Népújság, 1961. szeptember (12. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-26 / 227. szám

6 NÉPÚJSÁG 1961. szeptember 26., kedd flz Egri OAzsa és Pelöfibánya idegenben, Egeresein otthonában győzött, Gyöngyös újabb vereségével a táblázat aljára került Ez történt az NB IH-ban A Labdarúgó NB 111. vasárnapi fordulójában az Egri Dózsa és a Petőfibányai Bányász remek, győ­zelmekkel örve idéztették meg hí­veiket: mindket­ten idegenben szerezték meg a bajnoki pontokat. Az Egercsehi Bá­nyász otthonában könnyedén fek­tette kétvállra a Kisvárdai Vasast. A Gy. Spartacus jól kezdett Som- súlyban, félidő­ben még l:0-ra vezetett, utána azonban védelme összeroppant és vereséggel volt kénytelen elhagyni a pályát. Petőfibánya— Salgótarjáni Zománc 3:2 (1:0) Salgótarján, 600 néző. Vezette: Kelemen. Petőfibánya; Kovács — Tóth IL, Paraszt, Forgács - Tóth I., Takács - Fehér, Szarvas. Sándor, Gelics, Szuszai. Edző: Wämser Gyula. Petőfibányai támadások vezették be a mérkőzést, a második perc­ben Szuszai hagyott ki jó helyze­tet, majd Szarvas 20 méteres sza­badrúgása kerülte el a kaput. Ne­gyedóra elteltével alábbhagytak a petőfibányai rohamok és a hazaiak is többször szóhoz jutottak. Eléggé alacsony színvonalú mezőnyjáték folyt a pályán. A félidő második szakaszában is­mét a vendégcsapat került fölény­be, és a 42. percben megszerezte a vezetést: egy előrevágott labdára Fehér cs Gelics rajtolt rá, Gelics volt a gyorsabb és élesen a bal sarokba lőtt. 1:0. Szünet után sem változott a já­ték képe, hatalmas küzdelemben csapkodó mérkőzés alakult ki, enyhe petőfibányai fölénnyel. Fel­tűnt, hogy Gelicset két ízben is va­lósággal leteritették a hazai védők, s harmadszorra a salgótarjáni jobbhátvéd a kiállítás sorsára ju­tott és a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Szarvas értékesítette. 2:0. A 10 főre olvadt salgótarjáni csa­pat nem adta fel a harcot, és bár jogtalan U-csböl, de sikerült szé­pítenie. 2:1. Sőt! A 82. percben megszületett az egyenlítő gól is: ártatlannak látszó támadás végjén Kovács kifutva, röviden ütött ki egy labdát és a szemfüles közép- csatár a hálóba tfejelte. 2:2. Nagy küzdelem indult meg e győztes gólért és ez a petőfibá- nyaiaknak sikerült. Gelics 25 mé- , térről leadott nagy lövése a kapu ellenkező sarkába vágódott. 3:2. A hajrában Petőfibánya még to­vábbi gólokat érhetett volna el, de előbb Gelics hosszan szöktetett, s felszedték előle a labdát, majd Fehér gólját les címén nem adta meg a játékvezető. % A Petőfibányai Bányász akár nagyobb arányban is győzhetett Volna. Egyénileg: Kovács a második gólnál hibázott. A hátvédhármas­ban Paraszt és Forgács kiemelkedő teljesítményt nyújtott, de Tóth II. is jól játszott. A fedezetpár játéka javult, de még messze van legjobb formájától. Elöl Fehér megfelelt, Szarvas sokat dolgozott, de lövései nem sikerültek. Sándor jól szol­gálta ki társait. Gelics volt a tá­madósor legjobbja, Szuszai lámpa- lázasan kezdett, de aztán szépen belelendült a játékba. Kelemen erélyesen vezette a mérkőzést, de Voltak tévedései is. KULCSÁR MIHÁLY Egri Dózsa— Kazincbarcika 4:2 (1:0) • Kazincbarcika. 1000 néző. Vez.: Honti. Eger: papp — Szász, Mierzva, Révász - Várallyay, Kelemen - Nagy II., Üsztöke, Szabó, Nagy I., Bocsi. Edző: Nagy István. Az első negyedórában váltakozó játék folyt a pályán, majd fokoza­tosan támadásba lendült az egri csapat. A 20. percben Nagy n. 20 méteres szabadrúgása a jobb alsó kapufa mellett suhant el. Rögtön utána Szabó nagy lövése a felső kapufáról pattant a mezőnybe. A Dózsa fölénye a 28. percben góllá érett: Nagy II. egészen az alapvonalig vitte a labdát, onnan pontosan talált a jó ütemben ér­kező Nagy i. elé és a balösszekötő ügyesen a hálóba továbbított. 1:0. A félidő hátralevő részében to­vább növelhette volna előnyét az egri csapat: Szabó fejese a felső kapufát érintve, hagyta el a játék­teret! Szünet után a hazaiak nagy becs­vággyal vetették magukat a küzde­lembe, s az 51. percben egyenlí­tettek: tömörülés támadt a Dózsa kapuja előtt, végül a középre hú­zódó jobbszélső lövése megtalálta az utat a hálóba. i:i. A hazaiak öröme egy percig sem tartott, mert a kezdés után gyors egri jobboldali támadás követke­zett, amelynek végén Nagy ll. be­adását a szemfüles Bocsi biztosan lőtte a hálóba. 2:1. A gól tovább növelte a Dózsa ön­bizalmát, s helyenként korszerű, néhány-húzásos támadásának tap­solhattak a nézők. Az 54. percben ismét Nagy II. adta középre a labdát, kavarodás támadt a hazaiak kapuja előtt, vé­gül Nagy 1. lövése a hálóba jutott. 3:1. Ezután elkeseredett ellentámadá­sok következtek, ám az egri véde- jól állt a lábán. A 75. percben Szász szerelte szélsőjét, majd Usztökéhez továbbított. Az össze­kötőtől Nagy I.-hez, majd Bocsi­hoz jutott a labda és a szélső né­hány lépés után, 16 méterről, bal­lal. a kapu bal alsó sarkába lőtt. 4:1. Nem sokkal később Szabó révén újabb gólt ért el a Dózsa, a játék­vezető azonban előzőleg lest látott. A hazaiak közvetlenül a befeje­zés előtt, az előrehúzódó jobb fede­zet lövésével szépítettek. 4:2. Az Egri Dózsa a múlt vasárnapi kisebb megingás után, kitűnő tel­jesítményt nyújtott, s idegenben is biztosan szerezte meg a két baj­noki pontot. Valamennyi játékos tudása legjavát adta a győzelem­hez, mégis külön ki kell emelnünk a követlen védelem, valamint Üsztöke, Nagy I. és Bocsi játékát. A játékvezető, egy-két kisebb hi- . bétől eltekintve, jól vezette a mér- i kőzést. DAREDA MIHÁLY Somsályi Bányász— Gyöngyösi Spartacus 4:2 (0:1) Somsály. 600 néző. V.: Sramkó. Gyöngyös; Csaba — Trencsényi, Kévés, Somodi — Farkas, Treiber — Tompity, Homovics, Baranyi, Szerdahelyi, Szigetváry. — Edző: Csizmarik Imre. Az első izgalmakat Kévés rossz hazaadása keltette, Csaba csak ve­tődve tudta elcsípni a labdát. A másik oldalon Szerdahelyi lövése jutott a kapu mellé. A 6. percben váratlanul vezetést szerzett a gyöngyösi csapat: Bara­nyi elől az egyik védő kézzel ütöt­te el a labdát. A szabadrúgásnak Treiber futott neki, s lövése nyo­mán a labda az egyik védőn irányt változtatva, jutott a kapu közepé­be. 0:1. A gólra heves hazai rohamok kö­vetkeztek, több meleg helyzet adó­dott a gyöngyösi kapu előtt, a vé­delem azonban biztosan állt a lá­bán. Negyedóra elteltével alábbha­gyott a somsályiak támadókedve és a gyöngyösiek is többször szóhoz jutottak. Homovics nem eléggé he­lyezett lövését védte a kapus, a másik óldalon Csaba veszélyek lö­vést tett ártalmatlanná. Jó iramú, változatos mezőnyjá­ték alakult ki. a félidő befejezése előtt Baranyi lövése emberbe vá­gódott, majd Szigetváry lövése a védőkről szögletre pattant. Szünet után Somsály kezdett jobban. Lendületes akcióik nyo­mán nagy nyomás nehezedett a gyöngyösiek kapujára, s a hazai fölény a 63. percben góllá érett: védelmi hibából a középcsatár lö­vése jutott a hálóba. i:i. Egy perc sem telt el, s a teljesen megzavarodott gyöngyösi védelem újabb gólt kapott: Kévés felszaba­dító rúgása emberben akadt el, kavarodás támadt a kapu előtt, vé­gül a jobbsarokban kötött ki a labda. 2:1. Ezután Kévés és Farkas helyet cserélt egymással. A 69. percben ismét hibáztak a gyöngyösi védők és a hazaiak megszerezték harma­dik góljukat. 3:1. (Hat perc alatt három gólt kaptak a vendégek!) A 75. percben Farkas megsérült és a 80. percben végleg elhagyta a játékteret. Gyöngyös 10 emberrel is elkeseredetten támadott és a 83. percben sikerült szépítenie: az egyik hátvéd Baranyi fejéről kéz­zel ütötte el a labdát, s a játék­vezető 11-est ítélt. A büntetőt Ba­ranyi értékesítette. 3:2. A 87. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: a somsályi bal- összekötő 17 méteres nagy lövése védhetetlenül vágódott a kapu bal sarkába. 4:2. A Gyöngyösi Spartacus az első félidőben határozott fölényt har­colt ki ellenfelével szemben, az el­ső. védelmi hibából bekapott gól után azonban védelme felmondta a szolgálatot. Ennek ellenére egy pontot megérdemelt volna a csa­pat. Egyénüeg Csaba remekül vé­dett, Somodi végig egyenletes tel­jesítményt nyújtott. Kévés az első gólig jól játszott, utána vissza­esett. Trencsényinek voltak kiha­gyásai. Farkas sérüléséig nagy hasznára volt csapatának. Treiber lelkesen küzdött, de leadásai nem mindig. mentek jó helyre. Elöl Tompity nem találta a helyét, Ho­movics jól kezdett, de később el­készült erejével. Baranyi sokat volt játékban, sokszor cselezett, azonban fölöslegesen. Szerdahelyi hátra vontán játszott, s ezt a fel­adatát jól oldotta meg. Szigetváry adós maradt a befejezésekkel. Sramkó jól vezette a mérkőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Egercsehi Bányász— Kisvárdai Vasas 4:0 (1:0) Egercsehi, 700 néző. V.: Losonczi. Egercsehi: Selmeczi - Balogh, Szűcs, Kovács — Török, Nagy I. — Egyed, Tengely, Czifrik, S. Ko­vács, Hidasi. Edző: Szentmar jay Tibor. Már az első perctől kezdve fö­lényt harcolt ki a hazai csapat és egyre-másra indította a helycserés támadásokat. A 24. percben Czif­rik labdájával Egyed futott el a védők mellett, és a hálóba lőtte a labdát. A játékvezető először gólt ítélt, majd a partjelző megkérde­zése után, megváltoztatta ítéletét... A meg nem adott gól fellelkesí­tette a kisvárdaiakat, és mintegy 5 percen keresztül hevesen roha­mozták az egercsehi kaput — siker nélkül. Ezután ismét a hazai csapat vet­te át a kezdeményezést és a 37. percben megszerezte a vezetést: Czifrik S. Kovácshoz továbbította a labdát, aki nehéz szögből, mint­egy 14 méterről a jobb felső sa­rokba lőtt. 1:0. A félidő hátralevő részében szin­te állandóan a vendégek térfelén pattogott a labda, a kisvárdai vé­delem azonban rendre meghiúsí­totta a gólszerzési alkalmakat. A második félidő kisvárdai táma­dással indult, de az első helyzet mégis Hidasi előtt adódott: a bal­szélső lefutotta az egész védelmet és 5 méterről, jobblábbal, jó hely­zetben mellé lőtt. Rögtön utána Czifrik indította útnak Tengelyt, aki a 16-oson be­lül, két védőtől is szorongatva, Hidasi elé továbbított és a szélső közelről a hálóba lőtt. 2:0. Továbbra is Egercsehi kezdemé­nyezett többet, s nem sokat vára­tott magára a 3. gól sem: Czifrik beadását Tengely kapásból továb­bította a hálóba. 3:0. A következő percben a mérkőzés legnagyobb helyzete maradt ki­használatlanul: Egyed hanyattve­tődve, S. Kovácshoz továbbította a labdát, aki egy csellel elment őr­zője mellett, de a kapussal szem­ben állva, gyatrán mellé lőtte a labdát. Három perccel a befejezés előtt Török tört előre. pontosan ívelt Tengely elé, aki jól urott fel, s homlokáról védhetetlenül vágó­dott a labda a hálóba. 4:0. Egercsehi győzelme megérdemelt, a győzelmi arány — akár nagyobb is lehetett volna. Egyénileg Selmeczi kevés dolgát jól végezte. A hátvédhármas meg­bízhatóan látta el feladatát. A két fedezet ezúttal kitűnően játszott, elöl főleg Czifrik és S. Kovács ér­demel dicséretet. A játékvezető megfelelően vezet­te a mérkőzést. EGYED JÓZSEF Az NB III. állása: Északkelet 1. M. Bányász 7 6 1 — 19:4 13 2. Eger 7 4 2 1 17:12 10 3. D. Kinizsi 7 4 2 1 15:13 10 4. NYMTE 7 3 3 1 17:7 9 5. Egercsehi 7 4 1 2 13:7 9 6. Somsály 7 4 — 3 18:13 8 7. H. Spartacus 7 3 2 2 11 :D íi 8. D. Gcs.-gyár 7 3 1 3 19:10 7 9. KMTK 7 3 1 3 7:11 7 10. Bp. Tűzoltók 7 2 2 3 11:13 6 11. D. Honvéd 7 2 2 3 6:10 6 12. MMTE 7 2 1 4 6:12 5 13. Rudabánya 7 2 — 5 14:13 4 14. Gyöngyös 7 1 2 4 8:12 4 15. Tiszalök 7 1 2 4 7:23 4 16. Kisvárda 7 1 — 6 4:23 2 ÉSZAK 1. SKSE 6 5 — 1 13:7 10 2. Sashalom 6 4 1 1 15:6 9 3. Petőfibánya 6 4 — 2 15:7 8 4. Baglyasalja 6 3 2 1 6:3 8 5. Ikarus 6 4 — 2 10:6 8 6. Nagybátony 6 3 2 1 8:5 8 7. GD Hajó 6 3 1 2 11:8 7 8. Chinoin 6 2 2 2 14:12 6 9. Gázművek 6 2 1 3 8:9 5 10. Kar tál 6 2 1 3 10:15 5 11. Vác 6 2 1 3 6:11 5 12. Kisterenye 6 1 2 3 10:14 4 13. Kazár 6 1 2 3 5:9 4 14. V. Dinamó 6 2 — 4 4:10 4 15. S. Zománc 6 1 1 4 11:16 3 16. V. Kábel 6 — 2 4 5:13 2 Az Egri Dózsa vízilabda-csapata mindkétszer könnyén győzött a kassaiak ellen As úsxóversenyen leg jobb fáink távol létében gyenge eredmények ssülettek Rózsaszentmárton Egerben legyőzte a Honvéd Dobó SE-t A Honvéd Zalka SE a megyei labdarúgó-bajnokság élén A megyei labdarúgó-bajnokság hetedik fordulójában rangadó- mérkőzésre került sor Egerben a Honvéd Dobó SE és Rózsaszent­márton csapatai között. A rangadó a második félidőben lényegesen jobb teljesítményt nyújtó és tíz emberrel játszó bányászok megér­demelt győzelmével ért véget. Így a táblázat első helyét ismét a HVSE ellen l:0-ra győzni tudó Honvéd Zalka SE foglalta el. A Hatvani Kinizsi tovább folytatja jó szerepelését, ezúttal a Honvéd Korvin SE ellenében szerezte meg a bajnoki pontokat, s ugyancsak biztosan győzött a Recski Bányász is a tartalékos füzesabonyiak ol­len. Az Egri Előre könnyedén fek­tette« kétvállra a gyenge napot ki­fogó Apci Vasast, míg a Gyöngyösi Vasutas-—Egri Spartacus és a Gy. Bányász—-Tiszafüred találkozó dön­tetlen eredménnyel ért véget. A Lőrinci Elektromos változatlanul hullámvölgyben van, ezúttal a he­vesiek ellen nyert nehezen 4:3 arányban. Eredmények: Gy. Vasutas—Egri Spartacus 2:2, Lőrinci—Heves 4:3, Gy. Bányász—Tiszafüred 1:1, Hon­véd Zalka SE—HVSE 1:0, Hatvani Kinizsi—Honvéd Korvin SE 2:0, Recsk—Füzesabony 2:0, Egri Előre —Apc 5:0, Honvéd Dobó SE—Rózsa- szén talár ton 2:3. Szombaton és vasárnap nemzet­közi események színhelye volt az egri uszoda. Ekkor került sor a már hagyományos Kassa—Eger, váro­sok közötti úszóver­senyre és vízilabda­mérkőzésre, a nem­régiben lezajlott kas­sai találkozó vissza­vágójaként. A verseny kezdete előtt Lintallér Lász­ló, az Egri Dózsa úszószakosztályának vezetője üdvözölte a vendégeket, akik ré- széről Szamuelisz Ferenc, a Jednota Kosice úszószakosztályának elnöke válaszolt. A kassaiak csak kevés úszót állítottak rajthoz, ezek azon­ban általában jól szerepeltek. Az Egri Dózsa ezúttal is kénytelen volt nélkülözni Harkovban sze­replő legjobb versenyzőit, így az időeredmények bizony erősen mérsékeltek voltak. SZOMBAT Női számok 100 m gyors: 1. Márisch (Eger) 1:10,4, 2. Urazova (Kassa) 1:13,8, 3. Oláh (Eger) 1:14,1. 100 m pillangó: 1. Ringelhann (Eger) 1:23,6, 2. Márisch (Eger) 1:26,2. Férfi számok 400 m gyors: 1. Takács (Kassa) 5:08,3, 2. Urbanovics (Eger) 5:13,6, 3. Cselkó (Eger) 5:16,4. 200 m mellúszás: 1. Szieber (Kassa) 2:53,4, 2. Szölgyémi (Eger) 2:56,7, 3. Bánhidi (Eger) 3:06,4. 100 m hát: 1. Kalinka (Kassa) 1:13,9, 2. Szepesi (Eger) 1:17,4, 3. Mártonffy L. (Eger) 1:18,1. 4x100 m vegyesváltó: l. Eger A (Szepesi, Utassy, Urbanovics, Frank) 4:51,3, 2. Eger B 5:00,4, 3. Kassa 5:03,5. VASÁRNAP Női számok 400 m gyors: 1. Márisch (Eger) 5:39, 2. Oláh (Eger) 5:59,2, 3. Ura- zova (Kassa) 6:07,4. 100 m hát: l. Márisch (Eger) 1:22,8, 2. Török (Eger) 1:25,5, 3. Gaál (Eger) 1:30,5. Férfi számok 100 m gyors: 1. Frank (Eger) 1:03,9, 2. Takács (Kassa) 1:04, 3. Szölgyémi (Eger) 1:05,5. 100 m pillangó: 1. Szepesi (Eger) 1:10,5, 2. Bánhidi (Eger) 1:12,1, 3. Bottlik (Kassa) 1:12,6. Kiegészítő számok? Lányok 50 m béka-bemutató: 1. Válent Vera 55,4!! 50 m újonc mellúszás: 1. PálOk 45,6, 2. Zsabka Zs. 45,8, 3. yárkonyi 46,2. 50 m gyermek hát­úszás: 1. Fülöp 52,3, 2. Kosztolnyik 53,4, 3. Lukács 58,4. 50 m újonc gyors: l. Zsabka Zs. 36,2, 2. Bakk 37,0, 3. Várkonyi és Baranyai 37,9. 50 m gyermek mellúszás: 1. Kosz­tolnyik 51,2. 50 m újonc hát: 1. Ringelhann J. 40,9. 50 m újonc pil­langó: 1. Ringelhann J. 38,2. Fiúk 50 m gyermek pillangó: 1. Litl­tallér 50,4, 2. Árvái 52,9, 3. Fekete S. 55,4. 50 m újonc gyors: 1. Patkó 31,1, 2. Szőlősi 31,1, 3. Csikász 32,2. 50 m újonc mell: 1. Patkó 40,8, 2. Szőlősi 42,4, 3. Rakusz 42,7. 50 m gyermek gyors: 1. Lintallér 36,8. 58 m gyermek mell: 1. Árvái .48,3. 50 m újonc hát: 1. Szőllősi 37,1. 50 m újonc pillangó: 1. Szőllősi 36,1. Vízilabda Egri Dóssá—Jednota Kosice 5:2 (1:0, 3:0, 0:0, 1:2) 500 néző. V: Székely. Eger: Denk — Ringelhann, Bóta — Frank — Elek, Gál, Utassy. Kassa: Kalinka I. — Stofán, Drab — Cop — Lackner, Sraga, Kalinka II. Csere: Szokol, Bottlik, Urbán. A gólok sorrendje: Gál, Gál, Elek, Ringelhann, Elek, Stofán, Szokol. Rögtön a kezdés után a Bodnárt, Pócsikot és Bolyát nélkülöző Egri Dózsa ragadta magához a kezde­ményezést, s Gál góljával megér­demelten jutott a- vezetéshez. A második negyedben nagy fö­lénybe jutott az egri csapat, és to­vább növelte előnyét. A 3. ne­gyedben nagyot esett a játék szín­vonala, sok rossz labdatovábbítást láthatott ekkor a közönség. Az utolsó negyedben kiegyenlített küzdelem folyt, Elek gólja után Stofán védelmi hibából szépített, majd Cop négyméteresét Denk jó érzékkel kiütötte. Az utolsó gól Szokol lövéséből esett. Az Egri Dózsa minden tekintet­ben felülmúlta ellenfelét, s rászol­gált a győzelemre. Nehezen ért­hetjük meg, hogy Kassán hogy szenvedtek két ízben is vereséget a mérsékelt játékerőt képviselő kassaiaktól. Az egriek közül első­sorban a remekül védő Denket kell kiemelnünk, de Frank is ki­tűnő teljesítményt nyújtott. Á vendégek közül Stofán és Lackner játéka tetszett. Vasárnap még egyszer találko­zott egymással a két csapat. Egri Dóssá-Jednota Kosice 6:2 (1:0, 1:0, 2:2. 2:0) 1200 néző. V: Kertai dr. Eger: Denk — Ringelhann, Bóta — Frank — Elek, Gál, Utassy. Cse­re: Bobori. Kassa: Kalinka I. — Petzer, Sto­fán — Kalinka II. — Cop, Lackner, Bottlik. Csere: Szokol, Drab, Chla- dek. A gólok sorrendje: Utassy, Rin­gelhann, Utassy, Lackner (4 méte­resből), Utassy, Cop, Utassy, Utassy. Alacsony színvonalú mérkőzésen az Egri Dózsa különösebb meg­erőltetés nélkül, biztosan győzött. Ezúttal Denk, Ringelhann, Utassy, illetve Kalinka I., Cop és Lackner játéka emelkedett társai fölé. fűik fiúidat... — A labdarúgó NB I. eredmé­nyei: Üjpesti Dózsa—-Ferencváros 2:1, Dorog—MTK 1:0, Vasas—Csepel 3:1, Tatabánya—Özd 5:1, Honvéd— Győr 2:2, Komló—Salgótarján 1:1, Pécs—Szeged 1:0. A bajnokságban a 12 pontos Tatabánya vezet a 11 pontos Honvéd és a 10 pontos Do­rog előtt! — NB n-es eredmények. Keleti csoport: DVSC—Ganz-MAVAG 4:2, Láng—DEAC 2:0, Nyíregyháza— DVTK 2:1, Cegléd—Bp. Spartacus 0:0, Borsodi B.—Szegedi Építők 2:1, Kecskemét—Egyetértés 2:1, Mis­kolc— KISTEXT 8:1, Szolnok—Előre 0:0. Nyugati csoport: BVSC—Buda­fok 1:0, Szombathely—Kaposvár 3:1. Sztálinváros-^-Pénzügyőr 7:1, Székesfehérvár—Budai Spartacus 4:1, Szállítók—K. Lombik 3:1. ZT* —Sopron 1:1, EVTK—MTE 0:0. Traktorgyár—Oroszlány 1:1. — Ez történt még az NB m-ban: D. GÖCS—D. Honvéd 5:1, Nyíregy­házi MTE—D. Kinizsi 1:1, Bp. Tűz­oltók—Miskolci MTE 1:1, M. Bá­nyász—Hajdúszoboszló 3:0, Ruda- bánya—Tiszai ők 7:1. — A bécsi súlyemelő világ- és európa-bajnokságon a magyar KOSSUTH Mezőgazdasági Ter­melőszövetkezet, Kápolna, keres megvételre használt állapotban le­vő, gépi meghajtású szecskavágót. Cím: Kossuth Mezőgazdasági Ter­melőszövetkezet, Kápolna. Tele­fon: 9. ELADÓ 3 darab 1000 literes, jó­karban levő, használt boroshordó. Megtekinthető a Horti Földműves­szövetkezetnél. 125-ÖS DANUVIA Csepel motor- kerékpár eladó. Nagyfüged, Ady Endre utca 84. Nagy gyakorlattal rendel­kező külső szerelésvezetőt és szerelő dolgozókat azonnali belépéssel felvesz az Egri Lakatosárugyár. — Jelentkezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán (Eger, Lakatgyártó u. 2.) 7 órától 14 óráig. népújság A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor« Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tótb József Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 3. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: 33. Gyöngyös. Főtér 3.. fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalati Eger. Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj; egy hónapra 11 Ft. 1 EGER belterületén 1 szoba, össz­komfortos házat vennék, beköltöz- hetőséggel — leválasztással is. Cím: Lenin u. 46/a. versenyzők továbbra is jól szere­peltek. Középsúlyban Tóth Géza uj országos csúccsal második lett, míg a nehézsúlyúak küzdelmében Ecser ugyancsak országos csúccsal, a világbajnokságban negyedik, az Európa-bajnokságban pedig har­madik helyet szerzett. — A drezdai atlétikai versenyen a magyar Kontsek Jolán 5° mé­terrel nyerte a diszkoszvetést. — Az országos ifjúsági atlétikai bajnokság küzdelmei során egyet­len csúcseredmény született: Vér- tessi (BEAC) 54,8-at futott 400 mé­teres gáton. — Budapesten került sor a Ju­goszlávia—Magyarország váloga­tott férfi és női kézilabda-mérkő­zésekre. A férfi kézilabdázók 14U2 arányban győztek, női csapatunk 6:5 arányú vereséget szenvedett. — Szerdán délután a Népstadion­ban két nemzetközi mérkőzésre kerül sor. Az MTK a francia Strasbourg csapatával, az Üjpesti Dózsa pedig a máltai Floriana együttesével mérkőzik. A TOTÓ eredménye 39. hét: Vasas—Csepel 1 MTK—Dorog 2 Győr—Honvéd x Pécs—Szeged 1 SBTC—Komló x Tatabánya—Ózd 1 Nyíregyháza—DVTK 1 Ganz-MAVAG—DVSC 2 Kecskemét—Egyetértés 1 Szolnok—Előre x Kaposvár—Szombathely 2 Budai Spart.—Sz-fehérvár 2 3:1 o:l 2:2 1:0 1:1 5:1 2:1 2:4 2:1 0:0 1:3 1:4 II EGY Fő VILLANYSZERELŐT, általános lakatos szak­ismerettel és EGY Fő GÉPLAKATOST KERES FELVÉTELRE Kál székhellyel a megye területén végzendő munkákra állandó jelleggel a HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI VÄLLALAT (Eger, Kossuth Lajos utca 10). Fizetés megegyezés szerint. ői'tejllh Értesítjük azon egyéni termelőket és tsz-tagokat, akik vállalatunkkal az 1962. évi sertéshizlalási akcióban sertéshizlalási szerződést kötöttek és árpára szóló takarmány-utalványt kaptak, úgy azokat már szeptember 15-tól beválthatják a Terményforgalmi Vállalat telephelyein. SZOLNOK—HEVES MEGYEI ÄLLATFORGALMI VÄLLALAT