Népújság, 1960. november (11. évfolyam, 258-282. szám)

1960-11-10 / 265. szám

6 NÉPÚJSÁG 1960. november 10., csfitörift Küzdelmes forduló a megyei labdarúgó-bajnokságban Petőfibánya három honvéd-csapat gyűrűjében — A Honvéd Dobó SE bravúros győzelme Hatvanban — Füzesabony Egerben legyőzte az Előrét — A Honvéd Korvin Ottó SE újabb győzelme után szilárdan tartja első helyét — Javuló formában a Hatvani I SE A megyei labdarúgó-bajnokság Utolsó előtti fordulója sáros, csú­szós, mély talajú pályákon került sorra, s igen erős küzdelmeket hozott. Vezető csapataink vala­mennyien győzni tudtak, s így a táblázat élén nem változott a helyzet. A feltűnően gyenge rajtot vett Recski Bányász szép győzel­met aratott Lőrinci felett és a 8. helyre tört fel. Az Egri Előre — miután két 11-est kihagyott — ve­reséget szenvedett Füzesabonytól, s, igy továbbra is a mezőny sereg­hajtója a táblázaton. Igen értékes­nek tartjuk a Honvéd Dobó SE győzelmét Hatvanban, a jóképes- ségü H. Kinizsi felett és az újra formába lendülő HVSE győzelmét Tiszafüred otthonában. Petőfibánya— után, 25 perc alatt megnyerte a mérkőzést, s ebben közrejátszott az is, hogy a tiszafüredi védők nem zártak szorosan. Szünet után fölénybe került a hazai csapat és helyzetei alapján, rászolgált volna a döntetlenre. Jók: a belsőhármas, illetve Sza- mosvári, Reményije és Ignácz. Terebesi játékvezető több téves ítéletével a hazaiakat sújtotta. MIKLÖSVÁRI ZOLTÁN Recski Bányász— Lőrinci Elektromos 1:0 (1:0) Recsk, 500 néző. Vezette: Srej. Recski Zám — Hadobás, Gál, Tóth — Maruzs L, Maruzs II. — Ká- nyási, Zsoldos, Csomós, Bódi, Pu- porka. Edző: Dombóvári János. Ónodi, Kerékgyártó, Balázs, Hevér II. Edző: Jávori József. A sáros, mély talajon a vendégek kezdtek jobban, de negyedóra el­teltével fokozatosan fölénybe ke­rült a nagy becsvággyal harcoló egri csapat. Feltűnt azonban, hogy a támadások rendre elakadtak Ba­lázs lesállásai miatt. A 16. percben egy kavarodásnál Palotai és Mezei összefutottak, Pa­lotai megsérült, s ettől fogva már csak statisztált a pályán. A 19. percben Balázs közeli lövé­se a bal alsó kapufán csattant, a másik oldalon Csontos ugrott ki sokat ígérőén, de Mezei szögletre szerelte a csatárt. A mérkőzést eldöntő egyetlen gól a 40. percben esett: kavarodás tá­madt az egriek kapuja előtt, végül Molnárhoz jutott a labda, aki éle­sen a jobb sarokba továbbította. A füzesabonyiak közül Bocsi, Erőss, Káló, Gál II. (a mezőny leg­jobbja), az egriek közül pedig Me- zei és Bagó nyújtott átlagon felüli teljesítményt. Kaszás játékvezető legnagyobb hibája az volt, hogy kellő időben nem nyúlt a kiállítás eszközéhez, amivel a durva játéknak elejét ve­hette volna. ROMAN LÁSZLÓ Egri Spartacus— Bélapátfalvi Építők 2:0 (1:0) Eger, 500 néző. Vezette: Ferencz. Honvéd Zalka Máté SE— Apci Vasas 2:0, Gyöngyös. Vezette: Nagy L. Gyöngyösi Bányász 2:0 (0:0) Gyöngyös, 1000 néző. V.: Lombost. Petőfibánya: Godó - Aradi, Pa­raszt, Forgács - Tóth, Takács - Fehér, Alattyáni, Veres. Szlavek, Bocsó. Edző: Wämser Gyula. Gyöngyös: Kisbenedek — Varga I., Fal esik, László - Juhász, Bodó - Dugnovics, Varga n., Vörös, Bo- rosi, Veres. Edző: Kovács Tibor. ' Mélytalájú pályán, hazai táma­dásokkal kezdődött a mérkőzés. Az 5. percben a balszélső Veres lövése Godó lábáról pattant vissza. A 10. perctől kiegyensúlyozottá vált a küzdelem, egy ízben az oko­zott izgalmat, hogy Falcsik rosszul sikerült hazaadását Bocsó elcsípte, elgurította a labdát a kifutó Kis­benedek mellett, Varga I. azonban a gólvonalról szögletre hárított. A félidő hátralevő részében Kis­benedek néhány szép védése ra­gadtatta tapsra a nézőket. Szünet után rákapcsolt a vendég­együttes és fokozatosan fölénybe került. Az 50. percben egy petőfi- bányai szöglet után Alattyáni a késlekedő Falcsik mellett közelről a léc alá fejelte a labdát. 1:0. Továbbra is a vendégek támad­tak többet, és az 57. percben vég­leg eldőlt a mérkőzés sorsa: Fehér beadását Varga I. kézzel ütötte le a büntető területen belül, n-es! A labdának Fehér futott neki és a balra elmozduló Kisbenedek mel­lett élesen a jobb sarokba vágta. ÉzufaÍM szépítés! alkalom nyílott & gyöngyösiek előtt, Juhász lövése Godóról visszapattant, pontosan Bodó elé és a fedezet fejese haj­szállal kerülte el a sarkot. A hátralevő időben mindinkább megmutatkozott a petőfibányaiak nagyobb technikai felkészültsége, teljes mértékben uralták a me- aőnyt, de újabb gól már nem esett. Az első félidő eléggé csapkodó, kiegyensúlyozott játékot hozott, szíinet után azonban a feljavult Petőfibánya biztosan szerezte meg a győzelmet. * Jók: Tóth, Takácsi Fehér, Alaty- tyám, illetve Kisbenedek, Bodó és Dugnovics. Lombosi jól kézben tartotta a mérkőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Hatvani VSE— Tiszafüred 3:1 (3:1) Tiszafüred. 690 néző. V.: Terebesi. 'Tiszafüred: Tóth n. - Balogh n., Tóth I.j Csorna.— Szamos vári. Re- menylk — Szabó, Balogh I., Ignácz, Megyeri, Fótos. Edző; Combácsi Zoltán. Kezdés után jó Iramú, változatos küzdelem alakult ki, mindkét csa­pat sokat támadott, a HVSE táma­dásai azonban veszélyesebbek vol­tak. A vendégek már az B. percben gólt értek el, 1:9, majd nem 6okkal később, újabb hatvani támadás végén a balösszekötő tört előre és félmagasan a jobbsarokba vágta a labdát. 2:0. : Ezekben a percekben nagy fö­lényben játszott a hatvani csapat, s fölényét még egy újabb kapufa iá jelezte. Ezután alábbhagyott a vendégek tamadőkedve, feljött Tiszafüred és fokozatosan átvette az irányítást. A csatárok sok jó helyzetet dol­goztak ki, a lövések azonban rend­kívül pontatlanok voltak, amelye­ket, biztosan hárított a hatvaniak kapusa. A vendégek csak szórvá­nyos előretörésekkel kísérleteztek, b egy ilyen támadás végén, a 24. percben megszerezték harmadik góljukat is: a középcsatár egészen a félpályáról tört előre, lerázta magáról a védőket, s biztosan lőtt a hálóba. 3:0. A gólra heves hazai rohamok kö­vetkeztek. A 28. percben, szöglet­rúgás végén, a hatvani kapuvedő szabálytalankodása miatt U-eshez jutott a tiszafüredi együttes. A büntetőt Balogh l. értékesítette. 3:1. Ezután Ignácz érvénytelen gólt ért el, majd Fótos szép fejesét szögletre ütötte a kapus. A felidő Utolsó perceiben a vendégek kez­deményeztek többet, középcsatá­ruk egy ízben, jó helyzetben Tóth n-be lőtte a labdát. Szünet után Tiszafüred fokozta az iramot, nagy mezőnyfölénybe került. Az 57. percben a gólvona­lon mentettek a hatvani védői a másik oldalon a hatvani bah ,ze- kötő öt méterről mellé lő, ,e a labdát. A fölényben játszó tiszafürediek hem tudták gólra váltani fölényü­ket. csatáraik feltűnően rosszul és p;*ntaüanul lőttek kapura, vagy a jr formában levő hatvani kapus h; itott. ▲ Hatvani VSE kitűnő kezdés Lőrinci: Hegyi - Greguss, Ocskó, Nagy I. — Gubola, Nagy II. — Hart­mann, Juhász, Tóth, Lőrinc, Bauer. Edző: Szalontai Béla. A vendégek kezdtek jobban, de a hazaiak védelme mindig kellő időben közbe tudott avatkozni. A hazaiak sehogyan sem tudtak kibontakozni, mert a vendégek is fokozott gondot helyeztek a szer­vezett védekezésre. A 25. percben nagy kavarodás támadt a hazaiak kapuja előtt, vé­gül Lőrinc hálóba tartó labdáját Hadobás a gólvonalról vágta visz- sza. A másik oldalon Zsoldos ha­gyott ki nagy helyzetet: jő cselek­kel elhúzott a védők mellett, már csak Hegyivel állott szemben, de lövésébe a kapus benyúlt és Nagy I. a gólvonalon hanyattvetődve, rúgta vissza a labdát. A 31. perctől kemény belemené- sek és durvaságok tarkították a mérkőzést, Srej játékvezető azon­ban hamarosan rendet teremtett a pályán. A mérkőzés egyetlen gólja a 37. percben született. Zsoldos vezette fel a labdát, már a 16-oson belül járt, amikor Greguss felvágta. 11-es! Bódi futott a labdának, de az elmozduló Hegyi kivédte a rosszul helyezett labdát. A játék­vezető újrarúgást rendelt el. ezút­tal Zsoldos futott a labdának és lövése védhetetlenül jutott a jobb sarokba. 1:0. Á második félidőt lőrinci-táma­dások vezették be, de a sokat kö- rülményeskedő csatársort a Gál által vezérelt fiatal védelem min­dig meg tudta akadályozni a gól­lövésben. A másik oldalon Zsoldos labdájával Kányási futott el, a lö­vés pillanatában azonban elcsú­szott, s oda lett a helyzet. Most a hazaiak támadtak többet, több ve­szélyes szöglet is jelezte fölényü­ket. Ellentámadás során Juhász két csel után közelről nagy lövést eresztett meg, s Zám nagy bravúr­ral szögletre ütötte a labdát. A gólratörőbb csatársorral ren­delkező hazaiak megérdemelten győztek. Jók: Maruzs 11., Gál, Hadobás, Zám, Kányási, illetve Hegyi, Ocs­kó, Gubola, Juhász. A játékvezető kifogástalanul mű­ködött. ZSOLDOS GÁBOR Füzesabonyi VSC— Egri Előre 1:0 (1:0) Eger, 400 néző. Vezette: Kaszás. FVSC: Bocsi - Csuhái. Gál H., Káló — Bernáth, Kakuk — Csontos n., Molnár, Imre. Csontos I., Erőss. Edző: Turóczi János. Eger: Korsós — Lezsák, Mata, Mezei - Bagó, Palotai - Kelemen, Közlemény A hatvani járási labdarugó­szövetség november 12-én, szombaton reggel 8 órától 16,30 óráig egésznapos tanfolyamot rendez a Hatvani Cukorgyár kultúrtermében — a járás terü­letén működő labdarúgó szak­osztályvezetők és intézők részé­re. A tanfolyamon való megjele­nés kötelező. A megyei labda­rúgó szövetség képviselői mel­lett részt vesz Kőhalmi Ferenc sporttárs is, a magyar labdarú­gók szövetsége képviseletében. Ma: FERENCVÁROS— bélapAtfalvi építők barátságos labdarúgó-mérkőzés, Bélapátfalva, 14 óra. A Népújság toló-llppfel 46. hét: Magyarország—Lengyelország 1 Lengyel B—Magyar B 2 Miskolc—Egyetértés 1 x Ózd—Di. Bányász 1 Cegléd—SZVSE 1 X Borsodi B—Bp. Előre 1 Magyaróvár—ZTE x 1 Oroszlány—Szállítók 1 x Lazio—Róma 1x2 Napoli—Fiorentina 1 2 Padova—Inter. x 2 Torino—J uventus 2 A pótmérkőzések tippjei: tSK U 14: U lö: 1, 1«: h 1:0. Szünet után rögtön egyenlíthetett volna az Előre: a kitörő Balázst a 16-oson belül felvágták a védők. 11-es! A labdának Kelemen futott neki, lövését azonban Bocsi kiütöt­te, majd másodszorra megkaparin­totta a labdát. Az 55. percben Balázs ismét a kapufát találta el. A hazaiak elke­seredetten támadtak, a csatársor azonban régen látott rossz formá­ban játszva, a legjobb helyzeteket is kihagyta. Ónodi öt méterről lőtt kapu mellé, majd a 72. percben Gál II. kézzel ért a labdához a 16-oson belül. Üjabb 11-es! Ezúttal Balázs futott a labdának, de gyatrán mellé lőtte! A két csapat alacsony színvo­nalú találkozója sportszerűtlen lég­körben zajlott le. A hazaiak — no­ha a mérkőzés jórészében fölény­ben játszottak — tehetetlen táma­dósoruk miatt hagyták el veszte­sen a pályát. Selypi Kinizsi— Honvéd Korvin Ottó SE 1:3 Selyp. Vezette: Simon dr. A megyei labdarúgó-bajnokság állása 1. Honv. Korvin 14 10 3 1 35: 8 23 2. Petőfibánya 34 10 1 3 36:10 21 3. Honv. Zalka 14 9 3 2 28: 8 21 4. Honv. Dobó 14 8 3 3 23:14 19 5. Lőrinci 14 6 4 4 27:21 16 6. Füzesabony 14 7 2 5 30:26 16 7. HVSE Í4 6 3 5 19:16 15 8. Recsk 14 6 2 6 16:19 14 9. H. Kinizsi 14 6 1 7 29:23 13 10. Gy. Bányász 14 6 1 7 18:21 13 ll. Tiszafüred 14 5 2 7 23:39 12 12. E. Spartacus 14 3 4 7 14:22 10 13. Selyp 14 3 2 9 14:27 8 14. Apc 14 2 4 8 12:28 8 15. Bélapátfalva 14 3 2 9 3:25 8 16. E. Előre 14 3 1 10 14:34 7 Heves megye versenynaptárából KÉZILABDA Megyei értekezlet, január — Eger. Edzői és játékvezetői értekezlet, január — Gyöngyös. Megyei férfi és női téli terem­mérkőzések, január 15-től február 26-ig — Gyöngyös. Általános iskolás házi versenyek, április 1-től május 31-ig — később kijelölt helyen. Járási, városi női és férfi-bajnok­ság, április 2-tól június 11-ig —sor­solás szerint. Megyei női, férfi szabadtéri baj­nokság, április 2-tól június 11-ig — sorsolás szerint. Megyei kupa-mérkőzés, április 4. — kijelölt helyen. Nagyvárad—Eger városok közötti találkozó, május — Nagyvárad. Edzők és játékvezetők tovább­képzése, augusztus — Mátrafüred. Férfi és női járási, városi bajnok­ság őszi idénye, augusztus 6-tól ok­tóber 15-ig, sorsolás szerint. Megyei férfi és női szabadtéri bajnokság őszi idénye, augusztus 6-tól október 15-ig — sorsolás sze­rint. Alkotmány Kupa (férfi, női) augusztus 20. — Eger. KOSÁRLABDA Játékvezetői, jegyzőkönyvveze­tői időmérő tanfolyam, január 15- től február 28-ig — Eger, Gyöngyös, Hatvan. Téli kupa-mérkőzések, február 1-től 28-ig, — Eger. Megyei középiskolás bajnokság, március 5—6. — Eger. NB 11-es férfi és női bajnokság tavaszi idénye, március 9-től május 31-ig, — sorsolás szerint. Férfi és női megyei bajnokság ta­vaszi idénye, április 10-től május 30-ig — sorsolás szerint. Ünnepi villámtoma, május L — Hatvan. Férfi és női megyei válogatott csapatok mérkőzése, június 6. — Gyöngyös. Megyei felnőtt és ifjúsági váloga­tott férficsapatok mérkőzései, szép- ! tember 18. — Eger. Férfi és női NB n-es bajnokság őszi idénye, szeptember 19-től de­cember 22-ig — sorsolás szerint. Férfi és női megyei bajnokság őszi idénye, szeptember 28-tól no­vember 15-ig — sorsolás szerint. Téli kupa-mérkőzések december 16-tól 31-:g — Eger. LABDARÜGÄS Országos értekezlet, január — Budapest. Edzői értekezlet (területenként) január—február — kijelölt helyen. Megyei értekezlet. február — Eger. NB I. tavaszi forduló, február 26- tól június 25-ig — sorsolás szerint. NB n. — NB m. tavaszi idény, március 5-től június 25-ig — sorso­lás szerint. Megyei bajnokság tavaszi idénye, március 5-től június 25-ig — sorso­lás szerint. Megyei ifjúsági bajnokság tavaszi idénye, március 5-től június 25-ig — sorsolás szerint. Járási, városi bajnokság tavaszi idénye, március 19-től június 25-ig — sorsolás szerint. Megyei ifjúsági válogatottak tor­nájának országos döntője, június —- kijelölt hely. NB I. őszi idénye, július 30-tól november 26-ig, sorsolás szerint. NB n. — NB IH. őszi idénye, augusztus 13-tól december 3-ig — sorsolás szerint. Megyei felnőtt bajnokság őszi idénye, augusztus 13-tól december 19-ig — sorsolás szerint. Megyei ifjúsági bajnokság őszi fordulója augusztus 13-tól december 19-ig — sorsolás szerint. Járási, városi bajnokság őszi idé­nye, augusztus 20-tól november 12- ig — sorsolás szerint. Általános iskolás házi versenyek, szeptember 15-től november 15-ig — kijelölt helyeken. A Selypi Építők csapata az őszi első A hatvani járási labdarúgó-baj­nokság őszi idényének küzdelmei befejeződtek. A legutóbbi két for­duló mérkőzéseinek eredményei. VIII. forduló: Rózsaszentmárton II.—H. Kinizsi II. 2:0, H. Spartacus —Nagy gombos 0:3, Heréd—Selypi Építők 2:3, Boldog—Lőrinci Erőmű n. 2:7. IX. forduló: Lőrinci Erőmű n.— Rózsaszentmárton n. 2:4, Selypi Építők—Boldog 6:0, Nagygombos— Ecséd 8:2, H. Kinizsi II—H. Spar­tacus 1:1; Elmaradt mérkőzések: Heréd— Rózsaszentmárton IL 2:0, Boldog— Ecséd 1:4; A bajnokság végeredménye az őszi idényben: 1. Selypi Ép. • 8 6 2 — 30:12 12 2. Nagygombos 8 6 — 2 28:13 12 3. Heréd 8 5 — 3 23:18 10 4. Rszt.-márt, n. 8 4 1 3 17:12 9 5. Ecséd 8 3 3 2 17:19 9 6. H. Spartacus 8 2 3 3 10:16 7 7. Lőrinci H. 8 1 2 5 18:29 4 8. H. Kin. IL 8 1 2 5 8:16 4 9. Boldog 8 1 1 6 11:27 3 * két büntetőpont levonva. A bajnokság állása a feljutás szempont j ából: 1. Selypi Ép. 5 3 2 — 18: 8 8 2-3. Nagy gombos 5 3 — 2 14:10 6 2-3. Heréd 5 3 — 2 14:10 6 4. Ecséd 5 2 1 2 14:16 5 5. H. Spart. 5 1 2 2 8:13 4 6. Boldog 5 — 1 4 6:17 1 A járási n. o. bajnokság állása 1. Selypi K. n. 4 3 1 — 14: 3 7 2. Hort 4 2 1 1 5: 2 5 3. Nagytelek 4 2 1 1 2: 4 5 4. Csány 4 1 — 3 6:11 2 5. Nagykökényes 4 — 1 3 1: 7 1 KÉZILABDA Ózdi Kohász SE— Gyöngyössolymosi MEDOSZ 21:16 Gyöngyössolymos, barátságos, 300 néző. Vezette: Pető. A gyöngyössolymosi csapat már több mint egy hónapja nincs ed­zésben. ennek ellenére igen jó­iramú, élvezetes játékot hozott a mérkőzés. A nagyszámú közönség előtt a végig vezető ózdi csapat biztosan győzött. A mérkőzés után a két együttes játékosai és vezetői baráti beszél­getésre gyűltek össze, megállapod­tak abban, hogy a jövőben min­den évben játszanak egy-egy mér­kőzést Ózdon, illetve Gyöngyös- solymoson. A solymosiak remélik, hogy ezek a mérkőzések elősegítik a csapat további fejlődését. Az ózdiak min­den dicséretet megérdemelnek, hogy egy nehéz, fáradságos mér­kőzés-sorozat után is ellátogattak Gyöngyössolymosra. o. Gy. Rakétáról késsült röntgenkép a Napról Régóta Ismeretes, hogy a csillagok nemcsak abban a hullámhossz-tartományban su­gároznak, amelyet az emberi szem lát. Ez a jelenség termé­szetesen a Napra is vonatko­zik. Ha az érkező sugárzás egy- egy szűk hullámhossz-sávjábán vizsgáljuk a Napot, más és más képet kapunk a felületé­ről, mert a napfelület külön­böző alakzatai más-más hul­lámhosszban sugároznak a leg­erősebben. Vannak a teljes su­gárzás tartománynak olyan részei, amelyeket a Föld felü­letéről egyáltalán nem észlel­hetünk, mert a Föld légköre nem engedi át őket. Ezek közé tartozik a többi között a rönt­gensugárzás. Ez már a Föld légkörének felső részében el­nyelődik és létrehozza az ioni­zált övezetet. A rakétatechnika fejlődésé­vel sikerült a légkörön kívüli térségben lefényképezni a Na­pot, a röntgensugarak tartomá­nyában. E felvételhez különle­ges berendezésre volt szükség. A használt készülék egy ca­mera obseura volt. Ennek lé­nyege egy tűszerű lyuk, ame­lyen át a fényképezendő objek­tum minden pontjáról csak egy sugárnyaláb vonul keresztül és a lyuk mögött elhelyezett er­nyőn kirajzolódik a tárgy ké­pe. A felvétel rakétáról ké­szült, amelyet az Egyesült Ál­lamokból lőttek fel 209 kilo­méter magasságba. Apróhirdetés díja fgDtíff# .. hétköznap szavanként 1.— Ft, vasárnap szavanként 2.— Ft. A forrázott toll is értékes, átadás elölt szárítsuk ki] AZONNAL beköltözhető kétszo- b£s, új ház, elköltözés miatt, min­den elfogadható áron sürgősen el­adó, Füzesabonyban, Jókai utca 3., Antal László.; NÉPÜJSAG \ Magyar Szocialista Munkásoán Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor» Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalati Felelős kiadó: Tóth Józsefi Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz Uj 3í Telefon: 58-74. 56-78. Postafiók: S3 Gyöngyös, Köztársaság tér 15. Telefon: 697i Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zsüinszky utca L Telefon: 24-44. Postafiók: 23> Heves megyei Nyomda Vállalat Eger. Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál es kézbesítőknél; Előfizetési díj: egy hónapra U Ft. HASZNÁLT bútorok vétele és el­adása, Eger, Irgalmas Kórházzal szemben. DISZNÖPERZSELÖ, pásztorcikk, csapda, Kulcsár kisiparosnál, Bu­dapest, Rákóczi u. 6. A GYÖNGYÖSI Mátragyöngye MGTSZ eladásra Irinái Ripária Portális V. B. B. Berlandi és 5 C. Berlandi vadvesszőt. Érdeklődni lehet a Mátragyöngye Tsz. Gyön­gyös. Mátrai u. 2. sz. alatti irodá­jában. ELADÓ Beisteller, fekete, bécsi zongora, kitűnő állapotban. Cím: Türk Frigyes u. 15., Gyöngyös. EGERBEN a Kossuth Lajos utcá­ban elveszett kulcscsomó átvehető a Népújság Kiadóhivatalában. EGERBEN, normán felüli nagy lakás leválasztásának költségeit úgy vállaljuk, hogy egy szoba, konyhás lakás kialakítható legyen. Állami Biztosító, Eger. ÉRSEKFÖLDÖN házhely eladó, 234 négyszögöl. Érdeklődni: Gyön­gyös, Szabadság u. 4i