Népújság, 1961. március (12. évfolyam, 51-77. szám)

1961-03-21 / 68. szám

6 REPDISAO 1961. március 21., kedd RT^ezen győzött az Egri Vasas — Egercsehi döntetlent ér. óí Debrecenben — A Gy. Spartacus és Rózsaszentmárton egygólos vereséget szenvedett Ez történt az 1\B lll-ban A labdarúgó NB ni. vasárnapi fordulójában megyénk csapatai közepes teljesít­ményt nyújtottak annak ellenére, hogy a Gy. Spar­tacus és Rózsa­szentmárton vere­séget szenvedett. A legértékesebb­nek az Egercsehi Bányász debre­ceni vendégszereplése mondható, a bányász-csapat tíz főre olvadva is megszerezte az egyik bajnoki pom tot. Az Egri Vasas jó kezdés után erősen visszaesett; s a végén örül­hetett egygólos győzelmének. A Gy Spartacus a Debreceni Épí­tőktől, Rózsaszentmárton pedig a második helyezett Miskolci Bá­nyásztól szenvedett egészen mini­mális, 1:0 arányú vereséget. Egri Vasas—Tiszalöki Építők 2:1 (1:0) Eger, 2500 néző. V.: Móré. Eger: Szűcs — Szász, Boros, Tom­ié - Váraljai, Kelemen - Nagy n., Nagy I., Hídvégi, Lisztóczki, Ha­mis. Edző: Jáhn Aladár. Erős szélben, meglehetősen hideg időben, szép számú néző előtt ke­rült sor a’ tiszalöki csapat egri vendégjátékára. A nézők szinte va­lamennyien biztosra vették, hogy a hazaiak könnyedén kétvállra fek­tetik ellenfelüket, sőt sokan vol­tak, akik nagy gólarányú győze­lemre számítottak. Az egri csapat valóban jól kez­dett. Mintegy negyedórán keresz­tül gyors, korszerű támadások gördültek a vendégek kapuja felé, s már az 5. percben megszületett a vezető gól: jobboldali szöglet után Hanus remekül emelkedett ki a védők közül és homlokáról véd- hetetlenül vágódott a labda a ka­pu jobb oldalába, 1:0. A gól és az egriek lendületes, gyors játéka nem ijesztette meg a tiszalökieket, akik igyekeztek szer­vezetten védekezni, sőt veszélyes ellentámadásokra Is futotta erejük­ből. Az egri együttes a jó kezdés után fokozatosan elhalványodott és a félidő második részében szél­től erősen zavart, félig-meddig unalmasnak mondható mezőnyjá­ték folyt a pályán. A S8. percben Lisztóczki nagyerejü kapáslövését csak üggyel-bajjal tudta szögletre ütni a vendégek kapusa. A szünet után sem sokat válto­zott a helyzet, rossz labdaleadá­sok, pontatalán lövések jellemez­ték a játékot. Az 54. percben esett az egriek második gólja, jobbol­dali támadás végén Lisztóczkihoz került a labda, aki egy fél fordu­lattal mintegy 18 méterről, balláb­bal, védhetetlenül bombázott a ka­pu bal sarkába. 2d). Tiszalök az új gól ellenére sem adta fel a harcot. Játékosai foko­zott becsvággyal vetették magukat a küzdelembe, s néhányszor ala­posan zavarba hozták az egriek védelmét. A 65. perctől kezdve nagy fölénybe került a hazai együttes, s úgy látszott, hogy to­vábbi gólok következnek. Kitűnt azonban, hogy a támadósor hadi­lábon áll a góllövéssel, ebben azonban némileg a vendégek sze­rencséje is közrejátszott. A 84. percben egy. váratlan és veszélytelennek Induló ellentáma­dás végén szépített a vendégcsa­pat. Egy jobboldalról jövő kereszt- labdával a balösszekötő igyekezett kiugrani, Sász azonban rajta volt a labdán, s előbb érte el. Ahelyett azonban, hogy szögletre, vagy partra rúgta volna, cselezni pró­bált, ellenfele leszerelte, majd kö­zépre gurította és a befutó közép­csatár a megdermedt egri védők mellett közeiről a hálába lőtt, 2:1. Az utolsó percek változatos me­zőnyjátékkal teltek el. Az egri együttes csak az első negyedórában nyújtott jó teljesít­ményt, ennek ellenére is biztosan győzött. A csapat játékából ez­úttal hiányzott a folyamatosság, időnként nagy volt az űr a tá­madó és védő csapatrészek között. A tiszalöki együttesben harcos szellemű, fáradhatatlanul küzdő csapatot Ismertünk meg, összjá- tékban sokszor felülmúlták az eg- rieket. Egyénileg Szűcs kevés dolgát Jól végezte, a gólról nem tehet. A hátvédhármasban Boros nyújtotta a legjobb teljesítményt, utána Szász következik a rangsorban, bár 6 a gólnál határozottan hibázott. romsó. jobban játszott, mint leg­utóbb, de néhányszor átjátszottak. A két fedezet tudása csak időn­ként csillogott, voltak percek, ami­kor nem tudtak megfelelő kapcso­latot teremteni a védők és a tá­madók között. A sok hibával ját­szó támadósorban alig találunk jó teljesítményt. Hanus és Hídvégi mozgékonyságával, Nagy I. irányí­tókészségével tűnt ki. LisztoczK.it remek gólja dicséri. A játékvezető^ nem vértett külö­nösebb hibát. Debreceni Építők—Gyöngyösi Spartacus 1:0 (0:0) Debrecen, 500 néző. V.: Losonczi. Gyöngyös: Csaba - Pászti, Trei­ber Somodl - Bánhidi, Trencsényi - Szigetváry, Hernádi, Farkas, Bá­rány!, Keszthelyi. Edző: Csizmánk Imre. , Szemerkélő esőben, hazai táma­dásokkal Indult a mérkőzés, Csa­bának már a 2. percben merész *lórevetődéssel kellett tisztázni« a középcsatár elől. öt perc eltelté­vel kiegyensúlyozott mezőnyjáték alakult ki — enyhe hazai fölénnyel. A 12. percben a debreceni jobb­összekötő 16 méterről leadott éles lövését védte remekül Csaba, a másik oldalon Farkas távoli lövése a bal alsó sarok mellett suhant el, majd Szigetváry mellé lőtt. Az utolsó negyedórában feljött Gyöngyös, mezőny fölénybe került, támadói azonban nem tudtak ko­moly gólhelyzetet teremteni. A második félidőt hazai rohamok vezették be, majd fokozatosan is­mét a gyöngyösiek vették át az irányítást, a csatársor azonban ez­úttal is tehetetlennek bizonyult. A 67. percben egy ellentámadás so­rán a jobbszélső beadását a há­rom belső csatár elvétett^, majd a balszélső közelről fölé lőtt. Nagy gólhelyzet volt! A 70. perctől kezdve a hazaiak kerültek fölénybe, Csabának egy ízben minden tudására szüksége volt, hogy megőrizze hálóját a gól­tól: a jobbösszekötő közeli lövé­sét remek vetődéssel kiütötte, majd egy jobboldalról jövő beadást a levegőben úszva csípett eL Nagy tapsot kapott érte. Ezután a debre­ceniek kapufát értek el, majd á 80. percben eldőlt a mérkőzés sor­sa: gyors debreceni támadás végén a jobbösszekötő távoli lövése a Ka­pufáról a Középcsatár elé pattant, és a Középcsatár Közelről a hálóba lőtt. l:o A 89. percben majd­nem újabb gólt kaptak á gyöngyösiek. Somodi lábán irányt változtatott a labda, de Csaba bravúros vetődéssel szögletre men­tett. A két csapat alacsony színvonalú mérkőzést vívott egymással, a csatársorok közötti különbség dön­tött. Ennek ellenére a vendégek kis szerencsével az egyik pontot megszerezhhették volna. Egyénileg Csaba kitűnően védett, a mezőny legjobbjának bizonyult. A hátvédhármasban Treiber volt a legjobb, a két szélsőhátvéd ellen sem lehet különösebb panasz. A fedezetek közül Bánhidi játszott színesebben, de Trencsényi is jól mozgott. Farkas bizonyult a táma­dósor motorjának, rajta kívül Her­nádi építő munkájáért, Keszthelyi lelkesedéséért érdemel dicséretet. Szigetváry és Baranyi tartózko­dóan mozgott. Losonczi játékvezető kitűnően vezette a mérkőzést. Szkocsovszky Tibor Egercsehi Bányász— Debreceni Kinizsi 1:1 (1:0) Debrecen, 1000 néző. V.: Simkó. Egercsehi: Selmed — Balogh, Szűcs, Nyerges - Nagy I. Molnár — Nagy n.i Tengely, Dudás, S. Kovács, Hidasi. Edző: Szentmarjay Tibor. Rögtön a hazaiak léptek fel tá­madólag, de kapkodó csatáraik nem tudtak komoly gólhelyzetet teremteni. Néhány perc elteltével a vendégek védelme megerősödött, s kitűnően zárt. Általában me­zőnyjáték folyt, amelyet a vendé­gek szórványos, veszélyes ellen- támadásai tarkítottak. Érdekesen esett a mérkőzés el­ső gólja. Balogh, Nagy H. volt a labda útja, a szélső jó elfutás után S. Kovácshoz továbbított, aki, rögtön Tengelyhez tálalta. A csa­tár háttal állva, iveit labdát kül­dött a kapu elé, amely átugrotta a rcssz ütemben Kijövő Kapust és a hálóba jutott. 1:0. A második félidőt egercsehi ro­hamok vezették be. Az 53. percben S. Kovács lövését csak nehezen védte a debreceniek kapusa. Gör­dülékenyebbek, folyamatosabbak lettek a vendégek támadásai. Az 58. percben S. Kovács durván le­terítette az egyik debreceni védő­játékost, mire a csatár ellenfele felé rúgott. A játékvezető S. Ko­vácsot kizárta a játékból, s a 10 főre olvadt Egercsehi Bányász vé­dekezésre kényszerült. A 68. percben baloldali debrece­ni támadás végén Szűcs rossz ütemben lépett közbe, a balszélső az üresen hagyott Középcsatár elé továbbította á labdát, aki biztosan lőtt a hálóba. 1:1. Súlyos védelmi hibái A gól után is a D. Kinizsi ma­radt a kezdeményező fél. a vendé­gek meg csonkult támadósora már nem tudott komolyabb helyzetet teremteni a hazaiak kapuja előtt. Ezen a mérkőzésen a vendégek sokszor átlépték a kemény játék határát, ami mindenféleképpen el­ítélendő. Sajnos, ráadásul a ját- tékvezető is igen gyenge napot fo­gott ki, sok fordított ítéletével fo­kozta a játékosok idegességét. Meg kell azonban mondanunk, hogy a gyenge játékvezetésben a két deb­receni partjelző is ludas. Az egyéni teljesítményeket vizs­gálva Selmeczi kevés dolgát jól lát­ta el, a hátvédhármas kitűnően zárt, Szűcs azonban a gólnál hi­bázott. A csapat legjobb játékosá­nak ezúttal is Nagy l. bizonyult, de Molnár is megfelelt. A támadó­sorban senki sem ryújtott átlagon felüli játékot. Egyed József Miskolci Bányász—Rózsa- szén tmártoni Bányász 1:0 (0:0) Miskolc, 600 néző. V.: Zádorfalvi. Rózsaszentmárton: Mátra - Bor­bély, Laczik, Patai — Kazi, Gubis — Halász, Bo.ronkai, Domer. Bán­falvi, Báti. Edző: Túrán István. Jótalajú pályán, a hazai csapat heves támadásával kezdődött a mérkőzés. Az első félidő általában a Miskolci Bányász nagy fölényét hozta, a jól tömörülő és szerve­zetten védekező rózsaiak kapuját azonban egyetlen egyszer sem tud­ták bevenni. * Főleg a hazaiak jobbszárnya ve­zetett veszélyes támadásokat a Mátra által kitűnően védett ró­zsái kapu ellen, szöglet szögletet követett. Ebben a játékrészben a vendégek csak ritkán lendültek át a félvonalon, de ezek az előrelen­dülések sem jelentettek sok ve­szélyt. Szünet után megváltozott a já­ték képe. Váltakozó, közepesiramú küzdelem alakult ki. Az egyetlen, s egyben a mérkő- ^s sorsát eldöntő gól érdekes kö­rülmények között esett, az 50 perc­ben. Egy kapukirúgásnál Mátra labda­csérét eszközölt, ám a játékvezető — nagy meglepetésre — a kapus ál­tal alapvonalon túlra dobott labda miatt szögletet ítélt. A szöglet után Kavarodás támadt a rózsás? entmártoni kapu előtt, végül a középcsatár közvetlen kö­zelről a hálóba lőtt. 1:0. A gól számvakat adott a pereces! együt­tesnek, a vendégek védelme azon­ban továbbra is sikeresen hárítot­ta a támadásokat. A 70. perctől kezdve fokozatosan feljött a vendégcsapat, s a me­zőnyben egyenrangú ellenfélnek bizonyult. A támadósor vezetett néhány biztató támadást, a csatá­rok tudománya azonban a 16-os vonalánál elfogyott. Az utolsó percekben több durva belemenés tarkította a játékot — főleg a pere- cesiek részéről. Mindent egybevetve, az NB in. második helyén álló pereces! csa­pat győzelme megérdemeltnek mondható, bár a vendégek kis szerencsével megszerezhették volna az egyik pontot. Egyénileg Mátra kitűnően védett a hátvédhármasban Laczik nyúj­totta a legjobb teljesítményt. A két fedezet megbízhatóan látta el fel­adatát. A támadósorban Bánfalvi játszott a legjobban, sok jó labdát adott társainak, nagy területen mozgott, s nem Ő rajta múlott a vereség. Kívüle Halász érdemel di­cséretet. A játékvezető túlságosan partjel­zőire bízta magát, sok téves ítélete akadt. Juhász Miklós A TOTÓ eredmény* 12. bét: 1. Vasas—DVTK 1 H 2. MTK—Pécs X 2:2 3. Győr—FTC 1 2:i 4. SZEAC—Dorog 1 2:1 5. Tatabánya—Honvéd X íti 6. SBTC—Csepel X Cfcfl 7. Nyíregyháza—G-MAVAG 1 1:0 8. Jászberény—Ceglédi VSE 1 3:0 9. Pénzügyőrök—Előre 2 10. Sz-fehérvár—Láng X 0:0 11. Budafok—Szombathely X 0:0 12. Oroszlány—Lombik X 1:1 I\B Hl. állása Északkelet: Idényeleji formát mutatott az Egri Vasas vízilabda csapata vasárnap Egri Vasas—Vasas Izzó 3:3 (0:1, 1:2, 1:0, 1:0) Sakk Befejeződtek a füzesabonyi járás sakk • csapatbajnokságának küz­delmei, amelyekben hat együttes vett részt. A bajnokságot végül is megér­demelten nyerte a végig vezető Tófalui Tsz SK, amely a második helyezett Szihalom II. csapatát 6 ponttal, míg a 3. helyezett Sziha­lom I. együttesét 15 ponttal előzte meg. Az említett két csapatot 5:3 arányban, míg a 4-5-6. helyezettet 8:0—8:0 és 7:1 arányban győzte le. A csapat és a mezőny legerősebb játékosának Tófalu első táblás já­tékosa bizonyult, aki minden mér­kőzését megnyerve segítette csa­patát az első hely. megszerzéséhez, de a második és harmadik táblán játszó sakkozó is csak két, illetve egy vereséget szenvedett. A két szihalmi együttes a vára­kozáson felüli teljesítményt nyúj­tott, s örvendetes, hogy az idő­sebbek mellett egyre több fiatal is helyet kap a csapatban. Legfiata­labb játékosuk mindössze 13 éves, de már most is okozott néhány kellemes meglepetést, hiszen a 4. táblán minden mérkőzését meg­nyerve segítette csapatát a jobb helyezés eléréséhez. A Füzesabonyi Ktsz n. és Dor- mánd csapata minimális pont- különbséggel szorult a 4. és az 5. helyre. Tőlük — főleg a füzesabo­nyiaktól — jóval többet vártunk. Karácsond teljesen fiatalokra ala­pította együttesét, velük rövid időn belül komolyan számolni kell. Amilyen örvendetes, hogy Sziha­lom például, amely tudvalévőén nem tartozik a járás legnagyobb községei közé, két csapatot is in­dított a bajnokságban, annyira el­ítélendő, hogy Poroszló, Kál, Be­senyőtelek, Kompolt nem képvi­seltette magát, sőt nem indult a jó erőkből álló tavalyi bajnok, Ká­polna csapata sem. A sakk sokaknak nyújt szellemi szórakozást és sportolást. Helyes­nek tartanánk tehát, ha a sport­körök vezetői szem előtt tartanák ezt és többet tennének a sakk­sport fejlődését illetően Jéger Ernő A Finomszerelvénygryár elfekvő készletéből felajánl megvételre különböző méretű ékszíjakatf végtelen hevedereket, vízvezetéki szerelvényeket, csavarokat és különböző méretű csiszolókorongokat ★ Érdeklődni lehet: Eger, 11-91, 107. mell. telefonszámon. Ügyintéző: Fodor Károly. 1. DEAC 19 12 7 — 37:11 31 2. M. Bány. 19 12 4 3 41:26 28 3. D. GÖCS 19 9 7 3 34:19 25 4. Eger 19 11 1 7 50:28 23 5. Egercsehi 19 8 5 6 27:19 21 6. Rudabánya 19 8 5 6 35:28 21 7. MMTE 19 6 7 6 22:27 19 8. Tiszalök 19 7 3 9 32:29 17 9. D. Honvéd 19 6 5 8 28:35 17 10. Gyöngyös 19 6 5 8 25:32 n 11. Kisvárda 19 6 4 9 24:28 16 12. Somsály 19 6 4 9 26:35 16 13. D. Kinizsi 19 6 4 9 21:29 16 14. D. Építők 19 5 5 9 18:28 15 15. R-márton 19 5 1 13 22:42 11 16. P. MÁV 19 4 3 12 23:49 11 a labdarúgó NB 1. állása 1. Ü. Dózsa 17 14 2 1 43:14 30 2. Vasas 17 9 6 2 36:17 24 3. Salgótarján 17 9 4 4 31:18 22 4. Ferencváros 17 9 3 5 40:23 21 5. MTK 17 9 3 6 34:26 21 6. Szeged 17 7 7 3 27:25 21 7. Győr 17 5 6 6 29:21 16 8. Bp. Honvéd 17 5 6 6 25:28 16 9. Csepel 17 3 8 6 16:22 14 10. Pécs 17 3 7 7 20:28 13 11. Tatabánya 17 3 7 7 18:27 13 12. Dorog 17 2 6 9 22:35 10 13. Debrecen 17 3 4 10 11:39 10 14. Diósgyőr 17 2 3 12 14:43 7 ♦♦♦♦♦♦ ♦ Eger; sportuszoda; 100 néző. Ve­zette: Válent. A két csapat a következő össze­állításban kezdett: Egri Vasas: Denk — Rlngelhann, Pócsik — Frank — Bolya, Utassy, Bodnár. Edző: Baranyai György. Vasas Izzó: Janóczky — Ipacs, Sztanó — Horváth — Vígh, Körös­hegyi, Szikora. Edző: Bozsi dr. Egri támadással kezdődött a ba­rátságos mérkőzés, mégis, az első gólt — Utassy hi­bájából — a ven­dégcsapat érte el Vigh révén. Az Izzó vezetése nem rázta fel a hazai együttest; s to­vábbra is lanyha iramú; szinte teljesen érdek­telen dobálódzás folyt a vízben. ____ Ezt a lehetőséget F k i is használták az Izzó játékosai; a második ne­gyedben Vígh révén újabb két góllal növelték előnyüket. 3:0. A negyed végén szépített az Egri Vasas: Ringelhann szerelt; a lab­dát Bodnárnak továbbította, aki védhetetlenül vágta azt a hálóba. A harmadik negyedre cserét ha­tároztak el az Izzóban. Janóczky helyett Berger állt a kapuba. A játék most is lassú, csupán dula­kodásokkal fűszerezett képet mu­tatott, s egyetlen eseménye Bodnár újabb gólja volt. 3:2. A negyedik negyedben az Egri Vasasban is cseréltek. Utassy he­lyett Elek állt be. Ezúttal Pócsik dobott gólt; s ez egyben a kiegyen­lítést is /jelentette. 3:3. Többre azonban az időből, s úgy tetszett, az erőből sem telt... Az Egri Vasas vízilabda-csapata még nagyon idényeleji formát mu­tatott. A játékosokból hiányzott a gyorsaság; robfcanékonyság, amely­nek pedig a bajnoki küzdelrrtek során nagyon sok sikert köszön­hettek eddig is. Több esetben egé­szen tiszta helyzetből sem vállal­koztak a csatárok lövésre, sőt, a labdaátadások is pontatlanok, rosszak voltak. Baranyai György edző a mérkő­zés végén a következőket mondta: A Vasas Izzó csapata két hétig ná­lunk vendégeskedik, edzőtáborban, az Egri Vasas edzőtársaként. Az elmúlt heti edzéseken, úgy lát­szott, könnyedén győzhetünk, s ezért a fiúk egy kicsit elbizako­dottan szálltak vízbe. Nem vették komolyan a játékot. Pedig elbiza­kodottságra nincsen semmi okunk, nagyon szorgalmasan kell dolgoz­ni mindenkinek, hogy a bajnok­ságban eddigi eredményeinkhez méltóan helyt tudjunk állni. Bozsi dr., a vendégcsapat edzője így nyilatkozott: Én sem mondha­tok mást, csak annyit, hogy játé­kosainknak sokat kell javulniok a bajnokság megkezdéséig. A Vasas Izzó is erősen idényeleji formát mutat még, amelyen csak a ke­mény munka tud javítani. Szá­munkra azonban nagyon sokat je­lentett az Egerben eddig eltöltött, egy hét, s azt hiszem; a második héten erős javulást várhatok a csapattól* A szakemberek véleménye tehát egyezik a közönség által tapasz­taltakkal. Ez arra enged következ­tetni, hogy a következő alkalom­mal már élvezetesebb, színvonala­sabb mérkőzést láthat a város ví­zilabdát kedvelő szurkolótábora. tssk mid ^ Ez történt a labdarúgó NB I- ben: Vasas—Diósgyőr 4:0 (0:0), Szeged—Dorog 2:1 (0:0), Győr—Fe­rencváros 2:0 (1:0), Salgótarján— Csepel 0:0, MTK—Pécs 2:2 (2:1), Tatabánya—Honvéd 1:1 (0:0), Új­pesti Dózsa—Debrecen 3:0 (1:0). — Párizsban nagy érdeklődés mellett került sor a l’Humanité nemzetközi mezei futóversenyére. A nők mezőnyében az első négy helyen szovjet versenyző végzett, a férfiak csoportjában az első hét közé nem tudott más nemzetiségű futó kerülni a szovjet versenyző­kön kívül. A magyarok közül Hu­szár 11-ik, Simon 13-ik, Mácsár 14-ik lett. A csapatversenyt is nagy fölénnyel nyerte a Szovjetunió. — A magyar férfi főiskolás ko­sárlabda válogatott első mérkőzé­Községi és tsz-sportkörök figyelem! 1961. március l-től a megyei TST-k eszközük a megye területé­hez tartozó községi és tsz-sport- körök nyomtatványszükségletének ellátását. 1. Pályabelépők (1—2—3—4—5—6—7 —8—10) forintos árban): 1000 dara­bonként 31 forint. 2. Tagsági bélyeg (2 és 5 forintos értékekben): 1000 darabonként 10 forint. 3. Sportoló és baráti kór tagsági igazolvány darabonként 3,20 fo­rint. Ezenkívül mindennemű forma- és ügyviteü nyomtatvány hivatalos árban kapható, a küldeményeket a megrendelés beérkezésétől szá­mított 46 órán belül — postai utánvéttel — az érdekelt sportkör címére eljuttatják. Csáki Balázs osztályvezető. sén, a Sportcsarnokban, 84:44 (35:16) arányú győzelmet aratott Törökország válogatottja ellen. — A bécsi nemzetközi egyéni ököl vívó-versenyen a magyar Nagy József harmatsúlyban, Pál pedig kisváltósúlyban bajnokságot nyert. Sebők n. 2. helyet szerzett. —■ NB n-es eredmények. Keleti csoport: Nyíregyháza—Ganz­MÁVAG 1:0, Egyetértés—Borsodi Bányász 0:0, Bp. Előre—Pénzügyőr 1:0, Jászberény—Cegléd 3:0, Mis­kolc—ózd 3:1, Szolnok—Di. Bá­nyász 0:0, Kecskemét—SZVSE 4:2. Nyugati csoport: Budafok—Szom­bathely 0:0, Sztálinváros—Elektro­mos l:l, Szállítók—ZTE 2:1, Komló —Vác 2:0, EVTK—Mosonmagyar­óvár 0:0, Pécsi BTC—Budai Spar­tacus 2:0, Székesfehérvár—Láng 0:0, Oroszlány—K. Lombik 1:1. — NB m-as eredmények: Mis­kolci MTE—D. GÖCS 1:0, Somsály —Rudabánya 3:0; Kisvárda—Püs­pökladány 4:0; DEAC—D. Honvéd 0:0. — A leningrádi salakos Téli Sta­dionban a szovjet főiskolás atléták versenyén elindult a Leningrádban tartózkodó Balázs Jolán is; A ro­mán olimpiai bajnoknő a versenyt 186 centiméteres, a szabadtéri vi­lágcsúcsával azonos eredménnyel nyerte meg. A Heves’megyei Tanácsi Építőipari Vállalat fővállalkozásban VÁLLAL KÖZÜLETEK RÉSZÉRE PARKETTÁZÁSI MUNKÁT. Megkeresés írásban, vagy telefonon a vállalat mű­szaki osztályánál, Eger, Barkóczy út 2. Telefon: 16-59, 16-62. 2 SZOBÁS családi ház, nagy kerttel, azonnal beköltözhetően el­adó. Gyöngyös, Vöröshadsereg u. 81. AZ ÁLLAMI Könyvterjesztő Vállalat vidéki munkahelyre juta­lékos terjesztőt keres. Könyvet szeretők jelentkezzenek a Török Ignácz u. 28. sz. alatti Könyves- boltban, Gyöngyösön. KIFOGASTALAN állapotban, zöld „Pannónia” sürgősen eladó. Megtekinthető: szombat—vasárnap kivételével 17 órától. Argyélus, Gyöngyös, Honvéd u. 7. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztői Suba Andor, Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat, Felelős (riadó: Tóth József, Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz u. 8, Telefon: 12-57, 12-73. Postafiók: S3. Gyöngyös. Köztársaság tér 15, Telefon: 697, Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsillnszky utca 1, Telefon: 24-44. Postafiók: 23: Heves megyei Nyomda Vállalat Eger. Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési dij: egy hónapra 11 Ft, GYÖNGYÖSÖN 180 négyszögöl telek, Máríássy utcában eladó. Megbízott: Borosi, Zalár u. 31. VÍZVEZETÉK javítást és ÚJ sze­relést vállalok, Sárdi János, Eger, Petőfi u. 1. Telefon: 56-08. ELADÓ 3 db. új állapotban levő lószőrmatrac. Cím: Eger, Frank Tivadar u. 11. sz., emelet. EGÉSZSÉGÜGYI kórházi férfi­dolgozó magános férfi, vagy nő, esetleg Idősebb házaspárnak gond­ját viselné lakásért. Cím a Ki­adóhivatalban. SZOBA, konyhás, mellékhelyiség gekből álló ház eladó, azonnal be­költözhető. Vécsey u. 17., Eger. Heves megyei Élelmiszer Kiskereskedelmi Vállalat kereskedelmi gyakorlattal rendelkező mérlegképes főkönyvelőt keres Jelentkezés: a Heves me­gyei Tanács VB Kereske­delmi Osztályán, Eger. — Á fizetés 2400 forinttól.