzőjének részvéte­lével az első ilyen hírverő tornász- versenyt. A kiírás szerint minden 12. élet­évét betöltött tornász indulhatott, tehát a KISZ és az úttörő-szerve­zetek közös csapatokat nevezhet­tek. A verseny anyaga a falusi spartakiád és az iskolai tornaver­seny anyagából lett kiválogatva. Nagy kár — s emellett nem le­het napirendre térni —, hogy olyan nagy községek csapatai, mint Tiszanána, Erdőtelek, Tárná­méra, távolmaradtak a viadaltól. Pedig ezeknek az iskoláknak a testnevelési feltételei nem külön­bek; mint a fentebb említett, ver­senyzőket indító községekben, ahol szűk kis szükségtomaterem- ben, az iskola folyosóján, vagy a tanteremben a padok között ké­szülteit fel a versenyre ... A gyakorlatokról csak annyit: ha néha a kivitelben, vagy a ne­hézségi fokban voltak is bőven ki­fogásolni valók, mégis nagy ered­ménynek számít a lelkesedés, az akarás, amivel a gyerekek ezeket a gyakorlatokat végrehajtották! Mindez bizonyíték arra, hogy a torna a legkisebb faluban is ren­delkezik életképes vonásokkal, csak legyen olyan, aki foglalkozik is a gyerekekkel. Ez pedig első­sorban a testnevelő tanárok fel­adata ! A verseny rendezősége ezúton is köszöni az Egri Pedagógiai Főis­kola tanársegédének, és annak a négy főiskolás lánynak munkáját, akik egész vasárnapjukat felál­dozták azért, hogy betöltsék a pontozóbírói tisztséget. Eredmények. Fiú-csapat: 1. Kömlő 197,6 pont, 2. Heves H. 185,45. Leány-csapat: 1. Kömlő 191,8, 2. Boconád 186,2, 3. Heves n. 184,75, 4. Kisköre 183,75 ponttal. Fiú egyéni: 1. Angyal Sándor (Kömlő) 28,3, 2. Veres (Kömlő) 28, 3. Márkus (Kömlő) 27,85 ponttal. Leány egyéni: 1. Pádár (Kömlő) 27,65, 2. VitkóCZi (Kömlő) 27,55, 3. Bárdos (Kömlő) 27,15 ponttal. Tóth Gyula, testnevelési szakfelügyelő. €H i Brazil előkészületek labdarúgó-bajnokság állása: 1. H. Dobó SE 16 H 4 1 44:12 26 2. H. Zalka SE 16 11 3 2 36:15 25 3. Rsz.-márton 16 10 3 3 46:25 23 4. Gy. Vasutas 16 7 5 4 28:23 19 5. H. Kinizsi 16 6 4 6 24:19 16 6. H. Korvin SE 16 6 3 7 27:24 15 7. Recsk 16 6 3 7 25:27 15 8. Gy. Bányász 16 4 7 5 12:22 15 9. Lőrinci 16 5 4 7 24:30 14 10-11. E. Spart. 16 4 6 6 20:27 14 10-11. Heves 16 6 2 8 20:27 14 12. HVSE 16 5 3 8 18:17 13 13. FVSC 16 6 1 9 20:31 13 14. Tiszafüred 16 5 3 8 14:27 13 15. Egri Előre 16 3 5 8 18:28 11 16. Apc 16 4 2 10 21:43 10 Tulaj dnoképpen ezen a téren eddig nem sok történt, s csak egy válogatott jellegű városközi mér­kőzésre — Sao Paulo—Rio de Ja­neiro csapatai között — került sor. A brazil szövetség most elhatá­rozta, hogy március 31-től, amikor is a szövetség már rendelkezik a válogatott-j elöltek fölött, a követ­kező előkészületi edzőpróbákat rendezi meg: április 4-én Uruguay, május 3. és 6. Portugália, május 13. és 17 Wales, — május 19. és 21. Lengyelország, május 26. Peru és május 29-én (tehát egy nappal a VB kezdete előtt) Ecuador ellen. A brazil válogatott két edzője, Feola és Moreira, azt kérték az egyesületektől, hogy a tekintetbe jövő játékosaikat már március el­sején állítsák a szövetség rendel­kezésére. A brazil szövetség a ma­ga részéről támogatja a kívánsá­got, a klubok azonban anyagi ér­dekekre hivatkozva ragaszkodnak az eredetileg megállapított, már­cius 31-i terminushoz. NEPŰJSA6 A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Papp János Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Tóth József Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 3. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: 33 Gyöngyös. Főtér 3., fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger; Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Bródy Sándor utca 4. Igazgató: Marosán József í Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet- | hetö a helyi postahivataloknál és i kézbesítőknél. TRABANT Lim. gépkocsi, garan­ciális, eladó. Borsodnádasd; Le­mezgyár, 242. telefon. ÜLTESSEN ROZSAT! Különle­ges újdonságok, gyönyörű szinek. Szállítás postán. Kérjen díjmentes fajtajegyzéket. Szálkái, rózsakerté­szet, Budapest, Dalszínház u. 10. JÓKARBAN levő Danuvia, 7500 km-t futott, sürgősen eladó. Szabó Sándor, Adács. A GYÖNGYÖSI Vas- és Fémipari Vállalat azonnalra vállal szürke vasöntvény-gyártást. Cím: Gyön­gyös, Vasöntő u. 2. Telefon: 58. Ügyintéző: Veres. ÉRTESÍTJÜK üzletfeleinket, hogy a hevesi átvevőhelyünk vezetője, Forgács János, vállalatunktól kilé­pett. Kérjük a vállalatokat, magá­nosokat, hogy a telepijei szemben esetleges követeléseiket 15 napon belül, jogvesztés terhe mellett, je­lentsék be a Szolnok—Heves me­gyei MÉH Vállalat, Szolnok, Már­tírok útja 9. címre. AZ ORSZÁGOS Kőolaj- és Gáz­ipari Tröszt Alföldi Kőolajfúrási j Üzem Egri Üzemegysége — elfo- I gadható bérleti összegért keres egy, vagy több helyiségből álló he­lyiséget, irodának, cím: Eger, Sas u. 3. Telefon: 23-95. WARTBURG eladó. Gyöngyös, Deák Ferenc a. «. Telefon; JM. 11, 5. Gyöngyösi MEDOSZ 6 pont­tal. Serdülők. 48 kg: 1. Földi (Gy. MEDOSZ); 2. Dobó (Gy. Spartacus). 50 kg: 1. Laczkó (Gy. Spartacus). 53 kg: 1. Farkas (E. Dózsa), 2. Vaka (Gyön­gyösi Spartacus). 56 kg: 1. Kes­keny (E. Dózsa), 2. Ferge (Gyön­gyösi Spartacus). 59 kg: 1. Zajácz (Gy. Spartacus). 62. kg: 1. Adám (Gy. Spartacus). 66 kg: 1. Király (Gy. Spartacus), 2. Szarvas L. (E. Dózsa). 70 kg: 1. Agócs (Gyöngyösi MEDOSZ), 2. Rohonczl (E. Dózsa). Pontversenyben: 1. Gyöngyösi Spatracus 23, 2. Egri Dózsa 16, 3. Gyöngyösi MEDOSZ 10 ponttal. Kun István A Népújság totó-Sipplei 10. hét: 1. FTC—MTK 1 2. Bp. Honvéd—Vasas 1x2 3. Komló—Ü. Dózsa 2 4. ózd—SBTC 1 x 5. Tatabánya—Győr 1 6. Csepel—Pécs 1 7. Dorog—Szeged 1 x 8. Budafok—Szombathely 2 x 9. M-magyaróvár—Sz-fehérvár l x 10. Sopron—Budai Spart. 1 x 11. Juventus—Milan x 2 12. Róma—Fiorentina 1 x Pótmérkőzések: 13. Egyetértés—Miskolc 1 x 14. Borsodi B.—Láng 1 15. Kecskemét—Szolnok 1 16. Nyíregyháza—DEAC 1 x A 9. fogadási hétre 778 161 szel­vényt küldtek be a fogadók. Nye­reményalap: 1 469 000 forint. A 12 találatos szelvények száma 12 da­rab, nyereményösszegük egyen­ként 29 181 forint. 11 találatot 236 fogadó ért el, nyeremény egyen­ként 1484 forint. A 10 találatos szelvények száma 2722, nyeremény egyenként 171 forint. ájtatos hangulatban volt Az egyik amerikai vidéki lapban jelent meg: „Tegnap­előtt a 82 éves Doris Candler asszony bibliaóráról hazafelé tartott, de útközben a Church Streeten vitába keveredett ha­sonlókorú, ugyancsak a biblia­óráról hazatérő szomszédnőjé­vel. Veszekedés közben az ájta- tos öregasszony haragra ger­jedt, és énekeskönyvével úgy fejbevágta vitapartnerét, hogy az orvosok semmi reményt nem fűznek az asszony felépülési­hez.” A sajtónak arra a kérdésére, hogy mely játékosok lesznek tag­jai a VB válogatott keretnek, Moreira következőképpen vála­szolt: Kapusok: Gilmar, Castilho, Valdir. Hátvédek:, N. Santos, Ge- raldo, G. Jair, Valdemar, Proco- plo, Altair. Középhátvédek: Belli­ni, Mauro.4 Szélső fedezetek: D. Santos, Bene, Aldemar, Creco, Zazimo, Amaro, Ayrtom, Zlto. Csatárok: Garrincha, Jair, Didi, Gerson, Chinesonho, Vava, Tomin- ho, Pelé, Buzzoni, Pepe, Bazzani, Henrique, Cane, Amarildo, Za- gallo, Calazans. Mint a névsorból megállapítható, valószínű, hogy a brazilok a chilei torna első mérkőzésein olyan csa­patot fognak szerepeltetni, amely nem sokban tér majd el attól az együttestől, amely Svédországban a világbajnokságot megnyerte. A brazil szaksajtó, nyilván a szövetség sugalmazására, támadást intéz egyes európai szövetségek el­len, szemükre hányva, hogy mint például Ausztria, lemondták bra­zíliai vendégjátékaikat és ezzel ér­zékeny kárt okoztak a brazil szö­vetségnek. Üdülők, fürdők, gyógyintézetek figyelem! Raktárunkra beérkezett nagyobb mennyiségű nyugágy és kertiszék Tavaszi és nyári szükségletüket most biztosítsák. Megrendelésre szállítást azonnal eszközlünk. A HEVES MEGYEI VAS- ÉS MŰSZAKI NAGYKERESKEDELMI VÁLLALAT Eger, Nagyvárad utca HBiiRiiaaiiiaBHi A Mátravidéki Fémművek felvételre keres főenergetikusi munkakörbe, legalább 5 éves gyakorlattal rendelkező GÉPÉSZ- vagy VILLAMOSMÉRNÖKÖT. Fizetés kollektív szerint, lakást biztosítunk. A jelentkezé­seket írásban, az alábbi címre kérjük: Mátravidéki Fémművek, személyzeti osztálya, Sírok.