Népújság, 1961. október (12. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-17 / 245. szám

9 NÉPŰJSAG 1961. október 17., kedd Termelőszövetkezeti sportkörré alakult az Atkári WSli A vártnál nehezebben győzött az Egri Dózsa és az Egercsehi Bányász, a Petőfibányai Bányász óriási harc után minimális vereséget szenvedett Ez történt az NB Hi bán A labdarúgó NB III. vasárnapi fordulójában mintegy 3000 néző volt kiváncsi az utóbbi időben kitűnő mredményeket elért Egri Dózsa Tiszalök elleni ta­lálkozójára. A mérkőzés csaló­dást hozott a né­zőknek, mert a Dózsa gy&nge csatárjáték után, csak nehezen tud­ta megszerezni a két bajnoki pon­tot. Tetézte a né­zők elégedetlenségét, hogy a tisza- lökiek egyenlítő gólja után — ame­lyet kétségtelenül les előzött meg — néhány játékos elveszítette a fejét és a játékvezető háta mögött tett- legességre vetemedett. A Gyöngyösi Spartacus ezúttal Egercsehibe látogatott el, s eléggé szoros küzdelem után, 2:1 arányú vereséget szenvedett. Petőfibánya együttese Mátyásföl­dön az IKARUSZ csapatával vívott mérkőzést, amelyen szokatlanul sok gól esett, s végül is a hazai csapatnak 4:3 arányban sikerült megnyernie a találkozót. A táblá­zaton Eger szilárdan tartja a má­sodik helyét és az Egercsehi Bá­nyász tört fel a harmadik helyre. A gyöngyösiek hat pontjukkal a 14. helyen állnak. Egri Dózsa— Tiszalöki Vörös Meteor 2:1 (1:0) Eger, 3000 néző. Vei.: Szvitil. Eger: Fapp — Szász. Hanue, Ré­vasz - Várallyay, Kelemen - Híd­végi, Üsztöke. Nagy n., Nagy I., Bocsi. Edző: Nagy István. Rögtön a játék elején látni le­hetett, hogy Tiszalök ezen a mér­kőzésen a védekezésre fekteti a fősúlyt. Az 5. percben Szász tört előre a szélen, pontosan ívelt középre, de Nagy 1. fejelés helyett lőni próbált, s a labda elpattant tőle. Rögtön utána Nagy X. átadása meglepte a jo helyzetben levő Nagy n-őt, aki elől szögletre mentettek a védők. Ezután Nagy n. szögletét Híd­végi remekül fejelte kapura és a labda hajszállal kerülte el a sarkot. A 10. percben valóságos tűzijáték folyt a tiszalök! kapu előtt, amely­nek végén Hidvégi labdáját Bocsi a kapu torkában elhibázta. Feltűnő volt, hogy az egri táma­dósor milyen helytelen felfogásban játszott. Üsztöke például a fede­zetek vonalában helyezkedett el, s többnyire hat védővel találta ma­gát szemben az elöl tartózkodó három egri csatár. Emiatt elég so­kat bosszankodott a közönség. A 25. percben Várallyay 17 mé­teres szabadrúgását a tiszalök! ka­pus a léc alól öklözte szögletre, ám a játékvezető szöglet helyett ki­rúgást ítélt. Nem sokkal később Nagy I. szabadrúgása kerülte el a jobb sarkot, majd Üsztöke gyatrán fölé lőtte a labdát. A 40. percben Révász tört előre a vonal mellett és beadása után Hidvégi éles fejese a jobb felső sarok mellett suhant el. A félidő egyetlen gólja egy perc­cel a befejezés előtt esett: Nagy II. előrevágott labdáját Nagy 1. fordulásból a kapu jobb sarkába továbbította. 1:0. A második félidő - meglepetésre — néhány tiszalöki támadással in­dult, de aztán ismét az egriek ra­gadták magukhoz a kezdeménye­zést és időnként nyomasztó fölény­ben játszott a csapat. A csatárok azonban ezúttal odahaza felejtet­tek góllövő-cipőjüket... Az 53. percben Bocsi hibázott óriási helyzetben, majd Nagy II. iveit beadását a kapus a kapufa segítségével nyomta szögletre. A beívelt labdát Várallyay fejelte kapura, a tiszalöki kapus elesett, de még volt annyi ideje, hogy má­sodszorra hárítani tudjon. A másik oldalon nagyerejű sza­badrúgás szállt az egri kapura, a labda gellert kapott a sorfalon és a kapufát érintve, hagyta el a já- tékteret. A 75. percben váratlanul egyen­lített a vendég csapat. A tiszalöki jobbszélső lesen kapta a labdát, a játékvezető nem sípolt, a csatár középre ívelt és a középcsatár az élalvó védelem mellett a kapu jobb első sarkába lőtt. 1:1. A gól után eléggé el nem ítél­hető, sportszerűtlen jelenetek adód­tak a pályán, amelynek a vége az lett, hogy az újrakezdés után Nagy II. és Antalóczi I. a kiállítás «orsára jutott. Az egri csapat elkeseredett roha­mokat indított a győztes gólért, s ez a 80. percben sikerrel járt: bal­oldali támadás végén Hidvégi ügye­sen perdített lövése akadálytalanul szállt a balsarokba. 2:1. A végén még Hidvégi növelhette volna az előnyt, ám közeli lövése kapu mellé szállt, rögtön utána Üsztöke lövése jutott hasonló sorsra. Az egri csapat jóformán végig támadta a mérkőzést, de helytelen felfogásban játszó támadósora mi­att keservessé vált a győzelem. Meg kell azonban mondanunk, hogy ebben játékvezetői hiba is közrejátszott, mert a tiszalökiek ki­egyenlítő gólját leshelyzet előzte meg. Egyénileg Pappnak alig akadt dr.lga, a gólt nem védhette. A hátvédhármas szilárdan állt a lábán, sőt Révász és Szász olykor még az ellenfél kapuját is veszé­lyeztette, — nem fordítottak viszont kellő gondot az ellenfél szórványos ■tollámadataira. Ennek volt kö­szönhető például az egyenlítő gól is. A két fedezet jól játszott. Sok használható labdát adtak előre csa­társoraiknak, nagy kár viszont, hogy nem próbálkoztak meg a ti­szalöki védősorfal átlövésével. A támadósor — mint már említettük — hibás felfogásban játszott és messze elmaradt a legutóbbi mér­kőzéseken mutatott teljesítményé­től. A játékvezetőnek — különösen az egyenlítő gól után — voltak fordí­tott ítéletei. A gólnál egyébként a partjelző követett el nagyobb hi­bát, mert jelezte ugyan a lest, de zászlaját túlságosan hamar vissza­rántotta. Egercsehi Bányász— Gyöngyösi Spartacus 2:1 (2:0) Egercsehi, 700 néző. Vez.: Kruj. Egercsehi; Selmeczi - Balogh, Szűcs, Kovács — Nagy I., Török - Nagy H., Tengely, Dudás, Czifrik, S. Kovács. Edző: Szentmar jay T. Gyöngyös: Csaba — Trencsényi, Treiber, Somodi — Kévés, Tompity — Potye, Homovics, Baranyi, Hú­gai. Keszthelyi. Edző: Csizmarik I. Óvatos, tapogatózó játékkal in­dult a mérkőzés, majd fokozatosan feljött és némi fölényt harcolt Iá a hazai csapat. Az első nagy hely­zet is a gyöngyösi kapu előtt adó­dott, amikor a 7. percben Nagy n. jól futott el a szélen, majd visz- szagurította a labdát és a teljesen üresen álló Tengely mintegy 15 méterről csúnyán mellé lőtt. Ezután sem változott a helyzet, szinte állandóan a bányász-csapat kezdeményezett. Az egercsehi fö­lény a 19. percben érett góllá: is­mét Nagy II. viharzott el a szélen és pontos beadását Dudás a kapu jobb alsó sarkába helyezte. 1:0. Nem sokkal később Nagy H. fu­tott rá egy előrevágott labdára, de Csaba messze, a 16-oson túlra fut­va. lábbal tisztázott előle. A második gól a 30. percben esett: Czifrik átcselezte magát a védőkön, a kifutó Csaba mellett is elhúzta a labdát és az üres kapuba gurította. 2:0. A félidő hátralevő részében ki­egyensúlyozott mezőnyjáték ala­kult ki, kevés eseménnyel. Szünet után hatalmas iramot dik­tált a hazai együttes, s égy lát­szott, hogy további egercsehi gólok következnek. Nem így történt! No­ha, szinte végig a gyöngyösiek tér­felén folyt a játék, s gólhelyzet is szép számmal adódott, Csaba ka­puját már nem tudták bevenni a hazai csatárok. Ennek oka főleg az volt, hogy a támadósor helyte­len felfogásban játszott, és nem volt képes megtalálni a gyöngyö­siek tömör védekezésének ellen­szerét. A hazaiak fölényére Jellemző, hogy Selmeczi mindössze két lab­dát kapott a 45 perc alatt. Az egyikből gól is lett: a 89. percben szögletet ért el a gyöngyösi együt­tes, amely után nagy kavarodás támadt a hazai kapu előtt, végül is a szemfüles Potye a hálóba fejelte a labdát. 2:1. A két csapat küzdelméből megér­demelten került ki győztesen a többet támadó hazai csapat. Ezút­tal azonban az egercsehi csatárok hadilábon álltak a góllövéssel, a legjobb kínálkozó alkalmat is rendre elszalasztották. A gyöngyö­siek szervezett védekezésükért ér­demelnek dicséretet. A hazai csapatból Selmeczinek jóformán semmi dolga nem akadt, a hátvédhármas biztosan állt a lá­bán. A két fedezet közül ezúttal Nagy i. nyújtotta a jobbik telje­sítményt. míg a támadósorban Nagy. II. és Czifrik játéka érdemel csupán dicséretet. A gyöngyösiek közül Csaba sok nehéz labdát tett ártalmatlanná, az egyik gólt viszont, gyorsabb be­avatkozással, háríthatta volna. A hátvédhármasban Trencsényi nyúj­totta a legjobb teljesítményt. A két fedezet közül Tompity jeleske­dett. A támadósorban a fiatal Hú­gai. meglepően jól állta a sarat a kemény egercsehi védőkkel szem­ben is. EGYED JÓZSEF IKARUSZ—Petőfibánya 4:3 (3:1) Mátyásföld, 800 néző. Vezette: Pásztor. Petőfibánya: Kovács — Aradi, Paraszt, Forgács — Tóth I., Takács- Fehér, Sándor, Szarvas, Gelics, Bócsó. Edző: Wämser Gyula. Hazai rohamok vezették be a mérkőzést, s csakhamar megszüle­tett az IKARUSZ vezető-gólja: a balösszekötő villámgyorsan kiug­rott az elalvó petőfibányai védők mellett és a hálóba lőtt. 1:0. Nem sokkal később szabadrúgás­hoz jutott a vendégcsapat: Szarvas futott a labdának és mintegy 18 méterről hatalmas lövést küldött a kapu balsarkába. l:l. A vendégek nem sokáig örülhet­tek az egyenlítésnek, mert rögtön utána ismét vezetést szerzett a ha­zai csapat: a balszélső középre cselezte magát és 20 méteres nagy lövése a kapu bal sarkába szállt. 2:1. Kovács csak érinteni tudta a labdát. .. 10 perccel a félidő befejezése előtt tovább növelte előnyét az IKARUSZ. Egy Parasztról lepatta­nó labdára Takács és a balössze­kötő futott rá. Takács érte el ha­marább és balszerencséjére a lab­da a balösszekötő lábáról a hálóba jutott. 3:1. Szünet után nagy lendülettel tá­madott a petőfibányai csapat, és az 52. percben sikerült szépítenie: a kitörő Bacsót felvágták a védők, cs a megítélt 11-est Szarvas értéke­sítette. 3:2. Már-már úgy látszott, hogy a pe- tőfibányaiak kiegyenlítenek, ami­kor egy balszerencsés gól eldön­tötte a mérkőzés sorsát. IKARUSZ- támadás után a jobbszélső beadása nyomán kavarodás támadt a kapu előtt és a menteni akaró Kovács nagy erővel a saját kapujába bom­bázta a labdát. 4:2. Petőfibánya nem adta fel a har­cot, és a 80. percben gólt ért el: Fehért szabálytalanul szerelték a védők . a 16-os oldalvonalán íl. A szabadot Szarvas ívelte középre, és a labdát Takács remek fejessel a hálóba továbbította. 4:3. A petőfibányai csapat balszeren­csés vereséget szenvedett. Jóval többet támadott és kezdeménye­zett ellenfelénél, amely szerencsés golókat rúgott. Egyénileg Kovács ezúttal sokat bizonytalankodott, a hátvédhármas megfelelt, Paraszt az egyik gólnál hibázott. A két fedezetnek jól ment a játék. A támadósor az első félidőben szemmel láthatólag tar­tott a keményen romboló hazai védőktől, a második félidőben vi­szont erősen feljavult. Szarvas bi­zonyult e sor legjobbjának. A játékvezető különösebb hibát nem vétett. Az NB III. állása: ÉSZAKKELET 1. M. Bányász 9 8 1- 24: 5 17 2. Eger 9 6 2 1 23:14 14 3. Egercsehi 9 5 1 3 15:11 11 4. Ny.-házi MTE 9 3 4 2 18:10 10 5. D. Kinizsi 9 4 2 3 17:18 10 6. H.-szoboszló 9 4 2 3 13:14 10 7. D. Gcs.-gyár 9 4 1 4 23:12 9 8. Somsály 9 4 1 4 20:16 9 9. K.-barcika 9 4 1 4 9:13 9 10. Rudabánya 9 4 — 5 19:15 8 11. D. Honvéd 9 3 2 4 11:12 8 12. Miskolci MTE 9 3 1 5 8:16 7 13. Bp. Tűzoltók 9 2 2 5 14:18 6 14. Gyöngyös 9 2 2 5 11:15 6 15. Tiszalök 9 2 2 5 11:27 6 16. Kisvárda 9 2 ÉSZAK 7 7:27 4 1. Sashalom 8 5 2 1 17: 7 12 2. Salg. Kohász 8 6 — 2 19:11 12 3. Nagybátony 8 4 3 1 10: 5 11 4. Ikarusz 8 5 1 2 14: 9 11 5. Baglyasalja 8 4 2 2 8: 4 10 6. Petőfibánya 8 5 — 3 21:12 10 7. GD. Hajó 8 4 1 3 13:11 9 8. Chinoin 8 3 2 3 16:14 8 9. Kisterenye 8 2 3 3 11:14 7 10. Kartal 8 3 1 4 13:17 7 11. V. Dinamó 8 3 1 4 6:10 7 12. Kazár 8 2 2 4 8:12 6 13. Gázmüvek 8 2 2 4 10:15 6 14. Vác 8 2 2 4 7:14 6 15. Salg. Zománc 8 1 2 5 11:17 4 16. V. Kábel 8 2 6 5:17 2 A TOTÓ eredménye 42. hét: 1. MTK—FTC 1 3:2 2. Vasas—Honvéd l 3:2 3. Pécs—Csepel 1 1:0 4. Győr—Tatabánya x 0:0 5. Szeged—Dorog 2 1:2 6. SBTC—Ózd 1 3:1 7. Kecskemét—DVSC x 1:1 8. Egyetértés—DVTK x 1:1 9. Cegléd—Előre 1 3:2 10. Ganz-MAVAG­-Láng 1 1:0 11. Budai Sp.—Szombathely 2 0:1 12. Traktor—Budafok 2 0:2 Az Egri MS versenyzői kitűnő eredményeket értek el a kispuska számokban az országos bajnokság során A sportlövő országos bajnokság kispuska számaiban a Heves me­gyét képviselő Egri MHS lövészei kitűnően szerepeltek. Kispuska, 60 lövéses, összetett. Női csapat: 1. Bp. Honvéd 1628, 2. Heves megye 1596 pont. Ifjúságiak. A Magyar Népköztár­saság 1961. évi bajnoka: Tatai Gá­bor (Heves megye) 557, 2. Pápista László (Heves megye) 553 körrel. Csapatbajnok: Heves megye (Pá­pistái Prokaii Tatai) 1030 kör, or­szágos csúcs! 2. MHS Postás 1617. Kispuska, 30 lövéses, fekvő. Nők: Bajnok: Hadadi (Ü. Dózsa) 288, 2. Sótonyi Ilona (Heves megye) 287, 3. Harsányiné (Bp. Hpnvéd) 286 körrel. Ifjúságiak. A Magyar Népköztár­saság 1961. évi bajnok: Petrovácz (Baja) 295, 2. Tatai Gábor (Heves megye) 294 körrel. Csapatbajnok: Heves megye (Pápista, Prokai, Ta­tai) 857 körrel. Az Atkári KSK öt évvel ezelőtt alakult. A megalakulás után hár­mas feladatot kellett megoldania: legelsősorban pályát kellett építe­ni, be kellett vonni a sportolásba a' fiatalokat, végül ki kellett ne­velni az egyes sportágak verseny­zőit. A célkitűzések megoldásra talál­tak. Az elmúlt öt évben ugyanis Atkáron széleskörű társadalmi munkával labdarúgó-, kézilabda-, röplabda-, 400 méteres salakos fu­tópálya épült, a hozzátartozó tá­volugró, magasugró és rúdugró helyekkel, valamint súlylökő és diszkoszvető körökkel. A pályák létrehozása megteremtette a sport­élet kibontakozásának lehetőségeit, megalakultak a labdarúgó-, a kézi­labda-, az atlétikai, a röplabda-, a sakk- és a teke-szakosztályok, amelyek megfelelő eredményeket értek el. A LABDARÜGÓ-SZAKOSZTÁLY tekinthet vissza a legnagyobb múltra. Működése folyamán szere­pelt a kiemelt járási bajnokságban, a járási bajnokságban és a külön­böző kupamérkőzéseken. Az ez évi Alkotmány Kupában a körzeti ver­senyen a második, a járási döntőn pedig 4. helyezést ért el az együt­tes, amely jelenleg a járási I. osz­tályban szerepel. A szakosztályban gondot fordítanak a szakmai to­vábbképzésre is, és Fehér János, valamint Hasznosi Péter játékosok elvégezték a társadalmi edzői tan­folyamot, Csuzdi János pedig to­vábbképzésen vett részt. A kézilabda-szakosztályban egy női és egy férfi csapat működik. A nyári spartakiád-versenyek fo­lyamán a női csapat második, a férfi csapat pedig harmadik he­lyezést ért el. Jelenleg mindkét együttes a járási bajnokságban szerepel. A legtehetségesebb játé­kosoknak Kovács Mária, Kalcsó Erzsébet, Herbai Anna, Kiss And­rás és Márkus Zoltán bizonyultak. AZ ATLÉTIKAI SZAKOSZTÁLY volt a legmozgalmasabb. Az év fo­lyamán különböző mezei versenye­ken, az öt város versenyein, vala­mint a járási, a megyei és az or­szágos sparlakiád-döntőkön vettek részt. A szakosztály tagjai a kö­vetkező kiemelkedő eredményeket érték el. Koboz Anna: íoo m: 13,9, távolugrás: 453, 80 m gát: 17,0; Nagy Mária: magasugrás: 125, 400 m: 65,2; Balázs György: 100 m: 11,8. 400 m: 54,8, távolugrás: 577; Sza- lóki László: Magasugrás: 160, rúd­ugrás 265. Rajtuk kívül Tóth Mar­cella, Erdélyi Gábor és Józsa Fe­renc dolgoztak szorgalmasan. A RÖPLABDA-SZAKOSZTÁLY szervezett bajnokságban nem vesz részt, így működése időszaki jelle­gű. Csak a spartakiád-versenyeken adódik lehetőség a szereplésre. A férfi csapat a járási spartakiádon harmadik, a járási termelőszövet­kezeti spartakiádon első helyezést ért el. A szakosztályban jó munkát végeztek Balázs István, Szűcs Ist­ván, Kiss András, Benei Zoltán és Kiss Imre játékosok. A SAKK-SZAKOSZTÁLYBAN a téli hónapok alatt élénk élet folyik. A helyi versenyek mellett rendsze­resen rendeznek szimultán-verse­nyeket, továbbá részt vettek a já­rási spartakiádon. ahol 4. helye­zést szereztek. A TEKE-SZAKOSZTÁLY ugyan­csak a járási és a tsz-spartakiádon indult, ahol 3. illetve 1. helyezést ért el. A termelőszövetkezeti sportkör új vezetősége: elnök Scheffer Géza tsz-elnök, elnökhelyettes Gyöngyö­si József iskolai igazgató, titkár Jankovits Béla pedagógus, gazda­ságvezető Lázári György főköny­velő, pénztárosok Virágh János, Ba.bus Zoltán, Présé József üzem­egységvezetők. Ellenőrök: Tomcsá- nyi Imre, Gázsi László és Frick István. A labdarúgó-szakosztály vezetői: Nagy Zoltán, Mxhók István, Benei Gábor, Fehér János, Hasznosi Péter. A kézilabda-szakosztály vezetői: Jankovits Béla, Gál István, Cserna Gábor. Kovács Mária. Az atlétikai szakosztály vezetői: Gyöngyösi József, Balázs György, Szalóki László, Erdélyi Gábor, Ko­boz Anna. A röplabda-szakosztály vezetői: Árvái Béla, Csutorás Gyula, Ba­lázs István, Kiss András. A teke-szakosztály vezetői: Vad­kerti Béla, Hevér István, Babus Zoltán, Kiss Imre. A sakk-szakosztály vezetői: Vár- konyi Vilmos, Faragó László, Ba­kos László, dr. Kofiocs Rudolf, Ju­hász János, Brezóczky János. Az asztalitenisz-szakosztály ve­zetői: Gácsi László és Jakus Mi­hály. A sportkör termelőszövetkezeti sportkörré való átalakulása jelen­tős fordulópontot jelent. Az új elnökség, valamint az egyes szak­osztályok rövidesen kidolgozzák terveiket, amelyek megvalósításá­hoz a község valamennyi fiataljá­nak áktív közreműködése Szük­séges. GYÖNGYÖSI JÓZSEF űakrőviden... — A labdarúgó NB I. eredmé­nyei: Ü. Dózsa—Komló 2:1, Vasas- Honvéd 3:2, MTK—Ferencváros 3:2, Pécs—Csepel 1:0, Dorog—Szeged 2:1, Győr—Tatabánya 0:0, S-tarján —Ózd 3:1. A táblázaton a 15 pon­tos Tatabánya vezet a 14 pontos Dorog és a 13—13 pontos Honvéd és Vasas előtt. — NB Il-es eredmények. Keleti csoport: Nyíregyháza—Bp. Sparta­cus 0:0, Miskolc—Borsodi Bányász 2:0, Kecskemét—DVSC 1:1, Cegléd —Előre 3:2, Ganz-MÁVAG—Láng 1:0. Egyetértés—DVTK 1:1, DEAC— KISTEXT 2:0, Szolnok—íz. Építők 0:0. Nyugati csoport: BVSC—Sz- fehérvár 1:0, Pénzügyőr—K. Lom­bik 2:1, Budafok—Traktorgyár 2:0, Sopron—Szállítók 4:2, Oroszlány— ZTE 2:0, EVTK—Sztálinváros 3:2, Szombathely—Budai Spart. 1:0, Kaposvár—MTE 2:0. — Ez történt még az NB Ill-ban: Miskolci Bányász—D. Kinizsi 3:1, A Vasas NB l-es labdarúgó-csapata Egerben Szerdán délután újabb érdekes sportesemény színhelye lesz az eg­ri stadion. Ez alkalommal a Vasas kitűnő erőkből álló NB I-es labda^ rúgó-csapata látogat el és játszik edzőmérkőzést az Egri Dózsa NB III-as együttesével. A magyar baj­nokcsapat az utóbbi időben ismét kitűnő formát árult el* legutóbb például 3:2 arányban legyőzte a Bp. Honvéd együttesét és ismét felzárkózott a vezető csapatokhoz. A több magyar válogatott játé­kossal kiálló Vasas nyilván szép játékkal gyönyörködteti majd az egri stadion nézőit. VERPELÉTI „Dózsa” Mtsz veze­tősége tehenészeket keres mielőbbi belépésre. A tehenészek részére szolgálati lakást a tsz biztosítja, fizetést munkaegység alapján min­den hónapban a tsz előleget fizet. Jelentkezni lehet írásban, vagy személyesen a verpeléti „Dózsa” Mtsz irodahelyiségében. Felvétel esetén útiköltséget térítünk. GYAKORLATTAL rendelkező motorvezetőt árukihordásra keres állami vállalat Gyöngyösre. Je­lentkezés írásban a gyöngyösi Hir­dető Kirendeltségnél. 125-ÖS EZÜST tankos Csepel motorkerékpár, príma állapotban olcsón eladó. Gyöngyös, Zöldkert utcá 22. ■■■■■■■■■■■■■BE Családiháx építését, tatarozását 1962. évre most rendelje meg a Kislakás­építési Ktsz-nél (Eger, Szé­chenyi utca 23., tel.: 15-29.). Minimális egységáraink mellett a minőség leg- messzebbmenően garan­tálva. Információt az ed­dig megépített házak tu­lajdonosai adnak. ANDORNAKTALTA alső 228. szám alatti 1 szoba, konyha, fél- pincés lakásomat elcserélném egri hasonlóért. Esetleg megegyezéssel. Érdeklődni: Balázs Ignác u. 4. szám. Fűszerboltban. Délelőirt 12 óráig. MAGYAR vizsla; másfél éves, igen szép kan, vadászatra alap­tanítva. Héthónapos angol szetter kan vadászkutya, 8 hetes kotorék és patkányozó, simaszőrű Foxter­rier kölykök eladók. Rudlof Gusz­táv, Eger, Jókai u. 6.; egerhegyi kénél jéből. FÉLIG kész ház, azonnal beköl­tözhetően eladó. Hatvan, Jókai Mór u. 12/b. HAROMSZOBÁS, azonnal beköl­tözhető családi ház eladó. Gyön­gyös, Vasutas u. 14. MAGAS jövedelemmel jutalékos felvásárlót azonnali belépésre fel­vesz a MÉH Vállalat, Szolnok, Mártírok útja 9. Üj, 175 KÖBCENTIS Zetka Jáwa igényesnek eladó. Eger, Hatvanas­ezred u. 3., I. e. 6. ajtó. Kisvárda—Bp. Tűzoltók 3:2, D. Honvéd—Hajdúszoboszló 4:0, Ruda- bánya—D. GÖCS 2:1, Miskolci MTE —Kazincbarcika 1:0, Nyíregyháza— Somsály 1:1. — A magyar vízilabda válogatott veretlenül lett első Torinóban. A magyar csapat szombaton Olasz­ország B együttesét 7:0 arányban legyőzte, majd a torna utolsó nap­ján Olaszország A válogatottjával 2:2 arányú döntetlent ért el. 1. Ma­gyarország 7, 2. Olaszország 3; 3. Jugoszlávia 2 ponttal. — Minszkben a Belorusz SZSZK —Magyarország nemzetek közötti ökölvívó-mérkőzésen a belorusz csapat 12:8 arányban győzött. A kisváltósúlyban induló gyöngyösi Tóth jól kezdett, szép horgokat ütött testre és fejre egyaránt. A harmadik menetben mindketten kifulladtak, Tóthot fogásért meg Is intették, így ellenfele pontozásos győzelmet aratott. — Az országos tízpróba bajnok­ságot Hubai Gyula, a Bp. Honvéd versenyzője nyerte 6058 ponttal. <— Rómában nemzetközi atlétikai versenyt rendeztek, amelyen as olasz Salvatore Morale 49,7-re javí­totta a 400 méteres gátfutás Euró* pa-csúcsát. — A magyar ökölvívó utánpótlás válogatott Bukarestben 16:4 arányú súlyos vereséget szenvedett a ro- mán utánpótlás válogatottól. « Luganoban Nagy-Britannia gyaloglói szerepeltek a legjobban; a hagyományos Luganó Kupában. Magyarország együttese a 4. he­lyen végzett. A 20 km-es számban rajthoz állott a gyöngyösi Kiss An­tal is, és eddigi legjobb eredmé­nyével, l:37:39-el a 9. helyet sze­rezte meg. Körtefa­rönköt 20 cm-nél nagyobb át­mérőjű és körtefa-pallót logarléc gyártásra minden mennyiségben álveszünk Monori Kefegyár, Monor, Kölcsey utca 6. népújság A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suha Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 3. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: 33. Gyöngyös. Főtér 3.; fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat, Eger, Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet; hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. i£3őHzetési díj: egy hónapra 11 Ft. 1961. október 21 és 22-én ŐSZI VÁSÁR HATVANBAN Bőséges áruválaszték!! RUHÁZATI CIKKEK: férfi-, női- és gyermekruhák, télikabátok, divat­áruk, méteráruk, cipők és lakástextíliák. VAS—MŰSZAKI ARUK: tűzhelyek, kályhák, rádiók, televíziók, lemezját­szók nagy választékban. Divat-, mosógép- és tele­vízió-bemutatók. Ételek és italok a vendéglátóipari sátrakban. ÄLLAT- ÉS TERMÉNYVASAR: október 22-én. A vásár látogatóit visszautazáskor 66 százalékos kedvez­mény illeti, 100 km-es körzetben.