Népújság, 1961. augusztus (12. évfolyam, 179-205. szám)

1961-08-23 / 198. szám

6 NÉPÚJSÁG 1961. augusztus 23., szerda Jobb gélaráiyával a Honvéd Zalka SE vezet a megyei labdarúgó-bajnokságban A harmadik fordulóban is feltűnően kevés gól esett Mint tegnapi számunkban közöl­tük, a megyei labdai úgó-bajnok- Bág harmadik fordulójában általá­ban a várt eredmények születtek, csupán az Egri Spartacus Hat­vanban kivívott döntetlenje, s a füzesabonyiak Apcon elszenve- '■ dett súlyos vere­sége képezett ki­vételt. A Honvéd Zalka SE bizto­san fektette két- vállra a lőrincie­ket. így jobb gólarányra tett szert, mint a Verpelét ellen csak nehe­zen győző Rózsaszentmárton, s a bajnoki táblázat élére került. A Hatvani VSE csalódást keltett Eger­ben, Rékasi 20. percben bekövetke­zett sérülése után ugyanis a hat­vani vasutasok feladták a küzdel­met. A Gy. Vasutas-Gy. Bányász 0:0 arányú eldöntetlennel véget ért mérkőzésen a bányászok álltak kö­zelebb a győzelemhez. Az Egri Elő­re biztosan, a Recski Bányász azonban csak hatalmas harc után tudta megszerezni a bajnoki ponto­kat. A harmadik forduló után mar csak a Honvéd Zalka SE és a Ro- zsaszentmárton áll pontveszteség nélkül, s hat csapat — Rózsaszent­márton, Honvéd Zalka SE, Honvéd Dobó SE, H. Kinizsi, E. Előre, Egri Spartacus - veretlen. Egyszer sem tudott győzni a Gy. Bányász; He­ves és Tiszafüred. Hatvani Kinizsi- Egri Spartacus 0:0 Hatvan, 1500 néz6. V.: Megyeri. Hatvan: Bata - Szécsényi, Sár­közi, Eperjesi - Szendi, Kovács - Koczka, Zámbő, Garami, Malik, Szigetváry. Edzó: Seres Gyula. Eger: Boros - Mirkóczki, Béta, Pólónkat - Somody, Réz - Pécsi, Báder, Szántó, Srej, Kovecsi. Edző. Bóta János. Az első negyedórában tapogatózó játék folyt, a kapuk alig kerültek veszélybe. A 7. percben Bata kiej­tette Szántó lövését, de másod­szorra sikerült megkaparintania a labdát. A másik oldalon Malik lö­vését Boros szögletre ütötte. Ez­után fokozatosan feljött a hatvani csapat, az egriek mindinkább vé­delembe vonultak. A 28. percben Garami közvetlen közelről mellé lőtte Zámbó beadá­sát, majd a jobbösszekötő nagy lö­vése jutott kapu fölé. Szünet után tovább fokozódott a hazaiak nyomasztó fölénye, jellem­ző, hogy az egreik alig-alig jutot­tak ekkor át a félvonalon. A hatvani csatárok rendre ki­hagyták a legjobb helyzetek« is. igaz ugyan, hogy az egriek védel­me nagyszerűen, úgyszólván hiba nélkül látta el feladatát. Az utolsó negyedórában az egész egri csapat betömörült a kapu elé és sikerült döntetlenre kihúznia a mérkőzést. Sportszerű küzdelemben a H. Ki­nizsi végig hatalmas fölényben ját­szott, az egriek azonban a védeke­zés magasiskoláját mutatták be^ Jók: Bóta (a mezőny legjobbja), Boros, polonkaii Somody, illetve a hátvédhármas és Kovács. Megyeri mindkét fél terhére so­kat tévedett. SZEGEDI ÁRPÁD Gyöngyösi Vasutas— Gyöngyösi Bányász 0:0 Gyöngyös, 500 néző. V.': Koncz• Vasutas: Gyón! — Túri, Murányi, ivádi II. - Geiger, Madár — Bella, Szécsényi, Béna,, Rédei, Kovács. Edző: Ivádi László. Bányász: Kiss - Varga, Falcsik, Vörös - Nagy, Bodó - Dugnovics, Varga II., Morvái, Borosi, Eperjesi. ■Edző: Héti László. A széltől támogatott Bányász ke­llett jobban, s már a játék elején több meleg helyzetet teremtett a vasutasok kapuja előtt. Egy ízben Eperjesi lövése Dugnovics lábáról a hálóba pattant, a játékvezető azonban lest látott, s nem ítélt ^Változatlanul a bányászok irányí­tották a játékot. A 14., percben Varga n. nagy lövését Gyoni szög­letre ütötte, majd Morvái és ismét Varga n. lövései a védőkben akad­tak el. Ezekben a percekben a vasutas csak szórványosan jutott át a ven­dégek térfelére. A 30. percben Mor­vái már csak a kapussal állott szemben, de Gyóni remek reflex­szel kiütötte a csatár lövését. A másik oldalon Berta labda helyett a levegőt találta el. Szünet után az első percekben inkább a Vasutas veszélyeztetett többet, később azonban ismét a Bányász lendült támadásba. Az 56. percben Borosi közvetlen közelről gyengén Gyóni kezébe gu­rította a labdát. A bányászok nagy nyomása csak a hajrában enyhült, amikor a vasutasok is többször szóhoz jutottak. Helyzetei alapján a Bányász kö- aelebb állt a győzelemhez. Jók: Gyóni, Murányi, Kovács, Illetve Kiss, Falcsik, Eperjesi. Koncz játékvezető körültekintően látta el feladatát. JANKÓVITS JENŐ Rózsaszentmárton— Honvéd Korvin SE 3:2 (1:1) Rózsaszentmárton, 900 néző. Vez.: Simon dr. Rózsaszentmárton: Mátra - Bor­bély, Laczik, Gubis — Kazi, Dorner II. — Báti, Tajti, Papp, Boronk^i, Tóth. Edző: Túrán István. Honvéd: Török — Kozma, Acs, Hutás — Czuczor, Merkli — Barócsi, Kovács, Gulyás, Molnár, Szabó. Edző: Mészáros Bertalan. Eleinte a vendégek kezdeményez­tek többet, gyors lefutásokkal ve­szélyeztették a hazai kaput, később azonban a mindinkább magára ta­láló Rózsaszentmárton került fö­lénybe, s az 5. percben Báti révén a vezetést is megszerezte. l:0. A gól után hazai rohamokban gyönyörködhetett a közönség, a be­fejezések azonban nem sikerültek. Papp közeli bombája a védőkről vágódott vissza, majd a 20. perc­ben Báti egy összecsapásnál meg­sérült, s ezuián már csak statisz­tált a pályán. A félidő vége felé kiegyensúlyo­zottá vált a küzdelem, s a vendé­gek a 40. percben egyenlítettek: Molnár 18 méteres szabadrúgása jutott Török hálójába. 1:1. A második félidőt nagy erővel kezdte a hazai csapat, s ez a 47. percben gólt eredményezett: egy támadásnál a sérült Báti elé került a labda, aki nem hibázott. 2:1. A vendégek nem adták fel a har­cot, s érdekes, izgalmas, kemény küzdelem alakult ki. A 75. percben Borbély 11-esből növelte a hazai gólok számát, 3:1; majd rögtön utána Dorner lövése csattant a kapufán. A hajrában a vendégek kerültek némi fölénybe, és Gulyás góljával 3:2-re sikerült szépíteniük. Végig nagy iramú, izgalmas küz­delemben, a helyzeteit jobban ki­használó hazai csapat győzött. Jók: Laczik, Boronkai, Tajti, il­letve Török, Molnár. Simon játékvezető jól vezette a mérkőzést. JUHÁSZ MIKLÓS Recski Bányász— Hevesi MEDOSZ 1:0 (1:0) Recsk, 1000 néző. V.: Pogonyi. Recsk: Földi - Bódi II., Bódi I., Kovács — Ma rúzs I., Gál — Ká- nyásl. Szabó, Fócs, Csomós, Pu- porka. Edző: Dombóvári János. Heves: Magyar — Barcsik, Buro- vincz, Nagy F. — Fehér, Nagy S. — Forgács, Hajdú, Nagy I., Kán, Nagy L. Edző: Nagy Ferenc. Heves kezdte a játékot, de aztán a széltől támogatott hazai csapat tartós mezőnyfölényt harcolt ki. Az egyetlen gól a 17. percben esett: Pócs mintegy 16 méternyire a kaputól hirtelen lövésre szánta el magát és a labda a meglepett Magyar mellett a jobb felső sarok­ba szállt, no. Szinte állandóan a vendégek tér­felén folyt a játék, a hazai táma­dósor azonban rendre kihagyta a helyzeteket. Szünet után megváltozott a hely­zet, Heves fokozatosan átvette az irányítást, s nagy munka neheze­dett a Bódi I. által irányított recski védelemre. Alacsony színvonalú, csapkodó játékot hozott a két csapat találko­zója, az erősen tartalékos hazaiak némi szerencsével érték el győzel­müket. Pogonyi játékvezető kitűnően működött. HOLLO IMRE Honvéd Dobó SE— Hatvani VSE 3:0 (1:0) Eger, 600 néző. Vez.: Csiba. Honvéd: Présing — Kolárik, Alaxai, Szarka — Laczkó, Vass — Csermák, Juhász, Hack, Csendes, Enoch. Edző: Bóta Sándor. HVSE: Berényi — Zsámboki, Tóth, Gugyella — Kiss, Szabó I. — Fehér, Rékasi, Hanti, Szabó n., Hegedűs. Edző: Bodnár Ferenc. Heves Honvéd-támadásokkal in­dult a mérkőzés, már az első perc­ben Csendes lövése a földön fekvő Tóth-ban akadt el, majd a kitörő Csermákot Gugyella elkaszálta, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A vendégek szórványos, körül­ményesen szőtt támadásai rendre elakadtak a hazaiak 16-osánál. A 20. percben Rékasi egy összecsapás során megsérült, elhagyta a pá­lyát, s már nem is tért vissza. A sérülés szemmel láthatólag el­kedvetlenítette a Vasutas-csapatot, amely most már hibát hibára hal­mozva játszott tovább. A 38. perc­ben Csermák nagyerejű lövését Berényi csak kiütni tudta, és a be­rohanó Hack közelről a kapu kö­zepébe lőtt. i:0. A félidő hátralevő részében sok gólhelyzetet hagyott kihasználatla­nul a Honvéd. Szünet után sem változott a hely­zet, a hazaiak nagy fölényben ját­szottak tovább. A 49. percben Csermák nagyszerű beadását Csen­des mintaszerű fejessel juttatta a kapu bal sarkába. 2:0. Nem sokkal később a hazaiak mintegy 20 méternyire a kaputól, szabadrúgáshoz jutottak. A szem­füles Kolárik — mielőtt még a sor­jai felállt volna —, élesen a bal sa­rokba helyezte a labdát. 3:0. Ezután Gugyellát, sportszerűtlen megjegyzés miatt, a játékvezető kiállította, s a 9 főre olvadt vendé­gek teljesen a védekezésre rendez­kedtek be. A Honvéd jóval nagyobb arány­ban is győzhetett volna. Jók: Laczkó, Vass, Csermák, il­letve Berényi, Tóth, Szabó I. Csiba játékvezető jól vezette a mérkőzést. BALOGH BÉLA Egri Előre— Tiszafüred 2:1 (1:1) Eger, 500 néző. Vez.: Kezes. Eger: Kelemen — Lezsák, Mata, Kerékgyártó — Szász, Palotai — Tóth, He vér II., Vass, Pintér, Kréti. Edző: Madaras Sándor. Tiszafüred: Tóth II. - Balogh, Tóth I., Ferge — Csesznok, Számos- vári -- Horváth; Vincze. Csorna II., Megyeri, Fótos. Edző: Gombácsi Z. A lendületesen kezdő hazai csa­pat már a 3. percben megszerezte a vezetést: Tóth átverekedte magát a védőkön, majd visszagurította a labdát és Hevér II. jól eltalált lö­vése a hálóba vágódott. 1:0. Mintegy 20 percen keresztül a közlekedésiek irányították a játé­kot, majd feljött a vendég együttes és a 30. percben váratlan góllal egyenlített: Megyeri ügyesén át­emelte a labdát a kapujából mesz- sze kifutott egri kapuson és Mata már csak a gólvonalon túl tudott menteni. i:i. A gól után teljesen megzavaro­dott az Előre, s ettől keadve szinte végig helytelen felfogásbán játszott tovább. Szünet után mezőnyjáték folyt a pályán, némi hazai fölénnyel. Sok rossz átadás jellemezte- ekkor a küzdelmet. A mérkőzés sorsa a 70. percben dőlt el: Szász vitte fel a labdát, kicselezett két védőjáté­kost, majd a kapujából kimozdult kapus fölött a kapu közepébe to­vábbított. 2:1. Ezután a vendégcsapat kapusá­nak két szép védése ragadtatta tapsra a közönséget. A tiszafüre­diek térfelén ért véget a játék. A^ két csapat találkozója köze­pes1 színvonalú, helyenként nagy­iramú játékot hozott. Az Előre megérdemelten győzött. Jók: Mata, Szász, Palotai, Tóth, illetve Tóth II.; Ferge Szamosvári, Fótos. Kezes, néhány apróbb hibától el­tekintve, jól vezette a mérkőzést. B. B. Apci Vasas— Füzesabony 5:1 (4:0) ★ A megyei labdarúgó-bajnokság állása: 1. H. Zalka SE 3 3 — — 7:2 6 2. Rózsasz.-márt. 3 3 — — 7:3 6 3. H. Dobó SE 3 2 1 — 9:1 5 4. H. Kinizsi 3 l 2 — 6:1 4 5. Egri Előre 3 1 2 — 4:3 4 6. E. Spartacus 3 1 2 — 5:4 4 7. Gy. Vasutas 3 1 1 1 7:4 3 8. Lőrinci 3 1 1 1 4:5 3 9. H. Korvin SE 3 1 — 2 8:8 2 10. Recsk 3 1 — 2 5:6 2 11. HVSE 3 1 — 2 4:6 2 32. Apc 3 1 — 2 7:11 2 13. FVSC 3 1 — 2 6:11 2 14. Tiszafüred 3 — 1 2 2:4 1 15—1G. Heves 3 — 1 2 1:7 1 15—16. Gy. Bányász 3 — 1 2 1:7 1 Heves megye a 10. helyen végzett az országos falusi spartakiádon A lőrinci női teke-csapat országos bajnok Győrött vasárnap délelőtt feje­ződtek be a X. falusi Spartakiád döntő versenyei. A spartakiád pontversenyét és ezzel együtt a KISZ Központi Bizottság vándor­zászlaját ez alkalommal harmad­ízben és ezzel véglegesen Pest me­gye csapata nyerte el, Heves me­gye a 10. helyen végzett. Atlétikában az atkári Balázs érte el a legjobb eredményt, aki a 400 méteres férfi síkfutásban 54,8-as jó idővel, hatalmas harc után, a 3. helyet szerezte meg. Röplabdában megyénk csapatai nem kerültek a döntőbe. Kézilabdában a gyöngyössolymo- si férfi-csapat a bajnok Somogy és a 2. helyezett Vas megye mögött 3. lett, míg a káli női együttes rosszabb gólarányával a 6. helyet szerezte meg. Kiválóan szerepelt és országos bajnokságot nyert tekében a lő­rinci női csapat, kerékpározásban és tornában nem kísérte szerencse Heves megye versenyzőinek rajt­ját. A kézilabda hatos döntő eredmé­nyei. Nők: Baranya—Heves 3:0, Békés—Heves 6:3, Hajdú—Heves 8:1, Heves—Komárom 6:1, Heves— Zala 4:4. Végeredmény: 1. Baranya 9, 2. Békés 8, 3. Hajdú 4, 4. Zala 3, 5. Komárom 3, 6. Heves 3 ponttal. Férfiak: Hajdú—Heves 13:11, Heves —Vas 11:8, Somogy—Heves 9:8, He­ves—Komárom 21:10, Heves—Sza­bolcs 8:2. Végeredmény: 1. Somogy 8, 2. Vas 7, 3. Heves 6, 4. Hajdú 5, 5. Szabolcs 4, 6. Komárom 0 pont­tal. A pontverseny végeredménye (a megyék után feltüntetett szám a helyezési pontszámot, míg a záró­jelben feltüntetett szám a töme- gességi versenyben elért pontszá­mot jelenti): 1. Pest megye 10 (5),- 2. Győr 11 (4), 3. Bács 17 (6), 4. Hajdú 17 (9), 5. Vas 19 (2), 6. Nógrád 22 (1), 7. Békés 23 (15), 8. Szolnok 24 (14), 9. Somogy 27 (7), 10. Heves 28 (11), 11. Tolna 30 (13), 12. Zala 33 (3), 13. Fe­jér 37 (16), 14. Szabolcs 41 (12), 15. Borsod 42 (8), 16. Baranya 44 (10), 17. Csongrád 44 (18), 18. Veszprém 48 (17), 19. Komárom 53 (lü. Az egri Bodnár János nagy sikere az országos háromtusa- bajnokságon Budapesten rendezték meg Ma­gyarország 1961. évi országos ifjú­sági és felnőtt háromtusa-bajnok­ságát, amelyen kitűnő eredmények születtek. Az ifjúságiak mezőnyében rajt­hoz állt Bodnár János, az egri MHS tehetséges, fiatal versenyző­je is, aki a válogatott Móczár mö­gött a 2. helyet szerezte meg. Mó­czár 3231, Bodnár pedig 3136 pon­tot szerzett. A Közalkalmazottak Természet- barát Egyesülete szeptember 23— 24-én III. osztályú nappali, gyalo­gos csapatversenyt rendez férfi, női, ifjúsági és vegyes csapatok részére. Szeptember 23-án az elődöntőt bonyolítják le, majd innen az első hat csapat kerül a másnapi döntő­be. A kiírás szerint egy-egy egye­sület több csapatot is indíthat. Az elődöntőben a versenyzőknek el­méleti feladatokat is meg kell ol- daniok. A verseny a Pilis-hegység­ben kerül lebonyolításra. Az egri KATE egy férfi, egy női és egy ifjúsági csapattal nevezett a versenyre, a csapatoktól jó sze­replést várnak a szakemberek. A fenti két napon országos egye­sületi találkozót is rendeznek, gaz­dag sportműsorral. Az egyesületi találkozón minden KATE-tag részt vehet. Jelentkezni legkésőbb szep­tember 5-ig a KATE vezetőségénél (Eger, Vorosilov tér 7.; II. em. 71. ajtó) lehet. (gyulai) A Népújság toSó-tippjei 35. hét: 1. Pécs—Vasas 2 x 2. Szeged—Ü. Dózsa 2 x 3. Ózd—MTK 2 X 4. FTC—Tatabánya 1 5. Dorog—Győr 1 x 6. Pénzügyőr—Szombathely 1 x 7. Traktorgyár—BVSC x 2 8. ZTE—Budai Spartacus 1 9. Bp. Spartacus—Miskolc 1 x 10. Bp. Előre—KISTEXT 1 11. Egyetértés—Cegléd 3? 1 12. Borsodi B.—Nyíregyháza 1 Pótmérkőzések: 13. Budafok—Sztálinváros l x 14. MTE—Sopron 1 15. Kecskemét Ganz 1 2 16. DVSC—Szolnok 1 A totó nyereményei. Beérkezett G86 031 szelvény. Felosztásra került I 234 855 forint. 12 találat (26 db) = II 873 forint. 11 találat (539 db) = 572 forint. 10 találat (5143 db) = 80 forint. FŐISKOLÁSOKNAK albérleti szobákat keresünk szeptember 9- től. Fizetés megegyezés szerint. Címeket: Főiskola (líceum) portá­jára kérjük. GYERMEK gondozását vállalom, házhoz megyek. Csutorás Ferenc- né, Eger, Farkasvölgy 49. FÜRÉSZPOR vagontételben kap­ható az Északmagyarországi Fűré­szek Vállalatnál, Miskolc, 10-es postahivatal. Magánfelek részére a helyi TÜZÉPEN keresztül. Tele­fonérdeklődés: Miskolc, 13-055, ke­reskedelmi osztály. KIVÁLÓ ülőpárnát 9 forintos áron az Egri Háziipari Szövetkezet Eger, Marx Károly u. 14. és Gyön­gyös, Köztársaság tér 1. alatti boltjában magánosok és közületek minden mennyiségben beszerez­hetnek. írásbeli megrendelésre postán, utánvéttel küldjük. Egri Háziipari Szövetkezet. JÓKARBAN levő íróasztal eladó. Eger, Almagyar u. 1. Dr. Szepes­syné. BEJÁRÓNŐT keres orvos házas­pár, egész napra. Cím: Eger; n. Kórház porta; délután 2—3-ig. EGER belterületén venne állami vállalat lehetőleg beköltözhető há­zat. Címet a Magyar Hirdető egri kirendeltségéhez kéri. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadd: tilt József Szerkesztőség: Eger; Beloiannisz u. S. Telefon: 12—57. 12—73. Postafiók: 33. Gyöngyös. Főtér 3.; íszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zslllnszky ütea L Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat; Eger, Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 11 Ft. Frank Mária 2:22.3-ra javította a 200 m gyorsúszás országos csúcsát A budapesti nemzetközi úszó­versenyen nagyszerű eredmények születtek, s örömmel jelenthetjük, hogy a sikerhez az egri váloga­tott úszók is hoz­zájárultak, akik biztató formá­ban néhány re­mek eredményt értek el. Az első napon Katona Jó­zsef a 200 méte­res pillangó- úszásban állt rajthoz. A kiváló japán Josimu- tával szemben Katonának „nem sok keresni va­lója volt”, s a ja­pán fiú a vára­kozásnak meg­felelően 2:19,7-es idővel mintegy 8 méteres előny­nyel jutott a cél­ba a 2:28,3-at úszó Katona előtt. A 100 méteres gyorsúszában hatalmas párharc alakult ki Madarász és az egyre jobban formába lendülő Frank Mária között. Végül is Ma­darász jobb hajrával, 1:04,4-es ki­tűnő idővel elsőnek jutott a célba, Frank Mária 1:04,8-al lett második, örvendetesen jól szerepelt ebben a számban a fiatal egri Erdélyi Éva is, aki bátran versenyezve, 1:06,4-es idővel 4-ik lett — megelőzve olyan neves versenyzőket, mint Boros Kató és a jugoszláv Zeier. A 4x100 m női gyorsvál­tónak is tagja volt Erdélyi Éva, s itt 1:07,8-as időt ért el. A verseny má­sodik napjának egyik hőse Frank Mária volt, aki a 200 méteres gyors- iszásban 2:22,3-ra javította Mada­rász Csilla régi, 2:23,2-es orszá­gos csúcsát. Frank kitűnően kezdett és 1:07,9- el elsőnek fordult a kissé bágyad­tan úszó Mada­rásszal szemben. Az egri verseny­ző kitűnő felké­szítésére jel­lemző, hogy a hajrában még újítani és nagyszerű országos csúcseredménnyel ütött elsőnek a célba. Óriási harcot hozott a 200 méte­res férfi gyorsúszás is. Ebben a számban a japán Fujimoto 2:04,8- as idővel győzött a 2:06,8-at úszó Dobai és a 2:08,-9et úszó Katona előtt. Katona kissé későn kezdett el hajrázni. A visszavágón is biztosan győztek Heves megye ökölvívói Egerben a szakszervezeti szék­ház nagytermében zsúfolt nézőtér előtt rendezték meg a Heves—Bor­sod megyék kö­zötti találkozó visszavágóját. A Heves megyei együttes ezúttal is imponáló fö­lénnyel győzött. HEVES MEGYE- BORSOD MEGYE 15:5 Légsúly: Nagy F.—Grigási. P. gy. Nagy F. Az egri fiú mindhárom menetben jelentős fölényt harcolt ki, s főleg beugrások után ütött egyeneseivel, s horgaival gyűjtö­gette pontjait. 2:0. Harmatsúly: Valkai—Piedl. P. gy. Valkai. Az est legszebb mérkőzé­sén hatalmas ütés-váltásokat lát­hatott a közönség. Valkai minimá­lis győzelmet aratott. 4:0. Pehelysúly: Simon—Boda. Dön­tetlen. A két ökölvívó szemmel láthatóan tartott egymástól, s fel­tűnően keveset ütött. 5:1. Könnyűsúly: Pogonyi kiütéssel győzött Soós ellen. Pogonyi az el­ső menetben nagy erővel rohamo­zott, és egy gyomorra mért egye­nes ütésétől Soós a kiszámolás sor­sára jutott. 7:1. Kisváltósúly: Tóth—Munkácsi. P. gy. Tóth. A kitűnő formában levő, népszerű gyöngyösi ökölvívó kí­mélte ellenfelét, érezhetően vissza­fogta ütéseit. 9:1. Váltósúly: Stancz—Knizser. Kni- zsert sorozatos szabálytalanságért leléptették. Ezen a mérkőzésen a közönség vajmi keveset láthatott az ökölvívás szépségeiből. 11:1. Nagy váltósúly: Udvardi—Kiss. Udvardi feladta. Állandóan Kiss rohamozott. Udvardi csak egy meneten át bírta nagyerejű ütése­it, a második menetben a mérkő­zés feladására kényszerült. 11:3. Középsúly: Fodor—Berecz. P. gy. Fodor. Végig izgalmas horog­csata folyt a szorítóban, végül is Fodor kisarányú győzelmével ért véget a küzdelem. 13.3. Félnehézsúly: Gulyás—Borsodi. Borsodi feladta. Az első menetben Gulyás nagyerejű egyeneseitől Borsodi kétízben is a padlóra ke­rült, majd feladta a kilátástalan harcot. 15:3. Nehézsúly: Szita—Demeter. P. gy. Demeter. A technikailag job­ban képzett Demeter kezdeménye­zett többet, Szita csak az első két menetben állta rohamait, aztán fo­kozatosan elkészült erejével. 15:5. A mérkőzéseket Habony vezette. iiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiitiiiiiititiiiiiiiiiiiiiitrttiiTiiniiiiuMtt Hl 01/1 a Népújságban és C/UUHáj/jlAá/JL a Népszabadságban Apróhirdetés dija hétköznap szavanként 1.— Ft, vasárnap szavanként 2.— Ft. (Az első szó mindkét esetben kettő szónak számít.) •IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIItlIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIinilllHIIIIIIM A Heves megyei Közegészségügyi és Járványügyi Állo­más igazgatója pályázatot hirdet az Állomáson szervezett E. 500 kulcs­számú főmérnöki állásra Fizetés: 2800 forint és 5 évenként 2 százalékos korpót­lék a közszolgálatba beszámítható szolgálati idő után. Az állás elnyeréséhez szükséges építészmérnöki oklevél és legalább 5 évi mérnöki gyakorlat. A pályázathoz mellé­kelendő az önéletrajz és a munkáltató igazolása az ed­digi alkalmaztatásról. Határidő: 1961. szeptember 10. Lakást az állomás biztosítani nem tud. Tájékoztató szerződéskötésről Borszőlőre és mustra 1961. szeptember hó 1-ig lehet értékesítési szerződést kötni! AZ EGER—GYÖNGYÖSVIDÉKI ALL. PINCEGAZDASÄG felhívja a termelőszövetkezeteket, tsz-tagokat, termelőket, mielőbb kössék meg borszőlőre, must­ra és borra az értékesítési szerződést. 10—30 % szerződéses felár, 10 % minőségi, 10—30 % faj­tisztasági felár.