Népújság, 1961. október (12. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-18 / 246. szám

8 NÉPÚJSÁG 1961. október 18., szerda Ismét emelkedett a góiátlag a megyei labdarúgó-bajnokságban A Honvéd Zalka SE csapata továbbra is két ponttal vezet — A HE SE elkerült as utolsó helyről — Róssaszentmárton pontot vesztett Recsken A megyei labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában az elmúlt heti l,3-ról I. S-ra emelkedett a gólátlag. A mer• kőzéseken egyéb­ként a várt ered­mények születtek, meglepetésnek talán csak Rózsa- szentmárton recs­ki pontvesztése és a hevesiek Gyön­gyösön, a Gyön­........ % gyösi Vasutassal- s zemben elért döntetlenje szá­mit. A Honvéd Dobó SE a vártnál biztosabban fektette kétvállra a küzdőszellemből ezúttal gyengén vizsgázó Egri Elörét, s végre a Hatvani VSE is győzelemmel, még­hozzá igen értékes győzelemmel örvendeztette meg híveit. A Hon­véd Zalka SE-nek nem jelentett különösebb akadályt az erősen tar­talékos FVSC legyőzése, s az Egri Spartacus is tovább folytatja kitű­nő szereplését és biztosan nyert a tiszafürediek ellen. A Hatvani Ki­nizsi- Apc találkozó unalmas me­zőnyjátékot és hazai győzelmeket hozott. Honvéd Zalka SE— Füzesabony 4:0 (2:0) Gyöngyös, 300 néző. V.: Marmoly. Honvéd: Békeffi — Kiss, Seier, Köves — László, Tóth I. — Kardos, Kamondi, Csányi, Róth, Antalo- vics. Edző: Farkas Géza. FVSc: Bocsi - Csuhái II., Túró- I ezi, Bernáth II. — Bernáth I., Gál II. - Horváth, Erőss, Imre, Cson­tos, Zajácz. Edző: Túróczi János. Hatalmas iramban indult a mér­kőzés, a második percben Kamon­di nagy erejű lövését Bocsi a me­zőnybe ütötte, majd néhány füzes­abonyi támadás következett, a hon­védek védelme azonban szilárdan állt a lábán. A 10. perctől mindinkább a hazai csapat került fölénybe, s a 12. percben Roth révén megszerezte a vezetést. 1:0. Nem sokat váratott magára a második gól sem. A 21. percben | Kardos keresztlabdáját a jókor ér­kező Róth élesen a hálóba fejelte. 2:0 Ezután nyomasztóvá vált a Hon­véd fölénye, a csatárok azonban a félidő végéig csak két kapufát tudtak elérni. A második félidőben sem válto­zott a helyzet. Az 50. percben Róth labdájával Kardos ugrott ki a vé­dők mellett, s a jobb sarokba gu­rította a labdát. 3:0. A 72. percben Tóth 1. átadását Róth futtából lőtte a bal felső sa­rokba. 4:0. Az erősen tartalékos füzesabonyi csapat végig jól tartotta magát a feljövőben levő Honvéddal szem­ben. Jók: Köves, László, Tóth I.; Ka­mondi, Róth, illetve Bocsi; Ber­náth II., Imre, Csontos. Marmoly mintaszerűen vezette első megyei I. osztályú mérkőzését. .MARINKA LAJOS Egri Spartacus— Tiszafüred 4:1 (2:0) Eger. 300 néző. Vez.: Fülöp. Eger. Boros - Szántó, Bóta, Po- lonkai * So'i.odi, Réz — Gallovics, Srej, r. Pók, Pócsi. Edző: Bóta János. vári, Dobrocsi, Balogh, Csirke, Rácz. Edző: Ser főző István. A tartalékos apc meglepetésre az első 10 percben fölényt harcolt ki lagymatagon játszó ellenfelével szemben és Csirke, majd Sárvári lövéseivel veszélyeztetett. Ezután féljött a hazai csapat és rögtön gólt ért el: Kovács labdá­jával Zámbó ugrott ki és két csel után, a kapus mellett is elhúzva a labdat, lőtt a hálóba. 1:0. Most néhány hatvani támadás következett, de a 30. perctől kezd­ve ismét a lelkes apciak vették át az irányítást és Sárvári révén ka­pufát értek el. A második félidő is unalmas me­zőnyjátékkal kezdődött, amelyben valamivel a hazaiak támadtak töb­bet. Kovács két ízben fölé fejelte a/ labdát, majd a 70. percben a kapu­fát találta el. A 75. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: Zámbó beadását Mayer Szigetváry elé továbbította és a csatár 20 méterről leadott lö­vése a bal felső sarokban kötött ki. 2:0. A hátralevő időben nem történt említésre méltó esemény. A többet támadó Hatvani Kinizsi ennyivel jobb volt. Jók: Zámbó (a mezőny legjobb­ja), Eperjesi, Kovács, illetve Csirke és Kovács. Ferencz kielégítően vezette a mérkőzést. SZEGEDI ÁRPÁD Honvéd Korvin SE— Gyöngyösi Bányász 1:1 (1:0) Gyöngyös, 500 néző. V.: Nagy D. Honvéd: Pilisi - Hadobás, Acs, Kozma — Merkli, Pupi — Barócsi, Horváth, Gulyás, Remport, Molnár. Edző: Mészáros Bertalan. Bányász: Lóczi - Varga I., Vö­rös, Balogh — Juhász. Eodó - Dug- novics, Varga H., Morvái, Borosi, Eperjesi. Edző: Héthy László. Változatos mezőnyjátékkal kez­dődött a mérkőzés, a kapuk csak ritkán kerültek veszélybe. A 20. percben hazai támadások köze­pette váratlanul a Honvéd szerezte meg a vezető gólt: Remport ki­ugrott a védők között és Lóczi mellett a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1:0. A hátralevő időben változatos, de eléggé gyenge iramú játék folyt a pályán. Szünet után a Honvéd szemmel láthatóan az eredmény tartására törekedett, védekezésre rendezke­dett be, s így a hazai csapat nagy fölénybe jutott. A fölény a 65. percben érett góllá: Remport sza- bálytalankodása miatt megítélt sza­badrúgás után Morvái Varga 11-höz továbbította a labdát és a csatár élesen a jobb alsó sarokba lőtt. 1:1. Ezután teljesen beszorult a ven­dégcsapat, mégis egy váratlan el­lentámadás során, majdnem meg­szerezte a vezetést: Horváth már csak Lóczival állott szemben, de a kimozduló kapus az utolsó pilla­natban menteni tudott. A Hadobás sérülése folytán ko­rán 10 emberre apadt Honvéd Kor­vin SE hősies küzdelemben rászol­gált a döntetlenre. Jók: Ács, Kozma, Horváth, Rem­port, illetve Lóczi, Varga 1., Ba­logh, Varga II. Nagy Dezső jól vezette a mér­kőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Hatvani VSE— hez játszott, aki elfutott Czakó mellett és 8 méterről a bal sarokba lőtt. 2:0. A 72. percben szépítettek a ha­zaiak: Gubola 25 méteres lövéséi Hegedűs kiütötte, és Lőrincz a kapu közepébe fejelt. 2:1. A 83. percben Kiss megrúgta Sáf­rányt és a játékvezető Kisst kiállí­totta. Sáfrány már nem tért vissza a pályára. A 85. percben Juhász összecsapott Tóth-tal, mindketten a földre estek, közben Juhász meg­rúgta Tóthot, ezért ő is a kiállítás sorsára jutott. A 87. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: Zilahi éles szögből a jobb felső sarokba bombázott. 3:1. JA két szomszédvár küzdelméből a hatvaniak megérdemelten kerül­tek ki győztesen. Jók: Tóth, Gugyella, Kiss, Hege­dűs, Hanti, Zilahi, illetve Szűcs, Czakó, Bauer, Hartmann, Nagy. Terebesi játékvezető rossz napot fogott ki, s a tévedésekben a part­jelzők is ludasak. "" Bozsik Ferenc Honvéd Dobó SE— Egri Előre 5:1 (3:0) Eger, 400 néző. V.: Répás. Honvéd: Présing — Kolárik, Alaxai. Szarka — Laczkó, Vass — Csermák, Juhász, Enoch, Bolla, Csendes. Edző: Bóta Sándor. Előre: Kelemen — Vass, Hevér I., Lezsák — Szász, Palotai — Papp, Hevér n., Mata, Tóth, Kiss. Edző: Madaras Sándor. A remekül kezdő Előre az első percekben óriási helyzeteket ha­gyott kihasználatlanul, s ez a ké­sőbbiekben alaposan megbosszulta magát. Az 5. percben Tóth 5 mé­terről fölé lőtt. majd Kiss labdá­jával ismét Tóth tört előre, elhúzta a labdát a kapus mellett, de aztán 6 méterről az üres kapu fölé bom­bázott. A Honvéd a 28. percben vezette első jó támadását, amely góllal végződött. Juhász átadását Enoch a bal sarokba továbbította. 1:0. Négy perc múlva újabb gól esett: Juhász ugrott ki a védők között, s a tétovázó Kelemen mellett a há­lóba lőtt. 2:0. Ezután az Előre szemmel látha­tóan feladta a harcot, s a fölénybe kerülő Honvéd Enoch újabb gól­jával 3:0-ás vezetésre tett szert. A II. félidő is góllal kezdődött: Enoch lesről futott el a labdával, az Előre-védők leszerelték, s köz­ben a csatár a földre esett. A já­tékvezető 11-est ítélt, amit Laczkó értékesített. 4:0. A másik oldalon Kolárik kézzel ért a labdához a büntető területen belül, Répás sípja azonban néma maradt. A 60. percben szögletrú­gáshoz jutott az Előre és Hevér be­ívelt labdáját Tóth a hálóba fe­jelte. 4:1. A 80. percben esett az utolsó gól: Honvéd-szöglet után a labda a vé­dőkről a gólvonalon túlra került. 5:1. Alacsony színvonalú mérkőzésen a Honvéd ,,félgőzzel” is könnye­dén nyert a mérkőzést hamar fel­adó, s utána lélek nélkül játszó Előrével szemben. Jók: Laczkó (a mezőny legjobb­ja), Alaxai, Vass, Enoch. Az Elő- réből senkit sem lehet kiemelni. Répás játékvezető a második fél­időben sokat hibázott. ROMAN LÁSZLÓ * Tiszafüred: Tóth I. — Balogh II., Balogh m., Csorna I. - Remenyik, Ferge — Csorna H., Balogh I., Schil­ler, Fótos, Tóth n. Edző: Gombá­csi Zoltán. A tiszafürediek 10 emberrel kezd­ték a játékot, mivel Ignácz nem érkezett meg. Ennek ellenére jól tartották magukat, sőt az első 5 percben némi fölényt harcoltak ki. Ezután azonban feljött a hazai csapat és a 8. percben vezetést szerzett: Mester egy csel után a jobb sarokba vágta a labdát. 1:0. Most már állandóan a Spartacus irányította a játékot, bár a tisza­fürediek szórványos ellentámadá­sai mindig veszélyt jelentettek a bizonytalankodó védelem számára. A 25. percben esett a második gól: ismét Mester lőtt a kapu bal sar­kába. 2:0. A félidő befejezése előtt kiegé­szült a tiszafüredi csapat, az ifjú­sági Tóth II. állt a balszélre. Szünet után a Spartacus -játszott mezőnyfölényben. Az 55. percben Pócsi átadását Mester értékesítette. S:0. Mester-hármas! A 66. percben Tiszafüred Fótos révén szépített. 3:1. Az utolsó gól a 75. percben szüle­tett meg: Réz lövését Tóth I. Pók elé ütötte, és a csatár a léc alá vagta a labdát. 4:1. Nagy iramú, közepes színvonalú mérkőzést vívott egymással a két csapat, a hazaiak győzelme meg­érdemelt. Jók: Szántó, Srej, Mester, Pók, Pócsi. illetve Balogh III., Csorna I., Ferge és Fótos. A játékvezető kifogástalanul mű­ködött. BALOGH BÉLA Lőrinci Elektromos 3:1 (1:0) Lőrinci, 500 néző. V.: Terebesi. Hatvan: Berényi — Zsámboki, Tóth, Gugyella — Sáfrány n., Sza­bó — Zilahi, Fehér, Hanti, Kiss, Hegedűs. Edző: Kókai János. Lőrinci: Hegyi - Czakó. Gubola, Nagy I. — Szűcs, Hartmann — Kiss, Juhász, Németh. Lőrincz I., Bauer. Edző: Szalontai Béla. Fergeteges hatvani támadások vezették be a mérkőzést, amelyek a 6. percben gólt eredményeztek: Sáfrány labdájával Kiss kiugrott, és 7 méterről a bal alsó sarokba lőtt. no. A másik oldalon Bauer nagy lö­vését szögletre ütötte Berényi, majd kavarodás támadt a hatvani kapu előtt és Gugyella a gólvona­lon tisztázott. Változatos, jó iramú küzdelem alakult ki. A 36. percben Kiss nagy lövését Berényi csak másodszorra tudta megkaparítani. A félidő befejezése előtt Németh Berényivel szemben szabálytalan­kodott, Berényi pedig rögtön tör­lesztett. A játékvezető mindkettő­jüket kiállította és a hatvaniak kapujába Hegedűs állt be. A II. félidőt, hazai rohamok ve­zették be, de a hatvaniak védelme jól állt a lábán. A nagy iramban több szabálytalanság és durvaság is belecsúszott a játékba. A 60. percben Fehér egy csel után Kiss­Gyöngyösi Vasutas— Hevesi MEDOSZ 0:0 * Recsk—Rózsaszentmárton 3:3 * A megyei labdarúgó-bajnokság állása: 1. H. Zalka SE 9 8 _ 1 20: 6 16 2. H. Dobó SE 9 6 2 1 24: 9 14 3. Rsz.-márton 9 6 1 2 25:17 13 4. E. Spartacus 9 4 4 1 19:12 12 5. H. Kinizsi 9 4 3 2 14: 6 11 6. Gy. Vasutas 9 2 5 2 17:14 9 7. Recsk 9 3 2 4 14:15 8 8. FVSC 9 4 — 5 14:21 8 9. H. Korvin SE 9 3 1 5 16:17 7 10. Egri Előre 9 2 3 4 13:17 7 11. Tiszafüred 9 2 3 4 8:12 7 12. Lőrinci 9 3 1 5 14:22 7 13. Ape 9 3 1 5 16:26 7 14. HVSE 9 2 2 5 10:13 6 15. Gy. Bányász 9 1 4 4 6:14 6 16. Heves 9 2 2 5 8:17 6 BP. VASAS—EGRI DÓZSA barátságos labdarugó-mérkő­zés, Eger, stadion, 15 óra. Vasárnap Martfűn Szolnok megye ellen játszik megyénk ifjúsági labdarúgó-válogatottja Hatvani Kinizsi— Apci Vasas 2:0 (1:0) Hatvan, 400 néző. V.: Ferencz. Hatvan: Bata — Szécsényi, Sár­közi, Eperjesi — Nagy, Koczka — Zámbó. Kovács, Mayer, Szendi, Szigetváry. Edző: Seres Gyula. Apc: Pandúr — Szabó, Nagy, Jielnik - Cziperle, Kovács — Sár­A megye! labdarúgó-válogatott csapatok tornája során Heves me­gye csapata vasárnap Martfűn Szolnok megye együttesével méri össze tudását. A nagyfoníosságű mérkőzést csütörtökön délután 3 órakor Pe- töfibányán előkészületi mérkőzés előzi meg, amikor is az ifjúsági vá­logatott Petőfibánya NB UI-as csa­patával találkozik. Az alant felso­rolt játékosok pontosan 13 órakor közös ebéden vesznek részt a pá­lya melletti üzemi étkezdében: Géczi, Bakondi, Szerdahelyi, Ambrus, Bakó, Baráti, Geiger. Potye, Borosi, Varga I1.. H»igní. Pethes, Zimonyi, Györ/r- '* > tacus), Varga (Gy. Vasutas.) A Honvéd Dobó SE férfi, és a Hátra Klub női csapata vezet a megyei röplabda-bajnokságban Értékes győzelmet aratott a Petőfibányai Bányász ökölvívó-csapata Petőfibánya—Ózdi Kohász 12:8 Petőübánya, 400 néző. V: Mes- terházi, Kiss. A tartalékosán kiálló Petőfibá­nyai Bányász óriási küzdelem után biztosította a bentmaradáshoz szükséges bajnoki pontokat. A mérkőzés kimenetele végig bizony­talan volt, az ózdiak már 8:6 arányban vezettek, amikor a hő­siesen küzdő Himmer, Erbeskorn és Hinity Petőfibánya javára for­dította a találkozó sorsát. A ha­zaiak győzelmét dicséri, hogy lég­súlyban nem tudtak versenyzőt indítani, s így az ózdiak kétpontos előnnyel indulhattak. Eredmények (elöl a petőfibányai versenyzők): Légsúly: Jóbi mérkőzés nélkül győzött. 0:2. Harmatsúly: Kelemen ellen Bu­dai a második menetben feladta. 2:2. Pehelysúly: Tóth pontozással vesztett Vincze ellen. Végig ki­egyensúlyozott küzdelem folyt, a döntetlen jobban megfelelt volna a látottaknak. 2:4. Könnyűsúly: Zsiska pontozással győzött G. Tóth ellen. A technikai­lag kitűnően képzett petőfibányai ökölvívó győzelme egy percig sem volt vitás. 4:4. Kisváltósúly: G. Tóth pontozás­sal győzött Pataki ellen. G. Tóth az első perctől kezdve hatalmas iramot diktált, sokat ütött, Pataki azonban jól bírta a kemény horgo­kat és egyeneseket. 6:4. Váltósúly: Szabó pontozással vesztett Énekessel szemben. A jobb erőben levő Énekes mindhárom menetben többet kezdeményezett. Szabó a végére nagyon vissza­esett. 6:6. Nagyváltósúly: Veréb feladta Kunkli ellen. A második menet­ben az ózdi fiú nagy erejű ütése gyomron találta Verébét, aki a mérkőzés feladására kényszerült. 6:8. Középsúly: Himmer pontozással győzött Szabó ellen. A nagy ütő­erővel rendelkező Himmer mind­három menetben fölényt harcolt ki és biztosan győzött. Szabó a második menetben egy ízben a padlóra is került. 8:8. Félnehézsúly: Erbeszkorn ellen Sziveczet a harmadik menetben fejelésért leléptették.. 10:8. Nehézsúly: Hinity ellen Kosztát döntő fölény címén leléptették. A két ökölvívó összecsapása óriási küzdelmet, hatalmas ütés-váltást hozott. Kosztára három ízben is rászámoltak, majd Hinity döntő fölénye miatt leléptették. 12:8. Az északi csoport állása: 1. Beloiannisz 12 9 1 2 138:78 19 2. Honvéd Sz. 11 9 — 2 113:87 18 3. Dorogi B. 12 6 2 4 114:104 14 4. Petőfib. B. 11 6 —­5 99:101 12 5. Ózdi K. 11 5 2 4 95:105 12 6. Disógyőri K. 11 5 — 6 102:96 10 7. Saig. B. 12 3 — 9 78:138 6 8. Debr. VSC 14 1 1 12 53:83 2 (Kulcsár) Körtefa­rönköt 20 cm-nél nagyobb át­mérőjű és körtefa-pallót logarléc gyártásra minden mennyiségben átveszünk Monori Kefegyár, Monor. Kölcsey utca 6. ■■■■■■■■■■■■■KW Családiháx építését, tatarozását 1962. évre most rendelje meg a Kislakás­építési Ktsz-nél (Eger, Szé­chenyi utca 23., tel.: 15-29.). Minimális egységáraink mellett a minőség leg- messzebbmenően garan­tálva. Információt az ed­dig megépített házak tu­lajdonosai adnak. llBHIiHilSHHIBi népújság A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suha Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 3. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: S3. Gyöngyös. Főtér 3.; fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalati Eger, Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. I'ei jeszti u Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. •;ióíizelési díj: egy hónapra 11 Ft. Vasárnap Hatvanban rendezték meg a megyei férfi és női röplab­da-bajnokság újabb, összevont for­dulóit. A mérkőzések közül maga­san kiemelkedett a Mátrafüred— Recski Bányász találkozó, amelyet izgalmas harc után a tapasztaltabb mátrafürediek nyertek meg 3:2 arányban. A mérkőzések színvonala hétről hétre örvendetesen emelkedik, s különösen örvendetes az, hogy a csapatok nem riadnak vissza a fia­talítástól, s ebben a gyöngyösi Mátra Klub és Mátrafüred jár elöl jó példával. A vasárnap lejátszott mérkőzé­sek után a bajnokság állása a kö­vetkező: Férfiak: 1. Honvéd Dobó SE 6 18:0 12 2. Mátra Klub 7 15:4 12 3. Mátrafüred 5 15:3 10 4. Recsk 6 17:4 10 KERESEM azt a MÁV jegykeze­lőt, akivel a közutunk alkalmával augusztus 9-én Putnokról Egerbe. Egerből augusztus 10-én Füzesabo­nyig utaztunk. Fontos ügyben ír­jon. Pontos cím a Kiadóban: „Ti­szavirág jeligére”. PIROS sport Danuvia kifogásta­lan állapotban eladó. Eger, Szép- asszonyvölgy. Kórház-telep. ANDORN AKT AL Y A alsó 228. szám alatti 1 szoba, konyha, fél- pincés lakásomat elcserélném egri hasonlóért. Esetleg megegyezéssel. Érdeklődni: Balázs Ignác u. 4. szám, fűszerboltban; délelőtt 12 óráig. GYAKORLATTAL rendelkező motorvezetőt árukihordásra keres: állami vállalat, Gyöngyösre. Je­lentkezés írásban a gyöngyösi Hir­dető Kirendeltségnél. 1961. évi október hó Nagyréde kirendeltséget A kirendeltség címe: A kirendeltség intézi: 5. H. Kinizsi 6 12:6 6 6. Gy. Vasas 5 15:7 6 7. Gy. ITSK 6 ' 7:12 4 8. Adács 6 5:15 2 9. Gy. Vasutas 6 4:15 2 10-12. Gy Előre, Apc, Füzesabony pont nélkül. Nők: 1. Gy. Mátra Klub 3 9:0 6 2, Adács 3 9:0 6 3. E. Szilágyi Gimn. 2 6:0 4 4. Tarnaőrs 3 6:3 4 5. Egri PFSC 2 6:0 4 6. Gy. Gimn. 2 3:3 2 7. H. Kinizsi 2 3:3 2 8. E. Szilágyi Gimn. n. 2 0:6 — 9-10. Gy. Előre és Recsk pont nél­kül. A férfi bajnokság 7.. 8. forduló­ját október 22-én Recsken rende­zik meg, míg a női bajnokság 3.. 4., 5., fordulóját Adácson bonyo­lítják le, ugyancsak október 22-én, (magyary) VERPELÉTI „Dózsa” Mtsz veze­tősége tehenészeket keres mielőbbi belépésre. A tehenészek részére szolgálati lakást a tsz biztosítja, fizetés munkaegység alapján min­den hónapban a tsz előleget fizet. Jelentkezni lehet írásban, vagy személyesen a verpeléti „Dózsa” Mtsz irodahelyiségében. Felvétel esetén útiköltséget térítünk. HAROMSZOBAS, azonnal beköl­tözhető családi ház eladó. Gyön­gyös, Vasutas u. 14. Olvassa! Terjessze! | a KÉPÚJSÁGOT 1-től községben nyitottunk Fő út 1; sz; Telefon: 10. NAGYRÉDE GYÖNGYÖSTARJÄN GYÖNGYÖSPATA GYÖNGYÖSOROSZI SZŰCSI községek biztosítási ügyeit. A gyöngyösi járás többi községeinek biztosítási ügyeit to­vábbra is a Gyöngyös, Vértanú u. 2. sz., telefon: 6-92. sz. alatti járási fiók intézi. Algami biztosító Heves megyei Igazgatósága ÚJ SZÍNFOLT EGERBEN! Megnyílt a főutcai önkiválasztó méteráru szaküzlet 1961. október 21 és 22-én ŐSZI VÁSÁR HATVANBAN Bőséges áruválaszték!! RUHÁZATI CIKKEK: férfi-, női- és gyermekruhák, télikabátok, divat­áruk, méteráruk, cipők és lakástextíliák. VAS—MŰSZAKI ÁRUK: tűzhelyek, kályhák, rádiók, televíziók, lemezját­szók nagy választékban. Divat-, mosógép- és tele­vízió-bemutatók. Ételek és italok a vendéglátóipari sátrakban. ÁLLAT- ÉS TERMÉNYVASÁR: október 22-én. A vásár látogatóit visszautazáskor 66 száTaléhras kedvez­mény illeti, 100 km-es körzetben. 0 dolgozik biztosítási igényeinek iobb kielégítése és a gyorsabb ügyintézés érdekében