Népújság, 1960. augusztus (11. évfolyam, 181-205. szám)

1960-08-30 / 204. szám

6 NÉPÚJSÁG 1360. augusztus SO., kedd sStV€ri4 Ez történt az NB Ill-ban Győzött a tartalékos Egri Vasas — Egeresek! gólképtelen csatárai miatt vesztett — A Gyöngyösi Spartacus a II. félidőben biztosította győzelmét — Rózsaszentmárton Miskolcon hagyta mind a két pontot A labdarúgó NB III. legutóbbi fordulójában különösebb meglepe­tés nem született. Az egri és a gyöngyösi csapat, hazai pályán, győzelmet várt, így eredményük nem meglepetés, a tartalékos Eger- csehi győzhetett volna Püspökla­dányban, jobb csatár játékkal. A Rózsaszentmártoni Bányász kikapott ugyan, de a szoros ered­mény idegenben nem. „kétségbe­ejtő Egri Vasas— Debreceni Kinizsi 2:1 (2:1) Eger, 1200 néző. Vezette: Gáspár. Egri Vasás: Erdei — Nagy n., Boros, Révász — Váraljai, Miskol- czi — Tardi, Nagy I., Lisztóczki, Hanus, Bocsi. Edző: Jáhn Aladár. Á mérkőzés első perceiben máris gólnak örülhetett az a kevés szá­mú debreceni szurkoló, akik a le­látón helyet foglaltak. A Debreceni Kinizsi fiatal együttese nagy len­dülettel kezdett, a mérkőzés má­sodik percében a középcsatár el­húzott Boros mellett, és nyolc mé­terről laposan a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 0:1. A gól kissé fölrázta a kezdetben kériyélmeskedő. egrieket, s most már ők is egyre-másra vezették támadásaikat. Körülbelül a 10. percben Lisztóczki jól sikerült, la­pos lövését védte a debreceni ka­pus. ] Továbbra is az egriek támadtak, így egyenlítő góljuk nem jelentett váratlan eseményt. A 15. percben Váraljai kapta a labdát, a kaputól mintegy 22 mé­terről, egyből lövésre szánta ma­gát és a labda védhetetlenül vágó­dott a kapu bal felső sarkába. 1:1. Továbbra is az egri csapat irá­nyította a játékot. A 17. percben Lisztóczki szabadrúgása a védők­ben akadt el, majd Hanusnak si­került megközelítenie a debreceni kaput, azonban a kapu torkából szögletre mentettek előle. Később Erdélyinek akadt mun­kája, majd ismét az egriek támad­tak. A 20. percben Hanus 16 mé­terről lapos lövést küldött a ka­pura. Távolról próbálkoztak ez­után Lisztóczki, Miskolczi, majd ismét Lisztóczki, azonban lövéseik elkerülték a kaput. A mérkőzés sorsát eldöntő gól a 28. percben esett. Hanus rövid ideig tartó cselezge- tés után távolról kapura lőtt, de a labda a felső lécről visszapattant a mezőnybe. Nagy I. szerezte meg ezután a labdát. Többször megtán­coltatta fején, majd a testével ma­ga elé helyezte és ,,okos” gólt lőtt, mintegy öt méterről. 2:1. A játék ebben a részben igen jó iramú és színvonalas volt. A sokat mozgó Nagy I. rosszul sikerült fe­jese, majd Kapás rúgása jelentett eseményt. A félidő 35. percétől erősített a Kinizsi és Erdei többször védett. Először egy szögletet húzott le, majd nehéz lövést hárított két be­avatkozás után. Az utolsó perceket megint az eg­riek igyekeztek kihasználni: a 42. percben Hanus elől nagy vetődés­sel védett a debreceni kapus. Ké­sőbb ugyancsak szépen húzta le Tardi beadását. A második félidő Hanus közeli lövésével kezdődött, amit a kapus csak ujjheggyel tudott kinyomni. Most már váltakozó játék alakult ki és a nézők nagy tetszéssel fo­gadták. hogy hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. Az 55. percben Hanus elől kifutással mentett a kapus. A 65. percben Bocsi átadásából Nagy I. pompás lövését még szebben védte a ka­pus. A másik oldalon Erdei egy ve­szélytelen lövést hárított. A 76. percben Bocsi fejesét a hálóból rúgták ki a debreceni védők. Pár másodperc múlva Révász elvétett egy labdát és az összekötő máris veszélyes helyzetet teremtett az egri kapu előtt, azonban lövése a kapu fölé szállt. Néhány perc most a Kinizsi-csatároké volt, előbb az oldalhálót találták el, majd Erdeinek kellett bravúrral védenie. A mérkőzés utolsó részé­ben sokat esett a játék irama, s mindkét csatársor erőtlen támadá­sokat vezetett. A mérkőzés me­zőnyjátékkal ért véget. Az eredmény reális, bár az Egri Vasas győzelme korántsem volt könnyű. A helyenként színvonalas és jó iramú mérkőzésen meg kel­lett küzdeni a két pontért. A köz­vetlen védelem igen jól állt a lá­bán és dicséretet érdemelnek. A fedezetek közül Váraljai volt a jobb, a csatárok közül pedig Nagy I. nyújtott jó teljesítményt és Ha­nus játéka tetszett. Gáspár játékvezető erélyesen, ha­tározottan vezette a mérkőzést. Püspökladányi Vasutas— Eger csehi Bányász 2:1 (1:1) Püspökladány, 1000 néző. V.: Csók. Eger csehi: Tarczali — Balogh, Szűcs. Nagy I. — Molnár, Bárdos Nagy II., Gerencsér, Egyed, Ócs­kán, Dudás. Edző: Turán István. A tartalékosán kiálló bányász­csapat jó iramú támadásai vezet­ték be az első félidőt. Már a 2. percben, egy formás tá­madás végén, Dudás megszerezte a vezető gólt, azonban nagy megle­petésre, a játékvezető, a partjelző megkérdezése után, a gólt vissza­vonta. A következőkben a hazaiak pár percre átvették a játék irányítását és néhány veszélyes támadással igyekeztek a vendégek kapuját be­venni. A 8. percben sikerült is egy ilyen helyzetet értékesíteniök. Egy gyors, támadást szabálytalanul aka­dályoztak az egercsehi védők és a megítélt szabadrúgást mintegy 20 méterről a hálóba rúgta a püspök­ladányi játékos. 1:0. A gól után heves támadásba kezdtek a bányászok. A hazaiak térfelén folytatódott a játék és esetenként 7—8 emberrel védekez­tek a vasutasok. Feltűnő volt azon­ban, hogy a bányászcsapat fölénye ellenére sem eredményes, a csatá­rok gólképtelensége szinte érthe­tetlen. Először Egyed, majd Ócskán, ké­sőbb Dudás került biztos gólhely- etbe. de mindhárman elhibázták, illetve kihagyták a nagyszerű gól­szerzési alkalmat. Az egyenlítés a 22. percben sike­rült, amikoris Ócskán egy távoli lövése betalált a püspökladányi hálóba. 1:1. A mérkőzés félidejének hátra­levő részében támadtak, de gólt szerezni már nem tudtak az eger­csehi csatárok. A n. játékrészben a hazaiak kezdtek jobban, többet és gólra- törőbben támadtak, a vendégek csak szórványosan próbálkoztak. Egy ilyen gyors ellentámadás vé­gén azonban Dudás majdnem gólt szerzett, óriási bombáját a kapus csak nagy bravúrral tudta védeni. A mérkőzés sorsát eldöntő gól a 75. percben, egy játékvezetési hi­bából eredt. Egy püspökladányi támadás során a berohanó balszél­ső kézzel tette maga elé a labdát. A nyilvánvaló kezezés láttán az egercsehi védők leálltak és a ha­zai csatár, senkitől sem zavartatva, a hálóba lőtt. 2:1. Az egercsehi csapat a gól után még erősíteni tudott és átvette a játék irányítását. Erőteljes táma­dásokat vezettek a vendégek eb­ben a játékrészben, azonban a jól védekező vasutasok hátsó alakza­tait nem sikerült áttömiök, a la- dányi. védők mindig időben tudtak tisztázni. Az utolsó percben még egyenlí­tési alkalom nyílott, egy gyors tá­madást szabálytalanul állítottak meg a vasutas-védők. A 18 méteres szabadrúgásnak Dudás futott neki: ejtett labdája a sorfal fölött el­szánva, a kapufát súrolta és így pattant ki a játéktérről. A nagy meleg ellenére is változa­tos, jó iramú mérkőzést láthattak a nézők. Tartós fölényt egyik csa­pat sem tudott kiharcolni, azonban az egercsehi csapat jóval közelebb állt a győzelemhez, a támadásai és a helyzetei alapján. A csatársor, sajnos, a legjobb gólszerzési alkalmakkor is hibá­zott. Egyénileg: Tarczali a gólt gyor­sabb vetődéssel háríthatta volna, a hátvédhármas kifogástalanul látta el feladatát, a fedezetek sok érté­kes labdát küldtek előre, a csatá­rok azonban formán aluli teljesít­ményt nyújtottak, egyedül Dudás dicsérhető. A játékvezető, aki ítélkezésében a partjelzőre támaszkodott, sors­döntő hibákat vétett. Dudás első góljának meg nem adása és a nyil­vánvaló kezezés elnézése, súlyos játékvezetői hibák voltak. PAPP MIKLÓS Gyöngyösi Spartacus— Debreceni Honvéd 3:1 (1:1) Gyöngyös, 3500 néző. V: Móré. Gyöngyös: Csaba — Túri, Farkas. Koncz — Bánhidi, Treiber — Lán­cos, Alaxai, Baranyi, Bujalka, Kiss. Edző: Csizmánk Imre. Lendületes gyöngyösi támadá­sokkal kezdődött a mérkőzés és már az első percben Baranyi—Kiss teremtettek gólhelyzetet, pár perc­cel később pedig gólt szerzett a csapat. Bujalka—Kiss összjáték végén az összekötő meredek lab­dával szöktette Kisst, aki ellenáll­hatatlanul tört a kapura és a kifu­tó kapuvédő mellett mintegy 12 méterről a kapu közepébe gurította a labdát. 1:0. A gól után is a gyöngyösi csapat támadott és a 6. percben Bujalka jó labdájával ugrott ki Baranyi, azonban a játékvezető lefújta a megmozdulást. Sok ötlet jellemezte ebben az időben a hazai csapat játékát. Na­gyobb eseményt Treiber 20 méteres fölé lőtt szabadrúgása, majd Kiss 22 méteres, jól eltalált lövése je­lentett. A 16. percben Kiss beadása lesen találta Alaxait, röviddel ezután Bujalka lövését nagy bravúrral szögletre ütötte a debreceni kapus. Egy perc múlva Alaxai fejese alig kerülte el a vendégek kapuját. A honvédek a 23. percben vezet­ték az első veszélyesebb támadá­sukat, amikor is Csaba kapus láb­bal mentett a csatárok elől. A 27. percben ugyancsak Csabá­nak kellett közbeavatkoznia, azon­ban a ravaszul csavart lövést kiej­tette és Treiber felszabadított. A debreceni csapat egyre több táma­dást vezetett, azonban csatárai ke­veset lőttek kapura. A 36. percben végül is góllá érett a honvédcsapat pillanatnyi fölé­nye. Előbb Farkas, majd Túri rö­viden szabadítottak fel és a bal- összekötő kettőjük között megsze­rezte a labdát, majd 15 méterről védhetetlenül a jobbsarokba lőtt. 1:1. A félidő további részében enyhe gyöngyösi fölény alakult ki. A II. félidőben Baranyi és Lán­cos helyét cseréltek. Ismét a gyön­gyösiek kezdték a játékot és Kiss két lövése jelentett nagyobb ese­ményt. Az első negyedórában csak rit­kán támadtak a debreceniek, de egyszer így is alkalom nyílott Csa­bának arra, hogy bebizonyítsa ki­tűnő formáját. Előbb szögletre ütött egy labdát, majd pattogós, ravasz lövést tett ártalmatlanná. A második félidő közepén ismét gyöngyösi fölény alakult ki, ám a csatárok ritkán vállalkoztak lövés­re. Végül a 77. percben góllá érett a hazaiak nyomása. A védők rosszul szabadítottak fel, Baranyi elé került a labda, aki 8 méterről egyből rávágta és a ve­tődő kapusról a bal sarokba pat­tant a labda. 2:1. A gól után mezőnyjáték alakult ki, itt-ott jellemezte csak gyöngyö­si fölény. A 82. percben a gyöngyösi csapat lesgólt ért el, 3 perccel a befejezés előtt azonban újabb érvényes gólt lőtt a csapat. Buialka labdájával Alaxai ugrott ki, és közelről a há­lóba lőtt. 3:1. Mindvégig a gyöngyösiek irányí­tották a játékot, a vendégek csak az első félidő második részében voltak veszélyesek. A helyzeteit lobban kihasználó gyöngyösi csapat megérdemelten győzött. Egyénileg: Csaba tartja jó formá­ját, a hátvédhármasban Túri és Farkas egyformán jó teljesítményt nyújtott. Koncz ugyancsak jól sze­repelt. kár, hogy néha könnyel- műsködött. A fedezetpár volt a csapat legjobb része, mind a táma­dásokból. mind a védekezésből egy­formán kivették részüket. A csatár­sor legjobbjának Kiss bizonyult, Baranyi a jobbszélső posztján job­ban tetszett. Bujalka hullámvölgy­ben van, Láncos és Alaxai mérsé­kelt teljesítményt nyújtottak. A játékvezető egy-két kisebb hi­bától eltekintve, jól vezette a mér­kőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Miskolci MTE—Rózsa­szentmártoni Bányász 3:2 (3:1) Miskolc, 1000 néző. A mérkőzésről, tudósítás lapzártá­ig nem érkezett szerkesztőségünk­be. (A szerk.) Mentán az első aranyérem s Parti János olimpiai bajnok Egy első, három második, két harmadik és egy ötödik hely a kajak —kenu döntők után... Nagyszerű versenyeket és az a magyar versenyző, így síké- kettősben a magyar Bánfalvi első magyar olimpiai bajnok- rült 4:33.39 p. eredménnyel az Egressi kettős a harmadik he- ságot hozta a kajak—kenu ver- olimpiai bajnokságot jelentő lyen végzett, sen vek hétfő délutáni döntője, első helyet megszereznie. A A férfi kajak kettesben a A hét szám közül* először az második a szovjet Szilajev magyar Szente—Mészáros pá- egyeseket, majd a kettes ver- 4:34.41 p., 3. a román Rótt- ros a második helyre került senyeket bonyolították le, s a mann 4:35.87-el. Svédország csapata mögött, végén sor került a váltóikra. A A kenu és kajak versenyek Az 1000 méteres férfi kenu nagy magyar siker a harmadik során több magyar siker szü- kettes versenyekben a magyar számban, a kenu egyesben szü- ietett. Az 500 méteres női ka- Farkas—Törő kettős a 3. hely- letett. ahol Parti János, az jgj^ versenyek során Bánfalvi re került, az olimpiai bajnok 1952-es és 56-os olimpiai játé- Klára 2:14-el ötödik helyen ebben a versenyszámban a kok második helyezettje ezút- végzett. Szovjetunió, második Olaszor­tal elsőnek érkezett a célba. A kajak egyesben Szőllősi szág Parti János hatalmas küz- Imre 1000 méteren Eric Han- A 4x500 méteres férfi kajak­deimet vívott a döntőben a son dán olimpiai bajnok mö- váltó versenyek során a ma­szovjet Szilajevvel és a román gött a második helyen végzett gyár csapat a második helyen Rottmannal. Az 1000 méter vé- 3:54.02 perces idővel. végzett. Németország csapata gén szédületes hajrába kezdett Az 500 méteres női kajak olimpiai bajnokságot szerzett. Eredmények, hírek az olimpia hétfői eseményeiből Kiestek kosarasaink Magyarország kosárlabda­csapata hétfőn délelőtt az Egyesült Államok csapatával mérte össze erejét és 107:63 (48:34) arányú vereséget szen­vedett. A magyar együttes japán csapata elleni első mérkőzés után szombaton este Olaszor­szág együttesével mérkőzött, ahol kemény küzdelemben 72:67 (40:37) arányú vereséget szenvedett. Együttesünk csoportjában még így is második tudott len­ni, tehát az első nyolc közé ke­rül, ha később az Egyesült Ál­lamok ellen eredményesebben szerepel. Az Egyesült Államok ellen elszenvedett vereség után ko­sárlabda csapatunk kiesett a további küzdelmekből, nem si­került az első nyolc közé be­jutnia. Egervári Mária kiesett a további küzdelmekből Az olimpiai úszóstadionban j hétfőn délután először a 100 Piti második mérkőzését is megnyerte Hétfőn a kora délutáni órák­ban sor került a kötöttfogású birkózóversenyek során a fél- nehézsúlyúak küzdelmére is. A magyar Piti ezúttal a svájci Rusterholz ellen mérkőzött. A fiatal magyar birkózó a máso­dik mérkőzésen is kitűnően szerepelt és pontozásos győzel­met aratott. Így két mérkőzés után mindössze két hibapontja van. A nehézsúlyban a II. fordu­lóban a magyar Kozma a bob gár Kaszabov ellen mérkőzött. A magyar versenyző ezen a mérkőzésen pontozásos veresé­get szenvedett. A magyar Kozma a bolgár versenyző ellen nem tudta megismételni szombati jó for­máját, amikor is pontozással győzte le amerikai ellenfelét. m-es női pillangóúszás négy időfutamát bonyolították le. Egervári a harmadik futam­ban indult, s igen gyenge idő­vel hatodik lett, s ezzel kiesett. A legjobb teljesítmény a 16 éves amerikai Schuler nevéhez fűződik, aki 1:09,8 perces idő­vel új olimpiai rekordot állí­tott fel. - 1. Schuler (USA), ideje 1:09,8 perc, új olimpiai csúcs, régi: Mann (USA) 1,11 Iperc, 1956. Öttusázóink a pisztolylövésben is folytatják sikersorozatukat A magyar együttes az öttusa versenyek során szombaton ki­tűnő eredményeket ért el ví­vásban. A párbajtőrben az egyéni versenyt a magyar Nagy nyerte 43 győzelemmel, és a második, harmadik helyen a Magyar győzelmek a férfi tőrvívás selejtezői során Csak röviden... — AZ NB n. EREDMÉNYEI: Ke­leti csoport: Szolnoki MÁV—Jász­berényi Vasas 4:1, V. Egyetértés— Kecskeméti Dózsa 1:1, Bp. Sparta­cus—Borsodi B. 5:0, BVSC—Szegedi VSE 3:0, Nyíregyházi Spartacus— Pénzügyőrök 2:1, Ganz-MÁVAG— Bp. Előre 5:1, Miskolci VSC—Diós­győri Bányász 1:0. ózdi Kohász- Ceglédi VSE 5:0. Nyugati csoport: Láng SK—Komlói Bányász 1:1, Szombathelyi Haladás—Elektromos 4:1, Sztálinvárosi Kohász—Budai Spartacus 3:1, Mosonmagyaróvári TE—Szállítók 1:0, Kőbányai Lom­bik—Pécsi BTC 1:0, Erzsébeti VTK —Oroszlányi Bányász 3:0, Zala­egerszegi TE—Váci Petőfi 1:0. — AZ NB in. északkeleti csoport­jának további eredményei: Miskol­ci Bányász—Kisvárdai Vasas 1:0, Tiszalöki Építők—Rudabányai Bá­nyász 4:0, Debreceni Építők—Som- sályi Bányász 3:0. — BUDAPESTEN a Sportuszodá­ban ifjúsági úszóbajnokságot ren­deztek, ahol az első napon egriek is indultak. Férfi számokban, 100 méter pillangón Szepesi 1:10,4 ered­ménnyel harmadik lett. 200 m férfi mellúszásban Szölgyémi 2:53,4-es idővel második lett. Nőknél Erdé­lyi Éva 1:03,6-os eredményével az első helyre került a 100 m gyors­úszásban. — A NÉPHADSEREG atlétikai bajnokságán nagyszerűen szerepel­tek a gyöngyösi atléták és a máso­dik napi küzdelmek után a pont­versenyben 382 ponttal az első helyre kerültek. — A MEGYEI BAJNOKSÁG va­sárnapi eredményei: Hatvani VSE —Hatvani Kinizsi 2:2, Selyp—Füzes­abony 0:2, Petőfibánya—Lőrinci 2:1, Gyöngyösi Honvéd—Tiszafüred 2:2, Apc—Egri Honvéd 1:1, Verpelét— Egri Előre 4:0, Bélapátfalva—Recsk 0:0, Egri Spartacus—Gyöngyösi Bá­nyász 3:0. Siófokon rendezték meg a balatoni asztalitenisz­bajnokságot Az idén Siófokon rendezték meg a balatoni asztalitenisz bajnoksá­got. A bajnokságon 100 részvevő in­dult, köztük sok fővárosi verseny­ző is. Vidékiek közül az egri Rutt- kai. és a pécsi Balázs jutott be a legjobb nyolc közé. A bajnokságot Faházi, a budapesti betonút ver­senyzője nyerte. Ruttkai négy győ­zelem után a 7. helyre került. A férfi tőr egyéni verseny vezette be az olimpiai vívó­bajnokság küzdelmeit. Ebben a számban 79 sportoló lépett pástra és a selejtezők során 12 csoportba sorolták őket. csoportonként három-három versenyző jutott tovább. A magyarok: a két Kamuti és Fülöp sikeresen vívtak, s va­lamennyien továbbjutottak. A második fordulót délután hat­hatos csoportban tartották meg, csoportonként négy­négy versenyző jutott tovább. A magyarok közül Kamuti Je­nő a harmadik, Kamuti Lász­ló a negyedik, Fülöp pedig a hatodik csoportban indult. A selejtező VI. csoportjában: 1. Hoskins (angol) 6 gy, 2. Kamuti (magyar) 5 gy, 3. Moya (spanyol) 3 gy. III. csoportban: 1. Kamuti Jenő (magyar) 4 gy, 2. Glazer (amerikai) 4 gy, 3. Rosicki (len­gyel) 4 gy. IV. csoportban: 1. Link (lu­xemburgi) 5 gy, 2. Kamuti L. (magyar) 5 gy, 3. MC. Cowage (ausztrál) 4 gy. magyar Németh és az ameri­kai Beck osztoztak 42—42 győ­zelemmel. A párbajtőr csapat­versenyeket megnyertük 2862 ponttal Finnország előtt első helyen végeztünk. A két szám után az egyéni összetett verse­nyek során a mexikói Almada vezetett a magyar Nagy előtt, míg a csapatversenyben Ma­gyarország volt az első 5956 ponttal az USA együttese előtt. A hétfői versenynapon a pisztolylövésben Németh a 10. helyen végzett az egyéni ver­senyben. Az olimpiai játékok keddi, ötödik versenynapjának programja tőr egyéni 8,30 óra: férfi vívóversenyek. 9.00 óra: országúti kerék­párosverseny. 9.00 óra: Vitorlás verse­nyek. 9.00 óra: öttusa úszószám. 10.00 óra: Japán—Ausztrália gyeplabda-mérkőzés (B-csop.) 10.00 óra: Kötöttfogású bir­kózó-mérkőzések elődöntői. 15.00 óra: Evezés: kormá­nyosnélküli kettes előfutamok. 15.00 óra: ökölvívó-mérkő­zések 15.00 óra: Férfi tőr egyéni vívóverseny. 15.00 óra: Gyeplabda: Ang­Gyöngyösi sikerek as országos vidéki ifjúsági teniszbajnokságon A gyöngyösi Spartacus női csapata bejutott az NB Il-be Az elmúlt napokban Pécsett ren­dezték meg az országos vidéki if­júsági és serdülő teniszbajnoksá­got. A háromnapos versenyen a gyöngyösi lányok nagyszerűen sze­repeltek. A Nagy-testvérpár az if­júsági leány párosban megnyerte az országos bajnokságot, Nagy Ágnes pedig az ifjúsági leány egyéniben a harmadik helyen vég­zett. A Badóczy Gizella (Gyön­gyös) és az egri Szveticska-páros harmadik helyet szerzett az ifjú­sági leánypárosban. A csapatversenyek során igen jól szerepelt még Ruzsin Klára is. A Gyöngyösi Spartacus verseny­zői csapatversenyben Szentes mö­gött végeztek és így második he­lyükkel, sikerült bejutniok az NB H-be. A sikeres versenyek után öröm­mel nyilatkozott a gyöngyösi csa­pat edzője, Janoss Irnre és az or­szágos bajnok Nagy-testvérpár is. Fogadkoztak. hogy az NB Il-ben is megállják a helyüket a jövőben. Részletes eredmények: Ifjúsági leány egyes: 1. Szabó Márta (Diósgyőr). 2. Szabó Éva (Szombathely), 3. Nagy Agnes (Gyöngyös). Ifjúsági leány páros: l. Nagy Ág­nes—Nagy Dóra (Gyöngyös), 2. Sza­bó—Lipták (Diósgyőr), 3. Badóczy (Gyöngyös)-Szveticska (Eger). A csapatverseny végeredménye: I. Szentes, 2. Gyöngyös, 3. Diós­győr. (Az első két helyezett került be az NB H-be). A Gy. Spartacus csapatának eredményei: Szentes ellen 2:4, Győr ellen 5:1.- szky ­A TOTO eredménye 35. hét: 1. Jászberény—Szolnok 2. G. MÄVAG—Bp. Előre 3. Egyetértés—Kecskemét 4. Nyíregyháza—Pénzügyőrök 1 5. Miskolc—Di. Bányász 6. Mosonm.—Szállítók 7. Sztáiinváros—B. Spartacus 8. Budafok—Székesfehérvár 9. Nancy—Nice 10. Angers—Racing P. II. Monaco—Nimes 12. Lyon—Rennes 13. Vác—Zalaegerszeg 14. EVTK—Oroszlány 15. K. Lombik—PBTC 2 1:4 1 5:1 X 1:1 k 1 2:1 1 1:0 1 3:1 s 1 3:1 1 1:0 X 3:3 törölve törölve törölve 2 0:1 1 3:0 1 1:0 lia—Belgium (D-csoport). 15.00 óra: Női torony ugrás döntője. 15.30 óra: 4x100 m női ve­gyesváltó időfutamai. 16.00 óra: Evezés: kormányos négyes, előfutamok. 16,25 óra: 400 m férfi gyors­úszás időfutamai. 16.30 óra: Gyeplabda: India —Hollandia (A-csoport) 17,15 óra: Evezés: kormá­nyos kettes, előfutamok. 18,05 óra: Vízilabda elődön­tő mérkőzés. 20.00 óra: Kötöttfogású bir­kózó mérkőzések elődöntői. 20.40 óra: 100 m férfi hát­úszás időfutamai. 21.00 óra: Ökölvívó mérkő­zések. 21.40 óra: 100 m női pillangó­úszás döntője. 22.00 óra: 200 m férfi mell­úszás döntője. 22,20 óra: Két vízilabda elő­döntő mérkőzés. (MTI) NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suha Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalati Felelős kiadó: Tóth József: Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz u. 3. Telefon: 56-74. 56-78. Postafiók: S3i Gyöngyös: Köztársaság tér 15. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger. Baicsy-Zsilinszkv utca 1» Telefon: 24-44. Postafiók: 23: Heves megyei Nyomda Vállalat: Eger. Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Emi: Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál es kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 11 Pb