Népújság, 1960. november (11. évfolyam, 258-282. szám)

1960-11-02 / 259. szám

6 WEPÜJSÄG I960, november 2., szerda A Honvéd Korvin Ottó SE vette át a vezetést a megyei labdarúgó-bajnokságban Petőfibánya otthonában szenvedett vereséget a Honvéd 2>alka SE-töl — Nagyarányú győzőimet aratott a Honvéd Korvin Ottó £>E — Hz Egri Előre legyőzte a Hatvani Kinizsit — Újabb vereségével Bélapátfalva került a táblázat utolsó helyére majd Kányási szabadrúgását Kolarik a gólvonalról fejelte vissza. A recskiek enyhe mezőny­fölényben játszottak, az egriek csak a 70. perctől kerültek is­mét fölénybe. Hack lövését Bódi a gólvonalról fejelte visz- sza, majd Vámos jó helyzetben a kapusba lőtte a labdát. Az utolsó eseményt Hack kapufa-lövése jelentette. Hazai támadások közepette ért véget a játék. A két csapat nagyiramú, he­lyenként színvonalas küzdel­met vívott egymással, a többet támadó hazaiak nagyobb arányban is győzhettek volna. Jó: Molnár, Kolarik, Laczkó, Hack, illetve Zám (a mezőny legjobbja), Bódi, Maruzs II., Rónai. A játékvezető jól látta el fel­adatát. Balogh Béla Füzesabonyi VSC— A megyei labdarúgó-bajnok­ság vasárnapi fordulója álta­lában a várt eredményeket hozta, komoly meglepetés csak egy akadt: a Honvéd Zalka Máté SE Petöfibányán legyőz­te az éllovas Petöfibányai Bá­nyászt, s Így a Tiszafüred el­len nagy gólaránnyal győző Honvéd Korvin Ottó SE vette át a vezetést. Meglepetésnek számít az elmúlt vasárnap jó teljesítményt nyújtó Hatvani Kinizsi veresége Egerben, a se­reghajtó Egri Előre ellen. Fü­zesabony tovább folytatja jó szereplését a bajnokságban, ezúttal Bélapátfalva együtte­sét fektette könnyedén kétváll- ra. Az Egri Spartacus seho­gyan sem tud magára találni, újabb vereségével a kiesőjelölt csapatok közé került. Az eddigiek folyamán szinte egyedülálló teljesítményt ért cl a bélapátfalvi együttes, amely 12 mérkőzésen mindösz- sze három gólt rúgott... Hatvani VSE— Egri Spartacus 3:0 (2:0) Hatvan, 400 néző. V.: Bacsó. Hatvan: Nagy — Zsámboki, Tóth, Kollár — Tajti I., Rékasi — Szabó, Kiss, Zilai, Lovász, Hegedűs. Edző: Bodnár Ferenc. Eger: Boros — Szántó, Bóta, Bozsik — Heltovics, Mélypataki — Pók, Polonkai, Árvái, Nagy S., Csepcsányi. Edző: Szent­mar jay Tibor. A hazaiak kezdtek jobban, sok támadást vezettek az egri kapura, a csatárok azonban rendkívül pontatlanul lőttek. Az első gól a 16. percben esett. Hegedűs beadása után a védők csak szabálytalanság árán tudták megakadályozni a kibontakozó hatvani akciót, a szabadrúgás elvégzése után Bo­ros kiütötte a labdát, és a be­futó Ztíai védhetett énül lőtt a hálóba. 1:0. Továbbra is a vasutas-csapat volt a kezdeményező fél, főleg a széleken indított támadásai jelentették komoly veszélyt a vendégek részére. Az egriek csak szórványos előretörések­kel kísérleteztek, amelyek rendre elakadtak a jól záró védelmen. Hazai támadások közepette a 30. percben újabb gól esett: baloldali támadás végén Ré­kasi jó labdával ugratta ki Lo­vászt, aki két csel után, a ki­mozduló Boros mellett bizto­san lőtt a hálóba. 2:0. A 35. percben parázs jelene­tek adódtak az egri kapu előtt, végül Lovász lövését az egyik védő kézzel ütötte ki, a játék­vezető sípja azonban néma maradt. A II. félidőben egy darabig Eger vette át a játék irányí­tását, de erőtlen támadásai nem jelentettek veszélyt a ha­zaiak kapujára. A 70. perctől ismét Hatvan került fölénybe, a csatárok azonban mindent belül akar­tak megoldani, az egri védők­nek alkalmuk nyílott a közbe­lépésekre. Lovász egy ízben már csak a kapussal állott szemben, de aztán Borosba lőtte a labdát. A 86. percben Tajti labdá­jával Szabó tört előre és a ki­mozduló Boros fölött a hálóba ívelt. 3:0. Közvetlenül a befejezés előtt Lovász, szép cselsorozat után, faképnél hagyta a védőket, de közelről gyatrán kapu mellé lőtt. A tartalékosán kiálló ha­zaiak biztosan győztelj, a győ­zelmi arány akár nagyobb is lehetett volna. Jók: Tóth, Tajti I., Szabó, Lovász, Hegedűs, illetve Szántó. A játékvezető néhány apró hibától eltekintve jól vezette a mérkőzést. NAGY ANTAL Lőrinci Erőmű— Gyöngyösi Bányász 3:0 (0:0) Lőrinci, 300 néző. V: Bolyki. Lőrinci: Hegyi — Greguss, Ocskó, Nagy I. — Gubola, Nagy II. — Kiss, Juhász, Tóth, Lőrinc, Bauer. Edző: Szalontai Béla. Gyöngyös: Kisbenedek — Varga I., Falcsik, Fekete — Ju­hász, Bodó — Dugnovics, Var­ga II., Vörös, Borosi, Veres. Edző: Kovács Tibor. A vendégek kezdtek jobban, de a támadásokat biztosan há­rította az Ocskó által vezérelt védelem. A hazaiak sehogy sem tudtak kibontakozni, s csak a 26. percben veszélyez­tették igazán a gyöngyösiek kapuját, amikor Tóth 10 méte­res nagy lövését Kisbenedek bravúrosan kiütötte. Nem sokkal később Kiss ke­rült jó helyzetbe, de a szélső lövését is hárította a vendégek kapusa. A félidő hátralevő részében lanyha iramú mezőnyjáték folyt a két 16-os vonal között. A II. félidőben fokozatosan magára talált a hazai csapat és szép támadásokat vezetett. Az 51. percben Kiss erős lö­vése a kapufán csattant, majd az 58. percben Nagy II. labdá­jával Bauer húzott el a szélen, beadását Juhász a kapufára lőtte, a labda Kiss elé pattant, aki nyugodtan lőtt a hálóba. 1:0. Nem sokat váratott magára a második gól sem. A 60. perc­ben kavarodás támadt a gyön­gyösi kapu előtt és a szemfüles Lőrinc a hálóba lőtt. 2:0. Ezután Tóth Hibázott jó helyzetben, közelről a kapusba lőtte a labdát. A vendégcsapa­ton egyre inkább a fáradtság jelei mutatkoztak. A 70. perc­ben Gubola szögletrúgása után ismét kavarodás támadt a gyöngyösi kapu előtt, a labda Lőrinchez jutott, s a csatár lö­vése a kapufáról perdült a há­lóba. 3:0. A 74. percben Falcsik meg­rúgta Kisst, a szélső rögtön „törlesztett”, amiért a játékve­zető kiállította. Ezután eldur­vult a játék, kíméletlen bele- menések tarkították a küzdel­met. A hazai együttes a második félidőben nyújtott jó teljesít­ményével rászolgált a győze­lemre. Kis szerencsével nagyobb arányban is győzhetett volna. Jó: Ocskó, Gubola, Bauer, Greguss, illetve Kisbenedek, Bodó, Juhász, Borosi. A játékvezető határozottan, jól vezette a mérkőzést. Bozsik Ferenc Egri Előre— Hatvani Kinizsi 3:2 (2:2) Eger, 600 néző. Vez.: Rigó. Eger: Korsós — Lezsák, Ke­rékgyártó, Mezei — Palotai, Ba­gó — Kelemen, Balázs, Ónodi, Hevér II., Kiss. Edző: Jávori József. Hatvan: Bacsa — Szécsényi I., Nyitrai, Eperjesi — Nagy, Kovács — Zámbó, Üsztöke, Kristyán, Malik, Szécsényi II. Edző: Kákái János. Az első percekben kiegyen­súlyozott játék alakult ki, egyik kapu előtt sem adódott komoly gólhelyzet. A 8. percben váratlanul ve­zetést szerzett a vendégcsapat: Üsztöke, Kristyán adogatás után a középcsatár 20 méteres lövése a kapu bal felső sarká­ba jutott. 0:1. A gól után a hazai csapat lépett fel támadólag. Ónodi labdájával Balázs ugrott ki, de nagy helyzetben hibázott, majd Ónodi szabadrúgása a sorfalban akadt el. A másik oldalon Malik közeli fejese jutott a kapu fölé. A 32. percben egy baloldali egri támadás végén Szécsényi I. kézzel ért a labdához, a já­tékvezető Il-est ítélt. Ónodi futott a labdának, gyenge lövését azonban Bacsa kivédte. Közben Nagy megsér­tette a játékvezetőt, amiért a kiállítás sorsára jutott. A 37. percben egyenlített Eger: Kiss egészen az alapvo­nalig futott a labdával és be­adását Balázs a hálóba bom­bázta. 1:1. Nem sokkal később esett a mérkőzés legszebb gólja: Kiss a félpályáról tört előre, leráz­ta magáról a védőket, aztán 25 méterről, futtából nagy lövést küldött a kapu jobb felső sar­kába. 2:1. A 44. percben nagy tömörü­lés támadt a hazai kapu előtt, végül is Usztökéhez került a labda, aki kicselezett két vé­dőjátékost és közelről a hálóba lőtt. 2:2. Szünet után Eger fokozato­san magához ragadta a kezde­ményezést és tartós fölényt harcolt ki. A 65. percben He­vér lövésszerű beadása átszállt a védőkön, Szécsényi I. elhi­bázta a labdát, Kiss egészen az alapvonalig futott, majd középre továbbított és a be­futó Balázs a kapu közepébe bombázott. 3:2. A gól után megváltozott a játék képe, a vendégek nagy erővel küzdöttek a kiegyenlí­tésért, a hazaiak teljesen be­szorultak. Malik szabadrúgása, majd Zámbó két jó lövése okozott gondot a hazai kapusnak, de az eredmény már nem válto­zott. Nagy iramú mérkőzésen, a valamivel szerencsésebb csa­pat győzött. Jók: Mezei, Palotai, Bagó, Balázs, Kiss, illetve Bacsa, Nyitrai, Üsztöke (a mezőny legjobbja), Kristyán. A játékvezető határozottan, jól vezette a végig sportszerű mérkőzést. ROMÁN LÁSZLÓ Honvéd Dobó István SE— Recski Bányász 1:0 (1:0) Eger, 700 néző. V: Pogonyi. Eger: Molnár — Póczi, Ju­hász, Kolarik — Laczkó, Vass — Enok, Hack, Selly, Ulrich, Vámos. Edző: Csutak Emil. Recsk: Zám — Hadobás, Bó­di, Gál — Tóth, Maruzs II. — Kányási, Csomós, Zsoldos, Si­mon, Rónai. Edző: Dombóvári János. Mindkét csapat tartalékosán lépett pályára. Hazai támadá­sok vezették be a mérkőzést és már a 2. percben megszületett a találkozó egyetlen gólja: Selly labdájával Hack tört elő­re, majd nagy lövést küldött a kapu jobbsarkába. 1:0. Továbbra is a hazaiak irá­nyították a játékot, ötletes, szép támadásokat láthatott a közönség. A 13. percben Énok elől Zám merész belevetődéssel tisztá­zott, majd Selly jó helyzetben gyatrán fölé lőtte a labdát. A 23. perctől feljött a recski csapat, kiegyensúlyozottá vált a játék. Maruzs II. kecsegtető helyzetben túlságosan kivárt és a védők közbeavatkoztak, az­tán Tóth nagy lövését védte szépen Molnár. A II. félidőben a vendégek kezdtek jobban. Kolarik az utolsó pillanatban tisztázott a recski csatárok elől, ellentáma­dás során Hack lövését Zám bravúrral ütötte szögletre. Bélapátfalva 5:0 (1:0) Füzesabony, 500 néző. Vez.: Nemes. Füzesabony: Bocsi - Káló, Gál I., Kakuk — Bernáth, Tú- róczi — Erős, Imre, Csontos I., Molnár, Csontos II. Edző: Tú- róczi János. Bélapátfalva: Nagy — Mező, Varga, Horváth — Baranyi, Er­délyi — Restás, Mikó, Molnár, Kelemen, Berecz. Edző: Dom­bóvári András. Az élső 10 percben mezőny­játék folyt a pályán, csak Im­re és Erőss lövései jelentettek eseményt. Ezután fölényt harcolt ki a hazai csapat, támadásai azon­ban rendre elakadtak a bél­apátfalvi védőkön. A 25. perc­ben Csontos II. futott el a vo­nal mellett és pontos beadását Erőss mintegy 10 méterről éle­sen a hálóba lőtte. 1:0. Felélénkült a játék, néhány jó bélapátfalvi támadást látha­tott a közönség, a befejezések­be azonban hiba csúszott. A félidő hátralevő részében alacsony színvonalú, csapkodó küzdelem alakult ki. Szünet után megváltozott a játék képe. A hazaiak fokoza­tosan nagy fölénybe kerültek, a vendégek lassan beszorultak. Az 52. percben Túróczi a balszélen futott el és beadását Molnár közelről a hálóba he­lyezte. 2:0. Nem sokkal később Erőss tört előre, és 14 méteres lövé­sével szemben Nagy tehetet­lennek bizonyult. 3:0. Egyre-másra záporoztak a lövések Nagy kapujára, mégis, a 62. percben, a vendégek sze­rezhettek volna gólt: Kelemen elcsípett egy rossz hazaadást, de aztán jó helyzetben Bocsiba lőtte a labdát. A 75. percben Molnár beadá­sára Imre ugrott fel és fejéről élesen a bal sarokba vágódott a labda. 4:0. Az utolsó gól a 78. percben esett, amikor Imre váratlan lövését Nagy már nem tudta védeni. 5:0. A hátralevő időben Füzes­abony kezdeményezett többet, az eredmény azonban már nem változott. A hazaiak — főleg a második félidőben nyújtott játékukkal — rászolgáltak a győzelemre. A vendégeket lelkes, sport­szerű játékuk dicséri. Jók: Gál I., Imre, Molnár, Csontos II., illetve Nagy, Var­ga, Baranyi. Nemes hiba nélkül vezette a mérkőzést. SZIGETVÁRY JÓZSEF Honvéd Korvin Ottó SE— Tiszafüred 6:0 (4:0) Verpelét, 2200 néző. V.: Koncz. Honvéd: Papp — Pető, Ács, Gulyás — Marosi, Merkli — Remport, Kiss, Lohner, Sinkó, Molnár. Edző: Mészáros B. Tiszafüred: Tóth I. — Reme- nyik, Tóth II., Csorna — Sza­NÉPŰJSAG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelés szerkesztői Suba Andort Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalati Felelés kiadó: Tótb Józsefi Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz Ui á> Telefon: 56-74. 56-78. Fostafiók: S3. Gyöngyös. Köztársaság tér 15> Telefon: 6S7i Kiadóbivatal: Eger: Bajcsy-Zsilinszky utca li Telefon: 24-44, Postafiók! 23i Heves megyei Nyomda VáUalati Eger. Bródy Sándor utca 4> Felelős vezető: Mandula Emói Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál es if fítenÁii. Előfizetési díj: egy hónapra U Ft, mosvári, Megyeri — Szabó, Ba­logh, Ignácz, Végső, Fotos. Ed­ző: Gombácsi Zoltán. Hazai rohamok vezették be a mérkőzést, és már a 3. perc­ben megszületett az első gól: Remport jól futott el a szélen, beadását Lohner Marosi elé továbbította, aki mintegy 16 méterről, kapásból a jobb felső sarokba bombázott. 1:0. Rögtön utána Lohner veszé­lyes fejesét védte szépen a vendégek kapusa. A másik oldalon Papp bizto­san húzott le egy szögletet. A 15. percben szép hazai táma­dás futott végig a pályán, Lohner Molnárhoz továbbítot­ta a labdát és a szélső bizto­san lőtt a hálóba. 2:0. Egy perc sem telt el, amikor Lohner tört előre a védők mel­lett és közvetlen közelről meg­szerezte a harmadik gólt. 3:0. A 30. percben Kiss lövésével 4:0-ra alakult a mérkőzés ál­lása. Nem sokkal később Rem­port húzott él a szélen, sorra lerázta magáról a rátámadó védőket és 8 méteres nagy lö­vését a kapufa mentette. Szünet után megváltozott a játék képe és mintegy 20 per­cen át eseménytelen mezőnyjá­ték következett. Ebben a játék­részben egyik kapu sem for­gott igazán veszélyben. A 67. percben gólt értek el a hazaiak: Molnár szögletét Lohner laposan a jobb sarok­ba továbbította. 5:0. Nem sokkal később Lohner állította be a végeredményt. 6:0. A hátralevő időben Mol­nár két ízben is jó helyzetben a kapusba lőtte a labdát, majd Kiss lövése a kapufán csattant. A jó formában levő hazai csapat még ilyen arányban is megérdemelten győzött. Jók: Lohner, Remport, Mot* nár, Ács, Pető, illetve Tóth L, Tóth II., Szamosvári, Szabó. A játékvezető kitűnően mű­ködött. VITÉZ DEZSŐ Apei Vasas— Selyp! Kinizsi 2:0 (0:0), Apc. Honvéd Zalka Máté SE— Petöfibányai Bányász 2:1, Petőfibánya. A megyei labdarúgó-bajnokság állasa: 1. Verpelét 13 2. Petőfibánya 13 3. Honv. Z. SE 13 4. Honv. D. SE 13 5. Lőrinci 13 6. F-abony 13 7. Hatvani K. 13 8. Hatvani VSE 12 9. Gy. Bányász 13 10. Recsk 13 11. Tiszafüred 13 12. Egri Spart. 13 13. Selyp 13 14. Apc 13 15. Egri Előre 13 16. Bélapátfalva 12 9 3 1 32: 7 31 913 34:10 19 8 3 2 26: 8 19 733 20:13 17 6 4 3 27:20 IS 625 29:26 14 6 1 6 28:20 5 3 4 16:15 616 18:19 526 15:19 5 2 7 22:36 2 4 7 12:22 8 328 13:24 8 2 4 7 12:26 8 3 19 14:33 7 2 2 8 3:23 6 A Népújság fiotó-tippjei 45. hét: 1. Bp. Honvéd—Bp. Vasas x 2 2. Ferencváros—Diósgyőr 1 3. Csepel—Szeged 1 x 4. Debrecen—Győr 1 2 5. Dorog—Tatabánya 1 x 6. Pénzügyőr—Ganz-MAVAG 1 x 7. Egyetértés—BVSC 1x2 8. Szolnok—Ózd x 1 9. Budai Spart.—Budafok 1 x 10. ZTE—Szombathely x 2 11. Catania—Fiorentina 2 x 12. Juventus—Milan 1 Pótmérkőzések: 13. Nyíregyháza—Bp. Előre 1 14. Jászberény—Miskolc x 1 15. Kecskemét—Bp. Spartacus 1 16. Szállítók—Sz-fehérvár 1 KÖZÜLETKK FIGYELEM! Köny­velő-, író- és számológép szakszerű javítása és karbantartása Gömör Ottó műszerészmesternél. Szűcsi, Heves megye. KONYHABÚTOR eladó. Eger. Za- lár József utca 5., em. Az Egri Női- és Férfi­szabó Ktsz dolgozói és vezetősége mély meg­rendüléssel tudatja, hogy NAGY MIKLÓS a szövetkezet dolgozója, 1960. október 31-én, hosz- szas betegség után el- húnyt. Temetése ma délután fél 4 órakor lesz a Kis­asszony-temetőben. A szövetkezet vezetősége TIZENÖT darab 2 éves csikó és tizenkettő darab lő eladó. Cím: Rá­kóczi Tsz, Mátraderecske. tel.: 5. HASZNÁLT bútorok vétele és el­adása. Eger, Irgalmas Kórházzal szembeni ,aiiiiiiiiiiiiiiitiiiiaiiiii.iiaiiiiiiHiiiiiiBi'iiiiiiiiiiii*i A Gyöngyösi Cipész Ktsz. vezetősége értesíti megren­delőit, hogy a IV. negyed­évben, korlátolt mennyi­ségben vállal férfi, méret után készített BOXCSIZMÁKAT. Az érdeklődők keressék fel a Lenin u. 3. sz. alatt levő mértékfelvevő üzletet, ahol a szükséges felvilágosítást a szövetkezet megbízottja készséggel megadja. iii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiit:iiiiiiiiil!iiiin a szerződéses mZZAZMS ÁLLANDÓ BIZTOS JÖVEDELME a tsz-nej< szei'ződést AZ ÁLL ATF0 RGALMI VÁLLALATTAL S3 S3 3 a a