Népújság, 1961. december (12. évfolyam, 283-307. szám)

1961-12-05 / 286. szám

NÉPtJSÄG 1961. december 5., kedd 6 Eger győzött, az M. Bányász pontot vesztett, így vasárnap Egeresedben dől el az első hely kérdése — Oz Egeresed Bányász otthonában szenvedett vereséget — Petöfibánya legyőzte a táblázat éllovasát — Gyöngyös pontot szerzett Kisvárdán Ez történt oz NB Ilí-ban A labdarúgó NB III. Északkeleti csoportjában is lezajlott az utolsó forduló, már csak az elmaradt Rgercsehi—Miskolci Bányász mér­kőzés van hátra, amelyet novem­ber 10-én, vasár­nap rendeznek meg Egercsehi- ben. Az Egri Dó­zsa — mint vár­ható volt — biz­tosan nyert a gyenge játékerőt képviselő Debre­ceni Kinizsi ellen, annak ellenére, hogy játéka egyáltalán nem volt meggyőző, sőt mondhatjuk: az őszi idény leggyengébb teljesítményét nyújtotta az egri csapat. Egyes já­tékosokon, sajnos, az idegfáradtság jelei mutatkoznak, jól jön tehát a téli pihenő ... Az Egercsehi Bányász a csoport legjobb formában levő együttesét, a Debreceni Honvédőt látta vendé­gül, és nagy küzdelem után 1:0 arányú vereséget szenvedett tőle, Ügy látszik, hogy a bányász-csap at inkább idegenben szerepel jobban, s ez nem valami biztató a jövő va­sárnapi, Miskolci Bányász elleni találkozó esélyeit illetően. Petőfi- bányán nagy számú néző volt kí­váncsi a táblázat első helyén álló Sashalmi Elektromos vendégjáté­kára. A vendégek igazolták jó hí­rüket, most azonban a második felidőben kitünően játszó Petőfi- bányai Bányász előtt meg kellett hajolniok. A magára ialalt Gyön­gyösi Spartacus is nagyszerű telje­sítményt nyújtott: az otthonában rendkívül veszélyes Kísvárdai Va­sastól sikerült egy pontot elcsípnie. Egri Dózsa— Debreceni Kinizsi 3:0 (3:0) Eger, 2500 néző. V«Z.‘. Rácz. Eger; Szűcs - Szász, Hanusz, Revász - Várallyay, Kelemen - Lisztóczlcy, Usztöke, Hídvégi, Nagy I., Bocsi. Edző: Nagy István. Jó talajtl pályán, szép számú né­zőközönség előtt került sor az Egri Dózsa őszi utolsó bajnoki mérkő­zésére. Közepes iramban kezdődött a mérkőzés, az első tíz perc tapo­gatózó mezőnyjátékkal telt el, amelynek végén az egyik jobbol­dali egri támadást siker koronázta: szögletrúgás után Hídvégi ügyesen perditett labdája a debreceni kö­zéphátvéd lábát érintve, jutott a hálóba. 1:0. Rácsban jó szemű játékvezetőt ismertünk meg, túl sokat magya­rázott azonban a pályán, s a má­sodik félidőben fokozatosan kicsú­szott a lába alól a talaj. Ekkor több hibát vétett. Petöfibánya—Sashalom 1:0 (0:0) Petöfibánya, 800 néző. Vezette: Tófalvi. Petöfibánya: Kovács - Toth II., Sándor, Forgács — Toth I., Takacs - Fehér, Alattyáni, Szarvas, Gelics, Bóesó. Edző: Wämser Gyula. Ideges, kapkodó hangulatban kezdődött a mérkőzés. A sashal­miak a második percben lesgólt értek el. Általában a két 16-os vo­nal között folyt a küzdelem, a kapuk csak ritkán kerültek ve­szélybe, mert a védelmek kitünően zártak. Feltűnő vólt, hogy a pető- fibányai támadások rendre Fehér lesein akadtak el. A 25. percben Takács szabadrúgása nyomán me­leg helyzet adódott a sashalmi kapu előtt, Alattyánit a védők el­kaszálták, a labda közben Bóesó elé pattant, de nem érte el. A következő eseményt Alattyáni nagy kapufa-lövése jelentette, majd Fehér egészen az alapvonalig fu­tott a labdával, középre iveit és a kapus biztosan védett. Közvetle­nül a befejezés előtt Bóesó ejtett lövése a felső kapufát érintve, hagyta el a játékteret. Óriási iramban indult a második félidő. Petöfibánya fokozatosan térfelére szorította ellenfelét, a két fedezet jobbnál jobb labdákkal in­dította újabb és újabb rohamra a sokat mozgó támadósort, s így a vendégek védelme sokszor Jött zavarba. Az 55. percben Szarvas tört ld a védők mellett, de hosszan szök­tette magát, s oda lett a helyzet. Ezután parázs jelenetek adódtak a sashalmi kapu előtt, egy ízben Fe­hér már csak a kapussal állott szemben, de két méterről belelőtte a labdát. Rögtön utána két ízben a gólvo­nalon mentettek a sashalmi védők. A hazaiak fölénye a 73. percben góllá érett. Alattyáni tört előre a labdával, már jóval a 16-oson belül járt, amikor a védők felvágták. Közben a labda a hálóba jutott, a játékvezető, meglepetésre, nem gólt, hanem 11-est ítélt. Szarvas futott a labdának és lövése a felső kapufa éléről vágódott a hálóba. 1 -n A következő játékrészben nem változott a helyzet, eléggé lagyma­tag. esemény nélküli, helyenként unalmas játék folyt, — főleg a két 16-os vonal között. A 20. perctől támadásba lendült az addig védekezésre szoruló ven­dégcsapat és rögtön óriási kapufát űrt el. A másik oldalon Hidvégl ugrott ki a védők között, de a lö­vésben megzavarták és a kapus biztosan mentett. Nem sokkal később újabb - deb­receni kapufalövés növelte a nézők elégedetlenségét, majd egy perc múlva Szűcs üggyel-bajjal tudott hárítani egy újabb debreceni táma­dás végén. A 35. percben Eger tovább növel­te előnyét: Hídvégi baloldalról' ke­resztbe emelt labdáját Üsztöke le­kezelte és ballábbal a kapu jobb Barkába vágta. 2:0. A 40. percben a kiugró Hídvégit tt 16-oson belül szabálytalanul aka­dályozták' a védők, u megítélt 11-est Várallyay értékesítette. 3:0. A gól után a vendégek Bagi ne­vű játékosát, sportszerűtlenségért, kiállították. Közvetlenül a befeje­zés előtt Üszíöke szép cselei kap­tak tapsot a közönségtől. Szünet után mindenki további egri gólokat várt, ezek azonban, Sajnos, elmaradtak. A második félidőben is jóformán Csak mezőnyjáték folyt, a kapuk titkán kerültek veszélybe. Egy íz­ben Hidvégi elől szögletre mentet­tek a védők, majd Nagy I.—Bocsi­támadás végén a balszélső lövése az oldalhálóban akadt el. A 63. percben Nagy I. megsérült, s helyet cserélt Lisztóczkyval. Né­hány perccel később Hidvégi jutott a kiállítás sorsára, s most már mindkét csapat 10-10 emberrel ját­szott tovább. A 80. percben Lisz- tóczky bomba-szabadrúgása a jobb kapufa töve mellett suhant el, majd Bocsi a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta kihasználatlanul. A két csapat küzdelméből a töb­bet kezdeményező és helyzeteit jobban kihasználó egri csapat meg­érdemelten került ki győztesen. Hozzá kell azonban tennünk, hogy a csapatot régen láttuk már ilyen rosszul és ilyen idegesen játszani. Jellemző, hogy egyes játékosok 3:0-ás vezetésnél, Hidvégi kiállítása után, elítélendő fegyelmezetlensé­gekre, sportszerűtlenségekre ragad­tatták magukat. Ez bizony nem váltott ki jó hatást a nézőtéren, még akkor sem, ha esetleg a játék­vezető a kiállításnál tévedett. .. Egyénileg: Szűcs kevés dolgát jól látta el. A hátvédhármasban Ha- nus nem volt olyan magabiztos, mint máskor, a két szélső hátvéd közül Szász tetszett jobban. A fe­dezetek játéka is messze elmaradt a várttól. Várallyay volt a jobbik, Kelemen ezúttal hibás felfogásban próbálta feladatát megoldani. A lámadósor belső hármasa mérsé­kelt teljesítményt nyújtott, a két szélsőnek csak igyekezete dicsér­hető. X .U. A hátralevő időben Sashalom vé­delme — ha sokszor szabálytalan­ságok árán is — meg tudta őrizni kapuját az újabb góltól. A 81. perc­ben a vendégek nagyerejű szabad­rúgását Kovács nagy bravúrral a kapu jobb felső sarkából ütötte szögletre. Petöfibánya jóképességű együt­test győzött le. Különösen a má­sodik félidőben volt meggyőző a hazaiak játéka. A győzelem meg­érdemelt, a győzelmi arány, a helyzetek alapján, nagyobb is lehe­tett volna. Egyénileg Kovács biztos Őre volt kapujának. Sándor kitűnő teljesít­ményt nyújtott, Tóth II. megbízha­tóan látta el feladatát, Forgács bi­zonytalan kezdés után erősen fel­javult. A két fedezet mind a véde­kezésben, mind pedig a támadás­indításban végig jeleskedett. Fehér az első félidőben sokszor felejtke­zett lesen, szünet után lendületes elfutásokat láttunk tőle. A nagy területen mozgó Alattyáni bizo­nyult a mezőny legjobb játékosá­nak. Szarvas, sérülése ellenére is, jó teljesítményt nyújtott, Gelics többször szabálytalankodott. Bóesó nagy gyorsasága jól érvényesült. i Tófalvi sokszor feleslegesen állí­totta meg a játékot, a 11-esnél hibát követett el. KULCSÁR MIHÁLY Kisvárda— Gyöngyösi Spartacus 0:0 Kisvárda, 1500 néző. Vezette: Kösztner. Gyöngyös: Csaba — Kévés, Trei­ber, Somodi — Trencsényi, Szerda­helyi — Potye, Borosi. Baranyi, Tompity, Keszthelyi. Edző: Csiz- marik Imre. Tapogatózó játékkal kezdődött a mérkőzés. Az 5. percben a gyön­gyösiek előtt adódott az első gól­helyzet: Keszthelyi beadása után a hazaiak középhátvédje kirúgta ka­pusa kezéből á labdát, s a véde­lem csak nehezen tudott felszaba­dítani. Ezután enyhe gyöngyösi fölény alakult ki. A 8. percben Tompity fejese a felső lécet találta el, majd Baranyi kapáslövése emberben akadt el. A 16. percben Treiber nagy erejű szabadrúgását óriási bravúrral hárította a kisvárdai ka- puvédő. A másik oldalon Treiber haza- adása keltett izgalmakat, Csabá­nak minden tudására szükség volt, hogy szögletre üsse a túlerős labdát. A 20. perctől kiegyensúlyozottá vált a küzdelem, sőt mintegy öt percen keresztül a hazaiak vették át a kezdeményezést. A 36. percben Szerdahelyi ívelt szabadrúgását Tompity Keszthelyi elé továbbította, a szélső azonban az üresen hagyott kapu fölé lőtt. Ellentámadásnál a középcsatár került gólhelyzetbe, de közvetlen közelről ő is fölé emelt. Szünet után a hazaiak kezdtek jobban, néhány percig nagy nyo- ! más nehezedett a gyöngyösiek ka- j pújára, de a védelem kitűnően zárt. A vendégek ebben a játék­részben csak szórványos ellentáma­dásokkal kísérleteztek. Egy ilyen támadás végén Baranyi elől előre- vetödéssel mentett a kapus. A 60. perctől egyre nagyobbá vált a hazaiak fölénye, a gyön­gyösi csatárok nem tudták tartani a labdát. Csaba óriási bravúrral, a bal felső sarokból ütött szögletre egy közeli fejest, rögtön utána a kisvárdai jobbösszekötő közvetlen közelről mellé Iptt. A mérkőzés végén alábbhagytak a hazai rohamok, és Gyöngyös is többször szóhoz jutott. Potye, majd Earanyi jutott gólhelyzetbe, de fölé, illetve mellé küldték a lab­dát. Egy perccel a befejezés előtt Ba­ranyi tört ki, s már a 16-oson be­lül járt, amikor a védők fellökték. A játékvezető sípja azonban néma maradt. A lassan magára talaló Gyön­gyös értékes pontot szerzett Kis­várdán. A második félidő közepé­től jelentőssé vált a hazaiak fölé­nye, de a vendégek szervezett vé­dekezéssel meg tudták akadályozni a gólszerzést, s lelkes játékukkal rászolgáltak a döntetlenre. Egyénileg Csaba kevés dolgát ki­fogástalanul végezte. A hátvédhár- mas tudása legjavát nyújtotta, kö­zülük Treiber játéka emelkedett ki. A két fedezet védekező felada­tot kapott, s ezt nagyszerűen ol­dotta meg, sőt Szerdahelyinek a támadásindításokra is futotta ere­jéből. Elöl Potye ismét tartózko­dóan mozgott. Borosi ezúttal is be­bizonyította, hogy helye van a csapatban. Baranyi sokat mozgott, de elgondolásai nemigen sikerül­tek. Tompity alaposan kivette ré­szét a védekezésből, Keszthelyi a tőle megszokott, lelkes játékát nyújtotta. Kösztner kitűnően ve­zette a mérkőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Debreceni Honvéd— Egercsehi Bányász 1:0 (0:0) Egercsehi. 500 néző. V.: Móré. * A labdarúgó NB L őszi végeredménye: 1. Vasas 16 11 2 3 39:18 24 2. U. Dózsa 16 10 3 3 33:17 23 3. Tatabánya 16 9 2 5 28:17 20 4. Bp. Honvéd 16 7 4 5 33:23 18 5 Ferencváros 16 6 6 4 21:16 18 6. MTK 16 7 3 6 32:26 17 7. Dorog 16 7 3 6 21:21 17 8. Pécs 16 7 2 7 23:23 16 9. Salgótarján 10. Ózd 16 16 5 7 4 7 23:27 14 9 26:43 14 11. Komló 16 4 4 8 21:28 12 12. Győr 16 2 7 7 15:31 11 13. Csepel 16 3 4 9 20:33 10 14. Szeged 16 3 4 9 16:28 10 Az NB III. állása: Északkelet 1. Eger 15 10 3 2 35:21 23 2. M. Bányász 14 10 2 2 35:12 22 3. D. Honvéd 15 8 3 4 18:13 19 4. Somsály 15 7 4 4 33:20 18 5. Egercsehi 14 7 2 5 23:18 16 G. NYMTE 15 4 7 4 23:16 15 7. Rudabánya 15 6 3 6 27:21 15 8. D. Gcs.-gyár 15 6 2 7 30:20 14 9. H.-szoboszló 15 6 2 7 23:28 14 10. D. Kinizsi 15 5 2 8 22:30 12 11. K.-barcika 15 5 2 8 17:23 12 12. MM TE 15 5 2 8 12:23 12 13. Kisvárda 15 5 2 8 16:32 12 14. Tiszalök 15 5 2 8 22:45 12 15. Bp. Tűzoltók 15 3 5 7 28:27 11 16. Gyöngyös 15 3 5 7 1828 11 ÉSZAK 1. Nagybátony 14 8 4 2 25:11 20 2. Sashalom 14 7 5 2 27:15 19 3. Ikarus 14 7 5 2 25:17 19 4. Saig. KSE 14 8 3 3 29:20 19 5. Baglyasalja 14 6 5 3 18:7 17 6. Petöfibánya 14 8 — 6 34:18 16 7. Chinoin 14 6 4 4 28:23 16 8. GD. Hajó 14 6 3 5 24:22 15 9. Kartal 14 5 3 6 21:23 13 10. Gázművek 14 4 5 5 18:26 13 11. Kisterenye 13 2 7 4 17:27 11 12. Vác 14 3 5 6 15:25 11 13. Salg. Zománc 14 3 4 7 24:30 10 14. V. Dinamó 14 4 2 8 12:20 10 15. Kazár 14 1 5 8 17:36 7 16. V. Kábel 13 1 4 8 12:26 6 A TOTÓ eredménye 49. bét: 1. SBTC—Honvéd X 3:3 2. Győr—FTC X 0:0 3. Tatabánya—Komló 1 3:2 4. MTK—Szeged X 2:2 5. Vasas—Dorog 1 3:0 6. Pécs—Ózd 1 4:0 7. Fiorentina—Torino 1 2:0 8. Leccó—Sampdoria X 1:1 9. Mantova—Milan 2 1:2 10. Padova—Atalanta X 1:1 11. Udinese—Palermo 2 0:1 12. Etienne—Betas 1 2:0 Sikerült a visszavágás Egri Dózsa EMAG 12:8 Csak röviden... — Befejeződtek a labdarúgó NB I. küzdelmei. Az utolsó forduló eredményei: Vasas—Dorog 3:0, Győr—Ferencváros 0:0, Szeged— MTK 2:2, Salgótarján—Honvéd 3:3, Tatabánya—Komló 3:2, Pécs—Ózd 4:0, Újpesti Dózsa—Csepel 4:2. — Ez történt még az NB III-an: Északkelet: Miskolci Bányász—Bp. Tűzoltók 1:1, Tiszalök—Hajdúszo­boszló 5:3, Miskolci MTE—Nyíregy­háza 1:1, Rudabánya—Somsály 1:1, Debreceni GÖCS—Kazincbar­cika 1:0. Észak: Nagybátony— Chinoin 2:1, IKARUSZ—Baglyasal- ja 0:0, Hajógyár—Vasas Kábel 1:1, Kisterenye—S. Kohász 2:2, S. Zo­mánc—Kazár 3:3, Vác—Gázművek 0:0, Kartal—V. Dinamó 1:0. — Papp László szombaton este Kölnben, az európai élvonalhoz tartozó francia Michel Francois ellen vívta 18. profi mérkőzését. A 10 menetre tervezett találkozó nem egészen két menetig tartott, mert Papp László az 5. percben kiütötte ellenfelét. — A magyar—bolgár válogatott női tornászviadalon Magyarország csapata 366,335:360,266 arányban győzött. Az egyéni versenyt a bol­gár Dimova nyerte Ducza Anikó, Grigorova, Makrai és Hidegkúti előtt. — Szombaton és vasárnap kerül sor a Magyarország—Lengyelor­szág nemzetek közötti felnőtt és ifjúsági ökölvívó-mérkőzésre. Az ifjúságiak szombaton Csepelen, a felnőttek vasárnap a sportcsarnok­ban találkoznak egymással. — Január folyamán nagyszabású férfi úszóversenyre kerül sor. Ausztráliában a legjobb japán és a legjobb ausztrál úszók között. — Az őszi idényben a 17 gólos Tichy vezet az NB I. góllövő lis­táján, a 15 gólos Csernai és a 11 gólos Kuharszki előtt. — Tegnap délben a Ferihegyi re­pülőtérről elindult dél-amerikai portyájára a magyar labdarúgó­válogatott. — Párizsban Europa cselgáncs válogatottja 4:3-ra győzött Ázsia, és 5:2-re Amerika válogatottja el­len. — Az Újpesti Dózsa Eötvös utcai vívótermében került megrendezés­re a kardcsapatok I. osztályba va­ló jutásáért kiírt osztályozója. Az Egri Sportiskola kiesett a küzdel­mekből. Felhívás Az Egri Dózsa labdarúgó-szak­osztálya felhívja a szurkolók fi­gyelmét, hogy december 10-én kü­lön autóbuszjáratot indít az Éger- csehi Bányász—Miskolci Bányász labdarúgó-mérkőzésre. Jelent­kezni december 6-án, szerdán es­tig lehet a stadion irodahelyiségé­ben (Telefon: 24-55). A részvételi díj 22 forint. KÖZGAZDASAGI technikumot végzett, vagy képesített könyvelői oklevéllel rendelkező, lehetőleg gyakorlattal bíró férfi munkaerőt keres. Vállalati ellenőri beosztás­ba, a Gyöngyösi Sütőipari Válla­lat. OKTÖBERI lottósorsoláson nyert M. G. 529 sz.j 8500 forint magnós és lemezjátszóval beépített rádió 7000-ért eladó. Erdőtelek, Dózsa György 2. EGY darab hétéves jó fejőstehén eladó. Eger, Szépasszonyvölgy 11. HÄLÖSZOBA, szép kivitelű, kis­ipari diófa, teljesen új állapotban, olcsón eladó. Cím: Orgonás tér 4.; földszint 3.; du. 3—7-ig. ELCSERÉLNÉNK kisebbért, vagy eladnánk 1 db 15 LE, 380 V., 1440 fsz, és 1 db 15 KV, 380 fordulatszá­mú villanymotorokat. Érdeklődni: Ostoros, Kossuth Termelőszövet­kezet. R 51/3-as, oldalkocsis BMW eladó. Róbert József, Mátrafüred. TSZ-EK figyelem! Csőszháznak, pásztor-szállásnak kiválóan alkal­mas, hordozható, fűthető, üveg­épület, nagy raktárhelyiséggel el­adó. Evanícs Béla, Mátrafüred. UJ, 32 basszusos,- Weismeister, 2 hangszín váltókkal tangóharmo­nika eladó. Eger, Lenin u. 116. ÉRTESÍTJÜK az utazóközönsé­get, hogy folyó hó 6-án az Eger állomásról 13,40 órakor és Füzes­abony állomásról 14,25 órakor in­duló vonatok átszállással közleked­nek. Az átszállás helye: Andor- naktálya-alsó, Andornaktálya-felső állomások között a 111/12 szív. NÉPÚJSÁG \ Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Sába Andor« Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: T ó t b József Szerkesztőség: Eger; Beloiannisz a. 3. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: ?3 Gyöngyös. Főtér 3.i fszt. 19. Telefon: 697. Kia dóhivatal: Eger* Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalati Eger. Bródy Sándor utca 4. Mb. vezető: Fénye© Elemérnél Eger, osztályozó-mérkőzés az NB II-be jutásért. Szombaton este Egerben, a Szakszervezeti Székház nagyter­mében került sor a két együttes visszavágó mérkőzésére. Mint is­meretes, az első, Budapesten le­zajlott találkozón az EMAG olyan nagy fölénnyel nyert, amely biz­tosította számára az NB II-be ju­tást. Az egri mérkőzésnek tehát nem volt már különösebb jelen­tősége, mégis nagyszámú néző volt kíváncsi a viadalra. A mérkőzések előtt Tóth Sán­dor, a megyei ökölvívó Szövetség elnökségi tagja, rövid kis ünnep­ség keretében kiosztotta az Északi Területi Bajnokság versenydíjait, külön elismerésben részesítette Kutnyák Géza edzőt, lelkiismeretes munkájáért. Részletes eredmények (elöl az egri versenyzők): Légsúlyban az EMAG ellenfél nélkül nyert. 0:2. Harmatsúly: Puporka döntő fö­lénnyel győzött Varga ellen. Az egri fiú az első perctől kezdve irányította a küzdelmet, kitűnően sorozott, s ezt Varga csak a má­sodik menetig bírta. Ekkor egy nagyerejű jobbegyenestől meg­roggyant és Puporka döntő fölé­nye címén leléptették. 2:2. Pehelysúly: Pifkó pontozásos vereséget szenvedett Kovácstól. Az első menetben jóformán csak du­lakodás folyt, Pifkó sehogyan sem tudott kibontakozni kellemet­len stílusú ellenfelével szemben. A második menetben is sok volt a szabálytalanság, Kovácsot egy íz­ben fejelésért megintették. Saj­nos, nem változott a helyzet a har­madik menetben sem, akkor in­kább kocsmai verekedéshez, mint ököllel való víváshoz hasonlított a küzdelem. Végül is Kovács győ­zelmét hirdették ki, de ugyanúgy győzhetett volna a többet kezde­ményező Pifkó is. 2:4. Könnyűsúly: Barta pontozással győzött Árpás ellen. A két jól kép­A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójában végleg tisztázódott az őszi idény elsőségé­nek kérdése: a Honvéd Dobó SE 3:0 arányban legyőzte az Egri Spartacust és jobb gólarányával, a Hatvani Kinizsi ellen csak nehe­zen győzni tudó Honvéd Zalka SE előtt az első helyen végzett. A forduló meglepetését a Hevesi MEDOSZ szolgáltatta, amely 3:1 arányú győzelmet aratott Rózsa- szentmárton együttese ellen. A 4. helyet a bajnokság újonca, á Gyöngyösi Vasutas szerezte meg a Hatvani Kinizsi, az Egri Spar­tacus és az utóbbi időben kitűnő teljesítményt nyújtó Gyöngyösi Bányász előtt. A táblázat alján to­vábbra is nagy a tömörülés. Jel­lemző, hogy az utolsó helyezett zett ökölvívó között már az első menetben színvonalas csata ala­kult ki. Árpás nagyerejű ütésekkel operált, de Barta szépen kereszt­beverte támadásait és jelentős fö­lényre tett szert. A második me­netben nem történt különösebb esemény, majd a harmadik me­netben erősíteni tudó egri fiú biz­tosan nyert. 4:4. Kisváltósúly: Nagy L. pontozás­sal győzött Komlósi ellen. Az est legszebb mérkőzése volt! A techni­kailag kiválóan képzett egri fiú az ökölvívás minden szépségét felvo­nultatta fiatal ellenfelével szem­ben, aki végig csak védekezésre szorult. 6:4. Váltósúly: Kocsis pontozással győzött Szikszai ellen. Nagy meg­lepetésre, a fiatal Kocsis biztosan szerezte meg győzelmét. Az első menetben ő kezdett jobban, tiszta egyeneseivel alaposan megzavarta Szikszait. A második menetben hatalmas ütés-váltást láthatott a közönség, majd a harmadik me­netben Kocsis fölénye mindjobban kidomborodott. Szikszai egy ízben meg is roggyant, s az egri ver­senyző győzelméhez nem férhetett kétség. 8:4. Nagy váltósúly: Kun ellen döntő fölénnyel győzött Csuka. Kunra már az első menetben nyolcat szá­moltak, és a vezetőbíró nem sok­kal utána Csuka döntő fölénye cí­mén leléptette: 8:6. Középsúly: Fodor pontozással győzött Földi ellen. 10:6. Félnehézsúly: Kisst sérülés miatt leléptették Szij jártó ellen. Nagy ütés-váltással kezdődött az első menet, a rohamozó Kissel szem­ben Szijjártó csak védekezett. A második menetben Kúss szemhéja felrepedt, és a vezetőbíró sérülés miatt leléptette. 12:6. Nehézsúly: Eged az első menet­ben feladta Gulyás ellen. Az egr? fiú nem sokáig tudott ellenállni s válogatott kerettag Gulyásnak. 12:8. (gyulai) Apc és az 5. helyezett Hatvani Ki­nizsi között mindössze 5 pont é különbség! A „vasutas-rangadón* Hatvan 2:0 arányban legyőzte Füzesabony együttesét, de még így sem tudott kilábalni a veszélyes helyzetből. Az Egri Előre gól nélküli döntet­lent ért el Lőrinciben, s ez még akkor is komoly fegyverténynek számít, ha Lőrinci csapata az utóbbi időben nem nyújtotta azt, amit szurkolói joggal vártak tőle. Eredmények: Gy. Vasutas-Hon­véd Korvin SE 2:1, Hatvani VSE— Füzesabony 2:0; Tiszafüred—Ape 3:1; Heves—Rózsaszentmárton 3:1; Egri Spartacus—Honvéd Dobó SE 0:3, Lőrinci—Egri Előre 0:0, Gyön­gyösi Bányász—Recsk 1:0; Honvéd Zalka SE—Hatvani Kinizsi 2:1. OC)OCO(XOOOOOCOOOCXX)OOOOOOOOOOOOOOűOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOÚC Gazdag, változatos, érdekes tartalommal megjelent a Kincses Kalendárium A szokásos naptári részen, képes beszámolón, bel- és kül­politikai összefoglalón kívül, | színes olvasmányok, növény- | termesztési és állattenyésztési § szakcikkek, hasznos tanács­adók, asszony- és gyermekro- Vat, tréfa, humor, rejtvény és sok más érdekes közlemény megtalálható benne. Közli Galgóczi Erzsébet, Gelléri Andor Endre, Illés Bé­la, Tamási Áron, Tímár Máté, Urbán Ernő, Veres Péter írá­sát, élő költőink közül Áprily Lajos, Berda József, Földeák ... Já nos, Illyés Gyula, Simon | - István, Simon Lajos, Sinka István, Szűts László versét. A magyar naptárkiadás történetében egyedülálló: az 1962. évi Kincses Kalendárium ,,Magyar falu, magyar város 1961” címmel első ízben közöl többszínnyomású, képes összeállítást. A gyönyörű kiállítású kalendárium ára 10 forint! W” fgfpgq Értesítjük kedves vendégeinket, hogy Egerben, a Marx Károly utca 8. szám alatt (volt Széchenyi Kávéház helyén) IFJÚSÁGI BÜFÉMET, ÖMISZ0LGÁLÓ ÉTTERMÜNKET 1961. december 2-án délután 17 órakor nyitottuk meg Az új vendéglátóipari üzem NYITVATARTÁSI IDEJE: téli időszakban reggel fél 7-től délután 15 óráig lesz, ön- kiszolgáló alapon, amikor reggelit és ebédet, palackozott sört, vitamindús gyümölcsleveket és hűsítő italokat ho­zunk forgalomba III. osztályú áron. Délután 17 órától 21 óráig mint alkoholmentes zenés cukrászda működik, felszolgálással, III. OSZTÁLYÚ, ZENÉS ÁRAKKAL. Szünnap a téli időszakban minden vasárnap délelőtt és szerdán délután lesz. EGRI VENDÉGLÁTÓI?ARI VÁLLALAT A Honvéd Dobó SE az őszi első — Rózsaszentmárton vereséget szenvedett Hevesen