Népújság, 1961. május (12. évfolyam, 102-126. szám)

1961-05-31 / 126. szám

6 NÉPŰJSAG 1961. május 31., szerda Váratlan eredmények a megyei labdarugó-bajnokságban Petőfibánya előnye négy pont — Bélapátfalva mellett Selyp került a legvessélyesebb helyseibe Szombaton a Lőrinci Erőmű sporttelepén játszották, le a megyei labdarúgó-bajnokság egyik rang­adó-mérkőzését, amelyen a Lőrinci Erőmű 11-esből lőtt góljával 1:0 arányban legyőz­te az éllovas Pe- tőfibányai Bá­nyászt. Ugyanak­kor a második hely legesélye­sebbje, a Honvéd Zalka SE saját otthonában nem bírt a kiesőjelölt tiszafürediekkel, a Honvéd Korvin SE pedig súlyos vereséggel volt kénytelen távozni az Egri Élőre ott­honából. A fiatalokból álló egri csapat az utóbbi időben olyan fegyvertényeket hajtott végre, amelyről csak a legnagyobb elis­merés hangján lehet beszélni. Bizo­nyára kevesen számítottak arra is, hogy a hatvani helyi rangadón 10:0 arányú vasutas-győzelem születik, s az idegenben eddig gyengén sze­replő Egri Spartacus mindkét pon­tot elhozza a Gyöngyösi Bányász otthonából. Honvéd Zalka SE— Tiszafüred 0:0 Gyöngyös, 300 néző. Vez.: Koncz. Honvéd: Békeffi III. - Tóth II., Seier, Köves — Hankó, Kiss — Kar­dos, Kamondi, Csányi, Tóth I., An- talovics. Edző: Farkas Géza. Tiszafüred: Tóth I. - Csorna, Csesznok. Kiss II. — Balogh, Fer­ge — Horváth, Remenyik, Ignácz. Megyeri, Fótos. Edző: Gombácsi Zoltán. Lendületes Honvéd-támadások vezették be a mérkőzést, már az első percben Kardos ugrott ki a védők mellett, de a lövés pillana­tában a résen levő Csesznok leke­resztezte. Tiszafüred szemmel lát­hatóan védekezésre rendezkedett be, elöl jóformán csak Fótos és Ignácz tartózkodott. így természe­tesen állandóan a vendégek térfe­lén folyt a játék, a gyöngyösi csa­tárok sok lövést küldtek a kapura, a tiszafüredi védelem azonban jól tömörült a kapu előterében. A 17. percben Antalovics került jó helyzetbe, de Tóth I. megza­varta a lövés pillanatában és a labda mellé szállt. Szünet után mindenki azt várta, hogy a Honvéd változtat felfogá­sán és megtalálja a tömör védeke­zés ellenszerét. Nem így történt, a hazaiak továbbra is a belső játékot erőltették, ami lényegesen meg­könnyítette a 8-9 emberből álló tiszafüredi védelem dolgát. A 79. percben Remenyik kézzel ért a labdához, Koncz játékvezető azon­ban nem látott szándékosságot. A 82. percben Kamondi lövését a jobb felső sarokból ütötte ki a kapus, többen gólt reklamáltak, — a játékvezető azonban továbbot intett. Az egész mérkőzést a Honvéd meddő csatárjátéka jellemezte. A tiszafürediek hősiesen védekeztek, s ez egy értékes pontot jelentett számukra. Jók: Köves, Kamondi, illetve a közvetlen védelem és Ignácz. Koncz játékvezető nem követte eléggé a játék menetét, így voltak tévés ítéletei. MARIN KA LAJOS Egri Spartacus— Gyöngyösi Bányász 2:1 (0:1) Gyöngyös, 200 néző. Vez.: Fűlöp. Eger: Boros - Nagyszalóki, Bóta, Bozsik - Somody. Mester — Pócsi, Srej, Árvái, Pók, Nagy. Edző: Ro­mán Péter. Gyöngyös: Kiss — Fekete, Fal­esik, Laboda — Juhász, Bodó — Dugnovics, Varga Ét., Vörös, Bo- rosi. Eperjesi. Edző: Kovács Tibor. A hazaiak kezdtek jobban, a 10. percben Dugnovics jó helyzetben mellé lőtt. majd a másik oldalon a vendégek ügyetlenkedtek el egy közvetett szabadrúgást. Unalmas mezőnyjáték folyt a pályán, hosszú időn át jóformán semmi esemény nem történt, végre a 41. percben Varga n. kapufa­lövése keltett izgalmakat. Az egyet­len gól a 43. percben esett: Eper­jesi 15 méteres lövése Borosról ki­pattant. és az elörehúzódott Juhász közelről a hálóba lőtt. 0:1. Szünet után a vendégek kere­kedtek felül és a 49. percben egyenlítettek. A hazai védők sza­bálytalankodása miatt szabadrú­gáshoz jutott az egri csapat, Árvái ívelt labdáját Kiss előbb megfogta, de a labda kiesett a kezéből és a halóba hullott. 1:1. Kapushiba! A gól felielkesítette a vendége­ket, s most már végig többet kez­deményeztek ellenfelüknél. A 73. percben dőlt el a mérkőzés sorsa, amikor Srej labdájával Pócsi ug­rott ki a védők között és a kimoz­duló Kiss mellett a hálóba lőtt. 2:1. Csapkodó mezőnyjátékkal ért vé­get a. küzdelem, amelyből a vala­mivel szerencsésebb egri csapat került ki győztesen. Jók: Boros, Bóta, Pócsi, Srej, il­letve Juhász, Bodó, Varga II. Fiilöp hiba nélkül vezette a mér­kőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Egri Előre— Honvéd Korvin SE 4:1 (4:0) Eger 700 néző. Vez.: Rigó. Eger': Kelemen - Lezsák, Mata, Merczel - Palotai, Kerékgyártó - Papp, Hevér, Husi, Balázs, Tóth. Edző: Kovács László. Meglepetésre az egri csapat ra­gadta magához a kezdeményezest és az egész félidőben jóformán szóhoz sem engedte jutni ellenfelét. A hazai rohamok már az 5. perc­ben góllá értek: Balázs lövése elő­ször a kapusról visszapattant, de a csatár másodszorra már biztosan lőtt a hálóba. 1:0. A 20. percben egy előrevágott labdára Husi rajtolt rá, sorra le­rázta magáról a védőket és a 16-os sarkáról nagy lövést eresztett meg. A labda Borvendég kezét érintve, jutott a hálóba. 2:0. Továbbra is Eger kezdeményezett többet és rövidesen tovább növelte előnyét: Husi átadása tisztán talál­ta Hévért, aki a kapu bal alsó sar­kába fejelte a labdát. 3:0. Közvetlenül a félidő befejezése előtt kavarodás támadt a vendé­gek kapuja előtt, végül Hevér lö­vése megtalálta az utat a verpelé­tiek hálójába. 4:0. Szünet után megváltozott a játék képe, az első félidő nagy iramától fáradt egri együttes védekezésre rendezkedett be, fokozatosan a vendégek vették át az irányítást és tartós mezőnyfölényt harcoltak ki. Szépítő góljuk a 74. percben esett. Az Egri Előre első félidőben mu­tatott kitűnő játéka alapján ilyen arányban is megérdemelten győ­zött. Jók: Husi (a mezőny legjobbja), Mata, Merczel, Papp, Balázs, illet­ve Acs, Czuczor, Kozma. Rigó nagyvonalúan vezette a vé­gig sportszerű mérkőzést. ROMAN LÁSZLÓ Füzesabony— Selypi Kinizsi 2:1 (1:0) Füzesabony, 500 néző. Vezette: Nemes. FVSC: Bocsi I. — Gál, Kakuk, Csuhái n. — Bernáth, Túróczi — Erőss, Molnár, Imre M., Csontos, Gulyás. Edző: Túróczi János. Selyp: Kovács — Borbás. Surá- nyi I., Slusznyi — Nyitrai, Surányi II. — Lőrincz, Győri, Matula, Tóth, Csizmadia. Edző: Fehér András. A kitűnően kezdő füzesabonyi csapat már a második percben ve­zetést szerzett: Molnár labdájával Erőss tört ki a védők mellett és a kimozduló kapus feje fölött a léc alá bombázott. 1:0. A másik oldalon Lőrincz veze­tett kecsegtető támadást, de öt méterről mellé lőtt. Ezután Csontos üres kapuba szálló labdáját Slusz­nyi hanyattvetődve vágta vissza a mezőnybe. A hazaiak — főleg gyors szélsőik révén — sokat támadtak, a vendé­gek védelme azonban jól zárt. A második félidő elején Gulyás megsérült, elhagyta a pályát, s csak ötperces ápolás után tért vissza. A második gól az 53. perc­ben esett: Csontos a kifutó Kovács fölött átemelte a labdát és a lab­da a hálóba hullott. 2:0. Nem sokkal utána Imre M.-et durvaság miatt kiállította a játék­vezető. Surányi I. megsérült és negyedórás ápolásra szorult. A vendégek a 90. percben szé­pítettek az eredményen: egy jobb­oldali szögletrúgás után Bocsi I. kezéről a hálóba perdült a labda. 2:1. öngól! Jók: Bocsi I., Kakuk, Csuhái II., Erőss, Gulyás, illetve Kovács, Su­rányi I.-, Slusznyi, Surányi II., Lőrincz. Nemes játékvezető határozott, jó­szemű bírónak bizonyult. SZIGETVÁRY JÓZSEF Recski Bányász— Bélapátfalva 4:1 (1:0) Récék, 600 néző. Vez.: Orosz B. Recsk: Földi — Bódi n., Bódi I., Szabó — Maruzs I., Maruzs IL — Kányási, Zsoldos, Csomós, Orosz, Puporka. Edző: Dombóvári János. Bélapátfalva: Mező — Durzó, Ba- ranyi. Erdélyi — Antal, Barta I. — Kiss, Barta n., Sólyom, Kelemen, Mihály. Edző: Dombóvári András. Az első percek csapkodó játékkal teltek el, majd fokozatosan fölény­be került a labdát földön tartani igyekvő hazai csapat. Az első gól a 6. percben esett, amikor Zsoldos váratlan lövése a bal felső sarokban kötött ki. 1:0• Általában sok hiba, sok pontat­lan labdaleadás jellemezte a játé­kot ebben a játékrészben. Szünet után állandósult a recs­kiek fölénye, s ez a fölény az 52. percben góllá érett: Zsoldos visz- szagurított labdáját Orosz vágta a hálóba. 2:0. Néhány perc múlva Kányási jó ütemben érkezett egy hosszan, elő­revágott labdára és a kifutó kapus felett a hálóba lőtt. 3:0. A vendégek a 72. percben szépí­tettek: Földi kifutva, lábbal men­tett, a labda azonban a vendégek középcsatárát találta fejen, s on­nan az üres hálóba hullott. 3:1. Közvetlenül a befejezés előtt az üresen álló Csomós, kapott jó lab­dát és senkitől sem zavartatva, kö­zelről a hálóba gurította. 4:1. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak nagyobb arányban is győzhettek volna. Jók: Bódi 1., Maruzs ll.. Orosz, Puporka, illetve Kiss, Baranyi, Barta II., Antal. Orosz kielégítően vezette a mér­kőzést. HOLLÓ IMRE Lőrinci Erőmű— Petőfbánya 1:0 (1:0) Lőrinci, 900 néző. V.: Bolyki. Lőrinci: Hegyi — Czakó, Gubola, Nagy I. — Szűcs, Hartmann — Kiss, Juhász, Németh, Lőrincz, Bauer. Edző: Szalontai Béla. Petőfibánya: Kovács — Veres, Paraszt. Forgács — Tóth, Takács — Fehér, Alattyányi, Sándor, Tóth II., Bocsó. Edző: Wämser Gyula. Szombaton, szép számú néző \ előtt került sor a két „szomszéd- I vár” találkozójára. Sok petőfibá-! nyai szurkoló kísérte el Lőrincibe a bajnok jelölt bányászcsapatot. Szemerkélő esőben,, a vendégek kezdtek jobban. Sándor fejesét, majd Bocsó lövését kellett Hegyi­nek védenie. A másik oldalon Né­meth lőtt hajszállal mellé. A mérkőző egyetlen gólja a 35. percben született meg: Németh ki akarta ugratni a lyukra futó Kisst, Paraszt azonban a 16-oson belül kézzel állította meg a labda útját. 11-es! A labdának Hartmann futott neki és az elmozduló Kovács mel­lett élesen a kapu közepébe vágta. 1:0. A gól fellelkesítette a hazaiakat. A 40. percben, szép lőrinci táma­dás végén, Kiss hét méterről le­adott hatalmas lövését Kiss a le­vegőben úszva ütötte a mezőnybe! A második: félidőt is a vendégek kezdték jobban. Sándor, majd Ta­kács veszélyeztették a hazaiak ka­puját. A csúszós talajon óriási ira- j mú küzdelem folyt, amelybe mind- két részről több hiba csúszott. A 60. perctől ismét a hazaiak ragad- | ták magukhoz a kezdeményezést. A 63. percben Kiss beadását Né­meth lőtte rá. Kovács Juhász elé ütötte a labdát, amely a kapufáról Hartmann elé jutott és a fedezet újabb lövése emberben akadt el. A másik oldalon Alattyáni fejesét Hegyi csak üggyel-bajjal tudta há­rítani. A 83. percben majdnem egyenlítettek a vendégek: a kiugró Bocsó elgurította Hegyi mellett a labdát, és a befutó Nagy I. köz­vetlenül a gólvonalon mentett. A lőrinci csapat teljesen meg­érdemelten jutott a két pont birto­kába, kis szerencsével akár több gólt is rúghatott volna. Jók: Gubola (a mezőny legjobb­ja). Hartmann, Hegyi, Nemeth, Juhász, Bauer, illetve Forgács, Tóth 7., Sándor, Takács, Bocsó. A játékvezetői hármas kifogásta­lanul látta el feladatát. BOZSIK FERENC Hatvani VSE— Hatvani Kinizsi 10:0 Hatvan. VezeHe: Lombost. Honvéd Dobó SE—<- Apci Vasas 5:1 Egri ITSK— Területi sági CSB kőzés, Eger. Eredmények (elöl az egriek): Papírsúly: Pet­ri k (Gy) ellenfél nélkül győzött. 0:2. Légsúly: La­katos — Székely. Döntetlen. Az el­ső menetben a többet és pontosab­ban ütő Lakatos jelentős fölényre tett szert. A második menetben erősödött a mérkőzés irama, de a helyzet most sem változott, Laka­tos irányította a harcot. A harma­dik menetben feljött Székely, és Lakatos már csak védekezésre szorult, szerintünk azonban így is megnyerte a mérkőzést. 1:3. Pehelysúly: Nagy—Eperjesi. Eperjesit leléptették. Ritkán tapasz­talható sportszerűtlenség vetett vé­get a mérkőzésnek, a gyöngyösi fiú ugyanis, küzdelem közben, durva szavakkal illette a mérkőzés vezetőjét, amiért leléptették. 3:3. Harmatsúly: Az egri Hargitai át­esett a súlyhatáron, a Gy. Bá­nyász mérkőzés nélkül jutott a két ponthoz. 3:5. Könnyűsúly: Puporka—Géczi. P. gy. Puporka. Az egri ökölvívó ha­talmas horgokkal lepte meg ellen­felét, aki az első menetben jófor­mán szóhoz sem jutott. Ugyanez volt a helyzet a másodk és a har­madik menetben is, Puporka győ­zelme egy percig sem volt vitás. 5:5. Kisváltósúly? Pifkó—Szalmási. Döntő fölénnyel győzött Pifkó. A tehetséges egri fiú lerohanta Szal- másit, akit a mérkőzés-vezető az első menet végén, Pifkó döntő fö­lénye címén leléptetett. 7:5. Váltósúly: Kocsis (E) ellenfél nélkül győzött. 9:5. Nagy váltósúly: Kovács (E) ellen­fél nélkül győzött. 11:5. Középsúly: Stalmay er—Kovács. Kovács feladta. Az első menetben eléggé kiegyensúlyozott küzdelem folyt, utána azonban a technikai­lag képzettebb és nagyobb ütőerő­vel rendelkező Stalmayer fokoza­tosan fölénybe került, Kovács több ízben is megszédült hatalmas egyeneseitől, majd a harmadik menetben a mérkőzés feladására kényszerült. 13:5. Félnehézsúly: Erdélyi—Kalmár. Erdélyit sorozatos szabálytalanság miatt leléptették. 13:7. Nehézsúly: Kiss (Gy) ellenfél nélkül győzött. 13:9. (Gyulai) Ökölvívás Gyöngyösi Bányász 13:9 tyú- mér­Melyik csapat nyeri Heves megye újonc labdarúgó-bajnokságát? Kerékpár Május 28-án Egerben kellett volna Heves me­gye 1961. évi 50 km-es országúti kerékpáros-baj­nokságát meg­rendezni. A gyöngyösi ke­rékpárosok mély megdöbbenéssel vették azonban tudomásul, hogy a megyei szövet­ség ebben az évben nem rendezi meg a megyei kerékpáros bajnok­ságokat ... Ennek ellenére, Gyöngyösön, na­ponta kiadós edzésekkel készülnek az elkövetkezendő nagy verse­nyekre. A gyöngyösi fiúk június 11-én részt vesznek a magyar baj­nokság országúti küzdelmeiben! Az Egri Dózsa két ifjúsági vízilabda­csapata Budapesten újabb mérkőzéseket játszott az országos ifjúsági bajnoksá­gért. Az első csapat gólzáporos győzel­met aratott a gyen­ge játékerőt képvi­selő O. Hajógyár együttese ellen, míg a fiatalabbak bal- szerencsés mérkőzé­sen, 3:3 arányú döntetlent értek el a Budapesti Honvéd csapatával szemben. A megyei újonc labdarúgó-baj­nokság — a kiírásnak megfelelően — többé-kevésbé rendben folyik, olyan körzet is van már, ahol be­fejeződtek a küzdelmek. A megyei bajnoki cím sorsa a gyöngyösi, hatvani, füzesabonyi, hevesi, egri és pétervásári körzet első helyezettjei, valamint a mát- raderecskei KISZ-szervezet újonc csapata között dől el Egerben, jú­nius 20-ika és 30-ika között. Éppen azért azokban a körzetek­ben, ahol két csoport-első van, visszavágó mérkőzésen kell eldön­teni az elsőség kérdését. Ahol ket­tőnél több csoport tartozik egy körzethez, ott nem szükséges visz- szavágó jellegű formában eldön­teni az első hely sorsát, elég, ha Dicsérendő dolog viszont, hogy az ellenfél 3:l-es vezetése után sem adták fel a harcot, s remek haj­rával sikerült kiegyenlíteniük. Mindhárom gólt a tehetséges Szöl- gyémi szerezte. A csaptból ezúttal Szölgyémi és Szőllősi nyújtott át­lagon felüli teljesítményt. Az első csapat legközelebb a je­lentős játékerőt képviselő Bp. Spartacus ellen, a második csapat pedig az ugyancsak jónevű FTC II-vcl mérkőzik. csak egyszer találkoznak a csapa­tok. A mérkőzéseket lehetőleg úgy kell megrendezni, hogy azok június 14-ig befejezést nyerjenek. A bajnokság során vita merül fel arra vonatkozólag, hogy az újonc­mérkőzéseken szerepelhet-e olyan labdarúgó, aki valamely sportkör­höz van leigazolva. Ezzel kapcso­latban az intéző bizottság a követ­kezőket közli: Az a játékos, aki MLSZ-igazolással rendelkezik, és valamely ifjúsági csapatban rend­szeresen bajnoki mérkőzéseket ját­szik, — újonc-mérkőzéseken nem szerepelhet. Ha azonban a fenti játékos az ifjúsági csapatban mindössze egy-két mérkőzést ját­szott, — részt vehet az újonc-mér­kőzésen is, hiszen az egész baj­nokságnak az a célja, hogy mind­azok játszhassanak, akiknek egyéb­ként nincs alkalmuk máshol való szereplésre. Közlemény: A Népújság szombati számában riport jelent meg az egri siket- ncma-fiatalok úszótanfolyamának záróvizsgájáról. A riportban — többek között — említést tettünk arról, hogy a Megyei Üsző Szövet­ség 10 ezer forintos támogatásban részesíti az ősszel megalakuló Egri Siketek SC-t* A hír téves tájékoztatáson ala­pult, és nem felel meg a valóság- I nak. Háromtusa Vízilabda Az ifik gólzáporos győzelme Pesten Kitűnő országos csúcsokat értek el az egriek I. OSZTÁLY Egri Dózsa I.—O. Hajógyár 17:0 (4:0, 5:0, 4:0, 4:0) Eger: Cseh H. — Bodnár II., Cseh I. — Mártonffy II. — Bobori, Csikász, Urbanovics. Csere: Tóth Géza. Edző: Visontai József. A Hajógyár nem késztette na­gyobb erőbedobásra a kitűnően képzett egri csapatot, amely szinte tetszés szerint érte el góljait. A győzelmi arány még nagyobb is iehetett volna, ha az óbudai kapus — a 17 gól ellenére — nem véd olyan kitűnően . . . G: Bodnár II. 6, Bobori 5, Csi­kász 3, Mártonffy U., Cseh I., Tóth. örvendetes, hogy a betegségéből felépült Bobori lassan újra vissza­nyeri régi formáját. H. OSZTÁLY Bp. Honvéd—Egri Dózsa U. 3:3 (2:0, 0:1, 1:0, 0:2) Eger: Dani — Baranyai, Bánhidi II. — Szölgyémi — Kovács, Ali II., Majoros. Csere: Szőllősi. Edző: Visontai József. Rögtön a mérkőzés elején két váratlan gólt kapott az egri csapat, amely az első negyedben zavarólag hatott játékára. A második ne­gyedben fokozatosan fölénybe ke­rültek az egri fiúk, ezen a mérkő­zésen azonban határozottan elpár­tolt tőlük a szerencse, s gólok he­lyett csupán kapufákat értek el. 125-ÖS, JÓ állapotban levő, első- | hátsó teleszkópos Csepel motor­kerékpár sürgősen eladó. Heves, Fényképész Ktsz. EGERBEN, Cifrakapu u. 21/a. sz. 2 szobás, telefonos, pincés, kertes, több mellékhelyiséges, új, össz­komfortos családi ház, külön még egy szobával, beköltözhetöséggel eladó. Telefon: 25-75. KÜLÖNBEJÁRATÜ szoba fiatal mérnöknek, vagy két férfi részére kiadó. Érdeklődni: telefon: 18-81., Eger. JÓKARBAN levő 2 drb. 110 Vol­tos, 750 Wattos szovjet táska­vetítőgép eladó. Érdeklődni: Szak- szervezeti Kultúrotthon, Eger, Szé­chenyi u. 16. Telefon: 16-02. KÉT szoba, hallos, összkomfor­tos központi lakásomat elcserél­ném hasonlóra Egerben, augusz­tustól. Zsigó Károly, Debrecen, Nemzetőr u. 4. A Szerszám- és Készülék- gyár, Gyöngyös, FELVESZ gyors-, gépírónőt Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet a vállalat személyzeti osztályán; NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács Lapja; Felelős szerkesztő: Suha Andor« Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat: Felelős kiadó: Tóth József. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 3; Telefon: 12-57, 12-73. Postafiók: 33. Gyöngyös, Főtér 3., fszt. 19. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger, Bajc6y-Zsilinszky utca 1; Telefon: 24-44. Postafiók: 23; Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger, Bródy Sándor utca 4; Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra U Ft, A budapesti nemzetközi Öttusa­versennyel oárhuzamosan rendez­ték meg a Magyar Népköztársaság 1961. évi háromtusa csapatbajnok­ságának első fordulóját. A neves fővárosi és vidéki csapatok mel­lett ott voltak a versenyen az egri MHS fiataljai is, akik Ali I., Már­tonffy I., Bodnár II., Csikász ösz- szeállításban az ifjúsági csapatok között előkelő harmadik helyet szereztek, megelőzve — többek kö­zött — a Bp. Honvéd, Csepel, Szé­kesfehérvár, MAFC csapatait. Az egriek a pisztolylövésben jól szerepeltek, majd a sportuszodá­ban egészen kitűnő teljesítményt nyújtottak az úszószámban, csak­nem valamennyi időfutamban egri versenyző lett az első, így a két szám után az egri MHS együttese került az élre. Különösen jól szerepelt Bodnár II., aki 200 méteren 2:22-vel új or­szágos ifjúsági csúcsot javított! A csapat 2:27-es átlaga, a háromtusa úszószámban szintén országos if­júsági csúcs! A lerepfutásra a Normafa környékén került sor. Sajnos, rendezési fogyatékosság következtében az egri fiúk a rajt­hely keresése miatt jó néhány kilo­méteres, podgyászokkal megtett gyalogtúra után, csupán néhány perccel az indulás időpontja előtt értek a starhelyhez. A fáradságot és sz izgalmakat ki sem pihenve GÉPKOCSIELÖADÓI, autóvilla­mossági és porlasztó diesel adago­ló tanfolyamot indít a KPM Autó- közlekedési Tanintézete Egerben. Jelentkezni lehet személyesen, vagy írásban, Kálmán József, Eger, Petőfi tér 3., megyei ügyin­téző címén. 10 EZER km-t futott fekete Pan­nónia eladó. Üj hatvan, Csokonai utca 3. TENYÉSZ-komondor, 3 éves, törzskönyvezett, nőstény, helyszí­nen eladó. Forst, Répáshuta. indultak a 2000 méteres, ismeretlen terepre, s ennek következtében a szokottnál gyengébb időeredmé­nyeket értek el. Csikász például eltévedt a rosszul jelzett pályán és emiatt 300—400 méterrel többet kel­lett futnia. Ali Attila 20—30 má­sodperccel futott rosszabb időt a szokottnál. Az ifjúsági csapatok első fordu­lóban elért eredménye: 1. Pedagó­gus SE 8888 pont, 2. Győri Építők 8797 pont, 3. Egri MHS 8746, 4. Bp. Honvéd 8733, 5. Csepel 8606, 6. Sz- fehervári MHS 8376, 7. MAFC 8506, 8. 22. sz. ITSK 8214, 9. 320. sz. ITSK 7124, 10. Baranya megyei MHS 6022. Az országos CSB második fordu­lójára június 24—25-én Egerben ke­rül sor. Székfy Zoltán A Népújság toió-filppjei 23. hét: 1. Győr—MTK 1 x 2. Vasas—Csepel 1 2 3. FTC—Dorog 1 4. DVTK—Pécs 1 5. Tatabánya—Szeged x 1 6. Budai Sp.—Szombathely x 2 7. Komló—Budafok 1 8. PBTC—EVTK . 1 9. Elektromos—Sz-fehérvár x 1 10. Vác—Láng 1 x 11. Kecskemét—Miskolc 1 12. Szolnok— BVSC 1x2 Pótmérkőzések: 13. ZTE—M-magyaróvár 1 x 14. SZVSE—Bp. Spart. 1 15. Pénzügyőr—Jászberény 1 16. Borsodi B.—Cegléd 1 A totó nyereményei. Beérkezett 650 512 szelvény. Felosztásra került 1 170 922 forint. 12 találatos szel­vény 86 darab, szelvényenként 3402 forint, 11 találatos 2433 darab, 120 forint nyeremény szelvényenként. 10 találatos 27 636 darab, 14 forint nyeremény szelvényenként. A 22. héten beérkezett szelvények közül ötöt sorsoltak ki bécsi utazásra: U 542 710, U 769 730, Y 043 327, kol­lektív AS 439 986, kollektív AT 833 061. A beküldőknek június 7-ig kell jelentkezniök. Értesítjük a t. fuvaroztató közönséget, hogy tehergépkocsikra, lovasfogatokra megrendelést hétköznapokra és munkaszüneti napokra felveszünk. EGERBEN: az autóbusz állomás fuvarvállaló irodájában, munkanapokon 7—19 óráig. — Telefon: 17-09. GYÖNGYÖSÖN: a Fő tér 13. sz. alatti fuvarvállaló iro­dájában, munkanapokon 7,30—16 óráig. Telefon: 172. A vállalat fuvarvállalói még a következő helységekben állnak a fuvaroztató közönség rendelkezésére: PETŐFIBÁNYA, HATVAN, LUDAS, POROSZLÓ, FÜZES ABO NY, KÁL, HEVES, VERPELÉT, RECSK, PÉTERVÁSARA és EGERCSEHI­BÄNYATELEPEN. Szombati és munkaszüneti napokon — magánosok részére is — bármiféle fuvarigényt kielégítünk. OQCOCOOOOQOOOOOOOOQQOOOOOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOfiOOOOOOOQOOOO0 A HATVANI KONZERVGYÁR elfekvő készleteit ajánlja megvételre Izzólámpák; no Volt 25 Watt 230 db 40 Watt 100 db 60 Watt 100 db 100 Watt 58 db 150 Watt 4 db 300 Watt 169 db Egységár a hivatalos árjegyzéki ár 70 százaléka. Megren­delések közvetlenül a Hatvani Konzervgyár címére kül­dendők. Telefon: 16—36. ^Oc^X)OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOeCOOOOOOCOOOOOCOOUOOOOO<XOCiCOOOOOOOCiOOfiliXlOOOOO<