Népújság, 1961. augusztus (12. évfolyam, 179-205. szám)

1961-08-16 / 192. szám

6 népújság 1961. augusztus 16., szerda Móssassentmárton csapata reset a megyei labdarúgó-bajnokságban A megyei labdarúgó-bajnokság \ A félidő közepén Török vissza- második fordulójában rendkívül I tért a pályába és a jobbszélre állt. kevés gól esett, a gólátlag nagyot |a hazaiak a 36. percben szerezték Himlőit az elmúlt hetihez képest.«meg ismét a vezetést, amikor Gu­Tiszafüreden Hevesen például nem esett gól, s Hatvanban és Lő­rinciben is mind­össze két—két gól­nak örülhettek a nézők. Mindez a csatársorok gyen­geségeire vall. A fordulóban egyéb­ként Rózsaszent- mártonnak Hatvanban kivívott 2:U-ás győzelmét tartjuk a legérté­kesebbnek, de a Hatvani Kinizsi is minden dicséretet megérdemel, hi­szen Lőrinciben pontot szerezni nem könnyű dolog. A meglepetést a Gyöngyösi Vasutas újonc együt­tese okozta, amely — a kissé elbi­zakodottan — a pályára lépő füzes­abonyiakat 6:1 arányban lehenge­relte. Az apciak továbbra is gyen­ge formában vannak, amit a Ver- peleien elszenvedett 6:l-es vereség is bizonyít. Küzdeni akarásból ez­úttal a Gyöngyösi Bányász csapa­ta vizsgázott csillagos jelesre, amely Balogh sajnálatos kartörése foly­tán már az első percektől kezdve 19 emberrel játszott, s hősies harc­ban, minimális vereséget szenve­dett a Honvéd Zalka SE-től. Az Egri Spartacus sportszerűtlen jele­netekkel tarkított mérkőzésen győzte le a Recski Bányász együt­tesét. Lőrinci Erőmű- Hatvani Kinizsi 1:1 (0:0) Lőrinci, 500- néző. Vez.: Budai. Lőrinci: Hegyi — Ocskó, Gubola, Nagy - Orosz, Hartmann — Kiss, Németh, Szebenyi, Szűcs, Lőrincz. Edző: Szalontai Béla. Hatvan: Bata — Szécsényi, Sár­közi, Eperjesi — Szendi, Kovács — Koczka, Zámbó,- Garami, Sziget- váry, Malik. Edző: Seres Gyula. A vendégek támadásaival indult a mérkőzés, már az első percben Garami nagy lövését ütötte szög­letre Hegyi. A másik oldalon Né­meth ravaszul ejtett labdája a ka­pufáról jutott a vonalon túlra. A hazaiak nem tudtak kibontakozni a jól záró hatvani védelemmel szemben. Szünet után a 62. percig mezőny­játék folyt, majd a vendégek fer­geteges hajrába kezdtek, s egyre- másra veszélyeztették Hegyi kapu­ját. A 83. percben a vezetést is megszerezték: zámbó labdáját Ma­lik 8 méterről lőtte a jobb felső sarokba. 1:0. A hazaiak a 88. percben egyenlí­tettek: Szűcs a 16-oson belül el­esett, s a játékvezető, nagy megle­petésre, ll-est ítélt. A labdát Sze­benyi lőtte a hálóba. l:l. A vendégek győzelmet érdemel­tek volna a rossz felfogásban ját­szó és elbizakodott hazaiakkal szemben. Jók: Németh, Nagy, GubolOi He­gyi, illetve Kovács (a mezőny leg­jobbja), Zámbó, Koczkat Malik, Szigetváry és Sárközi. A játékvezető téves ítéleteivel főleg a vendégeket sújtotta. BOZSIK FERENC Hevesi MEDOSZ—* Egri Előre 0:0 Heves, 400 néző. Vez.: Terebesi. Heves: Toldi — Barcsik, Buro- Vincz, Nagy F. - Gombaszögi, Nagy S. - Fehér, Balogh, Nagy I., Bes­senyei, Vermes. Edző: Nagy F. Eger: Kelemen — Lezsák, Mata, Szász - Palotai, Kerékgyártó — PapD, Hevér II., Hevér I., Pintér, Kréti. Edző: Madaras Sándor. Állandó hevesi támadások köze­pette telt el az első 30 perc, amely alatt több lövést tett ártalmatlanná Kelemen, majd Bessenyei 20 méte­res bombája a kapufa tövét érint­ve, hagyta el a játékteret. Az Előre csak szórványos lefutásokkal kísérletezett, egy ízben Papp a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki: a kifutó Toldi mellett mellé gurította a labdát. Szünet után a széllel szemben Bem csökkent a hevesiek támadó kedve, szinte egykapura folyt a já­ték. A csatárok azonban sokszor a 9 emberrel védekező Előre kapu­ját nem tudták bevenni. A végig többet támadó hevesiek közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Nagy F.j Barcsik, Gomba- Bzegi, Bessenyei. Nagy S.-, illetve « közvetlen védelem és Papp. Terebesi játékvezető az előnysza­bály alkalmazásánál nem volt kö­vetkezetes, egyébként kitűnően vezette a játékvezetői szempontból nem könnyű mérkőzést. NAGY FERENC Honvéd Korvin SE— Apci Vasas 6:1 (2:1) Verpelét, 1000 néző. V.: Megyeri. Honvéd: Török — Hadobás, Ács, Hutás — Czuczor, Merkli — Kozma, Horváth, Gulyás, Molnár, Szabó. Edző: Mészáros Bertalan. Apc: pandúr - Mihályi, Baranyi, Zelnik - Bagó, Dobrocsi - Sárvári, Lengyel. Jancsó, Kubinszki, Csirke. Edző: Serfőző István. A játék elején sajnálatos ese­mény történt: a hazaiak kapusa egy vetődés közben súlyos karsé- rülést szenvedett, s helyére Ács állt a kapuba, Czuczor lett a kö­zéphátvéd. Ennek ellenére a 10 em­berrel játszó Honvéd irányította s játékot és az ö+ödik percben Koz­ma lövéséből a vezetést is meg­szerezte. 1:0. , _ . _ Az apciak két perc múlva Csirke góljával egyenlítettek. 1:1. lyás közeli fejese jutott a hálóba 2:1. Szünet után a széltől támogatott hazaiak fokozatosan nagy fölénybe kerültek, s egymás után érték el góljaikat. Az 55. percben Szabó fejesét Mol­nár nagy lövéssel juttatta a háló­ba: 3:1, a 84. percben újból a gól­képes Molnár volt eredményes, majd Gulyás növelte tovább a ha­zai gólok számát. 5:1. Már úgy látszott, hogy marad az eredmény, amikor néhány másod­perccel a befejezés előtt Gulyás lőtt a hálóba. 6:1. A hazaiak ilyen arányban is megérdemelten győztek. Jók: Czuczor, Hadobás, Molnár, Kozma, Gulyás, Ács, illetve Csirke, Jancsó, Zelnik és Bagó. A játékvezető megfelelően műkö­dött. VITÉZ DEZSŐ Egri Spartacus— Recski Bányász 3:2 (1:1) Eger, 1000 néző. Vez.: Srej. Eger: Boros — Miskolci, Bóta, Polonkai — Somody, Kárpáti — Pócsi, Srej, Szántó, Pók, Jezo- viczky. Edző: Bóta János. Recsk: Földi — Kovács, Bódi I., Bódi II. — Ma rúzs I.. Ma rúzs II. — Osztafin, Czakó, Csomós, Orosz, Puporka. Edző: Dombóvári János. A jól kezdő vendégcsapat a 6. percben vezetést szerzett: gyors támadás végén Puporka fejese ta­lált Boros hálójába. 0:1. Feljött a hazai együttes, és a 23. percben egyenlített: Somody 16 méteres szabadrúgása a sorfái kö­zött a bal alsó sarokban kötött ki. 1:1. A félidő végéig változató«, Jó iramú küzdelem folyt, mindkét l csapat hagyott ki helyzeteket. Szünet után a recskiek kezdtek jobban és a 48. percben újból meg­szerezték a vezetést: Puporka be­adását a befutó Orosz közelről lőtte a hálóba. i tz. Súlyos védelmi hibái Nem sokkal később a kitörő Srejt szabálytalanul szerelték a védők, a játékvezető ll-est ítélt. Szántó lövését Földi kiütötte, de mivel előzőleg elmozdult, Srej új- rarúgást rendelt el. Másodszorra Somody futott a lab­dának, lövése azonban a kapufáról a vetődő kapus mellére, majd is­mét a kapufára pattant, s az utána vetődő Földi a gólvonalon elcsípte a labdát. A játékvezető úgy látta, hogy a labda túlhaladt a vonalon és ezért gólt ítélt. 2:2. Nagy harc indult meg a győztes gólért, s ezt a 65. percben a ha­zaiaknak sikerült elérniök: Pócsi jó labdával ugratta ki Szántót, aki a vetődő Földi hasa alatt a jobb sarokba lőtt. 3:2. Ebben a játékrészben a hazai csapat játszott mezőnyfölényben. A 71. percben Jezoviczkyt után- rúgásért kiállította a játékvezető, majd közvetlenül a befejezés előtt Szabó jutott a kiállítás sorsára. A két csapat találkozója végig nagy iramú, közepes színvonalú játékot hozott. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Jók: Somody (a mezőny legjobb­ja), Polonkai, Pócsik, illetve Bódi i., Szabó és Puporka. A játékvezető sok hibával vezet­te a mérkőzést. BALOGH BÉLA Gyöngyösi Vasutas— Füzesabony 6:1 (4:1) Gyöngyös, 200 néző. V.: Boly ki. Gyöngyös: Gyóni — Túri, Murá­nyi, Ivádi n. — Deli, Geiger — Bel­la, Szécsényi, Berta, Rédei. Madár. Edző: ivádi László. Füzesabony: Bocsi - Kovács, Ka- kuk, Kiss — Csuhái, Gál — Erős Molnár, Imre, Gulyás, Csontos Edző: Hídvégi Benedek. A széltől támogatott hazaiak len­dültek előbb támadásba és több nagy helyzet kihagyása után a 20. (percben vezetést szereztek: kava­rodás végén Berta lövése jutott a [hálóba. 1:0. Rögtön utána Rédei nagyszerűen kígyózott át a védőkön, s jól elta­lált lövése a jobb felső sarokban kötött ki. 2:0. Füzesabony ezekben a percekben csak szórványos, de veszélytelen lefutásokkal kísérletezett. A 33. percben Szécsényi lesgyanús hely­zetben ugrott ki a védők mellett, s Bocsit is kicselezve, a hálóba gurított. 3:0. A vendégek a 43. percben Molnár fejesével szépítettek. 3:1. Közvetlenül a befejezés előtt Szécsényi és Bocsi rajtolt egy lab­dára. az összekötő érte el hama­rább és az ellenkező sarokba gu­rította. 4:1. Szünet után némileg kiegyensú­lyozottá vált a küzdelem, de a 60. perctől a hazai csatársor nagy ostrom alá fogta a füzesabonyi kaput. A 72. percben Berta lövését Bocsi csak kiütni tudta, és a be­rohanó Bella a hálóba lőtt. 5:1. A 85. percben az egyik füzesabo­nyi védő kézzel ért a labdához, a megítélt ll-est Túri értékesítette. 6:1. A gól után Gál megsértette a Já­tékvezetőt és a kiállítás sorsára jutott. Az utolsó percben Delit állította ki a játékvezető. A lélek nélkül játszó vendégek ellen ilyen arányban is megérde­melten győztek a hazaiak. Jók: Túri, Geiger, Rédei, Szécsé­nyi, illetve Bocsi, Gulyát. A játékvezető igyekezett határo­zottan vezetni a helyenként túl ke­mény mérkőzést. JANKOVITS JENŐ Tiszafüred— Honvéd Dobó SE 0:0 Tiszafüred, 1000 néző. V.: Fülöp. Tiszafüred: Tóth II. - Balogh n., Tóth I., Csorna I. — Ferge, Számos- vári — Csorna II., Remenyik, Ig- nácz. Megyeri, Fótos. Edző: Gom­bácsi Zoltán. Honvéd: Présing - Kolarik, Alaxai, Szarka — Laczkó, Vass — Csermák, Hack, Molnár, Csendes, Enoch. Edző: Bóta Sándor. A játék elején mindkét csapat egyformán vette ki részét a táma­dásokból, az egriek főleg Molnár, a hazaiak pedig Fótos révén veszé­lyeztettek. A védelmek azonban mindkét oldalon kitűnően zártak. így az első félidőben nem alakult ki szép játék, a hazaiak játszottak némi mezőnyfölényben. Szünet után, mintegy 20 percen keresztül, továbbra is a tiszafüre­diek kezdeményeztek, Remenyik kiállítása miatt azonban 10 ember­re olvadva, fokozatosan a Honvéd vette át az irányítást. A 69. percben Enoch lövése a ka­pufán csattant, majd Csermák lö­vése a hálóba jutott, de előzőleg kézzel ért a labdához, s a játékve­zető nem ítélt gólt. A mérkőzést a védelmek kitűnő játéka jellemezte, az első félidőben egyenlő erők küzdelmét láthatták a nézők, utána azonban az ember­fölényben levő Honvéd játszott jobban. Jók: Balogh 11.-, Tóth I.; Csorna, Fótos, illetve Alaxai, Csermák és Molnár. Fülöp jól kézben tartotta a mér­kőzést MIKLÖSVARI ZOLTÁN Honvéd Zalka SE— Gyöngyösi Bányász 2:1 (1:0) Gyöngyöe, 500 néző. Vezette: Si­mon dr. Honvéd: Békeffl - Hankó, Seiet-, Köves — Tóth, László — Kardos, Szentgyörgyi, Viszt, Csányi, Ka- mondi. Edző: Farkas Géza. Bányász: Kiss - Varga I., Fal­esik, Balogh — Nagy, Bodó — Vö­rös, Varga II., Morvái, Borosi, Eperjesi. Edző: Héthi László. Rögtön az elején Balogh egy ösz- szecsapásnál, sajnálatos módon, kartörést szenvedett, s ettől kezd­ve a Bányász 10 emberrel játszott tovább. A széltől támogatott Honvéd je­lentős fölényt harcolt ki, a bányá­szok védelme azonban hősiesen állta a sarat. A félidő egyetlen gólja a 30. perc­ben esett, amikor egy szabadrúgás után a menteni akaró Felesik lab­dája Varga l.-röl a hálóba perdült. 1:0. Öngól! Szünet után is a Honvéd roha­mozott, a bányászok csak szórvá­nyosan jutottak el az ellenfél ka­pujáig, s egy ilyen váratlan ellen- támadás során sikerült egyenlíte­niük: Varga II. szögletét Eperjesi a jobb felső sarokba fejelte. i:i. A mérkőzés sorsa a 64. percben dőlt el, amikor kavarodás végén Kardos 16 méterről leadott lövése a lábak között jutott a hálóba. 2:1. A végig 10 emberrel harcoló Bá­nyász rászolgált volna az egyik pontra. Jók: László: Kardos: Kamondi, illetve a közvetlen védelem, varga II.i Morvát és Eperjesi. Simon dr.i néhány apróbb hibá­tól eltekintve, jól vezette a mér­kőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Rózsaszentmárton— Hatvani VSE 2:0 (2:0) Hatvan. Vezette: Koncz. A megyei bajnokság állása: Fiatal atlétáink alaposan visszavágtak a nógrádiaknak Heves megye—Nógrád megye 109 : 76 A megyék közötti pontversenyek után vasárnap a két megye ifjú­sági és serdülő válogatottja mérte össze tudását Salgó­tarjánban. A felső- tárkányi táborozá­son jól összeková- csolódott az Ifjúsági gárda, amely most a nógrádiak „főváro­sában” nagy pont­fölénnyel győzött. A gyenge álla­potban levő futó­pályán versenyző­ink nem érték el azokat az eredmé­nyeket, amelyeket felkészültségük alap­ján várni lehetett tőlük, s a fá­radtság Is jelentős szerepet játszott, mert pénteken Egerben, szomba­ton Budapesten, vasárnap Salgó­tarjánban versenyezni — nagy megterhelést jelentett! Ennek ellenére több számban jó időeredményeket értek el. Nagy Katalin könnyedén futott 61,6-ot 400 méteren. A távolugrásban Er­dei meglepetésre legyőzte a fáradt Domonkost. A női dobóatléták nem érték el szokott formájukat. Az Egri Sportiskola váltója foly­tatta győzelmi sorozatát. A férfi 100 méteren Tőzsér és Takács azonos eredménnyel sze­rezték meg az első és második he­lyet, Mester csak centiméterekkel kapott ki 400 méteren. Az 1500 mé­tert bátor futással és nagy fö­lénnyel Tábi nyerte. Magasugróink váratlanul kettős győzelmet arat­tak, s távolugrásban a sokoldalú Márkus 6 méteren felüli eredmény­nyel lett első. A dobószámok mindegyikének a Heves megyeiek jártak az élen. Takács például csak 3 cm-rel maradt el a megyei csúcstól és Márkus is megközelí­tette a diszkoszvetés megyei csú­csát. A gyöngyösi Fejes sérülése ellenére is biztos győzelmet aratott a kalapácsvetésben, s a 4x100 mé­teres váltó biztonsági váltásokkal is nagy közönségsikert aratott. Eredmények. Nők. 100 m: 1. Domonkos (Heves) 13,7, 2. Erdei (Heves) 14; 3. Nievelt (Nógrád) 14,5. Mánk ás-paraszt sporttalálkozó lesz Vámosgy örkön A Vámosgyörki Termelőszövet­kezeti Sportkör labdarúgó-csapata a Budapesti Bőrgyár Sportkörének meghívására legutóbb Budapesten vendégszerepeit. A vámosgyörld sportvezetők most viszonozták a meghívást, s így augusztus 20-án Vámosgyörkön kerül sor a mérkőzés visszavágó­jára, s a sportolók ez alkalommal közösen munkás-paraszt találkozót is rendeznek. 400 m: 1. Nagy (Heves) 61,6, 2. Bazsó (Nógrád) 63,4, 3. Orosz (He­ves) 67,7. Távolugrás: 1. Erdei (Heves) 486, 2. Domonkos (Heves) 483, 3. Nievelt (Nógrád) 472. Magasugrás: 1. Godó (Nógrád) 130, 2. Tóth (Nógrád) 125, 3. Körös- kényi (Heves) 125. Súlylökés: 1. Pozsgai (Nógrád) 10,72, 2. Halászi (Heves) 959, 3. Sze- kendi (Heves) 930. Diszkoszvetés: 1. Pozsgai (Nóg­rád) 36,11, 2. Halászi (Heves) 32,49, 3. Szekendi (Heves) 28,29. Gerely hajítás: 1. Kurucz (Nóg­rád) 34,96, 2. Pozsgai (Nógrád) 27,13, 3. Tóth (Heves) 23,88. 4x100 m váltó: 1. Heves megye (Lelik, Erdei, Orosz, Domonkos) 54,6, 2. Nógrád megye 57,2. Női pontversenyben: Heves me­gy e—Nógrád megye 46:42. Férfiak. 100 m: l. Tőzsér (Heves) 12,0, 2. Takács (Heves) 12,0, 3. Visnyei (Nógrád) 12,1. 400 m: 1. Visnyei (Nógrád) 55,6, 2. Mester (Heves) 55,6, 3. Bordács (Heves) 57,3. 1500 m: í. Tábi (Heves) 4:21, 2. Tajti (Nógrád) 4:32,8, 3. Mester (Heves.) Magasugrás: 1. Szigetváry (He­ves) 160, 2. Horváth (Heves) 155, 3. Bognár (Nógrád) 155. Távolugrás: l. Markus (Heves) 604, 2. Takács (Heves) 564, 3. Szi­getváry (Heves) 558. Súlylökés (5 kg): 1. Takács (HO« vés) 14,87, 2. Márkus (Heves) 13,92; 3. Csábi (Nógrád) 12,53. Diszkosz (1,5 kg): 1. Márkus (He­ves) 43,28, 2. Vehovszki (Nógrád) 39,69, 3. Takács (Heves) 38,51. Kalapácsvetés: 1. Fejes (Heves) 40,49, 2. Toldi (Nógrád) 35,52, 3. Ve­hovszki (Nógrád) 34,06. 4x100 m váltó: 1. Heves megye (Bordács, Takács, Szigetváry, Tő­zsér) 48,4, 2. Nógrád megye 52,5. Férfi pontversenyben: Heves me­gye—Nógrád megye 63:34. összesített pontversenyben: He­ves megye—Nógrád megye 109:76. A verseny visszavágóját augusz­tus 20-án az egri stadionban sorra- kerülő sportünnepély keretében rendezik meg. xxx Az Egri Sportiskola 4x100 m ser­dülő leány váltója az országos vál­tóbajnokságok során 53,6 másod­perces új megyei csúcseredmény­nyel a második helyen végzett, xxx Üj csúcs született a férfi 4x100-as váltóban is. A Gyöngyösön meg­rendezett honvédségi atlétikai ver­senyen a Tihanyi, Lándor, Kaáli, Népessi összetételű váltó 45,4-re javította a 45,9-es megyei csúcsot. 100 méteren Thanyi 11,3-al győzött az ugyanannyit futó Népessi előtt. A 400 métert Füzes nyerte 54,8 má­sodperccel. Kömley Károly Kézilabda Vasárnap Boldogon találkozott egymással a füzesabonyi és a hat­vani járás férfi és női kézilabda­válogatottja. Mindkét találkozón a füzesabonyi járási válogatottak győztek. Férfi mérkőzés: Füzesabonyi járás— Hatvani járás 30:13 (20:5) A füzesabonyiak kitűnő teljesít­ményt nyújtottak, az együttes kü­lönösen az első félidőben játszott jól. A győztes csapat góljait Sze­gedi 7, Molnár 7, Ebner 6, Poczok 5, Székes! 4, Zurbó szerezték. Női mérkőzés: Füzesabonyi járás— Hatvani járás 6:5 (3:4) Az első félidőben a hatvaniak, szünet után pedig a füzesabonyi­ak keltettek jobb benyomást. A jobban hajrázó csapat győzött, amelynek góljait Venesz 3, Csók 2 és Penderik szerezték. Égerfarmoson óriási érdeklődés előzte meg az Egerfarmos—Petőfi- Óánya megyei bajnoki női kézi­föiskol Ásóknak albérleti szobákat keresünk szeptember 9- től. Fizetés megegyezés szerint. Címeket: Főiskola (líceum) portá­jára kérjük. KULTÜROTTHONOK! Balett­iskolák állandó zongorakíséretére ajánlkozik a Népművelési Intézet engedélyével, vizsgázott balett zongorakísérő. Szíves megkeresést kér Tóth Dezső, Gyöngyös, Posta­fiók 102. EGERBEN, Arok-köz 6. (Cifra­kapunál) ház eladó, felerésze is, azonnal beköltözhető. ELCSERÉLNÉM egri egy szoba, konyhás lakásomat miskolci ha­sonlóra, vagy nagyobbra, meg­egyezéssel. Érdeklődni lehet a Kiadóhivatalban. 1. Rozs asz.-márt. 2 2 _ _ 4:1 4 2. Honv. Zalka 2 2 — — 5:2 4 3-4. H. Kinizsi 2 1 1 — 6:1 3 3-4. Honv. Dobó 2 1 1 — 6:1 3 5. Lőrinci 2 1 1 — 4:3 3 6. E. Spartacus 2 1 1 — 5:4 3 7. Gyöngyösi VSC 2 1 — 1 7:4 2 8. HVSE 2 1 — 1 4:3 2 9. Honv. Korvin 2 1 — 1 6:5 2 10. Egri Előre 2 2 — 2:2 2 ll. Füzesabony 2 1 — 1 5:6 2 12. Tiszafüred 2 — 1 1 1:2 1 13. Heves 2 — 1 1 1:6 1 14. Recsk 2 — — 2 4:6 — 15. Apc 2 — — 2 2:10 — 16. Gy. Bányásx 2 — — 2 1:7 — ALLAMI Mezőgazdasági Horti Gépállomás keres azonnali belé­pésre gyors- és gépírót, valamint Diesel-motorszerelőket. Fizetés megegyezés szerint. Ütiköltséget felvétel esetén térítünk. SZEGEDI, belvárosi 2 szoba, összkomfortos lakásomat hasonló egriért elcserélném. Cím: Gyulai II. Kórház, Eger. FÜRÉSZPOR vagontételben kap­ható az Észak-magyarországi Fű­részek Vállalatnál, Miskolc, 10-es postahivatal. Magánfelek részére a helyi TÜZÉPEN keresztül. Tele­fonérdeklődés: Miskolc, 13-055, ke­reskedelmi osztály. EGERBEN, József Attila u. 18. (Petőfi u. folytatásánál) 2 szoba összkomfortos, kertes új ház el­adó. Azonnal beköltözhető. labda-mérkőzést. Mintegy 4w„-an foglaltak helyet a pálya körül, amikor elkezdődött a játék. A ha­zaiak 1:0-ás félidő után 3:1 arányú, meglepetésszerű, de megérdemelt győzelmet arattak. A gólokat Nagy I. 2, Redele, Takács szerezték. Emlékezet- hogy ta­valy Petőfibányán l. > volt az eredmény Petőfibánya javára. (—váry) A Népújsá totó-tippjei g 34. hét: 1. Komló—Ferencváros t X 2. Tatabánya—Csepel x 1 3. SBTC—Dorog \ 4. Győr—Szeged i 5. Ü. Dózsa—Pécs 1 6. MVSC—DVSC * 2 7. Szolnok—Diósgyőr 1 x 8. KISTEXT—Láng 1 x 9. Sz. Építők—Bp. Spart. x 1 10. EVTK—Szállítók 1 x 11. Kaposvár—Budafok i 12. Budai Spart.—Oroszlány l Pótmérkőzések: 13. Szombathely—Sz-fehérvár 1 14. Pénzügyőr—MTE i 15. K. Lombik—Traktorgyár 1 16. Ganz-MÁVAG—Ny-háza 1 A totó nyereményei: Beérkezett 638 334 szelvény. .Felosztásra ke­rült 1 149 002 forint. 12 találat (8 drb) = 35 906 forint, 11 találat (161 drb) = 1183 forint, 10 találat (779 drb) = 215 forint. A vigaszdíj a 33. héten 9 találatot elérteknek ju­tott. Nyeremény szelvényenként .15 forint. Olvassa! Terjessze! a NÉPÚJSÁGOT HIRDETÉSI DIJAK: Apróhirdetés hétköznap szavanként 1.— Ft* vasárnap szavanként 2.— Ft* jtiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiw Augusztus hó 18-án, 13 órától 16 óráig, áramhiány miatt a vízszolgáltatás szünetel Ökölvívás A MÖSZ elnöksége megsemmi­sítette a Vasas Dinamó—Honvéd Zalka SE I. osztályú bajnoki mér­kőzés váltósúlyú találkozójának eredményét és az eredeti 11:9 ará­nyú Vasas Dinamó győzelem he­lyett hivatalosan 9:9 arányú dön­tetlennel igazolta a mérkőzést. Ezt a döntést az tette szükségessé, hogy az áramzavar miatt félbesza­kadt váltósúlyú küzdelem lepon- toztatása nem a versenykiírásban meghatározott szabályok alapján történt. Az eredménymódosítás a Vasas Dinamó harmadik helyét nem be­folyásolta,- de a Honvéd Zalka SE pontszerzése folytán a táblázat al­ján így alakult a tavaszi végered­mény: 7. Honvéd Z, SE Ti H «5:73 4 8. MTK TI—# 57:81 4 A Budapesti Hajtóműgyár Egri Telepe esztergályos szakmunkásokat vesz fel. Jelentkezni lehet napon­ta 8 órától a személy­zeti előadónál. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 8. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: 33 Gyöngyös. Főtér 3.* fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger; Bajcsy-Zsilinszky utca L Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalati Eger; Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 11 Ft Eger város területén «üiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiuiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiiu» «iiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiifeiiiiiiuitiiuiuijiiiiiiiiiiiuiiiiiiinaiiiiiiiiiiiirniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiii_ Megkezdődött az 1962. évi sertéshizlalási akció Az akció keretében szerződést lehet kötni minden meglevő, hizlalásra alkalmas sertésre. 1962. évi szállításra. Tsz-tagok és egyéni termelők sertésenként 400 Ft kamatmentes előleget kapnak, a termelőszövetkeze­tek rövidlejáratú hitelt. Átvételi árak: Fehér hússertés 106—130 Ug-ig 15,70 Ft 131 kg-tól 16.50 Ft Hús- és húsjellegű sertés 106—130 kg-ig 15,30 Ft 131 kg-tól 16.30 Ft Zsír- és zsírjellegű sertés 136—140 kg-ig 15,30 Ft 141 kg-tól 16.— Ft Tenyésztésbe fogott koca és kanlott 170 kg-tól 14,50 Ft Termelőszövetkezeteknek és termelőszövetkezeti cso­portoknak kg-ként l—3 forint nagyüzemi felárat fizetünk. Tsz-tagoknak és egyéni termelőknek 1,5 mázsa ta­karmányt juttatunk állatdarabonként, állami áron; A szerződés megkötése végett mielőbb keresse fel az Állatforgalmi Vállalat körzeti felvásárlóját, aki részletes felvilágosítással szolgál. SZOLNOK—HEVES MEGYEI ÁLLATFORGALMI VÁLLALAT TlllllllllllllllllllUIMIilllllllllllllllllllllllllUlllllillllllllllllinillllUllllllllllllllltuInlJiliia' . • .....