Népújság, 1961. november (12. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-15 / 269. szám

népújság 1961, november Ä,, sserda Tömörült az élmezőny a megyei labdarúgó-baj nokságban Rózsaszentmárton szorosan felzárkózott a két vezető Honvéd-csapat nyomába — ismét romlott a gólátlag — Ezúttal a várt eredmények születtek, meglepetés nem akadt A megyei labdarúgó-bajnokság íü. fordulójához érkeztek vasárnap a csapatok, amelyeket erősen fel­adott. csúszós vályúk és mindjob­ban ritkuló néző­sereg fogadott. Hiába, november közepén járunk... A mérkőzések általában a vár, eredményeket IV£? hozták, meglepe­tés nem is akadt. A legnagyobb ér­deklődés a két Honvéd-csapat küzdelmét kísérte Egerben, a találkozó végül is 1:1 arányú döntetlennel ért véget. S •mivel Rózsaszentmárton fölényes győzelmet aratott, a táblázat elején nagyobb lett a tömörülés. A három vezető csapat n.ögött azonban ha­talmas űr tátong: a harmadik és a negyedik helyezett között már öt 1 pont a különbségi Annál nagyobb harc van viszont a táblázat köze­pén és az alsóbb régiókban. Ez viszont a bajnokság kiegyensúlyo­zott voltára mutat. A gólátlag az elmúlt heti 1,3-ról 1,2-re esett i vissza. Honvéd Korvin SE— Hevesi MEDOSZ 2:1 (0:1) Verpelét, 400 néző. Vez.: Éli. Honvéd: Pilisi — Papi, Ács, Koz­ma — Czuczor, Merkli — Horváth, Remport. Gál, Gervald, Molnár. — Edző: Mészáros Bertalan. Heves: Magyar — Barcsik, Frank, Nagy F. — Gombaszegi, Nagy S. — Fehér, Balogh, Burovincz, Kán, Vermes. Edző: Nagy Ferenc. A jól kezdő hevesiek rögtön fö­lényt harcoltak ki és a 9. percben Gombaszegi révén a vezetést is megszerezték. 0:1. A gól után hazai rohamok kö­vetkeztek, Gál, majd Remport fe­jese szállt a kapu mellé. A 35. percben Czuczor 20 méteres sza­badrúgását Magyar nagy bravúrral ütötte szögletre. A félidő hátralevő részében fokozatosan beszorultak a vendégek, de a hazai csatárok nem tudták áttörni a -hevesiek jól záró védelmét. Szünet után sem változott a hely­zet. Szinte állandóan a hazaiak kezdeményeztek, s fölényük a 49. percben góllá érett: Molnár négy védőt kicselezve, lőtt a hálóba. 1:1. A másik oldalon könnyedén sze­relték a hevesi támadók próbálko­zásait. A 70. percben Merkli, majd nem sokkal később Remport lövé­se találta el *■. kapufát. A mérkőzést eldöntő gól a 83. percben esett, amikor a menteni akaró Nagy F. elcsúszott és kézzel ért a labdához. A megítélt 11-est Molnár értékesítette. 2:1. Jók: Cuczor (a mezőny legjobb­ja). Merkli, Molnár, Gervald, illetve a közvetlen védelem. A játékvezető első megyei I. osz­tályú mérkőzésén jól mutatko­zott be. VITÉZ DEZSŐ Lőrinci Elektromos— Apci Vasas 1:0 (0:0) Apc, 300 néző. Vez.: Kezes. Lőrinci: Hegyi — Czakó, Ocskó, Nagy — Gubola, Szűcs — Bor, Lő- rincz, Hartmann, Bauer* Sőregi. - Edző: Szalontai Béla. Apc: Pandúr — Bagó, Nagy^Zel- nik - Cziperle, Molnár — jRácz, Csirke, Mihályi, Kovács* Hoffmann. Edző: Ser főző István. Az első félidőben meglehetősen unalmas, nívótlan* csapkodó játék folyt, igazán egyik kapu sem for­gott veszélyben. A második félidőben megválto­zott a játék képe, élénkült az iram és jó küzdelem alakult ki. A 46. percben Bor, majd Bauer lövését védte Pandúr. A másik oldalon Mihályi lövése kerülte el a kaput. A mérkőzést eldöntő egyetlen gól az 53. percben esett. Az ápd Nagy közvetlenül a kapu előtt kézzel ütött a labdába* a játékvezető azonban nem fütyölt és a szem­füles Lőrincz a hálóba lőtt. 1:0. A 60. percben Csirke tört ki a védők között, a büntető területen belül fölvágták, a játékvezető azon­ban nem látott szabálytalanságot. Ezután több kemény belemenés tarkította a játékot, amelyeket a játékvezető, sajnos, nem torolt meg. Az Apci Vasas a második félidő­ben nyújtott játéka alapján dön­tetlent érdemelt volna. Jók: Hegyi, Czakó. Ocskó, Bauer, Bor, illetve Nagy, Bagó, Cziperle, Csirke, Mihályi. Kezes gyenge formában vezette a mérkőzést, s a gól előtt döntő hi­bát vétett. KOMÁROMI TIBOR Recski Bányász— Gyöngyösi Vasutas 2:1 (1:0) Recsk, 600 néző. V.: Lombosi. Recsk: Földi — Bódi II., Bódi I., Kovács Maruzs I., Rónai — Osz- tafin, Szabó, Orosz, Pócs. Puporka. Edző: Dombóvári János. Gyöngyös: Gyóni — Túri, Murá­nyi, Ivádi - Barna, Geiger - Bella, Rédei, Szécsényi, Deli, Medveczki. Edző: Ivádi László. A csúszós, mély talajon rögtön Recsk lépett fel támadólag. Orosz jobb sarokba tartó lövését Gyóni remek vetődéssel hárította. A má­sik oldalon Szécsényi az üres ka- du mellé lőtte a labdát. Hatalmas iramú küzdelem alakult ki, amelyben lassan fölénybe ke­rült* a vendégcsapat, s Földinek nem egyszer bizonyítani kellett, \togy jó formában van. A félidő .közepétől kiegyensúlyozottá vált a játék, majd ismét a hazai csapat lett a kezdeményező fél, bár a ven­dégek támadásai ezután is sok ve­szélyt jelentettek a recskiek kapu­jára. A félidő egyetlen gólja köz­vetlenül a befejezés előtt esett: orosz kapáslövése védhetetlenül vágódott a kapu bal felső sarkába. 1:0. Szünet után is a hazaiak marad­tak támadásban. A sáros talajon több szabálytalanság is csúszott a játékba, de a jól működő játékve­zető csakhamar rendet teremtett. Az 55. percben Recsk tovább nö­velte előnyét: jobboldali támadás végén az üresen álló Pócs löviése jutott a hálóba. 2:0. A vendégek a 60. percben Deli révén szépítettek. 2:1. A 80. perc­ben Bódi I. il-esét Gyóni remek vetődéssel szögletre ütötte! A nagyiramú mérkőzésen a hely­zeteit jobban kihasználó csapat győzött. Jók: Orosz (a mezőny legjobbja), Földi, Bódi II., Rónai, illetve Gei­ger, Gyóni, Deli. Lombosi hiba nélkül, mintasze­rűen vezette a mérkőzést. HOLLÓ IMRE Hatvani VSE— Tiszafüred 2:0 (1:0) Hatvan, 400 néző. Vez.: Számos- völgyi. HVSE: Nagy — Zsámboki, Tóth, Gugyella — Sáfrán, Szabó I. — Zi­lahi, Fehér. Hanti, Kiss, Szécsényi. Edző: Kókai János. Tiszafüred: Tóth - Balogh L.* Tóth G., Csorna L. — Remenyik, Ferge — Balogh K., Balogh P., Cso­rna T., Ignácz, Balogh K. Edző: Gombácsi Zoltán. Az első percek változatos játék­kal teltek el, majd fokozatosan fel­jött a hazai csapat, a csatárok so­kat lőttek kapura, de gól csak a 20. percben született: Hanti nagy erejű, 25 méteres szabadrúgása védhetetlenül vágódott a kapu bal felső sarkába. 1:0. A félidő hátra­levő részében szinte állandóan a vendégek térfelén folyt a játék, a tiszafürediek védelme azonban ki­tűnően állt a lábán. Szünet után sem változott a hely­zet. A 47. percben Fehér nagy ere­jű lövése a kapufán csattant, s nem sokkal később hasonló sorsra ju­tott Szécsényi lövése is. A nagy nyomás a 65. percben érett góllá: Hanti jó labdával ug­ratta ki Kisst, aki védhetetlenül lőtt a hálóba. 2:0. A 70. percben Hanti 30 méterről leadott nagy lövése jutott a vendé­gek hálójába. 3:0. A tiszafürediek teljesen védeke­zésre rendezkedtek be, s így a HVSE rohamaival ért véget a mér­kőzés. Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat nagyobb arányban is győz­hetett volna. Jók: a közvetlen védelem-, Fehér, Hanti, Szécsényi, illetve Tóth, Ba­logh L., Tóth G., Csorna L. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést. NAGY ANTAL Egri Előre— Hatvani Kinizsi 1:0 (1:0) Eger, 600 néző. Vez.: Bódis. Eger: Kelemen - Vass, Mata, Merczel - Szász, Kerékgyártó — Tóth, Hevér I., Papp. Palotai, Kiss. Edző: Jálm Aladár. Hatvan: Bacsa - Szécsényi, Sár­közi, Eperjesi — Koczka, Kovács — Pohovies, Zámbó, Smidt, Szendi, Szigetvári. Edző: Seres Gyula. Váltakozó mezőnyjátékkal kezdő­dött a mérkőzés. Az első helyzet Tóth előtt adódott, a szélső azon­ban közelről fölé lőtt. Negyedóra elteltével fokozatosan Hatvan vette át az irányítást, tar­tós mezőnyfölényt harcolt ki, A félidő utolsó szakaszában is­mét Eger került fölénybe és több veszélyes támadást vezetett a hat­vani kapu ellen. A 35. percben Tóth beadása a védőkről Palotai elé került, a csatár a Bacsa által elhagyott kapu felé ívelte a labdát, amelyet a gólvonalon álló Szécsé­nyi kézzel kiütött, ll-es! A labdá­nak Szász futott neki, és védhetet­lenül lőtte a hálóba. 1:0. A 44. percben Papp hatalmas lö­vése a kapufáról jött vissza. Szünet után egyenlíthetett volna Hatvan, de Zámbó közelről fölé lőtt. A másik oldalon Papp lövése túljutott a kapuson, de a védelem szögletre hárított. Az 55. percben egy összecsapásnál Merczel boka- csont-repedést szenvedett, s ettől kezdve a hazaiak tíz emberrel ját­szottak tovább. A Kinizsi fokozato­san nagy fölénybe került, de a hő­siesen harcoló egri védelem végig jól állta a sarat. Óriási iramú mérkőzésen, némi szerencsével vívta ki győzelmét az egri csapat. Jók: Kerékgyártó (a mezőny leg­jobbja), Vass, Szász. Tóth, Papp, Palotai, illetve Kovács, Zámbó, Szécsényi, Sárközi, Szendi és Szi­getvári. Bódis első egri mérkőzésén min­taszerű játékvezetést mutatott be. ROMAN LÁSZLÓ Honvéd Zalka SE— Honvéd Dobó SE 1:1 (1:0) Eger. 1200 néző. Vez.: Srej. Zalka: Békefcfe - Tóth EL, Seier, Kövéé - Pataki« László — Kardos, Csányi, Róth, Antalovics, Kamondi. Edző: Farkas Géza. y Dobó: Présing — Kolárik, Alaxai, Szarka — Kovács, Vass — Csermák, Juhász, Laczkó, Enoch, Bolla. Ed­ző: Bóta Sándor. A vendégek Viszt és Tóth Béla nélkül, tartalékosán voltak kényte­lenek kiállni a rangadóra, amely nagyszámú néző előtt, óriási iram­ban kezdődött. Hol egyik, hol má­sik kapu került veszélybe, a védel­meknek ugyancsak bőven akadt dolguk. A félidő közepétől fokoza­tosan a Honvéd Zalka SE vette át az irányítást. Egy ízben Kardos jó labdával ugratta ki Kamondit. a csatár azonban gyatrán mellé lőtt. A másik oldalon Enoch megismé­telte a jelenetet. Az első gól a 35. percben esett: Kardos szögletét Kamondi fejelte kapura, Présing vetődve elcsípte a labdát, de földreesés közben kiej­tette és a labda a hálóba jutott. 1:0. A félidő hátralevő része a ven­dégek rohamaival telt el. Szünet után egy darabig még a Honvéd Zalka SE támadott, Kar­dos kapáslövését Présing nagy bra­vúrral ütötte szögletre, majd ki­egyensúlyozottá vált a továbbra is nagy iramú küzdelem. Enoch feje­sét Békeffi ragyogó vetődéssel tette ártalmatlanná, rögtön utána Kardos a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta kihasználatlanul: már Présing mellett is elhúzta a labdát, de aztán hosszan szöktetett és a labda túljutott az alapvona­lon. A félidő közepétől nagy hajrába kezdett a hazai csapat, formás tá­madások futottak a pályán. A 69. percben Enoch véletlenül megrúgta Tóth Il-őt, s emiatt két percig állt a játék. Utána Tóth H. egy össze­csapásnál törleszteni akart, amiért a játékvezető kiállította. A vendé­gek teljesen , védekezésre rendez­kedtek ezután be. s a hazaiak nagy nyomása a 80. percben góllá érett: Csermák beadása átszállt a védők feje fölött és Alaxai nagy nyugalommal a hálóba fejelt. l:l. A 85. percben Kolárik 20 méteres szabadrúgása a kapufán csattant. A 88. percben Kolárik visszahúzta a kitörő Kamondit, amiért a kiál­lítás sorsára jutott. Jók: Békeffi (a mezőny legjobb­ja), Seier, Kardos, Kamondi, illet­ve Présing, Alaxai, Csermák, Bolla. Srej jó kézben tartotta a játék­vezetői szempontból nehéz mérkő­BALOGH BÉLA Füzesabony— Egri Spartacus 2:0 (1:0) Füzesabony, 500 néző. Vezette: Horváth. FVSC: Bocsi - Gál, Kiss, Csuhaji II. — Bemát, Túróczi — Erős, Mol­nár, Imre, Csontos, Szén. Edző: Túróczi János. Eger: Boros — Szántó* Bóta, Pócsi — Somodi, Réz — Galovics, Polonkai, Árvái, Nagy, Pók. Edző: Kovács László. Hazai rohamokkal, nagy iramban kezdődött a játék. A füzesabonyi csatárok ugyancsak próbára tették az egriek kapusát, Boros azonban ismételten bebizonyította, hogy ki­tűnő formában van. Egy ízben pél­dául Csontos nagy erejű lövését a levegőben úszva hárította. A hazaiak a 26. percben szerez­ték meg vezető góljukat: Csontos tört előre a labdával, s lövő hely­zetben volt, amikor Bóta szerelte. A játékvezető szabálytalannak mi­nősítette a szerelést és ll-est ítélt. Kétperces vita után Molnár futott a labdának és a bal felső sarokba vágta. 1:0. Boros rajta volt a lab­dán. Ezután az egriek vették át a kez­deményezést, Somodi 20 méterről, hatalmas erejű szabadrúgását Bo­csi ragyogó vetődéssel ütötte szög­letre. Szünet után előbb Imre, Szén és Csontos lövéseit hárította Boros, majd az 57. percben Imre lövése az egri védőkről Szén elé pattant és a csatár öt méterről a hálóba lőtt. 2:0. A másik oldalon Réz távoli lövé­se . Bocsi előtt fölpattant, a kapu­fáról ismét a kapus birtokába ke­rült, aki szorongatott helyzetében szögletre ütötte. A hátralevő idő­ben Somodi és Csontos érvénytelen góljai keltettek izgalmakat. Az FVSC-ben minden játékos át­lagon felülit nyújtott, a vendégek­nél Boros a mezőny legjobbjának bizonyult, rajta kívül Somodi és Szántó játszott kitűnően. Horváth jól vezette a nagy iramú mérkőzést. SZIGETVÁRI JÖZSEF Rózsaszentmárton— Gyöngyösi Bányász 5:0 * A bajnokság állása: 1. H. Zalka SE 12 9 2 1 2819 20 2. H. Dobó SE 12 8 3 1 34:10 19 3. Rsz.-márton 12 8 2 2 37:20 18 4. Gy. Vasutas 12 4 5 3 23:16 13 5. E. Spartacus 12 4i 5 3 10:17 13 6. Lőrinci 12 5 2 5 21:23 12 7—8. H. Korvin SE 12 4 3 5 20:20 11 7—8. H. Kinizsi 12 4 3 5 15:15 11 9. Recsk 12 4 3 5 17:23 11 10. FVSC 12 5 1 6 16:26 11 11. HVSE 12 4 2 6 15:14 10 12. Egri Előre 12 3 4 5 16:20 10 13. Tiszafüred 12 3 3 6 9:18 9 14. Gy. Bányász 12 2 5 5 7:19 9 15. Heves 12 3 2 7 10:20 8 16. Apc 12 3 X 8 16:33 7 Helyes kezdeményezés... Bacsó István, pétervásári JTST- elnök kezdeményezésére már a múltban is találkoztak egymással a salgótarjáni és a pétervásári já­rás sportolói. Az első 'sikereken felbuzdulva tovább folytatták a két járás sportkapcsolatainak ki­építését és legutóbb Pétervásárán nagy sikerű sakk- és asztalitenisz­válogatott mérkőzéseket bonyolí­tottak le. A salgótarjáni járás sportkül­döttségét nagy szeretettel fogad­ták a pétervásáriak. A vendégeket Bacsó István JTST-elnök üdvözöl­te, s a nagyszámú érdeklődő kö­zött ott láttuk Trieb Jánost, a Pé­tervásári Járási Tanács VB-elnö- két is. Asztaliteniszben a valamivel sze­rencsésebb salgótarjániak 5:3 ará­nyú győzelmet arattak, s a sakko­zásban is salgótarjáni győzelem született: a vendégek 12:8 arány­ban győztek. A vereségek ellenére a pétervásári járás versenyzői ki­tűnő teljesítményeket nyújtottak és becsülettel helytálltak. A sak­kozók közül a pétervásári Körösi Pál, a taYnaleleszi Nyerges, a bükkszék! Nagy Nándor, a parádi Szallai, és a bükkszenterzsébeti Utasi keltett különösen jó benyo­másokat. Teljesítményük értékét növeli, hogy az ellenfél csapatá­ban több elsőosztályú minősítéssel rendelkező versenyző is helyet ka­pott. Az asztaliteniszezők közül a bükkszék! Józsa Mihály jeleske­dett. ...... A párosverseny létrehozása te­hát minden szempontból hasznos volt, s jó alkalmat nyújtott, hogy a versenyben részvevők tovább növelhessék Kilián-pontjaik szá­mát • • • A Népújság toió-Sippfel 47. hét: Közel háromszáz részvevő az egri sportakadémián Eperjesi László MTST elnökhelyettes nagy sikerű előadása a magyar sport jövő évi feladatairól 1. Tatabánya—FTC 1 X 2. Komló—Honvéd X 1 3. Vasas—Pécs 1 4. MTK—Özd 1 X 5. Győr—Dorog X 1 6. SBTC—Csepel 1 7. KISTEXT—Egyetértés 1 2 8. Sz. Építők—Kecskemét 1 X 9. DEAC—Cegléd 1 10. Szolnok—Ganz MÄVAG 1 11. EVTK—Traktorgyár 1 12. Jugoszlávia—Ausztria X 2 Pótmérközések: 13. Sz-fehérvár—Budafok 1 14. Pénzügyőr—ZTE 1 lo. Bp. Spart.—Borsodi B. I X 16. Miskolc—Nyíregyháza 1 A totó nyereményei: Beérkezett 670 293 szelvény. Felosztásra került 1 206 528 forint. 12 találat 10 darab, 30 173* forint, 11 találat 468 darab, 645 forint, 10 találat 5020 darab, 80 forint. A Magyar Testnevelési és Sport Tanács ebben az évben is határo­zatot hozott sportakadémiák szer­vezésére és rendezésére. Ennek szellemében Egerben, a megye székhelyén, hat előadásból álló sportakadémiát rendeznek, amely­nek első előadására hétfőn éste került sor a, Bródy-mozi helyisé­gében. Az érdeklődők zsúfolásig meg­töltötték a termet, közel 300-an helyezkedtek el az ülőhelyeken, amikor Eperjesi László, a Magyar Testnevelési és Sport Tanács el­nökhelyettese szólásra emelke­dett, hogy az akadémia hallgatói előtt ismertesse a magyar sport előtt álló 1962. évi feladatokat és célkitűzéseket. N?gy örömmel láttuk a hallga­tóság soraiban a párt- és tömeg- szervezetek képviselőit, testnevelő tanárainkat, edzőinket, sportveze­tőinket, sportoló ifjainkat, s külön örömünkre szolgált, hogy az. eg­rieken kívül az előadáson megje­lent az Egercsehi Bányász sport-, küldöttsége is, Szentmarjay Tibor labdarúgó-edző vezetésével. Eperjesi elvtárs röviden ismer­tette a magyar sport J961-ben be­töltött hivatását* hangsúlyozta, hogy ennek az évnek — amely az ötéves terv első éve volt — külö­nös jelentőséget adott a . Kilián mozgalom útnak indítása. Ma Ma­gyarországon 1,2 millió ember sportol, több mint 300 ezren vesz­nek részt a Kilián mozgalomban! Az 1962. évi feladatokról .szólva az MTST elnökhelyettese kijelen­tette: tovább folytatjuk a párt sporttéziseinek megvalósítását. En­nek megfelelően: 1. Állandóan napirenden kell tar­tani a vezetés színvonalának eme­lését. 2. Tovább kell növelni a testne­velési és sportmozgalomban részt vevők számát, különös tekintettel Kilián mozgalomra. A Kilián mozgalom eddigi tapasztalatai azt mutatják, hogy jó ez a mozgalom! Alkalmas arra, hogy korra és nemre való tekintet nélkül min­den ember bekapcsolódjék a rendszeres sportolásba. Csakhogy ehhez versenyeket k.ell rendezni, hogy a mozgalomban részt vevők teljesíteni tudják az előírt követel­ményeket. Külön kitért a termelő- szövetkezetben dolgozó fiatalok sportoltatására. Hangoztatta: ne „juttatásokkal” segítsük a terme­lőszövetkezetek sportját* mert ez elvtelen dolog. A tsz-fiatalokkal meg kell ismertetni és szerettetni a sportot! A következőkben hangoztatta Eperjesi elvtárs: ha valaki sokáig akar élni — ahhoz sportolnia kell! Közel van már az idő, amikor az SZTK orvos nem andaxint és kü­lönböző idegnyugtatókat ír fel be­tege számára, hanem azt mondja majd: tegyen meg egy tízkilomé­teres gyalogtúrát, vagy járjon ki minden reggel rendszeresen úsz­kálni az uszodába. Nagy derültsé­mmm ELEKTROMOS havai gitár: erő­sítővel .eladó. Eger, Városi Tanács melletti Háztartási boltban. FELHÍVÁS! Közlöm megbízóim­mal, hogy az értékesítésre átadott dolgokért í. hó 30-ig feltétlenül jöjjenek el. özv. Molnár Lászlóné, használtcikk kereskedő. KEVESET futott Skoda Oktaviát, vagy 407-es Moszkvicsot vennék. Eger, Vécsey-völgy 73. . aeesHBKH*«*» a A Hatvani Háziipari Ter­melőszövetkezet gobelin HÍMZŐ TANFOLYAMOT rendez Hatvanban. A tanfolyamra jelentkez­hetnek mindazok, akik a szövetkezet szervezés alatt álló részlegében bedolgozó­ként munkát kívánnak vál­lalni. Jelentkezés személyesen, vagy írásban a szövetkezet irodájában, Hatvan, Rákó­czi utca 29. szám. NÉPÚJSÁG Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Sába Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó • Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József Szerkesztőség: Egén Beloiannisz o. 3. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: S3 Gyöngyös. Főtér ’3., fszL 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsillnszky ntca 1. Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Bródv Sándor utca 4. Mb. vezető: Fényes Elemémé, i erjeszti a Magyar Posta. Elöflzet- iető a hely) postahivataloknál éí kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra H Ft. A FÜZESABONYI Gépállomás szakképzettséggel rendelkező traktorvezetőket keres. Fizetés kollektív szerint. Jelentkezés min­dennap 7—16 óráig a Füzesabonyi Gépállomás irodájában. JOKARBAN levő,- szürketankos Csepel eladó; Eger, Malom u. 11. ÁPOLT külső; ápolt arc minden nőnél fontos! Bőrének bármilyen rendellenességével (száraz, patta­násos, májfoltos, szőrszál) kezelé­sével keresse fel kozmetikánkat. Füzesabony, Szihalmi u. 53. Tele­fon: 78. Állomástól 5 perc, a vas­úti felüljárón át. get keltett, amikor kijelentette: hogy tudomása szerint a legtöbb szép lány Egerben van, de ahhoz, hogy még szebbek legyenek, az szükséges, hogy eddzék is testüket és rendszeresen sportoljanak. 3. Nagy gondot kell .fordítani a jövő évben sportköreink megerő­sítésére. A nyilvántartott tízezer magyar sportkör legtöbbjében mar elfogadható nevelő és szakmai munka folyik, sok sportkörben azonban még sok kívánni valót hagy maga után ez a munka. Ki­tért arra, hogy a sportköröket a felsőbb* szervek ne körlevelekkel irányítsák, s az ellenőrzés ne me­rüljön ki csak a gazdasági ügyek rendszeres vizsgálatában. Hangoz­tatta, hogy a sportköröknek sokat kell tenni ök a Kilián mozgalom népszerűsítésében, a szakosztá­lyokban sokkal több sportolót kell rendszeresen foglalkoztatni és újabb szakosztályokat kell létre­hozni. Elkerülhetetlen a szakmai mun­ka színvonalának állandó emelése. Edzőinknek, sportvezetőinknek ki kell állniok a legkorszerűbb edzés­módszerek mellett. Mindinkább érvényt kell szerezni annak a gon­dolatnak, hogy egy-egy edző mun­kássága ne kérész-életű legyen, ha­nem évtizedekig dolgozzon a sportkörben! Az edzők pedig arra törekedje­nek, hogy állandóan képezzék ma­gukat mind politikailag, mind pe­dig szakmailag, mert az edzőre a sportkörökön belül hatalmas fel­adat hárul: az ifjak tízezrei van­nak rájuk bízva — s ez nem kis dolog! Eperjesi László annak a remé­nyében fejezte be beszédét, hogy a Heves megyei Sportakadémia első előadásának hallgatói a jövő­ben a maguk saját területén se­gítséget nyújtanak majd a tervek és célok valóraváltásában. Az előadás után az úszó Európa- bajnokságról készült sportfilmet vetítették le. SPORT­érdekességek önfeláldozó csapatkapitány Domingo* a Saint-Étienne fran­cia futball-csapat kapitánya, saját bevallása szerint a Montpellier el­leni mérkőzés alatt 4 kilót, a Reims elleni meccs közben több mint 3 kilót fogyott. A ,,MidV* című franr cia lap meg is írta, hogy: -,,A lal- darúgó-idény végén mar csak egy csontváz áll majd a Saint-Étienne játékosok élén.” Egy megbízható játékos Ritka rekorddal dicsekedhet Gün­ther Wilmovius,- a Werder-Bremen német kupanyertes labdarúgó-csa­pat játékosa. A 32 esztendős játé­kos klubja színeiben eddig meg­szakítás nélkül, egymás után 148 játékot játszott le. Három esztendő alatt egyetlen egyszer sem hiány­zott a csapatból; sohasem volt be­teg vagy sérült, és kétségtelenül, ő a futball-klub legmegbízhatóbb játékosa. Az atkári Űj Élet Mezőgaz­dasági Termelőszövetkezet 1 fő KOVÁCS és 1 fő SZERELŐ állás betöltésére hirdet pályáza­tot; — Jelentkezni lehet! a termelőszövetkezet elnöké­nél. — Javadalmazás meg­egyezés szerint: Vállalatok, tsz-ek, magánosok figyelem! Kiutalás nélkül építkezéshez és egyéb célra, nagy választékban vásárolhat telepünkön haszonvasat. Vásárolható többek között: 50 mm-es U-vas, 1,5 m hossztól, 40 mm-es szögvas 1 m hossztól, 10 mm-es gömbvas 1 m hossztól, 30—50 mm-es kor­acél 4—5 m-es hosszban Középlemez, 3 mm-es, 1 m--től, Durvalemez 10—30 mm-es, 1 ms-től, 5 mm-es huzal, m-es szálakban, Használt sín, 23,5 kg/fm, 4—12 m-es hosszban. Fentieken kívül különböző méretű rúd-, és idomacélok, lemezek, különféle vasáruk vásá­rolhatók. KOHÁSZATI ALAP ANY AGELLÄTÖ VÁLLALAT,' HATVAN. MÁV p. u. mellett. Telefon: 10-07.