Népújság, 1961. április (12. évfolyam, 78-101. szám)

1961-04-18 / 90. szám

6 NßPOJSAO 1961. április 18., kedd Erős híréi segédlettel nyert a Bp. Honvéd ökölvívó csapata Gyöngyösön Bp. Honvéd— Honvéd Zalka SE 11:9 Vezette: Tokaji. v Gyöngyösön, óriási érdek1»cd is mellett, mintegy 2500 néző jelenlé­tében került sor a Honvéd Zalka SE idei első l. osztályú CSB mér­kőzésére. A nagy érdeklődésre jel­lemző, hfcgy a jegyek már hét- cözben, elővétel­ben elkeltek, s több százra volt tehető azoknak a száma, akik kí­vül rekedtek a termen. ^ , A gyöngyösi fiuk becsülettel helytálltak, végig egyenrangú ellenfelei voltak a ta­valyi bajnokcsapatnak, s hogy fő­városi győzelem született, az első­sorban súlyos pontozó bírói hibák­nak volt köszönhető. Véleményünk szerint ugyanis Pogonyi biztosan nyert Grabler ellen, mégis a fővá­rosi versenyző győzelmét hirdet­ték ki. Lampertot ugyancsak téves bírói ítélet fosztotta meg a győze­lemtől, ami egyben a Honvéd Zal­ka SE vereségét is jelentette. A közönség sokáig tüntetett a két té­ves ítélet ellen, s jogosan marasz­talta el az elfogult pontozó-bírá- kat,‘akik. úgy látszik, nem tudták volna elviselni azt, hogy a Bp. Honvéd vereséget szenvedjen egy vidéki csapattól. Nem érthetünk viszont egyet a közönség egy kis részének maga­tartásával, akik kis híján, komoly botrány okozóivá váltak. Eredmények (elöl a Bp. Honvéd versenyzői): Légsúly: Forró-Klenovics. P. gy. Forró. Szórványos ütés-váltás, ta­pogatózás vezette be a mérkőzést, az első menetben KLenovicsra egy gyomorra mért ütéstől nyolcat szá­moltak. Ezután feljött a gyöngyösi fiú, de nem védte kellőképpen a gyomrát, és ezt a nagyobb ütőerő­vel rendelkező Forró rendre ki­használta. A fővárosi versenyző egyébként a 2. és 3. menetben so­kat szabálytalankodott, egy ízben meg is intették, — ennek ellenére megérdemelten győzött. 2:0. Harmatsúly: Szimon—Pampuk. Szimont sorozatos szabálytalan­ságért leléptették. Kezdettől fogva Pampuk irányította a küzdelmet, Szimon állandóan szabálytalansá­gokban keresett menedéket. Pam- pük szinte akkor ütötte meg, ami­kor akarta, végül is a második menetben, sorozatos szabálytalan­ság címén i a vezetőbíró leléptette. Pehelysúly: Gyömbér a Gyömbér — Juhász, harmadik menetben feladta. A gyöngyösi fiú a szoká­sos módon, nagy lendülettel kez­dett, kemény ütéseit azonban Gyömbér az első menetben jól állta. A második menetben hatal­mas ütés-váltás folyt, s ebben is Juhász bizonyult jobbnak. A har­madik menetre Gyömbér teljesen elkészült erejével és a mérkőzés feladására kényszerült. 2:4. Könnyűsúly: Grabler—Pogonyi. P. gy. Grabler. Pogonyi első gyön­gyösi bemutatkozását nagy érdek­lődéssel várta a gyöngyösi szur­kolótábor. Az első menetben in­kább csak küzdelem folyt a szo- rítóban, Pogonyi keveset ütött, mindkettőjüket megintették sza­bálytalanságért. A második menet­ben Pogonyi ügyesen ellépett a rohamozó Gabler elől és remekül keresztbe verte támadásait. A har­madik menetben mindkét verseny­ző sokat dulakodott, s a közönség nagy felháborodással vette tudo­másul, amikor Grabler győzelmét hirdették ki . . . 4:4. Kisváltósúly: Kajdi-Tóth. P. gy. Kajdi. A két kitűnően képzett ökölvívó végig élvezetes, magas­színvonalú és kiegyensúlyozott küzdelmet vívott egymással. A kö­zönség ragyogó megoldásokat, pompás ütéseket láthatott mind­három menetben. Tóth okosan el­lépegetett a valamivel többet kez­deményező Kajdi támadásai elől, s aztán tisztán keresztbe-verte. A második menetben Kajdit szabály­talanságért meg kellett volna in­teni. A válogatott fővárosi ver­senyző végül is minimális győzel­met aratott; s a közönség ennek a kihirdetését is füttykoncerttel fo­gadta: 6:4. V áltó súly: Klinger-Horváth. Hor- váthot a második menetben lelép­tették. A két hasonló küzdőmodo­rú ökölvívó csak dulakodott egy­mással, az első menetben mind­kettőjüket megintették szabály­talanságért. A második menetben Horváth fogott és fejjel ment elő­re, amiért a vezetőbíró leléptette: 8:4. Nagy váltó súly: Kun—Lamport. Döntetlen. Az első menetben a len­dületesen rohamozó, fejre és gyo­morra egyaránt pontosan ütő Lampert jelentős pontelőnyre tett szert, egy ízben Kunra nyolcat is számoltak. Hasonló volt a helyzet a másik két menetben is, a leg­nagyobb meglepetésre azonban döntetlen eredményt hirdettek Iá: 9:5. Középsúly: Horváth I.—Borda. P. gy. Borda. Az első menetben mind­két versenyző távolról indította tá­madásait, utána azonban Borda belharcot erőszakolt ki és pontos balhorgokkal, egyenesekkel ope­rált. Győzelme egy percig sem volt vitás: 9:7. Félnehézsúly: Dancsi-Gácsi. P. gy. Dancsi. Ügy indult a mérkő­zés,- hogy egy összecsapásnál Dancsi kilökte a szorítóból a gyön­gyösi ökölvívót, s a mérkőzésve­zető érthetetlenül, rászámolt Gá- csira. Dulakodással tarkított, csap­kodó küzdelem folyt, Dancsi sokat ütött alkarral és több ízben is fej­jel ment előre. A harmadik me­netben sem változott a helyzet, Dancsi valamivel jobb volt, de közben, szerintünk, rászolgált ar­ra, hogy leléptessék: 11:7. Nehézsúly: Vörös—Szita. Vörös feladta.. A gyöngyösi fiú ez alka­lommal kitűnően öklözött, végig irányított, s főleg gyomorra mért nagyerejű ütéseivel szerezte érté­kes pontjait. A harmadik menet­ben Vörös megroggyant és feladta a számára kilátástalan harcot: 11:9. A pontozó bírói tisztségeket Erőss, Farkas, Magyar és Sárközi látta el. ÍRJ Lelkesen karcolé ifjúsági labdarúgó-válogatottunk remek győzelmet aratóit Heves megye—Budapest Észak 4:0 (1:0) Eger, 300 néző. Vez.: Müncz. Heves: Géczi — Huszár - Szerda­helyi, Beszterczei (Ambrus) — Szendi, Ma rúzs n. - Soós, Varga n. (Miskolczi), Makalicza, Gulyás, Hegedűs. Edző: Jávori József. Meglepetésre kevés számú né­ző előtt került sor a rangadó- jellegű mérkő­zésre, pedig a távol maradók sajnálhatják, hogy nem voltak jelen, mert a két csapat végig iz­galmas. élveze­tes, s főleg az első félidőben szint­vonalas küzdelmet vívott egymás­sal. Két veszélyes fővárosi táma­dás, majd egy lesgól vezette be a mérkőzést. A széflel és nappal szemben játszó Heves megyeiek csak 10 perc eltelte után k-aptak lábra, de innen kezdve szinte vé-» gig kezükben tartották a mérkő­zés irányítását. A 11., majd a 12. percben Gulyás szép cselekkel hagyta faképnél védőit, de lövését előbb biztosan védte a kapus, majd hajszállal mellé szállt a labda. Nem sokkal később, mintaszerű támadás végén Soós lesről lőtt a hálóba, utána Varga H. nagy erejű lövését ujjheggyel szögletre ütötte a kapus. Hatalmas iramú, óriási küzdelem folyt a pályán, s ebben valamivel a lelkesebben harcoló Heves megyei fiúk voltak a job­bak. A 20. percben pesti támadás vé­gén Szerdahelyi kézzel állította meg a labdát, a 16 méteres szabad­rúgás a sorfalban akadt el. Nem sokkal a félidő befejezése előtt góllá érett a hazai csapat fölénye: Hegedűs jó labdával ugratta ki a baloldalon előretörő Makaliczát, aki felismerve a helyzetet, a be­rohanó Soós elé továbbított, és a szélső közelről a hálóba lőtte a labdát. 1:0. Szünet után mintegy öt percen keresztül heves fővárosi támadá­sok jellemezték a játékot, egy íz­ben Géczi kitűnő érzékkel hárí­tott e^y szögletet. Az 52. percben Beszterczei sérülést szenvedett, ki­állt, és helyére a gyöngyösi Amb­rus jött be. Még abban a percben Kitűnő eredmények Heves megye 1961. évi súlyemelő bajnokságán Egerben, az Egri Előre, a Petöíi- bányai Bányász és a Gyöngyösi ITSK mintegy 40 főnyi versenyző­gárdájának részvételével vasárnap rendezték meg Heves megye 1961. évi felnőtt éa ifjúsági súlyemelő- bajnokságát. A versenyen örvendetesen jó eredmények születtek. Kézsmárki Vilmos, a Petőfibányai Bányász serdülő versenyzője a pehelysúlyú nyomásban 57,5 kg-ról 62,5 kg-ra, az összetettben pedig 195 kg-ról Három új megyei esúcs a gyöngyösi idénynyitó atlétikai versenyen Gyöngyösön atlé­tikai idénynyitó pá­lyaversenyt rendez­tek, amelyen a gyön­gyösi atléták ismét kitűnő felkészült­ségről tettek tanúbi­zonyságot. Kiss An­tal a 10 kilométeres gyaloglásban; Fejes a kalapácsvetésben, Takács pedig a súly­lökésben új megyei csúcseredményt ért _ eL A 10 kilométeres gyalogláson kívül csak dobószámok szerepeltek a műsorban. Eredmények. Női súlylökést 1. Szekendi 947; 2. BozóM 883; 3. Bakondl 835. Női diszkosz: 1. Szekendi 28,95, e. Bozóki 26,32, 3. Bakondi 26,15. Női gerely: 1. Bozóki 31,05, 2. tróth 26,31, 3. Molnár 20,63. Fiú serdülő súly (5 kg): 1. Takács Ferenc 14,90, új megyei csúcs. (Ré­gi: Takács 14,76), 2. Tőzsér 11,36. Fiú ifjúsági súly (7,26 kg): 1. Márkus 11,69. Fiú ifjúsági és serdülő diszkosz (1,5 kg): 1. Márkus 41,38, 2. Takács 88,95, 3. Fejes 36,70, 4. Tőzsér 36,11. Serdülő fiú gerelyhajítás: 1. Tő- aser 43,12. Felnőtt és ifjúsági gerelytiajítás: 1. Nagy S. 43,48', 2. Márkus 41,43. Kalapácsvetés: 1. Fejes 38,38, új ifjúsági és felnőtt megyei esúcs. 10 000 m gyaloglás: 1. Kiss Antal 49:25,8, új megyei csúcs. (kömley) 200 kg-ra javította az országos csú­csot. Domány István (Egri Előre) a serdülő könnyűsúlyú lökésben ja­vított csúcsot. Eredmények. Felnőttek. Pehelysúly: 1. Szabó rPetößbä- nya) 167,5 (50, 47,5, 70). Könnyűsúly: 1. Dudás (Eger) 210 kg (67,5, 57,5, 85), 2. Dobronics (Eger) 207,5 kg (60, 65, 82,5), 3. Cseh (Eger) 190 kg (60, 57,5, 72,5). Váltósúly: 1. Szarvas (Eger) 217,5 kg (70, 62,5, 85); 2. Domonkos (Fe- tőfibánya) 207,5 kg ,(62,5, 62,5, 77,5), 3. Bállá (Eger) 65 kg. Szakításban és lökésben nem volt érvényes kí­sérlete. Középsúly: 1. Szabó (Petőfi ba­nya) 265 kg (75, 85, 105), 2. Lakatos (Eger) 250 kg (87,5, 70, 92,5). Félnehézsúly: 1. Székely (Petőfi- bánya) 245 kg (80, 70, 95), 2. Tóth F. (Eger) 220 kg (70, 65, 85), 3. Nagy (Gyöngyös) 180 kg (55, 52,5, 72,5). Ifjúságiak. Légsúly: 1. Kézsmárki (Petőfibá­Nemsethoxí labdarúgó-mérkősés Egri Dózsa— Motor Wildau 5:0 (1:0) Eger, 2000 néző. Vez.: Lombost. Dózsa: Szűcs — Révász (Szász), Lisztóczky, Tomsó — Várallyay, Boros — Nagy (Miskolczi), Hídvégi, Hanus, Nagy I., Bocsi. Nagy érdeklődés kísérte a német csapat egri vendégjátékát, amely azonban bizonyos mértékig csaló­dást okozott a szurkolóknak. A vendégek ugyanis csak lelke­sedésük miatt érdemelnek dicsére­tet, egyébként szinte végig a tech­nikailag és taktikailag érettebb eg­riek irányították a játékot. A félidő egyetlen gólja a 8. perc­ben esett, amikor baloldali táma­dás végén Nagy il. elé került a labda, s a szélső laposan a sarok­ba lőtt. 1:0. Állandóan a németek térfelén •folyt a játék, az egri csatárok Csahrwidtn-. sm= Magyarország labdarügó-válo- atottja VB selejtező mérkőzésen i Megyeri úti stadionban l:0-ás élidő után 2:0 arányban győzött íz NDK válogatottja ellen. A gó- okat Albert és Göröcs szerezte, lók hibával játszó válogatottunk­tól csak Grosics, és időnként Dál- toki, valamint Albert játékát le­tet kiemelni. B válogatottunk lalleban 15 ezer néző előtt 1:0 irányban legyőzte az NDK B válo­gatottját, míg Utánpótlás váloga- ottunk Gera-ban 2:1 arányban ye- eséget szenvedett az NDK után- tótlás válogatottjától. A Magyar- trszág—NDK ifjúsági válogatott nérkőzés a magyar csapat 1:0-ás ;yőzelmével ért véget. — Az ifjúsági válogatottak labda- •úgó-tornája során Szolnok megye válogatottja 2:0-ás félidő után 4:2 irányban győzött Nógrád megye válogatottja ellen. — Belgrádban befejeződött a aemzetközi kosárlabda torna, ame- yen Budapest együttese Belgrad és Bukarest csapatai mögött a har­madik helyet szerezte meg. — Lodzban nemzetközi vívóver­senyt rendeztek, amelynek során a férfi tőrben és párbajtőrben ma­gyar sikerek születtek. A férfi tőr­ben Kamuti László, a párbajtőr­ben pedig Lendvai szerezte meg a győzelmet. — Pécsett nemzetközi asztalite­nisz tornát rendeztek, amelyen Zágráb, Belgrad, Budapest és Pécs csapatai vettek részt. A tornát Bu­dapest együttese nyerte. — Budapesten a Népligetben rendezték meg az idei vasutas me­zei futóbajnokságot. A versenyen a Hatvani VSE futói is rajthoz áll­tak. Az ifjúsági Nagy Katalin szo­ros küzdelem után biztosan nyert bajnokságot, míg a felnőttek cso­portjában Gyenes Katalin a válo­gatott Kazi Aranka mögött máso­dik lett. A férfiak közül az ifjú­sági Mester értékes harmadik he­lyet szerzett. — A hagyományos magyar—olasz Santelli vívótalálkozön 19:17 ará­nyú magyar győzelem született. A magyar győzelmeket Meszéna 5, Delneki 4, Mendelényi 4, Bakonyi 3, Pézsa 2 és Szerencsés szerezték* előtt egymás után adódtak a jobb­nál jobb helyzetek, de egyből sem lett gól, jórészt a gyatra lövések, másrészt pedig a jól tömörülő né­met védők miatt. A vendégek a 28. percben veszé­lyeztettek először, amikor a bal- összekötő jó ütemben ugrott ki a védők mellett, Szűcs bentragadt kapujában, s a csatár lövése haj­szállal kerülte el a bal alsó sarkot. A H. félidőt gyors egri gól ve­zette be: Nagy I. pontos átadását Hídvégi laposan a kapu jobb Sári­kába helyezte. 2:0. Továbbra is óriási fölényben ját­szott az egri csapat, a 3. gól azon­ban sokáig váratott magára. Az 53. percben Nagy II. beadását Ha­nus a felső lécre fejelte, majd Vár­allyay erős lövése hajszállal süví­tett él a kapufa mellett. Nem sokkal később szögletet ért el az egri együttes. Bocsi ívelte be a labdát és a berohanó Hídvégi nagy erővel, védhetetlenül fejeit a hálóba. 3:0. A következőkben Nagy L kapu­fája után kavarodás támadt a né­met kapu előtt, végül is Boros jól eltalált ballábas lövése utat talált hálóba. 4:0. Közvetlenül a befejezés előtt esett a mérkőzés utolsó gólja: Ha­nus visszagurította a labdát a jó ütemben érkező Borosnak, és a fedezet futtából remek lövést kül­dött a léc alá 5:0. A gyenge német csapat nem késztette nagyobb erőbedobásra az egrieket, akik akár kétszámjegyű győzelmet is elérhettek volna. S hogy ez nem így történt, az főleg az erőtlenül és körülményesen mozgó támadósornak volt köszön­hető. Jellemző, hogy az öt gól kö­zül kettőt a fedezet Boros lőtt... A mérkőzés után a két csapat baráti vacsorán vett részt. r R TOTO eredménye ». hét: 1. Magyarország—NDK 1 2d) 2. Bari—Napoli l 1:0 3. Bologna—Udiaese X 1:1 4. Fiorentina—Spal 2 0:3 5. Juventus—Inter. törölve 6. Lazio—Lanerossi X 1:1 7. Lecco—Torino 1 2:1 8. Milan—Roma 1 2:1 9. Padova—Atalanta 1 3:0 10. Sampdoria—Catania 1 2:0 11. CZ Belgrád—Partizán 1 3:2 12. Hajdúk—Vojvodina 1 2:0 13. Rijeka—Dinasao X nya) 200 kg (62,5, 57,5, 80). Üj or­szágos csúcs. 2. Szilvasán (Petőfi- bánya) 140 kg (42, 45, 52,5), 3. Bor­ka (Petőűbánya) 130 kg (42,5, 37,5, 50). Pehelysúly: L Nagy L (Petőfibá- nya) (172,5 kg (52,5, 50, 70), 2. Bar- ta (Eger) 165 kg (52,5, 45, 67,5), 3. Molnár (Gyöngyös) 160 kg (42,5» 50, 67,5). Könnyűsúly: 1. Kelemen (Petofi- bánya) 235 kg (70, 70, 95), 2. Domá- nyi I. (Eger) 230 kg (67,5, 67,5,; 95). Lökésben Dományi 90 kilogramm­ról 96 kilogrammra javította az or­szágos serdülő csúcsot. 3. Sárosi (Eger) 225 kg (62,5, 70, 92,5). Váltósúly: L Rapes ók (Eger) 235 kg (65, 70, 100), 2. Takács (Gyön­gyös) 212,5 kg (65, 60, 87,5), 3. Du­dás (Gyöngyös) 182,5 (57,5, 55, 70). Középsúly: l. Csérven (Eger) 210 kg (62,5, 62,5, 85). Félnehézsúiy: l. Vermes (Eger) 220 kg (65, 65; 90>. A felnőttek csoportjában Petőfi- bánya 3, Eger pedig két bajnok­ságot szerzett, míg az ifjúságiak­nál 3—3 bajnoksághoz jutott Pe- tőfibánya is, és Eger is. A verseny egyik örvendetes je­lensége a gyöngyösi fiatalok indu­lása volt. NAGY gyakorlattal rendelkező szerszám és TMK esztergályos el­helyezkedne, ahol lakás biztosítva van. Vidéken is. Címet a Kiadóhi­vatalba kérem. EGERBEN bútorozott szobát ke­resünk azonnali beköltözhetőség- gel, férfidolgozóink részére. Cí­met: Állami Biztosító, Eger, Baj- csy-Zs. u. 17. alá kérjük. HASZNÁLT bútorok vétele és eladása. Eger; Irgalmas Kórházzal szemben. EGRI Gépállomás felvételre ke­res szakképzett Diesel-traktorsze- relőket és kőművest. Fizetés egyezés szerint. FONTOS iratokkal elvesztettem aktatáskám a Mecset étteremben. Kérem a becsületes megtalálót, juttassa el a Gárdonyi Géza Szín­házba. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megye! Bizottsága és a megyei tanács Lapja* Felelős szerkesztő! Suba Andor, Kiadjas Népújság Lapkiadó Vállalat* Felelős kiadó: Tóth József« Szerkesztőség! Eger; Beloiannisz u. 3* Telefon: 12-57* 12-73. Postafiók: S3- Gyöngyös, Főtér 3.; fszfc. 19. Telefon: 697* Kiadóhivatal! Eger* Bajcsy-Zsilinszky utca 1* Telefon: 24-44. póstafiók: 23* Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger* Brődy Sándor utca 4* Felelőé vezetós Mandula Ernőt újabb gólt ért el a remekül har­coló Heves megyei csapat: jobb­oldali támadás végén Varga 11* okosan visszagurította a labdát és a berohanó Hegedűs jobblábbal a kapu jobb alsó sarkába helyezte a labdát. 2:0. Ezután a fővárosi csapat erősen visszaesett és a sokkal jobb erőn­léttel rendelkező Heves megyeiek fokozatosan döntő fölénybe kerül­tek. A 60. percben újabb mintaszerű támadás futott a pályán, amely­nek végén a szemfüles Soós lőtt a hálóba. 3:0. Nem sokkal később egy jobbol­dalról jövő labdát Makalicza ügye­sen lekezelt, majd bal lábbal lapo­san a bal sorakba vágta. 4:0. Hazai támadások közepette ért véget a mérkőzés. A Heves megyei csapat értékes győzelmet aratott a tavalyi orszá­gos bajnok Bp. Észak együttese ellen. Mind erőnlét, mind pedig taktika dolgában fölülmúlta ellen­felét, s küzdeni tudásból is kitű­nőre vizsgázott. Egyénileg Géczi megbízhatóan látta el feladatát, a három hátvéd szinte egymást múlta fölül. Szer­dahelyi főleg higgadt közbelépései­vel aratott sikert, Huszár kitűnően rombolt, szélsője jóformán nem te ért labdához mellette. Beszterczei sérüléséig jó teljesítményt nyúj­tott, de a helyére beállt Ambrus játéka is kellemes meglepetést okozott. A két fedezet mind a vé­dekezésben, mind pedig a támadá­sok előkészítésében átlagon felüli teljesítményt nyújtott. Ók alkották a legjobb csapat­részt. A támadósorban Gulyás és Makalicza volt a legjobb, de a többiek is minden dicséretet meg­érdemelnek. Soós gyors elfutásai­val gyakran teremtett veszélyes helyzeteket, két gólja külön dicsé­ri. Hegedűs gyengébb kezdés után a második félidőre szépen felja­vult, Varga II. nagy területen ját­szott. s oroszlánrészt vállalt a tá­madások felépítésében. Miskolczi csak rövid ideig játszott, s így nem tudott kellőképpen belemele­gedni. Müncz nagyvonalúan, kiválóan vezette a sportszerű légkörben le­zajlott mérkőzést. A bajnokság állása: V. 1. Heves 2. B.p. Észak 3. Nógrád 4. Szolnok CSOPORT: 5 3 1 6: 2 9: 8 7: 7 9:14 Az egriek barátságos mérkőzésen is legyőzték a Gy. Spartacus! Egri Dózsa— Gyöngyösi Spartacus 4:3 (2:0) Gyöngyös, 400 néző. V.: Terebesi. Eger: Szűcs — Szász (Révász), Lisztóczki, Tomsó — Várallyay, Bo­ros — Nagy II., Hídvégi, Szabó (Ivádi), Nagy I., Bocsi. Gyöngyös: Csaba (Lóczi) — Pászti (Trencsényi), Farkas (Pege), Somo- di — Trencsényi (Kévés), Treiber — Szigetváry (Vígh), Tompity (Sziget- váry). Baranyi (Tompity), Gelics, Keszthelyi. Vendég-támadások vezették be a mérkőzést, a 2. percben Szabó elől Farkas hazaadással tisztázott, majd Nagy I. mellé lőtt. Az első gyön­gyösi támadás a 6. percben futott végig a pályán, amely Gelics mellé lövésével ért véget. Az első gól a 16. percben esett. Hídvégi beadását Szabó Bocsi elé továbbította, a szélső lövése előbb Csabáról visszapattant, majd má­sodszorra a kapu jobb sarkába jutott. 1:0. A másik oldalon Treiber nagy- erejű szabadrúgása a kapufán csat­tant, majd a kitörő Tompity elől Szűcs előrevetődve hárított. Nem sokkal a félidő befejezése előtt a Dózsa tovább növelte elő­nyét: baloldali támadás végén Híd­végi közelről lőtt a hálóba. 2:0. Szünet után a 48. ‘percben szépí­tett Gyöngyös: Lisztóczky kezezé­se miatt ll-est ítélt a játékvezető, amit Tompity értékesített. 2:1. Ezután egyenlítési alkalom nyí­lott a gyöngyösiek előtt. Gelics lövése Szikesről Szigetváry elé pat­tant, de a csatár ívelt labdáját ujjheggyel szögletre nyomta a jól védő egri kapus. Az 57. percben újabb gól esett: az elalvó gyöngyösi védelem mel­lett jó ütemben tört előre Nagy I. és biztosan güri to tt a hálóba. 3:1. Nem sokkal később Pege a 16-oson belül szabálytalanul szerel­te Ivádit, a megítélt büntetőt Nagy I. értékesítette. 4:1. Gyöngyös a 72. percben javított: Vígh szögletét Keszthelyi kapás­ból lőtte a hálóba. 4:2. A 82. perében Boros szépen sze­relte az előrelendülő Gelicset, de cselezgetni próbált, Keszthelyi el­vette tőle a labdát és a kétségbe­esetten kifutó Szűcs mellett a há­lóba ‘gurította. 4:3. Az utolsó percekben Tompity jó helyzetben, kétszer is Szűcsbe lőtte a labdát. A két csapat találkozójából az egységesebb egriek megérdemelten kerültek ki győztesen. A gyöngyö­siek játéka csak a második félidő­ben elégített ki. Egyénileg Szűcs, Lisztóczky, Vár­allyay # Hídvégi, Nagy I., illetve Farkas, Somoai, Kévés, Treiber es Keszthelyi érdemel dicséretet. Terebesi sok hibával vezette a mérkőzést. * SZKOCSOVSZKY TIBOR Vízilabda-csapatunk jól játszott Szolnokon Szolnoki Dózsa—Egri Dózsa 7:7 (1:0, 1:2, 2:3, 3:2) Szolnok, 400 néző. V: Prágai. Eger: Denk — Ringelhann, Pé­csik — Frank — Bodnár, Utassy, Bolya. Az első negyedben eléggé mereven mozgott az egri csa­pat; játékán meg­látszott a hosszú, fá­rasztó utazás hatása. A szolnokiak megér­demelten tettek szert egygólos vezetésre. A második negyed­ben fokozatosan be­elendült az egri együttes, és nemcsak kiegyenlített hanem a vezetést is megszerezte. A har­madik menetben színvonalas, vál­tozatos; izgalmas küzdelem alakult ki, az egriek már 6:4 arányban ve­zettek, amikor az utolsó percben Szolnok 6:5-re szépített. A negyedik negyedben tovább folytatódott az érdekes küzdelem, az egriek újabb gólt szereztek, s ezzel 7:5-re alakult a mérkőzés ál- ___________ lá sa. Közvetlenül a befejezés előtt I csapatától. Szolnok újból szépíteni tudott» sőt a játékvezető jóvoltából — aki öt perc helyett hat és fél percig en­gedte a játékot — az egyenlítő gólt is megszerezte. Az Egri Dózsa általában jól ját­szott, a csapatmunka terén felül is múlta ellenfelét és rászolgált volna a győzelemre. Ettől csak a játékvezető fosztotta meg, akinek hibájából addig tartott a mérkőzés, amíg a szolnokiak be nem dobták kiegyenlítő góljukat... Az egri gólokat Bolya 3, Bodnár 3 és Utassy szerezte. A csapat va­lamennyi játékosa biztató teljesít­ményt nyújtott, külön ki kell azonban emelnünk Bolya és Bőd« nár játékát. Bolya a második har­madtól egyik lendítője volt a tá­madásoknak, s ezúttal rendkívül gólveszélyesnek is bizonyult. * Az Egri Dózsa ifjúsági csapata a? idény első bajnoki mérkőzésén 4:4 arányú döntetlent ért el Budapes- *— ~ Bp. Vörös Meteor csapatával ten szembep, míg az ifjúsági tartalék­csapat 3:1 arányban vereséget szenvedett a Bp. Csatornaművek OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXJOOOOOOOOOOOOOO lúirdes i m a Hépúlságban és a népszabadságban Apróhirdetés díja • hétköznap szavanként 1.— Ft, vasárnap szavanként 2.— Ft (Az első szó mindkét esetben kettő szónak számít) OOOeOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOCMOCOOOOOOOOOOOO Fit 45 ­*»1ND£1*Í*TT KAPHATÓ Al Egri Lakatosárugyár gyakorlattal rendelkező vasesztergályos és gyalus szakmunkásokat, azon­nali belépéssel felvesz; Jelentkezés a vállalat mun­kaügyi _ osztályán, Eger, Lakatgyártó utca 2.