Népújság, 1960. június (11. évfolyam, 128-153. szám)

1960-06-01 / 128. szám

JS AO 1960. június 1., szerda A hajrá jegyében folynak a megyei labdarúgó-bajnokság küzdelmei A megyei labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójában az E. Spar­tacus— Rózsaszentmárton rangadó mérkőzést kísérte o. legnagyobb fi­gyelem. A rangadó alacsony szín­vonalú játék után egri győzelmet hozott, s így a bányászok előnye három pontra csökkent. A forduló során általában kevés gól esett, ami a hajrá nagy küzdelmeire jel­lemző. Érdekes mérkőzést vívott egymással a Zalka HSE és a Lő­rinci, félidőben még a lőrinciek vezettek 2:0-ra, szünet után azon­ban a feljavult Honvéd-csapat fe­lülkerekedett. Honvéd Zalka SE— Lőrinci Elektromos 3:2 (0:2) Gyöngyös, Vez.: Nagy L. Honvéd: Békeffi — Tóth II., Sej- fer, Baranyai — Tóth I., László — Kamondi. Rábavölgyi, Harmatos, Gelics, Fábián. Edző: Hernádi G. Lőrinci: Hegyi - Greguss, Ocskó, Nagy I. — Gubola, Nagy II. — Kiss, Juhász, Harmatos, Lőrinc, Bauer. Edző: Szalontai Béla. A honvédek öltözőjében gondot okozott Békeffi sérülése, a kapus azonban az orvosi vizsgálat után vállalta a játékót. Mindkét csapat óvatosan kezdett, majd a Honvéd fokozatosan fö­lénybe került. A 7. percben már két szöglet jelezte fölényét. Fábián nagy lövése alig kerülte el a kaput, a másik oldalon Bauer közelről1 mellé lőtt. A Honvéd támadásai közepette lőrinci gól következett a 20. perc­ben: a kitörő Juhászt a védők sza­bálytalanul akadályozták a kapu­tól 18 méterre, a szabadrúgásnak Nagy 1. futott neki és a bal sarok­ba lőtte a labdát. 0:1. A 25. percben lőrinci tovább nö­velte előnyét: Bauer lerázta magá­ról a védőket, átadását Lőrinc Kiss elé továbbította és a szélső 8 méterről a hálóba lőtt. 0.2. Szünet után heves Honvéd-roha­mok következtek, a 48. percben László jó labdával ugratta ki Rá- bavölgyit, aki átcselezte magát a védőkön és közelről a hálóba gu­rította a labdát. 1:2. Tovább tartott a Honvéd-csapat fölénye. A 63. percben Tóth-Ka- mondi-Rábavölgyi volt a labda út­ja, az összekötőt Ocskó és Nagy I. közösen felvágta. Tizenegyes! A labdát Békeffi félmagasan a kapu baloldalába helyezte. 2:2. Nem sokkal később végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: szép támadás végen Harmatos félmagasan Ka- mondihoz továbbította a labdát és a szélső* kapásból nagy lövést kül­dött Hegyi hálójába. 3:2. A hátralevő időben a hazaiak «agy fölénybe kerültek, de újabb gól már nem esett. A Zalka HSE győzelme teljesen megérdemelt. Jók: Baranyai, Tóth 1., László (a mezőny legjobbja), Kamondi, Rá­bavölgyi, Gelics, illetve Nagy I., Nagy II.. Kiss. Bauer. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést. Dobó István HSE— Korvin Ottó HSE 2:0 (0:0) Eger. 400 néző. Vez.: Kezes. Dobó HSE: Molnár - Suhajda, Kolarik, Juhász - Laczkó, Németh - Ulrich, Schein, Hack, Nagy, Vá­mos. Edző: Csutak Emil. Korvin HSE: Papp — Pető, Ács, Gulyás — Marosi, Berkli — Rem- port, Pupi, Lohner, Sinkó, Molnár. Edző: Mészáros Bertalan. Erős szélben kezdődött a mér­kőzés. mindkét csapat nagy becs­vággyal vetette magát a küzde­lembe. s így jóiramú, változatos, helyenként színvonalas játék ala­kult ki. Általában a mezőnyben folyt a küzdelem, a kapuk csak ritkán kerültek veszélybe. A 70. percben esett a mérkőzés első gólja: a középre keveredett Vámos remek labdával ugratta ki a balösszekötő helyén előre törő Hackot és a középcsatár futtából óriási lövést küldött a felső léc alá. 1:0. A vendégek szórványos ellentá­madásait biztosan rombolta szét a hazaiak védelme. A 81. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa, védelmi hibából Nagy közeli lövése jutott Papp hálójába. 2:0. A valamivel többet kezdeménye­ző és a hajrában lényegesen jobb teljesítményt nyújtó Dobó HSE győzelme megérdemelt. jók: Kolarik, Laczkó, Hack, Vá­mos, illetve Papp, Acs, Lohner. A játékvezető kifogástalanul ve­zette a mérkőzést. Egri Előre— Apci Vasas 1:1 (1:1) Eger. Vezette: Répás. Eger; Kelemen - Lezsák, Mata, Kerékgyártó — Bagó, Hevér — Bod­nár, Füle, Gulyás, Tóth, Túrái. Edző: Juhász Attila. Apc: Szuhányi — Bagó, Nagy, Zelnik - Lengyel, Kovács I. - Plessek, Dobrócsi, Csirke, Kovács II., Bendik. Edző: Takács László. Változatos mezőnyjáték jellemez­te a mérkőzés első perceit. A 15. percben született az első gól: Gu­lyás átadását Füle a bal alsó sa­rokba lőtte. 1:0. A gólra hever vendégrohamok következtek, s az apciak fölénye a 32. percben góllá érett: Dobrócsi labdáját Bendik nagy lövéssel küldte a bal felső sorakba. 1:1. A félidő végéig mezőnyjáték folyt, enyhe apci fölénnyel. A ha­zaiak fedezetpárjuk gyenge játéka miatt hibát hibára halmoztak. Szünet után megváltozott a iáték képe, a hazaiak ragadták maguk­hoz a kezdeményezést. Gulyás jó helyzetben hibázott, majd Füle nagy lövését Szuhányi jó érzékkel szögletre ütötte. A másik oldalon Plessek lövése a felső kapufáról pattant vissza. A mérkőzés utolsó szakaszában még nagyobbá vált a hazaiak fölénye, Nagy, majd Zel­nik a gólvonalról rúgták vissza a labdát, a rohamozó egriek azonban ezzel el is lőtték puskaporukat, nem tudtak újabb gólt szerezni. A két csapat végig izgalmas, de alacsony színvonalú mérkőzést ví­vott egymással, a döntetlen igaz­ságos. Jók: Kelemen, Mata, Füle, Ke­rékgyártó (a mezőny legjobbja), illetve Szuhányi, Nagy, Zelnik, Lengyel, Dobrócsi. A játékvezető kitűnően vezette a sportszerű mérkőzést. ROMAN LÁSZLÓ Gyöngyösi Vasutas— Hatvani Kinizsi 2:0 (1:0) Gyöngyös, 300 néző. Vez.: Koncz. Gyöngyös: Feigl - Kévés, Dávid, Ivádi II. — Deli, Varbai — Szabó, Rédei, Berta, Murányi, Kovács. Edző: Ivádi László. Hatvan: Bacsa — Szécsényi, Sár­közi, Pecze — Drabos. Szendi — Hadler, Rácz, Kovács, Takács, Szi­getvári. Edző: Kókai János. A hazai csapat formás támadá­sokkal lepte meg ellenfelét, a hat­vani védelem azonban mindent hárított, egészen a 10. percig. Ek­kor Rédei kapu elé ívelt egy lab­dát, amit Bacsa röviden öklözött a mezőnybe és a szemfüles Berta 20 méterről hatalmas lövést küldött a bal alsó sarokba. 1:0. Továbbra is a vasutasok támad­tak többet, néhány perc elteltével azonban feljött a hatvani csapat és kiegyensúlyozódott a játék. Szigetvári lövése alig kerülte el a kaput, majd a lesen álló Dra- bost az utolsó másodpercben sze­relték a védők. A másik oldalon Rédei lövését a léc alól ütötte ki Bacsa. Szünet után a vendégek kaptak hamarabb lábra, majd ismét a Vasutas vette át az irányítást. Sza­bó fejesét a kapufa segítségével védte Bacsa, majd a 70. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: Kovács II. jó labdájával Murányi ugrott ki és 18 méterről laposan a kapu bal alsó sarkába lőtt. 2:0. Az utolsó percekben teljesen be­szorult a Kinizsi, de az eredmény már nem változott. Nagyiramú, élvezetes mérkőzés volt, a hazaiak helyezetteik alap­ján nagyobb arányban .is győzhet­tek volna. A jól játszó hazai csapatból Deli, Varbai és Rédei teljesítménye emelkedett ki, a vendégeknél Ba­csa, szécsényi, Szendi, Hadler és Takács játéka tetszett. A játékvezető főleg a lesek meg­ítélésénél tévedett. JANKOVTTS JENŐ Selypi Kinizsi— Recski Bányász 0:0 Selyp, 300 néző. Vez.: Bacsó. Selyp: Kovács — Tóth, Surányi I., Slusznyi — Borbás, Surányi II.- Gregus. Logyik, Szokola, Kazin- czi. Szabó. Edző: Fehér András. Recsk: Zám - Hadobás. Gál,Tóth — Maruzs I., Gramantik — Kovács, Zsoldos, Csomós, Maruzs II., Fu- porka. Edző: Kasmitter Antal. A recskiek rögtön támadólag lép­tek fel, de pontatlan ossz játékuk­kal nem tudtak eredményesek lenni. Az első negyedóra után fel­jött a Kinizsi és hevesen támadott. A 16. percben Gregust jó helyzet­ben szerelte Tóth, majd lesen akadt el egy jónak ígérkező hazai támadás. A félidő utolsó szakaszában be­szorult a Kinizsi. A 35. percben Zsoldos nagy lövése a felső kapu­fán csattant, a visszapattanó labdát Puporka közelről mellé gurította. A II. félidőben továbbra is a vendégcsapat irányította a játékot, a Kinizsi csak ritkán jutott el a recskiek kapuja elé. Egy ilyen al­kalommal Szabó hajszállal maradt le Gregus beadásáról. A két gyenge támadósorral ren­delkező csapat nagy küzdelmet vívott egymással, a vendégek va­lamivel közelebb álltak a győze­lemhez. Jók: Kovács, Tóth-, surányi i., illetve Zsoldos (a mezőny legjobb­ja), Maruzs I., Gál. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést. KOVÁCS EMIL Gyöngyösi Bányász— Bélapátfalvi Építők 2:0 (1:0) Gyöngyös, 300 néző. V.: Számos­völgyi. Gyöngyös: Kiss — Laboda, Fal- csik, Sík — Juhász, Bodó — Felleg- vári, Varga II., Balogh, Borosi, Veres. Edző: Farkas Géza. Bélapátfalva: Nagy - Mező, Ba- ranyi, Horváth — Antal, Erdélyi — Berecz II.. Mikó, Szűcs, Molnár, Bocsi. Edző: Wéber László. Váltakozó játékkal indult a mér­kőzés, Juhász nagy lövését jó ér­zékkel védte Nagy, a másik olda­lon Bocsi kapu mögé ívelt egy szögletet. Az első gól a 25. percben esett. Borosi mintegy 17 méterről lágyan kapura ívelte a labdát, amely a védeni akaró Nagy kezéből a bal felső sarokba hullott. Kapushiba! 1:0. A 37. percben Varga II. egy csel után nagy lövést zúdított kapura, a labda azonban a jobb kapufa éléről a mezőnybe vágódott. Ellentámadás során Falcsik me­zénél fogva húzta vissza a kitörő Molnárt, a szabadrúgást Antal mellé bombázta. A II. félidő heves Bányász-roha­mokkal kezdődött. Borosi lövését Baranyi a gólvonalról rúgta visz- sza, majd az 56. percben eldőlt a mérkőzés sorsa: szögletrúgás után kavarodás támadt a vendégek ka­puja előtt, végül Veres nagy erő­vel a léc alá bombázott. 2:0. Ezután Balogh lesgólja jelentett eseményt, majd egy összecsapás során Laboda és Mikó a kiállítás sorsára jutott. A végig többet támadó gyön­gyösi csapat megérdemelt győzel­met aratott a gyengén játszó apát­falviak ellen. Jók: Borosi, Varga II., Falcsik, Bodó, Juhász% illetve Antal, Bara­nyi, Erdélyi. A játékvezető jól kézben tartotta a mérkőzést. SZKOCSOVSZKY TIBOR Egri Spartacus— Rózsaszentmárton 1:0 (0:0) Eger, 500 néző. Vez.: Borossi dr. Eger: Paláncz — Szántó, Béta, Bozsik - Somody, Mélypataki - Csepcsányi, Szabó, Polonkai, Srej, Jezoviczky. Edző: Szentmar jay T. Rózsaszentmárton: Mátra — Ha­lász I., Huczka, Körösi — Laczik, Ocsovai — Imre III.. Borbély, Zilai, Dornern., Báti. Edző: Vágó Zoltán. Nagy volt a tét, s ez mindkét csapat játékán erősen meglátszott. Egri támadások vezették be a mér­kőzést, egy ízben Jezoviczky fölé lőtte a labdát, -majd Szabó jó hely­zetben a kapu mellé gurított. Alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt, a játékosok szinte egy­más hibájából éltek. A 28. percben Paláncz remekül védte Báti nagy lövését. Szünet után a Spartacus némi mezőny fölényt harcolt ki és a 65. percben sikerült a mérkőzést el­döntő gólt megszereznie: a kiugró Szabó átemelte a labdát a kimoz­duló Mátrán és a labda a hálóba hullott. 1:0. Nem sokkal később Jezoviczkyt szabálytalanul szerelték a büntető- területen belül. 11-es! A labdának Szabó futott neki, de lövését Mát­ra gyors vetődéssel kiütötte. A mérkőzés hajrájában feljött a vendégcsapat, helyzeteit azonban nem tudta kihasználni. Paláncz két ízben is bebizonyította, hogy kitű­nő formában van. Az egri csapat valamivel többet kezdeményezett ellenfelénél, s így ilyen arányú győzelme megérde­meltnek mondható. A rózsái csatá­roknak nem volt szerencséjük a lövéseknél. Jók: Paláncz, Bóta, Somody, Szabó, illetve Huczka. Imre Ili., Báti. Dorner II. A játékvezető kifogástalanul mű­ködött. P. L. Bükkerzsébet— Heves 2:1 (1:1), Bükkerzsébet. Atlétika Vasárnap a Lőrinci Elektromos pályáján rendezték meg az északi terület ipari tanulóinak atlétikai bajnokságát. A versenyzők nagy lelkesedéssel vettek részt ezen a minden évben megrendezett sporttalálkozón, szin­te valamennyi szakma tanulói kép­viseltették magukat. Ott láttuk a selypi intézet ifjú vájártanulóit, a hatvani mozdony­lakatosokat, a jászberényi intézet könnyűipari tanulóit, a salgótarjáni vasöntőket, a szolnoki esztergályo­sokat és a balassagyarmati mező- gazdasági gépész-tanulókat. A bajnokságot a selypi intézet sportköre rendezte Visnyei Ferenc testnevelő irányításával. A rende­zőség dicséretére válik, hogy a 44 számból álló versenyt rövid idő alatt lebonyolították. Köszönet il­leti a Lőrinci Elektromos sportkör vezetőségét, amely jó pályát bo­csátott a versenyzők rendelkezésé­re és az általános iskola igazgató­ját, akik a sportolók elhelyezését biztosította. Helyes lenne ezen a pályán minél több versenyt rendezni. Jobb eredmények. Serdülők. Lányok. 109 m: Andriska (Jászberény) 14,3. 400 m: Vigh (Szolnok) 69,7. Disz­kosz: Bíró (Szolnok) 23.71. Magas­ugrás: Deme (Szolnok) 110. Fiúk. 100 m: Czakó (Szolnok) 13.0. 1000 m: Kleibán (Salgótarján) 3:04. Tá­volugrás: Molnár (Hatvan) 511. Ma­gasugrás: Bárány (Szolnok) 150. Diszkosz (2 kg): Török (Selyp) 27,37. Súly (5 kg): Törocsik (Szolnok) 12.27. Gerely: Kollár (Selyp) 43,57. Ifjúságiak. Lányok. Súly (4 kg): Zoliéi (Szolnok) 910. Diszkosz: Zoliéi 25,89. Fiúk. 100 ni: Bartók (Selyp) 12,1. 200 m: Bartók 26.2. 400 ni: Beregszászi (Szolnok) 57. 800 m: Varga (Hatvan) 2:20,8. 1500 m: Szabó (Balassagyar­mat) 4:42. Magasugrás: Borzi (Szol­nok) 160. Távolugrás: Borzi 585. Súly: Sebő (S-tarján) 10.89. Disz­kosz: Sebő 27,97. Gerely: Ignácz (Szolnok) 40,25. Kovács Zoltán A megyei labdarúgó-bainokság állása • • 1. R-márton 27 21 1 5 63:27 43 2. Egri Spart, 27 19 2 6 66:27 40 3. Zalka SE 27 17 2 8 60:34 36 4. Verpelét 27 14 7 6 41:19 35 5. Dobó SE 27 16 2 9 62:36 34 6. Recsk 27 13 6 8 51:40 33 7. Lőrinci 27 16 11 62:35 32 8. Apc 27 9 6 12 46:59 24 9. H. Kinizsi 27 10 v 3 14 41:38 23 10. Egri Előre 27 9 5 13 38:40 23 11. Gy. Bányász 27 8 6 13 36:47 22 12. B-falva 27 8 6 13 25:44 22 13. Selyp 27 9 4 14 35:59 22 14. Gy. Vasutas 27 9 1 17 42:57 19 15. Heves 27 5 5 17 24:47 15 16. B-erzsébet 27 4 2 21 33:114 10 BÚTOR A Jászjákóhalmi Asztalos Szövetkezet rendelésre készít kívül-be- lül fényezett, 8 vészes hálószoba-bútort 9680 forintos áron. Megrendelhető: Asztalos Szövetkezet, Jászjákóhalma Bükkszék Gyógyfürdőn ne felejtse el felkeresni az újonnan felfejlesztett szövetkezeti kisvendéglőt és cukrászdát. Állandóan hideg, meleg ételek! Frissen csapolt sör, minőségi borok, üdítő italok. — A cukrászdá­ban presszó is működik! Értesítjük az i. t. utazóközönséget, hogy a földműves­szövetkezetnél a következő helyeken vannak cuk­rászdák, kisvendéglők és borkóstolók: CUKRÁSZDÁK: Heves, Kisköre, Tiszanána, Komló, Poroszló, Kál, Füzesabony, Ver- pelét, Bükkszék, Pétervására, Pá­rád, Hatvan, Hort, Ecséd, Csány, Lőrinci, Apc, Nagyréde, Gyöngyös­tarján, Vámosgyörk, Nagyfüged, KISVENDÉGLŐK: BORKÓSTOLÓK: Heves, Füzesabony, Gyöngyös, Kerecsend, Pétervására, Poroszló, Vámosgyörk, Istenmezeje, Bükk­szék, Tiszanána; Eger, Kerecsend, Gyöngyös, Ha Egerbe jön, ne mulassza el felkeresni az Egri Vendéglátőipari V. szórakozóhelyeit: VADÁSZKÜRT ÉTTEREM (Marx Károly utca 4.) ízletes, olcsó ételek, tánc, népi zenekar! Nyitva 24 óráig. „NEFELEJTS” PRESSZÓ (Széchenyi utca 9.) Sütemény- és fagylaltkülönlegességek! TEJPRESSZÓ Sütemény- és fagylaltkülönlegessé­gek. — Tánc éjfélig! SÖRKERT KISVENDÉGLŐ Olcsó, meleg ételek, italkülön­legességek. — Tánc éjfélig! dBflflBllHBBflBBBflBaBBBBflflBBflBaBBBB Nagyszabású motoros rejtvény túra-versenyt rendeznek, amelyen minden motoros részt vehet Az MHS Heves megyei Motoros és Autó Klubja vasárnap, június 12- én. motoros rejtvény túra-versenyt rendez Egeiben. A rajt Egerben a Dobó-téren lesz reggel hét órakor. Innen indulnak el a motorosok kü­lönböző rejtvény-feladataik megol­dására és tizenkét órakor ugyan­csak Egerbe a Népkertbe futnak be. A népkerti salakos pályán foly­tatódik a verseny, méghozzá ügyes­ségi számokkal, szellemi feladatok megoldásával, valamint dupla, vagy semmi játékkal. Végül is az ossz«* verseny-feladat megoldásából szár­mazó pontok összessége dönti el az elsőség kérdését. Az MHS Heves megyei elnöksége a verseny helye­zettjeit értékes díjazásban részesíti. Az MHS autó és motoros klubja a megye összes motorosát meghívja erre az érdekes rejtvény-túra ver­senyre. A nevezés díjtalan és az in­dulás előtt a helyszínen, a Dobó­téri rajtnál lehet a nevezést lead­ni. Megalakult a Heves megyei Autó és Motoros Klub A napokban megalakult MHS Heves megyei Autó és Motoros Klubja. A klub korábban csak a motorosokat fogta össze, most már azonban egyre többen rendelkez­nek személygépkocsival és így le­hetővé vált a motoros klub kibőví­tése. Az autó és motoros klub a nyári idényben különböző túrákat szervez, amelyek főként az ország megismerését célozzák, ám külföl­di túrára is sor kerül. A tél folya­mán a klub ismeretterjesztési mun­kát végez. Szakmai és elméleti elő­adásokat rendeznek az autósok és motorosok számára. Az autó és mo­toros klub vezetői elmondották, hogy a klubon belül nagy szakis­meretre tehetnek szert az autó- és motortulajdonosok, mert megtanul­ják a motorok műszaki kezelését, valamint a gépkocsivezetés forté­lyait, és még sok más hasznos dolgot. A klubba mindenkit szíve­sen látnak, aki autóval, vagy mo­torral rendelkezik. A klub vezetősé­ge máris gazdag programot dolgo­zott ki. Szívesen látja és várja a jelentkezőket. Jelentkezni lehet minden hétköznap reggel 9-től déli 12 óráig Egerben a Kossuth u. 4. szám alatt, az MHS megyei elnök­ségének székházában. Jól sserepeitek a petőfibányai ökölvívók Nagykanizsán a Művelődési Ház nagytermében — zsúfolt nézőtér előtt került sor a bányászok orszá­gos ifjúsági és felnőtt egyéni és csapatbaj nokságá ra. A versenyen petőfibányai és gyöngyösi ökölvívók is indultak, akik néhány jó helyezéssel hívták fel magukra a figyelmet. Az ifjúságiak csoportjában a kö­zépsúlyú Kovács H. Ferenc (Gyön­gyös) bajnokságot nyert, míg a fél- nehézsúlyban az ugyancsak gyön­gyösi Tóth második, nehézsúlyban Kiss A. (Gyöngyös) harmadik he­lyet szerzett. A felnőttek csoportjában a pető­fibányai ökölvívók a következő eredményeket érték el: Légsúly: 2. Savu. Harmatsúly: 3. Kohajda. Kisváltósúly: 3. Tóth. Váltósúly: 2. Dutka. Középsúly: 3. Erbeszkorn. Félnehézsúly: 3. Hi- nity. Nehézsúly: 2. Keresztes. Ke­resztes óriási harcot vívott a salgó­tarjáni Bibókkal, s csak azzal vesztett, hogy egy ízben szabályta­lanságért megintették. A csapatbajnokságban Pelöfibá- nya csapata 18 ponttal az ötödik helyen végzett. n hatodik helyen áll vízilabda-csapatunk AZ OB I. ÁLLASA: 4. FTC 5 4 4 — 21: 8 0 2. U. Dózsa 5 3 2 — 25:10 8 3. Szolnok 5 3 2 — 21: 9 8 4. Bp. Vasas 5 3 1 1 24:18 7 5. Bp. Honvéd 5 3 1 1 17:13 7 6. Egri Vasas 5 3 — 2 25:23 6 7. MTK 5 2 — 3 20:22 4 8. BVSC 5 1 1 3 16:22 3 9. Vörös Meteor 5 1 1 3 11:23 3 10. Izzó 5 1 — 4 11:17 2 11. Szentes 5 1 — 4 17:31 2 12. Bp. Spartacus 5 — 1 4 17:29 1 A góldobó lista állása: 9 gólos: Vitáris (Vasas), Kanizsa (Szolnok), 8 gólos: Gyarmati (FTC), 7 gólos: Bodnár (Eger), Utassi (Eger). Szalai (Vasas). Varga (Ü. Dózsa), Konrád II. (BVSC), Buda (Bp. Spartacus); líliíl Apróhirdetések <§) FELVÉTELRE keresünk férfit, vagy nőt, alá szervezői munka el­végzésére alkalmasnak érzi magát. Munkaterülete a pétervásári járás. Fizetés és egyéb járandóságok a FM. előírásai szerint. Jelentkezők írjanak a Magyar Hirdetőbe, Eger, Dobó tér 6. „Jó jövedelem” jeligé­re. LÄNCTOKOS, 250-es Pannónia, 7100 km-rel eladó. Eger, Kertész u. 73. sz. PANNÓNIÁRA szerelhető fekete kisipari oldalkocsi eladó. Eger, Kossuth Lajos u. 12. PRÍMA dióháló fizetési könnyítés­sel is, olcsón eladó. Újpest. Rózsa u. 46/a. (—) BAJAI Állami Gazdaság építés- vezetőt vesz fel, építőipari techni­kumi végzettséggel. Jelentkezés a gazdaság igazgatójánál. Felvétel esetén útiköltséget térítünk. (—) A RELY! íöldművesszövétkezet vezető könyvelőt keres azonnali belépésre. Fizetés kollektív szerint. Jelentkezni lehet személyesen és írásban az FMSZ-nél. Pély, Sztálin u. 157. (—) 1100-AS SKODA eladó. Hódmező­vásárhely, Ady E. 58. (—) KERTI csőbútor, ágysodrony, összecsukható vaságyak készítése, javítása. Vincze, Népszínház u. 26. (-) Elegáns, szép cipőt akar? Rendelje meg a GYÖNGYÖSI CIPÉSZ KTSZ Méretutáni Bolt­jában. Gyöngyös, Lenin u. 3. Tavaszi újdonságok, bőséges választék! Több mint 300 fazonból válogathat! >'<>llllllllllll!llllllllll|||||||!||||||||||||||||||||||||l||||||||||||||l|j|||!lii|||SllllllllllllllllllllllllllllllllllllHBllll_ Látogassa meg az egri -várat, A DOBÓ ISTVÁN VÁRMÚZEUM KIÁLLÍTÁSAIT és a GÁRDONYI EMLÉKMÚZEUMOT! Felejthetetlen élményt nyújt a XVI. században épült földalatti folyosórendszer és a kazamaták megtekin­tése! A Képtárban XVI. századi olasz, XVII—XVIII. századi francia, osztrák, német, németalföldi és XIX. szá­zadi magyar mesterek művei láthatók. A Népművészeti Kiállításban régi Heves megyei anya­got és új népművészeti tárgyakat mutatunk be. A Természettudományi Kiállítás Legányi Ferenc és Reskovits Miklós egri gyűjtők munkásságát méltatja. A Gárdonyi Emlékmúzeumban a nagy fró dolgozó- szobáit, könyvtárát és használati tárgyait tekinthetik meg a látogatók. NYITVATARTÁSI REND: Kazamaták Kiállítások Gárdonyi Emlékmúzeum Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek Szombat Vasárnap Fein Belépődíj: 9—17 9—17 9—17 9—17 9—17 9—17 9—17 Gyerm. zarva 10^-18 10—18 10—18 10—18 10—18 10—18 zarva 14—18 14—18 10—14 10—14 14—18 10—14 Fein. Gyerm. Fein, Gyerm. 2.— 1.— 1.— 0.50 Díjmentes Előre bejelentett csoportok részére vezetést tartunk a vár területén és a kiállításokban!