Népújság, 1961. július (12. évfolyam, 153-178. szám)

1961-07-25 / 173. szám

6 NÉPÚJSÁG 1961. július 25., kedd Gyengén, sxétesően játszott a megfiatalított Gyöngyösi Spartacus A kettős forduló mérlege: A Vasas ellen 6:6 arányú döntetlent, a BVSC ellen 6:4 arányú győzelmet ért el az Egri Dózsa Budapesti Vasas— Egri Dózsa 6:6 (2:2, 2:1,1:0,1:3) Sportuszoda, 1500 néző. Vezette: Keserű m. Vasas: Kunos — Kunsági, Lepies dr. — Markovits — Kiss, Vitáris, Csillag. Csere: Potyondi. — Edző: Szalai István. Eger: Denk — Rin­gelhann, Pócsik — Frank — Bodnár, Utassi, Bolya. Edző: Baranyai György. Gólok sorrendje: Vitáris 2, Utassi, Pócsik (4 méteres­ből), Kiss, Csillag, Utassi. Pócsik, Csillag, Ringelhcnn. Nagyszerű mérkőzést vívott egy­mással a két csapat, a Vasas kez­dett valamivel jobban, az 5. perc­ben már 2:0-ás vezetésre tett szert, amelyet Eger a negyed végére Utassi és Pócsik góljával kiegyen­lített. A második és a harmadik negyedben az egrieknél némi visz- 6zaesés látszott és így a harmadik negyed végére a Vasas 5:3-as veze­tést ért el. A negyedik negyed mindvégig izgalmakban bővelkedő volt, a Vasas ekkor labdatartásra törekedett. Eger lendületesen tá­madott, 5:5-re kiegyenlített, amikor Csillag a gólt megelőzően szabály­talankodott, a játékvezető azonban nem vette észre, s a csatár így sze­rezte meg a Vasas vezető gólját. Az egriek a befejezés előtt egy perccel Ringelhann góljával egyen­lítettek. Az egriek támadásával ért véget a mérkőzés. Az eredmény a látottak alapján Igazságos, bár Eger a második és a harmadik negyedben eléggé mér­sékelt teljesítményt nyújtott. Jók: Markovits. Csillag, Vitáris, illetve Pócsik, Utassi, Ringelhann. A játékvezető, kisebb hibáktól el­tekintve, kielégítően vezette az egyébként is nehéz mérkőzést. (balogh) Egri Dózsa—BVSC 6:4 (3:1, 1:1, 2:1, 0:1) Eger, 2000 néző. Vez.: Nádai. Egri Dózsa: Denk — Ringelhann, Pócsik — Frank - Bodnár, Utassi, Bolya. Edző: Baranyai György. BVSC: Kemény - Gyerő, Kato­na - Molnár - Konrád I., Konrád n., Czakó (Ajkai). Edző: Laki Ká­roly. A gólok sorrendje: Pócsik, Bod­nár, Konrád II., Utassi, Konrád Il i Bolya, Bodnár, Konrád I., Utassi, Konrád 1. (4 méteresből). Jó iramban kezdődött a játék. Az első veszélyes támadást az egri csapat vezette, s az ellentámadás során Katona veszélyes lövését mentette Denk. A hazai együttes a játéknak ebben az időszakában nem erőltette meg magát, vendégcsapat sem tündökölt, sőt, az első gólt Pócsik óriási védelmi hiba révén, teljesen egyedül le­úszva a pályán, érte el. 1:0. A BVSC-t azonban a gól sem rázta fel. így Bodnár is teljesen zavarta­lanul érhette el az egri együttes második gólját. 2:0. Újrakezdés után felgyorsult a játék, a vasutas csapat is. mintha egy kicsit magá­hoz tért volna, s Konrád II. révén szépített. 2:1. Néhány pillanattal később azonban Utassy nehéz hely­zetből, tovább növelte az egriek előnyét. 3:1. A második negyedet a BVSC kezdte eredményesen, Konrád II. gólja révén. 3:2. Utána Bolya lőtt gólt, 4:2, s ez, mintha nyitánya lett volna több, gól nélkül végződő egri kapuralövésnek. A másik ol­dalon Katona lövését védte Denk, majd újabb egri támadás végén, a most már mindinkább szabályta­lankodó BVSC ellen 4 méterest ítélt a játékvezető, amit Pócsik kihagyott. A harmadik negyedben a BVSC­ben változtattak az összeállításon, Czakó helyett Ajkai állt be, s mintha gyorsabb iramban kezdő­dött volna ez a játékrész. Az eg­riek részéről Bodnár, 5:2, a vendég­csapat részéről pedig Konrád I. volt eredményes. 5:3. A gól után az egri együttes is hibát vétett. így Konrád I. egy al­kalommal teljesen egyedül úszott le, s csak a véletlen mentette meg az Egri Dózsa kapuját a góltól. A negyed végén, szép összjáték után, Utassi révén a hazai együttes ért el ismét gólt. 6:3. A mérkőzés utolsó öt perce már csak főként a szabálytalanságok révén nyújtott látványosságot a nagyszámú nézőseregnek. A BVSC sorozatos durvaságai nyomán az Egri Dózsa is több „ellentámadást indított” szabálytalanság tekinteté­ben a vendégcsapat csatáraival szemben, s egy ilyen után a mér­kőzésvezető 4 méterest ítélt a ven­dégcsapatnak, amit Konrád I. érté­kesített. 6:4. A mérkőzés utolsó perceiben az Egri Dózsa labdatar­tásra rendezkedett be, s így az eredmény már nem változott. Az Egri Dózsában Denk, Pócsik, Bodnár és Bolya nyújtott jó telje­sítményt, míg a BVSC-ből Gyerő, Katona, Konrád I. és Konrád II. dicsérhető. Nádai végig jól vezette mérkőzést. (w) Salgótarjáni Kohász— Gyöngyösi Spartacus 5:0 (2:0) Gyöngyös, 500 néző. V.: Kévés. Gyöngyösi Spartacus: Lóczi — Trencsényi, Baranyi, Somod! — Pászti (Kévés), Treiber — Potye. Cziráki (Túri), Tompity, Farkas, Húgai (Keszthelyi). A megfiatalított hazai csapat 'for­más támadásai vezették be a mér­kőzést. A 9. percben, jó támadás végén, Potye beadását Cziráki lövi kapura és a vendégek kapusa ne­hezen üti szögletre, a bal alsó sa­rokból a ravaszan csavart lövést. Egymásután három szögletet is ki­harcol a hazai csapat, de a befe­jezésekbe mindig hiba csúszik. Nem sokkal később ismét Cziráki távoli jó lövését védi a vendégek kapusa. Az első 15 perc után ki­egyensúlyozottá válik a játék. A 21. percben a vendégek megsze­rezhetnék a vezetést, de a közép­csatár a jó ütemben kifutó Lócziba lövi a labdát. Ellentámadás során Treiber 20 méteres bombáját védi jó érzékkel a kohászok kapusa. Mindinkább fölénybe kerül a salgótarjáni együttes, s a 24. percben megszerzi a vezetést is. Somodi szabadon- hagyja szélsőjét, aki jó elfutás után középre ad, s a balösszekötő 18 méterről lő a jobbsarokba. 1:0. Ezután Lóczinak két alkalommal is minden tudására szüksége van, hogy megmentse kapuját az újabb góloktól. A 31. percben azonban védelmi hibából újabb gólt kap a Gyöngyösi Spartacus. Egy élesen előrevágott labdát Baranyi elrúg­hatna, de elengedi maga mellett, a vendégek közép csatára kiugrott, és a kifutó Lóczi felett a kapu köze­pébe lőtt. 2:0. A 36. percben jó hazai támadás indul el a pályán. Treiber szökteti de a IVagy mezőnyök, jó eredmények gyöngyösön az öt város atlétikai versenyén Vasárnap rendezték meg Gyön­gyösön a hagyományos öt város atlétikai versenyének harmadik fordulóját. Jászbe­rény versenyzői ugyan sajátos mó­don nem vettek részt, így csak négy város legjobbjai küzdöttek ezúttal a pontokért. A pontversenyt a 60 atlétával felvonuló Salgótarján nyerte, a Dienes, Szekendi, Takács és Poppé nél­kül kiálló Gyöngyös előtt. —— Az eredmények élén Domonkos Eri­ka 12,6 100-as teljesítménye áll. Csupán egy tized másodperccel maradt el a kiváló versenyző az I. osztályú szinttől és Bata Teréz több éve felálított megyei serdűlő csúcsától. Domonkos távolugrás­ban is élete legjobb, 508 cm-es ered­ményét érte el. Erdei és Lelik szin­tén jól futottak. Dömötör könnyen nyerte a 400 métert. Diszkoszve­tésben Halász-Harasi, gerelyhají­tásban Treiberné jutott túl a n. osztályú szinten. A férfi 100 m-t ismét a salgótar­jáni Szentkúti nyerte, de nagyon jól futott Népessi és Tőzsér is, aki 11,4-es eredménnyel beállította Ta­kács megyei serdülő csúcsát. A 800 méteres verseny érdekes­Eger 186 ponttal harmadik lett az I. osztályú úszó csapatbajnokságban sége a két kitűnő hatvani futó küzdelmén kívül Kiss Antal sze­replése volt, aki az előzőleg lefu­tott 3000 méter után, ezen a szá­júéra szokatlan számon is jó ered­ményt ért el. A 3000 méteres versenyt végig Kiss vezette, s 9 percen belüli idő­vel győzött. Az ifjúsági Tábi ugyancsak jó teljesítménnyel sze­rezte meg a 3. helyet. A dobószámokban Is volt meg­lepetés. Márkus egyéni csúccsal győzött Pelle ellen a súlylökésben, majd diszkoszvetésben 40 méteren felüli eredménnyel igazolta jó formáját. Czitrom T. kétheti ed­zéssel ért el figyelemreméltó ered­ményt. Kalapácsvetésben Fejes csak 17 centiméterrel maradt el a megyei csúcstól. Részletes eredmények: Női számok: 100 méteres síkfutás: 1. Domon­kos (Eger) 12,£, 2. Erdei (Eger) 13,3, 3. Lelik (Eger) 13,4 400 méteres síkfutás: 1. Dömötör (Hatvan) 67,8, 2. Volzovár (Sgt.) 69,2, 3. Juhász (Gyöngyös) 71. Távolugrás: 1. Domonkos (Eger) 508, 2. Erdei (Eger) 468, 3. Nivelt (Sgt.) 448. Magasugrás 1. Gadó (Sgt.) 136, 2. Köröskényi (Eger) 133, 3. Ruttkai (Sgt.) 130. Súlylökés: 1. Pozsgai (Sgt.) 1065, 2. Bakondi (Gyöngyös) 934, 3. Ha­lászi (Gyöngyös) 918. Diszkoszvetés: l. Halászi (Gyön­gyös) 3359, 2. Pozsgai (Sgt.) 3332, 3. Molnár (Sgt.) 3003. Szombaton és vasárnap Buda­pesten bonyolították le az I. osz­tályú CSB döntőit, amelyek több érdekes küzdelmet és jó eredményeket hoztak. A 100 mé­teres női gyorson például Madarász és Takács csatá­zott, s a végén az egri Frank Má­ria majdnem meg­lepetést szerzett. A második napon Katona két győzel- met is aratott; a 400 méter után a 200-as pillangó­úszás rajtjához állt fel és elsőnek ért a célba. Eredmények: Első nap. Női számok: 100 m gyors: 1. Madarász (FTC) 1:05, 2. Frank (Eger) 1:05,2, 3. Ta­kács (Dózsa) 1:06,4, 4. Erdélyi (Eger) 1:06,8. 200 m mellúszás: 1. Killerman (FTC) 2:54,1, ... 4. Bobori (Eger) 3:07,9. 4x100 m gyorsváltó: 1. FTC 4:29, országos csúcs... 3. Eger, 4:36,8. Férfi számok: 100 m gyors: l. Dobai (Dózsa) 57, ... 4. Bodnár (Eger) 59,6. 1500 m gyors: 1. Katona (Eger) 19:27,4; 2. Hornyánszki (Dózsa) 19:32 9. 4x100 m vegyesváltó: 1. Honvéd 4:28,8;... 4. Eger 4:44,9. Második nap. Női számok: 400 m gyors: 1. Frank (Eger) 5:21, 2. Egervári (FTC) 5:24,7. 4x100-as női vegyesváltó: 1. FTC 5:05,1 ... 3. Eger 5:24,4. Férfi számok: 400 m gyors: 1. Katona (Eger) 4:40,8, 2. Müller (Dózsa) 4:43,7. 200 m pillangó: 1. Katona (Eger) 2:31,7, 2. Kiricsi (Honvéd) 2:38,4,... 4. Szepesi (Eger) 2:50. 4x200-as gyorsváltó: 1. Dózsa 8:59,6,... 4. Eger 9:54,1. A pontverseny végeredménye: 1. FTC 282, 2. Dózsa 235, 3. Eger 186, 4. Honvéd 176. Ugyan e két napon folytak a küzdelmek az I. osztályú úszó CSB 5—12. helyéért. A kétnapos küzdel­mek végeredményeként a CSB- döntő 5. helyezettje a Budapesti Vörös Meteor lett; 175 ponttal. Vasas Dinamó— Honvéd Zalka SE 11:9 I. osztályú csapatbajrjoki ököl­vívó-mérkőzés, Budapest, 600 néző. Vezette: Nagy Lajos. Nagy érdeklő­dés nyilvánult meg a gyöngyö­siek részéről sors­döntő mérkőzés iránt, a csapatot sok szurkoló is elkísérte Buda­pestre. Mint már oly sokszor, ez a mérkőzés sem zajlott le simán, most is volt „mellékzörej’’, ame­lyet a Vasas Dinamó szolgáltatott. Ugyanis a Horváth I.—Mátéin talál­kozón a terem mennyezetvilágítá­sát „ismeretlen tettesek” kikap­csolták, így a második menet kö­zepén, szabályellenesen, Mateint hirdette ki .győztesként a mérkő­zésvezető. EREDMÉNYEK (elöl a Vasas Di­namó versenyzői): Lég sidy: Müller—Valkai. Valkai Gerelyhajítás: l. Treiberné (Gyöngyös) 3366, 2. Kurucz (Sgt.) 3140, 3. Bozóki (Gyöngyös) 3000. Férfi számok: 100 méteres síkfutás: l. Szentkúti (Sgt.) 11,2, 2. Népessi (Gyöngyös) 11,3, 3. Tőzsér (Gyöngyös) 11,4. 800 méteres síkfutás: l. Mester (Hatvan) 2:01,7, 2. Jáger (Hatvan) 2:02, 3. Kiss (Gyöngyös) 2:04. 3000 méteres síkfutás: 1. Kiss (Gyöngyös) 8:57,8, 2. Hertelendi (Sgt.) 9:08,8, 3. Tábi (Gyöngyös) 9:42. Távolugrás: Szentkút! (Sgt.) 623, 2. Almáshegyi (Sgt.) 622, 3. Sándor (Sgt) 603. Magasugrás: 1. Sándor (Sgt.) 175, 2. Almáshegyi (Sgt.) 170, 3. Ba­gyinszki (Sgt.) 155. Súlylökés: l. Márkus (Gyöngyös) 1192, 2. Pelle (Gyöngyös) 1185, 3. Mészáros (Gyöngyös) 1089. Diszkosz vetés: 1. Márkus (Gyön­gyös) 4017, 2. Moravszki (Sgt.) 3822, 3. Czitrom (Gyöngyös) 3803. Gerelyhajítás: 1. Nagy (Gyöngyös) 4652, 2. Tőzsér (Gyöngyös) 4488, 3. Mészáros (Gyöngyös) 4458. Serdülő gerely: 1. Varga László (Sgt.) 3696, 2. Halász László (Sgt.) 3342,, 3. Né- medi László (Sgt.) 2932. Kalapácsvetés: 1. Fejes (Gyön­gyös) 4117, 2. Vehovszki (Sgt.) 3728, 3. Toldi (Sgt.) 3179. Serdülő kalapácsvetés: (5 kg) 1. Némedi László (Sgt.) 4354. Pontversenyben: 1. Salgótarján 128,5 pont, 2. Gyöngyös 119,5, 3. Eger 43, 4. Hatvan 26 ponttal. Komiéi Károly Ökölvívás végig irányította a mérkőzést, ke­mény ütései elől Müller menekült. Pontozással győz Valkai. 0:2. Harmatsúly: Jenerniczki—Kleno- vits. Klenovits az első menetben ügyes elhajlásokkal védte ki Je­nerniczki hatalmas balhorgait és sokszor megsorozta ellenfelét. A második menetre azonban elké­szült erejével és a kiütés sorsára jutott, a válogatott formában öklö­ző Jenerniczkivel szemben. 2:2. Pehelysúly: Nagy K.-Pampuk. A mérkőzés elején hatalmas ütésvál­tásokat láthatott a közönség. Nagy K. háromszor is a padlóra került. Később a nagy kedvvel küzdő el­lenfelek elkészültek erejükkel és csak dulakodás folyt a szorítóban. Némi Pampuk-föJény mellett, dön­tetlent hirdetett ki a mérkőzésve­zető. 3:3. Könnyűsúly: Baranyai—Pék. Az újonc Pék jól megállta helyét a vá­logatott Baranyaival szemben. A tapasztalt Baranyai győzelme azon­ban egy percig sem volt vitás. 5:3. Kisváltó súly: Szentkirályi-Tóth I. Nagy küzdelem folyt a szorító kö­telek között. Tóth ismét válogatott formában öklözött, Szentkirályira Tompityot a középen, aki egy csel­lel elmegy a középhátvéd mellett, de 15 méterről leadott lövése elzúg a bal sarok felett. A második félidőben a vendég­csapat kezdet* jobban. A 46. perc­ben meleg helyzet támadt a hazai kapu előtt, amit nehezen tudtak a védők szögletre tisztázni. A Spar­tacus csatársora csak rajtaütés­szerű támadásokkal kísérletezik, míg a Salgótarjáni Kohász az 53. percben tovább növeli a gólok szá­mát. A védelem lest reklamálva, leállt, mialatt a jobbszélső elfutott, középre ívelt a balösszekötőnek, az átadta a labdát a tisztán álló bal­szélsőnek, aki 8 méterről a kifutó Lóczi mellett a bal felső sarokba lőtt. 3:0. A közönség sokat bosszankodott a gyöngyösiek gyenge játékán, amely miatt a 73. percben újabb gólt ért el a vendégcsapat. A ko­hász balszélsője elfutott, s a kifutó Lóczi felett 18 méterről a kapura ívelt. A labda a felső kapufa lécé­ről pattant a gólvonalon túlra. 4:0. A 77. percben óriási védelmi hi­bából esett az 5. salgótarjáni gól. A jobbösszekötő elindult a félvo­nalról, háron védőt kicselezett, majd Lóczit is otthagyta, s a lab­dával az üres kapuba sétált. 5:0. A mérkőzés mezőnyjátékkal ért véget. A mindig fölényben játszó, technikailag és taktikailag képzet­tebb vendégek még ilyen arányban is megérdemelten győztek, a szét­eső és kiábrándítóan mozgó hazai együttessel szemben. A Gyöngyösi Spartacusból Tren­csényi, Pászti, Cziráki és Tompity nyújtott elfogadható teljesítményt. Kévés jól vezette a mérkőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Az ökölvívó CSB műsora A Magyar ökölvívó Szövetség­ben csütörtökön sorsoláson meg­állapították az 1961. évi I. osztályú ökölvívó CSB-mélkőzés sorozatát. Első forduló 1961. október 1: Hon­véd Zalka SE—Vasas, Budapest, Honvéd—Csepeli Vasas, Újpesti Dó­zsa—Vasas Dinamó, Kaposvári Dó­zsa—MTK. Második forduló, októ­ber 8: K. Dózsa—Zalka HSE, U. Dózsa—Bp. Honvéd, MTK—Vasas V. Dinamó—Csepel. Harmadik for­duló, október 22: Zalka HSE—U. Dózsa, Bp. Honvéd—K. Dózsa, Va­sas—V. Dinamó, Csepel—MTK. Ne­gyedik forduló, október 29: Bp. Honvéd—Zalka HSE, K. Dózsa—U. Dózsa, Csepel—Vasas, MTK—V. Dinamó, ötödik forduló, november 12: MTK—Zalka HSE, V. Dinamó —Budapesti Honvéd, Csepel—U. Dózsa, Vasas—K. Dózsa. Hatodik forduló: november 19: Zalka HSE —V. Dinamó, Bp. Honvéd—MTK, U. Dózsa—Vasas, Kaposvári Dózsa— Csepel. Hetedik forduló no­vember 26: Csepel—Zalka HSE; Vasas—Bp. Honvéd, MTK—U. Dó­zsa, V. Dinomó—K. Kózsa. Közepes színvonalú játékot hozott az Ózdi Kohász—Egri Dózsa találkozás Ózdi Kohász— Egri Dózsa 2:1 (0:0) Eger, 2000 néző. V.: Simon dr. Ózd: Katona — Budai. Szurdok! I., Hajner — Gyárfás, Siska - Bor- bás II., Csernai, Zalai, Ferdinánd (Szendrei), Szurdoki n. (Kismar­ton). Edző: Kálnai László. Eger: Szűcs — Szász, Lisztóczki, Révász — Várallyay, Boros — Hid- végi, Usztöke, Nagy I., Hanus (Szabó), Nagy H. (Tardi). Edző: Nagy István. Eger kezdett jobban, Hanus, Nagy I., Usztöke összjáték után az utóbbi lövés alig szállt kapu mellé. Ózd ebben a já­tékrészben szór­ványosan táma­dott, támadásai­ból hiányzott az átütő erő. Borbás II. elől egy ízben Váralyay az utolsó pillanatban szögletre mentett, majd a 21. perc­ben Ózd lesgólt ért el. A 22. perc­ben Hanus már csak Katonával állt szemben, de a csatár közvet­len közelről a kapusba lőtte a lab­dát. A másik oldalon Szűcs védte szépen Zalai nagy erejű lövését. A félidő végéig unalmas mezőnyjáték folyt a pályán, ebben az időben csak a védelmek jeleskedtek. A második félidőben mindkét csapat játékosokat cserélt, ez meg is látszott a játék színvona­lán, a második félidő első részében Ózd némi mezőnyfölényt harcolt ki, Borbás II. szép beadását Gyár­fás a kapu torkából csúnyán fölé lőtte, majd Csernai szabadrúgását a felső kapufa mentette. Eger is vezetett néhány jó támadást, Tardi egyszer rászámoltak. A népszerű Púpos imponáló fölénnyel nyert. 5:5. Váltósúly: Mátéin—Horváth I. Má­téin az első menetben kihajtotta magát. A második menetben Hor­váth szépen feljött, amikor a mennyezetlámpa kialudt és a ve­zető bíró, az addigi .ponteredmény alapján, szabálytalanul Mateint hirdette ki győztesként. 7:5. Hagy váltó súly: Nagy J.-Lampert. Lampert nagyon akart, de sokszor szabálytalankodott. így a második menetben, sorozatos szabálytalan­kodás miatt leléptették. 9:5. Középsúly: Mohácsi-Horváth n. Mohácsi állandóan üldözte a félén­ken öklöző Horváthot és pontozás­sal győzött. 11:5. Félnehézsúly: Wallenhoff er—Ár­vái. Árvái hatalmas ütései rendre betaláltak. Wallenhoffer nem talált ellenszert és fedezékbe vonult. Pon­tozással győz Árvái. 11:7. Nehézsúly: Bárdi—Gulyás. Gu­lyás hatalmas ütéseitől Bárdi há­romszor a padlóra került, s így a második menetben edzője feladta a mérkőzést. 11:9. MARINKA LAJOS jó helyzetbe került, egyedül tört a kapu felé, lövés helyett beadni akart, beadása azonban Szurdoki I. lábáról pattant a mezőnybe. Majd Várallyay nagy lövését Katona csak nehezen védte. A 14. percben az Ózd gólt ért el. Kismarton át­adását Zalai az egri védőktől kí­sérve. a kapu baloldalába lőtt. 1:0. Később Csernai elől Várallyay szögletre mentett. Kismarton ívelte befelé a szögle­tet, Szűcs remek érzékkel Siska fejéről szedte le a labdát. A 25. percben újabb gólt ért el a ven­dégcsapat. Csernai átadásával Szendrei elfutott, és a kifutó Szűcs mellett élesen a jobb sarokba lőtt. 2:0. Ettől kezdve Eger vette át a játék irányítását, Usztöke nagy lövése alig kerülte el a bal alsó sarkot, majd a másik oldalon elő­revágott labdára Csernai futott, már csak Szűccsel állott szemben, de a csatár nagy helyzetből kapu mellé lőtt. Majd Borbás II. elől Szűcs vetődéssel tisztáz. A 75. perc­ben Szabó jó labdával ugratta ki Usztökét, Katona kivetődött kapu­jából, a labda Hidvégi elé került, aki közelről, de rehéz szögből a bal sarokba lőtt. 2:1. Továbbra is a hazaiak támadtak többet, veszélye­sebben, de a pepecselő támadósor ezúttal már nem bírt az ózdiak ke­mény védelmével. A 80. percben Hidvégit a 16-os vonalnál szabály­talanul akasztották a vendégek vé­dői, a szabadrúgásnak Nagy I. fu­tott neki, ejtett lövését azonban Katona bravúrosan szögletre ütötte. A 85. percben Szabó a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki. a csatár már csak Katonával állt szemben, de a kapusba lőtte a lab­dát. Hazai támadások közepette ért véget a mérkőzés. A két csapat találkozója a má­sodik félidőben mutatott játék ké­pe alapján, erős iramú, közepes színvonalú játékot hozott, az eg­riek, kis szerencsével, döntetlent érhettek volna el. A vendégcsapat még most sem árult el jó csapatteljesítményt, amely nem kecsegtető az NB I. bajnoki rajtja előtt. Jók: Katona, Siska, Szurdoki I.-, Csernai, illetve Szűcs, Szász, Ré­vász, Usztöke és Tardi. Nagybátonyi Bányász— Egri Dózsa vegyes 4:1 (2:1) Eger. 1500 néző. V.: Nagy L. Nagybátony: Bojuhovszki. (Orosz) — Molnár, Szántó, Stull — Sereg, Tari — Veres, Huszár, Pónyi, Gon­dos, Román (Pokozni). Eger: papp (Erdélyi) — Szegedi, Vince, Sztregova — Osváth, Kele­men — Handó, Borkai, Miskolczi I, Balázs, Juhász. Az egriek fiatal gárdája mindkét félidőben gyengébb teljesítményt nyújtott a szokottnál, bár a ven­dégcsapat minden részében felül­múlta a hazaiakat. Góllövők: Huszár (2), Veres (1), Pónyi (l), illetve Juhasz. Jók: Bojuhovszki, Szántó, Hu­szar, Gondos, illetve Papp, Handó, Miskolczi I•, Juhász. <B. B.) ...Ugyanebben a pillanatban ért oda a hajmán is, hatalmasat billent a csónak, ormótlan, kurta láb kapaszkodott az oldalán... ... Tartalék fegyveremet lövésre emeltem, de a kajmán akkorát rántott a csónakon, hogy egyensúlyomat vesztve, ha­nyatt zuhantam... «ÁAAAMAAAAA- ✓v'v\ ’ . V>A/VvVVVVV*vVV'v*v'V.-v'vV AAAAA/W