Népújság, 1960. május (11. évfolyam, 102-127. szám)

1960-05-03 / 103. szám

NÉPÜJSÄG \ I960, május 3., kedd Ez történt az NB Ill-ban At. li»ri Vasas és Egercsehi biztosan győzött — A Gyöngyösi Spartacus idegenben, a Hatvani VSE otthonában harcolt ki döntetlent — Petőfibánya ismét vereséget szenvedett Az NB 111. vasárnapi fordulójá­ban általában jól megállták helyü­ket megyei csapataink. Az Egri Vasas, csakúgy, mint az Egercsehi Bányász, biztosan győzte le ellen­felét és megtartották a táblázaton elfoglalt III—IV. helyüket. Igen ér­tékes a Gyöngyösi Spartacus Bu­dapesten kiharcolt 0:0-ás döntet­lenje a V. Dinamó ellen, a Hat­vani VSE kénytelen volt a döntet­lennel megelégedni Kisterenye el­lenében, a Petőfibányai Bányász pedig ismételten vereséget szenve­dett, s most már aligha tudja el­kerülni a kiesést. Egri Vasas— Debreceni Honvéd 2:0 (1:0) Eger, 1200 néző. Vez.: Czirják. Eger: Erdei — Baranyai, Boros, Révász — Váraljai, Miskolczi — Tardi, Hídvégi, Hanus. Nagy I„ Kalina. Edző: Juhász Imre. Kitűnő időben, a tartalékos egri csapat rohamaival kezdődött a mérkőzés. Már az első percben meleg helyzetek adódtak a debre­ceni kapu előtt, Hidvégi közelről a kapus kezébe helyezte a labdát, majd az összekötő újabb lövését Virág a jobb felső sarokból ütötte szögletre. Az első negyedórában Eger ját­szott fölényben, nem volt túlságo­san nagy az iram, mindkét csapat lassan, kényelmesen szőtte táma­dásait. A 16. percben Nagy I. lesen kapta a labdát, a játékvezető nem fütyült és a középcsatár lövése a jobb kapufa töve mellett suhant el. Egyre jobban fölénybe került az egri csapat és a 25. percben meg­szerezte a vezető gólt: Hidvégi vá­ratlanul, mintegy 28 méterre a ka­putól lövésre szánta el magát és a nagyerejű lövés nyomán a labda félmagasan a kapu jobboldalába vágódott. 1:0. A gól után Hanus került nagy helyzetbe, de fölé lőtt. A félidő hátralevő részében a deb­receniek térfelén folyt a játék. Szünet után váratlanul a debre­ceniek kezdtek jobban, az egri csapat érthetetlenül lefékezett. Unalmas mezőnyjáték folyt a pá­lyán, az iram is erősen csökkent. Húsz perc elteltével ismét feljött az Egri Vasas és szemre is tetsze­tős lapos adogatásokkal közelí­tene meg az ellenfél kapuját. Ha­nus keresztlabdáját Kalina kapta a 16-os oldalvonalánál, jó ütemben előretört, de lövésébe Virág bele­vetődött; _____ Ez után az egyre inkább játékba lendülő balszélső fejese a kapufán csattant. A 77. percben ismét góllá érett a nagy nyomás: Virág Nagy I. fejé­ről pontosan Tardi elé ütötte a labdát és a jobbszélső nyugodtan a kapu jobbsarkába lőtt. 2:0. Ezután Hanus lövése a kapufát érintve, hagyta el a játékteret. A mérkőzés hajrájában a debrece­niek sokat szabálytalankodtak, így elég gyakran harsant fel a já­tékvezető sípja. Az utolsó percek­ben nyomasztóvá vált az egriek fölénye. A javuló formában levő egri csapat helyenként szépen játszott, nagy kár, hogy a támadósor sok gólhelyzetet kihagyott. A D. Hon- véd gyenge csapat benyomását keltette. Erdei kevés dolgát jól végezte, a hátvédhármasban Boros, Révász, Baranyai a sorrend. Váraljai a mezőny legjobbjának bizonyult, Miskolczi javuló formában ját­szott. A támadósort Nagy I. irá­nyította, Hamisnak volt néhány gyors kitörése, Hidvégi lövéseivel vétette magát észre. A két szélső­től sok szép elfutást és beadást láttunk. - .. A játékvezető kielégítően műkö­dött. Egercsehi Bányász— Somsályi Bányász 1:0 (1:0) Egercsehi, 500 néző. Vez.: Bácskai. Egercsehi: Selmeczi — Balogh, Szűcs, Nagy I. - Török, Bárdos — Egyed, Tengely, Dudás, S. Kovács, Bóta. Edző: Túrán István. Nagyszerű iramban kezdett a hazai csapat, gyors adogatásokkal közelítette meg ellenfele kapuját. A 3. percben Tengely fejesét véd­te szépen a kapus, majd Dudás jól tört ki a szélen, de beadott labdaja átszállt Bóta feje fölött. Ezután Egyed lövését szögletre nyomta a kapus, a másik oldalon Selmeczi remek vetődéssel hárított e; ’ nagy lövést. A 12. percben Tengely 16 méterről leadott lövése foglalkoztatta a vendégek kapu­védőjét. . A sorozatos hazai támadások a 15. percben góllá értek: középen vezetett támadás végén S. Kovács Tengelyhez továbbította a labdát, aki 16 méterről, fordulásból élesen a jobb sarokba lőtt. 1:0. Fokozódott a játék irama, a ven­dégek nagy erővel küzdöttek a ki­egyenlítésért. de a hazaiak védel­me jól állt a lábán. Egy ízben Sel­meczi a levegőben úszva védte a középcsatár lövését. A 28. percben Dudás kiugratta S. Kovácsot, az összekötő azonban túlságosan kivált és a védők tisz­tázni tudtak. A 35. percben Ten­gely hosszan szöktette magát, s a kapus kifutva mentett. Szünet után megváltozott a játék képe. a nagy becsvággyal harcoló somsai yiak fokozatosan fölénybe kerültek. Mégis, az 55. percben szép egercsehi-támadás futott vé­gig a pályán, melynek végén Bóta lövését a kapus a gólvonalon belül tudta csak elcsípni, a játékvezető azonban távol állt az esettől és pem ítélt gólt. A másik oldalon Szűcs az utolsó másodpercben mentett a gólra éhes csatárok elől, majd Selmeczi remek védései kaptak tapsot. A 75. percben a kitörő somsályi kö­zépcsatár közelről Selmeczibe lőtte a labdát! Az utolsó tíz percben ismét fel­jött a hazai csapat. Tengely került jó helyzetbe, de ő is kivárt és a védők felszabadítottak. Az utolsó percben S. Kovács pontosan ívelt előre és Tengely szép fejesét csak üggyel-bajjal tudta hárítani a ka­puvédő. A két csapat izgalmakban bővel­kedő, jóiramú mérkőzést vívott egymással, a hazai támadósor 25 percen keresztül jól játszott, s ek­kor több gólt is elérhetett volna. Utána azonban túlságosan is ké- nyelmeskedett ez a sor és a lelkes vendégek kiegyensúlyozottá tud­ták tenni a mérkőzést. Egyénileg Selmeczi jól védett, a Szűcs által vezérelt hátvédhármas biztosan állt a lábán. A támadósor és a két fedezet erősen közepes teljesítményt nyújtott. Bácskai jól vezette a mérkőzést. PAPP IMRE Kisterenyei Bányász— Hatvani VSE 2:2 (2:1) Hatvan, 500 néző. Vez.: Kaiser. Hatvan: Berényi — Mayer. Tóth, Adám — Rékasi, Lovász — Katona, Fehér, Zilahi, Sáfrán, Hanti. Edző: Srej Sándor. Hatvani támadásokkal kezdődött a találkozó, a 4. percben Sáfrán I. hibázott a vendégek kapuja előtt, majd Katona ügyetlenkedett el egy jó helyzetet. Általában a hatvaniak irányítot­ták a játékot, de a támadósorból hiányzott a kellő átütőerő. A 16. percben váratlanul gólt ért el a kisterenyei csapat. Egy előre­vágott labdánál a védelem késle­kedett a beavatkozással, a közép- csatár kiugrott Tóth mellett és biztosan lőtt a hálóba. 1:0. Ezután heves hazai rohamok kö­vetkeztek, de a túlságosan körül- ményeskedő hatvani támadósor egyelőre nem bírt a jól záró kis­terenyei védelemmel. A 26. percben Katona kiugratta Hantit, aki két csel után, 25 mé­terről nagy lövést eresztett meg. A labda a felső kapufáról Sáfrán elé pattant, a csatár újabb lövése a kapufát érintve jutott a kapu mögé! A 33. percben egyenlített Hatvan: Rékasi—Fehér—Katona—Zilahi volt a labda útja, a középcsatár előre­tört, majd visszagurította a lab­dát Hantinak, aki élesen a jobb sarokba lőtt. 1:1. A hátralevő időben Hatvan irá­nyította a játékot, mégis, a 43. percben vendéggól következett: egy baloldali szögletrúgásnál Be­rényi feleslegesen kijött a kapujá­ból és a labda érintés nélkül ju­tott a hálóba. 2:1. A n. félidőben egy darabig a vendégek rohamoztak, de a 48. perctől ismét Hatvan lett a kezde­ményező fél. Az 55. percben Hanti lerázta magáról a védőket, de nagy lövését a kapufa mentette. Ezekben a percekben nyomasztó fölényben játszott a hazai csapat, de támadásszövése túl lassúnak bizonyult. A 65. percben a kistere- nyeiek értek el kapufát, majd Katona két ízben is jó helyzetben hibázott. A 80. percben megszületett a ki­egyenlítő gól: Fehér labdájával Sáfrán I. kiugrott a védők mellett és lövése a kapus kezét érintve jutott a hálóba. 2:2. A kisterenyeiek térfelén ért vé­get a játék. A hatvani csapat helyzetei alap­ján közelebb állt a győzelemhez. Egyénileg Berényi a második gólt védhette volna, a hátvédhár­mas játéka kielégített. A két fede­zet javuló formában rengeteget dolgozott. A támadósor nagyon igyekezett, általában jó teljesít­ményt nyújtottak, egyedül Kato­nának nem ment a játék. Kaísernak csak egy partjelzője volt, ennek ellenére jól vezette a mérkőzést. NAGY ANTAL Goldberger— Petőfibányai Bányász 2:1 (1:0) Budafok, 200 néző. Vez.: Szolga. Petőfibánya: Novák — Imre, Sándor, Kalcsó — Tóth, Takács - Makalicza, Alattyáni, Jancsó, Zá- dori I., Szuszai. Edző: Wämser Gy. Opovszkit az előző . mérkőzésen kiállították, s emiatt ismét átszer­vezett támadósorral állt ki a ven­dégcsapat. Biztató viszont, hogy a támadósor átlaga még 19 év sincs... Ügy kezdődött a mérkőzés, hogy egy szép támadás végén Makalicza lefutotta a védőket és a 11-es pont tájékáról leadott nagy lövése felső kapufán csattant. A fiatal csatársor hevesen ti - madta az ellenfél kapuját, a 3 percben azonban egy ellentámadá során a hazaiak is kapufát érte el. A 10. percben egy ártatlannal látszó támadás végén a hazaial vezetést szereztek: Novák kiejtett egy gyenge lövést és a berohanó szemfüles középcsatár közelről a hálóba nyomta a labdát. 1:0. A gól után kiegyensúlyoz»«: já­ték alakult ki, a 20. percben Alaty- tyáni jó ütemben tört előre, lövése nyomán nagy kavarodás támadt a Goldberger kapuja előtt, s a vé­delem csak nehezen szabadította fel a kaput. Ezután a gyors Ma­kalicza elől szögletre mentettek a védők. A 25. percben Alattyáni lövése a felső léc fölött szállt el. a má­sik oldalon egy 20 méteres szabad­rúgást Novák üggyel-bajjal nyo­mott szögletre. A második félidőben petőfibá- nyai támadások következtek, a csatárok azonban sajnos, nem ér­tették meg egymást. Ráadásul az 59. percben Tóth megsérült, el­hagyta a pályát és már nem is tért vissza. A Goldberger fokozatosan fö­lénybe került, de a pontatlan lab­daleadások miatt a vendégek vé­delme mindig közbe tudott avat­kozni. A 35. percben tovább nö­velte előnyét a hazai együttes: egy előrevágott labdára Novák elő­ször kiindult a kapujából, majd megtorpant, az ellenfél jobbszél­sője elérte a labdát és a hálóba sétált vele. 2:0. A gól után a fiatal Szuszai is megsérült és elhagyta a pályát. A 9 főre olvadt petőfibányai együt­tes nem adta fel a harcot és nem sokkal később szépített: Makalicza szögletét az előrehúzódott Takács élesen a jobb sarokba fejelte. 2:1. A két csapat jó iramú mérkő­zést vívott egymással, a petőfibá- nyaiak lelkes játékukkal rászol­gáltak volna a döntetlenre. Egyénileg Novák gyenge formá­ban védett, a hátvédhármasból Sándor játéka emelkedett ki. A két fedezet kitűnő teljesítményt nyújtott, elöl Zádori bizonyult a támadósor legjobbjának. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést. KULCSÁR MIHÁLY Gyöngyösi Spartacus— V. Dinamó 0:0 Gyömrői út, 200 néző. Vezette: Beleznay. Gyöngyös: Csaba — Túri, Farkas, Koncz — Bánhidi. Treiber — Ma­rosvári, Alaxai, Baranyi, Bujalka, Szerdahelyi. Edző: Csizmarik Imre. A Gy. Spartacus ezen a mérkő­zésen is tartalékosán volt kényte­len kiállni, ennek ellenére ki­egyensúlyozott, jó iramú, élveze­tes játék alakult ki. Mindkét rész­ről szép, korszerű támadásokat láthatott a közönség, de a kapusok által vezérelt védelmek mindent romboltak. A fővárosiak általában hosszú, előrevágott labdákkal dobták tá­madásba az öt csatárt, a gyöngyö­siek inkább a védekezésre fektet­ték a fősúlyt, de ellentámadásaik minden esetben veszélyesek vol­tak. A 25. percben a fiatal Szerda­helyi megsérült és ettől kezdve már csak statisztált a pályán. A II. félidőben folytatódott a heves iramú küzdelem. A gyön­gyösiek taktikát változtattak és 3—3—4-es alakzatban állították fel harci rendjüket. Ebben a játékrészben is a ha­zaiak kezdeményeztek többet, a gyöngyösiek azonban szórványo­san támadva, veszélyeztették a Dinamó kapuját. Az utolsó negyedórában nagy nyomás nehezedett a gyöngyösi kapura, de a védelem, élén a ki­válóan védő Csabával, hősiesen verte vissza a rohamokat. Az utol­só percekben Gyöngyös megsze­rezhette volna a győztes gólt, de Bujalka öt méterről leadott lövé­sét a kapus szögletre ütötte. A két csapat óriási iramú harcot vívott egymással, a tartalékosán kiálló gyöngyösiek rászolgáltak a döntetlenre. Minden egyes játékos szíwel-1 élekkel harcolt. Egyénileg Csaba a mezőny leg­jobbjának bizonyult, a hátvédhár­masban Farkas játéka emelkedett ki, de Koncz és Túri is kielégített. Bánhidi és Treiber egymást múl­ták felül, egy árnyalattal Treiber- nek volt színesebb a játéka. A tá­madósorból a gyors Baranyi játé­kát kell kiemelnünk. Alaxai a mezőnyben sokat dolgozott, Ma­rosvári átlagos teljesítményt nyúj­tott, a fiatal Szerdahelyi korán megsérült. Bujalka hullámvölgy­ben van. A játékvezető kielégítően vezet­te a mérkőzést. Csak röviden... — A labdarúgó NB I. eredmé­nyei: Újpesti Dózsa—Salgótarján 1:0, Pécs—Szombathely 2:1, Tata­bánya—Szeged 2:2. Bp. Honvéd— Ferencváros 2:2, Diósgyőr—MTK 1:0, Csepel—BVSC 0:0. A forduló után az Ü. Dózsa előnye 5 pontra nőtt! — NB Il-es eredmények. Keleti csoport: Di. Bányász—DVSC 3:3, Özd—Szolnok 4:2, Kecskemét—Bp. Spartacus 2:0, Jászberény—Nagybá- tony 2:0, Miskolc—Bp. Előre 1:1. Egyetértés—Vasas Izzó 3:2, Oroshá­za—Borsodi Bányász 4:1. Nyugati csoport: Komló—Pápa 3:0, Orosz­lány—Mosomagyaróvár 2:1, Buda­fok—ZTE 0:0, Sztálinváros—EVTK 1:1, Láng—Budai Spartacus 2:1, Pécsi VSK—Vác 0:0, Győr—Kapos­vár 2:2. Szállítók—Székesfehérvár 1:0. * — Az NB III. további eredmé­nyei. Észak: Autótaxi—Baglyasalja 2:1, SBTC U—Generátor 2:1, Ika­rusz—K. Lombik 3:2, S. Kohász— Zagyvapálfalva 3:1, Gázművek—B. Mechanika 3:2. Északkelet: DVTK II.—Putnok 4:1, Miskolci MTE—D. Gördülőcsapágygyár 1:1, Nyíregy­házi Spartacus—DEAC 1:0, Ormos­bánya—Debreceni Kinizsi 2:1, Püs­pökladány—NYSZSE 1:0. Tiszalök— Nyírmada 3:2. — Bulgária olimpiai labdarúgó­válogatottja Szófiában 60 ezer néző előtt 2:1. arányban legyőzte Romá­nia csapatát, s így az olimpiai 16-os döntőbe jutott. — Philadelphiában egy atlétikai versenyen új világcsúcs született. A 19 éves John Thomas második idei szabadtéri versenyén. 45 ezer néző előtt átugrotta a 217 centimé­teres magasságot, s ezzel egy cen­timéterrel , megjavította a szovjet Sztyepanov világcsúcsát. — Blackpool-ban rendezték meg a brit—szovjet úszóviadalt, amely a britek 106:75 arányú, biztos győ­zelmével ért véget. — A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulójának eredmé­nyei: Gyöngyösi Vasutas—Rózsa- szentmárton 0:1, Selypi Kinizsi- Egri Előre 1:0, Gyöngyösi Bányász —Hatvani Kinizsi 1:0, Dobó István HSE—Egri Spartacus 3:2, Zalka HSE—Apci Vasas 3:1, Korvin Ottó HSE—Bükkerzsébet 1:0, Bélapát­falva—Recsk 2:1, Heves—Lőrinci Elektromos 0:1. Ax NB III. állása: ÉSZAK népújság A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: S u h a Andor. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. FTőfi^"',sí J.j? egy hónapra 11 Ft Kiadja: Lapkiadó Vállalat, .elős kiadó: Tóth József. Sr -rkesztőség: F:. r. Beloiannisz u. 3. (Telefon: 56-74. 56-78 Postafiók: 33 Kiadóhivatal: j Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. ! Tele; i: 24~<4. Posta fiók: 23 .2’/es rreu: 'ei Nyomda Vállalat E.: •:*. Bródy Sándor u. 4. I freie v» tői Mandula Ernő, 1. SBTC n. 26 18 6 2 60:21 2. K. Lombik 15 16 5 4 56:23 37 3. Saig. KSE 26 14 5 7 52:29 33 4. Gázművek 25 11 8 6 58:43 30 5. Ikarus 26 11 5 10 38:33 27 6. Kisterenye 25 8 11 6 28:27 ■11 7. Gyöngyös 26 10 7 9 48:50 27 8. Baglyasalja 25 9 7 9 39:31 25 9. Z. Építők 25 8 8 9 37:36 24 10. Goldberger 26 11 2 13 34:45 24 11. B. Mechan. 26 8 8 10 34:49 24 12. Autótaxi 25 7 9 9 35:41 23 13. Generátor 25 9 5 11 23:30 23 14. Hatvan 26 7 7 12 24:50 21 15. B. Dinamó 25 6 8 11 23:41 20 16. Petőfib. 25 3 7 15 23:44 13 17. J. Szállítók 25 4 4 17 30:49 12 ÉSZAKKELET 1. Ny. Spart. 25 17 7 1 56:16 41 2. MMTE 24 12 9 3 48:22 33 3. Eger 24 10 8 6 33:24 28 4. Egercsehi 25 10 8 7 32:34 28 5. M. Bányász 24 11 5 8 41:31 27 6. DVTK II. 25 11 5 9 60:52 27 7. D. Kinizsi 24 10 7 7 37:38 27 8. DEAC : 1 10 6 8 38:26 26 9. D. Goes. 24 9 8 7 33:28 26 10. D. Honvéd 24 8 6 10 38:39 22 11-12. P. MÁV 25 9 4 12 32:41 22 11-12. Somsály 25 9 4 12 32:41 22 13. Tiszalök 24 3 5 11 35:40 21 14. Nyírmada 24 i 4 12 34:59 20 15. Putnok 23 6 6 13 27:47 18 16. NYSZSE 21 5 5 15 32:45 15 17. Ormosbánya f 2 4 5 16 35:60 13 A TOTO < edménye 18 1. Salgótarján—-Ü. ÉT: Dózsa 2 0:1 Dorog—Vasas Pécs—Szombathely Tatabánya—Szeged Kecskemét—Bp. Spartacus 1 2:0 Oroszlány—Mosonm, Bologna—Roma Padova—Fiorentina Palermo—Atalanta Sampdoria—Milan Nimes—Reims Toulouse—RC Paris Alessandria—Genoa 1 2:1 1 3:1 1 1:0 1 1:0 1 2:1 2 0:3 törölve 1 2:1 Az egri IBUSZ Üllevél- és Vízum Kirendeltsége értesíti Gyöngyös és környékbeli dolgozókat, hogy mind a népi de­mokratikus, mind a nyu­gati ÚTLEVÉL ­KÉRELMEK felvétele a Gyöngyösi Ide­genforgalmi Hivatal Kos­suth Lajos u. 6. sz. helyisé­gében történik 1960. május 11-től. Azt követően pedig minden héten szerdán l/2 9- től 13 óráig. A gyöngyösi Szerszám- és Készülékgyár olyan MEOS-t keres, aki szerszámkészülék és idomszerész ismeretekben jártas. Felvétel azonnal. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet a válla­lat személyzeti osztályán. Több mint 300 induló, jó eredmények az Egri Vasa«i ünnepi úszóversenyén Katona József 4;34.9-re javította a 400 m gyorsúszás magyar csúcsát Nagy érdeklődés mellett került sor május 1-én Egerben az Egri Vasas ünnepi úszóversenyére, amelyen hét sportkör — BVSC, Bp. Vasas, Miskolci VSC, Diósgyőri Ko­hász, Ózdi Kohász, Farkaslyuk, Egri Vasas — több mint 300 ver­senyzője állt rajthoz. Az 50 méte­res újonc fiú mellúszásban például hat időfutamban 41 induló verseny­zett egymással! A felnőtt számokban Katona Jó­zsef érte el a legjobb eredményt, aki 1:02.6-os 100 méteres és 2:10,9-es 200 méteres részidők után pompás 4:34,9-es új magyar csúccsal ütött a célba 400 méteren. Kitűnően úszott 100 m serdülő fiú pillangón Lenkei, a BVSC fiatal versenyzője, aki 1:08,4-es kiváló idővel győzött. Hasonlóan jó ered­mény született a 100 m serdülő leány gyorsúszásban, ahol Jacsó (BVSC) 1:13-as időt ért el. Jónak mondható az egri Szabó 1:07.3-as ideje a 100 m férfi hátúszásban, ami egyben új megyei csúcsot is je­lent. Biztatóan iól úszott Erdélyi Éva (Egri Vasas) a 100 méteres if­júsági gyorsúszásban, ahol 1:12,2-t ért el. A verseny eredményei: FELNŐTT SZÁMOK: 400 m férfi gyorsúszás: 1. Katona (E. Vasas) 4:34,9 országos csúcs). 2. Bodóki (BVSC) 4:49.9. 3. Bodnár (E. Vasas) 4:56,5. 100 m férfi hátúszás: 1. Szabó (E. Vasas) 1:07.3 (új megyei csúcs), a régit Törös tartotta 1:09,3-al, 2. To­ros (E. Vasas) 1:08,3, 3. Kondás (M. VSC) 1:10. 100 m meghívásos női pillangó­úszás: 1. Bobori (E. Vasas) 1:22,9; 2.. Márisch (E. Vasas) 1:23,1, 3, Er­délyi (E. Vasas) 1:27,3. IFJÚSÁGI SZAMOK ^ 100 m fiú pillangó: 1. Szepesi (E. Vasas) 1:09,8, 2. Korompai (BVSC) 1:14, 3. Száll (BVSC) 1:15. 100 m leány gyorsúszás: 1. Erdé­lyi (E. Vasas) 1:10,2, 2. Vajdovich (E. Vasas) 1:15,1, 3. Oláh (E. Vasas) 1:15,2. SERDÜLŐ SZAMOK 100 m fiú pillangó: l. Lenkei 'BVSC) 1:08,4, 2. Szatmári (BVSC) 1:17,2. 3. Bánhidi (E. Vasas) 1:18. 100 m fiú mellúszás: l. Lenkei 'BVSC) 1:20,4, 2. Szölgyémi (E. Va­sas) 1:22,3, 3. Szatmári (BVSC) 1:24,1. 100 m leány gyorsúszás: 1. Jacsó \BVSC) 1:13, 2. Turóczi (BVSC) 1:14, 3. Török (E. Vasas) 1:16,4. EGYÉB SZAMOK 50 m gyermek fiú mell: 1. Takács (BVSC) 47,9, 2. Árvái (E. Vasas) 55,4. 3. Bereznai (E. Vasas) 1:05.8. 50 m gyermek leány mellúszás: 1. Lederer (Bp. Vasas) 47.8, 2. Ma­jor (BVSC) 47,9. 50 m újonc fiú gyors: 1. Bánkúti (Bp. Vasas) 32,0, 2. Muskovszki (BVSC) 32.2, 3. Oswald (BVSC) 33.3. 50 m újonc leány hátúszás: i. Tu­róczi (BVSC) 38,2, 2. Mag (BVSC) 43,2, 3. Ringelhann J. (E. Vasas) 49.0. 50 m újonc fiú mellúszás: 1. Mus­kovezki (BVSC) 44,0, 2. Oswald '.BVSC) 44,0, 3. Bánkúti (Bp. Vasas) 46.0. 50 m újonc leány mellúszás: 1. Tölgyesi (BVSC) 43,1, 2. Nagy (BVSC) 44.0. Vízilabda Az E. Vasas győzelmet érdemelt volna Egri Vasas—Bp. Vasas 4:4 (1:1) Eger, barátságos, 1000 néző. Vez.: Kertay dr. Eger: Denk - Ringelhann, Pó- csik — Tassi — Bodnár, Utassy, Bolya. Bp. Vasas: Kunos - Szalai, Kun­sági - Potyondi - Csillag, Vitáris, Kiss L. Rendkívül heves iramban kezdő­dött a mérkőzés, a fővárosiak már az első percben gólt értek el Csil­lag révén. Nem sokkal később Utassy lövése talált a hálóba. 1:1. Ezután a Bp. Vasas 4 métereshez jutott, de Csillag lövését Denk nagy bravúrral kiütötte. A félidő második részében az egri csapat kezdeményezett többet, sok gól­helyzet akadt a vendégek kapuja előtt, amelyeket azonban a csatá­rok nem tudtak kihasználni. Szünet után megváltozott a játék képe, a vendégek ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést és Vitá­ris, Potyondi, majd ismét Potyon­di révén 4:l-re elhúztak. A játék­nak ebben a szakaszában az egri védelem bizony többször zavarba jött. 4:1 után azonban feljött az egri csapat és hatalmas hajrát vágott ki. A közönség lelkes buzdítása közben előbb Utassy lövése jutott Kunos hálójába, 4:2, majd a kö­zépcsatár nagyerejű lövése a ka­pufán csattant. A következő perc­ben 4 métereshez jutott az egri csapat, de Utassy lövése ismét a kapufát találta el! Nagy izgalmak közepette folyt tovább a játék, Utassy 4:3-ra szépített, majd Tassy kerül jó helyzetbe, de hibázott. Egy perccel a befejezés előtt Pé­csik nagy lövéséből sikerült az egrieknek kiegyenlíteniök. A két csapat heves iramú, dur­vaságokkal tarkított mérkőzést ví­vott egymással. A hazaiaknak jó­val több gólhelyzetük akadt, így azt kell mondanunk, hogy köze­lebb álltak a győzelemhez. Egyénileg Denk kitűnően védett, Pócsik nagy területen mozgott, alaposan kivette részét a támadá­sokból is. Ringelhann keményen rombolt, Tassi jól szedte össze a labdákat, de egy ízben biztos gól­helyzetben hibázott. Elöl Utassy rendkívül gólképesnek bizonyult, Bolya pontos átadásával vétette magát észre. Az ellenfél csapatából Kunos, Szalai és Potyondi nyújtott jó tel­jesítményt. Kertay játékvezető jól vezette a mérkőzést. Felhívás Az Egri Vasas labdarúgó-csapata vasárnap Debrecenben a DEAC csapatával mérkőzik. A szakosztály vezetősége ez alkalommal autó­buszt indít Debrecenbe. A részvé­teli díj 50 forint, jelentkezni pénte­ken délután 17 óráig lehet a sta­dion irodahelyiségében. Tóth Zol­tánnál. Az autóbusz vasárnap reggel ? órakor indul. ELADÓ jókarban levő, szürke- tankos, első teleszkópos motor- kerékpár. Érdeklődni lehet: Dem- jén, Széchenyi u. 62. HARMONIUM, két manuálos, pe- dálos, sürgősen eladó. Eger, Grónay u. 18. ÁLLÁS. A Heves megyei Ter­ményforgalmi Vállalat keres mi­előbbi belépésre építkezési, vala­mint épület- és gépkarbantartási munkákban és beruházási admi­nisztrációban jártas, önálló beruhá­zási előadót. Jelentkezés: munka­idő alatt (8—16,30) a vállalatnál. Eger, Kossuth L. u. 10. Fizetés megegyezés szerint. ELADÓ 9 darab különböző mére­tű, használt, szabványos posta­kocsi. Érdeklődni lehet az Eger 1. postahivatalnál, Széchenyi u. 22. szám alatt; ELADÓ Gyöngyösön 1 szoba, konyha, kamrás ház, azonnal be­költözhető. Cím: Petőfi u. 36. PATTANÁSOS arcbőr kikezelése, végleges szőrtelenítés szövetkezeti kozmetikánkban. Füzesabony, Szi- halmi u. 53. Telefon: 78. Köszönetnyilvánítás A családunkat ért nagy gyászban felénk meg­nyilvánult minden rész­vétért ezúton mond há­lás köszönetét a Ferenczfalvi-család. Olvasd! Terjeszd! a NÉPÚJSÁGOT KÉPESÍTÉSSEL és gyakorlattal könyvelői állást vállal: Eger, Mun­kácsy Mihály u. 13. Cseh Nándor. MÉLY gyermekkocsi matraccal, jutányos áron eladó. Eger, Szé­chenyi u. 62: „SUPER” 100 literes, komp­resszoros elektromos hűtő- szekrény. Ára: 6400.— Ffc OTP hitelakcióra is kaphatói