Népújság, 1960. december (11. évfolyam, 283-308. szám)

1960-12-06 / 287. szám

6 NßPÜJSÄG I960, december 6., kedd tSt\cA4 Ifjúsági Szolnokon es labdar úgó-válogatottu n k is megőrizte veretlenségét két ponttal vezet Heves megye— Szolnok megye 0:0 Szolnok, 200 néző. Vez.: Geréb. Heves: Géczi — Szalma, Szerda­helyi, Beszterczei — Szendi, Maruzs II. — Soós. Borosi, Gulyás, Miskol- czi, Hegedűs (Varga II.). Edző: Jávori József. Ifjúsági válogatottunkra igen ne­héz feladat várt Szolnokon, hiszen azzal a csapattal kellett megküz­denie, amelyik előbbi két mérkő­zésén balszerencsés vereséget szen­vedett, s most minden áron meg akarta szerezni a két pontot. A Szolnok megyei csapat nagy becsvággyal vetette magát a küz­delembe, rögtön az elején mezőny­fölényt harcolt ki. A hevesiek azonban hamarosan megtalálták az ellenszerét a szolnoki támadások­nak, a Miskolczival megerősített védelem szinte áttörhetetlen védő­falat alkotott a 16-os vonalánál. A 8. percben a szolnoki Karkecz futott el a védők mellett, Géczi kétségbeesetten kirohant eléje, a csatár elgurította a labdát, Besz­terczei azonban a gólvonalon utol- érte és a földön fekvő hevesi ka­pus kezébe továbbította! Ezekben a percekben a Heves megyei csapat csak szórványos előretörésekkel kísérletezett, egy ilyen támadás végén Gulyás kiug­ratta Hegedűst és a szélső beadá­sát Szendi nagy erővel a kapufára lőtte. Nem sokkal később ismét veszélyes szolnoki roham követke­zett, amelynek végén Szerdahelyi átlépte a labdát, a szemfüles Kar­kecz azonban rárajtolt és Géczinek villámgyors előrevetődéssel kellett hárítania. A félidő vége felé már kiegyen­súlyozottabbá vált a játék. A jól játszó Soós három emberen is át- verekedte magát, aztán lövését csak üggyel-bajjal tudta menteni a szolnokiak kapusa. Izgalmakban bővelkedő, nagyiramú. kemény küzdelem folyt, a játékvezetőnek többször is a figyelmeztetés eszkö­zéhez kellett nyúlnia. A n. félidőben Hegedűs helyett a gyöngyösi Varga n. jött be a pályára, s így alakult a hevesi tá- madósor: Borosi, Varga n. Soós, Miskolczi, Gulyás. Ebben a játékrészben megválto­zott a küzdelem képe, a jó erőben levő hevesi fiúk fokozatosan fö­lényt harcoltak ki. A 43. percben Miskolczi 20 méteres lövése okozott gondot a szolnokiak kapusának, majd Gulyás nagy erejű lövése centiméterekkel kerülte el a ka­put. A másik oldalon Maruzs n. re­mek szerelése kapott tapsot, aztán Karkecz lövését az ellenkező oldal­ra vetődő Géczi lábbal hárította. A Heves megyei csapat fokozta a játék iramát, igyekezett a labdát a földön tartani és sok gyors, kor­szerű támadást vezetett. A 35. percben Szalma, Szendi. Gulyás, Soós lábán vándorolt a labda, a csatár már csak a kapus­sal állott szemben* de — lövése kapu fölé szállt. A 78. percben Varga n.—Soós tá­madás végén a szolnokiak jobb­hátvédje kézzel ütötte el a labdát, vitathatatlan 11-es, a játékvezető sípja azonban néma maradt. Egy perccel a befejezés előtt, szabadrúgás végén, a szolnokiak jobbszélsője nyargalt el a szélen, beadása tiszta helyzetben találta a balösszekötőt, aki azonban öt mé­terről hajszállal a kapu mellé fejelt. Jóiramú, változatos küzdelmet hozott a két csapat találkozója. A nagy becsvággyal harcoló szolno­kiak kezdetben nagy mezőny­fölényt harcoltak ki, a hevesi fiúk azonban — csakúgy, mint Újpesten — nem veszítették el a fejüket, tervszerűen, szervezetten védekez­tek, majd a második félidőben fo­kozták az iramot és fokozatosan fölénybe kerültek. A döntetlen igazságosnak mond­ható, bár a hevesiek kis szerencsé­vel győzhettek volna. Egyénileg: Géczi jól védett, Szer­dahelyi ismét a mezőny legjobbjá­nak bizonyult. Beszterczei tartja jó formáját, Szalma lényegesen jobb teljesítményt nyújtott, mint legutóbb. Szendi rengeteget vállalt magára, s még lövésre is tellett erejéből. Maruzs II. hiba nélkül látta el feladatát, korszerű fedezet­játékot mutatott be. Az első félidő­ben Soós volt a legjobb csatár, Borosi, mint összekötő, halványabb volt a szokottnál, mint szélső azon­ban erősen feljavult. Gulyás na­gyon akart, lelkesen küzdött, de őt nagyon őrizték. A fiatal Miskolczi nyújtotta a legjobb csatárteljesít­ményt. Hegedűs gyenge napot fo­gott ki. A helyére beállt Varga II. jól illeszkedett a támadósorba, s sikerrel igyekezett a labdát a föl­dön tartani. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést, volt azonban két döntő té­vedése, amivel a Heves megyeieket sújtotta. 1. Heves 3 2 1 - 2:0 5 2. Bp. Észak 3 111 3:2 3 3. Nógrád 3 1 1 1 3:3 3 4. Szolnok 3 - 1 2 3:6 1 Salgótarjánban a Nógrád-Bp. Észak találkozó 0:0 arányú döntet­lennel végződött. A Honyéd Zalka SE ökölvíyó esapata újra az NB I-ben Honvéd Zalka Máté SE— Tatabányai Bányász 16:4 Gyöngyös, 1206 néző. Vez.: Pogány, Bányai. Pontozott: Koncz, Sárközi, Magyar és a pihenő vezető bíró. Gyöngyösön, a Honvéd Zalka Máté SE újjáépített, korszerű tor­natermében óriási érdeklődés mel­lett került sor a két csapat NB I-be feljutást illetően döntő mér­kőzésére. A tatabányaiak győzelmi reményekkel érkeztek Gyöngyösre, ezek a remények azonban rövide­sen szertefoszlottak, s a ragyogó formában levő, kiegyensúlyozott, jól felkészített honvéd-csapat ját­szi könnyedséggel szerezte meg nagyarányú győzelmét, amely szá­mára az NB I-et jelentette. Sajnos, akadt néhány sportsze­rűtlen jelenet is a mérkőzésen, aminek főleg az volt az oka, hogy a tatabányaiak nehezen tudták el­viselni a vereséget. A Tóth—Kovács- találkozóan a tatabányaiak edzője rögtön a kézfogás után szorítóba dobta a törülközőt, a közönség so­káig tüntetett a sportszerűtlen je­lenet láttán. A nap legszebb küzdelmét egyéb­ként a Klenovics—Csor dós-talál­kozó hozta, amely végül is a gyön­gyösi fiú kiütéses győzelmével vég­ződött. EREDMÉNYEK (élöl a gyöngyö­siek) : Lég súly: Klenovics kiütéssel győ­zött Csordás ellen. A kitűnő for- mában levő Klenovics, már az első menetben padlóra küldte a sokat szabálytalankodó ellenfelét. A má­sodik menetben tovább tartott Kle­novics fölénye és egy pontos gyo­morra mért horogütésétől Csordás a padlóra bukott és kiszámolták. B.D. Pehelysúly: pampuk döntő fö­lénnyel győzött Kecskés ellen. Kecskés állandóan menekült az ifjúsági válogatott Pampuk elől, aki főleg pontos, egyenes ütései­vel gyűjtögette pontjait. A máso­dik menetben sem változott sokat a helyzet, a gyöngyösi fiú ritkán, de pontosan osztogatta horgait. A harmadik menetben Kecskést egy ízben megintették, .majd egy nagy­erejű balegyenestől megroggyant a tatabányai ökölvívó 6; Pampuk döntő fölénye címén leléptették. 4:0. Harmatsúly: Juhász pontozással győzött Börgöndi ellen. Juhász az első menetben rendkívül passzívan öklözött, s egy ízben - meglepe­tésre — a padlóra került. Az első menet vitathatatlanul Börgöndié volt. A második menetben feljött a gyöngyösi ökölvívó, szép horgokat helyezett el ellenfele testén és fe­jén, ráadásul Börgöndit egy ízben meg is intették. A harmadik me­netben nagy horogcsata alakult ki, s ebben Juhász bizonyult jobb­nak. 6:0. Könnyűsúly: Simon pontozással győzött Bukó ellen. A technikailag képzettebb Simon, igen okosan, nem állt be verekedni, hanem pon­tos egyenesekkel tartotta távol ma­gától rohamozó ellenfelét A má­sodik menetben is ugyanez volt a helyzet, a harmadik menetben azonban Bukónak sikerült belhar- cot kierőszakolnia, de már csak csökkenteni tudta hátrányát. 8:0. Kisváltósúly: Tóth ellen Kovács feladta. A tatabányai fiú edzője, rögtön a kézfogás után, szorítóba dobta a törülközőt. 10:0. Vdltósúy: Horváth pontozással győzött Kún n. ellen. Kevés akció jellemezte az első menetet, Kún igyekezett kitérni, Horváth egye­nesei elől. Horváth végeredmény­ben biztosan győzött, s ezt főleg pontosabb ütéseinek köszönhette. 12:0. Nagyváltósúly: Árvái pontozásos vereséget szenvedett Molnártól. A két ökölvívó csak kerülgette egy­mást. amíg a vezető bíró meg nem intette őket komolytalan verseny­zésért. Árvái szemmel láthatóan tartott ellenfelétől, aki az első me­netben némi fölényre tett szert A második menetben azonban feljött a gyöngyösi fiú, bátran ment előre. A harmadik menetet nagy ütésvál­tás jellemezte, a bírák Molnárt hozták ki győztesnek, szerintünk azonban a döntetlen igazságosabb lett volna. 12a. Középsúly: Borda pontozással győzött Mincsik ellen. Borda szinte lerohanta ellenfelét akire már az első menetben rászámoltak, meg­roggyant és feladta a számára ki­látástalan küzdelmet. 14:2. Félnehézsúly: Kasuba ellen Gel- bó feladta. Kasuba két súlycsoport­tal feljebb indult, ennek ellenére rögtön magához ragadta a kezde­ményezést, már az első percben két nagyerejű ütése megroggyan- totta ellenfelét aki feladta a küz­delmet. 16:2. Nehézsúly: Kiss (Tatabánya) mérkőzés nélkül győzött. 16:4. Ezzel a győzelemmel a Honvéd Zalka Máté SE csapata már beju­tott az NB I-be. 1. Honv. Zalka SE 3 2 1 - 40:20 5 2. Vasas 2 1 1 - 22:18 3 3. Tatabánya 3 - - 3 18:42 ­(R.) A Spartacus Kupáért Nyíregyházi Spartacus— Gyöngyösi Spartacus 2:1 (1:1) Gyöngyös, 1000 néző. Vez.: Csiba. Gyöngyös: Csaba — PásztL. Far­kas, Somody — Kévés, Treiber — Szigetváry, Tompity, Bene, Gelles, Trencsényi. A nedves, hűvös, ködös idő elle­nére szép számú néző volt kíván­csi a labdarúgó Spartacus-kupa döntő mérkőzésére. Gyöngyösi támadások vezették be a mérkőzést, egy ízben Benét szabálytalanul szerelték a 16-os vo­nalánál, Treiber szabadrúgása azonban fölé szállt. A másik oldalon lesen akadt el egy kecsegtető támadás. Az 5. perc­ben Tompity jó labdával ugratta ki Szigetváryt, aki elől a nyíregy­háziak kapusa merész előrevető- déssel hárított. Rögtön utána Tren­csényi a baloldali léc mellé lőtte a labdát. Általában gyöngyösi mezőnyfö­lény jellemezte a játékot. A 38. percben a hazaiak vezetést szereztek: az előrelendülő Tompity mintegy 18 méterre a kaputól, hir­telen lövésre szánta el magát és a sáros labda a vetődő kapus kezé­ből a jobb sarokba perdült. 0:1. A gyöngyösiek nem sokáig örül­hettek a vezetésnek, mert egy gyors ellentámadás végén a jobb­összekötő. Csabát is kicselezve, lőtt a hálóba. 1:1. A II. félidőben Kévés helyett Keszthelyi jött be. Nyíregyháza kezdett jobban, majd ismét a ha­zaiak vették át az irányítást. Az 56. percben Treiber beadását Szi­getváry alig fejelte fölé, aztán Ge- lics lőtt mellé. A 68. percben Keszthelyi futott el a labdával, a védők a 16-oson belül felvágták, a játékvezető azonban nem ítélt 11-est. Most per­ceken keresztül a vendégek 16-osánál pattogott a labda, védel­mük azonban pontosan zárt. Félóra elteltével alább hagyott a hazaiak nyomása, és a vendégek is vezettek néhány gyors táma­dást. Egy ilyen gyors támadás vé­gén, a 80. percben megszerezték a vezetést: a jobbszélső elfutott So­mody mellett, lövésszerű beadását Csaba csak kiütni tudta, és a be­futó balszélső 8 méterről a léc alá vágta a labdát. 2:1. A 83. percben a fejelni akaró Farkas átesett a nyíregyháziak ka­pusán, mire a vendégek jobbhát­védje megütötte a csatárt. A játék­vezető azonnal kiállította. Két perc múlva, újabb gyöngyösi roham vé­gén, a nyíregyházi kapus meg­rúgta Keszthelyit, mire az vissza­ütött és ő is a kiállítás sorsára ju­tott. Jó iramú mérkőzésen, balszeren­csés vereséget szenvedett a gyön­gyösi csapat, hiába támadott töb­bet, helyzeteit nem tudta kihasz­nálni. Csabának, kevés dolga akadt, a hátvédhármasban Farkas nyújtotta a legjobb teljesítményt. Treiber halványabb volt a szokottnál, Ké­vés a védekezésben jeleskedett. A két szélső, Szigetváry és a máso­dik félidőben beállt Keszthelyi bi­zonyult a legjobb csatárnak. Tom­pity az első félidőben játszott job­ban, Bene lövései nem sikerültek, Gelics lelkesen harcolt, de nála is baj volt az irányzókkal. Trencsé­nyi, mint jobbfedezet, tetszett job­ban. SZKOCSOVSZKY TIBOR Csak röviden... — A labdarúgó NB I. vasárnapi eredményei: MTK—Újpest 0:0, Bp. Honvéd—Ferencváros 4:2, Vasas— Dorog 2:1, Csepel—Tatabánya 1:0, Salgótarján—Szeged 1:1, Győr— Pécs 1:1, Debrecen—Diósgyőr 3:0. — A Chatham Maroons kanadai jégkorong-csapat befejezte szovjet­unióbeli szereplését. A Himik együttesétől 4:3, a bajnok CSZKA’ csapatától pedig 5:2 arányban kika­pott. A kanadaiak öt ízben szen­vedtek vereséget, egyszer győztek és egyszer döntetlenül mérkőztek. — Az FTC úszó- és vízilabda­csapata Becsben részt vett Ausztria 1960. évi fedettuszodai bajnokságán. Az FTC úszói nagy sikerrel szere­peltek és a legtöbb számban győz­tek. A zöld-fehéreket ezúttal — többek között — az egri Katona, Toros és Szabó erősítette . .; Az FTC vízilabda-csapata az első na­pon 6:2, a második napon pedig 10:3 arányban legyőzte az osztrák válogatottat. — Miskolc város felszabadulásá­nak 16. évfordulóján ökölvívó­versenyt rendeztek. Az ifjúsági és felnőtt mezőnyben mintegy száz öklöző vett részt, köztük a Honvéd Zalka SE és Petőfibánya néhány versenyzője is. Az ifjúságiak cso­portjában a gyöngyösi Horváth, Kovács és Kiss, míg a felnőtteknél a petőfibányai G. Tóth és Hinics nyert bajnokságot. — Újabb mérkőzést játszottak az országos jégkorong-bajnokságért, a Bp. Postás csapata 3:3 arányú dön­tetlent ért el a Bp. Építők együtte­sével. — Az NB I-es labdarúgó góllövő­lista élcsoportja. Tízgólos: Vári (Győr). 9 gólos: Farkas (Vasas), Molnár (MTK. 8 gólos: Göröcs (Ü. Dózsa), Orosz (FTC), Palotai (Győr), Tichy (Honvéd), Vasas (SBTC). t A TOTO eredménye 49. hét: 1. MTK—Újpest 2. Szeged—SBTC 3. Csepel—Tatabánya 4. Pécs—Győr 5. Dorog—Vasas 6. DVSC—DVTK 7. Bologna—Inter. 8. Catania—Róma 9. Fazio—Spal 10. I^ecco—Napoli 11. Reims—RC Paris 12. lámoges—Etienne Tízezer olimpiai jel vény es Heves megyében November 30-án befejeződtek az olimpiai jelvényszerző-verse­nyek. Az eddigi értékelések alapján elmondhatjuk, hogy Heves megyében jó munkát vé­geztek sportvezetőink, hiszen közel 10 ezer sportoló teljesítet­te sikerrel a próbát. A kiadott 12 ezer eredménylapból tehát 10 ezer került kitöltésre, ami, szerintünk sokkal jobb ered­mény, mint a központi szervek által legjobbak között említett néhány megye, ahol ugyan több [ mint 12 ezren szerezték meg az | 5 olimpiai jelvényt, de ugyan- £ akkor közel 20 ezer eredmény- 7 lapot kaptak! íme az eddigi eredmények: J Üzemi dolgozók 945 fő, falusi S dolgozók 563, iskolai tanulók 1 6720. * Az eredménylapok beérkezése í még folyik* — _____—_____—_______________X X 0: 0 X 1:1 1 1:0 X 1:1 2 1:2 1 3:0 1 2:1 X 1:1 l 4:0 1 1:0 1 5:3 X 1:1 Lesz-e Egerben jégpálya? A napokban „Idejében szólunk’‘ címmel rövid írás jelent meg sportrovatunkban az egri jégpálya- problémával kapcsolatban. Többek között kérdést intéztünk benne az illetékesekhez, hogy vajon az idén is jégpálya nélkül maradnak-e az egri fiatalok. A cikkre Eger város tanácsa VB titkársága a következő választ ad­ta: „Hogy lesz-e Egerben jégpálya, ezt a kérdést többek között még a nyár folyamán feltették a városi tanácsnak az előrelátó egri fiatalok. Nos, a kérdésre azt felelhetjük, hogy lesz jégpálya Egerben, még­hozzá nem is akármilyen, hanem az igényeknek me°7>!^- ' • pálya, ahol a korcsolyázni vágyók minden korosztálya kellemesen töltheti el szabad idejét. Köztudomású, hogy a Spartacus- pálya területén már megkezdték a lakásépítkezés munkálatait, és ott már sem az idén, sem jövőre nem létesülhet jégpálya. Több más ja­vaslat is felmerült a helyre vonat­kozóan, de ezek mindegyikét el kellett vetni különböző akadályok miatt. A végleges terv szerint Felnémet és Eger között — a 15 éves lakás- építési terv keretében felépülő új lakótelep szomszédságában — lesz az új sporttelep, amelynek szerves része lesz a jégpálya is. Tehát a volt Práf-malommal szemben, az úgynevezett káposztás-földön, kö­rülbelül hatezer négyzetméter nagyságú részen létesül jégpálya, s vannak olyan elképzelések is, hogy a későbbiek folyamán műjégpályá­vá alakul át. Sajnos, a jégpálya munkálatait előreláthatóan csak 1961 nyárán le­het elvégezni. Ezek a munkák igen nagyarányúak, több ezer köbméter földet kell megmozgatni, s a Ma­lom utca felől új bekötőutat kell építeni. Ezekhez a munkákhoz kérjük majd a város dolgozóinak, főleg fiataljainak segítségét. Erre a segítségre biztosan számítunk, hi­szen az egri fiatalok számtalan esetben bebizonyították azt, hogy nemcsak szórakozni szeretnek, de a komoly munkából is kiveszik ré­szüket. A türelmetlen korcsolyázni vá­gyóktól még további türelmet és józan meggondolást kérünk, be kell hogy lássák: nem érdemes pénzt és munkát áldozni rövid éle­tű, átmeneti, félmegoldású dolgok­ra. Városunkban minden létesít­mény tervszerűen készül, a jövő városképbe teljesen beleillesztve, — végleges helyen. Megéri kivárni ezt az egy évet, még ha történetesen ezen a télen nem is lesz semmi a jégpályából. A város vezetői megértik a fiata­lok téli szórakozás iránti vágyát, és ígérik, hogy rövidesen korsze­rű, új jégpályához juttatják őket! Hz Egri ITSSf ökölvívó csapata az országos döntőben Egri ITSK—Kaposvári Dózsa 12; 10 Budapest, Sportcsarnok. Vezették: Gregor, Krettinger. Pontozott: Ermler, Földi. Kővári, Mezei. Vasárnap délután a Sportcsar­nokban rendezték meg az országos vidéki ifjúsági csapatbajnokság döntőjét. Ezúttal — a tavalyihoz hasonlóan — ismét az Egri ITSK és a Kaposvári Dózsa kitűnő csa­pata találkozott egymással, s csu­pán az eredmény változott. (Ta­valy a kaposváriak 16:6 arányban győztek.) Az egri Iparitanuló Intézet együt­tese különös gonddal, lelkiismere­tes, szorgalmas munkával készült Kutnyák Géza edző irányítása mel­lett a döntő küzdelemre. Nos, a fiúk nagyszerű teljesítményt nyújt­va, 12:10 arányban legyőzték a Ka­posvári Dózsát és ezzel elnyerték az országos vidéki bajnok címet, s bejutottak az országos ifjúsági ökölvívó csapatbajnokság döntőjé­be, ahol Budapest bajnoka, az MPSC lesz az ellenfél. Eredmények (papírsúlytól fel­felé. elöl az egri ökölvívók): Lakatos kiütéssel győzött Csi­szár ellen. Rögtön az egri fiú lé­pett fel támadólag és a második menetben egy nagyerejű ütésétől Csiszár a padlóra zuhant és kiszá­molták. 2:0. Nagy Pál pontozással győzött Babai ellen. 4:0. Puporka pontozásos vereséget szenvedett Rákostól. 4:2; Pifkó pontozással győzött Ság- vári ellen. 6:2. Bartát a harmadik menetben le­léptették Süveges ellen. 6:4. Serfőző pontozásos vereséget szenvedett Bereczkitől. 6:6. ' Nyíri pontozással győzött Kovács ellen. 8:6. Stahlmayer pontozásos vereséget szenvedett Oláhtól. 8:8. Fedor ellen Georgi a második menetben feladta. 10:8. Vass a harmadik menetben fel­adta Vadas ellen. 10:10. Ezután került sor a nehézsúlyúak döntő fontosságú mérkőzésére, amelyen az egri Erdélyi pontozá­sos győzelmet aratott Kocsis ellen, s így alakult ki a 12:l0-es egri győzelem. Leltározási értesítés! Értesítjük t ügyfeleinket, hogy az évvégi leltárunkat 1961. január há 2-töl 15-ig tartjuk meg. Kérjük; hogy megrendeléseiket — a közölt túra-napok figyelembevételével — juttassák el vállalatunkhoz, mert a későn beérkező megrendeléseket nem áll módunk­ban teljesíteni. KÖZÜLETI MEGRENDELÉSEKET DECEMBER HÓNAPBAN, KERETSZÁM HIÁNYÁBAN MÁR NEM ÁLL MÓDUNKBAN TELJESÍTENL HEVES MEGYEI VAS- ÉS MŰSZAKI NAGYKERESKEDELMI VÁLLALAT ......... MwwúHMfflMlWl Ap róhirdetések EGERBEN beköltözhető ház el- adó. Érdeklődni: Eger, Tavassy Antal u. 10. A NYlRABRANYI Állami Gazda­ság keres gatter- és szalagfűrész­gépet. — Ajánlatokat részletes le­írással kérünk. (—) MAGNODIN, a legmodernebb nagyteljesítményű szemfelszedő- gép, egyedüli készítője: Rókás, VH., Dózsa György út 44. (—-) A TISZASZENTIMREI Állami Gazdaság venhe bérbe könyvjóvá­írással, v. megvételre használható terményszárító berendezéseket és 20 kw agregátort. (—) JÖKARBAN levő P 70-es eladó. Telefon: Füzesabony 1& HÁZRÉSZ, ötszáz négyszögöles, kerttel olcsón eladó. Érdeklődni: a Hatvani Hirdető Kirendeltségnél, A makiári foldmüvesszö- vetkezetnél 2 ÉVES GYÖKERES VAD OLCSÓ ÁRON KAPHATÓ. Érdeklődni a makiári föld­művesszövetkezet irodájá­ban, Telefon: L Háztartási műanyag újdonságok kiállítása az EGRI MUANYAGBOLTBAN A SZERSZÁM- ÉS készülékgyár felvételre keres esztergályos, köszörűs szakmunkásokat Felvétel esetén útiköltséget megtérítünk, Legényszállás biztosítva. Jelentkezés: Szerszám­és Készülékgyár, Gyöngyös, Munkaügyi Osztály. NÉPÜJSÁG 4 Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő« Suba Andor« Kiadja! Népújság uaokiadö Vállalati Felelős kiadói Tóth J ő z se I« Szerkesztőség! Eger. Beloiannisz Ui 3« 1’elelon: 56-74. 56-7«. Postaflők: SS, Gyöngyös. Köztársaság tér iSi Telefoni 697. Kiadóhivatal! Eger; Balcsy-ZslUnszky utca li Telefon: 24-44 Posta fiók: 23< Heves megyei Nyomda Vállalat« Eger. Brődy Sándor utca ti Felelős vezetO: Mandula Ernői Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál es kézbesítőknél; Előfizetési díj: egy nőnapra U Ft.