Népújság, 1961. augusztus (12. évfolyam, 179-205. szám)

1961-08-09 / 186. szám

6 KÉPŰJSÁG 1961. augusztus 9., szerda Izgalmas, érdekes küzdelmek a megyei labdarúgó-bajnokság első fordulójában Vasái a megyei labdarúgó- bajnoksi, . is elkezdődtek a küzdelmek. A mérkőzéseken álta­lában a várt eredmények szü­lettek, csupán a Hatvani Kini­zsi és a Füzes­abonyi VSC nagy gólarányú győ­zelmei képeznek némi kivételt. A Honvéd Dobó SE a mérkőzés nagy részében 10 emberrel játszó és gyenge kapussal rendelkező Heve­si MEDOSZ-nak 6 gólt rúgott. Igen értékes a Hatvani VSE Apcon ki­vívott szép győzelme. A Lőrinci Elektromos nagy harcban szerezte meg Recsken a két bajnoki pon­tot, hasonlóan a tavaly még NB III-as Rózsaszentmártonhoz, amely saját otthonában csak nehezen bírt a bajnoki idényre jól felkészült ti­szafürediekkel. A Honvéd Zalka SE kissé lebecsülte ellenfelét, az újonc Gyöngyösi Vasutast, amely nagy küzdelemre késztette jóval képzettebb ellenfelét. Érdekes mérkőzést hozott az Egri Előre és az Egri Spartacus találkozója. A jól játszó közlekedésiek a befeje­zés előtt 8 perccel még 2:0 arány­ban vezettek, a Spartacus szépítő gólja azonban alaposan megzavar­ta védelmüket és az ellenfélnek közvetlenül a befejezés előtt sike­rült kiegyenlítenie. Hatvani Kinizsi—Gyöngyösi Bányász 5:0 (2:0) Hatvan; 700 néző. Vezette: Sza- mosvölgyi. Hatvan: Bata — Szécsényi; Sár­közi, Perjesi — Szendi, Kovács — Petrovics, Zámbó; Garami; Malik; Szigetvári. Edző: Seres Gyula. Gyöngyös: Kiss — Varga I.; Fal- csik, Vörös — Nagy, Bodó — Dug- novics, Varga II., Morvái, Borosi, Eperjesi. Edző: Héthy Dezső. A nagy lendülettel támadó ven­dégcsapat az elején néhányszor zavarba hozta a hazaiak védelmét, bár a gyöngyösi csatárok nem tudtak gólhelyzetet teremteni. Ne­gyedóra elteltével megváltozott a játék képe, a hazai együttes foko­zatosan fölénybe került. Malik szabadrúgása a kapufát találta el, majd Zámbó a kifutó kapusba lőtte a labdát. A másik oldalon Morvái lövése kerülte el a kaput. A hazaiak fölénye a 27. percben góllá érett: a gyors Zámbó lefu­totta a védelmet és 16 méterről le­adott nagy lövése a kapu jobb fel­ső sarkába vágódott. 1:0. Ezután két érvénytelen gólt ért el a hatvani csapat, majd a 39. percben Garami akadályoztatásá­ért ll-est ítélt a játékvezető, s ezt Szigetváry értékesítette. 2:0. A második félidő is nagy hazai fölénnyel folytatódott. Az 51. perc­ben Zámbó labdáját Szigetváry 6 méterről lőtte a léc alá. 3:0. A mérkőzés 4. gólja sem sokat vára­tott magára. A 66. percben Kovács —Zámbó—Garami adogatás után a középcsatár nagy bombája a bal sarokba vágódott. 4:0. Ellentámadás során Bata a lab­da mellé ütött, de Varga II. sen­kitől sem zavartatva közelről a ka­pu mellé fejelt. A játéknak ebben a szakaszában a vendégek sokszor 8 emberrel is védekeztek; de így sem tudták megakadályozni az újabb hatvani gólt: a 79. percben Szendi 18 méteres lövése jutott a kapu Jobb felső sarkába. 5:0. A hajrában feljött a vendégcsa­pat, de Morvái Jó helyzetben két ízben is mellé lőtte a labdát. A hazai csapat győzelme megér­demelt. Egyénileg minden játékos átlagon felülit nyújtott, közülük is kieihelkedett azonban Zámbó öt­letes, színes játéka. A vendégek közül senkit sem lehet kiemelni. Szamosvölgyi határozottan; jól vezette a mérkőzést. Szegedi Árpád Lőrinci Elektromos—Recski Bányász 3:2 (2:1) Recsk, 900 néző. V: Csiba. Lőrinci: Hegyi — Gubola, Ocskó, Hagy — Tóth, Lőrinc — Szeveré- oyi, Németh, Major, Bauer. Edző: Szalontai Béla. Kecsk: Földi — Bódi n„ Bódi I-, Tóth — Maruzs I.; Maruzs H. — Hónai, Csomós, Szabó, Orosz, Pu- porka. Edző: Dombóvári János. Rögtön a hazai csapat lépett fel támadólag és már a 2. percben gólhelyzetet teremtett ellenfele ka­puja előtt, Szabó azonban mellé­lőtte a labdát. A másik oldalon Földinek kellett közbeavatkoznia egy veszélyes ellentámadásnál. Az első gól a 6. percben született Sze- verényi váratlan lövéséből. 1:0. Feltűnt, hogy a hazaiak magas labdákkal igyekeztek átjátszani a lőrinciek védelmét, ez azonban nem járt sikerrel. .. A vendégek a 25. percben újabb gólt szereztek, ekkor Németh lövé­se jutott Földi hálójába. 2:0. A hazaiak heves támadásokkal feleltek a lőrinciek góljára. A 40. percben Ocskó kézzel ért a labda; hoz a 16-oson belül, a játékvezető azonban továbbot intett. Nem sok­kal később Hegyi kiejtette Orosz beadását és a szemfüles Szabó köz­vetlen közelről a hálóba fejelt. 2:1. A második félidő hazai góllal kezdődött: Puporka éles szögből leadott lövése a rosszul helyezke­dő Hegyi felett jutott a hálóba. 2:2. Ezután fokozatosan fölénybe ke- »ült a recski együttes, a pontatla­nul lövő csatárok azonban rendre , kihagyták a kínálkozó helyzeteket. A 60. percben eldőlt a mérkőzés sorsa: Szeverényl beadását Bauer I mintegy 11 méterről védhetetlen fejessel juttatta a kapu bal alsó sarkába. 3:2. A hátralevő időben még lett vol­na alkalom az egyenlítésre, a recski támadósor azonban tovább­ra is a helyzetek egész sorát hagy­ta kihasználatlan: 1. A technikailag Képzettebb lőrin­ciek némi szerencsével vitték el a két pontot Recskről. Csiba a 11-es meg nem ítélésével súlyos hibát követett el. Holló Imre Füzesabonyi VSC—Honvéd Korvin SE 4:0 (1:0) Füzesabony; 800 néző. Vezette: Zagyvái. Füzesabony: Bocsi — Csuhái, Kakukk, Kovács — Gál n., Túró- czi — Erős, Csontos n., Bernáth, Molnár, Gulyás. Edző: Hídvégi Benedek. Honvéd: Pilisi — Hadobás, Acs, Hutás — Czuczor, Merkli — Koz­ma, Horváth; Gulyás. Molnár, Szabó. Edző: Mészáros Bertalan. A hazai csapat kezdett jobban, sokat támadott, a befejezésekbe azonban rendre hiba csúszott. A 15. percben a vendégek veszélyez­tették a hazaiak kapuját. Molnár lövése azonban hajszállal a kapu fölé jutott. Rögtön utána megszü­letett a mérkőzés első gólja: Mol­nár beadását Gulyás 15 méterről a bal sarokba vágta. 1:0. A 20. perc­ben Gulyás hanyattvetődve lőtt kapura és Pilisi csak üggyel-bajjal tudta megszerezni a labdát. A félidő hátralevő részében in­kább a hazai csapat kezdeménye­zett, a Honvéd szórványos előre­lendüléseit biztosan rombolta szét a vasutasok védelme. Szünet után tovább folytatódott a hazaiak fölénye. Az 50. percben tetszetős támadás végén Molnár­hoz került a labda, aki mintegy 18 méterről élesen a hálóba bombá­zott. 2:0. A másik oldalon Bocsi bravúrosan hárította Gulyás lövé­sét, majd Merkli 30 méteres lövé­se süvített el a kapu fölött. Ettől kezdve újra a hazaiak vették át a játék irányítását, és az 58. percben megszerezték a 3. gólt is: Erős fu­tott el a szélen és éles szögből a hálóba lőtt. 3:o. A 65. percben nagy kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt, végül Túróczl lövése megtalálta az utat a verpelétiek hálójába. 4:0. Közvetlen a befejezés előtt Ber­náth fejesét Hadobás a gólvonalon túlról vágta vissza a mezőnybe, a játékvezető azonban nem látta tisztán az esetet és nem ítélt gólt. A hazai csapat különösen a 2. félidőben mutatott játéka alapján ilyen arányban is megérdemelten győzött. Jó: Kovács (a mezőny legjobbja). Kakukk, Bocsi, Erős, Gulyás, il­letve Hadobás, Hutás, Horváth, Szabö. Zagyva! kitünően vezette a mér­kőzést, de a gól meg nem adásával hibát követett el. Szigetváry József Honvéd Dobó SE— Hevesi M ed ősz 6:1 (3:1) Eger, 300 néző. V: Répás. Honvéd: Présing — Kolárik, Alaxai, Szarka — Laczkó, Vas — Csermák; Juhász, Hack; Molnár, Enoch. Edző: Béta Sándor. Heves: Toldi — Barcsik; Frank, Nagy F. — Gombaszegi, Nagy n. — Fehér, Balogh, Nagy La Kán, Forgács. Edző: Nagy Ferenc. Mint várható volt, a hazai csa­pat rögtön magához ragadta a kezdeményezést és valóságos ostrom alá fogta az újonc-együttes kapuját, a csatárok azonban — eléggé idényeleji formában — sor­ra elkapkodták a helyzeteket. Az első gól a 22. percben esett, amikor Enoch éles szögből leadott, nagyerejd lövése az ügyetlenkedő Toldi kezéről pattant a hálóba. 1:0. Nem sokat késett a második gól sem: hazai támadás végén Molnár éles lövése a vetődő Toldi mellett jutott a hálóba. 2:0. A következő percben Frankot utánrúgásért ki­állította a játékvezető és ez vég­leg megpecsételte a hevesi csapat sorsát. A 37. percben Juhász jól eltalált lövése a bal kapufa mellett fél- magasan vágódott a hálóba. 3:0. A vendégek egy váratlan ellen- támadás során Forgács góljával szépítettek az eredményen. 3:1. Szünet után fokozatosan ellapo­sodott és unalmassá vált a játék.1 A Honvéd félgőzzel” is jelentős fölényt harcolt ki és Hack, Enoch, majd Molnár góljaival tovább nö­velte előnyét. A Honvéd győzelme Ilyen arány­ban is megérdemelt, bár az ered­mény kialakulásában közrejátszott Frank korai kiállítása és a hevesi kapus gyenge formája is. Jó: Kolárik, Laczkó, Enoch, Ju­hász, Hack, illetve Gombaszegi, Nagy S., Barcsik. Román László Egri Előre—Egri Spartacus 2:2 (2:1) Eger, 400 néző. V: Rigó. Előre: Kelemen — Lezsák, Mata, Kerékgyártó — Szász, Palotai — Papp, Hevér II., Hevér I., Pintér, t Kréti. Edző: Madaras Sándor. Spartacus: Boros — Mirkóczki, I Bóta, Polonkai — Somody, Mester —1 Pócsi, Srej, Szántó, Nagy S., Kárpáti. Edző: Bóta János. Nagy iramban indult a mérkő­zés, a 10. percben Hevér I. átadá­sa tiszta helyzetben találta Krétit, a fiatal csatár azonban a kimoz­duló Borost is kicselezve a kapu fölé lőtt, a másik oldalon Kárpáti lövése kerülte el a kaput. A többet kezdeményező Előre a 23. percben megszerezte a vezer tést. Mester reklamálása miatt, mintegy 25 méternyire a kaputól közvetett szabadrúgást ítélt a já­tékvezető. Pintér Hevér II. elé gurította a labdát, s a csatár óriási lövése a hálótartó vasról vágódott vissza a mezőnybe. 1:0. Az Előre fokozatosan jelentős fölénybe ke­rült, több formás támadást veze­tett, a Spartacus védelme azonban biztosan állt a lábán. A 37. perc­ben Hevér I. 20 méterről leadott lövése a kapufát érintve hagyta el a játékteret, majd Lezsák távoli lövését Boros csak másodszorra tudta megkaparintani. Szünet után is az Előre támadott többet. Egy ízben Pintér három védőt is kicselezett és fordulásból leadott nagy erejű lövését Boros lábbal szögletre mentette. Ezután Hevér II. lövése csattant a kapu­fán, majd Hevér L nagy helyzet­ben hibázott. A 81. percben újabb Előre gólnak örülhetett a közönség: Kréti fu­tott el a szélen és éles szögből a kimozduló Boros mellett a jobb­sarokba lőtt. 2:0. A gól után váratlan fordulatot vett a mérkőzés. A 82. percben gyors ellentámadás során a lesen álló Pócsi elé került a labda, aki a megdermedt Kelemen mellett nagy erővel a hálóba lőtt. 2:1. A gól megzavarta az Előre védehnét. amely ezután hibát hibára halmo­zott. A 85. percben egy előrevágott labdát Kelemen messze kifutva a kapujából lábbal akart hárítani. A labda Szántóról Kerékgyártó elé pattant, a hátvéd felszabadító rú­gása ismét a Spartacus középcsa­tárában akadt el és a kapu felé gurult. Szántó utána rohant és a gólvonal előtt senkitől sem zavar­tatva a hálóba helyezte. 2:2. Nagy iramú küzdelmet hozott a két csapat találkozója, a mérkőzés nagy részében az Előre játszott fö­lényben, a védelme azonban az utolsó 10 percben megingott, s ezt a rutinosabb Spartacus jól hasz­nálta ki. Jó: Szász, Palotai, Kerékgyártó, Hevér n., Pintér, Kréti, illetve Bo­ros, Polonkai, Bóta, Somody, Pó­csi. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést, Pócsi góljának megadásá­val azonban nagyot hibázott, s ebben a partjelzője is ludas. R. Honvéd Zalka SE— Gyöngyösi Vasutas 3:1 (1:1) Gyöngyös, 600 néző. V: Nagy L. Honvéd: Békeffi — Kiss, Seier, Köves — Tóth, László — Kardos, Csányi, Viszt, Kamondi, Antalo- vics. Edző: Farkas Géza. Vasutas: Gyóni — Túri; Murá­nyi, Ivádi — Deli, Geiger — Bella, Rédei, Berta, Jónás, Szécsényi. Edző: Ivádi László. Váratlanul a vasutasok kezdtek jobban és a 6. percben a vezetést is megszerezték: Rédei labdáját Berta kapta, a középcsatár tisztá­ra játszotta magát, majd 8 méter­ről élesen a kapu jobb alsó sar­kába lőtt. 0:1. A gól megzavarta a Honvédet; s továbbra is a lelkesen küzdő ven­dégek játszottak némi mezőny fö­lényben. A 13. percben Kardos beadását Csányi fejelte kapura, de Gyóni a helyén volt. Rögtön utána Deli ugratta ki Bertát, aki azonban közelről mellé lőtte a labdát. Ezután kiegyensúlyozottá vált a játék, e változatos, élénk iramú küzdelem folyt, hol egyik, hol másik kapu forgott veszélyben. A 38. percben esett a kiegyenlítő gól. Az előretörő Kamondit a ven­dégek védői szabálytalanul aka­dályozták a 16-os vonal előtt. A szabadrúgásnak Antalovics futott neki, lövése elsuhant a sorfal mellett és a vetődő Gyóni kezét érintve jutott a hálóba. 1:1. Szünet után az 57. percben a Honvéd szerzett vezetést: kavaro­dás végén Kamondi lövése a kapu­fát érintve pattant Gyóni hálójá­ba. 2:1. A gólra heves vendégrohamok következtek, egy ízben Békeffi gyors kifutással, lábbal mentett a rárohanó csatárok elől. A 67. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: Kardos jó beadását Ka­mondi kapásból lőtte a kapu bal­sarkába. 3:1. Ezután a vasutasok percei következtek, Békeffinek két ízben is bravúros vetődéssel kel­lett hárítania. A 78. percben Anta­lovics a kimozduló Gyóni mellett elgurította a labdát, amely azon­ban a kapufát találta el. A lelkesen és a vártnál jobban játszó Vasutas alaposan megnehe­zítette a Honvéd dolgát, amely né­mi szerencsével szerezte meg a két bajnoki pontot. Jó: Békeffi, Köves, László, Ka­mondi, illetve Túri, Murányi, De­li, Bella. Nagy L. kitűnően vezette a mér­kőzést. Hajsz Lajos Róxsaszentmártoni Bányász— Tiszafüredi Petőfi 2:1 (2:1) Apci Vasas—Hatvani VSE 1:4 (1:2) Három új megyei esúcs a salgótarjáni atlétikai viadalon Az erősen tartalékos Heves megyei válogatott nagy küzdelemben maradt alul Most sem sikerült. . . Különféle megokolással, vagy minden beje­lentés nélkül többen hiányoztak a megyei válogatottból, amely mindezek el­lenére több jó ered­ményt — köztük há­rom új megyei csú­csot — ért el Salgó­tarjánban. A rekkenő hőségben megrende­zett megyék közötti viadalon a női ver­senyzők szerepeltek jobban, de a férfiak is becsülettel igye­keztek betölteni azt a rést. amely a távol- maradók miatt ke­letkezett a válogatott együttesen. Az újoncok valameny- nyien a várakozásnak megfelelően versenyeztek. EREDMÉNYEK. Nők: 200 m: 1. Bazsó (Nógrád) 28,6, 2. Erdei (Heves) 29.2, 3. Nieveit (N) 30,0, 4. Juhász (H) 30,8. Erdei biz­tatóan kezdett, a hajrát azonban nem bírta. 80o m: 1. Nagy Katalin (H) 2:31,7, 2. Dömötör (H) 2:44,6, 3. Volzovár (N) 2,58. Nagy Katalin imponáló fö­lénnyel győzött. A sérüléséből még fel nem épült Gyenes csak becsü­letből futotta végig a távot. 4xioo m váltó: i. Heves megye 53,8. megyei ifjúsági és felnőtt csúcseredmény. 2. Nógrád megye 56,3. A Lelik—Erdei—Orosz—Domon­kos összetételű egri váltó a rossz váltások ellenére is nagy fölénnyel nyert. Magasugrás: 1. Csiba (H) 130, 2. Ruttkai (N) 130, 3. Köröskényi (H) 130. A két újonc váratlan pontokat szerzett. Súly lökés: 1. Darvasl (N) 10.56, 2. Pozsgai (N) 991, 3. Szekendi <H) 964. Rekordeső az súlyemelő­Egerben, nagy számú nézőközön­ség előtt rendezték meg a megye gjobb ifjúsági és felnőtt súly­emelőinek váloga­tói ellegű verse­nyét. A megye súlyemelő sport­jának óriási fej­lődését bionyitja, hogy az augusz­tus 20-i, Szolnok megye elleni ta­lálkozóra készülő megyei verseny­zők 8 új megyei rekordot állítot­talr föl Ác Q o7ám. ban beállították a fennálló megyei csúcsot! Különösen az egri Sárosi Imre, Rapcsók Ferenc, Vermes Albert, Cseh Miklós, Lakatos Sándor és a petőfibányai Kelemen Sándor, va­lamint Szabó László szerepeltek ki­válóan. - - * *• EREDMÉNYEK. Ifjúságiak: Légsúly: i. Kuzman (Eger) 180 kg. (60, 50, 70). 2. Kakukk (Eger) 170 kg (50, 50, 70). Pehelysúly; i. Langa (Petőfibá- nya) 180 kg. (55. 55, csúcsbeállftás 70). 2. Jekkel (Petőfibánya) 155 kg. (45, 45, 65). Könnyűsúly: 1. Kelemen (Petőfi­bánya) 232,5 kg. (72,5 csúcs, 70 csúcsbeállítás, 90). 2. Sárosi (Eger) 230 kg. (65, 70 csúcsbeállítás, 95 Az egri Csányi nagyon hiányzott a mezőnyből... Gerely hajítás: 1. Treibemé (H) 32,56, 2. Kurucz (N) 31,91, 3. Dar­vas! (N) 30,25. Férfiak: 200 m: l. Szentkúti (N) 24,0, 2. Tihanyi (Heves) 24,4, 3. Visnyei (N) 24,5, 4. Kaáli (H) 24,9. Ebben a szám­ban is alaposan megérezte a válo­gatott Népessi távollétét. 800 m: 1. Holecz (N) 2:02,9, 2. Mes­ter (H) 2:04,6, 3. Jáger (H) 2:05,5. A mezítláb futó Jágernak az első 100 méteren szöges cipővel a lábára léptek és sérülten futotta végig a távot. 3000 m: 1. Kiss Antal (H) 9:02,4, 2. Hértélendi (N) 9:21, 3. Tábi (H) 9:38,8. A versenyt a legnagyobb hő­ségben, déli 12 órakor futották. Kiss Antal rögtön az elején elfutott a mezőnytől és nagy fölénnyel győ­zött. Tábi jó hajrával szerezte meg a harmadik helyet. 400 m gát: 1. Nagy (N) 60,3. 2. Lándor (H) 63,4, 3. Csábi (N) 65,2, 4. Bordács (H) 65,3. Poppá távollété­ben az élete első gátversenyén in­duló Bordács biztató eredményt ért el. Magasugrás: 1. Sándor (N) 175, 2. Horváth (H) 160, 3. Márkus (H) 155. Távolugrás: 1. Varga (N) 645, 2. Fodor (N) 627, 3. Lándor (H) 615, 4. Tihanyi (H) 608. Diszkosz: 1. Citrom (H) 40,49, 2. Moravszki (N) 37,93. 3. Márkus 37,30, 4. Huszár (N) 36,02. Váratlanul nagy küzdelmet hozott ez a szám, amely­ben Citrom idei legjobbját dobta. Márkus fáradtan versenyzett. egri válogató ■versenyen csúcsbeállítás). 3. Domány (Eger) 220 kg. (65, 65, 90). Váltósúly 1. Rapcsók (Eger) 250 kg. Csúcs (72,5 csücsbeállítás, 72,5 csúcs, 105 csúcs)! 2. Tóth (Eger) 202,5 kg. (60, 60, 82,5). 3. Zabari (Petőfibánya) 137,5 kg. (nyomásban nem volt érvényes gyakorlata.) Középsúly: 1. Vermes (Eger) 245 kg. Csúcs (70, 70 csúcsbeállítás, 105 csúcs). 2. Papp (Eger) 237,5 kg. I (75 csúcs, 67,5, 95). 3. Koródi (Petőfi­bánya) 225 kg (72,5, 67, 85). Felnőttek: Könnyüsúly 1. Dudás (Eger) 217,5 kg. Csúcsbeállítás (70 csúcsbeállí­tás, 62,5, 85 csúcsbeállítás). 2. Cseh (Eger) 200 kg. (62,5, 65. 72,5). Váltósúly: 1. Szarvas (Eger) 225 kg (75. 65. 85). 2. Srankó (Petőfibá­nya) 215 kg (65, 65. 85). , Középsúly: 1. Szabó L. (Petőfibá­nya) 260 kg (70, 90 csúcs, 100) 2. Lakatos (Eger) 255 kg (85, 70. 100). 3. CSiki (Eger) 197,5 (60. 57,5, 80). Versenyen kívül: Radnóti (Eger) 250 kg (70, 75, 105) Radnóti még ser­dülőkorú versenyző! A Szolnok megye elleni váloga­tott kereteket már összeállították. A keret: Szabó, Rapcsók, Lakatos. Kelemen, Sárosi, Vermes, Székely. B keret: Papp Z. Domány, Szarvas, Sramkó, Cseh, Tóth E., Koródi. Kalapácsvetés: 1. Fejes (H) 42,99. Üj megyei ifjúsági és felnőtt csúcs. 2. Vehovszki (N) 38,60, 3. Toldi (N) 35,84, 4. Mészáros (H) 29,59. Fejes két alig kilépett dobása 45 méter fölött volt! Az újonc Mészáros ered­ménye kielégítő. 4x40o m váltó: 1. Nógrád megye 3:40,6. 2. Heves megye (Bordács, Takács, Tihanyi, Mester) 3:42. Uj megyei csúcs. Jáger és Poppé he­lyett a tartalékok szerepeltek a váltóban, de így is megjavították az alig egyhetes csúcsot. A pontverseny végeredménye: 1. Nógrád megye 19,694, 2. Heves me­gye 19,604. Nem sok hiányzott te­hát a győzelemhez ... Nógrád—Heves megyék közötti ifjúsági versenyt rendeznek augusz­tus 13-án Salgótarjánban. A megyei ifjúsági és serdülő válogatottat az eddig elért eredmények alapján ál­lítják össze. A verseny visszavágó­jára valószínűleg augusztus 20-án kerül sor, Egerben. Kömley Károly fl megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. H. Kinizsi 1 1 — ___ 5!« 2 2. Füzesabony 1 1 — — 4:0 2 3. Honvéd D. SE 1 1 — — 6:1 2 4. HVSE 1 1 — — 4:1 2 5. Honvéd Z. SE 1 1 — — 3:1 2 6. R-márton 1 1 — — 2:1 2 7. Lőrinci 1 I — — 3:2 2 8-9. E. Előre 1 — 1 — 2:2 1 8-9. E. Spartacus 1 — 1 — 2:2 1 10. Recsk 1 — — 1 2:3 — 11. Tiszafüred 1 — mm i 1:2 — 12. Gy. Vasutas 1 — — i 1:3 — 13. Apc 1 ■— — 1 1:4 — 14. Heves 1 — — 1 1:6 — 15. Honvéd K. SE 1 — — 1 0:4 — 16. Gy. Bányász 1 — — 1 0:5 — A Népújság totó-tlppíel 33. HÉT. 1. MTK-U. Dózsa X 2 2. Ferencváros—Honvéd 1x2 3. Ózd—Vasas 2 4. Pécs—Győr 1 X 5. Szeged—Salgótarján 1 x 6. Dorog—Tatabánya 1 2 7. Egyetértés—Szolnok 1 X 8. DVTK—Miskolc 1 9. B. Bányász-G. MÁVAG 1 10. Traktorgyár—B. Spart 1 11. Oroszlány-Sztálinváros x 1 12. M. magyaróvár—BVSC 1 x Pótmérkőz lsek: 13. Sz. fehérvár—Pénzügyőr 1 x 14. Sopron—K. Lombik 1 15. Bp. Spartacus—KISTEXT 1 X 16. Nyíregyháza-Cegléd 1 A TOTÓ NYEREMÉNYEI: Beérkezett 667 287 szelvény. Fel­osztásra került 1 210 116 forint 12 ta­lálat (9 db) = 33 363 forint, 11 talá­lat (212 db) * 1416 forint, 10 találat (2744 db) = 146 forint. 4 NAGYBATONYI bánya városi 1 íízoba, hálófülkés, összkomfortos lakásomat elcserélném gyöngyösi hasonló, vagy egy szoba, konyhás lakásra. Érdeklődni: Gyöngyös, Verő utca 7., vagy gyöngyösi hir­detőbe. EGRI fiút vízvezetékszerelő ta­nulónak felveszek, u. 1. Eger, Petőfi 80-AS kútgyűrű, sablon, eladó. Kál, Ady Endre u. 13. 26 000-RET futott Pannónia eladó. Megtekinthető: Verpelét, Kossuth L. u. 38. A Budapesti Hajtóműgyár Egri Telepe esztergályos szakmunkásokat vesz fél. Jelentkezni lehet napon­ta 8 órától a személy­zeti előadónál. népűjsag A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága ás a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Sába Ander, Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: * 6 « b József Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. S. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: SS Gyöngyös. Főtér 3., fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca L Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger, Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 11 Ft. A Heves megyei volt Mezőgazdasági Eszközöket Értékesítő Szövetkezeti Vállalat (MEZÖSZÖV) értesíti kedves vevőit, hagy a Gazdasági Bizottság határozata alapján átalakult és a mezőgazdasági gépekkel, szerárukkal, egyéb műszaki árukkal és anyagokkal HEVES MEGYEI MEZŐGAZDASÁGI ELLÁTÓ VÁLLALAT (AGROKER) néven áll továbbra is rendelkezésükre. Címünk nem változott: IRODA: EGER, DOBÓ TÉR 1. , Telefon: 17-60. 28-31, 14-55. ill RAKTÁRUNK: EGER, Tihamér. '•i<aiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiitiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiii!iiii!iiiiiiiiiiiiiiiiii<iiiiiitii>i|' Megkezdődött az 1962. évi sertéshizlalási akció Az akció keretében szerződést lehet kötni minden meglevő, hizlalásra alkalmas sertésre, 1962, évi szállításra. Tsz-tagok és egyéni termelők sertésenként 400 Ft kamatmentes előleget kapnak, a termelőszövetkeze­tek rövidlejáratú hitelt Átvételi árak: Fehér hússertés Hús- és húsjellegű sertés Zsír- és zsírjellegű sertés 106—120 kg-lg 121 kg-tól 106—130 kg-ig 131 kg-tól 126—140 kg-ig 141 kg-tól 15,70 Ft 16.50 Ft 15,30 Ft 16.20 Ft 15.20 Ft 16,— Ft Tenyésztésbe fogott koca és kanlott 170 kg-tól 14,50 Ft Termelőszövetkezeteknek és termelőszövetkezeti cso­portoknak kg-ként 1—2 forint nagyüzemi felárat fizetünk. Tsz-tagoknak és egyéni termelőknek 1,5 mázsa ta­karmányt juttatunk állatdarabonként, állami áron, A szerződés megkötése végett mielőbb keresse fel az Allatforgalmi Vállalat körzeti felvásárlóját, aki részletes felvilágosítással szolgáL SZOLNOK—HEVES MEGYEI allatforgalmi vállalat >aiiaiiiiiiiitiitiiaiiiiiaiifliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiij(iiuüiuiiiftjiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiaiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiuau!