Népújság, 1960. augusztus (11. évfolyam, 181-205. szám)

1960-08-17 / 194. szám

6 NÉPOJS AG I960, augusztus 11., szerda Jó küzdelmek a megyei labdarűgó-bainokságban Már csak Petöfibánya, Lőrinci, Füzesabony és Ferpelét veretlen — Súlyos vereséget szenvedett a Dobó István HSE — AH. Kinizsi Apcon fölényesen győzött — Petöfibánya még gólt sem kapott Vasárnap sor került a megyei labdarúgó-bajnokság második for­dulójának küzdelmeire. A forduló­ban általában a várt eredmények születtek, meglepetésnek talán csak a Hatvani Kinizsi apai győzelme, valamint a Dobó HSE újabb nagy­arányú veresége és a bélapátfal- viak Zalka HSE ellen elért győzel­me számít. A Petőfibányai Bányász fölényes győzelmével megerősítet­te vezető helyét, de tovább folytat­ja nágyszerü szereplését az újonc füzesabonyi együttes is, amely ez­úttal második győzelmét aratta és kitűnő a gólaránya is. Hatvani VSE— Gyöngyösi Bányász 2:0 (2:0) Hatvan, 400 néző. Vezette: Koncz. Hatvan: Berényi - Kiss, Tóth, Ádám — Táj ti I., Rékasi — Szabó, Katona, Lovász, Sátrán II. Murá­nyi. Edző: Bodnár Ferenc. Gyöngyös: Kiss — Falcsik, Varga, Fekete — Juhász, Bodó — Laboda, Varga II., Veres, Borosi, Vörös. Edző: Kovács Tibor. Gyöngyös kezdett jobban, de Hatvan fokozatosan átvette a játék irányítását és a 10. percben veze­tést szerzett: jó támadás végén Lovász lövése jutott a hálóba. 1:0. A 18. percben Katona elől kézzel hárítottak a védők, a játékvezető sípja azonban néma maradt. Rög­tön utána Szabó ollózva lőtt ka­pura, a labda azonban hajszállal elkerülte a felső lécet. A másik oldalon a kapkodó hat­vani védelem majdnem öngólt „hozott össze’-. A második gól a 31. percben esett, amikor Lovász a késlekedő védők mellett élesen a hálóba lőtt. 2 :0. Ebben a játékrészben a gyöngyö­siek csak ritkán és veszélytelenül támadtak. A második félidő gyors hatvani rohamokkal kezdődött, előbb Sáf- rán II. lesgólt ért el. majd Szabó lövése csattant a kapufán. Nagy fölényben játszott a hazai együttes, helyzeteit azonban nem tudta ki­használni. A hazai fölényre jel­lemző, hogy a vendégek a 64. perc­ben lőttek először kapura ... A 75. perctől alábbhagytak a hatvani rohamok, feljött a Bányász, de a hatvaniak védelme kitünően zárt. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a hatvaniak nagyobb arányban is győzhettek volna. Koncz játékvezető jól működött. NAGY ANTAL Egri Spartacus— Sdypi Kinizsi 3:1 (1:1) Eger, 300 néző. Vezette: Szabó. Eger: Boros — Mélypataki, Bóta, Bozsik — Somodi, Polonkai — Szántó, Nagy S., Jezoviczki, Pócsi, Csepcsányi. Edző: Szentmar jay T. Selyp: Kovács — Borbás, Surányi I., Slusznyi - Győri. Surányi II. — Szabó, Matula, Lőrincz, Kazinczi; Baráth. Edző: Fehér András. Valamivel a hazaiak kezdtek job­ban, a második percben, szép tá­madás végén, Jezoviczki lövése ke­rülte el a kaput. Mezőnyjátékkal folytatódott tovább a játék. Az el­ső gól a 17. percben esett, amikor egy egri támadás végén Szántó Je­zoviczki elé továbbította a labdát és a középcsatár futtából élesen a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. A gólra selypi rohamok követ­keztek és a 25. percben megszüle­tett a kiegyenlítő gól: Szabó jó •labdával ugratta ki Lőrinczet, aki -a kimozduló Boros mellett a bal- sarokba helyezte a labdát. 1:1. A félidő hátralevő részében ese­mény nélküli mezőnyjáték folyt enyhe hazai fölénnyel. Szünet után sem változott a hely­isét. Csepcsányi lövése a kapufáról vágódott vissza; ismét a balszélső -elé, aki másodszorra* jó helyzet­ben, mellé lőtt. Az 54. percben újra vezetést szer­zett a Spartacus: Csepcsányi be­ívelt labdáját a jól helyezkedő Szántó a jobb sarokba fejelte. 2:1. Továbbra is a hazai csapat táma­dott többet, a csatárok azonban sok helyzetet hagytak kihasználat­lanul. Egy ellentámadás során Boros kifutással tisztázott Lőrincz elől, majd Bozsik szögletre szerelte Ma- tulát. A 84. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: Jezoviczki átcse­lezte magát a védőkön és a kimoz­duló Kovács mellett a bal sarokba lőtte a labdát. 3:1. Az utolsó per­cek eseménye Szántó lesgólja volt. Erősen közepes színvonalú mér­kőzésen, biztosan győzött a hazai csapat. Jók: Somodi. Bóta, Polonkai, Pócsi, illetve Borbás, Győri; Ma­tula. Szabó kielégítően vezette a mér­kőzést. BALOGH BÉLA Petöfibánya! Bányász- Egri Előre 6:0 (2:0) Petöfibánya, 600 néző. Vez.: Kezes. Petöfibánya: Godó — Aradi, Pa­raszt, Forgács - Imre, Takács - Fehér, Alattyáni, Tóth. Szlavek, Sándor. Edző: Wämser Gyula. Eger: Keimen - Lezsák, Mata, Mezei - Bagó, Kerékgyártó - Bod­nár n., Domboróczki, Hevér H., Hevér I., Balázs. Edző: Juhász A• Azonnal a hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést s rög­tön a játék elején gólt ért el: bal­oldali támadás végén SzlaVek fut­tából a hálóba lőtt. 1:0. feltűnően nagy kedwel játszott a bányászok támadósora. Az 5. percben Lezsák erős hazaadását Kelemen csak nehezen ütötte szög­letre, majd Sándor lövése a kapu­fán csattant. Eger ebben a játékrészben a fél­pályán is alig jutott át. A második gól a 21. percben esett, amikor ka­varodás támadt az egri kapu előtt és a szemfüles Alattyáni átemelte a labdát a kimozduló Kelemenen. 2:0. A másik oldalon Bodnár n. tört előre, összecsapott a rátámadó Forgáccsal és közben sérülést szen­vedett. Elhagyta a pályát és már nem is tért vissza. A befejezés előtt közvetlenül Tóth lövése a kapufát találta el. Szünet után esett a játék irama, bár ekkor is a hazaiak uralták a mezőnyt. Az 51. percbn Szlavek kapu előtti kavarodásból tovább növelte az előnyt. 3:0. A hazai csa­tárok rengeteget lőttek kapura, — de eléggé pontatlanul. A 63. perc­ben Sándor az alapvonal tájékáról kapura ívelte a labdát, amely a kimozduló Kelemen mögött a háló­ba csavarodott. 4:0. Ezután a ven­dégek teljesen beszorultak. A 83. percben az előretörő Aradi átadását Szlavek mintegy 12 méterről bom­bázta a léc alá. 5:0. Az utolsó gól a 87. percben esett, amikor egy kavarodás végén Ta­kács lövése a lábak között jutott a hálóba. 6:0. Közepes iramú mérkőzésen a jól játszó hazai csapat akár több gólt is rúghatott volna. Jók: Szlavek (a mezőny legjobb­ja), Aradi, Fehéri illetve Kelemen, Hevér I.; Balázs. Kezes játékvezető kitűnően mű­ködött, KULCSÁR MIHÁLY Korvin Ottó HSE— Recski Bányász 3:0 (3:0) Verpelét, 1600 néző. Vez.c Számos- völgyi. Honvéd: Papp — Pető, Acs, Kiss — Marosi, Merkli — Remport, Koz­ma, Lohner, Simkó, Molnár n. Edző: Mészáros Bertalan. Recsk: Zám — Hadobás. Gál, Szabó — Maruzs I., Maruzs II. — Kányási; Kovács, Fejes, Bódi, Pu- porka. Edző: Dombóvári János. A két szomszédvár küzdelmére feltűnően nagyszámú néző volt kí­váncsi. A hazai csapat kezdett job­ban és már a 3. percben gólt ért el: Marosi jó labdával ugratta ki Kozmát, aki egy csel után Rem­port elé továbbított és a szélső lö­vése a vetődő kapus hasa alatt ju­tott a hálóba. 1:0. A másik oldalon Puporka ívelt labdáját védte bizto­san Papp. A 23. percben szép támadás vé­gén Remport nagy lövése a kapu­fán csattant, a visszapattanó labdát Molnár ismét a kapufára fejelte! A mérkőzés második gólja a 29. percben született, amikor Remport átvágta a labdát a bal oldalra, Molnár egy csellel elment őrzője mellett és a 16-os tájékáról nagy lövést küldött a hálóba. 2:0. Nem sokkal később Kozma lövése talál­ta el a kapufát, majd a 43. perc­ben újabb gólnak örülhettek a né­zők: Remport átadását Molnár a hálóba továbbította. 3:0. A második félidőben valamivel Recsk kezdett jobban, de csatárai nem voltak veszélyesek Papp ka­pujára. Ezután fokozatosan ismét feljött a hazai csapat, de a kitű­nően játszó recski védelmet az ő csatáraik sem tudták áttörni. A 73. percben Molnár lövését nagy bravúrral védte Zám, utána a 85. percben Molnár, majd Lohner ka­pufája jelentett eseményt. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak nagyobb arányban is győzhettek volna. Jók: Pető, Kiss, Marosi, Molnár, Remport, illetve Gál (a mezőny legjobbja), Maruzs I.; Maruzs II., Bódi. A játékvezető Jól működött. VITÉZ DEZSŐ Lőrinci Elektromos— Dobó István HSE 4:0 (1:0) Lőrinci, 500 néző. Vezette: Répás. Lőrinci: Hegyi — Gregus, Ocskó, Nagy I. - Nagy n., Hartmann — Kiss, Juhász, Németh, Lőrincz, Ké­pe I. Edző: Szalontai Béla. Eger: Síéber - Suhajda, Kolarik, Juhász — Laczkó. Schelli - Cser­mák, Németh, Hack, Nagy, Vámos. Edző: Csutak Emil. A vendégek heves rohamaival kezdődött a mérkőzés, előbb Hack és Nagy lövése kerülte el a kaput, majd Németh már csak Hegyivel állott szemben, de csúnyán fölé lőtt. A 12. percben a hazaiak lesgólt értek el, de a 15. percben megsze­rezték a vezető gólt: Képe átadását Németh kapura akarta rúgni, a rá­támadó Kolarik azonban a büntető területen belül „letalpalta”. 11-es! A labdának Hegyi futott neki és a bal alsó sarokba lőtte. 1:0. A másik oldalon Csermák nagy­erejű lövését védte bravúrral He­gyi. A 40. percben Hack lövése a kapufán csattant. Szünet után mintegy 15 percen keresztül eseménytelen mezőnyjá­ték folyt, a 60. percben az egriek a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyták ki: Nagy labdájával Né­meth ugrott ki, de három méterről a kapu fölé emelt... Rögtön utána Kiss 27 méteres szabadrúgása védhetetlenül vágó­dott a jobb sarokba. 2:0. Két perc sem telt el, újabb gólnak örülhet­tek a nézők. Hartmann labdájával Képe futott el a szélei majd Né­meth-hez továbbított, aki a ki­futó kapus fölött nehéz szögből a hálóba lőtt. 3:0. A 76. percben Kiss lövése lepat­tant a védőkről, pontosan Lőrincz elé és a csatár labdája a lábak kö­zött jutott a hálóba. 4:0. A végén Hack ismét szépíthetett volna, de a kapussal szemben állva, fölé bombázott. A hazai csapat megérdemelten győzött a gyenge napot kifogó vendégek ellen. Jók: Hegyi (a mezőny legjobbja), Ocskó, Nagy I., Hartmann, Németh, illetve Laczkó, Csermák, Suhajda, Schelli. A játékvezető mindkét fél terhé­re követett el néhány hibát. BOZSIK FERENC Hatvani Kinizsi— Apci Vasas 3:0 (1:0) Apc, 500 néző. Vezette: Terebesi. Hatvan: Bacsa — Szécsényi, Sár­közi, Eperjesi — Drabos, Nagy — Hadler, Zámbó, Kovács, Üsztöke, Petrovics. Edző: Kókai János. Apc: Szuhányi — Molnár, Kovács II., Bagó - Dobrocsi, Lengyel - Plessek, Csirke, Litkei, Rácz, Ben- dik. Edző: Takács László• Szép apci támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés. Az első percben Bendik lövése alig kerülte el a ka­put, ezután azonban az apci csa­pat érthetetlenül visszaesett és a fölülkerekedő hatvaniak a 11. perc­ben gólt értek el: Usztökét a v^- dők csak kísérni tudták és a csa!- tár éles szögből a hálóba lőtt. 1:0. A következő játékszakaszban eléggé alacsony színvonalú és ál­mos iramú játékot láthattak a né­zők. A 34. percben Bagó 20 méteres szabadrúgása kerülte el a kaput, majd Kovács II. szabadrúgása a kapufán csattant. Szünet után előbb a hazaiaknak támadt helyzetük, majd a 70. perc­ben eldőlt a mérkőzés sorsa: Zámbó elfutott a védők mellett és a hálóba lőtt. 2:0. Nem sokkal ké­sőbb a gyors Zámbó ismét lefutot­ta a védőket és lövésével szemben Szuhányi tehetetlennek bizonyult. 3:0. A 80. percben még szépíthetett volna a hazai együttes, de Plessek mellé lőtte a megítélt ll-est. A két csapat eléggé unalmas, alacsony színvonalú mérkőzést ví­vott egymással, a helyzeteit jobban kihasználó vendégek megérdemel­ten győztek. Jók: Sárközi, Drabos* Vsztöke; Zámbó; illetve Bagó; Dobrocsi, A játékvezető jól vezette a mér- KOMAROMI TIBOR Füzesabonyi VSC— Tiszafüredi Petőfi 4:0 (1:0) Füzesabony, 1100 néző. Vezette: Si­mon dr. FVSC: Bocsi - Kakuk, Gál I., Káló — Gál II., Túróczi — Erőss, Bemáth, Csontos II., Imre I., Gu­lyás. Edző: Túróczi János. Tiszafüred: Vámos - Balog I., Tóth, Csorna — Remenyik, Számos- vári — Szabó, Balogh I., Ignácz, Megyeri, Fótos. Nagy érdeklődés előzte meg a kitűnő rajtot vett hazai csapat já­tékát, amely rögtön támadólag lé­pett föl és Vámos két ízben is csak nehezen tudott tisztázni. Tíz perc eltelte után feljött a Tisza-parti csapat és az eleredő esőben több jó támadást vezetett Bocsi kapujára. Tiszafüredi táma­dások közepette a hazaiak értek el gólt. A 43. percben gyors támadás végén Erőss nagy lövést eresztett meg, s a labda Csorna lábáról a bal alsó sarokba vágódott. 1:0. A második félidőben megválto­zott a játék képe, a gyorsan és laposan adogató hazai csapat foko­zatosan fölénybe került. Az 50. percben Gulyás tört előre, kicse­lezte a rá támadó védőket és a jobb alsó sarokba bombázott. 2:0. Ebben a játékrészben a vendégek alig jutottak át a félvonalon, szinte állandóan kapujuk előtt pattogott a labda. A 70. percben Erőss nö­velte tovább a vasutas csapat elő­nyét. 3:0. Ezután néhány percre is­mét a vendégek ragadták maguk­hoz a kezdeményezést, de a ha­zaiak védelme jól állt a lábán. A 80. percben Gulyás ll-est hibázott. Már úgy látszott, hogy marad az eredmény, amikor a 88. percben Bemáth remek gólját tapsolhatták a nézők. 4:0. A mérkőzésnek inkább csak a NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkásnárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapjaj Felelős szerkesztőt Sába Andorj Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalati Felelős kiadó: Tótb Józsefi Szerkesztőség: Eger; Beloiannisz Uj Sí Telefon: 56-74. 56-73. Postafiók: IV Gyöngyös; Köztársaság tér lBj Telefon: 697j Kiadóhivatal: Eger; Bajcsy-Zsilinszky utca L Telefon: 24-44; Postaűők: 28. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger; Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Emö. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj* egy hónapra 11 Ftj küzdő jellege domborodott ki. a vasutasok főleg a második félidő­ben mutatott, gólra törő játékuk­kal, megérdemelten győztek. Jók: Túróczi (a mezőny legjobb­ja), Bocsi, Gál, Kakuk, Eróss, il­letve Balogh l.i Tóth, Vámos. Simon doktor kiválóan vezette a mérkőzést. SZIGETVÁRI JÓZSEF Bélapátfalvi Építők— Honvéd Zalka SE 1:0 (1:0) Bélapátfalva, 500 néző. V.: Kaszás. Bélapátfalva: Nagy — Mező, Ba- ranyi, Horváth — Szűcs. Erdélyi Sass, Rostás, Berecz II., Kelemen, Bocsi. Edző: Wéber László. A nappal szemben játszó vendé­gek kezdtek jobban. A kitörő kö­zépcsatár elől Nagy merész bele- vetődéssel men|ftt, majd Tóth lö­vése kerülte el ' a kaput. Néhány perc elteltével feljött a hazai együttes és kiegyensúlyozot­tá vált a játék. A 10. percben a hazai jobbszámy veszélyeztetett, de a védők az utolsó pillanatban tisztáztak. Rögtön utána Kelemen lövése jutott a kapu fölé. A másik oldalon Rábavölgyi nagyerejű lövése a kapufán csat­tant! Ezután Berecz n. a félpályán ugrott ki a labdával, sorra kicse­lezte a rátámadó védőket, de aztán túlságosan balra sodródott és lövé­sét Tóth szögletre mentette. Váltakozó játék folyt, hol egyik, hol másik kapu forgott veszélyben, de a szilárd védelmeket a csatárok nem tudták áttörni. A mérkőzés egyetlen gólja a 41. percben esett, amikor a vendégek egyik védőjátékosa kézzel ért a labdához, és a megítélt szabadrú­gást Berecz II. nagy erővel, a sor­fal fölött lőtte a bal sarokba. 1:0. Szünet után a hazaiak kezdemé­nyeztek többet, majd Honvéd-ro­hamok következtek. A bélapátfalvi kapu a 60. percben szabadult fel a nyomás alól, Bocsi jó lövése fog­lalkoztatta a vendégek kapusát. A következő negyedórában ismét be­szorult a hazai együttes, de vé­delme - Baranyival az élen — jól állt a lábán. A hajrában kiegyensúlyozott já­ték folyt. A két csapat találkozója heves iramú játékot hozott, a vendégek nagyobb technikai tudását a ha­zaiak nagy küzdeni tudással pótol­ták Jók: Baranyi (a mezőny legjobb­ja). Nagy, Erdélyi, Kelemen, Bocsi, illetve Horváthi Tóth, Rábavölgyi, G ubics. A játékvezető jói működött. KUDLAK ISTVÁN A megyei labd arúgó-bainokság állása 1. Petöfibánya 2 • • 2 8:0 4 2-3. Lőrinci 2 2 — — 7:2 4 2-3. Füzesabony 2 2 — — 7:2 4 4. Verpelét 2 1 1 — 4:1 3 5. Zalka HSE 2 1 — 1 2:1 2 6. H. Kinizsi 2 1 — 1 3:2 2 7. Selyp 2 1 — 1 4:3 2 8-9. Hatvani VSE 2 1 — 1 2:2 2 8-9. Egri Spart. 2 1 — 1 4:4 2 10. Tiszafüred 2 1 — 1 3:5 2 11. Apc 2 1 — 1 2:4 2 12. Bélapátfalva 2 1 — 1 1:3 2 13. Gy. Bányász 2 1 1 1:3 1 14. Dobó HSE 2 — 2 2:7 — 15. Egri Előre 2 — 2 2:9 — 16. Recsk 2 — — 2 1:5 — HÄROMSZOBÄS emeletes ház, 280 négyszögöles telken, a belvá­rosban sürgősen, minden elfogad­ható áron eladó. Érdeklődni: Eger, Május 1. u. 4; SZÁRAZ tölgydeszka, 120 hosszú, 7 széles, darabonként 1,80-ért eladó. Váczi István, Mónosbél. PATTANASOS arcbőr kikezelése, végleges szőrtelenítés szövetkezeti kozmetikánban, Füzesabony, Szi- halmi u. 53. Telefon: 78. KAL, Gárdonyi u. 1. sz. alatti ház eladó. Érdeklődni lehet a fenti címnél; A FŐISKOLA igazgatósága búto­rozott albérleti szobát keres főis­kolai hallgatók számára. A lakás­címet kérjük a főiskola portáján leadni; AZONNAL beköltözhető 2 szoba, konyhás ház eladó. Eger; Hatva­nasezred u. 26. MODERN, szép hálószoba- és konyhabútor eladó. Eger, Jókai u. 1. szám, emeleten; reggel 7—8-ig, du. 1—3-ig. ÖNHIBÁJÁN kívül elvált fiatal­ember házasság céljából megis­merkedne otthonnal rendelkező 17—25 éves komoly leánnyal, vagy elvált asszonnyal. Egy gyermek nem akadály. Csak komoly leve­lekre válaszolok; Fényképes leve­leket Szeretnék boldog lenni” je­ligére Magyar Hirdetőbe, Gyön­gyösre kérünk; II Recski Bányász röplabdázól az NB II. kaprában Recsken nagy érdeklődés mellett került sor a Recski Bányász—Bé­késcsabai Építők osztályozó vissza­vágó mérkőzésre. A közönség a békéscsabai 3:2-es győzelem után szép játékot várt, ennek ellenére lassú, lagymatag küzdelem alakult ki az első játsz­mában, pontatlan feladások és le­ütések jellemezték a játékot. A vendégcsapat játékosait úgy látszik, megviselte a hosszú utazás, s korántsem tudták azt nyújtani, amire valójában képesek. A Czimre — Kovács, Holló, Bu­gyi, Kántor, Borsos összeállítású hazai csapat tervszerűbb játékával 15:8 arányban nyerte meg az első játszmát. Fordulás után a vendégek mind­inkább játékba lendültek és egyre- másra szerezték pontjaikat. Ekkor azonban az egyik, magáról megfe­ledkezett békéscsabai játékost ki­állították a játékból, s mivel a vendégek nem tudtak cserét végre­hajtani, ezt a játszmát is a hazaiak nyerték meg 15:10 arányban; SPORT­EGY KIS EMLÉKEZTETŐ .. i Hozzászokhattunk: az amerikaiak emlékezőtehetsége négy esztendős periódusonként ki-kihagyott. Az olimpiák előtt ugyanis hirtelen el­nézőbbek lesznek és elfelejtik, hogy a négereket a közbeeső esz­tendőkben nem tartják teljesjogú társaknak. Egy kis figyelmeztetésként be­mutatjuk, hogy Helsinki óta hogy alakult az amerikai atléta-csapat színaránya. Helsinki: 44 fehér, 14 fekete; Melbourne: 40 fehér, 18 fekete; Róma: 38 fehér, 20 fekete;;; TÜL A RÁCSON üí Az olimpiai falu női szakaszát hermetikusan elkülönítik a férfia­kétól. Férfi be nem teheti a lábát, még a csapatvezetők, edzők, gyú­rók is csak telefonon érintkezhet­nek nőnemű védenceikkel. A két falut elválasztó kerítésnél egyébként a napokban újra mun­kások jelentek meg. Feladatuk az volt, hogy 230 centiméter magasra növeljék az eddig 220 centis válasz­falat. Egy újságíró megkérdezte a munkások vezetőjét, hogy miért ez a bizonyos tízcentis többlet? A munkások vezetője így vála­szolt: — Nézze signore, amióta ez a Thomas gyerek 223 centit ugrik.,. hát ugye, sosem lehet tudni .. § ÜNNEPI SZAMOK A Szovjetunióban a közelmúltban ünnepelték a testnevelés napját. Országszerte nagyszabású verseny- sorozattal ülték meg ünnepüket a szovjet sportolók. A szovjet sportban már régóta érvényesül az előrehaladás egyet­len helyes módszere, a „piramis módszer”, azaz minél szélesebb az alap, annál magasabb a csúcs! 1948-ban közel nyolcmillióan spor­toltak a Szovjetunióban, míg 1959- ben 23 és félmillió sportolót tartot­tak nyilván. Közülük csaknem há­rommillió minőségi sportoló és 76 világrekorder. A szovjet sportolók az utóbbi időben 210 világcsúcsot értek el. 19 sportágban 144 világ- bajnokságot nyertek. A hétéves terv alatt újabb 17 millió fiatal kerül az osztályozott versenyzők sorába! Ünnepi számok . ?« Ekkor már biztosra vették A recski csapat továbbjutását, de A küzdelem változatlan hevességgel folyt a pályán. Sajnos, a hazaiaJc átvették az ellenfél tervszerűtlen; csapkodó játékmodorát, feltűnően rosszul és idegesen kombináltak a hazai játékosok. Kántor sérülése után cserét haj­tott végre a hazai együttes, de ez sem használt — továbbra sem vál­tozott a játék képe. A játszma vé­gére azonban ismét magára talált a recski együttes, szemmel látha­tóan feljavult az összjáték és ered­ményessé váltak a leütések: Ez a játszma 15:4-es arányú hazai győze­lemmel ért véget. A hazai csapat már túljutott az osztályozok első szakaszán, és a legjobb négy együttes közé került. Ez a négy csapat majd Budapesten dönti el egymás között, hogy me­lyikük jut az NB II-be. A recski szurkolók bíznak csapa­tukban, bíznak abban, hogy a Bu­dapestről hazatérő együttest már mint NB Il-es csapatot üdvözölhe­tik! (—ács) A Magyar Sakkszövetség Elnök* sége a megyei sakkszövetségi elnö­kök bevonásával országos értekez­leten vitatta meg a vidéki sakko­zás helyzetét, versenyzési és felké­szültségi lehetőségeit. Az értekezleten nagy vitát vál­tott ki az OB H. osztályú csapat- versenyek körül tapasztalt több- rendbeli visszásság. Dr. Cziboly Gyula, a Magyar Sakkszövetség ügyvezetője ezután rámutatott a sakksport fejlődését gátló tényezőkre, s ezek között mint jellemzőt említette a helyiség­hiányt. Sajnos, ez utóbbi alól. nem kivétel a gyöngyösi sakkélet sem; mert a városi művelődési házat a Mátra fővárosában egyszerűén el­zárták a sakkozni vágyók elől; A 18 megyei sakkszövetség mun­káját értékelve első helyen emlí­tette meg a Heves megyei sakkszö­vetség kitűnő szervező munkáját és elért eredményeit; A legközelebbi feladatként az if­júsági sakkozás fejlesztését és a sakk-sport tömegesítését jelölte meg a szövetség országos elnöksé­ge; M. L A Népújság totó-lippjei 34. hét: 1; Szállítók—Szombathely 1 X i 2. Pécsi BTC—M-magyaróvár 1 3. ZTE—Sztálinváros 1 at 4. Budai Spart.—Láng x I 5. Di. Bányász—BVSC 2 6. Pénzügyőr—Egyetértés 1 7. Cegléd—Nyíregyháza ! 8. SZVSE—Ganz-MAVAG 1 x 9. St. Etienne—Nimes 1 2 10. Rennes—Toulouse 2 x 11. Troyes—Valenciennes 1 x 12. Sedan—Stade Francais 1 Pótmérkőzések: 13. Sz-fehérvár—EVTK 1 x 14. Borsodi B.—Ózd 1x2 15. Kecskemét—Jászberény I 16. Komló—K; Lombik 1 Termelőszövetkezetek FIGYELEM! A 30 q-s termesztési mozgalom keretében már most kössünk 1961. évi termésű kukorica ssállítására megállapodást, minek ellenében az őszi alaptrágyázáshoz, a szerződés alapján járó műtrágya meghatározott részét a termelő- szövetkezet még az ősszel megkapja. Érdeklődni lehet a Terményforgalmi Vállalat járási kirendeltségein és a felvásárló helyeken. HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI VÄLLALAT Szezonvégi kiárusítás! Még Szezonvégi kiárusítás! napig vásárolhat olcsóbban nyári ruházati cikkeket Keresse fel az Iparcikk KISKER. egri) gyöngyösi, hatvani kijelölt szaküzleteit!