Népújság, 1961. november (12. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-01 / 258. szám

NÉPÜJSAG 1961. november 1., szerda fl három vezető tovább növelte előnyét a megyei labdarúgó-bajnokságban Hatalmas tülekedés a táblázat alján A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi -fordulója általában a Várt eredményeket hozta, a három vezető nagy gólarányú győzelmet aratott, s így a táblázat élén any­agiban változott a helyzet. hogy köztük és a ne­gyedik helyezett között tovább nőtt az előny. Annál nagyobb tülekedés van vi­szont a táblázat alsó felében. Az utolsó helyezett Heves mellett szo­rosan három 7 pontos és négy 8 pontos csapatot találunk 1 A gól­átlag az elmúlt vasárnapi 1,8-ról 1,5-re esett vissza. A forduló legna­gyobb meglepetését az újonc Gy. Vasutas okozta, amely tovább foly­tatva jó szereplését, ezúttal Eger­ben az Előrét fektette kétvállra. Rózsaszentmárton— Hatvani Kinizsi 5:1 (2:0) Rózsaszentmárton, 700 néző. Vez.: Kernes. Rózsaszentmárton: Mátra — Ha­lász I., Laczik, Borbély - Kazi, Tajti - Báti. Boronkai, Papp, Bán­falvi. Tóth. Edző: Túrán István. Hatvan: Bata - Szécsényi, Schmied. Eperjesi — Koczka. Sár­közi - Zámbó. Szendi, Nagy, Ko- ' ács. Szigetváry- Edző: Seres Gy. Óriási iramban, hazai fölénnyel indult a mérkőzés. A rózsaiak fő­leg a széleken vezették helycserés támadásaikat, de a kitűnően záró hatvani védelmen csak a 40. perc­ben tudtak rést ütni: ekkor Papp erős lövése jutott Bata hálójába. 1:0. Nem sokkal később Tóth beadá­sát. Báti nagy erővel rálőtte és a labda. Bata kezét érintve, suhant a kapuba. 2:0. A másik oldalon Mátra a kapu­fa segítségével mentett egy hat­vani ellentámadást. Szünet után fokozódott a Játék irama, kemény, változatos küzde­lem folyt, a pályán, rózsaszent- mártoni fölény mellett. Az 51. percben Tóth átadását Boronkai értékesítette: 3:0, majd a 79. perc­ben Zámbónak, sikerült szépítenie. 3:1. A 83. percben Tóth—Papp—Boron­kai volt a labda útja, s ez utóbbi lövése a hálóban kötött ki. 4:1. Ezután Szendit durva játék miatt kiállította a játékvezető. Az utolsó gól Papp védhetetlen lövéséből esett. 5:1. Ritkán látott, nagyiramú mérkő­zésen. a többet támadó hazaiak Ilyen arányban is megérdemelten győztek. Jók: Báti, Boronkai. Tóth-, illet­ve Zámbó. JUHASZ MIKLÓS Hatvani VSE— Egri Spartacus 2:0 (1:0) Hatvan, 300 néző. Vez.: Bódis. HVSE: Nagy - Zsámboki, Tóth, Gugyella - Sáfrán II-, Szabó I. — Kiss. Fehér, Hanti, Zilahi, Hege­dűs. Edző: Kókai János. Eger: Boros — Pócsi, Bóta, Polon- kai — Somody. Réz — Gallovics, Godavecz. Mester, Srej, Pók. Edző: Bóta János. A HVSE lépett fel támadólag, a második percben Hanti 20 méteres lövése a felső kapufát találta e£. Az egriek ebben a játékrészben a védekezésre fektették a fő hang­súlyt, és csak ritkán jutottak el a hatvani kapu elé. A 30. percben Hanti lövése a kapufát súrolva,, hagyta el a játékteret, majd a 40. percben megszületett az első gól: Hanti ívelt labdáját Fehér a jobb alsó sarokba fejelte. 1:0. Szünet után feljött az egri csa­pat és kiegyensúlyozottá vált a játék. Két szöglet is jelezte a ven­dégek fölényét. Izgalmas, érdekes és változatos harc folyt a pályán, amely a 70. percben dőlt el végle­gesen: Kiss és Bóta harcolt a lab­dáért. amely Kiss lábáról a kimoz­duló Boros fölött a hálóba jutott. 2:0. A két csapat színvonalas küzdel­met vívott egymással, a hazaiak az első. a vendégek a második félidő­ben játszottak jobban. A helyzetek alapján Hatvan győzelme megérde­melt. Jók: Tóth. Siabó 1.. Kiss, Fehér. Hanti, illetve a közvetlen védelem és Somody. A játékvezető iól vezette a mér­kőzést. NAGY ANTAL Lőrinci Elektromos— Honvéd Korvin SE 1:1 (1:0) Verpelét, 600 néző. V.: Nagy L. Kezdetben kapkodó, ideges küz­delem alakult ki. mindkét csapat játékába sok hiba csúszott. Az első félidőben eléggé alacsony színvo­nalú játék folit. az egyetlen ese­mény a 35. percben történt, amikor lőrinci-támadás végén egy jobbról jövő labda Hartmann elé jutott, akinek lövése az elalvó védők mel­lett a jobb felső sarokban kötött ki. 1:0. Szünet után a hazaiak erősítettek a játék iramán és az 50. percben sikerült egyenlíteniük: Molnár 20 méteres kapáslövése a jobb alsó sarokba vágódott. 1:1. A gól után a vendégek teljes mértékben védekezésre rendezked­tek be. s ennek ellenszerét a ha­zaiak sehogyan sem tudták meg­találni. Minden támadásuk elakadt j tömörülő védőkön. A sportszerű küzdelem — annak ellenére, hogy a helyiek a máso­dik félidőben szinte egykapura ját­szottak — igazságos döntetlennel ért véget. A verpeléti játékosok ezúttal so­kat egyénieskedtek, s az új játé­kosok bemutatkozása nem sikerült. Füzesabonyi VSC— Gyöngyösi Bányász 0:0 Füzesabony, 400 néző. V.: Srej. Füzesabony: Bocsi - Gál, Túró- czi. Kiss — Bernáth, Csontos — Erőss, Molnár, Gulyás, Imre, Szén. Edző: Túróczi János. Gyöngyös: Lóczi — Varga I., Ba­logh, Hajnal — Juhász, Bodó — Pethes, Borosi, Varga II., Morvái. Eperjesi. Edző: Héthy László. Az első két lövést a gyöngyösiek küldték kapura, majd fokozatosan támadásba lendült a hazai csapat és ostrom alá fogta a vendégek kapuját. A 17. percben Gulyás és az egyik gyöngyösi védő egyszerre futottak egy labdára, s közben mindketten a földre estek. A játékvezető, meg­lepetésre. Gulyást kiállította. Ez­után sajnálatos módon fokozatosan eldurvult a mérkőzés. Volt olyan időszak, amikor csak 8 füzesabo­nyi játékos tartózkodott a pályán... A 39. percben Szén az üresen ha­gyott gyöngyösi kapu mellé emelt, majd Bernáth nagyerejű lövését hárította Lóczi. Szünet után a 47. percben Szén ellenállhatatlanul tört a kapu felé, már az ötös sarkánál járt, amikor hátulról felvágták. Nyilvánvaló 11-es, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A félidő közepe táján a vendé­gek kerekedtek felül, egy ízben a füzesabonyi kapufát találták el, majd a hajrában ismét a hazaiak vették át a kezdeményezést. Köze­pes színvonalú mérkőzésen a ha­zaiak közelebb álltak a győzelem­hez. Jók: Bocsii illetve Lóczi. Srej játékvezető gyengén vezette a mérkőzést. SZIGETVÁRI JÓZSEF Gyöngyösi Vasutas— Egri Előre 2:1 (1:0) Eger, 700 néző. V.: Bacsó. Gyöngyös: Gyóni — Túri, Murá­nyi, Ivádi II. — Madár, Barna — Szécsényi, Rédei, Bella. Geiger, Berta. Edző: Ivádi László. Eger: Kelemen — Lezsák, Mata, Kerékgyártó — Szász, Palotai — Tóth, Pintér* Hevér I„ Hevér n., Kiss. Hatalmas iramú küzdelem ala­kult ki kezdés után, mindkét csa­pat szívvel-lélekkel harcolt. A 15. percben váratlanul esett a gyön­gyösiek vezető gólja: Murányi 16 méteres szabadrúgását Kelemen csak kiütni tudta és a befutó Ré­dei könnyedén a hálóba emelt. 1:0. A gólra heves egri támadások következtek, az Előre átvette a já­ték irányítását, a Vasutas a saját térfelére szorult. Több szöglet és kihagyott gólhelyzet jelezte a ha­zaiak fölényét. Szünet után rögtön egyenlített az Előre: Pintér labdájával Kiss ug­rott ki a szélen és befelé kanya­rodva, élesen a hálóba lőtt. 1:1. Ezután váratlan fordulat történt: ártatlannak látszó szögletrúgás után Berta kapura fejelt és a lab­da az elalvó Kelemen mellett a kapu közepébe jutott. 2:1. Kapus­hiba ! A váratlanul bekapott gól fokoz­ta az egriek idegességét, akik a védelembe vonuló gyöngyösiekkel szemben — fölényük ellenére — már nem tudtak kiegyenlíteni. A jóval többet támadó Előre ez­úttal balszerencsés vereséget szen­vedett. Jók: Gyóni. a mezőny legjobbja, Túri, Murányi, Rédei, Geiger, illet­ve Mata, Kerékgyártó, Szász, Palo­tai és Kiss. Bacsó jól vezette a mérkőzést. ROMAN LÁSZLÓ Tiszafüred—Heves 1:0 (0:0) Tiszafüred, 900 néző. V.: Orosz. Tiszafüred: Tóth n. - Balogh II., Tóth I., Csorna I. — Ferge, Remé­ny ik — Szabó, Balogh I., Csorna n., Ignácz, Fótos. Edző: Gombácsi Zoltán. Heves: Toldi - Fehér, Frank, Nagy - Gombaszegi, Nagy S. - Balogh, Forgács, Burovincz, Kán, Bessenyei. Edző: Nagy Ferenc. Kezdetben a hazaiak harcoltak ki némi fölényt, Szabó fejese ve­szélyeztette a hevesiek kapuját, majd feljött a vendégcsapat és me­zőnyfölénybe került. A 22 percben Balogh I. lövése a kapufán csattant. A félidő vége- felé ismét a hevesiek kezdemé­nyeztek többet, de körülményes- kedő támadósoruk nem bírt a jól záró védelemmel. Tóth n. sok ve­szélyes labdát tett ártalmatlanná. A második félidőben sem változott a helyzet. Többnyire a hazaiak tér­felén folyt a játék. Az egyetlen gól a 85. percben esett: Tiszafüredi tá­madás végén az egyik hevesi védő kézzel ért a labdához, s a megítélt 11-est Szabó értékesítette. 1:0. Alacsony színvonalú játékot, de heves küzdelmet hozott a két csa­pat találkozója. A vendégek leg­alább a döntetlenre rászolgáltak volna. Jók: Tóth TI., Tóth L. Balogh 1., illetve Gombaszegi, Frank és Bu­rovincz. Orosz megfelelően vezette a mér­kőzést. Honvéd Dobó SE—Recsk 6:0 (Zárt kapuk mögött játszották) Apc—Honvéd Zalka SE 0:5 * A bajnokság állása: 1. H. Zalka SE 10 9 _ 1 25:6 18 2. H. Dobó SE 10 7 2 1 30:9 16 3. Rsz.-márton 10 7 1 2 30:18 15 4. E. Spartacus 10 4 4 2 19:14 12 5. H. Kinizsi 10 4 4 2 15:11 11 6 Gy. Vasutas 10 3 5 2 19:15 11 7. FVSC 10 4 1 5 14:21 9 8. Tiszafüred 10 3 3 4 9:12 9 9. H. Korvin SE 10 3 2 5 17:18 8 10. HVSE 10 3 2 5 12:13 8 11. Recsk 10 3 2 5 14:21 8 12. Lőrinci 10 3 2 5 15:23 8 13. Egri Előre 10 2 3 5 14:19 7 14. Apc 10 3 1 6 16:31 7 15. Gy. Bányász 10 1 5 4 6:14 7 16. Heves 10 2 2 6 8:18 6 Miért nincs nagygolyós tekepálya Hatvanban ? A teke sportág szerte az or­szágban — így megyénkben is — egyre népszerűbbé válik. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az a tény, hogy Heves megyében két­fordulós bajnokság folyik. Ebből kiindulva feltételezhető, hogy a megye városaiban meg­felelő pályák állnak rendelkezés­re. Ez azonban csak részben van így, mert Hatvan például kivé­telt képez: a nagy vasutasváros­nak egyszerűen nincs nagy­golyós tekepályája. Pedig hely volna rá a HVSE pályán, a Kini­zsi pályán, vagy valahol máshol a népkertben, és az építkezéshez szükséges anyagiakat is elő le­hetne teremteni a városfejlesz­tési alapból. A tekét kedvelő százak pedig vállalnák az épít­kezés társadalmi úton való el­végzését. Sajnos, a kisgolyós tekének sincs jövője Hatvanban. Nincs, mert mindenkit a nagygolyós te­ke érdekel, főleg azóta, amióta a Mátravidéki Erőműben és Pető- fibányán nagyszabású találkozó­kat rendeztek. Hatvanban jelen­leg körülbelül 300 sportoló vesz részt a kisgolyós tekében — meg­van tehát a biztosíték arra, hogy a nagygolyós tekében is helyt álljanak a hatvaniak. Csak egy kis jóakarat kell hozzá! O. L. A Népújság totó-tipp Jel 45. hét: 1. Vasas—Tatabánya 1 2. Pécs—Bp. Honvéd 1 X 3. Szeged—Ferencváros 1 X 2 4. Dorog—Csepel X 1 5. Ózd—Győr 1 6. DVTK—DVSC 1 X 2 7. DEAC—Miskolc 1 X 8. Kecskemét—Láng 1 X 9. Nyíregyháza—Bp. Előre X 1 10. ZTE—Budafok 1 11. K. Lombik—EVTK % 1 12. MTE—Sztálinváros 1 Pótmérkőzések: 13. Borsodi B.—Szolnok 1 14. Egyetértés—Bp. Spart. 1 15. Budai Spart.—Kaposvár 1 X 16. Sopron—Pénzügyőr 1 A totó nyerményei. Beérkezett: 720 109 szelvény. Felosztásra ke­rült: 1 296 197 forint. 12 találatos szelvény nem volt. 11 találat 7 da­rab, 46 292 forint. 10 találat 134 da­rab, 2418 forint. 9 találat 995 darab, 433 forint. ASZTALITENISZ A megyei asztalitenisz CSB 5. fordulójának eredményei: HVSE— S. Építők 15:3. Ifjúságiak: HVSE— Selyp 4:1. Egri Dózsa—Besenyőte­lek 16:2. Ifjúságiak: E. Dózsa—Be­senyőtelek 4:1. Gy. Vasas—Káli Pedagógus 12:6. Ifjúságiak: Gy. Va­sas— Kál 4:1. Petőfibánya—Szilvás­várad mérkőzésre a szilvásváradi- ak nem érkeztek meg, így a fel­nőttek 18:0, az ifjúságiak pedig 5:0 játszma aránnyal kapták a két bajnoki pontot. Karácsond—Gy. Vasutas 9:9, mivel azonban a Gy. Vasutas ifjúági csapat nélkül je­lent meg, a két bajnoki pontot 18:0 játszma aránnyal Karácsond kapta. Egri Dózsa—Bélapátfalva 12:6. Ifjúságiak: E. Dózsa—Bél­apátfalva 5:0. E. Helyiipar—Bese­nyőtelek 16:2. Ifjúságiak: E. Helyi­ipar—Besenyőtelek 4:1. A felnőtt bajnokság állása: 1. HVSE 5 5 — — 86: 4 te 2. Egri Dózsa 5 5 — — 77:13 10 3. Lőrinci 4 4 — — 64: 8 8 4. Petőfibánya 5 4 — 1 59:31 B 5. E. Helyiipar 5 3 — 2 58:32 6 6. Bélapátfalva 5 3 — 2 54:36 6 7. Karácsond 5 2 — 3 44:46 4 8. Gy. Vasutas 5 2 — 3 40:50 4 9. Selypi Ép. 5 2 — 3 40:50 4 10. Besenyőtelek 5 2 — 3 32:58 4 11. Kál 5 1 — 4 29:61 2 12. Gy. Vasas 5 1 — 4 25:65 2 13. E. Gárd. Sz. 4 — — 4 10:62 — 14. Szilvásvárad 5 — — 5 1:89 — Az ifjúsági bajnokságban az Eg­ri Dózsa vezet a Gy. Vasas és a HVSE előtt. A Laj os-forras—Pilisszentlászló közti nehéz terepen éjjel-nappali verseny keretében vívtak küzdel­met az ország legjobb tájékozódási versenyzői, a 25-ös döntőbe jutá­sért. Az Egri Spartacus versenyzői ki­tűnően szerepeltek, örsi a máso­dik csoportban megszerezte az el­ső helyet, megelőzve olyan jeles versenyzőket, mint Schönviszky, aki az elmúlt évben országos baj­nokságot nyert. Igen értékes a harmadik csoportban Séra harma­dik helyezése is. Meglepetés Fe-; hérnek, a gyöngyösiek válogatott versenyzőjének kiesése. XXX A Pilis hegységben zajlott le 10 csapat részvételével a megyei vá­logató. A verseny tétje a jövő évi országos CSB-ben való indulás jo­ga volt. Az eredmények alapján a bentmaradt Egri Spartacus mellett Pécs és Moson-Magyaróvár képvi­seli a vidékieket az országos CSB-n. Jíj&r*4 **7/ ti nt m m if ik. ff ss i & Hoc KÖZLEKEDÉSI PROBLÉMÁK A TOKIÓI OLIMPIÁN Tokió, az 1964. évi olimpiai játé­kok színhelye már most túlzsúfolt. A városban 600 000 gépkocsi közle­kedik és becslések szerint 1964-ig számuk 1.2 vagy 1,3 millióra fog emelkedni. A japán kormány az olimpiai já­tékok szervező bizottságával kar­öltve, éppen ezért különleges rend­szabályokat hozott, hogy legalább valamennyire megoldja a közleke­dési problémákat az olimpiai év­ben. A japán pénzügyminisztériumban az útépítési költségvetést az idei évben az eddigi 100 millió svájci frankról 900 millióra emelte és Kézilabda A gyöngyösi járás női bajnok­ságának küzdelmei befejeződtek. A bajnokságot teljesen megérdemel­ten nyerte a gyöngyösi gimnázium csapata. A gimnazisták technikai­lag és taktikailag kiemelkedtek a mezőnyből. Vályi Nagy Károly testnevelő-tanár irányításával erős, ütőképes gárda alakult ki, amely­nek kiváló teljesítményére jellem­ző, hogy az őszi idényben mind­össze egy gólt kapott! Az együttes­ből különösen Mező Anna, Vereb Annamária és Patkós Anna tűnt ki. A második helyezett ITSK fejlődőképes együttes, s ha az új játékosok beleilleszkednek a csa­patba — sok szép sikert érhet még el. A Vasas az őszi fordulóban ör­vendeztette meg híveit jó szerep­léssel. Jellemző, hogy a nyolc pontból hetet ősszel szerzett. Nagy kár, hogy a tehetséges atká­nak anyagi fedezet hiányában csak a hazai mérkőzésekre tudtak kiállni. Gyöngyöshalász a megyei bajnokságba lett beosztva. Detk visszalépett. A bajnokság végeredménye: 1. Gy. Gimn. 2. Gy. ITSK 10 10 ------ 58: 6 20 10 7 — 3 33:27 14 Lampertot döntően megfosztották a jogos győzelemtől, s ez befolyásolta az eredmény kialakulását Bp. Honvéd—Honvéd Zalka SE 12:8 A Honvéd Zalka SE ökölvívó csa­pata vasárnap a sportcsarnokban újabb bajnoki mérkőzést vívott az ökölvívó NB 1-ért. A gyöngyösi együttes nem tud­ta megismételni legutóbbi, az Új­pesti Dózsa elleni teljesítményét, de így is csak súlyos bírói tévedésnek köszönhette, hogy mindkét bajnoki pont a Bp. Hon­véd birtokába került. Nagyvál­tósúlyban ugyanis Dienes, a Bp. Honvéd versenyzője, a nagy fö­lényben levő Lampertba belefejelt, a gyöngyösi fiúnak felrepedt a szemhéja. Dienest, sorozatos sza­bálytalanságért, le kellett volna léptetni, ám a bíró fordítva látta és sérülés miatt Lampert került a leléptetés sorsára. A nap legszebb mérkőzését egyébként a pehelysúlyúak vívták. A gyöngyösi Pampuk nagyszerű küzdelemben legyőzte a kitűnő Si­mont. EREDMÉNYEK (elöl a gyöngyösi versenyzők): Lég súly: Földi pontozással vesz­tett Forró ellen. Az első menet ha­tározottan a fővárosi fiúé volt, a második menetben azonban válto­zott a helyzet és Földi próbált előre menni, de nem védte kellően magát és Forró ütései rendre be­találtak. 2:0. Harmatsúly: Valkai feladta Jacz- ko ellen. Valkai is elkövette azt a hibát, hogy fedezetlenül hagyta testét, s ráadásul — különösen a harmadik menetben — nagyon erőt­lennek bizonyult. 4:0. Pehelysúly: Pampuk pontozással győzött Simon ellen. Az első me­net kiegyensúlyozott küzdelmet hozott, később azonban fokozato­san Pampuk került fölénybe és egy állcsúcsra mért jobbegyenesé­től Simonra nyolcat számoltak. A harmadik menetben Pampuk kissé visszaesett, győzelme azonban nem lehetett vitás. 4:2. Könnyűsúly: Juhász az első me­netben feladta Kajdi ellen. A kéz­törésből felgyógyult Juhász első mérkőzése nem sokáig tartott, mert edzője rögtön az első menet elején szorítóba dobta a törülközőt. 6:2. Kisváltó súly: Simon feladta Klupp ellen. A gyöngyösi fiúra rá sem lehetett ismerni ezen a mérkőzé­sen. Szemmel láthatóan tartott el­lenfelétől, s ezért többnyire fejjel ment előre. Miután szabálytalan­ságért két ízben megintették, ed­zője feladta a mérkőzést. 8:2. Váltósúly: Tóth pontozással győ­zött Kiinger ellen. A Honvéd ököl­vívója néhány kilóval nehezebb volt, ez azonban mit sem zavarta Tóthot. Kemény horgaitól a máso­dik menetben Kiinger meg is rogy- gyant. A harmadik menetben sem változott a helyzet, végig a gyön­gyösi fiú irányított és biztosan győzött. 8:4. N agy váltósúly: Lampertot Dienes ellen, sérülés miatt, leléptették. Az első perctől látni lehetett, hogy Dienes nincs formában, s ezért szabálytalanságokban keresett me­nedéket a jól harcoló Lamperttal szemben. Egy ízben belefejelt Lam­pertba, a gyöngyösi fiú szemöldöke felrepedt és a mérkőzésvezető — meglepetésre — sérülés miatt lelép­tette. 10:4. Középsúly: Árvái pontozással győzött Bittér ellen. Az első menet Bittéré volt, utána azonban Árváit mintha kicserélték volna, sokat ment előre, sokat és pontosan ütött. A második menetben Bittert fejelésért két ízben, Árváit pedig egy „állj” utáni ütésért megintet­ték. A harmadik menetben végig a gyöngyösi ökölvívó kezdeménye­zett többet, és vitathatatlan fölény­nyel győzött. 10:6. Félnehézsúly: Gácsi feladta Vö­rös ellen. A győztes Vörösnek szin­te egyetlen szabályos ütése sem volt, sajnos, azonban Gácsit is ré­gen láttuk már ennyire erőtlennek, mint most. A második menetben nyolcat számoltak a gyöngyösi fiúra, aki utána feladta a mérkő­zést. 12:6. Nehézsúly: Szita mérkőzés nél­kül győzött. 12:8. A mérkőz lseket Grosswirt és Sárkány (Pécs) vezette. (R) * A bajnokság állása: 1. Bp. Honvéd 2. U. Dózsa 3. Csepel 4. V. Dinamó 5. K. Dózsa 6. Vasas 7. H. Zalka SE 8. MTK 10 10 11 11 11 11 11 11 1 113:87 16 2 110:90 14 4 122:98 12 3 110:108 11 5 105:115 10 5 103:117 9 6 101:117 7 7 94:126 7 doaa 1. DVTK 22 18 ___ 4 36 5:258 36 2. Martfű 22 18 — 4 422:301 36 3. Gy. Vasas 10 3 2 «5 6:23 8 3. Makó 22 15 1 6 350:297 31 4. Atkár 10 3 2 5 7:33 8 4. MVSC 22 12 2 8 297:257 26 5. Gy-halász 10 3 — 7 29:11 6 5. DVSC 22 11 3 8 274:243 25 6. Detk 10 1 — 9 3:13 2 6. MMTE 22 11 3 8 277359 25 7. Bcs. MÁV 22 10 2 10 320:335 22 8. Gyöngyös 22 10 — 12 311:312 20 Gyöngyösi Gimnázium— 9. Beloiannisz 22 10. VM 7 2 13 295:333 16 Gyöngyösi Vasas 18:14 (8:8) KÖZÉRT 22 5 2 15 238:328 12 Járási bajnoki férfi mérkőzés. 11. Bp. Ép. 22 3 1 18 239:308 7 A bajnokságot eldöntő találkozón a Vasas kétgólos vezetésre tett szert, a gimnázium azonban rövi­desen egyenlített. Utána gyorsan potyogtak a gólok — főleg a kapu­sok „jóvoltából”. Szünet után fej­fej mellett haladt a két csapat, a hajrában azonban a gimnázium felülkerekedett és biztosan győ­zött. Jó: Csépány, Czövek, Márkus, Csekő, illetve Zimonyi. A bajnokságot nyert csapat tag­jai: Sankovics, Csépány, Szko- csovszky, Czövek, Boronyai, Cse­kő, Herczógh, Fejes, Keresztesi, Bátfai, Virágh. (b álint) tervbe vették 21 új útvonal megépí­tését is. Ezenkívül közvetlen össze­köttetést teremtenek a tokiói re­pülőtér és az összes sportpályák között és meghosszabbítják az ed­digi három autósztrádát, amelyek mindegyike 40 méter széles. HORGÁSZOK PARADICSOMA A New York-i River szenvedé­lyes horgászait váratlan öröm érte. A part mentén jég adagoló automa­tákat állítottak fel, hogy a kifogott halakat frissen tarthassák. A KÉZILABDA NB II. VÉGEREDMÉNYE í 12. Bp. Kábel 22 2 1 19 235:392 5 A vonal alatti csapatok kiest*1' ★ A KILIÁN LABDARÜGO-BAJNOKSAG ÁLLASA: 1. Gy. Mg. Tech. 3 3 — — 12: o 6 2. Gy. Gimn. 3 2 — 1 8: 5 4 3. H. Gimn. 3 2 — 1 8; 6 4 4. E. Dobó G. 3 1 1 1 9: 6 3 5. Egri Spart. 2 1 — 1 1: 4 2 6. Egri MTH 3 1 — 2 1: 6 2 7. Egri Gárd. G. 2 — 1 1 5: 7 1 8. Gy. Spart. 3 — — 3 1:11 — ÜJ 175 KÖBCENTIS Jáwa mo­torkerékpár eladó. Cím a kiadó­ban. AZ EGRI Nagy József Mezőgaz­dasági Termelőszövetkezet vezető­sége keres juhászt és kocsisokat. Fizetés megegyezés szerint. Je­lentkezés reggel 7—9 óra között: Kistályai u. 5. szám alatt. ÉM ÜT- és Vasútépítő V. egri épí­tésvezetősége albérleti szobákat keres bútorral, vagy bútor nélkül dolgozói részére. Ajánlatokat kér­jük: Gólya u. 4. sz. alá leadni. Ép. Vez. JOKARBAN levő fekete Pannó­nia motorkerékpár eladó. Cím: Juhász Ferenc, Heves, Vásár-tér 39. FÜRÉSZPOR vagontételben el­adó, állomási árban szállít: Bútor­lap és Faáru Ktsz, Budapest, IV., Tavasz u. 41. CZETKA, 150 köbcentis motor- kerékpár olcsón eladó, Eger, Ady Endre utca 11. (Csákóban). SZÖLÖTELEPITÖNEK, oltvá- nyosnak átadnám kétholdas belső­ségem, beköltözhető lakóház, is­tállóval, Budapest mellett, Pécelen. Cím: Kruppa, Budapest, Budafoki u. tizenhét. Övás miatt a Bp. Honvéd—IL Dó­zsa 14:6 és a Vaaas—V. Dinamó I0:l0-es eredménye még nem vég­leges. Köszönetét mondunk mindazoknak, akik fe­lejthetetlen fiam és test­vérünk temetésén rész­vétükkel enyhítették fáj­dalmunkat. A gyászoló KECSKÉS-család SAJÁT készítésű kombinált­szekrény, hosszúlejáratú fizetés- könnyítéssel kapható. Budapest, Nap utca, József krt. sarok. Asz­talosműhely. 402-ES MOSZKVICS príma álla­potban eladó, motort beleszámí­tok. Eger, Básty utca 12. CSALÁDI ház eladó. Bajza utca 18. szám, lakottan. Felvilágosítást: OTP-fióknál. ELADÖ, Gyöngyös, Marx Károly utca 5. számú ház, lakottan. Fel­világosítást: OTP-fióknál. ELADÓ egy jókarban levő Cse­pel Danuvia motorkerékpár. Cím: Gyöngyös, Virág u. 31. népújság \ Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: T ó t b József Szerkesztőség: Egén Beloiannisz u. 3. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: S3. Gyöngyös. Főtér 3.-. fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Egén Bajcsy-Zsilinszky utca L Telefon: 24—14. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalati Eger. Bródy Sándor utca 4. Mb. vezető: Fényes Elemérné. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hőnapra 11 W.