Népújság, 1961. augusztus (12. évfolyam, 179-205. szám)

1961-08-08 / 185. szám

6 NÉPŰJSAG 1961. augusztus 8., keddi sSf\c44 Frank Mária és Katona József kitűnően szerepelt a Magyarország—NDK válogatott űszóviadalon A Gyöngyösi Spartacus és az Egeresein Bányász kitűnően, az Egri Dózsa gyengébben rajtolt Ez történt az NB Ill-ban rendetesen jól Vasárnap elkezdődtek a küzdel­mek a labdarúgó NB Ill-ban. Me­gyénk négy NB III-as csapatából ezúttal báróm — Eger, Gyöngyös, Egercsehi — lé­pett pályára, a Petőfibányai Bá­nyász, mivel más csoportbeosztásba került, egyelőre még pihent. Az Egercsehi Bányász és a Gy. Spartacus ör- játszott az első mérkőzésen. Mindketten biztosan győzték le ellenfelüket, ami arra mutat, hogy jól használták ki a rendelkezésükre álló felkészülési időt, úgy látszik, a gyöngyösiek végre megtalálták csapatukat. A megfiatalított együttes ugyanis egészen könnyedén fektette két- vállra a tavalyi bajnokjelölt D. GÖCS csapatát. Az Egri Dózsa rajtját nem kísérte szerencse. Az együttes elmaradt az előkészületi mérkőzéseken mutatott formájától, s alulmaradt az ugyancsak gyen­gén játsszó Miskolci Bányásszal szemben. Gyöngyösi Spartacus — Debreceni Gördülőcsapágygyár 3d (2:0) Gyöngyös, 2000 néző. V: Losonci. Gyöngyös: Csaba — Trencsényi, Treiber, Somodi — Pászti, Tom- pity _ Potye; Czdrákij Farkas, Szerdahelyi, Baranyi. Edző: Csizmarik Imre. Gyors hazai támadás vezette be a mérkőzést, amelynek végén. Po­tye jó beadását hajszállal elvétet­ték a belsők. A 7. percben Cziráki és Pászti lövései kerülték el a kaput. Álta­lában a gyöngyösiek irányították a játékot, a támadók azonban sok­szor nem értették meg egymást A másik oldalon Somodi hibájából került veszélybe a kapu, szeren­csére, a debreceni balösszekötő ío- lévágta a labdát. Az első gól a 18. percben esett. Cziráki jó labdával indította el Farkast, és a középcsatár mintegy IS méterről, futtából, a kapu jobb alsó sarkába rúgta a labdát. 1:0. Tetszetős hazai támadások kö­vetkeztek ezután, egy ízben Bara­nyi lövését csak másodszorra tud­ta a kapus megkaparintani. A 25. percben a debreceni Móré megsé­rült, s ezután már csak statisztált a pályán. Ellentámadás során Csaba remek lábravetődéssel hárított a kitörő középcsatár elől; majd Tompityot felvágták a debreceni védők, s a megítélt szabadrúgást Treiber a kapu fölé küldte. A 42. percben ismét veszélybe került a gyöngyösi kapu, a jő for­mában levő Csabai azonban kitű­nő reflexszel kiütötte a balössze­kötő éles lövését. Nem sokkal a félidő befejezése előtt esett a második gól: Baranyi a félpályáról tört előre, faképnel hagyta a védőket, és a 16-os vona­láról a kapu jobb alsó sarkaba lőtte a labdát. 2:0. A n. félidő a debreceniek góljá­val kezdődött: a balszélső vitte fel a labdát, a védők nem tudtak közbeavatkozni; és a csatár közel­ről a bal sarokba gurított. 2:1. Most debreceni támadások kö­vetkeztek, a gyöngyösi védelem azonban jól állt a lábán. Negyed­óra elteltével ismét kiegyensúlyo­zottá vált a változatos; jólramu küzdelem. . „ , A 72. percben Baranyi szögletét Farkas pompás fejessel juttatta a halóba, a játékvezető azonban a kapus akadályoztatása címén sza­badrúgást ítélt a vendégek javára. A 83. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: Pászti a középvo­nal táján szerezte meg a labdát, majd kiugratta a lyukra futó Szerdahelyit. A balösszekötő jól vette át a labdát és egy félfordu­lattal hatalmas gólt rúgott a kapu bal alsó sarkába. 3:1. Ezután a nyugodtabban játsszó gyöngyösiek vívtak ki mezőnyfö­lényt. Debrecen csak az utolsó 5 percben lángolt fel ismét, az ered­mény azonban már nem változott. A megfiatalított, s helyenként jól játsszó Gy. Spartacus megérde­melten győzött, a győzelmi arány akár nagyobb Is lehetett volna. Csaba kevés dolgát jól végezte, Trencsényi hiba nélkül látta el fel­adatát, Somodi a második félidő­ben nyújtott jó teljesítményt; Treiber jól játszott, de néha köny- nyelműsködött. A két fedezet jó összekötő­kapocsnak bizonyult a védelem és a támadósor között. A fiatal Potye bemutatkozása sikeresnek mond­ható, Cziráki kitünően illeszkedett a csatársor munkájába, Farkas nagy területen, jól mozgott, a lab­dakezelésben sokat fejlődött, Szerdahelyi volt a mezőny legjobb játékosa. Baranyit elsősorban gól­ja dicséri. Losonczi játékvezető egy súlyos hibától eltekintve nagyvonalúan jól vezette a mérkőzést. Szkocsovszky Tibor Egercsehi Bányász — Kazincbarcika 3:0 (2:0) Egercsehi, 1000 néző. V: Pencz. Egercsehi: Molnár — Balogh, Szűcs, Kovács Z. — Nagy, Török — Takács, Czifrik, Tengely, S. Kovács, Hidasi. Edző: Szentmarjay Tibor. Egercsehi rohamokkal teltek el az első percek, s rögtön a játék elején a mérkőzés legnagyobb helyzete maradt kihasználatlanul: Takács pontos beadását a vendé­gek kapusa elvétette, a labda az üresen álló Tengely elé került, a rözépcsatár azonban labda helyett a levegőt találta el. .. Változatos, Jó iramú játék folyt a pályán, amelyben Egercsehi volt kezdeményező fél. Kazincbarcika a mezőnyben szépen adogatott, az egercsehi védelem azonban köny- nyűszerrel hárította a támadáso­kat. Az első gól a 28. percben esett. Czifrik hosszú labdával ugratta ki Hidasit, aki jól futott el a szélen, majd a kimozduló kapus mellett jobblábbal a kapu bal sarkába he­lyezte a labdát. 1:8. Nem sokat váratott magára a második gól sem. A 33. percben Kovács egyéni játék után, mintegy 12 méterről félmagasan lőtt a kapu jobbsarkába. 2:8. A félidő végéig nem történt em­lítésre méltó esemény. Szünet után megváltozott a já­ték képe. A hazai csapat mindin­kább visszaesett, s fokozatosan a vendégek harcoltak ki liéiiii me­zőnyfölényt. A játék irama is na­gyot esett ebben a szakaszban. Az egercsehi támadósor nem tudta tartani a labdát, főleg azért, mert tagjai egyéni megoldásokra töre­kedtek. A 65. percben a vendégek balösszekötője hatalmas kapufát rúgott. A mérkőzés hajrájában ismét feljött a hazai együttes és végleg bebiztosította győzelmét: Czifrik átadásávl S. Kovács ugrott ki és 18 méterről leadott nagy lövése nyo­mán a labda védhetetleniil szállt a vendégek hálójába. 3 dl. Az Egercsehi Bányász az első félidőben a várakozásnak megfe­lelően jó játékot nyújtott, s ekkor akár többgólos vezetésre is szert tehetett volna. Szünet után a jó folytatás elmaradt, s ez néhány já­tékos helytelen játékfelfogásával magyarázható. Mindent egybevetve: a S:8-ás ha­zai győzelem igazságos. A csapat­ból egyénileg Kovács Z., S. Kovács és Nagy nyújtotta a legjobb telje­sítményt. Pencz játékvezető egy-két ap­róbb hibától eltekintve jól vezette a mérkőzést. Egyed József Miskolci Bányász — E. Dózsa 3ü (1:0) Pereces, 500 néző. V: Szöllősi. Eger: Szűcs — Szász, Lisztoczky, Bévász — Várallyay, Boros — Tardi, Szabó, Osztóké, Nagy I., Hídvégi. Edző: Nagy István. Az első percekben mindkét csa­pat játékosai sokat idegeskedtek, főleg az egriek kapkodó játéka volt szembetűnő. Az első nagy helyzet a hazai csapat előtt adó­dott, amikor Garami beadását Pesti nagy erővel rálőtte és Szűcs­nek bravúros vetődéssel kellett hárítania. Az egriek a 15. percben vezették első valamire való táma­dásukat, amelynek végén Szabó gyenge lövését szögletre mentet­ték a védők. A mérkőzés első gólja a 25. perc­ben esett. Perecest támadás végén Futó keresztlabdájára Szűcs előre­vetődött, a rárohanó Tátrai kiso­Két Heves megyei repülőmodelle*o sikere Miskolcon Miskolcon rendezték meg az északi terület repülőmodellverse­nyét, a szabadon repülő kategó­riákban. A versenyt Füzesabony­ban a megyei bajnokság előzte meg, amelyen örvendetesen népes mezőnyök indultak, több nagysze­rű eredmény született, s már ak­kor arra lehetett következtetni, hogy megyénk modellezői a mis­kolci versenyen sem vallanak majd szégyent. Valóban, a Heves megyei model­lezők alaposan „kivágták a rezet’*, mert a három számból kettőt sike­rült megnyerniök. Az A/2 vitorlázó modellezőgépek területi bajnoksá­gát a füzesabonyi Sári József nyer­te, gépe 826 másodpercet tartózko­dott a levegőben. Sári eredménye "ttiUhaladta az első osztályú szinteV< s mindössze 74 másodperccel ma­radt el az „érdemes modellező” címtől. A gumimotoros gépek versenyé­ben a gyöngyösi Zsarnóczky László diadalmaskodott. Modellje 616 má­sodpercet repült. Zsarnóczky egyébként szintén elnyerte az I. osztályú minősítést. A szabadonrepülő mechanikus gépek versenyében debreceni ver­senyző lett az első, itt a legjobb Heves megyei modellező a 4. he­lyen végzett. Modellezőink fokozott szorgalom­mal készülnek az országos bajnok­ságra, amelyet augusztus 11-, 12., 13-án rendeznek meg a dunakeszi— alagi repülőtéren. dorta az egri kapus kezéből a lab­dát, amely a lesen álló Garami elé került és a csatár közelről az üres kapuba gurította. 1:0. A másik oldalon Nagy I.—Szabó adogatás után Szabó lövése jutott a hálóba, előzőleg azonban már lesen állott és a játékvezető nem ítélt gólt. Ezután kiegyensúlyozottá vált a harc, a vendégek néhány veszélyes előrelendülése keltett izgalmakat a nézőtéren. A 41. percben például Nagy I. labdáját Hidvégi Szabó elé perdítette, a csatár azonban döntő helyzetben elesett. A másik oldalon a perecesi Sza­bó hagyott ki nagy helyzetet, köz­vetlen közelről kapu mellé fejelte a labdát. Szünet után a vendégek kezdtek jobban, Usztöke nehéz szögből le­adott lövése az oldalhálóban akadt el, majd Hidvégi elől szögletre mentettek a védők. Változatos, nagyiramú küzdelem folyt a pályán, a támadósorok azonban mindkét részről sok hibát követtek el. A 67. percben esett a találkozó második gólja. A kitörő Garamit Várallyay a büntető terü­leten belül kézzel visszahúzta. A 11-est Szabó értékesítette. 2:0. A gól megzavarta az egrieket, s a hazaiak a 73. percben tovább növelték előnyüket: Futó jó lab­dát tálalt Tátrai elé, aki a vetődő Szűcs mellett közelről élesen a bal sarokba lőtt. 3:0. Ezután is a perecesiek kezdemé­nyeztek többet, a csatárok azon­ban sok helyzetet hagytak kihasz­nálatlanul. A 85. percben az egri Révász sportszerűtlen viselkedés miatt a kiállítás sorsára jutott, a Dózsa 10 emberrel folytatta tovább a küzdelmet, s az utolsó percben sikerült szépítenie: Boros, Tardi, Hidvégi, Szabó, majd ismét Hid­végi volt a labda útja, s a csatár a kifutó perecesi kapus mellett a bal alsó sarokba lőtt. 3:1. A két csapat találkozója heves iramú, de erősen közepes színvo­nalú játékot hozott. Az egriek ez­úttal helytelen felfogásban ját­szottak, a perecesiek győzelme megérdemelt. Egyénileg Szűcs jól védett, a gó­lokról nem tehet. A hátvédhármas­ban Szász, Révász, Lisztóczky volt a sorrend. A két halványan mozgó fedezet közül Boros nyújtotta a jobbik teljesítményt, míg a táma­dósorban csak Nagy 1. Igyekezeté érdemel említést. Szőllősi sok hibával vezette a mérkőzést, s ebben partjelzői is ludasak. Balogh Béla Európa úszósportjának közép­pontjában kétségkívül a szombat- vasárnapi, Budapesten megrende­zésre került Ma­gyarország—NDK válogatott úszóvia­dal állt. Nem túl­zás, ha azt állítjuk, hogy az NDK férfi és női Csapata ma a legjobb, a legegy­ségesebb Európá­ban. s így a ma­gyar úszóknak csak arra lehetett esé­lyük, hogy keve­sebb pontarányban szenvednek veresé­get, mint az elmúlt évi találkozón. Nos, a célkitűzés sikerült, mert a ven­dégek eléggé szoros küzdelemben, mindössze 98:86 arányban diadal­maskodtak a néhány számban , vá­ratlanul jó eredményeket elérő ma­gyarokkal szemben. A magyar válogatottnak hasznos tagja volt a három kitűnő egri ver­senyző, Frank. Mária, Katona Jó­zsef és Erdélyi Éva is. Frank Mária szombaton a 100 m gyorsúszásban és a 4x100 m gyorsváltóban állt rajthoz. 100 méteren kitűnő, 1:04,8-as idővel a második helyet foglalta el, az l:04-et úszó Madarász Csilla mögött. A 4x100 m gyorsvál­tóban első úszóként az ugyancsak egri Erdélyi Éva vette fel a küzdel­met a német váltóval és l:07-es idővel indította útnak Frank Má­riát. aki megismételve az egyéni­számban nyújtott kitűnő teljesít­ményét, 1:05,3-as részidőt ért el. Végül a magyar váltó Takács és Madarász révén tovább növelte elő­nyét, biztosan nyert. Vasárnap Frank Mária idei leg­jobb eredményével, 5:ll,7-el győzött 400 m gyorson a német Weiss előtt, aki 5:l4,4-et úszott. Az egri kislány gyengébb kezdés után fokozatosan feljavult, 200 méternél már a második helyre tört előre, majd 350 méternél befog­ta az addig vezető Weisset. Az utol­só hosszon nagy küzdelem alakult ki a két kitűnő versneyző között, s Frank Mária, bebizonyítva kitűnő versenyzői adottságait, értékes győ­zelemhez, értékes pontokhoz juttat­ta a magyar válogatottat. Katona József az első napon a 400 m gyorsúszásban állott rajthoz, ahol az új, nagy úszótehetség, a né­met Wiegand volt az ellenfele. Ka­tona 50 méterig a második helyen feküdt, innentől azonban szépen feljött és vezetést szerzett. 200 mé­ter után már több mint egy test­hossz volt az egri fiú élőnye, s ezt az előnyt 350 méterig sikerült tar­tania. Az utolsó hosszon fokozato­san ledolgozta hátrányát a német fiú, sőt a cél előtt 30 méterrel ha­talmas hajrával elhúzott Katonától és 4:33,3-as jó idővel biztosította a győzelmet. Katona 4:35,4-es, ugyan­csak jó idővel lett második. A 4x200 méteres gyorsváltó Müller, Gulrich és Dobay révén már jelentős előny­re tett szert, amikor Katona ug­rott a vízbe. Egészen könnyedén, erőlködés nélkül úszott 2:10,2-t, s mintegy 20 méterre növelte a ma­gyar váltó előnyét a németekkel szemben. A németek utolsó embere Wiegand 2:18,9-el csak „végig-füP* dötte a távot”. Vasárnap nagy érdeklődés kísér­te Katona József rajtját a 200 m pil­langó-úszásban. Katona ragyogóan kezdett, és egészen kiváló idővel vezetett 100 méteren. A túlságosan erős iram azonban megbosszúlta magát, s a második 100 méteren már nem tudott beleszólni a győze­lemért folyó harcba, 2:28.2-es idő­vel kénytelen volt a 3. hellyel meg­elégedni. Nem sokkal később került sor az 1500 m gyorsúszásra, amely — a szokásoshoz híven — ismét Kato­na „magánszámának” bizonyult. Az egriek kiváló versenyzője ugyanis a rajt pillanatától, kezdve magához ragadta a vezetést és vé- gülis közepes idővel (18:37,8), fölé­nyesen győzött. A nemzetközi viadal a németek 98:86 arányú győzelmével ért vé­get. Vízilabdázóink Is kitettek m agukért Szombaton és vasárnap a Magyar- ország-r-NDK válogatott úszóviadal alkalmával két ízben mérte össze tudását Budapesten a magyar és a német utánpótlás vízilabda­válogatott. A magyar válogatott szombaton 10:2 (2:0,2:0, 3:1, 3:1), vasárnap pedig 6:3 (0:0, 2:2. 4:0, 0:1) ará­nyú győzelmet ara­tott a német váloga­tottal szemben. A magyar váloga­tottban mindkét na­pon több fiatal egri játékos is helyet kapott, akik ki­tűnően megállták a helyüket, sőt közülük Pócsik és Bodnár mindkét napon a csapat legjobbjának bizo­nyult. Szombaton így állt fel a váloga­tott együttes: Kökény - Pócsik, Ringelhann — Bodnár — Kasztos, Tóth, Sóti. Csere: Bolya, Mohácsi. A gólokat Pócsik 5, Bodnár 2, Kusztos, Tóth és Mohácsi szerezték. A vasárnapi összeállítás: Denk ­Általában a várt eredmények születtek a megyei labdarúgó-bajnokság első fordulójában A ban megyei labdarúgó-bajnokság- is elkezdődtek a várva-várt küzdelmek. Szombaton a Honvéd Zalka SE—Gyöngyösi Vasutas mér­kőzéssel indult a küzdelemsorozat. A Honvéd kissé félvállról vette a játékot, s l:l-es félidő után, nehéz küzdelemben, csak 3:1 arányban tudott győzni. Meglepetésnek szá­mít a H. Kinizsi—Gy. Bányász el­len elért 5:0 aránya győzelme. A hatvaniak jól játszottak, a gól­arány azonban túlzott. A máris jó formában levő FVSC imponáló biztonsággal fektette kétvállra a Honvéd Korvin SE-t, s hasonló nagy gólarányú győzelmet aratott a Honvéd Dobó SE is az újonc he­vesiekkel szemben. Itt azonban ísok rövid- A LABDARÜGO NB 1. eredmé­nyei: Bp. Honvéd-Csepel 4:1, U. Dózsa—Vasas 0:0, Ferencváros—Ózd 1:0, Salgótarján—Pécs 3:1, Tatabá­nya-Szeged 3:0, MTK-Györ 2:2, Do­rog—Komló 1:0. A bajnokságban a négy pontos Tatabánya vezet, az ugyancsak négypontos Bp. Honvéd előtt, a Vasas, MTK, Ferencváros és V. Dózsa 3—3 ponttal, a 3-1. helyet foglalja el.- NB n-ES EREDMÉNYEK. Nyu­gati csoport: EVTK-ZTE 1:0, Budai Spartacus-Soprön 2:1, BVSC-Lom- bilc 2:0, Szállítók—Pénzügyőr 33), Székesfehérvár—M. magyaróván 4:0, Szombathely-Budafok 3:1, Kapos­vár—Oroszlány 2:0, Sztálin város- Traktorgyár 3:2. Keleti csoport: Láng—Borsodi Bá­nyász 3:1, DEAC—Nyíregyháza 0:0, DVSC—Kis text 6:2, Szegedi Építők- DVTK 3:1, Cegléd—Ganz MÁVAG 6:0, Miskolc—Egyetértés 2:1, Szol­nok—Kecskemét 8:L 88-AS KÜTGYÜRÜ, sablon, adó. Kál, Ady E. u. 13. el­SÜRGOsEN keresek: szobafestő, mázoló szakmunkást (szezonmun­kára), lehet nyugdíjas Is, lakást biztosítok. Király József, Csány, festő. 125-ÖS CSEPEL motorkerékpár, jókarban eladó. Eger, Tavassy An­tal u. 5. 1 DARAB 125 köbcentis Csepel motor, első teleszkópos és 1 db. 125 köbcentis Csepel motor 100-as vázzal eladó. Gyöngyös, Dózsa Gy. 27. TUFAKÖ és építési homok kor­látlan mennyiségben kapható az egri Nagy József Termelőszövet­kezetnél. 2600-AT FUTOTT Pannónia el­adó. Megtekinthető: Verpelét, Kossuth L. u. 38. Értesítjük kedves megrende­lőinket, hogy a női méretes rész­legünket (Eger, Széchenyi u. 21.), renoválás miatt kb. 1 hónapig zár­va tartjuk. A renoválás Ideje alatt a részleg dolgozói a Dobó tér 4. számú házban dolgoznak és meg­rendeléseket Is folyamatosan elfo­gadnak.- EZ TÖRTÉNT MÉG az NB Ill­ban: D. Honvéd—Rudabánya 1:0, D. Kinizsi-Miskolci MTE 3:1, Nyíregy­házi MTE—Tiszátok 5:1, Hajdúszo­boszló— Kisvárda 7:0, Somsály—Bp. Tűzoltók 4:0.- CONNOLLY, az amerikaiak ka­lapácsvető olimpiai bajnoka Ismét formába lendült, legutóbbi verse­nyén 69,09 métert dobott. Az oszt­rák bajnokság során a kalapács ve­tő Thun 87,67 méterrel új osztrák csúcsot állított fel, amellyel a vi­lágranglista negyedik helyére ke­rült.- VASÁRNAP a Népligeti körpá­lyán nemzetközi motorkerékpáros versenyt rendeztek, amelyen két magyar, egy csehszlovák egy NSZK és egy rhodéziai győzelem született.- A MAGYARORSZÁG—NDK úszóviadallal egyidőben folytak a Budapest—Varsó Ifjúsági úszótalál­kozó küzdelmei. Végeredményben Budapest válogatottja 149:95 arány­ban győzött.- A MAGVAR viztlabda-váloga- tott Moszkvában második mérkő­zésén, hatalmas küzdelem után, 4:3 arányban legyőzte a Szovjetunió válogatottját, s győzelmével a torna esélyesévé lépett elő. NÉPOJSAG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Sóba Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadő: Tóth József Szerkesztőség: Eger; Beloiannisz u. S. Telefon: 12—57. 12—73. Postaflők: SS. Gyöngyös. Főtér S.; fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger, Brődy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra U Ft. nagymértékben közrejátszott, hogy a játék elején a hevesiek közép­hátvédjét kiállították, s ráadásul a kapus Is gyenge napot fokott ki. Az Egri Előre—Egri Spartacus ta­lálkozón, a lendületesen és jól játsszó Előre 8 perccel a befejezés előtt még 2:0 arányban vezetett, utána azonban visszaesett a csapat és a rutinosabb játékosokból álló Spartacusnak sikerült kiegyenlíte­nie. Nagyszerű győzelmet aratott Apcon a Hatvani VSE, amely úgy látszik, az idén beleszólhat a baj­noki elmért folyó küzdelembe is. Hasonlóképpen értékes a Lőrinci Elektromos Recsken kivívott 3:2 arányú győzelme. A tavaly még NB III-as Rózsaszentmárton játé­ka némi csalódást okozott a né­zőknek, csak egy góllal sikerült legyőznie a jól védekező Tiszafü­redet. Eredmények: Honvéd Zalka SE— Gy. Vasutas 3:1 (1:1), Egri Előre— Egri Spartacus 2:2 (1:0), Honvéd Dobó SE—Hevesi MEDOSZ 6:1 (3:1), Hatvani Kinizsi—Gy. Bányász 5:0 (2:0), Recski Bányász—Lőrinci 2:3 (1:2), Rózsaszentmárton—Tiszafü­red 2:1 (2:1), A pel Vasas—Hatvani VSE 1:4 (1:2), Füzesabony—Honvéd Korvin SE 4:0 (1:0). Az NB III. állása: ÉSZAKKELET 1. Hajdúszob. 2. Somsály 3. Egercsehi B. 4. D. Honvéd 5. NYMTE 6-8. D. Kinizsi 6-8. Gyöngyös 6-8. M. Bányász 9-11. Egri Dózsa 9-11. D. GÖCS 9-11. MMTE 12. Tiszalök 13. Rudabánya 14. KMTK 15. Bp. Tűzoltók 16. Kisvárda A TOTÓ ei 32. HÉT. 1. U. Dózsa—Vasas 2. Győr—MTK 3. Özd-FTC 4. Komló—Dorog 5. Tatabánya—Szfeged 6. S3TC- Pécs 7. Kistext—DVSC 8. Szegedi Építők—DVTK 9. Szolnok—Kecskemét 10. Pénzügyőr—Szállítók 11. Kaposvár—Oroszlány 12. Lombik-BVSC 7:0 2 4:0 2 3:0 2 1:0 2 5:1 2 3:1 2 3:1 2 3:1 2 1:3 — 1:3 — 1:3 — 1:5 — 0:1 — 0:3 — 0:4 — 0:7 — énye X 0:0 X 2:2 2 0:1 2 0:1 1 3:0 1 ó:i 2 2:6 1 3:1 1 6:1 2 0:3 1 2:0 2 0:2 Pócsik, Ringelhann, — Bodnár •• Kusztos, Tóth. Sóti. Csere: Bolyai Kökény, Köröshegyi. A német fiatalok ezen a mérkő­zésen szoros emberfogásra rendez­kedtek be. A magyarok góljait Bodnár 3, Pócsik, Ringelhann és Kusztos szerezte. Mint látható, a magyar válogatot­tat majdnem teljes mértékben az Eri Dózsa fiataljaira alapították, s ez mindennél többet mond. Az eg­riek büszkék lehetnek Pócsik, Bod­nár, Ringelhann, Denk és Bolya teljesítményére. Reméljük, a néme­tek elleni két találkozó hasznos, új tapasztalatokat hozott az egri vízi­labdázók számára, akik ezeket a tapasztalatokat az elkövetkezendő bajnoki mérkőzéseken hasznosítják majd. Argentin futball-cirkusz Míg az argentin válogatott együt­tes és a klubcsapatok edzése első­sorban a játéktaktika rugalmasab­bá tétele és a taktikai fegyelem helyreállítása irányában folyik, a bajnokság intézményét a nagy klubok milliomos vezetői részéről olyan megrázkódtatások érik. hogy a legnagyobb hazai konkurrencia jövőbeni sorsa teljesen bizonyta­lanná vált. Nem kevesebbről van szó, mint a bajnoki mezőnynek 16-ról 12-re való leépítéséről, sőt ha lehet, a részvevők számának még nagyobb mértékben való csökken­téséről. A nagy egyesületek veze­tői, Armando, a Boca Juniors elriöi kével az élén, közölték a szövet­séggel, hogy a bajnoki megnyitóra nem állnak ki a kisorsolt kis klu­bok ellen. A szövetség kénytelen volt erre az idénymegnyitó fordu­lót elhalasztani, mert a nagy klu­bok egymás elleni mérkőzésekre álltak ki a bajnokságot nyitó ter­minusban. A vezető egyesületek ezenkívül arra kényszerítették a szövetséget, hogy a lekötött tele­vízió-közvetítéseket is mondja le. Azzal érvelnek a lázadó „nagyok” mint a Boca Juniors, a River Plate, az Independiente, a Huracan. a Racing, stb.. hogy a játékos im­porttal kapcsolatos rekord-költség­vetéseik miatt minél magasabb bevételekre van szükségük, hogy üzemüket fenn tudják tartani. Az­zal is érvelnek, hogy a közönség­nek sportszenzációk kellenek, nem pedig érdektelen bajnoki találko­zók, „kis” csapatok külvárosi sporttelepein. Ilyen körülmények között a sportszempontok kezdenek teljesen háttérbe szorulni és az irányzat a „futballcirkusz’’ felé mutat. A szö­vetség alig tud eredményesen vé­dekezni a nagyok nyomása ellen és minthogy a közönség egyelőre valóban az attrakciókat, a látvá­nyos labdarúgást ígérő mérkőzése­ket látogatják tömegesen, aligha­nem a „cirkuszi előadások” válnak majd divatossá az argentin labda­rúgásban. Amíg azután el nem ér­kezik majd a nagy kiábrándulás ideje, ami az ottani józanabb és hozzáértőbb sportemberek szerint okvetlenül be fog előbb-utóbb kö­vetkezén!. Még mielőtt az üzlet véglegesen fel nem falja a sportot#­A Budapesti Hajtóműgyár Egri Telepe esztergályos szakmunkásokat vesz fék Jelentkezni lehet napon­ta 8 órától a személy­zeti előadónál. Az ÉMASZ Egri Üzemvezetősége értesíti Eger város villamosenergia fogyasztóit, hogy augusztus 9-től a városi szerelőcsoport Szabadság tér 13. szám alá költözik Felhívjuk a fogyasztók figyelmét, hogy a hiba- bejelentéseket, valamint panaszügyeiket Szabadság tér 13. szám alatt jelentsék be. Ügyeletes szolgálat tartása reggel 7 órától este 22 óráig. Telefon: 11-68.