Népújság, 1960. május (11. évfolyam, 102-127. szám)

1960-05-10 / 109. szám

6 NÉPÜJSAG 1960. május 10., kedd Ez történt az NB Ill-ban Dönletien a Pefől'ibánja-HVSK találkozó — Az E. Vasas ▼ereséget szenvedett Debrecenben — Az Egercselii Bányász idegenben harcolt ki döntetlent A labdarúgó NB III. vasárnapi fordulójában csak. négy csapatunk szerepelt, a Gy. Spartacus ezúttal szabadnapos volt. Az E. Vasas 3:1 arányú vereséget szenvedett Deb­recenben, s a harmadik helyről a hatodik helyre került vissza a táb­lázaton. A selypi medence rang­adóján döntetlen eredmény szüle­tett, az Egercsehi Bányász ugyan­csak döntetlent ért el Püspök­ladányban, s a harmadik helyre ugrott fel. Petőfibányai Bányász— Hatvani YSE 2:2 (1:1) Petöfibánya, 800 néző. Vez.: Zsig- mond. Petőfibánya: Novák — Imre, Sán­dor, Aradi - Tóth, Takács - Ma- kalicza, Jancsó, Opovszky, Alaty- tyáni, Szuszai. Edző: Wämser Gy. Hatvan: Széplaki - Máyer, Tóth, Adám - Rékasi, Lovász - Katona, Fehér, Zilahi, Sáfrán, Hanti. Edző: Srej Sándor. Petőfibányai rohamokkal kezdő­dött a mérkőzés, a második perc­ben egy jó támadás Szuszai lesén akadt el. Változatos, élénk iramú mezőnyjáték alakult ki. Az 5. percben Hanti 20 méteres szabad­rúgása szállt el a kapu fölött, majd a hetedik percben a hazaiak megszerezték a vezetést: kavaro­dás támadt a hatvaniak kapuja előtt, s végül Makalicza lövése a hálóba jutott. 1:0. Rögtön utána Opovszky tört ki a baloldalon, de beadásáról Maka­licza lemaradt, s oda lett a hely­zet. Ezután Opovszky megsérült és mintegy 10 perces ápolásra szorult. A következő esemény Alattyáni előretörése volt, a csatár azonban hosszan szöktetett és Széplaki fel­szedte előle a labdát. A hatvaniak ellentámadását si­ker kísérte. A balszélen indult tá­madásuk, amelynek végén kereszt- labda szállt a jobboldalra és a be­futó Katona a hálóba lőtt. 1:1. A gól felvillanyozta a hatvania­kat és Katona elől Nováknak me­rész belevetődéssel kellett háríta­nia. A másik oldalon Alattyáni nagy helyzetben, öt méterről a kapu mellé lőtt. Ellentámadás során Hanti nagy- erejű lövését Novák a levegőbe úszva ütötte szögletre. Jó volt az iram, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszély­ben. A kitörő Katonát Sándor csak szögletre tudta szerelni. zették támadásaikat. Az egri csa­pat ebben a játékrészben erőtle­nül, pontatlanul játszott, a csapat tagjain a fáradtság jelei mutatkoz­tak, nem futotta az erőből a kez­deti hajrá megismétlésére. A debreceniek fölénye a mérkő­zés 75. percében góllá érett. Egy baloldalról beadott labdára Szűcs rosszul ugrott fel és öklözése nem sikerült. Kezéről a hálóba perdült a labda. 2:1. Miután vezetéshez jutott a helyi együttes, a Vasas játékosai szem­mel láthatóan beletörődtek a ve­reségbe és így rövid pár perc után újabb gólt ért el a debreceni együttes. A 80. percben egy veszélytelen­nek látszó lövést Szűcs vetődéssel próbált elhárítani, a labda azon­ban a hasa alatt a hálóba jutott. 3:1. A debreceni csapat a harmadik gól után valamit engedett az iram­ból és így az egriek kissé jobb já­tékot mutattak, mint az előző per­cekben, mintha erőre kapott volna az együttes. Ebből az utolsó fellobbanásból azonban már egy szépítést jelentő gólra sem futotta. Az eredmény változatlan maradt. Az Egri Vasas együttese ezen a mérkőzésen gyenge erőnlétről tett tanúbizonyságot és bár a mérkő­zés elvesztését jelentő gólok ka­pushibából estek, mégis azt kell mondani, hogy Debrecen megérde­melten nyert. Az egri csapat játékosai rendkí­vül kevés jó támadást vezettek ezúttal, és a csatárok közül egye­dül Hídvégi munkabírása érdemel dicséretet, rajta kívül Boros, Ré­vász és Váraljai játszottak átlagon felül. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést. Egercsehi Bányász— Püspökladányi MÁV 2:2 (2:1) Püspökladány, 1800 néző. Vezette: Pecsenye. Egercsehi: Selmeczi — Balogh, Szűcs, Nagy I. — Török, Bárdos — Egyed, Tengely, Bóta, S. Kovács, Dudás. Edző: Túrán István. Rögtön a vendégek ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést és gyors, korszerű támadásokkal közelítet­ték meg a hazaiak kapuját. A tá­madások az 5. percben góllá értek: Dudás kitűnő labdával ugratta ki Tengelyt, aki a kimozduló kapus mellett a 11-es pont tájékáról a hálóba helyezte a labdát. 1:0. A hazaiak nagy becsvággyal har­coltak a kiegyenlítésért, de ebben a játékrészben a vendégek táma­dósora kitűnően működött és a 20. percben újabb gólt szerzett: Du­dás jó ütemben tört ki, három vé­dőjátékos mellett is elhúzta a lab­dát, majd erős ballábas lövése a középhátvéd lábáról pattant a há­lóba. 2:0. Továbbra is a vendégek játszot­tak mezőnyfölényben, a 40. perc­től kezdve azonban feljött a hazai csapat és a 43. percben szépített: a kitörő balszélső nehéz szögből éles lövést eresztett meg, s a lab­da Selmeczi kapujába vágódott. 2:1. A II. félidőben Bóta helyet cse­rélt Dudással. Erre a játékrészre a sok gólhelyzet kihagyása volt jellemző. Az Egercsehi-támadósor fokozatosan visszaesett és a nagy erővel küzdő hazaiak mezőnyfö­lényt harcoltak ki. A 86. percben esett az egyenlítő gól. Kavarodás támadt a 16-os vonalánál, és a já­tékvezető Balogh szerelését sza­bálytalannak minősítette. A szabadrúgás után a menteni akaró Bárdost fellökték, s közben a középcsatár négy méterről a hálóba továbbította a labdát. 2:2. A vendégeknek még két ízben alkalmuk lett volna a győztes gólt megszerezni, a 87. percben Dudás jó cselekkel rázta le magáról a védőket, de aztán közelről csúnyán fölé lőtt, majd a 89. percben Egyed került nagy helyzetbe, de hibázott. A két csapat jó iramú, élvezetes mérkőzést vívott egymással, a vendégek az első félidőben kitűnő teljesítményt nyújtottak, később azonban elhalványodott a csatár­sor játéka és az együttes fokoza­tosan visszaesett. A gólhelyzetek alapján Eger­csehi közelebb állt a győzelemhez. Egyénileg Selmeczi jól védett, Balogh és Szűcs a szokott játékát nyújtotta, Nagy 1. formája szépen javul. A két fedezet sokat volt já­tékban, mind a támadásból, mind a védekezésből kivette részét. Egyed jól harcolt, de kevés lab­dát kapott. Tengely ezúttal gyors volt, nagy területen mozgott. Bóta halványabb volt a szokottnál. S. Kovács lövései nem sikerültek, Dudás lelkesen harcolt. A játékvezető több hibát vétett a vendégek terhére. PAP IMRE Csak röviden... — A vízilabda OB I. további ered­ményei: Szolnok—BVSC 2:2, Üj pes­ti Dózisa—Vörös Meteor 10:0, FTC— Vasas Izzó 3:1, Szentes—MTK 7:5, Vasas—Bp. Spartacus 6:4. — A labdarúgó NB I. eredmé­nyei: Ferencváros—BVSC 4:1, MTK —Bp. Honvéd 3:0, Vasas—Pécs 1:1, Szombathejy—Tatabánya 2:0, Diós­győr—Szeged 3:2, Újpesti Dózsa— Dorog 0:0, Salgótarján—Csepel 2:0. — NB Il-es eredmények. Keleti csoport: Kecskemét—Pénzügyőrök 2:0, Egyetértés—Bp. Spartacus 1:0. Szolnok—Szegedi VSE 1:1, Borsodi B.—Bp. Előre 3:1, Debrecen—Mis­kolc 1:0, Di. Bányász—Ózd 1:0. Jászberény—Orosháza 2:2, Nagybá- tony—Vasas Izzó 2:0. Nyugati cso­port: Győr—PVSK 5:0, ZTE—Ka­posvár 2:1, EVTK—Pápa 3:1, Sztá- linváros—Láng 3:0, M-magyaróvár —Komló 3:2. Budai Spartacus— Székesfehérvár 3:1. Oroszlány— Vác 1:1. — Tapolcán atlétikai versenyt rendeztek, melynek során Csermák József 63,41-re javította egyéni ka­lapácsvető csúcsát. — A súlyemelő Európa-bajnokság hírei: könnyűsúlyban a lengyel Zielinski győzött, a magyar Húsz- ka ötödik lett, váltósúlyban a szov­jet Kurinov mögött Veres Győző az előkelő második helyet szerezte meg. Középsúlyban is szovjet győ­zelem született Pljukfelder révén. Ebben a számban a magyar Tóth Géza országos csúccsal ötödik lett, a félnehézsúlyban a szovjet Dvigun diadalmaskodott, a magyar Pál a nyolcadik helyen végzett. — Az Ü. Dózsa országos atlétikai versenyén Bognár Judit 49,96-ra ja­vította a női diszkoszvetés országos csúcsát. — Comoban 72 résztvevővel ren- rezték meg az „Ezüsttőr” nemzet­közi női tőrversenyt. Az első helyet a szovjet Prudszkova szerezte meg, a magyar Juhász harmadik, Ko- vácsné pedig nyolcadik lett. — NB HI-as eredmények. Észak: S. Kohász—K. Lombik 4:0, Ikarusz —J. Szállítók 2:1, Autótaxi—B. Me­chanika 3:2, Baglyasalja—V. Dina­mó 6:0, SBTC II.—Gázművek 4:6, Kisterenye—Generátor 1:0, Z. Épí­tők—Goldberger 2:0. Északkelet: Ny. Spartacus—D. Kinizsi 2:0, M. Bányász—Ormosbánya 0:0, Nyírma- da—NYSZSE 2:1, Somsály—Putnok 1:0, D. Honvéd—Miskolci MTE 2:0, Tiszalök—D. Göcs. 2:0. — A kerékpáros békeversenyben továbbra is az NDK csapata vezet, Magyarország csapata a kilencedik helyen áll. — Az országos ifjúsági vidéki szabadfogású birkózó-bainokságon örvendetesen iól szerepelt az egri Kelemen, aki a légsúlyban 14 in­duló közül az első helyet szerezte meg. — A megyei labdarúgó-bajnokság eredményei: E. Spartacus—Gy. Bá­nyász 4:1, Recsk—Bükkszenterzsé- bet 7:3, Rózsaszentmárton—Zalka HSE 3:2, Dobó HSE—Egri Előre 2:1, Apc—Selyp 1:1, Hatvani Kinizsi- Heves 3:1, Verpelét—Gy. Vasutas 4:0, Lőrinci—Bélapátfalva 5:1. A II. félidőben Ismét heves ha­lai rohamok következtek. Tóth, majd Alattyáni lövései foglalkoz­tatták a hatvani kapust. Az 51. percben váratlanul a HVSE szerzett vezetést: egy szög­letrúgás után Sáfrán jól emelke­dett ki a védők közül, és élesen a hálóba fejelte a labdát. 1:2. Ezután Alattyáni a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki: közvetlen közelről, elhamarkodot­tan a kapu fölé lőtt. A másik oldalon a kiugró Kato­na elöl szögletre hárított Novák. A következő percben megszületett a kiegyenlítő gól: Opovszky-Aiaty- iyánl-támadás végén a balössze­kötő védhetetlenül lőtt a hálóba. 2:2. Ä 75. percben egy összecsapás során Széplaki megsérült és négy percig állt a játék. Hatvan nagy erővel küzdött a győzelemért, de a hazaiak védelme jól állt a lábán. A petőfibányai ellentámadások so­rán feltűnt Tóth nagy lövőkedve, egymás után négy kitűnő lövésé Is foglalkoztatta Széplakit. A két csapat találkozója közepes színvonalú, dé végig nagyiramú küzdelmet hozott. Egyénileg Novák jól védett, de a ásodik gólt gyorsabb közbelépés- I megakadályozhatta volna. A ■t szélső hátvéd szürkén mozgott, indor viszont kitűnően játszott, ith bizonyult a mezőny legjobb­nak, de nem sokkal maradt mö- itte Takács sem. Elöl Opovszky sújtotta a legjobb teljesítményt, : a többiek is dicséretet érde- elnek. A hatvaniak közül Széplaki meg- zliatóan őrizte kapuját, a hát- :dhármasban Tóth. Adóm, Máyer sorrend. Rékasi és Lovász hasz- >s tagjai voltak a csapatnak, elöl két szélső volt a legjobb, a bel­sők sokat körülményeskedtek. A játékvezető, egy-két apróbb bátó! eltekintve, jól vezette a érkőzést. KULCSÁR MIHÁLY Debreceni EAC— Egri Vasas 3:1 (1:1) Debrecen, 400 néző. Vez.: Kaposi. Eger: Szűcs - Baranyai, Boros, Révász - Váraljai, Kelemen - Tardi, Hidvégi. Hanus, Nagy I., Kalina. Edző: Juhász Imre. A mérkőzés első perceiben az egri együttes vette kezébe a játék irányítását és a csatársor több for­más támadást vezetett. Az egri csapat fölénye jellemezte ez első húsz perc játékát, és a 14. percben gólt ért el: Kalina futott el a balszélső poszton, a 16-osra visszajátszotta a labdát, és a be­futó Hidvégi kapásból a DEAC ka­pujába bombázott. 0:1. A gól után a hazaiak erősítettek az iramon és az egri csapat foko­zatosan visszaesett. Körülbelül a 40. percben kiegyenlítettek a deb­receniek: egy hosszan előreadott labdáról Révász lekésett és szél­sője középre játszott, ahol is az ellenfél balösszekötője szerezte meg a labdát és a kiegyenlítő gólt berúgta az egri kapuba. 1:1. Szünet után állandósult a debre­ceniek fölénye, s egyre-másra ve­Katona Ennyi volt beütemezve“ . .. 18:19.8-ai úszott 1500 in-en Kedvezőtlen, esős időben került sor a Budapesti Úszó Szövetség úszóversenyére. A versenyen néhány egri úszó is rajthoz állott. A kellemetlen szél nem segítette a jó eredményeket, így is született azonban egy pár biztató idő. A legjobb eredményt Katona Jó­zsef érte el, aki első idei 1500 mé­teres versenyén, az edzői utasítá­soknak megfelelően, messze túl­szárnyalva tavalyi legjobbját, 18:19,8-as idővel győzött. Az elgondolás az volt, hogy aránylag lassú kezdés után, 4:50 körüli 400 méterről egyenletes hosszakat menjen, amit Katona be is tartott. 2:19,8-as 200 méterrel kezdett, 400-on 4:49 volt az ideje. Innentől kezdve végig l:14-eshosz- szakat ment, csupán 600 méteren csúszott ki egy 1:16-os részidő. Az utolsó 100 méteren teljesen frissen belevágott az egri úszó és 1:08,8-at ért el. Az utolsó 50 méte­Egri Vasas I.— FTC I. 4:1 (2:1) Budapest. Vez.: Láng. Eger: Rüll — Cseh, Bóta — Bod­nár II. — Bánhidi I., Gál, Szepesi. A mérkőzés az országos ifjúsági vízilabda-bajnokság keretében ke­rült sorra. Mindkét csapat elfogó- dottan kezdett, az egri fiúk szem­mel láthatóan tartottak az FTC- től, s így mintegy három percen keresztül szinte „állójáték” folyt a vízben. Egyik csapat játékosai sem úsztak. Három perc eltelte után Bánhidi I. ügyesen kiugrott és éles lövése nyomán megszületett a vezető gól, ami megnyugtatólag hatott a csa­patra. A Vasas fokozatosan játék­ba lendült és nem sokkal később ugyancsak Bánhidi révén 2:0-ás vezetésre tett szert. A félidő hátralevő részében du­lakodással tarkított mezőnyjáték folyt, egy kapuelőtti tömeg jelenet után az FTC-nek sikerült szépí­tenie. A II. félidőben az egriek taktikát változtattak, amennyiben a közé­pen szorosan őrzött Gált a szélre állították. Megváltozott a játék ké­pe is. az egriek ötletesen, gyorsan mozogtak a vízben, az FTC játéko­sai sokszor csak szabálytalanságok árán tudták csatárainkat feltar­tóztatni. Két kiállítás után Gál és Bóta lövéséből esett a harmadik, illetve a negyedik gól. Szép telje­sítmény volt a jó erőkből álló FTC legyőzése! Csapatunk gyengébb kezdés után fokozatosan játékba lendült és biztosan fektette két- vállra fővárosi ellenfelét. A helyzetek alapján győzelmük rés részideje 30,5 volt, ami arra mulat, hogy nem úszta ki magát és fáradság nélkül, aránylag jó idő­vel ütött be a célba. Edzője, Válent Gyula elmondotta, hogy ellentétben a pesti szakvéle­ményekkel, nem volt cél az 1500 méteres magyar csúcs megjavítása, ez a felkészülés jelenlegi állapotát tekintve, még tú] korai lenne. Ka­tona Jóska a hét közepén külön­ben is. könnyű meghűlésen esett keresztül, a csütörtöki és a pénte­ki edzést ki is hagyta. Frank Mária a neki szokatlan 200 méteres távon állt rajthoz. 1 :l0,2-es 100 méter után 2:29.2-es új megyei ifjúsági és felnőtt csúccsal győ­zött Temesvári és Csizmadia előtt. Frank ennél többet is tud, s ha jobban osztotta volna be erejét, és az esős idő nem befolyásolta volna túlságosan, ma 2:25 körül volna az új megyei csúcs. A 100 méteres serdülő leány mellúszásban két egri kislány állt ifik akár nagyobb is lehetett volna. Egyénileg: Rüll hiba nélkül vé­dett, Bóta a mezőny legjobbjának bizonyult, Cseh ügyes játékos, de usznitudásán javítani kell. Bodnár II. jól látta el feladatát, Bánhidi I. ötletesen, eredményesen játszott, Szepesi nem használta ki eléggé uszástudását, Gált nagyon fogták, így is volt azonban néhány szép megoldása. Egri Vasas II.— Bp. Építők 5:1 (2:0) Budapest. Eger: Mártonffy I. — Urbanovics, Mártonffy II. — Novák — Szölgyé- mi, Tőrös. Csikász. Kitűnően kezdett az egri csapat és már az első másodpercben gólt ért el Urbanovics révén. Nem sok­kal később szép adogatás után Szölgyémi lövése talált utat az Építők kapujába. Ezután ember­előnyhöz jutott az egri együttes, a csapat azonban — helytelenül — húzta az időt, nem akarták be­dobni a labdát... Szünet után — az edző utasításá­ra — ismét rákapcsoltak a vasasok és Tőrös révén pillanatok alatt kihasználták az emberelőnyt. A gól után ellaposodott a játék, az egriek engedtek az iramból és egy ellentámadás során a fővárosiak szépítettek. A hátralevő időben is­mét lendületessé vált a játék és Toros két szép góljával 5:l-re ala­kult a végeredmény. A kitűnően játszó egri csapatból külön ki kell emelnünk Mártonffy I. éa Tőrös jó teljesítményét. rajthoz, Szeremi Mária és Komén- czi Olga. Szeremi Mária a várako­zásnak megfelelően, kitűnő úszás­sal 1:31,8-as jó idővel győzött, Ko- menc.zi — élete első pesti versenyén — elmaradt ugyan itthoni eredmé­nyeitől, de így is jó úszás után, az ötödik helyet szerezte meg. Ko- menczi nagy tehetség, róla — akár­csak Szeremiröl — sokat fogunk még hallani! Rendkívül erős mezőny állt rajt­hoz a 100 m leány serdülő gyors­úszásban, Török eddigi legjobb idejét érte el és 1:13,1-el — harma­dik lett. Eredménye nagyon bizta­tó! Jól úszott 100 m ifjúsági férfi pillangón Szepesi, aki 1:11,1-es idő­vel biztosan utasította maga mögé a jónevű mezőnyt. Eredményének értékét növeli, hogy a verseny előtt bajnoki vízilabda-mérkőzésen vett részt, s nem volt alkalma, hogy kellően kipihenje magát. Ugyanebben a számban Urbanovics l:17.2-es idővel nem került a dön­tőbe. A hátúszó Vajdovich Hona ezúttal a 100 m ifjúsági gyorsúszásban in­dult és 1:14,1-el negyedik lett. A mell úszó Szölgyémi Feri viszont a 100 m serdülő fiú gyorsúszásban állt rajthoz, de nem tudott a leg­jobb hat közé kerülni. Az 1\B III. állítsa: ÉSZAK 1. SBTC n. 27 19 6 2 64:21 44 2. K. Lombik 26 16 5 5 56:27 37 3. Saig. KSE 27 15 5 7 56:27 35 4. Gázművek 26 11 8 7 58:47 30 5. Ikarus 27 12 5 10 40:34 29 6. Kisterenye 26 9 11 6 29:27 29 7. Baglyasalja 26 10 7 9 45:31 27 8. Gyöngyös 26 10 7 9 48:50 27 9. Z. Építők 26 9 8 9 39:36 26 10. Autótaxi 26 8 9 9 38:43 25 11. Goldberger 27 11 2 14 34:47 24 12. B. Mech. 27 8 8 11 36:52 24 13. Generátor 26 9 5 12 23:31 23 14. Hatvan 27 7 8 12 26:52 22 15. V.. Dinamó 26 6 8 12 23:47 20 16. Petőfib. 26 3 8 15 25:46 14 17. J. Szállítók 26 4 4 18 31:51 12 ÉSZAKKELET 1. Ny. Spart.-6 18 7 1 58:16 43 2. MMTE 25 12 9 4 48:24 33 3. Egercsehi 26 10 9 7 34:36 89 4. DEAC 25 11 6 8 41:27 2H 5. M. Bányász 25 11 6 8 41:31 28 6. Eger 25 10 8 7 34:27 28 7. DVTK n. 25 11 5 9 60:52 27 8. D. Kinizsi 25 10 7 8 37:40 27 9. D. Göcs. 89 9 8 8 33:30 26 10. D.. Honvéd 25 9 6 10 40:39 24 11. Somsály 26 10 4 12 33:41 24 12. Tiszalök 25 9 5 11 37:40 23 13. P. MÁV 26 9 5 12 34:43 23 14. Nyírmada 25 9 4 12 36:60 22 15. Putnok 26 6 6 14 27:48 18 16. NYSZSE 26 5 5 16 33:47 15 17; Ormosb. 26 M 6 16 35:60 H Az alaposan kiteltek magukért Vízilabda OB 1. Három gól négyméleresből, kél gól emberelőnyből... Bp. Honvéd— Egri Vasas 6:4 (3:1) Tüzér utca. Vez.: Somóczy dr. Honvéd: jeney — Hevesi, Babina — Gallov — Vedlik, Németh, Váczi. Edző: Brandy Jenő. Eger: Denk — Ringelhann, Pócsik — Tassi — Bodnár, Utassy, Bolya. Edző: Baranyai György. A gólok sorrendje: Váczi (4 mé­teréből), Tassi, Vedlik (4 méteres­ből), Babina# Németh (4 méteres­ből), Németh, Váczi, Bodnár. Rin- gelhann, Bolya. Első bajnoki mérkőzésén balsze­rencsés vereséget szenvedett az Egri Vasas vízilabda-csapata. A meleg vízhez szokott egri fiúkat meglepte a Tüzér utcai uszoda 19 fokos hideg vize, pillanatok alatt elmerevedtek, s kénytelenek vol­tak a játék irányítását átengedni ellenfelüknek. így is érdekes, szín­vonalas volt a küzdelem, mindkét csapat játékosai sokat úsztak, a Honvéd támadói azonban ebben a játékrészben a kapu előtt határo- zottabbak voltak. Az egriek vi­szont sok kínálkozó gólszerzési al­kalmat elmulasztottak. 3:l-es állásnál például Utassy négyméterest hibázott. A II. félidőben - meglepetésre - megváltozott a játék képe. az egri fiatalok megszokták és jobban bír­ták a hideg vizet, mint a „házi­gazda”. A Vasas fokozatosan fölénybe került, s különösen a félidő utolsó szakaszában játszott kitűnően, vé­gül is kisarányú Honvéd-győzelem született. A játékvezető. Somóczy dr. tár­gyilagosságához nem férhet két­ség, meg kell azonban monda­nunk, hogy rossz felfogásban ve­zette a mérkőzést. Túl jószívűeB „osztogatta” a négy métereseket, amivel az egri csapatot sújtotta. Ha ehhez hozzávesszük, hogy a Honvéd két gólját emberelőnyből érte el, láthatjuk, hogy csapatunk egyenrangú ellenfél volt. Gyenge kezdés után fokozatosan magára talált, a végén még erősíteni Is tu­dott és fölényt harcolt ki. Ez min­denesetre biztató a jövőre nézve. A csapat játéka a pesti szakve­zetők körében 'is jó benyomást keltett. így nyilatkozott válogatott csapatunk edzője, Lemhényi De­zső is, aki külön gratulált Ringel- hátin kitűnő teljesítményéhez. A fiatal hátvéd élete egyik leg­jobb játékát nyújtotta, kitünően rombolt, és még a góllövésre is futotta erejéből. Denk jól védett, de egy gólban „benne volt”. Pócsik megbízhatóan látta el feladatát, de ezúttal szürkébb volt a szokottnál. Tassi időnként lassúnak bizonyult. Bodnár rengeteget mozgott, jól játszott. Bolyától sok ügyes dolgot láthatott a közönség, kár, hogy a Honvéd védői sokszor elnyomták. Utassy ezúttal is veszélyes közép­csatárnak bizonyult, de egy-egy akció lezárása után gyorsabban kell visszafordulnia . . . A vasárnapi forduló válogatott csapatunk bukaresti vendégszerep­lése miatt elmarad, a következő két mérkőzésre 21.. 22-én kerül sor Szentesen, illetve Egerben, vízi­labdázóink kéréssel fordulnak a sportszerető autótulajdonosokhoz: segítsenek a hosszú, fárasztó szen­tesi út lebonyolításában . . . Csak így képzelhető el ugyanis, hogy a másnapi egri mérkőzésen valame­lyest kipihenten szerepeljenek já­tékosaink! Budapesten van már a Burevesztnyik szovjet vízilabda-csapat A szovjet vízilabda-bajnokság negyedik helyezettje, a több válo­gatott játékossal rendelkező moszk­vai egyetemi csapat, a Bureveszt­nyik, Budapestre érkezett. A szovjet együttes csütörtökön délután Egerben vívja első ma­gyarországi mérkőzését. A talál­kozó iránt megyeszerte óriási ér­deklődés nyilvánul meg. A szovjet csapat tudására jellemző, hogy a Bp. Vasas együttese több ízben is találkozott már vele Moszkvában, s minden esetben vereséget szen­vedett. Az egri uszoda közönsége tehát' kétségkívül, kitűnő vízilabda­játékot láthat majd. Szovjet barátaink csütörtökön reggel autóbusszal érkeznek Eger­be. délben az egri vízilabda játéko­sokkal közös ebéden vesznek részt a Park Szállóban, majd a mérkő­zést is közös vacsora követi, amely után a Burevesztnyik együttese visszatér Budapestre. A mérkőzés csütörtökön délután l/a 6 órakor kezdődik. A TOTO eredménye 19. HÉT: 1. MTK—Honvéd 1 3« 2. Ü. Dózsa—Dorog X 0:0 3. Csepel—SBTC 2 o:2 4. Szeged—DVTK 2 2:3 5. Szombathely—Tatabánya 1 2:0 6. Miskolc—Debrecen 2 o:l 7. Pénzügyőrök—Kecskemét 2 0:2 8. Pápa—EVTK 2 1:3 9. M-magyaróvár—Komló 1 3:2 10. Bari—Padova 1 5:2 11. Genoa—Inter. 2 1:8 12. Roma—Juventus X 2:2 Júü'deA len a Népú;ságban és a Népszabadságban ■ ■ilKlllllllilllllllllB!lllllllllll(llll«t|||||ll||l||||iil)||||||||!||,,|,|l,if,,|||g|,|,||lil|l|l|Bll||l|,|||l||||||||||||g,)||r A Szolnok—Heves megyei Allatforgalmi Vállalat közli, hogy a kerecsendi őllatátvételi helyet technikai okok miatt megszüntette. Helyette az előre meghirdetett állaióivéieit Makiár községben tarifa ELADÓ Mátraszentistvánon 200 négyszögöl telek nyaralónak, vagy vikendházhoz. Érdeklődni: dr. Te­leki, Eger, Görög u. 5. délután. KITŰNŐ állapotban levő íűszer- és vegyesbolt belső berendezése eladó. Érdeklődni: Domoszlai Gyu­la, Halmajugra, Kossuth u. 90. KÉTSZOBÁS, konyhás, éléskam­rás, pincés ház eladó. Cím: Gyön­gyös, Dózsa György u. 25. SZÄRAZ, zsíros arcbőr, pattaná­sos, mitesszeres arc szakszem ki­kezelése legújabb eljárással. Szö­vetkezeti Kozmetika, Eger, Dobó­tér 1. Telefon: 58-82. KERESÜNK eladásra, vagy egy­havi használatra Bayer: Babatün­dér kottáját. Kölcsönzést díjazzuk. Cím: Városi Kultúrház, Gyöngyös. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy nőnapra 11 Ft Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József. Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz u. 8. Telefon: 56-74. 56-78. Postafiók: 33 Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Posta fi ők: 23 Heves megyei Nyomda Vállalat Eger. Bródy Sándor u. 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. ELHELYEZKEDNE fodrász kis­iparos Heves megyében olyan köz­ségben, ahol jelenleg fodrászhiány van. Iparigazolvánnyal rendelke­zem. Budai Gábor, Jászapáti, Dam­janich u. 12. szám. BEKÖLTÖZHETŐ 2 szoba, kony­ha, speiz, fürdőszobás, családi ház, és 12 család méh eladó. Kompolt. Újtelep, 108. Szálkái. A Hatvani Építőipari Szövetkezet azonnali belépésre meg­felelő képesítésű ÉPÍTÉSVEZETŐT KERES. Jelentkezés: Hatvan, Horváth Mihály u. 9. sz. A Bükkszék és Vidéke Kör­jeti Földművesszövetkezet azonnali belépésre keres szak képzettséggel ren­£i6ÍK€Z0 CUKRÁSZ» és SZAKÁCSOT. Jelentkezés az fmsz. igaz­gat 'ságanal. Bükkszék. »*♦♦< **********♦♦♦»