Népújság, 1961. november (12. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-30 / 282. szám

I NÉPÜJSAG 1961. november 30., csütörtök A megyei labdarúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójának Megyénk vívósportja fejlődésének újabb bizonyítéka volt a területi bajnokság Honvéd Dobó SE— Lőrinci 2:1 (1:1) Eger, félbeszakadt, 700 néző. V.: Répás. Honvéd: Présing - Kolárik, Alaxal, Szarka — Laczkó, Vass — Csermák, Juhász, Hack. Enoch, Boil a. Edző: Bóta Sándor. Lőrinci: Hegyi — Czakó, Ocskó, Nagy I. - Nagy IT., Hartmann — Lőrincz n., Lőrincz I„ Szűcs, Ju­hasz, Sőregi. Edző: Szalontal Béla. A tartalékos vendégcsapat el­len nagy iram­ban kezdett a Honvéd és a 4. percben már öt szöglet jelezte fö­lényét! ■ Mégis a 8. perc­ben, váratlanul, Lőrinci szerezte meg a vezetést: Sőregi a késedel- meskedó védők mellett a bal sa­rokba lőtt. 0:1. Az egri csapat változatlan erővel rohamozott, ám körülményeskedő csatárai csak a 18. percben tudtak egyenlíteni, amikor Enoch lövése Ocskó lábát érintve, jutott a jobb felső sarokba. 1:1. Rögtön utána Laczkó 11-esét He­gyi bravúrosan hárította. Szünet után sem változott a hely­zet. s a többet kezdeményező ha­zaiak az 53. percben újabb gólt ér­tek el: Aiaxai labdájával Enoch tört előre, s a kimozduló Hegyi mellett a hálóba lőtt. 2:1. A 69. percben elítélendő jelenet­nek volt tanúja a közönség, Juhász, a lőrinciek összekötője valósággal . Knock-outolta” az egri Juhászt. Kolárik elégtételt vett a magáról megfeledkező lőrinci játékoson, mi­re a játékvezető mindkettőjüket ki­állította. Ezt követően tumultuózus jelenetek játszódtak le a pályán, s mivel Juhász nem volt hajlandó elhagyni a játékteret, — Répás já­tékvezető öt perc elteltével lefújta a mérkőzést. A végig fölényben levő Honvéd több gólt is rúghatott volna. Egyé­nileg Laczkó, Csermaki Juhász, Enoch, illetve Hegyi, Ocskó, Hart- vxnn és Lőrincz 1. nyújtotta a leg­jobb teljesítményt. ,Rcpas jól működött, erélyesebb fellépéssel esetleg megakadályoz­hatta volna a botrányt is. BALOGH BÉLA Füzesabony—Tiszafüred 3:0 (0:0) Füzesabony. 400 néző. V.í Kezes. FVSC: Bocsi - Gál, Tűróczi, Csu­ha! — • Bemáth, Csontos — Erőss, Molnár, Imre II., Gulyás, Szén. — Edző: Tűróczi János. Tiszafüred: l’óth H. — Csorna, Tóth I., Boros - Remenyik, Ferge - Zrínyi, Balogh I., Ignácz, Balogh IT., Fótos. Edző: Gornbácsi Zoltán• Az első félidőben .közepes iramú Játék folyt a pályán* — főleg a vendégek védelme és a hazaiak csatársora között. Szünet, után sem sokat változott a helyzet, és a hazaiak fölénye a 47. percben góllá érett: a szemfüles Gulyás talált a hálóba. 1:0. Ezután Csontos büntetőt hibázott, majd feljött a vendégegyüttes, de támadásai csak a 16-os vonalig ju­tottak el. A második gól a 74. percben' Imre II. lövéséből esett. 2:0. Innen kezdve fokozatosan beszo­rult a vendégcsapat, s a 83. perc­ben Erőss 18 méterről leadott nagy lövéssel beállította a végeredményt. *:0. Az FVSC főleg a második félidő­ben mutatott jobb játéka alapján megérdemelten győzött. Kezes jól vezette a játékvezetői Szempontból nehéz mérkőzést. SZIGETVARY JÓZSEF Gyöngyösi Bányász— Egri Előre 2:1 (0:0) Eger, 500 néző. Vez.: Srej. Bányász; Lóczi — Varga I.; Ba­logh, Vörös — Boros!* Bodó — Dug- íiovics, Varga II., Morvái, Juhász, Eperjesi. Edző: Héthy László. Eger: Kelemen — Lezsák, Mata, Vass — Szász. Hevér — Tóth, Ma- róth, Papp, Palotai,- Kiss. Edző: Jáhn Aladár. Az. első félidőben óriási fölényt harcolt ki a hazai csapat, de csatá­rai a legjobb helyzeteket is rendre kihagyták, vagy a vendégek vé­delme mentett. Egy ízben például Palotai lövése a kapufán csattant, majd Kiss és Szász nagy lövéseit szögletre nyomta a kapus. Szünet után is hazai, rohamokat láthatott a közönség, s egy balol­dali támadás végén Maroth veze­tésit szerzett. 0:1. A gól felrázta a vendégeket, akik a 60. percben Mata és Hevér hibá­jából Varga ii. révén egyenlí­tettek. 1:1. A lelkes Bányász 5 perccel a be­fejezés előtt a maga javára fordí­totta a mérkőzés sorsát: Dugnovics beadását Atorvai egy csel után a jobb alsó árokba gurította. 2:1. A lélek nélküli egriek, főleg a kiábrándítóan játszó fedezeteik mi­att veszítették el a mérkőzést. Jók: Lóczi, Balogh, Borosi, Var­ga II., Morvái, illetve a 16 észtén dós Maróth. ROMAN LÁSZLÓ Rózsaszentmárton— Egri Spartacus 3:0 (2:0) Rózsaszentmárton; Nagy — Bor­bély. Laczik, Patai - Kazi, Tajti ­esemenyei Báti, Boronkai, Papp, Domer II., Tóth. Edző: Turán István. Eger: Boros — Srej, Bóta, Réz - Somody, Pécsi — Mester, Szántó, Pók, Árvái, Jezoviczky. Edző: Ko­vács László. A nagy erővel támadó hazai csa­pat már a 3. percben megszerezte a vezetést, sőt nem sokkal később Boronkai újabb góllal növelte to­vább az előnyt. 2:0. Ezután fokozatosan magára talált az egri együttes, kiegyensúlyozot­tabbá vált a küzdelem, s a félidőig újabb gól már nem esett. Szünet után sokáig a mezőny­ben folyt a játék, majd ismét fö­lénybe került Rózsaszentmárton, az egriek sokszor 7—8 emberrel is védekeztek. A fölény végül is a 70. percben góllá érett: Boronkai nagyerejű lö­vése jutott Boros hálójába. 3:0. A technikailag és taktikailag képzettebb hazai csapat nagyobb arányban is győzhetett volna. Jók: Kazi, Boronkai, Laczik, Tóth, Illetve a közvetlen védelem és Somody. JUHASZ MIKLÓS Hatvani Kinizsi— Gyöngyösi Vasutas 5:1 (1:1) Hatvan, 500 néző. V.: Marmoly. Hatvan: Bacsa - Szécsényl, Schmidt, Sárközi — Koczka, Eper­jesi — Zámbó, Szendl, Szigetváry, Kovács, Demeter. Edző: seres Gy. Kezdetben a Kinizsi harcolt ki mezönyfölényt. de a szórványos gyöngyösi ellentámadások minden esetben veszélyt jelentettek Bacsa kapujára. Egy ilyen ellentámadás végén a 17. percben Gyöngyös a vezetést is megszerezte. 0:1. Ezután kiegyensúlyozott küzde­lem alakúit ki, majd fokozatosan a hazaiak lendültek támadásba és a 37. percben Kovács 20 méteres lö­véssel kiegyenlített. 1:1. A második félidő rögtön góllal kezdődött: Zámbó a félpályáról tört előre, s három védőt kicse­lezve, lőtt a hálóba. 2:1. A másik oldalon két óriási hely­zet maradt klhaiználatlanul. Ettől kezdve a nagy kedvvel játszó ha­zaiak magukhoz ragadták a kez­deményezést, s Zámbó újabb gól­jával csakhamar 3:l-re alakult a mérkőzés állása. A nézőtéren ezután az keltett iz­galmakat,. hogy a gyöngyösi véde­lem helyenként kíméletlen játékba kezdett, s ennék eredménye több sérülés volt. A 80. percben Szigetváry ugrott ki a labdával és a kimozduló Gyóni mellett a hálóba lőtt. 4:1. Három perc múlva Ismét Sziget­váry volt eredményes, s így 5:l-es hazai győzelemmel zárult a mér­kőzés. Jók: Schmidt; Zámbó, szigetváry, Koczka, illetve Murányi. Marmoly megfelelően vezette a kemény mérkőzést. SZEGEDI ÁRPÁD Honvéd Korvin SE— Hatvani VSE 1:0 (1:0) Verpelét, 600 néző. Vez.: Orosz. Honvéd: Pilisi - Hadobás, Acs, Kozma — Czuczor, Merkli - Reim­port, Kovács, Gál, Gulyás, Molnár. Edző: Mészáros Bertalan. Hatvan: Nagy — Zsámboki, Tóth, Gugyella — Sáfrán, Szabó — Máyer, Kiss. Hanti, Hegedűs, Szécsényl. — Edző: Kókai János. A mérkőzés sorsa már az első percben eldőlt: kezdés után Gál Kovácshoz továbbított, aki kicse­lezte védőit, majd jó labdával ug­ratta ki Molnárt. A szélső kereszt­be lőtt labdáját Remport a hálóba továbbította. 1:0. Válaszul a hatvaniak kapufát ér­tek el, majd Molnár a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki­használatlanul. Szünet után teljesen beszorult a vendégcsapat, de a védelem — fő­leg Nagy - kitünően állt a lábán. A 87. percben a nagy fölény el­lenére Hatvan majdnem kiegyenlí­tett: Hadobás az utolsó másod­percben mentett a gólvonalon. Végig nagy iramú mérkőzésen a sokszor túlkeményen játszó HVSE ellen megérdemelten győzött a Honvéd. Egyénileg Hadobás, Acs, Kozma, a két fedezet, illetve Nagy (a me­zőny legjobbja) és a hátvedhármas nyújtotta a legjobb teljesítményt. A játékvezető jól látta el felada­tát, bár nem minden esetben to­rolta meg egy-két játékos durva belemenéseit. VITÉZ DEZSŐ Apci Vasas— Hevesi MEDOSZ 4:3 (1:2) Apc, 300 néző. V.: Körtvélyesi. Apc: Pandúr — Mihályi, Nagy, Zelnik — Bagó, Kovács — Cziperle, Csirke, Kubinszkl, Dobrocsi, Rácz. Edző: Serfőző István. A jól kezdő hevesiek már a 0. percben vezetést szereztek, sót a 35. percben tovább növelték elő­nyüket. 0:2. A hazaiak a 40. percben Csirke révén szépítettek. 1:2. A n. félidő hazai támadásokkal kezdődött, mégis a 60. percben újabb hevesi gól következett. 1:3. Apc nem adta fel a harcot, nagy erővel rohamozott, és a 75. perc­ben fölénye góllá érett: Cziperle lövése jutott a hálóba. 2:3. Nem sokkal később Kubinszki 20 méteres szabadrúgása meghozta a kiegyenlítő gólt, sőt egy perccel a befejezés előtt a hazaiak újabb gólt értek el, s a maguk javára fordí­tották a mérkőzés sorsát. . KOMAROMI TIBOR Recski Bányász— Honvéd Zalka SE 4:1 (1:0) Recsk, 800 néző. Vez.: Nagy L. Rccsk: Földi - Bódi II., Bódi I., Kovács — Gál, Rónai — Puporka, Orosz, Simon, Szabó, Osztafin. — Edző: Dombóvári János. Honvéd: Békeffi - Tóth H., Seier, Kovács — Pataki. László — Kardos, Csányi. Róth, Antalovics, Kamondi. Edző* Farkas Géza. A hazai csapat már a második nercben megszerezte a vezetést: Bódi I. szabadrúgása a kapu bal alsó sarkába vágódott. 1:0. Ezután a technikailag képzettebb Honvéd nagyszerű támadásokat vezetett a recski kapu ellen, de a jó napot kifogó Földinek egysze­rűen nem lehetett gólt rúgni. A szünet után, Honvéd-támadá­sok közepette, váratlanul ismét a hazaiak szereztek gólt: a fiatal Si­mon lőtt a hálóba. 2:0. A Honvéd kapufával válaszolt a gólra, majd Antalovics nagy lövé­sét hárította Földi. A 69. percben a hosszú labdákkal indító recskiek támadását siker koronázta: Osztafin beadását Si­mon csavart lövéssel vágta a ka­puba. 3:0. Érdekes, hogy a Honvéd védelme szinte minden esetben zavarba jött az előrevágott labdáknál. A 80. percben a kitörő Szabót hátulról felvágták a véctők, a büntetőt Bódi értékesítette. 4:0. Közben a játékvezető a sport­szerű tlenkedő Seiert leküldte a pályáról. A 10 főre olvadt vendégcsapat saját térfelére szorult, mégis a 90, percben Róth révén sikerült szé­pítenie. 4:1. A nagy Iramú mérkőzésen a Honvéd fölényeskedése alaposan megbosszulta magát, a recskieknek viszont szinte minden sikerült. Jók: Földi; a mezőny legjobbja. Orosz. Bódi I., Simon, illetve Csá­nyi; Köves, Antalovics. Kamondi. Nagy l. körültekintéssel látta el feladatát, de a recskiek 11-esénél nemcsak Seiert, de más gyöngyösi játékosokat is ki kellett volna állí­tania. HOLLÖ IMRE Heves megye és Egei* város jégsportjáról, Illetve az egri jégpálya- kérdésről tárgyalt a Heves megyei Jégsport Szövetség Az elmúlt napokban összeült az újonnan kinevezett megyei jég­sport szövetség, hogy megtárgyalja az 1962. évi versenynaptárt. A szövetség foglalkozott a me­gyei és a nagyobb városok jég­sportjával. Határozatot hozott vá­rosi, községi, járási és megyei baj­nokságok kiírásáról, és megrende­zéséről. Az egész megye területén gyors- és műkorcsolyázó fanfolyamok in­dulnak. A szövetség azt is elhatá­rozta, hogy részt vesz egy Buda­pesten és egy a Balatonnál meg­rendezésre kerülő ifjúsági gyors- és műkorcsolyázó versenyen. A tél folyamán Egerben mintegy 200 12 éven aluli gyermek részére gyors- és műkorcsolyázó iskola indul. A szövetség foglalkozott Eger vá­ros jégpálya-kérdésével is, és egy bizottságot küldött a városi tanács­hoz a kérdés tanulmányozására. Sportakadémia Egerben sor került a Megyei Testnevelési és Sport Tanács Sportakadémiájának második elő­adására' is. Mintegy 130 főnyi hallgatóság előtt Kun László, a Testnevelési Főiskola tanára a sport diadalmas pályafutásáról emlékezett meg, majd az osztrák—magyar labdarú­gó-mérkőzésről készült, valamint a Világcsúcsok nyomában című sportfilmeket mutatták be. A megyei TST sportakadémiájá- nak legközelebbi rendezvényére december 11-én, hétfőn délután ke­rül sor a Városi Művelődési Ház, Bródy mozitermében, amikor No­vak Ilona olimpiai úszóbajnoknö, a Testnevelési Főiskola tanára „Hol a sportteljesítmények felső határa” címmel tart előadást. Utána a japán úszóválogatott bu­dapesti vendégszerepléséről ké­szült kisfilmet vetítik le. A Heves me­gyei vívószövet­ség Egerben ren­dezte meg a te­rületi csapat­bajnokságot. A kétnapos ver­senyen Borsod, Vógrád és Heves megyék 24 csapatának több mint 100 vívója harcolt a bajnokságért és a helyezésekért. A versenyt rendező szövetség kitűnő munkát végzett: a Dobó Gimnázium torna- lormében négy páston, 20 verseny­bíróval folyt a küzdelem, de a szombati, női és férfi tőrverseny még így is jóval éjfél utánig tar­tott ... , A versenynek külön erdekesse- get adott, hogy a győztesek az NB II-be verekedtél* be magukat, s jogosultságot szereztek arra, hogy a négy budapesti és a hat vidéki csapattal egyetemben, az I. osztályú selejtezőn is részt ve­hessenek Mind á három fegyvernemben óriási küzdelem alakult ki, s a kard kivételével még a helyezések is holtverseny .után dőltek el! Megyénk vívói jól megállták a helyüket, hiszen minden döntőnek részesei voltak, s végeredményben egy első, két harmadik, és két ne­gyedik helyet szereztek. Főleg a kardvívásban volt imponáló az eg­riek szereplése, ahol az Egri Sportiskola A-csapat első, B-csa- pata pedig harmadik helyen vég­zett. Amilyen örömet keltett az idősebb, rutinosabb vívókból ösz- szeállított A-csapat győzelme, ugyanolyan reménytkeltő _ és örömteljes a fiatalokból álló Él­csapat szereplése, amely az igen erős, felnőtt mezőnyben is bebizo­Kosádobda Egri Dózsa— Ózdi Kohász SE 74:50 (34:21) Eger, tér. női bajnoki mérkőzés. Eger: Fekete (8), Braun (6) - Mile (32) - Hanus (18). Oláh (4). Csere: Majoros (2), Kap­csa k (2), Kréti (2). A női területi bajnokság őszi idényének utolsó mérkőzésén az egri csapat kitű­nő játékkal, biz­tos győzelmet aratott / az Ózdi Kohász ellen, s veretlenül áll a táblázat élén. örvendetes, hogy a jó csapat­munka mellett kiváló egyéni telje­sítmények is akadtak. Itt elsősor­ban Miiére kell gondolnunk, aki végre iDátran harcolt a labdákért, a kosárra rendkívül veszélyes volt, — egyszóval ideális középjatékot mu­tatott be. A többi játékos is min­den dicséretet megérdemel lelkes és eredményes játékáért. Birkózás Mezőhegyesen rendezték meg a MEDOSZ 196L évi országos kötött­fogású ifj. birkó­zó-bajnokságát. A versenyen közel 100 birkózó lépett szőnyegre, köztük a Gyön­gyösi MEDOSZ három főnyi ver­senyzőgárdája. A gyöngyösiek a vártnál jobban szerepeltek, mert a 74 kg-os és a 79 kg-os súlycsoport­ban Gönczö, illetve Tóth Lajos, előkelő második helyet szerzett, az 56 kg-os súlycsoportban pedig szabó Sándor harmadik lett. HASZNÁLT bútorok vétele, el­adása, Eger, Markhót u. Irgalmas Kórházzal szemben. SZEMÉLYGÉPKOCSI .kifogásta­lan állapotban, 20 ezerért eladó. Érdeklődni: Eger, Zalár utca 7. Gelka szerviz. . A SZOLNOK—HEVES megyei MÉH Vállalat gyöngyösi telepén f. hó 25-től 30-ig évvégi leltározás lesz. Ez idő alatt semminemű anyagot át nem veszünk. TERMELŐSZÖVETKEZETEK és egyéni juhtartók figyelmébe! Gyapjúfonál megérkezett, utal­vány ellenében december 15-ig át­vehető a Gyapjúforgalmi kiren­deltségnél, Szolnok,- Irodaház,- m. emelet. nyitotta, hogy nem érdemtelenül nyert az idén országos középisko­lás bajnokságot... Sajnálatos eseménye a verseny­nek, hogy a döntőbe jutott Egri Sportiskola női tőrcsapata csak megfogyatkozva vehetett részt a küzdelmekben, mert egyik erőssé­gének, ^ Csányi Magdának korábbi térdsérülése kiújult, s a négy he­lyett már csak háromtagú csapat, valamennyi ellenfelével szemben 4:0-ás hátránnyal indult. így ter­mészetesen, nem vehették fel a többiekkel a küzdelmet, meg kell azonban dicsérnünk sportszerűsé­güket, hogy ilyen hátránnyal is végigverekedték a döntőt. A gyöngyösi férfi tőrvívók Vályi Nagy Károly vezetésével - kitűnő teljesítményt nyújtottak, s a dön­tőben minden csapatnak méltó el­lenfelei voltak! Eredmények. Női tőr (7 csapat): 1. Diósgyőri VTK 2 gy. 31 egyéni gy. 2. Ózdi Kohász 2 gy. 30 egyéni gy. 3. Sal­gótarján 2 gy. 27 egyéni gy. 4. Eg­ri Sportiskola. Férfi tőr (9 csapat): 1. Diósgyőri VTK 2 gy., 168 k. t. 2. Miskolci Egyetemi AFC 2 gy., 177 k. t. 3. Egri Sportiskola 1 gy. 4. Gyöngyö­si Spartacus 1 gy. Kard (8 csapat): 1. Egri Sportis­kola I. 3 gy. 2. Diósgyőri VTK 2 gy. 3. Egri Sportiskola n. 1 gy. 4. Miskolci MTE. A döntő eredményei: Diósgyőr— Miskolc 13:3, Eger I.—Eger n. 9:7, Diósgyőr—Eger H. 10:6, Eger I.— Miskolc 12:4, Eger n.—Miskolc 9:6, Eger I.—Diósgyőr 9:4. Az egri I. csapat tagjai: dr. Czenkár, dr. Kovalkovits, Oláh, Pók, Zsabka E. A második csapat tagjai: Kováts L., Lajos, Bócz, Ja­kab. t Mindkét csapat elismerést érde­mel, hiszen Diósgyőr csapata leg­utóbb országos .vidéki csapatbaj­nokságot nyert! Az egri csapat — kiegészítve a fiatalokkal — részt vesz az orszá­gos II. osztályú bajnokságban. Gazdag, változatos, érdekes tartalommal megjelent a Kincses Kalendárium ' A szokásos naptári részen, képes beszámolón, bel- és kül­politikai összefoglalón kívül, színes olvasmányok, növény- termesztési és állattenyésztési szakcikkek, hasznos tanács­adók, asszony- és gyermekro­vat, tréfa, humor, rejtvény és sok más érdekes közlemény megtalálható benne. Közli Galgóczi Erzsébet, Gelléri Andor Endre, Illés Bé­la, Tamási Áron, Tímár Máté, Urbán Ernő, Veres Péter írá- ,,,, sát, élő költőink közül Áprily ’ Lajos, Berda József, Földeák János, Illyés Gyula, Simon István, Simon Lajos, Sinka ____ Is tván, Szűts László versét, fe - SkhSm ■ A magyar naptárkiadás történetében egyedülálló: az 1962. évi Kincses Kalendárium „Magyar falu, magyar város 1961” címmel első ízben közöl többszínnyomású, képes összeállítás. A gyönyörű kiállítású kalendárium ára 10 forint! IKARUS álma megvalósul? Angol pilóták és repülő- szakértők egy csoportja lelke­sen hiszi, hogy erősen közele­dik az idő, amikor megvaló­sulhat az ember egyik legré­gibb vágya: saját izomerőnk­kel felemelkedhetünk a leve­gőbe. Londontól északra, Hatfield városkában egy repülőklub tagjai mindössze 50 kiló súlyú gépét szerkesztettek, amellyel a kísérleti pilóta, vagy 100 méteres repüléseket hajtott végre. Csak néhány méter magasságban repült, de mégis sikerült a levegőben marad­nia. A gépen lábpedál hajtja a propellert. Ez a készülék azonban még mindig nem alkalmas arra, hogy elnyerje az 5000 fontos díjat, amelyet "egy angol nagy­iparos helyezett kilátásba an­nak, aló az első Izomerővel végzett repülést végrehajtja. A díj elnyerésének feltétele ugyanis, hogy a „pilótának” olyan nyolcast kell leírni a le­vegőben, amelynek forduló­pontjai egymástól legalább fél mérföld távolságra vannak. A Pélyi Földművesszövetkezet megvételre felkínál egy darab, jó állapotban levő STRÄFKOCSIT és egy darab LÓSZERSZÁMOT, földművesszövetkezetnek, könyvjóváírással. 5—10 éves gyakorlattal rendelkező UTÓKALKULÁTORT, vezető beosztásban, valamint nagy gyakorlattal rendelkező PROGRAMOST mérnöki v. technikusi képesítéssel, azonnali hatállyal felvesz az Egri Lakatos árugyár (Eger, Lakatgyártó utca 2.) Jelentkezni lehet munkanapo­kon 8—14 óráig a vállalat munkaügyi osztályán; NEPOJSAG ' Magyar Szocialista Munkáspari Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Sába Aodor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth Jóiul Szerkesztőség: Eger; Beloiannisz o. 3. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: ?S Gyöngyös. Főtér 3.. fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger; Bajcsy-Zslllnszky utca L Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Bródy Sándor utca 4. Mb. vezető: Fényes Elemémé. f erjeszti' a Magyar Posta Előfizet- tető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra U Ft. Értesítjük kedves vendégeinket, hogy Egerben, a Marx Károly utca 8. szám alatt (volt Széchenyi Kávéház helyén) IFJÚSÁGI BÜFÉINKET, ÖNKISZOLGÁLÓ ÉTTERMÜNKET 1961. december 2-án délután 17 órakor nyitjuk meg Az új vendéglátóipari üzem NYITVATARTÁSI IDEJE: téli időszakban reggel fél 7-től délután 15 óráig lesz, ön- kiszolgáló alapon, amikor reggelit és ebédet, palackozott sört, vitamindús gyümölcsléveket és hűsítő italokat ho­zunk forgalomba III. osztályú áron. Délután 17 órától 21 óráig mint alkoholmentes zenés cukrászda működik, felszolgálással, III. OSZTÁLYÉ, ZENÉS ÁRAKKAL. Szünnap a téli időszakban minden vasárnap délelőtt és szerdán délután lesz. EGRI VENDÉGLÁTÖIPARI VÁLLALAT