Népújság, 1961. május (12. évfolyam, 102-126. szám)

1961-05-24 / 120. szám

6 NßPÜJSAO I 1961. május 24., szerda Izgalmas hajrá ígérkezik a megyei labdarúgó-bajnokságban Még öt mérkőzés van hátra a megyei labdarúgó-bajnokságban, s mindinkább bizonyossá válik, hogy a bajnoki címet a legkiegyensú­lyozottabb csa­pat, a Petőfibá­nyai Bányász nyeri majd el, amely most öt ■ponttal vezet a táblázaton. A má­sodik helyre há­rom csapat — a H. Zalka, a H. Korvin, Lőrinci — egyforma esély- lyel pályázik. A kiesés sorsa még mindig nyílt. A két kieső előrelát­hatóan Tiszafüred. E. Előre, Selyp és Bélapátfalva együtteseiből ke­rül ki. Petőfibányai Bányász— Honvéd Dobó SE 3:2 (1:1) Petőfibánya, 500 néző. V.: Nemes. Petöfibánya: Kovács — Veres, Pa­raszt, Forgács — Tóth I., Takács — Fehér, Alattyányi, Sándor, Tóth n., Bonó. Edző: Wämser Gyula. Honvéd: Présing — Kovács, Alaxai, Szarka — Laczkó, Vass — Bolla. Juhász, Hack, Molnár, Enoch. Edző: Csutak Emil. Nagy erőbedobással kezdtek a csapatok, s a 13. percben a hazaiak értek el gólt: Fehér szögletét Sán­dor remek fejessel juttatta a háló­ba. 1:0. Ezután fokozatosan fölénybe ke­rült a vendégcsapat és a 30. perc­ben egyenlített: Vass előrevágott labdájával Juhász ugrott ki és a megdermedt védők mellett a háló­ba lőtt. 1:1. Szünet után nagy erővel rohamo­zott a hazai csapat, és az 57. perc­ben ismét vezetéshez jutott: Fehér szögletét Sándor befejelte. 2:1. A félidő közepén mezőnyjáték alakult ki. enyhe egri fölénnyel. A 79. percben gyors egri támadás vé­gén Hack lövésébe Paraszt bele­tette a lábát és a labda a közép­hátvéd lábáról vágódott a hálóba. 2:2. öngól! A hajrában Petőfibánya beszorí­totta ellenfelét, s a fölény néhány perccel a befejezés előtt góllá érett: szögletrúgás végén Sándor fejesét Présing Tóth II. elé ütötte, aki hat méterről nagy erővel lőtt a kapuba. 3:2. Petőfibánya a második félidőben nyújtott jobb játékával megérde­melten nyert, jóképességű ellen­felével szemben. Jók: Veres, Tóth 1.-, Takács-, Fe­hér, Sándor, illetve Présingi Ala­xai, Laczkó, Juhász. Hack. Nemes játékvezető elfogadhatóan működött. KULCSÁR MIHÁLY Apci Vasas—Egri Előre 1:1 (1:0) Hatvan, 200 néző. Vez.: Ferencz. Apc: Rigó — Mihályi, Baranyi, Zelnik - Bagó, Kovács I. — Ples­sek, Dobrócsi, Csirke, Lengyel, Rácz. Edző: Takács László. Eger: Kelemen — Lezsák, Mata, Merczel — Papp, Palotai — Bodnár n., Hevér. Husi, Szász, Tóth. Edző: Kovács László. Apc lépett fel támadólag, szinte állandóan az Előre térfelén folyt a játék, de gól csak a 32. percben esett, amikor szögletrúgás után Bagó elé került a labda és a fe­dezet nagy kapáslövése a jobb fel­ső sarokban kötött ki. 1:0. Szünet után Plessek hagyott ki Jó helyzetet, majd fokozatosan fel­jött az Előre és az 57. percben egyenlített: Husi 16 méteres sza­badrúgása az egyik apci védőn irányt változtatva, jutott a hálóba. 1:1. Továbbra is az Előre kezdemé­nyezett többet, s néhány jó hely­zetet hagyott kihasználatlanul. Az utolsó 10 perc ismét az apciaké volt. A két csapat találkozója ala­csony színvonalú játékot hozott. Jók: a hátvédhármas, Bagó, Len­gyel, Plessek, illetve Mata, Mer­czel, Papp és Tóth. Ferencz jól vezette a mérkőzést. KOMÁROMI TIBOR Tiszafüred— Selypi Kinizsi 3:1 (0:0) Tiszafüred, 1500 néző. V.: Répás. Tiszafüred: Tóth n. - Csorna, Tóth I., Perge — Remenyik, Kiss — Balogh n., Horváth, Ig'nácz, Me­gyeri, Fótos. Edző: Gombácsi Z. Selyp: Kovács — Borbás, Surányi I., Slusznyi — Nyitrai, Surányi II. — Szabó, Lőrincz, Logyik, Bajzáth, Csizmadia. Edző: Fehér András. Az első negyedórában pontatlan leadásokkal tarkított mezőnyjáték folyt, egyik kapu sem forgott iga­zán veszélyben. A selypi védők két ízben is szabálytalankodtak a 16-oson belül, de a játékvezető nem ítélt büntetőt. Szünet után megváltozott a hazai csapat összetétele, s így már job­ban ment a játék, 3 perc alatt el­dőlt a mérkőzés sorsa! Az 55. perc­ben Fótos labdáját Remenyik to­vábbította a bal sarokba: 1:0, az 56. percben Horváth nagy lövése a felső lécről jutott Kovács hálójába: 2:0, az 57. percben Kovács kimoz­dult kapujából, Fótos felismerve a helyzetet, 30 méterről kapura lőtt, á labda a kapufa éléről Horváth elé pattant, aki a hálóba bombá­zott. 3:0. A hazaiak ezután lefékeztek, fel­jött a selypi csapat és Nyitrai fe­jesgóljával szépített. 3:1. Selypi tá­madások közepette ért véget a mérkőzés, amely végig gyengeira­mú, mérsékelt színvonalú játékot, megérdemelt hazai győzelmet ho­zott. Jók: Csorna, Tóth I.; lgnácz-, Fó­tos, illetve Nyitrai, Surányi II., Szabó. Répás, egy-két hibától eltekint­ve, megfelelően vezette a mérkő­MIKLÖSVARI ZOLTÁN Bélapátfalva— Gyöngyösi Bányász 1:1 (1:0) Bélapátfalva, 200 néző. Vezette: Zagyvái. Bélapátfalva: Mező — Durzó, Ba­ranyi, Varga I. - Antal, Erdélyi - Kiss, Sólyom, Molnár, Barta. Kele­men. Edző: Dombóvári András. Gyöngyös: Kiss - Varga I., Fal- csik, Veres — Juhász, Bodó — Dug- novics, Varga n., Eperjesi, Borosi, Pethes. Edző: Kovács Tibor. Eleinte a gyöngyösiek irányítot­ták a játékot, sokat támadtak, de a jó formában levő Mező mindent hárított. A 30. percben formás hazai tá­madás futott a pályán, amelynek végén Kelemen 16 méterről nagy lövést eresztett meg és a labda Kiss melléről a balsarokba hullott. 1:0. A gól után a hazai csapat kez­deményezett többet, csatárai azon­ban nem bírtak a Fal esik által ve­zérelt gyöngyösi védelemmel. Szünet után is a hazaiak irányí­tották a játékot, a gyöngyösiek szórványos ellentámadásai azon­ban minden esetben veszélyesek voltak. Az egyenlítő gól a 73. percben esett, amikor Eperjesi 18 méterről leadott váratlan lövése a bal sa­rokban kötött ki. 1:1. A hazaiak lelkesen harcoltak a győztes gólért, de a vendégek vé­delme továbbra is jól állt a lábán. Bélapátfalva, a látottak alapján, közelebb állott a győzelemhez. Jók: Mező, Antal, Kiss, illetve Falcsik (a mezőny legjobbja), Ju­hász, Borosi. Zagyvái kielégítően vezette a mérkőzést. KUDLÁK ISTVÁN Honvéd Zalka SE— Egri Spartacus 3:0 (1:0) Eger, 300 néző. Vez.: Rigó. Honvéd: Békeffi - Tóth II., Seier, Köves — Hankó, Kiss — Kardos, Csányi. Viszt, Tóth B., Kamondi. Edző: Farkas Géza. Eger: Boros — Nagyszalóki, Bóta, Bozsik — Somody, Mester — Pócsi, Pók, Árvái, Szántó, Polonkai. Ed­ző: Román Péter. A hazaiak kezdtek jobban, mégis a 4. percben a Honvéd ért el gólt: Bóta késlekedett a hazaadással, Viszt megszerezte a labdát és lö­vése a kimozduló Boros mellett a bal kapufa éléről jutott a hálóba. 1:0. Továbbra is Eger irányította a játékot, de csatárai jobbnál jobb helyzeteket hagytak kihasználatla­nul. Pók például, senkitől sem za­vartatva, az ötösön belül a labda mellé fejelt, majd Árva nagy lö­vése Seier lábáról a bal sarok mel­lé jutott. Szünet után sem változott a já­ték képe, állandóan az egriek kez­deményeztek. ám az 51. percben újabb Honvéd gól esett: Viszt át­cselezte magát a védőkön, s lövése a felső lécet érintve, vágódott Bo­ros hálójába. 2:0. A 84. percben Kamondi gólját les címén nem adta meg a játék­vezető, majd a 89. percben Viszt elment a védők mellett, lövésébe Boros belevetette magát, a labda Kardos elé. pattant és a csatár az üres kapuba lőtt. 3:0. A végig többet kezdeményező egri csapat balszerencsés vereséget szenvedett. Jók: Somody; Mester, Pócsi, il­letve Seier, Kardos, Kamondi. Rigó, apró hibáktól eltekintve, jól vezette a mérkőzést. BALOGH BÉLA Lőrinci—Füzesabony 7:0 (4:0) Lőrinci. Vezette: Koncz. Honvéd Korvin SE— Hatvani Kinizsi 2:2 (1:0) Verpelét. Vez.: Paróczaí. A HVSE—Recsk mérkőzést ma, szerdán délután 17 órai kezdettel játsszák le Hatvanban! Közlemény Az SZMT és a megyei úszószö­vetség az idén is megrendezi Eger város üzemi, szakszervezeti vízi­labda-bajnokságát. A bajnoksággal kapcsolatos fontos kérdések meg­beszélésére május 25-én, csütörtö­kön dálután 18 órakor kerül sor, a Szakszervezeti Székház kistanács termében (I. emelet). Az SZMT fel­hívja az érdekelt üzemeket, vállala­tokat, intézményeket és egyéb érintett szerveket, hogy a megbe­szélésre feltétlenül küldjék el soprtfelelőseiket, mebízottaikat. Szegedi Barna SZMT sportfelelős Néhány kitűnő eredményt értek el az egri úszók Budapesten Az Egri Dózsa úszói a hét végén két fővárosi versenyen vettek részt: szombaton az FTC, vasárnap pedig a Tipográfia versenyén álltak rajthoz. ’ Az egriek általá­ban a felkészülési időszaknak megfe­lelő időket úszták, akadt azonban né­hány kellemes meglepetés is: az egyre jobban fej­lődő Mártonffy Ta­más 2:14,8-cal nyer­te a 200 m ifjúsági gyorsúszást; majd másnap a 200 m if­júsági hátúszásban 2:32,8-cal új me­gyei ifjúsági csúcsot állított fel. Nagyszerűen szerepelt a fiatal ÍRingelhann Júlia is, aki a 100 m újonc hátúszásban 1:29,2-ős időt ért el, s ez az időeredmény arra mutat, hogy hosszú évek után új­ra lesz Egernek női hátúszója! Frank Mária J00 gyorson nem tud­ta megismételni az elmúlt heti ver­senyen élért 1:04,7-es idejét, ment­ségére legyen azonban mondva, hogy érettségire való készülés túl­zottan igénybe veszi és egészségi­leg sem volt tökéletesen rendben. Eredmények: Szombat. Felnőtt számok. Férfiak: 200 m hát­úszás: 1. Csikány (FTC) 2:20,4, új országos csúcs. .. .8. Szepesi. Nők. 200 m mellúszás: 1. Killer- mann (FTC) 2:55, 2. Bobori (E. Dózsa) 3:07,9 (Bobori idényeleji formában versenyzett.) 200 m hátúszás: 1. Takács (U. Dó­zsa) 2:41,8 . . . * 4. Frank (Egri Dózsa) 2:55,2, új megyei csúcs. Má- tlsch, aki kartöréses sérüléséből csak nemrégen épült fel, 3:10,2-es Idővel helyezetlen volt. Ifjúsági számok. Fiúk: 200 m gyors: 1. Mártonffy n. (E. Dózsa) 2:14,8, Mártonffy 1:01,3-al kezdett, de aztán fokozatosan el­merevedett, ígyis biztosan nyert azonban. A hétköznapi edzésen már 2:11,8-at úszott, ami nagyszerű időeredménynek számít. Erről a versenyről le kell vonni a tanulsá­gokat: a jövőben nem szabad tö­rülköző, melegítő és papucs nélkül várni a rajtot. . Ugyanebben a számban Bodnár n. 2:21,7-el 7. lett. Ö sem tudta megismételni itthon elért 2:17-es eredményét. Lányok. 100 m ifj. pillangó: 1. Madarász II. (FTC) 1:20,8,... 8. Oláh (E. Dózsa) 1:42. Az egri kis­lány ellentétes úszásnemben in­dult. Üjoncszámok. Fiúk: 100 m gyors: 1. Szőllősi (E. Dó­zsa) 1:08,9. Patkó, aki betegsége miatt edzéshiánnyal állt rajthoz, csak 6. lett. Lányok. 100 m hát: 1. Túróczi (BVSC) 1:22,3, ...3. Ringelhann II. (E. Dózsa) 1:29,2. 200 m serd. leány mellúszás: 1. Répási (FTC) 3:13,6, 2. Szeremi (E. Dózsa). Szeremi gyengén kezdett, biztosnak látszó győzelmet enge­dett ki a kezéből, de hozzá kell tennünk, hogy egészségileg nem volt teljesen rendben. Vasárnap. Felnőtt számok. Férfiak: 100 m pillangó: 1. Kiss (FTC) 1:03,8, . . .-8. Szepesi (E. Dózsa) 1:10,9. Szepesi a fáradságos vízilabda­mérkőzés után állt rajthoz, egyéb­ként sokkal jobb időre képes. Ur- banovics ugyan ebben a számban 1:11,6-ot ért qL ^ Nők. 100 m mellúszás: 1 Killer- mann (FTC) 1:23,6, 2. Bobori (E. Dózsa) 1:29,4. 100 m gyors: l. Takács (U Dózsa) 1:04,6,2. Frank (E. Dózsa) 1:06,1... 4. Erdélyi (E. Dózsa) 1:07,6. Ifjúsági számok. Férfiak: 200 m hát: 1. Mártonffy II. (E. Dózsa) 2:32,8, új megyei csúcs ... 9. Bodnár II. 2:50,5. Lányok: 200 m mellúszás: l. Fazekas (Bp. Honvéd) 3:13,8,... 4. Oláh (E. Dó­zsa) 3,15. Az egri kislány 3:10-en belül tud, ám teljesítményét nagy­ban befolyásolta — Szeremivel együtt —, hogy Pesten nem kaptak szállást, s így szombaton haza kellett jönniök Egerbe, s másnap újra Budapestre utazni! Serdülő számok. Lányok: 200 m hátúszás: 1. Jacsó (BVSC) 2:53,2,.., 7. Szeremi (E. Dózsa) 3:13,1. Újoncok. 50 m leány hátúszás: 1. Vermes (Bp. Vörösmeteor) 37,6 . . . 4. Ringelhann n„ (E. Dózsa) 38,4 (új megyei újonc csúcs), Bakk 43,1-el a 10. lett. 9I1IR18HIIROIII Olvassa! Terjessze! j a NÉPÚJSÁGOT w Uj megyei csúcsok a gyöngyösi atlétikai versenyen A i,Gyöngyösi Kupa” atlétikai verseny alaposan megmozgatta Gyöngyös és környékét: Eger, Hatvan, Jászberény, Salgótarján, Atkár és a házigazda Gyön­gyös versenyzői min­den számban jó szín­vonalú versenyt vív­tak egymással. Elő­ször Fejes István ka­lapácsvetése, majd Takács súlylökése je­lentett komoly ese­ményt. Később az egri lányok 4x100-as váltója „végezte ki” a több éves megyei ifjúsági és felnőtt csúcsot. A gyöngyösi fiúk sem akartak szégyenben maradni és a serdülőkből összeállított váltó egy másodperccel megjavította a Jász­berényben felállított megyei ser­dülő csúcsot. Az egri lányok — élükön Do­monkos Erikával — uralták a rö­vidtávú futószámokat, míg 400 mé­teren Nagy Katalin könnyen érte el kiemelkedő eredményét. Az ug­rók és a dobók még nem érték el legjobb formájukat, de a javulás náluk is észrevehető. Eredmények. Nők. 100 m: 1. Domonkos (Eger) 13,0, 2. Erdei (Eger) 13,3, 3. Lelik (Eger) 13,4. 400 m: 1. Nagy K. (Hatvan) 62,4, 2. Gyenes (H.) 64,8. 80 m gát: l. Demeter (H.) 15,4, 2. Szekendi (Gy.) 17,2, 3. Koboz (At­kár) 17,5. Távol: 1. Erdei (E.) 443,2, oooc (Gy.) 440, 3. Domonkos 438. Magasugrás: 1. Balogh (Gy.) 130, 2. Molnár (Gy.) 125, 3. Csiba (Gy.) 125. Súly: 1. Szekendi (Gy.) 961, 2. Bo- zóki (Gy.) 904, 3. Balázs (E.) 882. Gerely: 1. Bozóki (Gy.) 29,27, 2. Kisnémeth (Jászb.) 26,60, 3. Tóth (Gy.) 22,87. 4x100 m váltó: 1. Eger (Lelik, Orosz, Erdei, Domonkos) 54,0. Üj megyei ifjúsági és felnőtt csúcs. 2. Gyöngyös (Koch, Huszár, Bukó, Juhász) 56, 3. Jászberény 58,4, 4. Atkár. Női pontversenyben: 1. Gyön­gyös 59 pont, 2. Eger 46, 3. Jászbe­rény 27, 4. Atkár 20, 5. Hatvan 19, 6. S.-tarján 13 pont. Férfiak: 200 m: 1. Szabó (H.) 24,5, 2. Vis- nyei (Salg.) 25,1, 3. Pongó (Gy.) 25 2. 800 m: 1. Hilecz (Salg.) 2:02,4, 2. Mester (H.) 2:03,1, 3. Sztepanov (E.) 2:13. 3000 m: 1. Mecser (Salg.) 8:51, 2. Táj ti (Salg.) 9:47, 3. Tábi (Gy.) 10:01. Távolugrás: 1. Gál (Gy.) 620, 2. Tihanyi (Gy.) 616, 3. Szabó (H.) 597. Magas: 1. Horváth (H.) 170, 2. Horváth (Gy.) 165. Hármasugrás: 1. Poppé (Gy.) 12,08, Holecz (Salg.) 11,94, 3. Fesx* bäum (E.) 11,18. Súlylökés: 1. Takács (Gy.) 12,81 (megyei fijúsági csúcs!) 2. Pelle (Gy.) 12,40, 3. Csintalan (H.) 10,50. Diszkosz: 1. Takács 33,80, 2. Tég­lás (E.) 25,40, 3. Horváth (Gy.) 23,54. Gerely: 1. Nagy S. (Gy.) 44,30, 2. Horváth (Gy.) 43, 3. Karsai (Gy.) 38,48. Kalapács: 1. Fejes (Gy.) 41,26, új megyei ifjúsági és felnőtt csúcs). 4x100 m váltó: 1. Gyöngyösi ser­dülők (Bátfai, Tőzsér, Pongó, Ta­kács) 47,0, új megyei serdülő fijú­sági és felnőtt csúcs. 2. Gyöngyös B. 48,4, 3. Jászbe­rény 49,8, 4. Eger 51. Férfi pontversenyben: 1. Gyön­gyös 82 pont, 2. Eger 31, 3. Jászbe­rény 24, 4. Hatvan 28, 5. S.-tarján 29, 6. Atkár 6 ponttal. összetett pontversenyben: 1. Gyöngyös 141 pont, 2. Eger 77, 3. Jászberény 51, 4. Hatvan 47, 5. Sal­gótarján 35, 5. Atkár 26 ponttal. Kömley Károly Vízilabda Az országos ifjúsági vízilabda- bajnokságban szereplő két egri csapat vasárnap rendkívül fontos mérkőzéseket vívott Budapesten, mind­két együttesnek az éllovas csapat volt ellenfele. Az E. Dózsa I. csapata balszeren­csés körülmények között 6:2 arányú vereséget szenvedett a BVSC-től. míg az E. Dózsa II. impo­náló játékkal, 5:2 arányban nyerte a rangadót az Elektromos együttese ellen! Ökölvívás Petőfibánya—Dorog 11:9 NB n-es mérkőzés, Petőfibánya, 500 néző. Vez.: Vízi. Nagyszámú néző előtt került sor a mérkőzésre, amelyen a petőfibá­nyai csapat, ki­tűnő teljesít­ményt nyújtva, megérdemelt győ­zelmet aratott. A reális eredmény 14:6 lett volna, mert szerintünk Dutka győzött Radvánszki ellen és Zsizska úgy szenvedett k. o.-ós vereséget, hogy Palatinszki mélyet ütött... EREDMÉNYEK (elöl a petőfibá­nyai versenyzők): Légsúly: Savu—Altai. Pontozással győz Savu. Mindhárom menetben Savu irányította a küzdelmet. Altai fogásokban keresett menedéket. 2:0. Harmatsúiy: Danyi—Karsai. Da- nyi feladta. A második menet kö­zepéig Danyi fölényben volt, utána azonban nem bírta erővel és a mérkőzés feladására kényszerült. 2:2. Pehelysúly: Tóth-Kapus. Ponto­zással győz Tóth. Kapus állandóan menekült a rohamozó és pontosan ütő Tóth elől. 4:2. Könnyűsúly: Zsizska—Palatinszki. Kiütéssel győzött Palatinszki. Zsizs­ka a második menet közepéig pontelőnyre tett szert, ekkor azon­ban Palatinszki mélyütése miatt a kiszámolás sorsára jutott. 4:4. Kisváltósúly: g. Tóth-Csepregi. Pontozással győz G. Tóth. Csepregi szívósan állta G. Tóth nagyerejű, csapott horgait, ellentámadásokra azonban már nem futotta erejéből. 6:4. Váltósúly: Dutka—Radvánszki. — Döntetlen. Nagy bírói tévedés volt, állandóan Dutka rohamozott, s rá­adásul Radvánszkit két ízben meg is intették. 7:5. N agy váltó súly: Himmer—Asztalos. Döntő fölénnyel győz Himmer. Himmer az első menetben három­szor padlóra küldte ellenfelét, akit a vezető bíró döntő fölény címén leléptetett. 9:5. Középsúly: Sonkovics—Kotesz. - Sonkovicsot sorozatos szabályta­lanság miatt leléptették. 9:7. Félnehézsúly: Erbeskorn—Argye- lán. Erbeskorn feladta. Erbeskorn az első, menetben jól harcolt, két­szer sikerült „elkapnia” Argye- lánt, utána azonban nem bírta erő­vél és a rutinosabb dorogi ver­senyző felülkerekedett. 9:9. Nehézsúly: Hinity mérkőzés nél­kül győzött. 11:9. (Kulcsár) TARTÓS szépségápolást, patta­násos arcbőr kikezelését igényelje a Füzesabony és Környéke Vegyes Ktsz kozmetikájától, Füzesabony, Szihalmi u. 53. Telefon: 78. LUDAS és Vidéke Körzeti Föld­művesszövetkezet Tüzép-telepén 4000 db arisztos tégla eladó. Tele­fon: 2. VENNÉK családi házat Mátra- füreden. Eladók jelentkezzenek a mátrafüredi postahivatal vezetőjé­nél. A SZŰCSI Bajza Termelőszövet­kezet 1 fő szakképzett j'uhászt ke­res. Fizetés megegyezés szerint. Lakás biztosítva. Útiköltséget fel­vétel esetén megtérítjük. Budapesti Hajtóműgyár egri telepe esztergályos szakmunkásokat vesz fel. Jelentkezni lehet naponta, a személyzeti előadónál, 5 órától 14 óráig. népújság A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapjai Felelős szerkesztő: Suba And ot< Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat* Felelős kiadó: Tóth József* Szerkesztőség: Eger; Beloiannisz u* 3* Telefon: 12-57, 12-73. Posta fiók: 33 Gyöngyös. Főtér 3.. fszt. 19. Telefon: 697* Kiadóhivatal: Eger* Bajcsy-Zsllinszky utca t Telefon: 24-44* Postafíók: 23* Heves megyei Nyomda vállalat Eger* Bródy Sándor utca 4* Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra U Ft. RÁKÓCZI Termelőszövetkezet Rózsaszentmárton, megvételre ke­res 24 kalapácsos darálót és gépi­hajtású szecskavágót, teljes fel­szereléssel, 2 db ló gereblyét. Fize­tés megegyezés szerint. I. osztály: BVSC I.—E. Dózsa I. 6:2 (1:0, 1:0, 2:1, 2:1) Budapest. V.: Hrisztov (bolgár). Eger: Cseh II. - Bodnár II., Cseh L — Szepesi — Mártonffy II., Csi- kász, Urbanovics. Csere: Bobori. Áz egri csapat gyenge napot fo­gott ki ezúttal, s ráadásul a sze­rencse is elpártolt tőle. A nagyobb arányú vereségben részes a kezdő bolgár játékvezető is, aki több esetben is olyan dologért állította ki játékosainkat, amiért a másik oldalon csak egyszerű szabaddo­bást ítélt. Döntő volt, hogy 2:l-es állásnál, amikor az egri csapat két emberhátránnyal küzdött, Urbano- vicsnak sikerült megszereznie a labdát, egyedül tört előre, de köz­vetlen közelről leadott lövése nem sikerült, s így 2:2 helyett rövide­sen 3:1 lett az eredmény a BVSC javára! A mérkőzés egyébként egyenlő erők harcát hozta, az eg­riek a két gólon kívül több kapu­fát értek el. A betegségéből nem­rég felépült Bobori még nem volt teljes értékű harcos, ami az utolsó negyedben erősen éreztette hatá­sát. Az együttesből ezúttal Szepesi játéka emelkedett ki. A gólokat Csikász és Szepesi szerezte. Csa­patunknak vasárnap a gyengébb képességekkel rendelkező O. Hajó­gyár lesz az ellenfele. II. osztály: E. Dózsa—Bp. Elektromos 5:2 (1:0, 1:1, 1:0, 2:1) Budapest. Vez.: Kovács. ^ Eger: Danyi — Baranyai, Bánhidl - Szölgyémi — Kovács, Ali II., Ma­joros. Csere: Szőllősi. A pontveszteség nélküli Elektro­mos és az egyetlen vereséget szen­vedett E. Dózsa II. párharca végig élvezetes, kitűnő játékot hozott. A nagy becsvággyal vízbe szálló egri fiúk egy pillanatra sem engedték ki kezükből a kezdeményezést és könnyedén fektették kétvállra a táblázat éllovasát. Az egri fiúk már az első másodpercekben meg­szerezték a vezetést Ali II. révén. A gólokat Szölgyémi 3, Baranyai és Ali II. szerezték. Az együttesből külön ki kell emelni Szölgyémi és Bánhidl kitűnő játékát, de a töb­biek is átlagon felüli teljesítményt nyújtottak. Vasárnap .a Honvéd I. lesz az el­lenfél. * Peterdi Pál sportújságíró sajnál­kozását fejezte ki a Képes Sport elmúlt heti számában megjelent, a Zajlik-zajlik címmel írottakban tör­tént nyomdai elírás miatt. A kriti­kus rész helyesen így hangzik: Az idei bajnokság első nagy és rop­pant kellemes meglepetését keltő Egri Dózsa BVSC-től. 4:3-ra kikapott a ÜJ Állapotban IZS motorke­rékpár alkalmi áron eladó. Eger, Bástya u. 12. As Eger—Gyöngyösvidéki Állami Pineegasdaság TÁJÉKOZTATJA a mezőgazdasági termelőszövetkezeteket, termelőszövet­kezeti tagokat, egyéni termelőket, hogy megkezdte az értékesítési szerződések kötését OLTVÁNY (HAZAI), OTELLÖ BORSZŐLŐRE, MUSTRA ÉS BORRA. A mezőgazdasági termelőszövetkezetek kamatmentes elő­leghitelt, a termelőszövetkezeti tagok, egyéni termelők kamatmentes művelési előleget kaphatnak: 135 kg oltvány szőlő, 100 liter oltvány must, bor után 200 Ft, 135 kg otelló szőlő, 100 liter otelló must, bor után 130 Ft Mezőgazdasági termelőszövetkezetek 10—30 %, termelőszövetkezeti tagok, (egyéni termelők) 10 % SZERZŐDÉSES FELÄRAT KAPNAK! Megfelelő minőségű áru átadása esetén 10 % minőségi felárat, 10—30 % fajtisztasági felárat fizet a Pincegazdaság! A SZERZŐDÉSKÖTÉS TÖBB JÖVEDELMET BIZT« T! Felvilágosítást adnak: az EGER—GYÖNGYÖS VIE EKÍ Állami pincegazdasAg központja, gyöngyös (Április 4 út 4. szám) felvásárlási felelősök és pincészetek