Népújság, 1961. április (12. évfolyam, 78-101. szám)

1961-04-07 / 81. szám

6 NEPÜJSÄG 1961. április 7., péntek SPORT Élesedő harc a bajnoki címért és a kiesés elkerüléséért a megyei labdarúgó-bajnokságban A forduló meglepetése s as Egri Előre Hatvanban legyőzte a Hatvani Kinizsi együttesét Talán soha nemi volt még ilyen érdekes forduló a megyei labdarú­gó-bajnokságban, mint -húsúét va­sárnapján. Jel­lemző például, hogy egyetlen ott­honában játszó csapat sem tu­dott győzni, ha­tan vereséget szenvedtek, csak a Honvéd Zalka SE, valamint a Gyöngyösi Bányász tudott egy pon­tot megszerezni. A forduló megle­petését kétség kívül az utolsó he­lyezett Egri Előre szolgáltatta, amely ügyes taktikával, Hatvan­ban 3:1 arányban legyőzte az el­múlt vasárnap Füzesabonyban győzni tudó H. Kinizsit. A nagy érdeklődéssel várt rangadó gól nélküli döntetlent hozott, a ven­déglátó Honvéd Zalka SE 11-est hibázott. Nem hagyhatjuk szó nél­kül az Apci Vasas kitűnő szereplé­sét, amely az utóbbi négy mérkő­zésen hét pontot szedett össze, 12 gólt rúgott, s egyet sem kapott l Bélapátfalva újabb hazai vereségé­vel nagyon nehéz helyzetbe került, s a táblázat utolsó helyét foglalta el. Honvéd Korvin SE—Tisza­füredi Petőfi 2:1 (0:0) Tiszafüred, 1000 néző. V.: Koncz. Honvéd: Borvendég — Pethő, Acs, Gulyás, — Czuczor, Merkli — Remport, Barócsi, Horváth, Mol­nár, Kozma. Edző: Mészáros Ber­talan. Tiszafüred: Tóth n. — Balogh n., Tóth I., Ferge - Remenyik, Sza- mosvári — Balogh m.. Balogh I., Ignácz, Megyeri, Németh. Edző: Gombácsi Zoltán. Tiszafüred kezdett jobban, majd változatos mezőnyjáték alakult ki — enyhe hazai fölénnyel. A verpe­létiek csak időnként lendültek tá­madásba, a tiszafüredi védelem azonban kitűnően állt a lábán. Szünet után folytatódott a ki­egyensúlyozott küzdelem, majd feljött a Honvéd és az 50. percben megszerezte a vezető gólt: a men­teni akaró Balogh II. a 11-es pont tájékán a tisztán álló Molnárhoz továbbította a labdát, s az össze­kötő egyből laposan a jobb sarok­ba lőtt: 1:0. Fokozódott a játék irama, s a 68. percben a vendégek újabb gólt értek el: Molnár ravaszul perdített labdáját Tóth II. nem tudta véde­ni: 2:0. A gólra heves hazai rohamok következtek, a tiszafüredi csatárok több esetben is valóságos tűzijá­tékot rendeztek Borvendég kapuja előtt, a verepléti kapus azonban kiválóan védett. A hazaiak fölénye a 75. percben érett góllá, amikor Balogh III. szögletét Ignácz kapásból a hálóba továbbította: 2:1. Ezután nagy harc indult meg a kiegyenlítő gólért, a tiszafüredi csatárok azonban ezután már csak néhány szögletet tudtak elérni. Mindent egybevetve: a hazai csa­pat többet támadott ellenfelénél, de támadósora sok jó helyzetet ki­hagyott. A vendégek eléggé gyen­ge játékkal, némi szerencsével ér­ték el győzelmüket. Jó: Borvendég, Czuczor; Molnár, illetve Szamosvári, Ignácz Megyeri. Koncz jól vezette a mérkőzést. Miklósvári Zoltán Hatvani VSE—Egri Spartacus 4:3 (1:3) Eger, 500 néző; V.: Nemes. Hatvan: Nagy - Zsámboki, Tóth, Gugyella — Kiss, Szabó I., — Ka* tona, Fehér, Zilahi, Rékási, Hege­dűs. EHző: Bodnár Ferenc. Eger: Boros - Nagyszalóki, Bóta, Bozsik - Somodi. Mester - Pécsi, Báder, Árvái, Polonkai, Csepcsa- nyi. Edző: Román Péter. Valamivel a hazai Csapat kezdett Jobban, Polonkai közeli lövését Nagv bravúrral hárította, majd pócsi nagyerejű lövését tette ártal­matlanná a vendégek fiatal kapu­sa Hazai támadások közepette, hatvani gól következett a 15. perc­ben: Katona labdáját Zilahi a kapu közepébe vágta: 1:0. A hazáink a 37. percben lóénál «.pvenlítettek: Csepcsányl átadását aSSn d!?ó Árvái közelről lőtte a ^Nem'sokkal később Báder a lest reklamáló védők között és élesen a jobb jelső sarokba lőtt. 1 szünet után lO percen kereeztül még a hazaiak irányították a jaté- kot, utána azonban fokozatosan feljött a vendégcsapat *Az 56. percben Katona lövése a kapufa éléről jutott Boros hálójá­A 70. percben Fehér—Zilahi ossz- játék után ez utóbbi nagy lövése vágódott a jobb sarokba: 3:2. A vendégek mindjobban fölény­be kerültek, különösen támadóso­ruk volt elemében. A 76. percben Rékási néhány csel után nagy lö­vést küldött kapura, s a labda a felső lécről vágódott a hálóba: 4.2. Nagy iramú, változatos játékot hozott a két csapat találkozója, a vendégek — szünet után mutatott játékuk alapján - megérdemelten Tóth. Katona. Fehér. Rékási, illetve Pócsi, és Báder. A játékvezető sok hibával vezet­te a mérkőzést. . _ Balogh Béla. Honvéd Dobó SE—Recski Bányász 3:1 (1:0) Recsk. 900 néző. V.: Srej. Honvéd: Résing — Kolarik, Ala- xai, Szarka - Laczkó, Vass - Cser­mák, Bolla, Haek, Enoch, Csendes. Edző: Csutak Emil. Becsk: Földi - Kovács, Szabó, Bódi H. — Maruzo I., Maruzs H. — Puporka, Zsoldos, Tóth, Bódi I., Orosz. Edző: Dombóvári János. Az első 10 percben a nagy becs­vággyal játszó hazaiak irányítot­ták a játékot, később azonban fokozatosan feljött a Honvéd és átvette a kezdeményezést. Fokozó­dott az iram. emelkedett a játék színvonala. A 35. percben a gyors Csermák átjátszotta védőjét, majd Hackhoz továbbított, aki a baXösz- szekötő helyéről, kapásból, hatal­mas lövést küldött a hálóba: 1:0. A gólra heves recski támadások következtek és az 50. percben meg­született a kiengyenlítő gól: Orosz jó elfutás után középre ívelt, Pu­porka fejesét Résing a befutó Zsol­dos elé ülötte■ és a csatár élesen a jobb alsó sarokba lőtt: 1:1.' A hazaiak nem sokáig örülhet­tek a gólnak, mert a jól játszó egri csapat az 55. percben ismét megszerezte a vezetést: a gyors Hack faképnél hagyta a védőket és a hálóba továbbított: 2:1. A 63. percben nagy kavarodás támadt a Honvéd kapuja előtt, Pu­porka lövése a hálóba tartott, de a labda elakadt az egyik védőben. Rögtön utána Hack nagy bombája a kapufán csattant. A 82. percben Végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: ismét Hack ugrott ki a labdával és nagyerejű lövést küldött a hálóba: 3:1. Mesterhár­mas! A Honvéd győzelme teljesen megérdemelt. Jó: Hack (a mezőny legjobbja) Enoch. Alaxai, illetve Földi, Tóth, Bódi I., Zsoldos. Srej játékvezető hiba nélkül lát­ta el feladatát. Holló Imre Egri Előre—Hatvani Kinizsi 3:1 (1:1) Hatvan, 500 néző. V.: Somodi. Eger: Kelemen — Lezsák, Mata, Papp — Szász, Túrái — Hevér, Lip­tai, Balázs, Koródi, Tóth. Edző: Kovács László. Hatvan.* Bognár — Hegedűs, Sár­közi, Besztercei - Nagy I., Kovács, — Szarka, Usztöke. Szendi, Malik, Szigetváry. Edző: Vágó Zoltán. Kezdés után váltakozó játék alakult ki, mindkét kapu egyfor­mán forgott veszélyben. Az 5. perc­ben Malik nagyerejű szabadrúgá­sa a léc mellett süvített el, majd Üsztöke két ízben is jó helyzetben mellé lőtt. Az egriek vezető gólja a 16. perc­ben esett: Hevér fűtött el a szélen, beadását Sárközi és Bognár elvé­tette és a szemfüles Tóth közelről a hálóba fejelt: 1:0. Nem sokkal később a hatvaniak kiegyenlítettek: Malik jó labdával ugratta ki üsztökét, aki lefutotta az egri védőket és védhetetlenül lőtt a hálóba: 1:1. Szünet után lanyha iramú me­zőnyjáték folyt — enyhe hatvani fölénnyel. Az egri csapat lelkesen, szervezetten és jól védekezett. A mérkőzés sorsa az utolsó 10 perc­ben dőlt el, amikor a hatvaniak erős támadásokba kezdtek, de egy gyors ellentámadás után kavaro­dás támadt a hazai kapu előtt és Koródi közelről a hálóba lőtt: 2:1. A gól megzavarta a cukorgyári csapatot és közvetlenül a befeje­zés előtt még egy gólt kapott: He­vér elvette a labdát Sárközitől és a hálóba vágta: 3:1. Sportszerű mérkőzésen a takti­kailag fegyelmezettebb és némileg szerencsésebb csapat győzött. Jó: A közvetlen védelem, Szász, Koródi, a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt. Somodi nagyvonalúan vezette a játékot. Rákfalusi János Gyöngyösi Bányász—Lőrinci 0:0 Gyöngyös, 600 néző. V.: Simon dr. Gyöngyös: Kiss - Varga I., Fal- csik, Fekete — Juhász, Bodó — Dugnovics, Borosi, Vörös, Varga II., Veres. Edző: Kovács Tibor. Lőrinci: Hegyi — Czakó, Hart­mann, Nagy I., — Szűcs, Nagy n. — Tóth, Juhász, Németh, Lőrinc, Bauer. Edző: Szalontai Béla. Hazai támadások vezették be a mérkőzést, a jól kombináló gyön­gyösi csatárok mezőny fölényt harcoltak ki. A 15. percben Vörös- Varga n. akció után Vörös 15 mé­teres nagy lövését védte szépen Hegyi, a másik oldalon Bauer Jó átadását Németh elügyetlenkedte. Rögtön utána szép hazai táma­dás futott a pályán, amelynek vé­gén Borosi Juhász elé tálalta a labdát, s a fedezet 18 méteres nagy lövését Hegyi remekül húzta le a levegőből. Ezután Lőrinc, majd. Veres lesgólja keltettek izgalmakat a nézőtéren. Szünet után a vendégek vették át a kezdeményezést, de támadó­soruk nem bírt a kemény, jól zá­ró gyöngyösi védelemmel. Egyre inkább csapkodóvá vált a játék, főleg a két 16-os vonal között folyt a küzdelem. Ebben a játékrészben szinte alig akadt említésre méltó esemény. A helyzetek alapján Gyöngyös közelebb állt a győzelemhez. Jó: a hátvédharmas, Juhász, Bo- dó, illetve Hegyi, Hartmann, Né­meth, Bauer. Simon dr. megfelelően látta el feladatát. Szkocsovszky Tibor Honvéd.Zalka SE—Petőfibánya 0:0 Gyöngyös, 1500 néző. V. Nagy L. Honvéd: Békeffi Hl. - Tóth n., Seier, Köves - Hankó, Kiss - Kardos, Csányi, Viszt, Kamondi, Antalovics. Edző: Farkas Géza. Petőfibánya: Kovács — Veres, Paraszt, Forgács - Tóth L Takács — Fehér, Alattyáni, Sándor. Tóth II. Bocsó. Edző: Wämser Gyula. Nagy érdeklődés mellett került sor Gyöngyösön a rangadói ellegű mérkőzésre, amely végül is igaz­ságos döntetlen eredménnyel ért véget. A tartalékos hazaiak lendületes támadásaival kezdődött a mérkő­zés, a petőfibányai védelem azon­ban szinte áttörhetetlen betonfa­lat húzott kapuja elé, amelyen rendre megtörtek a honvédtáma­dások. Petőfibánya már ^eve a védeke­zésre fektette a fősúlyt, a két ösz- szekötőt is hátravonta a védelem segítésére. A Honvéd csatárai a mezőnyben szépen adogattak, de többször is túlkombináltak, a lövések pedig eléggé pontatlanok voltak, s vagy mellé szálltak, vagy emberben akadtak el. Szünet után sem változott a já­ték képe, szinte állandóan a vendé­gek térfelén folyt a játék, akik sokszor 8—9 emberrel is védekez­tek. Ebben a játékrészben Petőfi­bánya csak szórványos előrelendü­lésekkel kísérletezett, ezek az elő­relendülések azonban mindig ve­szélyesek voltak. A 68. percben sorsdöntő helyzet adódott a hazaiak előtt, amit azon­ban nem sikerült kihasználni: bal­oldali támadás végén az egyik pe­tőfibányai védő kézzel ért a labdá­hoz a 16-os vonalon belül, 11-es! Békeffi III. futott a labdának, de jobbsarokra helyezett lövését Ko­vács remek vetődéssel szögletre ütötte. Ezután is gyöngyösi támadások jellemezték a játékot, de újabb em­lítésre méltó esemény már nem történt. A rangadó közepes iramú játékot hozott, amelyen inkább a küzdő­jelleg domborodott ki. A döntetlen igazságos. Jó: Köves (a mezőny legjobbja), Seier, Tóth II., Kiss, illetve Kovács, Veres, Paraszt, Tóth I., Takács, Tóth 11. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést. Sz. T. Füzesabonyi VSC—Bélapát­falva 2:1 (0:0) Bélapátfalva, 200 néző. V: Kaszás. FVSC: Bocsi -- Csuhái, Kakuk, Kovács — Bernáth, Túróczi — Erőss, Csontos, Gál II., Imre, Gu­lyás. Edző: Túróczi János. Bélapátfalva: Szabó — Durzó, Baranyi, Varga I. — Varga II., Er­délyi — Mihályi, Molnár, Sólyom, Barta, Kelemen. Edző: Dombóvári András. Az első percekben óvatos; tapo­gatózó játék alakult ki, egyik csa­pat sem tudott igazán fölényt ki­harcolni. A 11. percben Kelemen jó lövését Bocsi nehezen ütötte szög­letre, amelynek végén Molnár alig fejelt kapu mellé. Lassan a hazai csapat harcolt ki fölényt, de fölényét csak szögletek jelezték — a gólok elmaradtak. A füzesabonyi támadásokat biztosan verte vissza a hazai védelem. Szünet után is a széllel szemben játszó Bélapátfalva kezdeménye­zett többet. Molnár két ízben is nagy helyzetben hibázott, majd az 56. percben pontos labdát küldött Mihályi elé, aki a kimozduló Bo­csi mellett laposan a balsarokba lőtt. 0:1. Továbbra is a hazaiak támadtak, mégis füzesabonyi gól következett a 67. percben: a menteni igyekvő Durzó Erőss elé fejelte a labdát és a szélső lövése Szabó keze között jutott a hálóba. 1:1. A gól megzavarta a hazai csapa­tot, s a vendégek hamarosan ki­használták a lehetőséget: a 75. percben szöglet ívelődött a bél­apátfalvi kapu elé és Imre a rosz- szul kimozduló Szabó keze között a hálóba fejelt. 2:1. A helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat megérdemelten győ­zött. Jó: Túróczi, Erőss, Imre, Gulyás, illetve Varga II. és Baranyi. Kaszás kitűnően vezette a mér­kőzést. Kudlák István Apci Vasas—Selypi Kinizsi 4:0 (1:0) Selyp; 800 néző. V: Szegedi B. Apc: Szuhányi — Mihályi, Nagy, Zelnik — Bagó, Kovács — Plessek, Bendik, Csirke, Lengyel, Rácz. Ed­ző: Takács László. A két szomszédvár küzdelmére nagyszámú néző volt kíváncsi. Az utóbbi időben nagyot Javult ap- ciak rögtön kezükbe vették a já­ték irányítását, és a 20. percben — szép támadás végén — Rácz lövé­séből megszerezték a vezetést. 1:0. Szünet után fokozódott a vendé­gek nyomása; a hazaiak mind­inkább védekezésre szorultak. A félidő közepén véglegesen eldőlt a mérkőzés sorsa: a 60. percben Bendik, közvetlenül utána pedig Csirke talált a selypiek hálójába, s ezzel 3:0-ra alakult az eredmény. A nagy kedvvel játszó apciak utolsó gólját Rácz szerezte. A nagyfontosságú mérkőzést teljesen megérdemelten nyerte az Apci Vasas. Valamennyi játékosa külön dicséretet érdemel lelkes, csupaszív játékáért. A selypieknek ezúttal nem ment úgy ahogyan szokott, ráadásul sokat idegesked­tek. Ezzel a vereséggel a Kinizsi veszélyes helyzetbe került. Szegedi kiválóan vezette a mér­kőzést. Mennyit pihenjenek az iskolásgyerekek? Meghívó Az E. Vasas SC 1961. ápr. 8-án, szombaton délután 16 órai kez­dettel a városi helyőrségi tiszti klubban rendkívüli közgyűlést tart. Napirend: 1. Javaslat az Egri Vasas SC megszűnésére. 2. Az Egri Dózsa SC megala­kulása, az alapszabály el­fogadása. 3. Az Egri Dózsa elnökségé­nek megválasztása. 4. Az Egri Dózsa felülvizsgáló bizottságának megválasz­tása. Kérjük a sportkör tagjait, hogy a közgyűlésen pontosan és teljes számban jelenjenek meg — a tárgy fontos voltára való tekintettel. Az Egri Vasas elnöksége Az Egri Dózsa szervező bizottsága Kerékpár Gyöngyösön a felszabadulás ün­nepén kerékpárversenyt rendeztek a városi KI;SZ-bizottság által fel­ajánlott vándorserlegért, amelyet a rajthoz állt Bp. Typográfia ver­senyzői nyertek el. Az országúti verseny a Gyön­gyös—Eger—Gyöngyös útvonalon folyt és 104 kilométeres távú volt. 1. Dietrich (Typográfia) 2:48:00, 2. Oláh (Typográfia), 3. Blaskó (Ty­pográfia) rajta, 4. Szmolnik (Gyön­gyös), 5. Petrreházi (Typográfia) rajta. Csapatban: 1. Typográfia 8:24:02, 2. Gyöngyös. A háztömbkörüli verseny ered­ménye: 1. Brunkala (Typográfia) 10 pont, 2. Bakó (Typográfia) 7, 3. Oláh (Typográfia) 4, 4. Farkas (Typográfia) 2, 5. Vécsi (Eger) 1 ponttal. A megyei labdarúgó- bajnokság állása 1. Petőfib. 20 15 2 3 48:13 Sft 2. H. Korvin 20 14 4 2 42:13 32 3. H. Dobó 20 13 3 4 42:20 29 4. H. Zalka 20 12 4 4 39:16 28 5. Lőrinci 20 10 6 4 38:22 26 6. HVSE 20 11 3 6 36:21 25 7. FVSC 20 10 3 7 41:34 23 8. Gy. Bány. 20 7 5 8 23:28 19 9. Recsk 20 7 3 10 21:33 17 10. H. Kinizsi 20 7 2 11 35:37 16 11. Apc 20 5 6 9 25:32 16 12. Egri Spart. 20 4 6 10 19:31 14 13. Tiszafüred 20 5 2 13 25:58 12 14. Egri Előre 20 5 1 14 24:46 11 15. Selyp 20 4 2 14 16:40 10 16. B-falva 20 4 2 14 8:38 10 Érdekes — nemcsak a hiva­tásos pedagógusokat érdeklő, de a szülők számára is íend- kívül tanulságos — cikkeket és tanulmányokat közöl a ta­nulók túlterhelésével kapcso­latban végzett vizsgálatok eredményeiről a Magyar Pe­dagógia című folyóirat egyik száma. A vizsgálatoknak ez­úttal két otthoni, családi vo­natkozású részletére szeret­nénk felhívni a figyelmet: az alvási és a szabad levegőn el­töltött pihenési játékidőre. — előbb azonban néhány szót szólnánk magáról a túlterhe­lésről. Napi eav óra testneveJés Az Országos Testnevelési és Sport Egészségügyi Intézet vizsgálódásai alapján megál­lapította, hogy a tanulók je­lentős részénél fennálló túl­terhelés elsősorban az ideg- rendszer funkcionális állapo­tában mutatkozik, s ezzel hoz­Felhívás sportfoto-pályázafra A Heves megyei TST agitációs és propaganda bizottsága sportíoto- pályázatot hirdet., sporttárgyú fel­vételekre, amelyek a megye, egy- egy város, vagy község, valamint egy-egy sportkör sportéletét doku­mentálják. A .fotopályázat határideje: 1961. május 31. A pályázaton bárki részt vehet, tetszés szerinti nagyságú, fekete­fehér, vagy színes felvételekkel. A három legjobb felvételt három, kettő, illetve száz forint jutalom­ban részesíti a megyei TST, az első hat helyezett ezenkívül díszes ok­levelet kap. A képeket a megyei TST címére kell beküldeni (Eger, Megyei Ta­nács). ható kapcsolatba a neurózis­ban szenvedő tanulók eléggé nagy száma. A neurózis ká­rosítja a tanulók egészségügyi állapotát, csökkenti munkaké­pességét, rontja közérzetét és ez később — többé-kevésbé súlyos betegség forrása lehet. Az intézet szerint kifogásol­ható még, hogy a testnevelési órák száma minimális, holott már a három év előtti prágai nemzetközi kongresszus sze­rint a tanulóknak általában napi egy órai testnevelésre van feltétlenül szükségük. Helytelen továbbá, hogy a gyermekek nagyon kevés időt töltenek a szabad levegőn. Nap;rend alvás Komoly figyelmeztető, hogy már a középiskolák első osz- lályában elég nagy százalék­ban találunk hét órát alvó gyerekeket, de ha hozzávesz- szük, hogy a 15 éves gyerekek egy jelentős hányada — gim­náziumban 49,9, technikumok­ban 64,36 százaléka — csupán alig egynegyedük alszik 9 órát, akkor még kedvezőtlenebb a kép. Mindezért ftem lehet egyedül az iskolákat felelőssé tenni; a szülőknek is többet kell cselekedniök, hogy a gyermekek idejében ágyba ke­rüljenek és többet aludjanak. A Központi Gyermekideggon­dozó Intézet tapasztalatai és vizsgálatai szerint a szükséges alvási idő 6—10 éves korban napi 11—12 óra, 10—14 éves korban 10 óra, 15—18 éves korban 9—11 óra. Az általá­nos iskolai tanulók iskolai és otthoni átlagos napi elfoglalt­sága napi 8 órát tesz ki, a kö­zépiskolások átlagosan napi ..munkaideje” 9—10 órára te­hető. Pihenésre, kikapcsoló­dásra úgyszólván alig marad idejük, ezért az intézet java­solja a következő elfoglaltság! időbeosztást: Az NB I-es SBTC gyengén játszott Petőfibányán SBTC—PETÖFIBANYA 4:1 (1:0) A labdarúgó NB I-ben szereplő Salgótarjáni BTC szerdán délután edzőmérkőzést játszott Petőfibá­nyán a helyi bányásszal. A két csapat így állt fel. SBTC: Csekő — Sándor, Jancsik, Oláh II. — Szőj ka, Menczel — Huszár, Bodon, Csáki, László, Ha­vasi. Petőfibánya: Kovács (Tajti) — Veres, Paraszt, Forgács — Tóth I., Takács — Fehér, Alattyáni, Sán­dor (Makalicza), Tóth H., Bócsó. Kiss játékvezetése mellett, mint­egy 400 érdeklődő előtt került sor a két csapat játékára, amely bi­zonyos mértékig csalódást keltett a Petőfibányán szép számmal élő salgótarjáni szurkolóknak. Harmincöt percen keresztül nem ►.esett gól, a petőfibányai védelem szervezetten verte vissza a tarjáni rohamokat. A félidő egyetlen gólja Bodon közeli lövéséből esett. Szünet után az 55. percben ka­varodás tám.adt az NB I-es csapat kapuja előtt és Makalicza közelről a hálóba lőtt. Ezután mintegy 25 percen keresz­tül hullámzó mezőnyjáték folyt. A salgótarjáni csapat csak akkor ke­rekedett felül, amikor a hazaiak újabb cseréket eszközöltek és Zi- lai, Imre, valamint Szuszai is he­lyet kapott a csapatban. Ekkor Bodon, László és Havasi szerzett újabb gólokat. Az NB I-es csapatból csak Jan­csik és Szojka teljesítménye di­csérhető, a hazaiak közül Kovács a mezőny legjobbjának bizonyult, de jól játszott Paraszt és Tóth II. is. (kulcsár) Apróhirdetések íjjjj! A HEVES megyei KISZÖV mun­kaügyi főelőadói és revizori be­osztásba normás, vagy ipari tech­nikus, illetve mérlegképes köny­velői képesítéssel és megfelelő szakmai gyakorlattal rendelkező dolgozókat keres. Jelentkezés: He­ves megyei KISZÖV, Eger, Dobó tér 4. sz. KIFOGASTALAN állapotban le­vő, 125-ös, lemezvillás Csepel el­adó. Benkő, Eger, gépállomási la­kótelep. MATRASZENTIMRÉN, főútvo­nalon, százegynégyszögöl telek el­adó. Érdeklődni: Sugár, Budapest, VIH., Bacsó Béla 55. Telefon: 134-857. A DOMOSZLÖI Állami Gazdaság most megnyíló olgamajori üzemi konyhájára szakácsnőt keres. Pos­tacím: Gyöngyös, P-fiók: 70. EGY új, jó állapotban levő asz­taltűzhely eladó. Érdeklődni: dél­előtt, Eger, Egészségház 5., n. 8. AZ EGRI Asztalos Ktsz 3 fő fér­fi segédmunkást azonfial belépés­re felvesz. KIOSZ adóközössége f. hó 16-án de. 10 órakor tartja év végi köz­gyűlését Egerben a Járási Helyi Csoport helyiségében (Széchenyi u. 32.) Kérjük az adóközösségi ta­gokat, hogy a közgyűlésen megje­lenni szíveskedjenek. Vezetőség. Kiegészítő foglalkozások Komoly munkával szobábag töltött idő (házi feladat, rajz, vázlat, írásbeli, stb.) 6—10 éveseknél másfél-két óra, 15—• 18 éveseknél két-két és fél óra. Részben pihentető líiegé­szítő szobai foglalkozásra a 6—10 éveseknél egy órát, 10— 14 éveseknél másfél órát, 15— 18 éveseknél két órát határoz meg. Kiegészítő iskolai foglal­kozások 6—14 évig heti egy óra, 15—18 évig heti két óra. Nagyon fontos a pihenésre szánt idő (szabad levegőn sport, játék, stb.) betartása, ami 6—10 éveseknél napi 4 óra, 10—18 éveseknél napi há­rom óra a legszükségesebb és legegészségesebb. Értesítés Értesítjük rokonainkat és ismerőseinket, hogy édesapánk temetése fo­lyó hó 7-én délután fél 4 órakor lesz a Kisasszony úti temetőben. Herendovics-család NŐTLEN, 40 éves üzemi dolgozó, saját, különálló új lakással rendel­kező, házasság céljából megismer­kedne özvegy, vagy önhibáján kí­vül elvált; gyermektelen, szolid, középtermetű dolgozó nővel. „Köl- csönö megértés” jeligére a Kiadó­hivatalba. A KERECSENDI FMSZ borkós­tolójába vezetőt keres. Feltétel: 3 éves vendéglátóipari gyakorlat. Jelentkezés: Kerecsend, Fmsz, iro­da. Erkölcsi bizonyítvány szüksé­ges. Lakást nem biztosítunk. Hirdetmény II Magyar Képzőművészeti Főiskola (Budapest VI., Népköztársaság útja 69—71) tájékoztatást ad arról, hogy az 1961—62. tanév felvételi vizsgáit A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megye) tanács lapjai Felelős szerkesztői Suba An tTor. Kiadja; Népújság Lapkiadó Vállalati Felelős kiadó: Tóth Józsefi Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz Ui Sí Telefon: 12-57, 12-73. Postafiók: S3 Gyöngyös, Főtér 3., fszt. 19. Telefon: 697i Kiadóhivatal: Eger; Bajcsy-Zsilinszky utca li Telefon: 24-44. Postaflók: 23i Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Brődy Sándor utca 4i Felelős vezető: Mandula Ernői Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra U Fti 1961. július 3-tól július 15-ig tartja A főiskolán festők, szobrászok, grafikusok és restaurá­torok képzése folyik, valamennyi hallgatónak azonban a rajztanári szak felvétele kötelező. A képzési idő 5 év, a művészdiploma megszerzése a ha­todik évben történik. Az írásbeli jelentkezés határideje: 1961. május 10. (fenti címen). A középfokú tanintézetből a jelentkezés a felvételi vizsgára vonatkozó miniszteri rendelet alapján történik. Az 1958 és az azutáni években érettségizettek annál a középis­kolánál jelentkezzenek folyó évi április hó 10-ig, ahol érett­ségit tettek. A felvétellel kapcsolatos részletes felvilágosí­tást a Főiskola titkársága adja meg. A Magyar Képzőművészeti Főiskola Igazgatósága.