Népújság, 1960. május (11. évfolyam, 102-127. szám)

1960-05-24 / 121. szám

6 NÉPÚJSÁG 1960. május M., kedd Ez történt az NB Ill-ban Eger és Egercsehi újabb győzelmével egy pontra megközelítette a második helyezett Miskolci MTE-t — Petőfibánya jó játékkal szerezte meg a két pontot a V. Dinamótól — Az idegenben játszó Gy. Spartacus és HP SE vereséget szenvedett Helyenkini még gyengélkedett a magyar csapat, de azért így is biztosan győzött Magyarország —Anglia 2;0 (0:0) Az NB 111. küzdelmei ezúttal megosztva, szombaton és vasárnap kerültek lebonyolításra. A legjobb eredményt az Egri Vasas csapata érte el, amely a félelmetes hírű pe­recest „oroszlánbarlangban” 2:1 arányú győzelmet aratott az M. Bá­nyász eilen, értékes az Egercsehi Bányász Putnok ellen elért 3:0-ás győzelme, valamint a kiesőjelölt petöfibányaiak szép hajrája, akik a V. Dinamó ellenében szereztek Két pontot. A tartalékos Gyöngyösi Spartacus és a HVSE idegenben »zenvedeit vereséget. Egercsehi Bányász— Putnoki Bányász 3:0 (1:0) Egercsehi, 700 néző. Vez.: Langer. Egercsehi: Selmeczi — Balogh, Szűcs, Nagy I. — Török, Bárdos — Egyed, Tengely, Dudás, Nyerges n., Bóta. Edző: Túrán István. A jól kezdő hazai csapat már a S. percben megszerezte a vezetést: Nyerges II. nehéz szögből kapura lőtt, a kapus a kapufa élére ütötte a labdát, amely onnan a hálóba vágódott. 1:0. Heves iramú, izgalmas küzdelem alakult ki, valamivel a hazaiak tá­madtak többet. A 10. percben Nyerges II. átadását Tengely futtá­ból mellé lőtte, majd Dudás lábá­ról, döntő helyzetben, lecsúszott a labda. A hazai támadósor ebben a já­tékrészben nagy kedvvel és szemre is mutatósán szőtte támadásait, a lövések azonban nem voltak elég­gé pontosak, s így a félidőig már újabb gól nem esett. A 30. percben Dudás ügyesen Egyed elé fejelte a labdát, a szélső azonban közvetlenül a gólvonal előtt, jó helyzetben hibázott. A II. félidőben sem csökkent a ját^k irama, a hazaiak kezdemé­nyeztek többet. A 60. percben Du­dás 20 méteres nagy lövése a jobb­oldali kapufáról Nyerges II. elé pattant, a fiatal összekötő azon­ban elhamarkodva, az üres kapu fölé helyezte a labdát. A 65. percben esett a második goi: egy középen indult támadás végen Bóta elé került a labda, aki védfyetetlen lövést küldött a putno- kiak hálójába. 2:0. A másik oldalon nagy kavarodás támadt a hazai kapu előtt, végül is Selmeczi jó érzékkel tisztázott. A 75. percben Nyerges n. már csak a kapussal állott szemben, de csú­nyán a kapu mellé lőtt. Az utolsó gól a 80. percben esett, amikor Nyerges n. átadását Ten­gely ügyesen a jobb sarokba fe­jelte. 3:0. Szép csatárteljesítmény! Hazai támadásokkal ért véget a Játék. A jól játszó Egercsehi Bányász ilyen arányban is megérdemelten győzött, ezúttal támadósora is biz­tatóan játszott. Egyénileg Selmeczi hiba nélkül védett, a Szűcs vezérelte hátvéd­hármas kifogástalanul végezte fel­adatát, a két fedezet nagy terüle­ten játszott, a jól mozgó támadó­sorból Tengely és Dudás játéka emelkedett ki. Langer jól vezette a mérkőzést. PAPP IMRE Petőfibányai Bányász— V. Dinamó 2:1 (2:0) Petőfibánya, 500 néző. V.: Czirják. Petőfibánya: Novák — Imre. Sán­dor, Kalcsó — Tóth, Takács — Ma- kalicza, Alattyáni, Opovszky, Zá- dori, Szuszai. Edző: Wämser Gy. Csapkodó játékkal indult a mér­kőzés, a hazai csapat játszott eny­he mezőnyfölényben. A 8. percben Tóth—Opovszky-támadás végén szögletre szerelt a vendégek vé­delme, a labdát Alattyáni ívelte be és az előre húzódott Takács éle­sen a hálóba fejelt. 1:0. A gólra heves rohamokkal vála­szolt a Dinamó. Novák remekül hárított egy erős lövést, majd is­mét feljött a hazai csapat és egy ártatlannak látszó támadás végén tovább növelte előnyét: egy előre vágott labdára a kapus és Opovsz­ky futott rá, a csatár megzavarta a kapust és a gyenge lövés a ka­pus hasa alatt csúszott a hálóba. 2:0. Ezután Alattyáni megsérült és ötperces ápolásra szorult. A szünet után egy ideig a Dina^ mó irányította a játékot, azután ismét Petőfibánya került fölénybe. Takács 30 méteres lövését védte a kapus, majd Tóth és Opovszky lö­vései kerülték el a vendégek kapu­ját. A játékrész közepétől kezdve Dinamó beszorította ellenfelét, — mégis majdnem újabb hazai gól következett: Tóth 25 méteres sza^ badrúgása alig kerülte el a felső sarkot. Alattyáni lövése pedig kapufán csattant. A 78. percben a balösszekötő fe­jesgóljával 2:l-re alakult a mérkő­zés állása és ez jelentette a vég­eredményt is. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzést vívott egymással a két csapat, a hazaiak győzelme meg­érdemelt. Egyénileg Novák jól védett, a hátvédhármasban Imre nyújtotta a legjobb teljesítményt, de Sándor és Kalcsó is kielégített. A két fe­dezet alkotta a legjobb csapat­részt. a támadósorban a fiatal Alattyánit illeti a legtöbb dicséret. Opovszky az első félidőben nyúj­tott jó játékot. Zádori inkább a védekezésből vette ki részét. Ma- kalicza és Szuszai halványabb volt a szokottnál. Czirják kitűnően bíráskodott. KULCSÁR MIHÁLY Kisterenyei Bányász— Gyöngyösi Spartacus 3:0 (1:0) Kisterenye, 400 néző. Vez.: Révész. Gyöngyös: Csaba — Túri, Farkas, Rozgonyi — Bánhidi, Treiber — Trencsényi, Alaxai, Szerdahelyi, Bujalka. Kiss. Edző: Csizmánk I. Tapogatózó játékkal indult a küzdelem, majd lassan a hazaiak vívtak ki enyhe mezőnyfölényt. A 9. percben Csaba remek védése ka­pott tapsot. A kisméretű pályán a Spartacus sehogyan sem tudott kibontakozni, a kisterenyei támadások sok ve­szélyt jelentettek, de a csatárok eléggé pontatlanul lőttek kapura. Szép gyöngyösi támadás végén Alaxai fejéről ütötte le a labdát a kapus, majd Kiss elől szögletre mentett a védelem. A 26. percben a labda túljutott a gyöngyösiek alapvonalán, a játékvezető nem fújt, a jobbszélső középre ívelt és a labda a hálóba jutott. A játék­vezető először gólt ítélt, majd a partjelző megkérdezése után meg­változtatta ítéletét és szögletet ren­delt el. A félidő egyetlen gólja a 43. percben esett, amikor a hazaiak szabadrúgáshoz jutottak a 16-os vonalánál. A közben feltámadó nagyerejű szél a jobb felső sarokba csavarta a labdát. 1:0. A II. félidőben Szerdahelyi és Kiss helyet cserélt egymással, de ez sem segített. Néhány perces gyöngyösi támadás után Kistere­nye tartós fölényt harcolt ki. Az 50. percben Farkas megsérült, a támadósorba állt, Treiber húzódott vissza a helyére. A 61. percben Alaxai kapu fölé lőtte a labdát, majd Kiss elcsípett egy hazaadást és hajszállal lőtt a kapu mellé. A 67. percben, a lesen álló jobbszél­ső kapura tört. Csaba lábravető- déssel próbált tisztázni, de a labda közben a hálóba jutott. A játékve­zető a kapus megrúgásáért feldo­bással hozta játékba a labdát. . . Egy perccel később a kisterenyei középcsatár közeli lövése jutott Csaba hálójába, 2:0, majd a 86. percben, baloldali támadás végén, a menteni akaró Rozgonyi lábáról pattant a hálóba a labda. 3:0. A gyöngyösi csapat ezen a mér­kőzésen a szokottnál gyengébb teljesítményt nyújtott, a Baranyi nélkül kiálló támadósor nem tudta tartani a labdát. Egyénileg Csaba jól védett, a gólokról nem tehet. A hátvédhár­mas nagy munkát végzett, mind­annyian jól megállták a helyüket. A fedezetpár ezúttal halványabb volt a szokottnál, Treiber mint kö­zéphátvéd tetszett jobban. A táma­dósor teljesen szétesően játszott, közülük senkit sem lehet kiemel­ni. Révész sok hibával vezette a mérkőzést. RADNAI ANDRÁS Egri Vasas— Miskolci Bányász 2:1 (1:1) Pereces, 400 néző. Vez.: Kaposi. Eger; Szűcs — Hídvégi, Boros, Révász — Váraljai, Miskolczi — Ta­kács, Kelemen, Hanus, Nagy I., Bocsi. Edző: Jáhn Aladár. Az egri csapat közvetlenül a mérkőzés kezdete előtt érkezett Perecesre, még bemelegítésre sem volt ideje, s ez érezhetővé vált az első húsz perc játékán. A perecesiek szerezték meg a vezetést a 16. percben, amikor egy szabadrúgás után az előre húzó­dott Polczhoz került a labda, aki 25 méterről futtából a kapu bal alsó sarkába lőtt. 0:1. Ezután Eger vette át a játék irá­nyítását és sorozatos támadásait a 28. percben siker kísérte: Nagy I. labdájával Hanus ugrott ki, fakép­nél hagyta a perecesi védőket, lö­vését Krajnyák először kiütötte, pontosan Hanus elé és az egri kö­zépcsatár másodszorra már nem hibázott. l:l. A gól után perecesi percek kö­vetkeztek, de a közvetlen védelem — élén Borossal — mindent hárí­tott. A 31. percben egy felpattanó labda Miskolczi karját érintette, a játékvezető — meglepetésre — 11-est ítélt. Futó IV. a bal kapufára lőtte a büntetőt! A II. félidő rögtön egri góllal kezdődött. Nagy—Hanus—Takács volt a labda útja, a szélső lövése nyomán kavarodás támadt a kapu előtt, a középhátvéd rövidre sike­rült felszabadító rúgása Nagy I. elé került, aki mintegy 16 méterről nyugodtan a bal sarokba helyezte a labdát. 2:1. Továbbra is Eger kezdeménye­zett többet, de a csatárok — rész­ben a kitűnően védő Krajnyák miatt - nem tudták helyzeteiket kihasználni. A 81. percben Pereces egyenlít­hetett volna, de Szűcs ragyogó ve­tődéssel hárított egy közeli lövést. A hátralevő időben ismét feljött az egri csapat, á perecesiek tér­felén ért véget a játék. Az egri csapat hosszú évek óta nem győzött Perecesen, azért va­sárnap aratott győzelme igen érté­kesnek mondható. Az új összeté­telű együttes jó játék után telje­sen megérdemelt győzelmet ara­tott, megerősítette harmadik he­lyét és egy pontra megközelítette a második helyen álló Miskolci MTE-t. Egyénileg Szűcs és a hátvédhár­mas tagjai egymást múlták felül. A két fedezet nagy területen, jól játszott. A támadósorban Hanus és Nagy i. volt a legjobb, Kele­men a neki szokatlan összekötő- poszton halványabban kezdett, de a második félidőben erősen felja­vult. Bocsi igyekezetéért, Takács pedig harcos szellemű játékáért érdemel dicséretet. Kaposi játékvezetőnek - különö­sen az első félidőben — több téves ítélete akadt, a ll-es nem lett vol­na szabad megítélnie. TÓTH ZOLTÁN Ikarus—Hatvani YSE 3:0 (1:0) Mátyásföld, 400 néző. V.: Kelemen. Hatvan: Berényi — Hanti, Tóth I., Ádám — Rékasi. Lovász — Pillér, Táj ti, Tóth II. , Sáfrán, Szabó. Ed­ző: Srej Sándor. Széllel és nappal szemben kezdte Hatvan a játékot, és rögtön gyors támadásokat vezetett, a hazaiak védelme azonban jól állt a lábán. A 7. percben váratlanul gólt ért el az Ikarus: a középcsatár nagy lövése a kapufáról a balösszekötő elé pattant, aki ismét kapura lőtt és a labda a kapufa éléről jutott a hálóba. 1:0. Mindinkább a hazaiak vették át a játék irányítását, a HVSE hosz- szú perceken keresztül csak szór­ványos és erőtlen támadásokkal kísérletezett. A 32. percben egy jó baloldali akció végén Tóth II. óriá­si gólhelyzetben hibázott, majd ki­egyensúlyozottabbá vált a küzde­lem egészen a félidő végéig. Szünet után Hatvan lépett fel tá­madólag, a csatársorból azonban hiányzott a kellő átütő erő. Az 54. percben Rékasi 30 méteres lövését nehezen védte a hazaiak kapusa, majd a 65. percben újabb alkalom nyílott a kiegyenlítésre: Tóth II. jó helyzetben túlságosan kivárt és a védők beleléptek a lövésébe. A 70. percben Szabó remek lab­dát tálalt Sáfrán elé, a csatár azon­ban nem értette meg a helyzetet, és a védők felszabadítottak. Az utolsó percekben beszorult a HVSE. A 80. percben a kitörő bal- szélső elfutott Hanti mellett, kö­zépre ívelt és a jobbösszekötő jól eltalált lövése Tóth 1-et érintve, jutott Berényi hálójába. 2:0. Nem sokkal később újabb gólt szerzett az Ikarus, szögletrúgás után a jobbösszekötőhöz került a labda, aki az elalvó hatvani véde­lem mellett biztosan lőtt a háló­ba. 3:0. A két csapat küzdelméből a hely­zeteit jobban kihasználó Ikarus megérdemelten került ki győzte­sen. A HVSE is rúghatott volna gólt. Egyénileg: Berényi jól védett, a gólokat nem védhette. A hátvéd­hármasra nagy munka hárult, kö­zülük Hanti nyújtotta a legjobb teljesítményt. A Tajtival megerő­sített fedezetsor főleg a védekezés­ből vette ki részét, a körülménye­sen játszó támadósorban csak Sza­bó játéka érdemel említést. Kelemen játékvezető kitűnően működött. NAGY ANTAL As- VB Ili. állása: Északkelet 1. Ny. Spart. 26 18 7 1 60:16 43 2. MMTE 26 11 10 5 48:29 32 3. Egri Vasas 26 11 9 6 37:26 31 4. Egercsehi 26 11 9 6 32:26 31 5. DEAC 25 11 7 7 41:27 29 6. D. Kinizsi 25 10 8 7 37:39 28 7. M. Bányász 25 10 6 9 38:34 26 8. D. Honvéd 25 10 5 10 43:40 23 9. D. Göcs. 26 9 7 10 34:33 25 10. Tiszalök 26 9 7 10 38:40 25 11. Somsály 25 10 4 11 33:37 24 12. Nyírmada 26 9 4 13 37:64 22 13. P. MÁV 25 8 4 13 28:40 20 14. Putnok 26 7 6 13 27:44 20 15. NYSZSE 26 5 5 16 31:46 15 16. Ormosbánya 26 4 6 16 31:54 14 DVTK II. 27 13 5 9 76:55 31 ÉSZAK 1. K. Lombik 26 16 5 5 56:27 $7 2. Saig. KSE 26 16 4 6 58:27 36 3. Ikarus 27 13 6 8 42:31 á'l 4. Gázművek 26 12 7 7 61:46 31 5. Kisterenye 27 10 11 6 31:26 31 6. Baglyasalja 26 11 6 9 48:30 23 7. Z. Építők 26 10 7 9 40:35 27 8. Autótaxi 27 9 9 9 42:41 27 9. Gyöngyös 26 10 7 9 48:47 27 10. Goldberger 27 u 3 13 36:42 25 11. Generátor 26 10 5 11 24:30 25 12. B. Mechan. 27 8 8 11 35:54 24 13. V. Dinamó 26 7 8 11 23:43 22 14. Hatvan 27 7 8 12 27:52 22 15. Petőfib. 26 4 7 15 24:47 15 16. J. Szállítók 26 5 3 18 34:51 13 SBTC II. 29 19 7 3 68:26 45 A vasárnap hajnali néhány szem eső és a reggeli gomolygó felhőzet alaposan megijesztette a közel 100 ezernyi jegytulajdonost. Délelőtt azonban kisütött a nap, az utcák megteltek az angol—ma­gyar mérkőzés esélyeit latolgató emberekkel, a jegynélküliek még egy utolsó rohamot indítottak: hátha sikerülne valami , .. Nem volt igaza annak a nagy­hangú fiatalembernek, aki szom­baton este a körút sarkán arról tartott előadást, hogy az angol— magyar találkozók a 6:3 és a 7:1 után elvesztették vonzóerejüket. Szemtanúja voltam, amikor egy 27 forintos, középtribün ülés 300 ke­mény forintért kelt el és egy prá­gai futballrajongó remek esőkabát­ját adta oda egy állóhelyért. . . A vonzóerő tehát nem veszett el, annak ellenére, hogy az angol csa­pattal Pestre érkező újságírók egész héten „ködösítettek”, napes­tig hangoztatták, hogy együttesük fiatal, tapasztalatlan labdarúgókból áll, akik még a tartalékos magyar csapatnak sem lehetnek méltó el­lenfelei. Meg aztán ők tulajdonkép­pen a VB-re készülődnek. Nos, az angol tizenegy valóban fiatal erőkből áll, de hogy tapasz­talatlanok lennének, egyáltalán nem látszott meg mozgásukon. Rögtön a kezdés után kiderült ugyanis, hogy vendégeink korsze­rű, gyors, kemény futballt játsza­nak, s az is, hogy nehéz dolguk lesz a magyar fiúknak, ha át akarják törni harci rendűket. Az volt az érzésünk, hogy a ven­dégek képezik; az egységesebb csa- elsőt —, az angolok kezdték JÓÖ* patot. Bizony, nem egyszer a hi- ban és Baker révén hajszál híján deg futkározott végig a hatalmas nézősereg hátán, amikor a balszél­ső Charlton elegánsan faképnél hagyta a leggyorsabbnak vélt Mát­rait, de Douglas hasonlóképpen, könnyedén átjátszotta Dalnokit is. Ráadásul a két fedezet telj esen hely­telen felfogásban, viszonylag gyen­gébb teljesítményt nyújtott, elkép­zelhető tehát, hogy mit érezhetett ott hátul Sípos és Grosics . . . Az angolok kezdtek tehát job­ban, később azonban kiegyenlítő­dött a küzdelem, a magyar csapat egyre-másra vezette támadásait Sándor, Albert és Göröcs révén, az angol védelem azonban szoros em­berfogással gól nélkül kihúzta a félidőig. Pedig voltak nagy helyzeteink. Egy ízben Albert fejese nyomán a bal felső sarokba tartott a labda és Springett nagy üggyel-bajjal tu­dott csak szögletre hárítani, köz­ben labda helyett ő maga zuhant a hálóba. A 29. percben Albert nagy lövése a felső kapufáról jött vissza, majd a nagyszerű Sándor átjátszotta az egész védelmet, de 16 méterről leadott nagy lövéséi Springett ismét szögletre ütötte. A II. félidőt — csakúgy, mint az ban és Baker révén hajszál híján gólt értek el. Utána azonban ft nagy iramot diktáló magyar együt­tes jelentős fölénybe került. Előbb Rákosi lesgólja keltett izgalmakat, majd az 51. percben megszületett az első magyar gól: Kotász labdá­jával Albert tört ki a középen, két védő is megpróbálta szerelni, de a labda középcsatárunknál maradt, aki mintegy 12 méterről a bal felső sarokba lőtt: 1:0. S hogy az ezután következő iá- tékszakaszban nem lőttünk több gólt, az angolok szerencséjének számlájára, no meg a gyengén mű­ködő magyar balszárny rovására írható. A 76. percben Albert remek test­cselekkel ment el a védők között és a kimozduló Springett mellett 10 méterről a bal alsó sarokba he­lyezte a labdát: 2:0. Ezzel végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Többet vártunk válogatott tizen­együnktől és kevesebbet az ango­loktól. így alakulhatott ki az aránviag szoros e^dménv Amikor Lobello olasz játékvezető sípszava véget vetett a mérkőzésnek, elége­dett tömeg hagyta el a Népstadion nézőterét. (—dy) Egerben az Ósedl líohás*. Gyöngyösön Bózsaszenlmái'lon játszik szerdán Egerben és Gyöngyösön szerdán délután barátságos labdarúgó-mér­kőzésekre kerül sor. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suha Andor; Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József; Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz u. 3. Telefon: 56-74. 56-78. Postafiók: 33. Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra U Fti Vízilabda OB I. Egri Vasas -Szentesi Kinizsi 3:2 (3:1) Szentes, 1200 néző. Vezette: Gáti. Eger: Denk — Ringelhann, Frank - Pócsik — Bodnár, Utassy, Bolya. Edző: Baranyai György. Szentes: Szabó — Rédely dr., Kulcsár — Horváth — Szalai. Dobo­si, Haraszti. Edző: Kiss A. Nagy érdeklődés mellett, kelle­mes hőfokú vízben, nagyszerű idő­ben került sor a két csapat mér­kőzésére. Szentes fogott előbb lab­dát, de azonnal Eger lépett fel tá­madólag és a második percben, szép akció révén, Pócsik lövése jutott a hálóba. 1:0. Ezután is Eger kezdeményezett többet és a 3. percben Pócsik is­mét újabb gólt dobott. 2:0. A gólra mezőnyjáték következett. Egy váratlan távoli lövéssel szépí­tettek a szentesiek: Szalai lövésé­nél Denk az előtte levőktől nem látta a labdát, amely a bal sarok­ba csúszott. 2:1. A félidő hátra levő részében Eger fokozta a játék iramát, egy szép támadás után Bodnár Utassyhoz továbbította a labdát és a közép­csatár biztosan lőtt a hálóba. 3:1. A félidő befejezése előtt Pócsikot visszahúzásért kiállította a játék­vezető. az egri védelem azonban remekül blokkolt és nemcsak a fél­időt húzta ki, hanem a második félidő hét perc harmincnyolcadik másodpercéig tartani tudta az eredményt! Sőt, még veszélyes tá­madásokra is futotta erejéből. Az emberhátrányban levő egrieknek két ízben is volt olyan helyzetük, amiből könnyen gól lehetett volna; először Bodnár mellé bombázott, majd Bolya ejtése a kapufáról jött vissza. Végül is Dobosi labdája megtalálta az utat az egri hálóba. 3:2. Innen kezdve az Egri Vasas nem kockáztatott semmit és a hátralevő három percben okosan tartotta a labdát met vívott egymással, az egriek teljesen megérdemelten jutottak a két pont birtokába. Az, hogy 9 per­cen keresztül emberhátránnyal nem kaptak gólt. - kitűnő erőn­létre és jó taktikai felkészültségre mutat! A csapatból — amíg játszott — Pócsik nyújtotta a legjobb teljesít­ményt, de kitűnően játszott Bod­nár is. A többiek a szokott átlagos teljesítményüket nyújtották. Gáti játékvezető kifogástalanul vezette a mérkőzést. Pénteken délután hat órakor újabb vízilabda-mérkőzésre kerül sor Egerben, ezúttal a Bp. Sparta­cus csapata lesz az ellenfél. Egerben a stadionban az Egri Vasas—Ózdi Kohász találkozót bo­nyolítják le, a mérkőzés 5 órai kez­dettel, egységes két forintos belé­pődíjjal kerül megrendezésre. Gyöngyösön a Gy. Spartacus— Rózsaszentmárton mérkőzés l/s • órakor kezdődik. E TOTO eredménye 21. HÉT: 1. Magyarország—Anglia 1 2:0 2. Jászberény—Debrecen 1 i:0 3. Miskolc—SZVSE 1 2:1 4. Nagybátony—Bp. Spart. 2 1:4 5. Orosháza—Előre 1 3:0 6. Atalanta—Spal X 2:2 7. Bari—Juventus 2 1:3 8. Genoa—Lazio 2 2:4 9. Milan—Bologna X 2:2 10. Palermo—Lanerossi 1 1:0 11. Róma—Sampdona 1 6:1 12. Udinese—Inter. X 1:1 Katona szombaton 2:08.7-et ment 200 méteren, maid vasárnap ragyogó csúcsot úszott 800 méteren Nagyszerű időben, ’ foghíjas lelá­tók előtt került sor az FTC buda­pesti nemzetközi úszóversenyére, amelyen a magyar úszók mellett osztrák úszók is indultak. A rajthoz álló egri versenyzők is­mét kitűnő formáról tettek bi­zonyságot, aminek eredményekép­pen egy nagyszerű országos csúcs született, azonkívül Frank a 100 méteres gyorsúszásban, Katona a 200 méteres gyorsúszásban, Törös pedig a 200 méteres mellúszásban biztató időkkel győzött. EREDMÉNYEK. Nők. 100 m gyors: 1. Frank (Eger) 1:07,6, 2. Temesvári (Ü. Dózsa) A két csapat sportszerű küzdel- i 1:07,8, 3. Márisch (Eger) 1:08,8. Csak röviden... — A vízilabda OB I. további eredményei: Bp. Honvéd—Vörös Meteor 3:1, Szolnok—Izzó 4:3. Ü. Dózsa—Vasas 5:4, FTC—Honvéd 4:3, Izzó—Vörös Meteor 4:3, BVSC— MTK 7:6, Vasas—Szentes 8:6, Szol­nok—Bp. Spartacus 6:1. — NB Il-es eredmények: Pénz­ügyőr—Vasas Izzó 5:2, Jászberény— Debrecen 1:0. Miskolc—Szeged 2:1, Borsodi B.—Özd 2:1, Bp. Spartacus —Nagybátony 4:1, Orosháza—Előre 3:0, Láng—M-magyaróvár 2:1, Szál­lítók—Pécsi VSK 7:1, Vác—EVTK 3:0, Budafok—Kaposvár 5:1. ZTE— Oroszlány 0:0, Budai Spartacus— Pápa 1:1. — NB III-as eredmények: MMTE —D. Kinizsi 1:1, DVTK II.—Nyír­egyházi Spartacus 8:1!, D. Honvéd —Nyírmada 3:1, Ny. SZSE—D. Göcs 3:2, DEAC—Tiszalök 1:1, Som- sály—Ormosbánya 3:0, Generátor— J. Szállítók 2:1, S. Kohász—Gold­berger 2:1, Z. Építők—Autótaxi 3:1, K. Lombik—Gázművek 2:1. — A párizsi nemzetközi korong­lövő-bajnokságon Magyarország csapata, valamint Szomjas Ede bajnokságot nyert. — Az országos háromtusa CSB első fordulójában kitűnően szere­pelt az egri MHS Mjazovszky—Csi­kász—Ali összetételű csapata: Győr együttese mögött a második helyen végzett. — megelőzve több fővárosi és vidéki csapatot. — A megyei labdarúgó-bajnokság eredményei: Rózsaszentmárton—E. Honvéd 2:0, Egri Előre—Gy. Bá­nyász 2:0, Apci Vasas—Egri Spar­tacus 1:2, Heves—Bélapátfalva 0:0, Lőrinci Erőmű—Gy. Vasutas 7:0, Verpelét—Selyp 1:1. H. Kinizsi— Bükkszenterzsébet 9:0. 100 m pillangó: 1. Janale (osztrák) 1:17,1. 2. Egervári (FTC) 1:17,2, j, Ringelhann (Eger) 1:21,5. 4x100 m vegyesváltó: 1. Ausztria 5:14,2, 2. FTC 5:15,9, 3. Eger 5:25. 400 m gyors: 1. Egervári (FTC) 5:20,5, 2. Frank (Eger) 5:22,2. Férfiak. 200 m gyorsúszás: 1. Katona (Eger) 2:08,7, 2. Kölli (osztrák) 2:11,2, 3. Gulrich (Bp. Honvéd) 2:11,4. A remek formában levő Ka­tona kezdettől fogva hatalmas ira­mot diktált és nagy fölénnyel győ­zött. 4x100 m gyors váltó: 1. Ü. Dózsa 3:54, országos csúcs!, 2. Ausztria 4:05.2, 3. Egri Vasas 4:06,7. 800 m gyors: l. Katona (Eger) 9:31,2. Országos csúcs! 2. Karácsony (Bp. Honvéd) 10:7,8, 3. Gyertyánfí (FTC) 10:16,8. Bajnokunk jól kapta el a ritmust és 200 méteren 2:16,8. 400-on pedig 4:43 volt a részideje. Könnyedén elhúzott ellenfeleitől és több mint hét másodperccel javí­totta meg az idén felállított csúcs- eredményét! 200 m mellúszás: 1. Törös (Eger) 2:45.5, 2. Fábián (FTC) 2:45.6. A két mellúszó óriási küzdelmet vívott egymással, Törös a hajrában jobb­nak bizonyult. 100 m gyors: l. Dobai (Ü. Dózsa) 56,9 országos csúcs beállítva. Apróhirdetések !HÍu FÉRFI- nőifodrászt keresek azon­nali felvételre. Fizetés megegyezés szerint. Bükkszék, Fürdő. MEGVÉTELRE keresek 2, vagy 3 szobás családi házat Egerben, 70 (00 forintig, készpénzben 50 000 forint, a többit havi részletfizetésre. Le­velet csak beköltözhető jeligére a Kiadóba. 1 ÉPÍTÉSZMÉRNÖK, vagy techni­kus műszaki vezetőt — kellő gya­korlattal — felvesz az Egri Építő­ipari Ktsz. Fizetés megegyezés Sze­rint. 125-ÖS Csepel 4500-ért sürgősen eladó, Felnémet, Petőfi u. 75. PATTANÁSOS arcbőr kikezelése, végleges szőrtelenítés Szövetkezeti Kozmetikában Füzesabony, Szihal- mi u. 53. Telefon: 78. SZÁRAZ, zsíros arcbőr, pattaná­sos, mitteszeres arc szakszerű ki- kezelése legújabb eljárással, Szö- vetkezti Kozmetika Eger, Dobó tér 1. Telefon: 58-82. SIKFÖKÜTI Turistaház mellett, két szoba, konyha, kamra, mellék- helyiségek, alápincézett gazdasági udvarral, 1000 négyszögöles terület- tel ház eladó, azonnal beköltözhe­tő. Érdeklődni: Sikfőkúti Turista­ház vezetőjénél. I Állami gazdasagok: TERMELŐSZÖVETKEZETEK! A HEVESI ÁLLAMI GAZDASÄG MEGVÉTELRE KÍNÁLJA AZ ALÁBBIAKAT: Vetőgép, 12, 16, 18 soros, 6 darab. Traktorvontatású vetőgép, 30 soros, kanalas, 2 darab. Szecskavágó, 2 darab. Igáskocsi, alig használt állapotban, 15 darab. Magtisztító rostok, 10 darab. Daráló, 12—16 kalapácsosak, 4 darab. Keltetőgép (500-as, Gergely-féle), 10 darab. Teljesen komplett lószerszámok, 10 darab. 5-ös patkószeg, 100 kg. Patazsír, 100 kg. Méhészeti felszerelések, kaptárak. A felsorolt áruk megtekinthetők a HEVESI ÁLLAMI GAZDASÄG gépműhely- § © raktáraiban, Heves, Pusztaperes. ígi gépállomások: | §§ jé\ I & zMMj&íkMk