Népújság, 1961. március (12. évfolyam, 51-77. szám)

1961-03-23 / 70. szám

6 RBPOI8AO 1961. március 23 , csütörtök Megyei bajnoki labdarúgó-mérkőzések CrY. BÁNYÁSZ—E. ELŐ BE 3:1 (1:0) Gyöngyösi 500 néző. V: Srej. Gyöngyös: Kiss «— Varga I.: Fal- csik, Fekete — Juhász, Boaó — Dugnovics, Varga H.f Vörös, Boro- sii Eperjesi. Edző: Kovács Tibor. Előre: Kelemen — Merczel, Ma­ta, Palotai — Tóth F., Túrái — He- vér n., Liptai, Balázs, Szász; Kiss. Edző: Kovács László. A széllel hátban játszó hazaiak ■kezdtek jobban; 15 percen keresz­tül teljesen le­szorították a ven­dégeket; a táma­dósor azonban nem tudott gól­helyzetet terem­ti teni. Ezután egy időre változa­tosabbá vált a küzdelem; majd ismét a gyön­gyösiek lettek a kezdeményezők és az erőtlenül mozgó vendégek szinte át sem jöttek a félvonalon. Az első gól a 30. percben esett, amikor Vörös mintegy 20 méterről a jobb felső sarokba lőtte a lab­dát. 1:0. Szünet után a széltől támogatott hazaiak tovább rohamoztak, a vendégek erejéből csak szórvá­nyos ellentámadásokra tellett. Az 56. percben kavarodás támadt az egri kapu előtt, végül az 5-ös vo­nalon álló Vörös lábáról a kapu ellenkező sarkába perdült a lab­da. 2:0. A 65. percben szépített a ven­dégcsapat: Balázs 30 méterről vá­ratlan lövést eresztett meg és a szél segítségével, az elmélázó Kiss fölött, a kapu jobb sarkába jutott a labda. 2:1. A 72. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: baloldali támadás végén Borosit szabálytalanul sze­relték a védők, a játékvezető li­est ítélt, amit Vörös értékesített. 8:1. Mesterhármas! A hátralevő időben Eperjesi titánrúgásért való kiállítása oko­zott némi izgalmat, egyébként unalmas mezőnyjáték folyt. A hazai csapat végig fölényben játszott és biztosan győzött a meg­lepően erőtlen és gyengén mozgó Egri Előre ellen. Jó: Juhász (a mezőny legjobbja), Palcsik, Vörös, Borosi. Az egriek közül csak Tóth F. lelkes játékát lehet kiemelni. Srej elfogadhatóan vezette a mérkőzést. Szkocsovszky Tibor HVSE—FVSC 3:1 (1:1) Hatvan, 500 néző. V: Bacsó. Hatvan: Nagy — Zsámboki, Tóth, Gugyela — Kiss; Szábó II. — Katona, Fehér, Zilai, Rékasi, He­gedűs. Edző: Bodnár Ferenc. FVSC: Bocsi — Csuhái, Kakuk, Kovács — Bemáth; Túróczi — Erőss, Molnár, Imre, Csontos; Gu­lyás. Edző: Túróczi János. Kitűnő időben; erős szélben ke­rült sor a két csapat találkozójá­ra. A széltől támogatott hazaiak léptek fel előbb támadólag, s már a 6. percben gólt értek el: Rékasi labdájával Katona ugrott ki a szé­len, majd a 16-os magasságából Visszaívelte a labdát Fehér elé, aki mintegy 25 méterről nagy lö­vést küldött a léc alá. 1:0. A gól után hevesebbé vált a küzdelem, fonnás támadások gör­dültek, a hazaiak támadásait azon­ban több esetben is lesen állította meg a játékvezető, míg a vendé­gek főleg a balszámyon indított veszélyes rohamait biztosan hárí­totta a kitűnően játszó hazai vé­delem. A 18. percben Szabó labdá­jával Katona ugrott ki, a kapust is kicselezte, de aztán az üres ka­pu mellé gurított! Rögtön utána egyenlített Füzesabony: szöglet­rúgás végén Imre mintegy 5 mé­terről védhetetlenül fejelt a háló­ba. 1:1. A gól után a HVSE kezdemé­nyezett többet, de a támadók sok helyzetet kihagytak. Szünet után a széllel szemben játsszó hazaiak irányították a já­tékot. Ebben a játékrészben, saj­nos, több durva belemenést lát­hatott a közönség, egy ízben a ve­szélyesen kitörő Zilahit vágták fel csúnyán a védők. A 60. percben ismét Zilahi tört előre, áld előbb a kapusba lőtte a labdát, majd másodszori fejese a kapufán csattant. Egy perc "múlva megszületett a második hazai gól: Hegedűs pon­tos beadását Katona a balsarokba vágta. 2:1. Nem sokat váratott magára a harmadik hazai gól sem. A 64. percben Katona sorra lerázta ma­gáról a védőket, de a keresztező Csuhái a 16-oson belül elkaszálta. A megítélt büntetőt Rékasi érté­kesítette. 3:1. Az utolsó percekben —■ főleg a vendégek részéről — kíméletlen játék folyt, amelynek következmé­nyeként Erőss utánrúgásért a ki­állítás sorsára jutott. A Hatvani VSE javuló formá­ban, nagyobb arányban is győzhe­tett volna. Jó: Katona, Fehér, Szabó és a közvetlen védelem, illetve Gulyás, Bernáth. k A játékvezető több hibát vétett, de ebben ludas — különösen az első félidőben — partjelzője is. Nagy Antal LŐRINCI—SELYPI K. 1:0 (0:0) Selyp, 600 néző. V: Somodi. Lőrinci: Hegyi — Gubola, Hart­mann, Nagy I. — Nagy n., Szűcs — Kiss, Tóth; Németh, Lőrinc, Bauer. Edző: Szalontai Béla. Selyp: Kovács — Borbás, Surá- nyi I., Rácz — Győri, Nyitrai — Lőrinc; Matula; Greguss; Surányi H., Szabó. Edző: Fehér András. Szép számú néző előtt került sor a két szomszédvár találkozó­jára. Kezdetben a Kinizsi rohamo­zott többet, majd kiegyenlített, eléggé erős iramú mezőnyjáték folyt — szinte kapuralövések nél­kül. A 29. percben Győri egy ösz- szecsapásnál megsérült és 10 perc­re elhagyta a játékteret. A 35. percben Greguss távoli lö­vését védte szépen Hegyi, a másik kapunál Németh veszélyeztetett, de Kovács biztosan hárított. Ez­után Greguss egy felugrás után rosszul esett a földre, s ő is ápo­lásra szorult. A befejezés előtt a selypi Lőrinc szép cselsorozat után a kapu elé tálalt, a belsők azon­ban- elügyetlenkedték a helyzetet. A második félidőben a Kinizsi vette át az irányítást, a támadáso­kat azonban nem tudta eredmé­nyesen befejezni, sőt a 72. percben a vendégek javára dőlt el a mér­kőzés sorsa: Surányi I. Németh elé fejelte a labdát, s a középcsa­tár laposan a hálóba lőtt. 1:0. A gól után mindkét csapat erő­sen visszaesett és sok átadási hi­bával tarkított mezőnyjátékkal ért véget a mérkőzés. Jó: Hegyi, Hartmann, Tóth, il­letve Kovács, Surányi I., Nyitrai. Somodi játékvezető kitűnően bí­ráskodott. Kovács Emil TORNA Természetjárás Az egri Pedagógus Természetba­rát Egyesület vasárnap a Bükkben rendezte meg első hivatalos túrá­ját. A természetkedvelő pedagógusok a kora reggeli órákban gyülekez­tek a MÁV^AUT megállónál, ahon­nan autóbusz röpítette őket a Hárskúti megállóig. Innen gyalog folytatták útjukat, a madárdaltól hangos, lassan vi­rágba boruló erdőben. A lelkes kis csoport élt is a lehetőségekkel és a Vöröskővölgy felé eső részen rö­vid virágszedés következett, csak­hamar halomba gyűltek a hóvirá­gok, a bársonyos tüdőfűk, az od- vas keltikék — a tavasz e kedves kis hírnökei. Később —• hiszen ilyen szeszélyes a tavaszi időjárás — cseperegni kezdett az eső, s hideg szél tá­madt Qt bokrok és fák között. Mindez arra az elhatározásra jut­tatta turistáinkat, hogy a Toldy- kunyhó felé vegyék útjukat, ahol pattogó tűz mellett, az ugyancsak eső elől odaérkező E. Spartacus természetjáró szakosztály tagjai­val közösen — turistatörténetek felelevenítésével várták az eső vé­gét. Ebéd után valamit javult az idő, s a két szakosztály tagjai felke­resték a Vöröskő forrásnál folyta­tott barlangkutatási munkálatokat, majd a Stimecz-ház érintésével Felsőtárkányban szálltak fel az Egerbe menő autóbuszra. H. E. ★ Az Egri Spartacus Természetjáró Szakosztályának barlangkutató csoportja túrát indít az odorvári cseppkőbarlang megtekintésére. A túrán részt venni szándékozók overált, vagy egyéb védőruhát, va­lamint világító eszközt kötelesek magukkal hozni. A barlang bejá­rása közepes nehézségű. Indulás március 26-án, vasárnap regael 7 órakor a MÁVAUT meg­állótól. Útiköltség körülbelül 10 forint. A szakosztály vendégeket is szeretettel vár. KISFIÚ RUHA HOSSZÚ, vagy RÖVID NADRÁGGAL, 2—fi ÉVES KORIG, SPORT- ÉS KASHA SZÖVETBŐL 140—280 Ft-ig. KAMGÁRN SZÖVETBŐL 180—380 Ft-ig. Az E. Szilágyi gimnázium és az E. Közgazdasági Technikum női csapatai kitűnően szerepeltek a területi döntőn Az Egerben két héttel ezelőtt megtartott me­gyei női középis­kolás tornász- csapatbajnokság után a megyei bajnokság első két helyezettje vasárnap Debrecenben, a területi bajnokságon vett részt. Ezen Haj­dú, Borsod, Szabolcs és Heves me­gye, valamint Debrecen és Miskolc kiemelt városok bajnokságainak két-két helyezettje, tehát összesen 12 iskola csapata vívott kemény küzdelmeket egymással, hogy el­döntsék az országos bajnokságban való indulás jogosultságát. Az országban négy ilyen terület van, s innen az első kettő, vala­mint a budapesti I—IV. helyezett, összesen 12 csapat dönti majd el egymás között két hét múlva Bu­dapesten. a Sportcsarnokban, az ezévi országos középiskolás baj­nokság sorsát. Debrecenben Heves megyét az E. Szilágyi Gimnázium és az E. Köz- gazdasági Technikum csapatai kép­viselték. Mindkét együttes szerep­lése kellemes meglepetésként ha­tott, az igen erős mezőnyben ugyanis a Szilágyi Gimnázium má­sodik, a Közgazdasági Technikum pedig harmadik helyezést ért el. így tehát az országos döntőben ott lesznek az egri Szilágyi Gimná­zium tornászai is! A területi CSB eredménye: L Debreceni Csokonay Gimnázium 173,1 pont, 2. Egri Szilágyi Gimná­zium 176,7; 3. Egri Közgazdasági Technikum 167,9 pont; 4. Miskolc-, 5. Kisvárda, 6. Ózd. A bajnokság sorsa tehát a ren­dező debreceni gimnazisták és az egri Szilágyi-gimnazisták között dőlt el. Végeredményben a debre­ceniek — kihasználva a saját tor­naterem és az ismert szerek elő­nyét — nagy küzdelem után le­győzték az idegeskedő egrieket. Az egriek csak korláton és ugrásban nyújtották azt a teljesítményt, amire képesek. Talajon, de külö­nösen gerendán sokat rontottak, pedig nyugodtabb versenyzéssel még Debrecenben is győzhettek volna. Mindenesetre szereplésük biztató az országos bajnokság szempont­jából, mert ha Budapesten nem hibáznak annyit, jó helyen végez­hetnek. Hiszen a csapat valameny- nyi tagja tehetséges tornász. A másik egri együttes, a Köz- gazdasági Technikum csapata fe­gyelmezett tomászással, nagy küz­delemben szerezte meg a harma­dik helyet, megelőzve a többi me­gyék bajnokcsapatait. Ma: HEVES MEGYEI IFJÜSÄGI VÁLOGATOTT—GYÖNGYÖS- HALASZI KSK labdarúgó-mérkőzés, Gyöngyöshalász, 14 óra. r&ts ■uiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiinitiBiiiiiiMiiiiiifiiiniiriii«Niuiiii!iiiiiiiiuiuiiiii!iiiiriiiiiniHiiiiiii> Az egyes szerek eredményei: Talaj: i. Debrecen 42,7 pont, 2. E. Szilágyi 42, 3. Miskolc 41,3. Gerenda: 1. Miskolc 42,8, 2. Deb­recen 42,7, 3. Ózd 42,4. Korlát: 1. Debrecen 43,3. 2. E. Szilágyi 42,6. 3. Ózd 42,4. Ugrás: l. E. Szilágyi 44,6. 2. Deb­recen 44,4, 3. E. Közg. Tech. és Mis­kolc 43-43 ponttal. Egyénileg az egri Sütő Jutka és a debreceni Nagy szerepelt legjob­ban, egyformán 35,4 pontot értek el. Az egriek közül jól dolgozott még Korepta Zsuzsa és Mester Va­li. Az előbbi 34,8, az utóbbi pedig 34,1 pontot szerzett. Végezetül álljon itt a Szilágyi Gimnázium csapatának névsora: Sütő Judit, Mester Vali, Temessi Tünde, Sándor Mária, Estók Piros­kai Prokaj Ágnes. Olvasd 1 Terjeszd! a NÉPÚJSÁGOT IHBBBSSBEiSIEEiStBBNSiBBBBBBBB&flBBBBBF Figyelem! Figyelem! Szülők, érettségiző lányok, fiúk BALLAGÄSRA női és férfi divatcipöket — minden kívánt modellt — mérték után készít a HATVANI CIPÉSZ Ktsz központi, méretes részlege. KEDVEZŐ FIZETÉSI FELTÉTELEK! "lf)iirr1o non a Népújságban és ó7UL^(L€JlA£II a Népszabadságban A Heves megyei Tanácsi Építőipari Vállalat fővállalkozásban VÄLLAL közületek részére parkettAzäsi MUNKÁT. Megkeresés írásban, vagy telefonon a vállalat mű­szaki osztályánál, Eger, Barkóczy út 2. Telefon: 16-59, 16-62. m mmBMmamm&Bsammmmsmmmmammaamsnsuact GYÖNGYÖSÖN 180 négyszögöl telek, Máriássy utcában eladó. Megbízott: Borosi, Zalár u. 3L 350-ES FEKETE Izs, príma álla­potban eladó. Andornaktálya, Vö­rösmarty u. 8. (Tórét). 125-ÖS, KÉTÜLÉSES Csepel Da- nuvia, jó állapotban eladó. Eger, Árpád u. 45. ELADÓ 125-ös Danuvla motorke­rékpár, háromkerekű betegtoló­kocsi, barna tele háló. Érdeklődni: Eger, Május 1. u. 60. sz. délután 4 órától és vasárnap. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja, Felelős szerkesztő: Suba Andor, Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Tó tb József. Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz u. 3. Telefon: 12-57. 12- 73 Postafiók: 33 Gyöngyös Köztársaság tér 15. Telefon 697. Kiadóhivatal: Eger. Baicsy-Zsiilnszky utca k Telefon 24-44 Postaflók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat Eger Brody Sándor utca *. Felelős vezető Mandula Emó Terjeszti a Magyar Posta Elöflze' netö a helyi oostahlvataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési diit egy hónapra 11 Ft FIGYELEM! A Hatvani Konzervgyár szezonidényre férfi- és női idénymunkások részére albérleti lakásokat keres Kérjük Hatvan város lakosságát, hogy amennyiben kiadó albérleti lakással ren­delkeznek, úgy szíveskedjenek a Hatvani Konzervgyár Munkaügyi osztályán be­jelenteni. A Finomsxerelvénygyár elfekvő készletéből felajánl megvételre különböző méretű ékszíjakat, végtelen hevedereket, vízvezetéki szerelvényeket, csavarokat és különböző méretű esiszolókorongokat •k Érdeklődni lehet: Eger, 11-91 107. mell. telefonszámon. Ügyintéző: Fodor Károly. A Heves megyei Iparcikk s Kiskereskedelmi Vállalat eg- * rí, gyöngyösi, és hatvani jár- I mű szaküzletei, a földműves- szövetkezeti áruházak és az | ..... ..... ,, _ ... egri Állami Aruház bőséges FO RGALOMBA HOZZA: SZŐRAKOZÄSRA 175 cm Tünde-Robogó a 15 70o!— Ft készlettel áll tender ezésére. A _ MOST VÁSÁROLJON 250 cm Pannónia, fekete á 19 900.— Ft DÍJTALAN BEMUTATÁS ! HEVES MEGYEI VAS- ÉS MŰSZAKI iv wiy 350 cm1 Pannónia, burkolt, és NAGYKERESKEDELMI VÄLLAL AT, EGER MOTORKERÉKPÁRT! színes a 22 000.— Ft SZAKTANÄCSADÄS! I uuaiiauaiiaiiauaiiaiianaiiaitaiiaiimiiiiiiiiiaiiwiiiiiianaiiaiiaiiaMnaiiiiiauaiiaiiaiii > ■ ■ ■ ■ ........ ■•ki i ■ irii iii.i .iuii.a.iiuaiiaitauaiiiiiiaiiatiaiiauaiiaiiaiiaiiiuaitanaii IT T A TÁV ASZ! 18 cm' Berva-Moped ä 5515.— Ft KIRÁNDULÁSRA, — 48 cm Pannj-Robogó ä 6500 — Ft SZÓRAKOZÁSRA 125 cm Danuvia ä 12 840.— Ft 175 cm Tiinde-Robogó ä 15 700.— Ft MOST VÁSÁROLJON 250 cm Pannónia, fekete ä 19 900.— Ft MOTORKERÉKPÁRT! 250 cm3 Pannónia, burkolt, színes a 22 000.— Ft után a végén egy kissé visszaesett, s így a második helyért is nagyon meg kellett küzdenie. Bogdán nem nyújtotta igazi tu­dását, s így részére ’csak a harma­dik hely jutott. Bartának még nincs kellő biztonsága, ütőtechni­kája azonban jól érvényesült. Férfi párosban a Sarkadi—Barta kettős fölényes biztonsággal nyert, a Bogdán—Sass páros a döntőben nem tudta tartani formáját, s így a második helyre szorult. A nőknél Gyóniné megérdemel­ten jutott a bajnoki cím birtoká­ba, míg a vegyespárosban a Gu­lyás-Bársony kettős került az el­ső helyre. A versenybíróság kitűnően látta el feladatát, a világítás azonban eléggé gyenge volt, s az asztalok állapota sem volt kielégítő. Eredmények. Férfi egyes: 1. Szabados, 2. Lá­zár, 3. Bogdán; 4. Barta. Férfi páros: 1. Sarkadi—Barta. 2. Bogdán—Sass, 3. Molnár—Lázár. Női egyéni: 1. Gyóniné, 2. Ko­vács, 3. Bársony. Női páros: l. Bársony—Szikszai, 2. Venesz—Nagy, 3. Gyóniné— Vargáné. Vegyespáros: 1. Gulyás—Bár­sony. 2. Orbán I.—Orbán n., 3. Ko­vács—Kovácsné. Gyulai Zsolt Egerben, a Gárdonyi Géza Gim­názium tornatermében rendezték meg a spartakiád-versenyek me­gyei asztalitenisz egyéni döntőit. A felvonuló csapatokat Kiss Imre, az egri járási TST elnöke üdvözölte, majd négy asztalon megkezdődtek a küzdelmek. A férfiak mezőnyé­ben jó mérkőzéseket láthattak a nézők, a nők mérkőzései azonban mélyen alatta maradtak a vártnak. A férfiak mezőnyében Szabados és Lázár vívott egymással nagy harcot, mindketten veretlenül, a bélapátfalvi Bogdán és Barta pe­dig egy-egy vereséggel kerültek az élcsoportba. A bajnoki cím sorsa végül is az utolsó fordulóban dőlt el a kitűnően összpontosító, bátran ütő, egyre jobban fejlődő Szaba­dos javára. Lázár kitűnő kezdés