Népújság, 1960. október (11. évfolyam, 232-257. szám)

1960-10-12 / 241. szám

6 népújság I960, október IS., szerda Petőfibánya vette át a vezetést a megyei labdarúgó-bajnokságban A Hatvani VSE győzött a Verpelét elleni rangadón — Döntetlen a Tiszafüred - Lőrinci mérkőzés — A Gyöngyösi Bányász fölényesen győzött a H. Kinizsi ellen —Az Egri Előre jól tartotta magát Gyöngyösön a Honvéd Zalka SE ellen A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójában rangadó mérkőzésre került sor a Hatvani VSE és a Honvéd Korvin Ottó SE csapatai között. A mérkőzés nagy küzdelem után, egygólos hatvani győzelemmel végződött, s így az Egerben győzni tudó Petőfibánya került a táblázat élére. Tovább tartja jó formáját a Gyöngyösi Bányász és a Honvéd Dobó István SE, mindketten biztos győzelmet arattak ellenfeleik felett. Igen iz­galmas, változatos mérkőzést ho­zott a Tiszafüred—Lőrinci találko­zó, amely igazságos, 3:3 arányú döntetlennel ért véget. Az Egri Előre jól tartotta magát Gyöngyö­sön és szoros küzdelemben ma­radt csak alul a Honvéd Zalkq Máté SE-vel szemben. Bélapát­falva— Apc mérkőzésen pontosztoz­kodás történt, míg a Recski Bá­nyász 3:1 arányban legyőzte a Fü­zesabonyi VSC-t. Hatvani VSE— Honvéd Korvin O. SE 2:1 (1:0) Hatvan, 500 néző. V.: Nagy Lajos. Hatvan: Berényi — Kiss, Tóth, Tajti HI. — Tajti I., Lovász - Sza­bó, Rékasi, Fehér, Sáfrán I., Sáf- rán II. Edző: Bodnár Ferenc. Verpelét: Papp — Pető, Ács, Gu­lyás — Marosi, Merkli — Remport, Kiss, Lohner. Sinkó, Molnár. Ed­ző: Mészáros Bertalan. Jól kezdett a hazai csapat. Az ötödik percben szép jobboldali tá­madás végén Szabó lövését némi szerencsével mentette Papp. A ver­pelétiek a 12. percben vezették első formás támadásukat, de Tajti III. jó ütemben lépett közbe. A következő pillanatban Tajti III. és Remport egyszerre ugrottak fel egy labdára, a fiatal hatvani hát­véd a földreérésnél megsérült, el­hagyta a pályát és már nem is tért többé vissza. A hatvaniak et­től a perctől kezdve 10 emberrel játszottak tovább. A 20. percben remek akciót lát­hatott a közönség: Lovász labdá­jával Szabó tört előre, majd két esel után Sáfrán I. elé továbbítot­ta a labdát, aki kiugratta Fehért és a középcsatár lövése hajszállal kerülte el a jobbsarkot. A vendégcsapat szemmel látha­tóan biztonsági játékra töreke­dett, elöl csak három csatár tartózkodott* ezek azonban mindig veszélyt jelentettek a hatvaniak kapujára. A 28. percben Berényi minden tudására szükség volt, hogy hárítani tudjon. A félidő egyetlen gólja a 32. percben esett: lábról lábra vándo­rolt a labda a verpelétiek kapuja felé, végül Szabó pontos beadását Fehér a bal alsó sarokba fejelte. 1:0. A félidő hátralevő részében nagy fölényben játszott a hazai együttes, színvonalas, változatos küzdelemnek lehettek tanúi a né­zők. Szünet után a 48. percben egyen­lített Verpelét: Tóth a hazai kapu előtt cselezgetni próbált, de elpat­tant tőle a labda és a szemfüles Lohner kapásból a hálóba bom­bázott. 1:1. A gólra heves hatvani rohamok következtek, lövés-lövést követett, de a vendégek védelme hősiesen harcolt. A mérkőzést eldöntő gól 64. percben esett, amikor a ki­ugró Sáfrán I-et a verpeléti védők csak szabálytalanul tudták feltar­tóztatni, a játékvezető 11-est ítélt, amit Tajti I. értékesített. 2:1. A hajrában még tovább fokozó­dott a játék irama, a hazaiak kez­deményeztek többet, de csak újabb szögleteket tudtak elérni. A két csapat rangadója élveze­tes, változatos, színvonalas küzdel­met hozott. A többet támadó hat­vaniak megérdemelt győzelmet arattak Berényi biztos őre volt kapujá­nak, a hátvédhármas kitűnően állt a lábán,- míg a fedezetek sok jó labdát adtak előre. A támadósor­ban főleg Fehén Sáfrán I. és Sza­bó jeleskedett. A verpelétiek kö­zül a közvetlen védelem érdemli legnagyobb dicséretet, a két hát­ravont összekötő nagy munkát végzett. A játékvezető jól vezette a mérkőzést. NAGY ANTAL Honvéd Zalka Máté SE— Egri Előre 2:0 (1:0) Gyöngyös, 400 néző. Vez.: Rigó. Honvéd: Békeffi — Somogyi, Seier. Tóth B. - Tompity, László — Grubics, Kamondi, Harmatos, Gelics, Fábián. Edző: Farkas G. Előre: Korsós — Lezsák, Mata, Kerékgyártó — Bagó, Hevér — Pa­lotai, Füle, Ónodi, Balázs, Kele­men. Edző: Jávori József. Hazai támadások vezették be a mérkőzést, Korsós már az első percben üggyel-bajjal védte Har­matos lövését. Ezután feljött a vendégcsapat, kiegyensúlyozott küzdelem alakult ki. A vendégek főleg balszárnyuk által veszélyez­tettek. Egy ízben Ónodi, majd Füle hibázott jó helyzetben. A félidő közepétől enyhe fölényt harcolt ki a hazai csapat és a 34. percben. Gelics révén megszerezte a vezetést. 1:0. A másik oldalon közvetett szabadrúgás után Balázs lövése csattant a kapufán. A második félidőben is a hazai együttes kezdett jobban és az 56. percben megszerezte második gól­ját: Gelics átadását Harmatos kapu közepébe irányította. 2:0. A honvéd-csapat támadott töb­bet, de a csatárok lassan szőtték akcióikat és az egri védők mindig közbe tudtak avatkozni. A 77. perc­ben Gelics érvénytelen gólt lőtt, majd Harmatos hanyatvetődve lőtt hajszállal a kapu fölé. Mezőnyjátékkal ért véget a talál­kozó. A hazaiak nagyobb technikai fö­lényét a vendégek lelkesedéssel igyekeztek pótolni, s ez a mérkő­zés nagy részében sikerrel járt, mert kiegyensúlyozott küzdelem folyt. Jók: Tóth B., Tompity, László, Grubics, Kamondi, ületve Mata, Ónodi, Balázs. Rigó játékvezető kifogástalanul működött. HAJSZ LAJOS Gyöngyösi Bányász— Hatvani Kinizsi 4:1- (2:1) Gyöngyös, 200 néző. V.: Simon dr. Gyöngyös: Kiss - Varga I., Fal- csik, Fekete — Juhász. Bödó — Dugnovics, Varga n., Vörös, Vo- rosi, Veres. Edző: Dombóvári J. Hatvan: Bacsa — Szécsényi, Sár­közi, Kovács — Petrovics, Szendi — Zámbó, Kristyán, Üsztöke, Malik, Eperjesi. Edző: Kókai János. Hatvani fölény jellemezte az első peróeket, Kissnek két ízben is minden tudására szükség volt, hogy hárítani tudjon. A 8. percben váratlanul vezetést szerzett a ‘ ha­zai együttes: Fekete előre ívelt labdája Sárközi fején irányt vál­toztatott és Bacsa már csak bel­jebb tudta segíteni. 1:0. öngól! Ezután fokozatosan a gyöngyösi csapat vette át a játék irányítását és a 20. percben újabb gólt szer­zett: partdobás végén Vörös Var­ga II. elé továbbította a labdát, aki nehéz szögből, mintegy 15 mé­terről, védhetetlenül lőtt a bal felső sarokba. 2:0. Változatos küzdelem után a 32. percben szépítettek a vendégek: Kristyán 25 méteres szabadrúgá­sába Falcsik beletette a lábát és a labda a jobbra vetődő Kiss mellett balsarokba hullott. 2:1. öngól! A második félidő elején a ha­zaiak játszottak fölényben, majd a Kinizsi vette át az irányítást, de körülményesen játszó csatársora nem tudta áttörni a jól záró ha­zai védelmet. A 64. percben egy gyors ellentá­madás végén Vörös, a kimozduló Bacsa mellett a kapu közepébe to­vábbította a labdát. 3:1. Most már a gyöngyösi csapat maradt támadásban és a befejezés előtt öt perccel lőtt góljával kiala­kította a végeredményt: Dugno­vics labdájával Vörös futott el és mintegy 14 méterről, ballábbal a jobb alsó sarokba lőtt. 4:1. A hullámvölgyben levő hatvani csapattal szemben nagyobb arány­ban is győzhettek volna a hazaiak. Jók: Varga II., Borost, Juhász, Kiss, Fekete, illetve Szendi, Petro­vics. Üsztöke. Simon dr. jól vezette a mérkő­zést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Tiszafüredi Petőfi— Lőrinci Erőmű 3:3 (2:0) Tiszafüred, 500 néző. Vez.1: Sze­gedi B. Tiszafüred: Tóth TI. - Balogh TI., Tóth I., Csorna — Megyeri, Reme- nyik — Szabó, Ignácz, Szamosvári. Balogh I., Fótos. Edző: Gombácsi Zoltán. Lőrinci: Hegyi — Gubola, Ocskó, Nagy I. — Hartmann, Nagy II. Banez, Lőrinc, Tóth, Juhász, Kiss. Edző: Szalontai Béla. Élénk iramú, változatos játék alakult ki. amelyben a vendégek támadásai rendszerint elakadtak 36-os vonalánál, a hazai csatárok viszont jó lövésekkel fejezték be akcióikat. Fokozatosan fölénybe került a hazai együttes és a 10. percben gólt szerzett: szögletrúgás után Szamosvári fejese jutott a háló­ba. 1:0. Továbbra is tiszafüredi támadá­sok jellemezték a mérkőzést, ame­lyek a 32. percben újabb gólt eredményeztek: kavarodás támadt a lőrinci kapu előtt és a szemfü­les Fótos a lábak között lőtt i hálóba. 2:0. A félidő hátralevő részében me­zőnyjáték alakult ki, hazai fö­lénnyel, s ezt a fölényt egy kapu­fa is jelezte. Szünet után megváltozott a já­ték képe, a vendégek alaposan rá­kapcsoltak és veszélyes támadá­sokat vezettek. A hazai játékoso­kon a fáradtság jelei mutatkoztak. Ennek ellenére a 67. percben ti­szafüredi gól következett: Ignácz jó lövése jutott a hálóba. 3:0. Nem sokkal később Kiss révén szépítet­tek a vendégek, a szélső lövése védhetetlenül szállt a bal sarokba. 3:1. Ezután keménnyé vált a küzde­lem, sok szabálytalanság tarkítot­ta a játékot. A 75. percben a lő­rinci Tóth go1 iával 3:?.-re alakult a mérkőzés állása. Izgalmas hajrá következett. A 80. percben Banez ártatlannak látszó, lövésszerű be­adása átszállt a rossz ütemben ki­mozduló kapus fölött és a léc alá hullott. 3:3. Az utolsó percekben óriási iramú küzdelem folyt, de újabb gól már nem esett. A két csapat, izgalmas küzde­lemben, megosztozkodott a ponto­KISZ-fiatalok természetjáró versenye az ezerszínű Blikkben kon, az eredmény igazságos. Jók: Csorna. Remenyik, Szamos- várit illetve Ocskó, Banez, Tóth. Szegedi játékvezető igen jól ve­zette a mérkőzést. MIKLÖSVÁRI ZOLTÁN Petőfibánya— Egri Spartacus 1:0 (1:0) Eger, 600 néző. Vezette: Srej. Petőfibánya: Godó - Aradi, Pa­raszt, Forgács — Tóth I., Takács — Fehér, Jancsó, Sándor, Alattyáni, Tóth II. Edző: Wämser Gyula. Eger: Palán ez — Szántó, Bóta, Bozsik — Heltovics, Mélypataki — Csepcsányi, Polonkai. Somody, Nagy S.. Jezoviczki. Edző: Szent- marjay Tibor. Tapogatózó játékkal kezdődött a mérkőzés, majd a 10. percben egy összecsapás során Heltovics meg­sérült és helyet cserélt Somody- val. A mérkőzést eldöntő egyetlen gól a 15. percben esett. Mélypataki szabálytalankodott a 16-os vonalá­nál, a szabadrúgásnak Takács fu­tott neki és jól eltalált labdája a sorfal mellett a jobbkapufa éléről vágódott a hálóba. 1:0. A másik oldalon Jezoviczki el­csípett egy rövidre sikerült haza­adást, de aztán csúnyán fölé dur- rantott. Mezőnyjáték alakult ki, egyik csapat sem tudott tartós fö­lényt kiharcolni. A félidő befeje­zése előtt, a kitörő Jezoviczkit a 16-oson belül felvágták a védők, a játékvezető azonban nem ítélt 11-est. A második félidő unalmas me­zőnyjátékkal folytatódott. Petőfi­bánya szemmel láthatóan az ered­mény tartására törekedett. A ha­zaiak valamivel többet támadtak, de körülményesen szőtt támadá­saikat rendre visszaverte a petőfi- bányai védelem. Az utolsó 10 percben. Nagy S. > Somody helycseréje után élén­kebbé vált a játék, a hazaiak több veszélyes támadást vezettek, de a lövéseket már nem kísérte szeren- ;e. * A két csapat meglehetősen ala­csony színvonalú, közepes iramú mérkőzést vívott egymással, a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Paraszt, Takács, Fehér, Jancsó, illetve Szántó, Bóta, So­mody és Nagy S. Srej játékvezető a 11-es meg nem adásánál hibázott, de ettől függet­lenül is, akadt néhány fordított ítélete. BALOGH BÉLA Bélapátfalva«—Apci Vasas 0:0 Bélapátfalva, 400 néző. V.: Zagyvái. Bélapátfalva: Nagy — Mező, Var- i. Sólyom — Baranyi, Erdélyi - Mihályi, Restás, Mikó. Kelemen, Berecz. Edző: Dombóvári András. Apc: Szuhányi — Bagó, Nagy, Kovács I. — Dobrocsi, Lengyel — Plessek, Csirke, Kovács II., Mol­nár, Rácz. Edző: Takács László. Apc kezdett jobban, az első perc­ben Csirke elől kifutva mentett Nagy. Negyedóra elteltével feljött a bélapátfalvi csapat és szép tá­madásokat vezetett, az apciak vé­delme azonban, Szuhányival az élen, mindent mentett. A 15. percben, veszélyes hazai támadás végén, Kelemen 17 méter­ről leadott lövését védte Szuhányi, a másik oldalon Varga becsúszó szereléssel mentett Plessek elől. Ezután enyhe hazai fölény ala­kult ki. A 22. percben nagy hely­zetet hagytak ki a bélapátfalvi csatárok: Mikó—Berecz adogatás végén a középcsatár a kimozduló Szuhányi mellett elgurította a lab­dát és a berohanó Berecz 11 mé­terről azv üres kapu fölé lőtt! Ellentámadás során szabadrú­gáshoz jutott az apci csapat, de Bagó lövését biztosan védte Nagy. A 30. percben Kelemen labdájával Erdélyi tört ki és lövése a bal ka­pufa tövéről vágódott vissza. Eb­ben a játékrészben a vendégek csak ritkán, de eléggé veszélyesen támadtak. A második félidőben is a ha­zaiak tartották kézben a kezdemé­nyezést. Az 55. percben Sólyom— Berecz—Mikó volt a labda útja és csatár lábáról Szuhányi remek vetődéssel szedte le a labdát. Nem sokkal később Mihályi fejesét védte az apciak kapusa. Ezután apci percek következtek, előbb Csirke, majd Kovács H. lövései adtak munkát Nagynak. A 75. percbén Bagó nagyerejű szabad­rúgása a sorfalban akadt el. A hajrában mégegyszer fellán­golt a hazai csapat, a csatárok né­hány helyzetet is kidolgoztak, de Berecz, majd kétszer egymásután Mikó lövései elkerülték a kaput. Közepes iramú mérkőzésen a hazaiak valamivel közelebb álltak a győzelemhez. Jók: Nagy, Varga, Baranyi, Ke­lemen, illetve Szuhányi, Bagó, Plessek és Kovács II. A KISZ-KONGRESSZUS tisztele­tére és Kolacskovszky Lajosnak, a szocializmus hűséges harcosának, a Bükk rajongójának emlékéré a Heves megyei KISZ természetjáró és táborozási bizottsága, valamint az Egri Elektromos természetjáró szakosztálya rendezésében került lebonyolításra, a már hagyomá­nyossá vált KISZ-ifjak őszi nagy természetjáró versenye. A KISZ ifjak fokozódó termé­szetszeretetét beszédesen igazolta a ragyogó napsütésben lezajlott ver­seny, amelyet lázas előkészületi munka előzött meg. Egyre-másra jelentkeztek e nemes vetélkedésre a középiskolák, az üzemek KISZ- fiataljai, a Pedagógiai Főiskola hallgatói, sőt az idősebb generáció lelkes természetjárói is. így adó­dott, hogy apák és fiúk versenyez­tek egymással! A szoros versenyt vívó csapatok száma 26 volt (az el­múlt évben csupán 3 középiskola 8 csapata vett részt ezen a verse­nyen). A csapatok felkészültségére jel­lemző, hogy mind a 26 végigvonult a kijelölt útvonalon, csupán egyet­lenegy volt, amelyik útvonal té­Atlétika A novaji általános iskola sport­köre megrendezte őszi atlétikai versenyét, amelyben a következő eredmények születtek. Lányok. ' Magasugrás: 1. Bartók Piros 128 cm, 2. Nagy Ilona 120. Távolugrás: 1. Bartók 387, 2. Bar­tók M. 385. Súlylökés ,4 kg): 1. Bartók P. 616. Kislabdahajítás: 1. Bartók R. 34 m, 2. Bartók P. 33. 63 m síkfutás: 1. Bartók M. 9,3. Négytusa: 1. Bartók Piros 335 ponttal. Fiúk. 80 m: 1. Zsiga János 8.9. Magasugrás: 1. Zsiga János 130. Távolugrás: 1. Zsiga 440. Súlylökés: 1. Zsiga 773. Kislabdahajítás: 1. Zsiga 59,20. Négytusa: 1. Zsiga János 332 p. A megyei labdarúgó-bajnokság állása: 1. Petőfibánya 2. Verpelét 3. Honv. Zalka 4. Lőrinci 5. Honv. Dobó 6. Gy. Bányász 7. Hatv. VSE 8. Füzesabony 9. Recsk 10. Tiszafüred 11. H. Kinizsi 12—13. E. Spart. 12-13. Selyp 14. Bélapátfalva 15. Apc 16. E. Előre 10 7 1 2 23: 7 15 9 6 2 1 19: 4 14 10 5 3 2 19: 8 13 10 5 3 2 22:13 13 9 5 2 2 14: 9 12 10 5 1 4 16:14 11 10 4 3 3 12:13 11 10 4 2 4 21:21 10 10 4 2 4 12:13 10 10 4 2 4 20:24 10 10 4 1 5 17:15 9 10 2 3 5 10:16 7 10 3 1 6 10:16 7 10 2 2 6 3:15 6 10 1 3 6 9:23 5 10 2 1 7 11:28 5 FEKETE TLF tokozott Pannónia eladó. Diviaczky, Nagyfüged. ELADÓ, Eger, Szovjethadsereg útja 19. számú ház. Érdeklődni: Deutsch, Széchenyi u. 2. EGRI, belvárosi, szoba, konyha, speizos lakásomat elcserélném 2, esetleg 3 szobásért, megegyezéssel. Cím: Maróti Bertalan, Kossuth U. 22. MAXI névre hallgató sárga, pat- kányozó kölyökkutya elveszett va­sárnap este, nyomravezetője juta­lomban részesül. Cím: Eger, Mak­iári u. 28. Olvasd! Terjeszd! a NÉPÚJSÁGOT Az UNIKUM LIKÖRGYÁR Petőfi utcai, telepén, Gyöngyösön, a törkölyvásárlást megkezdte Mázsájáért 6 dl pálinkát fizet. Az érte járó pálinkát december hóban kapják meg a termelők, amikor a törköly feldolgozás- ra kerül. vesztés miatt kiesett a versenyből. A verseny egyébként H. osztályú, nappali egyútvonalas, pontérintős, gyalogos, vegyes ifjúsági csapat- verseny volt, három főből álló csa­patokkal. A feladatok kemény próba elé állították a fiatalokat. A teljesen ismeretlen terep érintő pontjainak megkeresése, az időmérő-állomások idejében való elérése, a tépőcédu­lák letépése, a postaládák he­lyének, vágy a rajtlapokat lebélyegző állomásoknak felkuta­tása erőt, kitartást, gyors tájékozó­dási képességet, térkép- és terep- ismereteket kívántak meg. Reggel 8 órától délután 3 óráig tartott a verseny, a csapatok tíz­perces időközökben követték egy­mást. Kipirult arccal, éber sze­mekkel, lázas igyekezettel mérték a térképen a kijelölt utat, egyikük lépést számlált, a másik a lépést számította át méterre, míg a har­madik tájolóval a kezében ellen­őrizte a menetirányt. IDŐNKÉNT SUTTOGVA kérdez­ték egymást: helyesen mérted le a távolságot, jól állapítottad meg és mérted rá a léptéket? Jól tudták, hogy csak egymás megértése, segí­tése, a kis kollektíva egységes fe­gyelme hozhat jó eredményeket. Ezért volt csend a verseny útvona­lán és ezért nyújtottak a csapatok jó teljesítményeket. A 18 éven aluli KISZ-fiatalok 12 csapata közül első helyen a Gár­donyi Géza Gimnázium leánycsa- pata végzett hibapont nélkül, meg­előzve a Dobó Gimnázium 56 hiba­pontos fiú-csapatát, valmint a Gárdonyi Géza Gimnázium 57 hi­bapontos fiú-együttesét. A 4. helyet a Gárdonyi Géza Gimnázium IV. fiú-csapata szerez­te meg 73 hibaponttal. A 18 éven felüli kiszisták 8 csa­pata között az alábbi sorrend ala­kult ki: 1. Egri Vasas Elektromos I. 36 hibapont, 2. Közalkalmazottak Természetjáró szakosztályának 2. csapata 36 hibapont, 3. Pedagógiai Főiskola I. 87 hibapont. A versenyen kívül indult felnőt­tek csoportjában a Bélapátfalvi KISZ öthibapontos csapata került az első helyre. További sorrend: 2. Egri Gyógyszerészek I. 9 hibapont, 3. Egri Gyógyszerészek II. 16 hiba­pont. A siker kialakulásához a gondos szervező- és előkészítő munka ifl nagyban hozzájárult. Ezért elisme­rés illeti Diviaczki Gyulát és Mik­lós Istvánt, e két lelkes természet- járót. A délutáni órákban a versenyzők és rendezők mintegy 102 főből álló csoportja felsorakozott Kolacskov­szky Lajos bélkői mészkőből épí­tett, márványlappal díszített em­lékműve előtt, ahol Zimándy Má­tyás, a Heves megyei Természet- barát Szövetség elnöke kegyeletes szavakkal emlékezett meg a Bükk nagy szerelmeséről, az ifjúság lel­kes barátjáról, akinek nemes egyé­niségét, hűségét állította példaké­pül a felsorakozott fiatalok elé. Az emlékmű megkoszorúzása után hirdették ki a verseny vég­eredményét, majd kiosztották a di­jakat és okleveleket. Szép volt ez a verseny és sike­rekben, eredményekben gazdag. Az egészséges kollektív szellem szép megnyilatkozása volt az a tapsvi­har, amely az eredményhirdetést és a díjkiosztást kísérte. Mindenki örült a győztesek sikerének. Lel­kesedett ifjú és idősebb egyaránt. A fiatalok elhatározták, hogy mindegyikük legalább egy-egy új taggal növeli szakosztályának tag­létszámát és az ötlet annyira meg­tetszett az idősebbeknek, hogy ha­sonlóképpen határoztak ők is. AZOK A CSAPATOK, amelyek sok hibapont összegyűjtése után kerültek az utolsó helyekre, rá­döbbentek, hogy többet kell tud- niok, többet kell tanulniok. ha jobb eredményt akarnak elérni. Többet járni az erdőt, örülni a vi­rágos rétnek, szeretni az erdős hegyhátakat. Meg kell, hogy érez­zék a sziklás bércek romantikáját, meg kell tanulniok hallgatni a cso­bogó patak muzsikáját, a madár­dalt, hallgatni az erdők zúgását. Meg kell tanulni gyönyörködni az ég kékjében, a tornyosuló vihar­felhőkben, tájékozódni a csillagos égen. Szép a világ, csak ismerni kell szépségeit. Mindezek megis­merésére vágyakozik, törekszik most ifjúságunk tekintélyes része. Segítsük őket! Üdvözlet nekik : ; s Dr. Lénárt János, a Megyei Természetbarát Szövetség titkára. Járási úttörő kézilabda-torna Egerben Az egri járási általános iskolai sporttanács kézilabda villámtomát rendezett Egerben, amelyen nyolc fiú- és hét leánycsapat vett részt. A verseny értéket emelte, hogy a mérkőzések végig a legsportsze­rűbb keretek között folytak, vala­mint az a tény, hogy olyan iskolák is megjelentek, ahol eddig még nem volt kézilabda sport. Meg kell tehát dicsérnünk Egerszólát, Nagy- visnyó és Bekölce együtteseit, amelyek rövid ideje kezdték el a kézilabda gyakorlását és máris eléggé szép játékkal mutatkoztak be. Ugyanakkor hiányoljuk, hogy Felsőtárkány, Bélapátfalva csapatai nem jelentek meg — holott e két helyen már régebben működik ké­zilabda-csapat. Eredmények Fiúk: 1. Makiár, 2. Novaj; 3. Ver­pelét, 4. Egercsehi, 5. Bekölce, 6.. Felnémet, 7. Egerszólát, 8. Nagy- visnyó. A döntő eredménye: Makiár—No­vai 2:1. Lányok: 1. Novaj, 2. Egercsehi, 3. Verpelét, 4. Makiár, 5. Egerszólát, 6. Bekölce, 7. Nagyvisnyó, A döntő eredménye: Novaj— Egercsehi 3:1. Dicséret illeti mindazokat, a,!dk sportszerű viselkedéssel működtek közre a verseny gyors és zavarta­lan lebonyolításában. Stépán László A Népújság toló-tippjei 1. Bp. Honvéd—Tatabánya ' X 1 2. Ferencváros—Győr 1 3. DVTK—Vasas 2 X 1 4. DVSC—Ü. Dózsa 1 5. Pécs—MTK X 2 6. Dorog—Szeged 1 7. Borsodi B.—Kecskemét 1 8. Bp. Előre—Szolnok 1 X 9. C. VSE—Pénzügyőr 1 X 2 10. Budafok—Láng 1 11. EVTK—Sztálinváros X 1 12. Oroszlány—Zalaegerszeg 1 X 13. Sampdoria—Milan 1 X 14. Padova—Fiorentina X 1 15. Bologna—Napoli 1 Zagyvái jól látta el feladatát. KUDLAK ISTVÁN Reeski Bányász— Füzesabonyi VSC 3:1, Recsk. Selypi Kinizsi—Honvéd Dobó István SE 1:3, Selyp. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor: Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalata Felelős kiadó: Tóth József: Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz U; 3: Telefon: 56-74; 56-78. Postafiók: 33. Gyöngyös. Köztársaság tér lő: Telefon: 697: Kiadóhivatal: Eger; Bajcsy-Zsilinszky utca 1: Telefon: 24-44; Postafiók: 23i Heves megyei Nyomda Vállalat; Eger. Bródy Sándor utca 4; Felelős vezető: Mandula Ernő; Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál es kézbesítőknél: Előfizetési díj: egy hónapra U Pt; f O •iFffgg^e^««flM8ffiB8jffiBMgagBWaeaaKBMWMM5M8BaMSWr. 1960. október 15-én és 16-án őszi vásár Nagy kezeti őszi áruvásár pavilonokban. állami és szövet­RUHÄZATI CIKKEK: férfi-, női és gyermekruhák, télikabátok, divatáruk, méteráruk, cipők és lakás- textíliák. VAS- és MŰSZAKI ÁRUK: tűzhelyek, kályhák, rádiók, televíziók, lemezjátszók nagy választékban; DIVAT-, MOSÓGÉP- és TELEVÍZIÓ­BEMUTATÓK! Étel- és ital-szolgáltatás a vendéglátó­ipari sátrakban. Állat- és terményvásár október 16-án. A vásár látogatóit, 100 km-en belül, visszautazáskor 66 százalékos vasúti ked­vezmény illeti. H A T V A N B A N Termelők figyelem! Ne etessük fel a tök magját, mert a HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI V. KIRENDELTSÉGEI a kiszedett tök magjáért magos árat fizetnek.