Népújság, 1961. június (12. évfolyam, 127-152. szám)

1961-06-21 / 144. szám

6 NEPÜJSAO 1961. június 21., szerda $§f%cA 4 menyei labdarúgó-bajnokság eseményei: Döntetlen a Honvéd Korvin SE—Petőfibánya rangadó — Bélapátfalván l:l-es állásnál levonult a Honvéd Dobó SE — A HVSE 4:l-re verte a Lőrinci Elektromost A megyei labdarúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójára kerül sor a hét végén. Az Egír Spartacus— Egri Előre találkozót szombaton játszották le, amelyen a 11. fél­időben feljavult szövetkezeti csa­pat megérdemelt győzelmet ara­tott. Verpeléten nagy érdeklődés kísérte a már ■>ajnok Petöfibá- nya vendégsze­replését. A két Csapat változatos, izgalmas harcot vívott egymással, s a mérkőzés vé­gül is 0:0 arányú döntetlennel ért véget. Hasonló módon végződött az Apc—Füzesabony találkozó is. Bél­apátfalván a 87. percben félbesza­kadt a mérkőzés. l:l-es állásnál ugyanis a játékvezető 11-est ítélt a vendégcsapat ellen, mire az levo­nult a pályáról. A Honvéd Zalka SE nagyszerű csatár játékban, 6:0 arányban diadalmaskodott a Gyön­gyösi Bányász felett, míg a hajrá­ra kitűnő formába lendült Hatvani VSE a vártnál könnyebben nyert az ugyancsak szépen szereplő Lő­rinci Elektromos ellen. Recsk Sely­pen is győzni tudott, s megerősí­tette helyét a középcsoportban. míg a Tiszafüredi Petőfi a H. Kinizsi ellen szerezte meg a bentmaradás- hoz szükséges bajnoki pontokat. Honvéd Zalka SE— Gyöngyösi Bányász 6:0 (0:0) Gyöngyös, 500 néző. V.: Szabó Z. Honved: Békeffi m. — Kiss, Beier, Köves — László, Tóth I. — Kardos, Csányi, Viszt, Róth, Ka- mondi. Edző: Farkas Géza. Bányász: Kiss — Varga I.; Fal- esik, Laboda — Juhász, Bodó — Dugnovics, Varga n., Vörös, Bo- rosi Eperjesi. Edző: Kovács Tibor. Kezdetben a Bányász harcolt ki némi fölényt, főleg balszámya ré­vén veszélyeztetett. 10 perc eltel­tével azonban mindinkább belelen­dült a Honvéd, s egymás után négy szögletet ért el. A félidő végéig a Honvéd táma- dósorának és a Bányász védelmé­nek hatalmas harcát láthatták a nézők, amelyben a Bányászok többször átlépték a kemény játék határát. A II. félidőt fergeteges Honvéd- rohamok vezették be, s a fölény a 41. percben góllá érett: Kamondi átadását Viszt lőtte a hálóba. 1:0. Nem sokkal később László átadá­sát értékesítette a kitűnő formában levő középcsatár. 2:0. A gyors gólok letörték a Bá- nvászt, s ettől kezdve nagy fölény­ben játszott tovább a Honvéd és érte el góljait. A 67. percben Kardos talált a hálóba: 3:0, majd a 80. percben Csányi beadását Róth vágta a ka­pu közepébe. 4:0. . „ ^ A 83. percben Viszt büntetőjét Kiss bravúros vetődéssel hárította, rögtön utána azonban Kardos jó labdájával Csányi ugrott meg, 6 a meglepett védők mellett* a jobb alsó sarokba lőtt. 5:0. Az utolsó gól a 88. percben esett Viszt lövéséből. 6:0. A Honvéd-csapat ilyen arányban Is megérdemelten győzött. Jók: Viszt (a mezőny legjobbja), Seíer. Köves László, Kardos, Ka­mondi, illetve Kiss. Varga I-, Ju­hász, Borost, Eperjesi. Szabó játékvezető megbízhatóan látta el feladatát. MARINKA LAJOS Tiszafüred— Hatvani Kinizsi 3:1 (2:1) Tiszafüred, 1500 néző. Vezette: Ijsmbosi. Tiszafüred'. Tóth IX — Csorna, Tóth I., Kiss - Balogh n., Ferge - Horváth, Szamosvári, Ignácz, Me­gyeri, Fótos. Edző: Gombácsi Z. Hatvan: Bata - Szécsényl, Sár­közi, Takács - Drabos, Koczak — Szaka. Nagy, Szendi, Szlgetváry. Malik. Edző: Vágó Zoltán. Kezdés után rögtön a hazaiak veszélyeztettek, a 3. percben Fótos jó helyzetben fölé lőtt, a másik oldalon Szendi lövése jutott ha­sonló sorsra. Ezután változatos küzdelem ala­kult ki, az első gól nagy védelmi hibából esett: Szécsényitől elpat­tant a labda, és Fótos nagy erű­vel a hálóba lőtte. 1:0. Két perc múlva egyenlített a Ki­nizsi: Szendi, a kifutó Tóth II. mellett laposan lőtt a hálóba. 1:1. A hatvaniak nem sokáig örülhet­tek az egyenlítésnek, mert a 19. percben ismét Tiszafüred jutott ve­zetéshez: Horváth lövését Bata ki­ejtette és a szemfüles Fótos a há­lóba bombázott. 2:1. Szünet után hatvani támadások Jellemezték a mérkőzést, a vendé­gek csatárai a mezőnyben jól ado­gattak, a kapura azonban nem je­lentettek sok veszélyt. Az 54. perc­ben hatvani támadások közben ti­szafüredi gól következett: Ignácz átadását Fótos értékesítette. 3:1. Mezőnyjátékkal ért véget a mér- kő zés. A hazai csapat jobb támadósora révén rászolgált a győzelemre. Jók: Csorna, Ferge, Fotos, illetve Hagy, Szendi, Malik. Lombosi jól vezette a mérkőzést. MIKLOSVÁRI ZOLTÁN Honvéd Dobó SE— Bélapátfalva 1:1 (0:0) Félbeszakadt. Bélapátfalva. Vez.: ' Dósa. Honvéd. Présing - Kovács, Ala­xai. Szarka — Laczkó, Lőrincz — Csermák, Juhász, Hack, Csendes, Enoch. Edző: Csutak Emil. Bélapátfalva: Mező - Durzó, Ba­ranyi, Barta I. - Antal, Sólyom - Kiss, Barta II., Molnár, Kelemen, Mihály. Edző: Dombóvári András. Az. első negyedóra a Honvéd je­lentős mezőny fölényevei telt el, utána azonban fokozatosan feljött a bélapátfalvi csapat és sok jó tá­madást vezetett a vendégek kapu­jára. A 7^ percben Molnár labdájával Mihá^jUgrott ki, és mintegy 8 mé­terről a hálóba lőtt, a partjelző azonban előzőleg lest intett, és a játékvezető nem ítélt gólt. A félidő végéig a hazaiak kezde­ményeztek többet, a Honvéd vé­delme azonban kitűnően zárt. Szünet után bélapátfalvi támadá­sok közepette az egriek értek el gólt: az 53. percben Enoch ugrott ki egy labdával, és 8 méterről, ne­héz szögből, a bal sarokba vágta. 1:0. Ezután egy darabig még a Hon­véd maradt támadásban, de újabb gólt nem tudott elérni. A félidő közepétől ismét Bélapátfalva lett a kezdeményező fél, és a 85. perc­ben sikerült egyenlítenie: Molnár lövését Présing Barta elé ütötte, a csatár fordulásból leadott lövése a kapufán csattant, majd a vissza­pattanó labdát Mihályi nagy erővel a léc alá bombázta. 1:1. A 87. percben az előretörő Mol­nárt Kovács „letalpalta” a büntető területen belül. A játékvezető ha­tározottan a 11-es pontra mutatott. A honvéd-játékosok körülvették a játékvezetőt és a 11-es jogosságát vitatták. Mivel a partjelző is jelez­te a szabálytalanságot, Dósa kitar­tott ítélete mellett, mire a vendég­csapat levonult a pályáról. A H. Dobó SE csak az első 20 percben nyújtott jó teljesítményt, utána azonban mindinkább a lel­kes hazaiak harcoltak ki fölényt, s rászolgáltak volna a győzelemre. Jók: Alaxai, Hack, Enoch, illetve Durzó, Baranyi, Sólyom, Mihály. Dósa több hibát vétett, s ebben főleg partjelzői, voltak a ludasok. KUDLÁK ISTVÁN Honvéd Korvin SE— Petőiifoánya 0:0 Verpelét, 1200 néző. V.: Koncz. Honvéd: Vasas — Hutás, Ács, Gulyás — Czuczor, Merkli — Hor­váth, Barócsi, Remport, Molnár, Kozma. Edző: Mészáros Bertalan. Petőfibánya: Kovács — Veres, Paraszt, Forgács — Tóth I.; Takács — Fehér, Alattyáni, Sándor, Tóth n., Bócsó. Edző: Wämser Gyula. A hazaiak kaptak hamarább láb­ra, szép támadásokat vezettek, de a lövéseket nem kísérte szerencse. 10 perc elteltével feljöttek a vendé­gek, és három szöglet is jelezte fölényüket A 18. percben Molnár nagy helyzetben hajszállal mellé lőtt, a másik oldalon Fehér lövése zúgott el a kapufa mellett. A félidő második szakaszában jó iramú mezőnyjáték folyt a pályán- lövések nélkül. Szünet után nagy nyomás nehe­zedett a vendégek kapujára. A petőfibányai védelem sokat volt játékban ekkor, de védőfalukat nem tudták áttörni a verpeléti csatárok. A mérkőzés vége felé Is­mét kiegyensúlyozottá vált a küz­delem, a vendegek több jó táma­dást vezettek, Vasas azonban rend­re hárította a lövéseket. Petőfibánya ezen a mérkőzésen főleg a védekezésre fektette a hangsúlyt. Sándor hátravontan, a védelemnek jegített. A találkozó színvonalas küzdelmet és igazsá­gos döntetlen eredményt hozott. Jók: Gulyás, Czuczor, Vasas, Merkli, BarócsU Horváth■, illetve Kovácsi Paraszt, Alattyáni, Sándor, Veres. A játékvezetői hármas kitűnően látta el feladatát. VITÉZ DEZSŐ Apci Vasas—Füzesabony 0:0 Apc, 800 néző. Vez.: Megyeri. Apc: Pandúr — Mihályi. Kovács 11., Kovács I. — Lengyel, Baranyi — Plessek, Bagó, Balogh, Csirke, Rácz. Edző: Takács László. FVSC: Bocsi — Csuhái I., Kakuk, Csuhái II. — Gál, Túróczi — Erőss, Molnár, Csontos, Gulyás, Kovács. Edző: Túróczi János. Füzesabony kezdett jobban, egy ízben Gulyás nagy lövése hajszál­lal zúgott el a kapu fölött, majd fokozatosan feljött Apc, és me­zőnyfölényt harcolt ki. A 10. perc­ben Csirke elől kifutással mentett a kapus, majd Plessekkel szem­ben gyors beavatkozással hárított a füzesabonyi :apuvédő. Szünet után ismét hazai roha­mok következtek, a csatárok azon­ban nem bírtak a jól záró füzes­abonyi védelemmel. A 65. percben Rácz kicselezte a védőket, de óriá­si helyzetben, három méterről fölé durrantott. Ebben a játékrészben a vendégek sokszor 8—9 emberrel védekeztek — sikerrel. A nagy hőség alaposan rányomta bélyegét a játékra, s így eléggé gyenge iramú és színvonalú küz­delem folyt a pályán. Jók: Pandúr, Kovács II., Kovács 1., Mihályi, Rácz, illetve Bocsi (a mezőny legjobbja), Csuhái 11., Ka­kuk, Gulyás. Megyeri játékvezető hiba nélkül vezette a mérkőzést. KOMAROMI TIBOR Egri Spartacus— Egri Előre 1:0 (1:0) Eger, 300 néző. Vez.: Bolyki. Spartacus: Boros — Nagyszalóki, Bóta, Bozsik — Somody, Mester — Árvái, Srej, Szántó, Kárpáti, Pócsi. Edző: Román Péter. Előre: Kelemen — Lezsák, Mata, Kerékgyártó — Túrái, Palotai — Tóth, Koródi, Hevér, Kréti, Kiss. Edző: Kovács László. Hatalmas iramban indult a mér­kőzés, amolyan igazi hazai rang­adó-küzdelem alakult ki. Kezdet­ben az Előre narcolt ki fölényt, de körülményeskedő támadósora nem bírt a kitűnően záró Spartacus- védelemmeL A félidő utolsó perceiben meg­változott a játék képe, feljött a Spartacus, s rögtön gólt ért el: jobboldali támadás végén a bal- összekötő helyén futó Srejhez ke­rült a labda, aki át csetlett-bötlött a védőkön és mintegy 8 méterről a kapu jobb alsó sarkába helyezte a labdát. 1:0. Szünet után tovább fokozódott a játék irama, heves küzdelem folyt a pályán. Általában a Spartacus irányította a harcot, az Előre csak szórványos előretörésekkel kísérle­tezett, ezeket azonban rendre szét­rombolta a védelem. Az utolsó negyedórában kiegyen­súlyozottá vált a játék, feljött az Előre, de az egyenlítésre már nem futotta erejéből. Mindent egybevetve: az E. Spar­tacus második félidőben mutatott jobb játéka alapján, rászolgált az egygólos győzelemre. Jók: a közvetlen védelem, Somo­dy, Pócsi, Srej, illetve Matdi Ke­rékgyártó, Tóth, Kréti. A játékvezető, néhány apróbb hibától eltekintve, jól vezette a mérkőzést. HVSE—Lőrinci 4:1 (1:0) Hatvan. Vezette: Szamosvölgyi. Recsk—Selyp 4:2 (0:1) Selyp. Vezette: Zagyvái. n hét végén újabb nagyszabású úszóversenyre kerül sor Egerben Szombaton és va­sárnap Egerben ren­dezik meg az I. osz­tályú úszó CSB első fordulójának küz­delmeit, az Ü. Dó­zsa, Egri Dózsa, III. Kerület, Bp. Vörös Meteor, Bp. Vasas és a Debreceni VSC legjobb versenyzői­nek részvételével. Az olimpiai ver­senyszámokban kiírt viadalon számonként és sportkörönként egy-egyversenyző állhat rajthoz. Az idén két csoportra osztották a CSB mezőnyét, s a csoportok el­ső két helyezettje jut majd a bu­dapesti döntőbe. Az egri versenyen kitűnő küzdelmeket láthat majd a közönség! íme a műsor. Szombat: 100 m női gyors, 100 m férfi gyors, 200 m női mellúszás, 50 m újonc leány gyors, (kiegészítő szám) 50 m újonc fiú hát (k. sz.) 100 m ifj. férfi gyors (k. sz.), 100 m ifj. női mellúszás (k. sz.), 100 m férfi hát, 100 m női pillangó, 1500 m férfi gyors, 4x100 m női gyors­váltó, 4x100 m férfi vegyesváltó. A verseny pontosan 18 órakor kez­dődik. Vasárnap: 400 m férfi gyors, 100 m női hát, 50 m újonc leány mellúszás (k. sz.), 50 m újonc fiú gyors (k. sz.), 200 m férfi pillangó,. 400 m női gyors, 50 m újonc leány hát (k. sz.), 50 m újonc fiú pillangó sz.), 200 m férfi mellúszás, 100 m serdülő fiú pillangó (k. sz.), 100 m serd. leány mellúszás (k. sz)., 4x100 m női vegyesváltó, 4x200 m férfi gyorsváltó. A verseny pon­tosan 15 órakor kezdődik. A megyei labdarúgó-bajnokság állása az utolsó forduló előtt: A gyöngyösi járásban kézilabda, röplabda és teke sportágakban, nagyszámú versenyző részvételével — színvonalas versenyek kereté­ben —■ rendezték meg a spartakiád járási döntőit. Eredmények. Kézilabda. Férfiak: 1. Gyöngyössolymos, 2. Karácsond, 3. Atkár, 4. Gyöngyös­halász. Nők: 1. Gyöngyöshalász, 2. Atkár, 3. Gyöngyössolymos. Röplabda. Férfiak: 1. Mátrafüredl MEDOSZ. 2. Adács, 3. Atkár, 4. Vécs. Nők: 1. Adács (ellenfél nélkül). Teke. Férfi csapat: 1. Nagyfüged, í. Karácsond, 3. Atkár. Férfi egyéni: 1. Széplaki József (Adács), 2. Nagy János (Nagyfüged), 3. Czene László (Gyöngyössolymos.) Női csapat: l. Gyöngyössolymos (ellenfél nélkül). Női egyéni: i. Fuxreiter Ilona, 2. Mikola Ella, 3. Szabó Mária (mind Gyöngyös­solymos.) Vízilabda 1. Petőfibánya 29 21 4 4 71:17 46 2. H. Zalka SE 29 18 6 5 65:20 42 3. Lőrinci 29 17 7 5 58:29 41 4. H. Dobó SE 28 17 3 8 58:33 37 5. H. Korvin SE 29 15 7 7 49:29 37 6. HVSE 29 15 5 9 60:30 35 7. FVSC 29 12 5 12 49:55 29 8. Recsk 29 12 3 14 39:52 27 9. E. Spartacus 29 9 8 12 27:38 26 10. Gy. Bányász 29 8 8 13 30:45 24 11. H. Kinizsi 29 9 5 15 45:61 23 12. Apc 29 7 9 13 30:50 23 13. Tiszafüred 29 9 4 16 42:69 22 14. Egri Előre 29 8 5 16 32:52 21 15. Selyp 29 6 4 19 25:55 16 16. Bélapátfalva 28 4 5 19 15:60 13 A Bélapátfalva­-H Dobó SE fél­beszakadt mérkőzés eredményét nem számítottuk be. Az országos ifjúsá­gi vízilabda-bajnok­ság hétvégi forduló­jában az Egri Dózsa mindkét csapata szerepelt. Az első csapat nagyszerű küzdelemben Bu- pesten legyőzte az FTC együttesét, míg a fiatalabbak Eger­ben a gyenge játék­erőt képviselő VTSK- mérték össze tudásukat és gól­záporos győzelmet arattak. I. OSZTÁLY EGRI D. I.—FTC I. 2:1 (1:0, 0:0, 1:1, 0:0) Budapest, vezette: Rusorán I. Eger: Cseh II. — Cseh I. Szepesi — Bobori — Bodnár H., Csikász, Urbanovics. Csere: Mártonffy II. A kitűnő formában levő és hét­közben a nagy csapat ellen jól ját­szó egri ifik a vártnál nehezebben győztek. A csapat játékán időn­ként a fáradtság jelei mutatkoztak. Csak nehezen lendültek játékba az egri fiúk, bár ebben az uszoda hi­deg vize is közrejátszott. A har­madik negyed közepén ember­előnybe került az FTC, az előnyét azonban a mérkőzés végéig nem tudta kihasználni! Ebben a részben már kitűnő tel- A=;íi.ményt nyújtott a csapat, föle? Cseh II-őt illeti dicséret, aki sok nehéz labdát tett ártalmatlanná. Nem kis része van a győzelem­ben! A gólokat Szepesi és Csikász szerezte. Egyénileg Cseh II. és Cseh I. teljesítménye áll az élen. n. OSZTÁLY EGRI D. H.—VTSK 13:1 (4:0, 2:1, 3:0, 4:0) Eger: Dani —■ Baranyai, Bánhidi, — Szölgyémi — Kovács, Ali, Szől- lősi. A minden tekintetben jobb, ki­A VAMOSGYÖRKI Termelőszö­vetkezet 90x90 átmérőjű, bármilyen hosszú rönk fűrészárura történő fa fel vágását vállalja. Mindennemű bútorfát 0,75 mm-től 4 mm-ig fur­nérnak késelve bérbevágásba fel­dolgozunk. Cím: Mezőgazdasági Termelőszövetkezet, Vámosgyörk, telefon: 9. kiskunfélegyházi, vagy Gztállnvárosi 2 szoba, összkomfor­tost cserélek hasonló egrivel, vagy gyöngyösivel. Nagy Barna, Kiskun­félegyháza, Kossuth u. 4. ____ FOR D személygépkocsi sürgősen eladó, 12 ooo-ért, Eger, Szederkényi Nándor u. 21. KÉPESÍTETT KÖNYVELŐT KE­RESÜNK AZONNALI BELÉPÉS­RE FIZETÉS MEGJELÖLÉSSEL, LEVELEKET KÉRJÜK: TANGAZ­DASÁG, ATKAR CÍMRE. ÚTI­KÖLTSÉGET FELVÉTEL ESETÉN TÉRÍTÜNK. ELCSERÉLNÉM 72. számú szoba, mat, hasonlóért. Eger* Lenin u. konyhás lakáso­ELADÓ sürgősen házhely, faáru, építőanyag, Prucznál, Eger, Május 1. u. 58. TELEPVEZETŐT villanygépek­hez értő szakembert az egri szennyvíztelepre felveszünk. 2 szo­ba, konyha, kertes, szolgálati la­kást biztosítunk azonnalra. Je­lentkezés önéletrajzzal, levélben vagy személyesen: Egri Vízmű és Gyógyfürdő V„ Eger. KÜLÖNBEJARATÜ bütorozott albérleti szoba férfinek kiadó. Eger, Május 1. u. 52. FEKETE Pannónia, 59-es kiadás, eladó. Sípos, Verpelét, Ifjúság út­ja, B. épület 4. EBÉDLÖBÜTOR 5000-ért* Stü könyvszekrény igényesnek 10 000- ért eladó. Eger, Szovjethadsereg u. 32. A petőfibányai női kézilabda-csapat Az idd megyei női kézilabda-bajnokság egyik meglepetését a Petőfibányai B a n y á s z csapata szolgáltatta: a tavaszi idény befejeztével az Egri Lendület és az Egri Helyiipar mögött szilárdan tartja a harmadik helyet. Egy-egy mérkőzésen szép fejlődésről tettek bizonyságot a petőfibányai lányok. Ké­pünk a csapat egyik edzésén készült, Pintér István edző irányításával a pontos labdatovábbitast gya­korolják a játékosok. (Foto: Kiss Béla) TANÁR család diáklányokat tel­jes ellátással elvállal Egerben. Cím: a Kiadóban. A Fodor József Egészségügyi Szakiskola (Budapest, III., San Marco u. 48-50.) FELVÉTELT HIRDET 1961* szeptember 15-én kezdődő 2 ÉVES KÖZEGÉSZSÉG­ÜGYI, JÁRVÁNYÜGYI ELLENŐRZŐ TANFOLYAMRA. Jelentkezési korhatár: 18—32 év. Nők és férfiak egyaránt jelentkezhetnek. A felvételhez szükséges iratok: érettségi bizonyít­vány, születési anyakönyvi kivonat, önéletrajz, ható­sági orvosi és vagyoni bi­zonyítvány, iskola, illetve munkahely ajánlása. A kérvények beküldési ha­tárideje: 1961. július 31* A felvételi vizsga tárgya: általános gimnáziumi ké­mia és biológia anyaga. Időpontja: 1961. augusztus második fele. Minden fel­vett hallgató ingyenes élel­mezésben és tankönyvel­látásban részesül. Az isko­la a rászorulóknak, a fé­rőhelyektől függően, kol­légiumi ellátást biztosit. A végzett hallgatókat az Egészségügyi Minisztérium elhelyezi. A tanfolyam után másfél év szakmai gyakorlat kötelező, ennek tartama alatt a besorolás szerinti illetmény minden­kit megillet. tűnőén játszó egri fiatalok szinte tetszés szerint dobálták góljaikat: Szölgyémi 5, Bánhidi 4, Baranya! 3 és Ali révén. Valamennyien dicséretet érde­melnek, de külön is ki kell emel­nünk Szölgyémi nagyszerű teljesít­ményét. * Az egri városi vízilabda-bajnok­ságban hétfőn lejátszották a har­madik fordulót is. Eredmények. Hajtóműgyár—Finommechanika 8:4 Vezette: Székely. A két csapat találkozója színvonalas küzdelmet hozott, a Hajtóműgyár csapata jobban kihasználta helyzeteit. G: Madarassi 4, Tassy 3, Fodor, illet­ve Rapcsók 2, Kiss és Utassy I. Kisker—Építők 5:4 Vezette: Lakatos. Ezen a mér­kőzésen a valamivel szerencsésebb csapat győzött. Döntő volt Bán nagy gólképessége. G: Bán 4, Hargitai, illet Zsemlye 2, Kusner, Generál. A bajnokság állása: 1. Hajtóműgyár 3 3 ------- 32:14 8 2. ÉDítők 3 1 — 2 16:13 2 3. Finomm. 3 1—2 7:15 2 4. Kisker. 3 1 — 2 9:22 2 A június 26-i műsor: Hajtóműgyár—Kisker, 16 óra, v: Kertai dr. A Finommechanika— Kisker mérkőzést későbbi időpont­ra halasztották. A Népújság ioSó-tlpp|el 26. bét: Ü. Dózsa—MTK FTC—Honvéd Vasas—Dorog Tatabánya—Csepel Győr—Pécs DVTK—Debrecen Sztálinváros—Szombathely 8. Vác—K. Lombik 9. Budai Spart.—EVTK 10. Borsodi B.—Szolnok 11. Cegléd—.Kecskemét 12. Bp. Spart.—Egyetértés Pőtmérkőzések: 13. P. BTC—Sz-fehérvár 14. Szállítók—Elektromos 15. Láng—MTE 16. ZTE—Budafok A tóté nyereményei: Beérkezett 748 429 szelvény. Felosztásra került 1 347 173 forint. 12 találat 9 darab, 37 421 forint, 11 találat 240 darab, 1403 forint, 10 találat 2769 darab. 162 forint szelvényenként! nyere­mény. Bécsi utat a következő szá­mú szelvények tulajdonosai nyer­tek: U 410 127, U 784 568, Z 135 289, Z 187 764, „K” BB 268 406. 1 * 1 X X 2 1 X 1 X 1 1 1 Köszönetnyilvánítás Őszinte hálával és sze­retettel mondunk kö­szönetét mindazoknak, akik drága kisfiúnk, Dudaskó Józsika elvesz­tésével ért fájdalmun­kat együttérzésükkel, részvétükkel enyhíteni igyekeztek. Forró úttö­rő köszöntésünket küld­jük a kiszeseknek. az úttörőknek, a kisdobo­soknak, akik kispajtá­suk végbúcsúját oly együttérzéssel tették fe­lejthetetlenné. Köszönjük a Magyar Üttörőszövetség Városi Elnökségének gyerme­künknek adott megbe­csülését. Köszönjük Pártunk­nak, amit gyermekünk­nek 14 év alatt adott. Dudaskó család NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megye] tanács lapja* Felelős szerkesztő: Sába Andor* Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat* Felelős kiadó: Tútb József. Szerkesztőség: Eger* Beloiannisz n* 3* Telefon: 12-57, 12-73. Postafiók: 33, Gyöngyös. Főtér 3., fszt. 19. Telefon: 697* Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsiünszky utca 1* Telefon: 24-44. Postafiők: 23* Heves megyei Nyomda Vállalat* Eger. Bródy Sándor utca 4* Felelős vezető: Mandula Ernő* Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél* Előfizetési dű; egy Hónapra U Ft*