Népújság, 1961. október (12. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-03 / 233. szám

6 NÉPÚJSÁG 1961. október 3., kedd Hz Egri Dózsa újabb, idegenben aratntt győzelmével szilárdan tartja második helyét — Petőfibánya és Gyöngyös győzött, Egercsehi vereséget szenvedett Ez történt az NB Ill-ban A labdarúgó NB III. vasárnapi fordulójában az Egri Dózsa csa­pata nyújtotta a legjobb teljesít­ményű amely idegenben, a Miskol­ci Munkás elle­nében szerezte meg az értékes bajnoki pontokat. Figyelemre méltó az egriek forma­javulása, hiszen most sorrendben a második ide­genbeli mérkőzé­süket nyerik meg, s a csatárok mindkét helyen 4—4 gólt rúgtak az ellenfél hálójába! Tovább folytatja kitűnő szereplé­sét a Petőfibányai Bányász is. Az együttes Petőfibányán, nagyszámú néző előtt, a tavaly még NB Il-es Váci SE-t fektette kétvállra, szilár­dan tartja a táblázaton elfoglalt 3. helyét és a vezetőtől mindössze két pont választja el! örvendetes győzelmet aratott a Gyöngyösi Spartacus a Debreceni Honvéd el­len. A gyöngyösi csapat játékára ismét sok szurkoló volt kíváncsi, s reméljük, ez a vasárnap forduló­pontot jelent a szövetkezeti együt­tes számára, s további győzelmek következnek. Megyénk NB IlI-as csapatai közül az Egercsehi Bá­nyásznak volt a legnehezebb dol­ga. Szombaton délután Debrecen­ben, a kitűnő képességű D. Gör­dülőcsapágy-gyárt Vasassal kellett megmérkőznie. Az utazástól fáradt bányászegyüttes 3:0 arányúi súlyos vereséget szenvedett. Egri Dózsa— Miskolci MTE 4:1 (2:0) Miskolc, 1500 néző. Vezette: Kösztner. Eger: Papp — Szász; Hanus, Ré­vász — Várallyay, Kelemen — Híd­végi, Üsztöke, Szabó. Nagy L, Bo­csi. Edző: Napi/ István. Az első percek váltakozó Játék­kal teltek el, majd fokozatosan az egri csapat vette át a kezdemé­nyezést és a 11. percben vezetést szerzett: a fedezetektől Nagy i. kapta a labdát, akt Szabóhoz to­vábbított. A középcsatár kiugratta Üsztökét és a jobbösszekötő egy csel után a védők lába mellett lőtt a hálóba. 1:0. A gólra elkeseredett hazai roha­mok következtek és nem sokkal később a miskolci támadások si­kerre vezettek: a középcsatár 16 méteres szabadrúgása nyomán — a sorfal fölött — a léc alá hullott a labda. 1:1. Kezdés után Ismét egri támadá­sok gördültek a pályán, s az egyik ilyen támadás a 15. percben góllal fejeződött be: Usztöke 20 méteres, váratlanul leadott nagy lövése ju­tott a hazaiak hálójába. 2:1. Nem sokkal később a kitűnő for­mában levő összekötő cselezte át magát a védőkön, majd a kapus mellett Is elhúzta a labdát, amely a bal kapufát súrolva, hagyta el a játékteret. A hátralevő időben Miskolc Is vezetett néhány ellen- támadást, ezeket azonban a Hanus által vezérelt védelem könnyedén hárította. Szünet után megújuló széllel szemben kezdett az egri csapat. Mégis, a 49. percben Nagy I. elöl, a gólvonalon tisztázott a hazaiak középhátvédje. Az egri együttes igyekezett földre vinni a labdát és laposan szőtt támadásokkal köze­lítette meg ellenfele kapuját. Az egriek fölénye a 65. percben góllá érett: Várallyay szabadrúgását Nagy 1. nagyszerűen fejelte ka­pura és a kapufáról visszapattanó labdát Szabó védhetetlenül lőtte a halóba. 3:1. A gólt követően Üsztöke szépen húzta el a labdát a miskolci fede- Het mellett, aki mérgében a csatár felé ütött. Üsztöke védekezőén fel­emelte a kezét, mire a játékvezető mindkettőjüket kiállította. Szép jobboldali támadás után született meg a mérkőzés utolsó gólja: Hídvégi pontos beadását Bo­csi védhetetlenül fejelte a bal- sarokba. 4:1. Ezután — a miskolciak jóvoltá­ból — fokozatosan eldurvult a mér­kőzés. A 33. percben Nagy I. meg­sérült és lejött a pályáról. A ven­dégek pontos labdaadogatással Igyekeztek gátat vetni a hazaiak durva belemenéseinek. Mindent egybevetve: az Egri Dó­ssá megérdemelt győzelmet ara­tott, a csapat egységről és kitűnő küzdőszellemről tett bizonyságot. Valamennyi játékos átlagon felülit nyújtott, közülük is ki kell azon­ban emelnünk Nagy I. (a mezőny legjobbja), Usztöke, Hanus, Szász és Kelemen kiváló játékát. A játékvezetőnek sok fordított ítélete volt, Usztöke nem érdemel­te meg a kiállítást. JUHASZ KAROLY Gyöngyösi Spartacus— Debreceni Honvéd 2:1 (2:0) Gyöngyös, 2000 néző. Vezette: Caspar. Gyöngyös: Csaba - Kévés, Trei­ber, Somodi - Szerdahelyi, Tren- csényi - Potye, Homovics, Bara- nyi, Tompity. Szigetvári. Edző: Csizmánk Imre. Orkánszerű szélben Gyöngyös kezdett jobban. A második perc­ben Homovics beadását Baranyi átlépte és Szigetvári futtából mel­lé lőtt, nem sokkal később a hazai fölény góllá érett: egy előre ívelt labdát a középhátvéd magasan fe­jelt a levegőbe és amikor a labda földet ért. a szemfüles Baranyi mintegy V méterről, kapásból a sarokba továbbította. 1:0. Tovább folytatódtak a hazai ro­hamok. Egy szabadrúgás után Po­tye már csak a kapussal állott szemben, de aztán fölé lőtt. A 17. percben újabb gyöngyösi gólnak örülhettek a nézők. Homo­vics Potyehoz továbbította a lab­dát, s a szélső lövését a kapus szögletre nyomta. A szögletet Szi- getváry ívelte be, a védők röviden fejelték ki a labdát és Baranyi fe­jese a kapus fölött hullott a kapu bal sarkába. 2:0. Ezután Tompity két nagy lövése keltett izgalmakat, majd Treiber 25 méterről leadott nagy szabad­rúgása a kapu mellé szállt. Szünet után Potye lesgólja jelen­tette az első eseményt. Nem sok­kal később Baranyi—Tompity ado­gatás után a balösszekötő lövése alig szállt mellé. A másik oldalon Treiber hibájá­ból a kiugró középcsatár Csabába lőtte a labdát, kavarodás támadt a kapu előtt, a labda egy ízben a bal kapufáról vágódott vissza és a védők csak nehezen szabadítottak fel. Most a Honvéd percei követ­keztek, Csaba két ízben is jó ér­zékkel hárított. A 60. perctől kezdve fokozatosan elszíntelenedett a játék, a hazai csapat játszott enyhe mezőny­fölényben. Sok pontatlan átadás jellemezte ekkor a küzdelmet. A 76. percben gyöngyösi támadások közepette, a vendégek szereztek gólt: a kiugró jobbösszekötő mint­egy 18 méterre a kaputól, hirtelen lövésre szánta el magát és a labda a későn vetődő Csaba alatt jutott a jobbsarokba. 2:1. Az utolsó percekben a vendégek veszélyeztettek, újabb gól azonban már nem esett. Az első félidőben lényegesen job­ban játszó Gyöngyösi Spartacus, helyzetei alapján, rászolgált a győ­zelemre. A csapatból Csaba a gól­nál hibázott, egyébként jól védett. Treiber és Somodi hiba nélkül ol­dotta meg feladatát, de Kévés já­téka is szépen javult. A fedezetpár bizonyult a legjobb csapatrésznek, különösen Szerdahelyi ötletes meg­oldásai keltettek megelégedést. Elöl Potye kevés labdát kapott, Homovics az első félidőben nyúj­tott többet. Baranyi bizonyult a támadósor legjobbjának, két szép gólja is dicséri. Tompity váltakozó teljesítményt nyújtott, néha bosz- szantó hibákat vétett. Szigetváry, amíg bírta erővel, megfelelt. Gáspár kitűnően vezette a mér­kőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Petőfibánya— Váci SE 3:1 (2:0) Petőfibányai 900 néző. Vezette: Keresztfalvi. Petőfibánya: Kovács - Tóth H., Paraszt, Forgács — Tóth I., Takács - Fehér, Sándor, Makalicza, Gelics. Bócsó. Edző: Wämser Gyula. Két ellentétes félidőből állt a mérkőzés. A játék elején élénk iramú, változatos játék folyt, amelyben a széllel szemben játszó hazaiak vívtak ki enyhe mezőny­fölényt. A támadósor elég sok hi­bával szőtte akcióit, az volt a baj, hogy a belsők szinte a kapuba akarták vinni a labdát. A váciak ebben a játékrészben csak rajta­ütésszerű előretörésekkel próbál­koztak. Két nagy petőfibányai helyzet­kihagyás után, a 35. percben, vá­ratlanul esett a mérkőzés első gól­ja: Makalicza 25 méterről leadott éles, lapos lövése jutott a vendé­gek hálójába. 1:0. A gól után Bócsó lövése keltett izgalmakat, a labda azonban ke­resztben elszállt a kapu előtt. Egy perccel a félidő befejezése előtt, ismét hazai gól következett: Fehér labdáját Sándor hanyatt­vetődve lőtte kapura, a labda az egyik védőről pontosan Bócsó elé pattant és a balszélső közelről a hálóba vágta. 2:0. Szünet után mindenki úgy vélte, hogy a széllel hátban játszó ha­zaiak tovább növelik előnyüket. Nem így történt. A kissé elbizako­dott bányászok fokozatosan áten­gedték a kezdeményezést a lelkes váciaknak. A 47. percben Makalicza lövése jutott a kapu mellé, majd Gelics közvetlen közelről a kapusba lőtte a labdát. A 70. percben szépítettek a vá­ciak: a megzavarodó védőkön át­emelték a labdát, Kovács kivető­dött, de a labda elpattant tőle és a menteni akaró Forgács már csak beljebb tudta segíteni. 2:1. Sok labdaleadási és továbbítási hiba jellemezte ebben a játékrész­ben a játékot. Már-már úgy lát­szott, hogy marad az eredmény, amikor a 89. percben megszületett a hazaiak 3. gólja: Fehér szögletét Takács a kapus keze között fejelte a sarokba. 3:1. A petőfibányai csapat győzelme megérdemelt, a nyújtott teljesít­mény azonban még sok kívánni­valót hagy maga után. Egyénileg Kovács a golt határo­zottabb kifutással háríthatta volna. A hátvédhármas ezúttal is feladata magaslatán állott. A fedezetek jól kezdtek, de a második félidőben nem sok támogatást nyújtottak a támadósornak, inkább a védő­munkából vették ki részüket. A halványan mozgó csatárok közül Makalicza és Bocsó góljáért érde­mel dicséretet, — a többiek mélyen formájuk alatt játszottak. Keresztfalvi kifogástalanul ve­zette a végig sportszerű mérkőzést. KULCSÁR MIHÁLY D. Gördülöcsapágy-gyár— Egercsehi Bányász 3:0 (2:0) Debrecen. Egercsehi: Selmeczi — Balogh, Szűcs, Kovács — Török, Nagy I., - Dudás Tengely. Czifrik, S. Ko­vács, Hidasi. Edző: Szentmar jay Tibor. A hosszú utazástól fáradt eger­csehi csapat az első 25 percben vá­ratlanul kemény ellenállást fejtett ki a nagy lelkesedéssel játszó, új­ra formába lendült csapágy-gyári együttes ellen. Ebben a játékrész­ben a védelem szinte kifogástalan teljesítményt nyújtott, a támadó­sor viszont keveset volt játékban, csak ritkán jutott el a debreceniek kapuja elé. A 25. percben váratlanul esett a mérkőzés első gólja: hazai táma­dás végén Török tisztázott, majd hazagurította a labdát. A gyors Somogyi azonban rárajtolt a lab­dára és a kétségbeesetten kifutó Selmeczit kicselezve, lőtt a hálóba. 1:0. A gól után visszaesett az eger­csehi csapat és a megzavarodott védelem öt perc múlva újabb nagy hibát követett el. amelyből a deb- j receniek második gólja esett: a balösszekötő átjátszotta magát a védőkön és közvetlen közelről a hálóba lőtt. 2:0. Szünet után sem változott a helyzet. A gyenge formában levő bányászcsapat sok hibával játszott, szembetűnő volt a védelem több­szöri megingása. A harmadik gól is egy ilyen megingásból esett, amikor a gyors Somogyi a védők ,.diszkísérete”- mellett lőtt a háló­ba. 3:0. Mindent egybevetve: a hazaiak győzelme megérdemelt. Az Eger­csehi Bányász ezen a mérkőzésen gyenge teljesítményt nyújtott. A támadjísor tehetetlenségére jellem­ző, hogy a debreceniek kapuja előtt jóformán egyetlen komoly helyzet sem adódott. Ha Selmeczi nem véd olyan ki­válóan, a vereség aránya jóval sú­lyosabb lehetett volna. Selmeczin kívül csak Czifrik és Tengely igye­kezete dicsérhető. Kovács a máso­dik félidőben megsérült. A játékvezető különösebb hiba nélkül vezette a mérkőzést. EGYED JÓZSEF Az NB ül. állása: ÉSZAKKELET 1. M. Bányász s 7 1 — 21:4 15 2. Eger 8 5 2 i 2i: 13 12 3. H. Spartacus 8 4 2 2 13:10 10 4. D. Kinizsi 8 4 2 2 16:15 10 5. D. Gcs.-gyár 8 4 1 3 22:10 9 6. NYMTE 8 3 3 2 17:9 9 7. Egercsehi 8 4 1 3 13:10 9 8. KMTK 8 4 1 3 9:12 9 9. Somsály 8 4 — 4 19:15 8 10. Rudabánya 3 3 — 5 17:14 6 11. Bp. Tűzoltók 8 2 2 4 13:16 6 12. Gyöngyös 8 2 2 4 10:13 6 13. D. Honvéd 8 2 2 4 7:12 6 14. Tiszalök 8 2 2 4 10:25 6 15. MMTE 8 2 1 5 7:16 5 16. Kisvárda 8 1 ÉSZAK 7 5:26 2 1. SKSE 7 6 — 1 18:8 12 2. Sashalom 7 5 1 1 16:6 11 3. Petőfibánya 7 5 — 2 18:8 10 4. Ikarus 7 4 1 2 10:6 9 5, Nagybátony 7 3 3 1 8:5 9 6. Baglyasalja 7 3 2 2 6:4 8 7. Chinoin 7 3 2 2 16:12 8 8. GD Hajó 7 3 1 3 11:10 7 9. Kartal 7 3 1 3 12:15 7 lü. Kisterenye 7 2 2 3 11:14 6 11. V. Dinamó 7 3 — 4 6:10 6 12. Gázművek 7 2 1 4 9:14 5 13. Vác 7 2 1 4 7:14 5 14. Kazár 7 1 2 4 5:11 4 15. S. Zománc 7 1 1 5 11:17 3 16. V. Kábel 7 — 2 5 5:15 2 A TOTÓ ere dl ín én) e 40. héri 1. Honvéd—Ü. Dózsa 1 3:0 2. Csepel—MTK 1 3:1 3. Komló—Győr X 1:1 4. Tatabánya—SBTC 1 1:0 5. Dorog—Pécs 1 2:0 6. Özd—Szeged 1 2:1 7. KISTEXT—Szolnok 2 0:4 8. Sz. Építők—MVSC 2 1:2 9. Borsod—Egyetértés 1 2:0 10. Pénzügyőrök—B. Spart. 2 0:1 11. ZTE—Traktorgyár 1 2:1 12. Moson-M.—Oroszlány X 1:1 Vasárnap indul a labdarúgó Kilián-Kupa A Heves megyei Labdarúgó Szö­vetség mellett működő ifjúsági bi­zottság elkészítette a labdarúgó Kilián Kupa sorsolását. A küzdel­mekben mindössze nyolc együttes — E. Dobó Gimnázium, E. Gárdo­nyi Gimnázium, E. ITSK, E. Spar­tacus, Gyöngyösi Gimnázium, Gy. Spartacus, Gy. Mezőgazdasági Technikum, Hatvani Gimnázium — vesz részt. A vasárnap sorrakerülő első forduló párosítása a következő: E. Dobó Gimnázium—E. Gárdonyi G., Hatvani Gimnázium—Gy. MT., Egri ITSK—Egri Spartacus, Gyöngyösi G.—Gy. Spartacus. A játékvezetői igényléseket az illetékes JTST-hez kell benyújtani. Bővebb tudnivalók a kiírásban ol- vashatók. A további párosítást I még t héten közöljük. i A Honyéd Zalka SE nyerte a honvéd­rangadót a megyei labdarúgó-bajnokságban A HVSE saját pályáján vereséget szenvedett a Gy. Bányásztól, pontot vesztett a Honvéd Dobó SE Frank Mária és Katona József a második helyen végzett Moszkvában A magyar úszó-válogatott Moszkvában kétnapos nemzetközi úszóversenyen vett részt. A 25 mé­teres uszodában lezajlott verseny első napján az egri úszók közül Frank Mária, Erdélyi Éva és Ka­tona József állt rajthoz. 400 m gyorson Katona kitűnően kezdett és 2:08,5 volt az első 200 métere. A harmadik hosszon váratlanul visz- szaesett az egri fiú, fordulói nem sikerültek és a végén erőteljesen hajrázó szovjet Nyikolajev a cél­ban megelőzte. Női 100 m gyorson a kitűnő for­mába lendült Madarász 1:03,4-es idővel győzött a mérsékeltebb tel­jesítményt nyújtó Frank előtt, aki­nek ideje 1:05,6 volt. Erdélyi Éva 1 06,9-es időt ért el. Férfi 400 m gyors: 1. Nyikolajev (sz) 4:29,7, 2. Katona 4:29,9, 3. Androszov (sz) 4:29,9. 4x100 m férfi vegyesváltó: 1. Szovjetunió 4:06,4, 2. Magyarország (Csikán, Ulrich, Katona, Dobay) 4:25. Női 100 ni gyors: 1. Madarász 1:03,4, 2. Frank 1:05,6, 3. Takács 1:05,6, ...Erdélyi 1:06,9. Az Egri Dózsa női teniszcsapata az NB II-ben Az Egri Dózsa női teniszegyüt­tese Miskolcon az NB II-be kiírt osztályozókon vett részt. A csa­pat először a Csornai SK ellen lé­pett pályára és kitűnő játék után 6:0 arányban győzött. A második mérkőzésen a Miskolci Közalkal­mazottak SE volt az ellenfél, s az Egri Dózsa 4:2 arányú győzelmet aratva kiharcolta magának az NB H-be jutást. Az együttes tagjai — Badóczy, Ferencziné, Lucskai, Sveticska, Szémanné — minden dicséretet megérdemelnek, teljesen megérde­melten lettek részvevői a tenisz NB II-nek. János Imre edző a ren­delkezésére álló rövid idő alatt ütőképes, jóképességű együttest alakított ki, reméljük, hogy a csa­pat az NB Il-es küzdelmek folya­mán is jól megállja majd a helyét. A megyei labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában sok érdekes ered­mény született. A listavezető Hon­véd Zalka SE hatalmas harc után Verpeléten is megszerezte mindkét bajnoki pontot, s megerősítette ve­zető helyét. Az utána következő Honvéd Dobó SE meglepetésre, Egerben nem bírt a Gy. Vasutas­sal és kénytelen volt a döntetlen­nel megelégedni. Rózsaszentmár- tonban a papírforma diadalmasko­dott, a hazai csapat 3:1 arányban nyert a magát jól tartó Egri Előre ellen. A Hatvani VSE továbbra is „gyengélkedik”, ezúttal a kitűnő formába lendült Gy. Bányásztól szenvedett meglepetésszerű veresé­get Hatvanban. A bányászok már a hétközi, megyei ifjúsági váloga­tott elleni mérkőzésen is nagysze­Gyöngyös, 2000 néző. V: Vizy, Grosswirth. Pontozott: Földi, Öváry, Pusztai és a pihenő vezető­bíró. Nagy érdeklő­dés mellett ke­rült sor Gyön­gyösön a kiesés szempontjából is rendkívül fontos mérkőzésre. A gyöngyösiek is­mét tartaléko­sán álltak ki a viadalra,- de a dön­tetlen eredmény ennek ellenére a Vasas részére hízelgő. A mérkőzé­sek közül kiemelkedett az Árvái— Pavlis és a Lampert—Edőcs talál­kozó. Eredmények. (Elöl a Vasas ver­senyzői). Légsúly: Valkai mérkőzés nélkül rűen játszottak. Váratlanul jól sze­repel viszont az Egri Spartacus, amely Hevesen fölényes, 3:0 ará­nyú győzelemmel örvendeztette meg híveit és a táblázat 4. helyét foglalta el! A Hatvani Kinizsi ugyanis Füzesabonyban szoros küzdelem után vereséget szenve­dett. A hullámvölgyben levő Lő­rinci is Tiszafüreden hagyta a két bajnoki pontot, míg az Apc—Recsk találkozó biztos, 3:1 arányú hazai győzelemmel ért véget. Eredmények: Honvéd Dobó SE— Gy. Vasutas 1:1, Rózsaszentmárton —Egri Előre 3:1, Apc—Recsk 3:1, Füzesabony—H. Kinizsi 2:1, Hon­véd Korvin—Honvéd Zalka 1:2, HVSE—Gy. Bányász 0:1, Tiszafü­red—Lőrinci 2:1, Hevesi MEDOSZ —Egri Spartacus 0:3. győzött, mert ellenfele átesett a súlyhatáron. 2:0. Harmatsúly: Földi—Nádasdi. P. gy. Földi. Kiegyensúlyozott első menet után fokozatosan fölénybe kerül az egyenesekkel operáló Föl­di, a harmadik menetben azonban a gyöngyösi fiú elkészült erejével és már csak az eredmény tartásá­ra törekedett. 4:0. Pehelysúly: Pampuk—Szabolcsi. P. gy. Pampuk. A fiatal gyöngyösi ökölvívó ezen a mérkőzésen tudá­sa legjavát nyújtotta, mindhárom menetet irányította és remek so­rozatokat ütött fejre, testre egy­aránt. A harmadik menetben Sza­bolcsit alkaros ütésért meg is in­tették. 6:0. Könnyűsúly: Simon—Varga. A gyöngyösi fiú kiújuló sérülése mi­att az első menet végén feladta a küzdelmet. Kezdetben Simon ügyesen tartotta távol magától el­lenfelét, utána azonban Vargának sikerült belharcot kierőszakolnia és a sérült Simon feladta a mér­kőzést. 6:2. Kisváltósúly: Tóth—Pavlinszkl. P. gy. Tóth. Az első két menetben nem sokat láthatott a közönség, a találkozó csak a harmadik menet­ben vált élénkebbé. Tóth elma­radt szokott formájától; de azért így is biztosan győzött. 83. úaRrőviJen... A Honvéd Zalka SE ökölvívói döntetlenül mérkőztek a Vasassal Honvéd Zalka SE— Vasas 10:10 — A labdarúgó NB I. eredmé­nyei: Vasas—Ferencváros 3:2, Bp. Honvéd—Ü. Dózsa 3:0, Csepel— MTK 3:1, Özd—Szeged 2:1, Dorog— Pécs 2:0, Győr—Komló 1:1. A baj­nokságban a következő sorrend alakult ki: 1. Tatabánya 14, 2. Bp. Honvéd 13, 3. Dorog 12, 4. Vasas 11, 5. Ferencváros 9, 6-7. Ü. Dózsa 9, Komló 9, 8. MTK 8, 9. Pécs 8, 10. Csepel 8, 11. Salgótarján 7, 12. Győr 7, 13. Özd 6, 14. Szeged 5 ponttal. — Az NB II. eredményei. Keleti csoport: Szolnok—KISTEXT 4:0, Ganz-MÁVAG—Bp. Spartacus 2:1, Láng—Cegléd 1:0, DVTK—Kecske­mét 4:0, Bp. Előre—DEAC 3:0, Miskolc—Sz. Építők 2:1; DVSC— Nyíregyháza 1:0, Borsodi B.— Egyetértés 2:0. Nyugati csoport: ZTE—Traktorgyár 2:1; Szombat­hely—Sztálinváros 1:0, Szállítók— BVSC 2:1; Budafok—Sopron 5:1, EVTK—Kaposvár 3:1, Székesfehér­vár—K. Lombik 3:1, Budai Sparta­cus—Pénzügyőr 1:0, MTE—Orosz­lány 1:1. — Ez történt még az NB Ill-ban: Kazincbarcika—D. Kinizsi 2:1, Ru- dabánya—Kisvárda 3:1, Miskolci Bányász—Nyíregyháza 2:0, Tisza- lök—Bp. Tűzoltók 3:2, Hajdúszo­boszló—Somsály 2:1. — A magyar atléta válogatott 8 pontos győzelmet aratott a svéd válogatott felett. A második napi eredmények közül kiemelkedett az egri származású Mácsár József ra­gyogó országos csúcsa a 3000 méte­res akadályfutásban és Noszály 207 centiméteres magasugrása; amely szintén új országos csúcsot jelent. A viadal végeredménye: Magyar- ország—Svédország 110:102. — Batumiban a magyar szak- szervezeti vízilabda válogatott ne­gyedik mérkőzésén 8:3 (1:1, 0:1, 4:1, 3:0) arányú vereséget szenvedett a Moszkvai Burevesztnyik együtte­sétől. — Az NB. I. góllövő listáján Tichy „utcahosszaT? vezet. 14 gó­los: Tichy. 6 gólos: Csemai, Kal­már, Lahos; Machos. 5 gólos: Ker­tes; Sándor. — Ludwighshafenban befejező­dött az NSZK—Csehszlovákia atlé­tikai viadal. A nyugatnémetek 122:90 arányban győztek. — Az osztrák nemzetközi lovas- versenyen mérsékelten szerepeltek a magyar versenyzők. A legjobb helyezést a kétlovas versenyben értük el: a Szabados—Szabácsi ket­tős második lett. — Az I. osztályú ökölvívó CSB további eredményei: Kaposvári Dózsa—MTK 12:8, Ü. Dózsa—Vasas Dinamó 10:10. — A Bp. Vörös Meteor országos jellegű ifjúsági atlétikai versenyén az Egri Sportiskola 4x100 méteres leány váltója 53,6-os idővel az első helyen végzett. — Budapesten rendezték meg az országos ifjúsági kötöttfogású bir­kózó-bajnokságot. A versenyen az egri Kelemen István pehelysúlyban bajnokságot nyert. H Apróhirdetések TERMELŐSZÖVETKEZETEK fi­gyelem! Üj Élet MGTSZ, Gyön­gyös azonnali hatállyal kiad bérbe 1000 hl bor tárolásához, príma ál­lapotban levő hordókat, pince- helyiséggel, valamint felszereléssel együtt. Fizetés megegyezés szerint. Igénytartókat kérjük, hogy a fenti címen, vagy a 82. telefonszámon jelentsék be október 5-ig. BOROSHORDOK bérbeadók, vagy eladó. Juhász,- Gyöngyös, Virág utca 13. VILAGlTOS, vitrines rekamiék, garnitúrák, fotelek, székek, több havi részletre. Szilágyi kárpitosnál. Budapest; Majakovszkij utca 39. Váltósúly: Horváth—Moldovám P. gy. Moldoványi. Végig kiegyen­súlyozott küzdelem folyt; vélemé­nyünk szerint a döntetlen ered­mény igazságosabb lett volna. Az egyetlen bírói tévedés értékes baj­noki pont elvesztésébe került. 8:4. Nagyváltósúly: Árvái—Pavlis. P. gy. Pavlis. Ezen a mérkőzésen óriási küzdelmet és színvonalas ökölvívást láthatott a közönség. Pavlis ráerőszakolta küzdőmodorát Arvaira; nem engedte közel magá­hoz a gyöngyösi fiút és gyors él- lépések után pontosan ütötte egye­neseit. A második menetben vál­tozott a helyzet; Árvái belharcot kezdeményezett és ekkor némi pontelőnyre tett szert. Az utolsó menetben is kezdetben Árvái volt jobb, de a pesti versenyző újítani tudott és fokozatosan fölénybe ke­rülve, biztosan nyert. 8:6. Középsúly: Gácsi—Schlagham­mer. A fővárosi versenyzőt soro­zatos szabálytalanság miatt lelép­tették. A kitünően öklöző Gácsi végig Irányította a meneteket, szinte akkor ütötte meg ellenfelét, amikor akarta, győzelme egy per­cig sem volt vitás. Schlaghammer a harmadik menetben sorozatos szabálytalanság miatt a leléptetés sorsára jutott. 10:6. Félnehézsúly: Lampert—Edőcs, P. gy. Edőcs. Edőcs nagyszerű formában öklözött. Sokkal gyor­sabb és keményebb volt ellenfelé­nél. Lampert csak a második me­netben nyújtott megfelelő teljesít­ményt; a harmadik menetben a jobb erőnléttel rendelkező Edőcs biztosan szerezte meg a győzelem­hez szükséges pontokat. 10:8. Nehézsúly: Gulyás—Csillag. Gu­lyás feladta. Csillag rögtön táma­dólag lépett fel, két ízben Is pad­lóra küldte Gulyást; mire Gulyás edzője szoritóba dobta a törülkö­zőt. 10:10. R. ELADÓ egy ebédlő; egy nagy tá­laló, egy kicsi, egy asztal 10 szék­kel. Kotman Istvánná; Zagyva- szántó; Rákóczi u. 14. ELADÓ 2 felújított DKW autó és egy 500-as BMW motorkerékpár, oldalkocsival. Mózes; Sírok. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Vótb József Szerkesztőség: Eger; Beloiannisz a. S. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: 33. Gyöngyös. Főtér 3.; fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger; Bajcsy-Zsilinszky utca L Telefon: 24—44. Postaflók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat; Eger. Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Si'teiílh Értesítjük azon egyéni termelőket és tsz-tagokat, akik vállalatunkkal az 1962. évi sertéshizlalási akcióban sertéshizlalási szerződést kötöttek és árpára szóló takarmány-utalványt kaptak, úgy azokat már szeptember 15-től beválthatják a Termény forgalmi Vállalat telephelyein. SZOLNOK—HEVES MEG VEI ÁLLATFORGALMI VÁLLALAT Előfizetési dij: egy hőnapra U Ft.