Népújság, 1960. április (11. évfolyam, 78-101. szám)

1960-04-07 / 82. szám

6 NÉPÚJSÁG 1960. április 7., csütorföi? I megyei labriarúgá-bafnokság meglepetése: a Honvéd Dobó SE 5:0-ra verte a Zalka SE-t Az E. Előre tovább folytatja jó szereplését — Reesk nagy küzdelemben győzte le a Lőrinci Erőműt — l erpelét csak nehezen fektette kétvállra a H. Kinizsit A megyei labdarúgó bajnokság Vasárnapi fordulójában általában a várt eredmények, születtek, csu­pán a Honvéd Dobó SE nagy gól­arányú győzelme számít meglepe­tésnek az utóbbi időben nagyszerű teljesítmény sorozatot elért Zalka SE ellen. Recski Bányász— Lőrinci Erőmű 3:2 (1:2) félbeszakadt, Recsk, 600 néző. Vez.: Csiba. Recsk: Zám — Hadobás, Gál, Maruzs II. — Maruzs I., Borsos — Kányási, Szabó, Zsoldos, Bódi, Puporka. Edző: Kasmitter Antal. Lőrinci: Szűcs — Nagy, Hart­mann, Samu — Gubola, Lőrinc - Kiss I., Juhász, Kiss II., Tóth, Bauer. Edző: Szalontai Béla. Az első negyedórában változatos küzdelem folyt, valamivel a ha­zaiak támadtak többet, majd a 15. perctől nagy szél és vihar kereke­dett, ami csaknem a játék végéig tartott. A 20. percben Zám fölöslegesen vetődött egy labdára, amely ki­esett a kezéből és a befutó Juhász könnyedén a hálóba lőtt. 0:1. A gólra recski támadások követ­keztek, mégis a vendégek értek el újabb gólt: Kiss 11. lövése a bal felső sarokba vágódott. 0:2. Ezután Maruzs I. szabadrúgása után Zsoldos elé került a labda, aki kiugrott a védők mellett és kapásból a bal alsó sarokba lőtt. 1:2. Szünet után tovább rohamozott a hazai együttes és az 58. percben kiegyenlített: Szabó csúsztatott fe­jese a jobb sarokban kötött ki. 2:2. Elkeseredett küzdelem indult meg a győztes gólért és ezt a hazaiak­nak, a befejezés előtt két perccel sikerült elérniök: Bódi szabadrú­gása a lőrinci sorfalba beállt Bor­sos fején irányt változtatott és a befutó Maruzs I. közelről a hálóba lőtt. 3:2. A lőrinci játékosok szabálytalan­ságot vitattak és nem voltak haj­landók tovább játszani. A játékve­zető öt perc elteltével lefújta a mérkőzést. A sportszerűtlenkedő lőrinci játékosokat a recski közön­ség kifütyülte. Jók: Hadobás, Gál, Maruzs I., Bódi, illetve Hartmann, Lőrincz, Bauer, Samu. ZSOLDOS GÁBOR Egri Spartacus— Gyöngyösi Vasutas 4:1 (0:1) Eger. 700 néző. Vez.: Pogonyi. Eger: Boros — Szántó, Somody, Bozsik - Bóta, Nagyszalóki - Husi, Polonkai, Szabó, Árvái, Nagy S. Edző: Nagy András. Gyöngyös: Gyóni - Horváth, Dá­vid, Ivádi — Kévés, Deli — Szabó, Rédei, Berta, Murányi. Varbai. Edző: Ivádi László. A hazaiak kezdtek jobban, ké­sőbb azonban feljött a gyöngyösi csapat és enyhe fölényt harcolt ki. A fölény a 34. percben góllá érett: Szántó kezezése miatt a játékve­zető ll-est ítélt, amit Berta érté­kesített. 0:1. Szünet után nagy lendülettel ro­hamozott a magára talált Sparta­cus és már a 47. percben egyenlí­tett: védelmi hibából Árvái sze­rezte meg a labdát és nagy erővel a bal sarokba lőtt. 1:1. A gyöngyösi csapat védekezésre rendezkedett be, de az egri roha­mokat nem tudták feltartóztatni. Az 50. percben Szabó a kapufára lőtt egy ll-est, majd Szántó lab­dájával Árvái ugrott ki és lövése az egyik védő lábán irányt változ­tatva, a hálóba jutott. 2:1. A 76. percben Szabó a kimoz­duló kapus fölött lőtt a hálóba, 3:1, ellentámadás során Berta a felső lécet találta el. Az utolsó gól a 86. percben esett, amikor Nagy S. labdája Szabóról Husi elé pattant és 9 szélső a vetődő kapus mel­lett a jobb sarokba lőtt. 4:1. Az első félidő alacsony színvo­nalú játékot hozott, szünet után azonban nagyon feljavult a Spar­tacus és biztosan nyert. Jók: Somody, Bóta. Szabó, Árvái, illetve Dávid, Deli, Rédei, Berta, Varbai. Pogonyi játékvezető tévesen ítélt ll-est Szántó kezezése esetében. BALOGH BÉLA Honvéd Dobó SE— Honvéd Zalka SE 5:0 (2:0) Eger, 700 néző. Vez.: Bolyki. Dobó SE: Molnár — Suhajda, Kollarik, Juhász — Laczkó, Schelly — Csermák, Hack, Vigh, Nagy, Vá­mos. Edző: Csutak Emil. Zalka SE: Ulmann — Tompity, Morócz, Baranyi — Tóth, László — Kamondi, Rábavölgyi, Harmatos, Gelics, Fábián. Edző: Hernádi G. Az egri csapat hatalmas iramot diktált, s már a 6. percben gólt szerzett: Nagy a kifutó Ulmannt is kicselezve lőtt a hálóba. 1:0. Ezután a gyöngyösiek kapusa megsérült és mintegy 10 percig Fá­bián állt a helyére. A 35. percben Nagy kitört, de a gyöngyösi védők felvágták a csa­tárt. A labda Vámos elé pattant, aki nagy lövést eresztett meg a bal felső sarokba. 2:0. A másik oldalon Harmatos óriási helyzetben hibázott. Szünet után sem változott a já­ték képe, tovább folytatódtak az egri rohamok. Hack óriási lövését nagy bravúrral szögletre ütötte Ulmann, majd az 54. percben a* gyors Csermák faképnél hagyta a védőket és nagy erővel a hálóba lőtt. 3:0. A másik oldalon Fábián nagy helyzetben kapu mellé lőtt. A 70. percben Hack Nagy elé to­vábbította a labdát, aki futtából éles lövést küldött a kapu bal felső sarkába. 4:0. Az erőtlen gyöngyösi támadáso­kat könnyűszerrel rombolta szét az egriek védelme, az utolsó gól a 83. percben esett, amikor Csermák 16 méterről leadott lövése védhe- tetlenül jutott Ulmann kapujába. 5:0. Jók: A hátvédhármas, Hack, Nagy, Vámos, illetve Tóth, Rába­völgyi, Gelics. Boly ki játékvezető nagyszerűen vezette a játékot* B. B. Egri Előre— Bükksz.-erzsébeti KSK 4:0 (3:0) Eger, 400 néző. Vez.: Barcs. Eger: Kelemen — Lezsák, Ónodi, Mezei — Hév ér I., Kerékgyártó — Bodnár, Hevér H., Bagó. Dombo- róczki, Balázs. Edző: juhász Attila. Bükkerzsébet: Utassy V. - Utas­sy IV., Utassy in., Utassy II. — Ködmön II., Utassy I. — Ipacs I., Ipacs II., Zay, Nagy, Ködmön I., Edző: Treiter István. Kezdés után nívótlan, csapkodó játék alakult ki. Az első gól a 16. percben esett, amikor Bodnár lö­vése a kapusról visszapattant és a befutó Balázs a bal sarokba lőtt. 1:0. Nem sokkal később Utassy III. szabálytalankodott, s a megítélt ll-est Domboróczki értékesítette. 2:0. Ezután határozott fölénybe került a hazai csapat, a vendégek ritka előretörései azonban mindig ve­szélyesek voltak. A 44. percben Bagó átadásával Balázs futott el, kicselezett két védőt és éles szögből a jobb alsó sarokba gurította a labdát. 3:0. Szünet után Ipacs 18 méteres szabadrúgása szállt a kapu fölé, majd az egriek megszerezték ne­gyedik góljukat is: egy szabadrú­gás végén Domboróczki Hevér II- höz továbbította a labdát, aki ka­pásból a hálóba bombázott. 4:0. Ezután egy összecsapás során Domboróczkit kiállította a játék­vezető, majd Hevér II. megsérült és a mentők a kórházba szállítot­ták. A 65. percben Utassy III-at utánrúgás miatt kiállították. Jók: Hevér 1. (a mezőny leg­jobbja), Mezei, Balázs, illetve Zay. A játékvezető jól látta el fel­qH0 + 0 + ROMAN LÁSZLÓ Rózsaszentmártoni Bányász— Hevesi MEDOSZ 3:0 (0:0) Rózsaszentmárton, 900 néző. Vez.: Nemes. Rózsaszentmárton: Mátra - Bor­bély, Huczka, Körösi — Laczik, Halász I. — Zilai, Ocsovai. Morvái, Dorner, Báti. Edző: Vágó Zoltán. Heves: Lővei - Nagy III., Nagy II., Nagy IV. — Gombaszegi, Buro- vincz — Balogh, Kán, Nagy I., Bes­senyeii, Vermes. Edző: Nagy F. Az első 20 percben kiegyensúlyo­zott játék folyt, később a rózsaiak mezőnyfölényt harcoltak ki, de a hevesiek kitűnően záró védelmét nem sikerült áttömiök. Szünet után a hazaiak fokozták a játék iramát és a 60. percben megszerezték a vezetést: Laczik szabadrúgása átszállt a sorfalon és a léc alá vágódott. 1:0. Ezután Báti nagy erejű lövése a kapufát súrolva, jutott Lővei háló­jába. 2:0. A hátralevő időben Zilál nagy kapufa-lövése jelentett eseményt. Jók: Huczka. Báti, Laczik, Mát­ra, illetve a közvetlen védelem és Vermes. JUHÁSZ MIKLÓS Honvéd Corvin Ottó SE— Hatvani Kinizsi 1:0 (0:0) Verpelét, 1100 néző. Vez.: Nagy L. Verpelét: Papp — Pető, Ács, Kiss — Marosi, Horti — Remport, Sinkó, Merkli, Lohner, Molnár. Edző: Mészáros Bertalan. Hatvan: Bacsa — Kocsis, Sárközi, Varga — Szendi, Nagy — Eperjesi, Rácz. Szigetváry, Usztöke, Szécsé- nyi II. Edző: Kókai János. Sinkó mellélövésével kezdődött a játék, majd ugyancsak Sinkó lábá­ról nagy helyzetben lecsúszott a labda. A másik oldalon Üsztöke 16 mé­terről leadott lövése az egyik vé­dőt érintve, jutott szögletre. A 12. percben Molnár közvetlen közelről a kapusba lőtte a labdát. A mérkőzés egyetlen gólja a 79. percben esett, amikor Sinkó nagy­erejű távoli lövést küldött kapura, Lohner felugrott a labda elől, amely a meglepett Bacsa mellett a hálóba jutott. 1:0. A hátralevő időben sportszerű küzdelem folyt a pályán. A hazai csapat megérdemelten győzött. Jók: Pető, Marosi, Kiss, Sinkó, Molnár, illetve Bacsa, Sárközi. Szi­getváry, Szécsényi II. A játékvezető többször tévedett a hazaiak terhére. VITÉZ DEZSŐ Apci Vasas— Bélapátfalva 3:0 (1:0) Apc, 700 néző. Vez.: Megyeri. Apc: Szuhányi — Bagó, Kovács 111., Zelnik — Plessek, Lengyel — Molnár, Csirke, Bendik, Kovács 11., Kovács I. Edző: Takács László. Bélapátfalva: Czakó - Mező, Ba­ranyi, Horváth - Antal. Erdélyi - Nagy, Mikó, Mihályi, Kelemen, Berecz. Edző: Wéber László. A nagy becsvággyal küzdő apci csapat az első 25 percben teljesen beszorította ellenfelét, a csatárok sokat lőttek kapura, de két ízben is a kapufa mentett. A 25. perc­ben Kovács II. lövése a hálóban kötött ki. 1:0. A félidő hátralevő részében nagy mezőny fölényben játszott a hazai együttes. Szünet után az első percekben Bélapátfalva rohamozott, majd is­mét a hazaiak vették át az irá­nyítást, a vendégek védekezésre rendezkedtek be. A nagy nyomás az 59. percben érett góllá, amikor ismét Kovács II. volt eredményes. 2:0. A 75. percben Csirke átadását Kovács II. hatalmas lövéssel küld­te a bal felső sarokba. 3:0. Mester- hármas! Jók: Lengyel, Kovács II., Ben­őik. Csirke, illetve Mező, Horváth, Antal. A játékvezetőnek több téves íté­lete is akadt. KOMÁROMI TIBOR Selypi Kinizsi— Gyöngyösi Bányász 1:1, Selyp. Kézilabda Hazánk felszabadulásának 15. évfordulója tiszteletére megyénk több helységében rendeztek kézi­labda villámtomákat. Egercsehi bányatelepen például a helybeli öt kézilabda-csapat vett részt ezen a tornán. Eredmények: Úttörő fiúk—Női csapat 7:1, Női csapat—Úttörő lányok 5:0, Úttörő fiúk—Úttörő lányok 9:1, Egercsehi Bányász I.—Egercsehi Bányász II. (férfi) 18:8. * Gyöngyössolymoson néhány számból álló atlétikai versenyt rendezett a KISZ, amelynek során fiú 500 méteren Baranyi István, leány 300 méteren Nagy Margit, fiú súlylökésben Bedő Gábor, leány kislabdahajításban Roskovr*- nyi Éva győzött. Ezután került sor mintegy 300 néző előtt a Honvéd Zalka SE és a Gyöngyössolymosi KSK férfi kézilabda-mérkőzésre. Élvezetes játék után 15:10 arányú honvéd-győzelem született. * A Dormándon rendezett villám­tornán a Szihalmi és Dormándi Tsz SK, a Füzesabonyi VSC és a Nagyúti KSK férfi csapatai, vala­mint a Szihalmi és a Dormándi Tsz SK. valamint az Egerfarmosi KSK női csapatai vettek részt. Eredmények: Férfiak: Nagyút—Füzesabony 1,2:2. Szihalom—Dormánd 8:1, Nagy­út—Szihalom 8:2, Dormánd—Füzes­abony 7:1. Nők: Egerfarmos—Szihalom 5:3, Egerfarmos—Dormánd 6:1, Sziha­lom—Dormánd 8:0. A férfiaknál tehát a Szihalmi Tsz SK, a nőknél pedig az Eger­farmosi KSK lett az első. A megyei labdarúgó-bainokság állása: 1. R-szt-márton 20 16 1 3 48:22 33 2. Egri Spart. 20 14 2 4 50:18 30 3. Verpelét 20 11 6 3 33:12 28 4. H. Zalka SE 20 13 1 6 45:24 27 5. Recsk 20 11 4 5 39:26 26 6. H. Dobó SE 20 11 2 7 45:27 24 7. Lőrinci 20 10 — 10 37:30 20 8. Egri Előre 20 7 4 9 32:32 18 9. Apci Vasas 20 7 4 9 35:45 18 10. H. Kinizsi 20 7 3 10 27:29 17 11. Gy. Bányász 20 6 5 9 29:32 17 12. B-falva 20 5 5 10 20:34 15 13. Selyp 20 7 1 12 28:51 15 14. Gy. Vasutas 20 6 1 13 33:43 13 15. Heves 20 4 3 13 20:39 11 16. B-erzsébet 20 3 2 15 24:81 8 A Recsk—Lőrinci mérkőzés ered­ményét beszámítottuk. Képek az egri nemzetközi úszó* és vízilabda-viadalról Katona József vál­tozatlanul egyik olimpiai remény­ségünk. Kitűnő formában van, er­re mutat, hogy miután vasárnap Budapesten köny- nyedén megja­vította saját 800 méteres csúcsát, hétfőn Egerben ellenfél nélkül ment 58,6-ot 100 méteren. A nők közül Má- risch Ilona bizo­nyult a legered­ményesebbnek, mert vasárnap a 200 m női hát­úszásban, hétfőn pedig a 200 mé­teres gyorsúszás­ban győzött. i? jí i i Hi gipfle Jelenet a 4:2-es arányú egri győzelemmel végződött Eger A— Nagyvárad A vízilabda-mérkőzésről. Bodnár már lerázta magáról őr­zőjét és ejtett labdája a következő másodpercben a kapufán halt el • •. (Márkusz László felvételei.) Gyöngyösön 28 csapat, 280 versenyzője állt rajthoz a felszabadulási vándorserlegért Gyöngyösön a felszabadulás tiszteletére nagyszabású váltó­futást rendeztek, . amelyen több korcsoportban összesen 28 csapat küzdött, a KISZ városi bizottsága által kitűzött serlegekért. Eredmények: Általános iskolás fiúk: 1. I. sz. iskola (Medveczki, Rákóczi, ördög. Bátfai, Fejes, Janotik, Prezenszki. Demeter, Besze, Tőzsér) 3:07,2, 2. IV. sz. iskola, 3. I. sz. iskola C., 4. II. sz. iskola, 5. I. sz. iskola B., 6. III. sz. iskola. Általános iskolás lányok: 1. I. sz. iskola (Bukó, Tóth M., Tóth K., Szoó, Chilkó, Horváth, Csiba. Tol­vaj, Ficzere, Huszár) 3:20,6, 2. IV. sz. iskola, 3. I. sz. iskola B., 4. III. sz. iskola, 5. I. sz. iskola C., 6. Kg sz. iskola. Középiskolás lányok: 1. Gimná­zium A (Dienes, Dudás. Nagy A.; Nagy D., Juhász, Nagy J., Szeken- di, Mező M., Mező A., Halmóczky) 3:12, 2. Gimnázium B., 3. Gimná­zium C., 4. Gimnázium D.. 5. Ioa- ritanuló Intézet, 6. Mezőg. Tech/ Középiskolás fiúk: 1. Gimnázium A (Melicher, Márkus, Wöller, ör- dögh, Snakóczky, Borszéki. Kévés, Ruzsin, Szerdahelyi, Szőke) 3:30, 2. Iparitanuló Intézet, 3. Gimnázium B., 4. Mezőgazdasági Tech., 5. Gim­názium C., 6-7-8-9. az Iparitanuló Intézet B., C., D. és E. csapatai. Üzemek: 1. Váltó- és Kitérőgyár­tó Üzemi Vállalat 3:41. K. K. Sok tehetséges, futó tűnt fel a megyei mezei futóbajnokságon Mint ismeretes, Hatvanban ren­dezték meg Heves megye 1960. évi mezei futóbajnokságát. Csaknem mind ismert nevek nyerték a baj­nokságot, bár néhány tehetséges fiatal megmutatta oroszlánkörmeit, s ez volt a viadal legörvendetesebb jelensége. Hiányoljuk viszont, hogy a spartakiádra készülő fa­lusi ifjak nem képviseltették ma­gukat! A lányok közül a serdülő De­metert és Pénteket lehet kiemelni lendületes, szép futásukért, az if­júságiaknál Nagy Katalin gyorsa­sága döntötte el az elsőség kérdé­sét. A serdülő fiúk mezőnyében az esélyes egri Chikán sérülés miatt a cél előtt 200 méterrel feladta a küzdelmet. A győztes Juhász és a csak pár hete futó gyöngyösi Gonda igen tehetséges. Az ifjúsági mezőnyt csaknem végig a gyöngyösi ördögli vezette közepes iramban, az utolsó 500 méteren azonban az egri Mjazov- szki Jáger kíséretében elfutott a mezőnytől, külön versenyt vívtak egymással, .végül is a rutinosabb egri fiú győzött. A felnőttek futa­mában Kiss Antalnak nem volt erős ellenfele, ennek ellenére vé­gig komoly iramot ment, s nagy fölénnyel győzött. Uj járási csúcsok szüléitek a dormándi atlétikai versenyen A füzesabonyi járási KISZ VB és járási TST Dormándon ünnepi at­létikai versenyt rendezett, amelyen 28 férfi és 7 női induló állt rajt­hoz a következő sportkörökből: Nagyúti KSK, Szihalmi Tsz SK, Füzesabonyi VSC, Füzesabonyi KISZ, Káli Tsz SK, Egerfarmosi KSK, Dormándi Tsz SK. Eredmények: Férfiak: 100 m: 1. Szigetvári L. (FVSC) 12.1 (új járási csúcs!), 2. Szabó (FVSC) 12,2, 3. Antal (FVSC) 12,5. 400 m: 1. Batki (Kál) 66,0, 2. So­mogyi (Nagyút) 76,0, 3. Albert (Szihalom) 80,0. 800 m: 1. Rózsavölgyi (Nagyút) 2:45, 2. Lipkovics 2:50, 3. Deme 3:03. 1500 m: 1. Batki (Kál) 5:00,0, 2. Mészáros (Dormánd) 5:43, 3. Szől- lősi (Nagyút) 6:29. Magasugrás: 1. Szigetvári (FVSC) 165 (új járási csúcs), 2. Szabó (FVSC) 160. 3. Sike (Nagyút) 155. Távolugrás: 1. Batki (Kál) 549, 2. Szabó (FVSC) 542, 3. Antal (FVSC) 486. Súlylökés: 1. Mészáros (Dór* mánd) 10,39, 2. Pintér 10,30. 3. Ró­zsavölgyi (Nagyút) 876. Gránátdobás: 1. Szabó (FVSC) 62,39 (új járási csúcs), 2. Rózsavöl­gyi (Nagyút) 60,90, 3. Csanálosi (Füzesabonyi KISZ) 59,12. Nők: Távolugrás: 1. Venesz (Szihalom) 402, 2. Ébner (Füzesabonyi KISZ) 395. 100 m: 1. Venesz (Szihalom) 14,1 (új járási csúcs), 2. Ébner (Füzes­abony) 15,7, 3. Nagy M. (Dormánd) 16,1. Súlylökés: 1. Ébner (Füzesabony) 841, 2. Kelemen (Dormánd) 832, 3. Vermes (Dormánd) 810. A versenyszámok feltűnően nagyszámú nézőközönség előtt ke­rültek megrendezésre, örvendetes, hogy a járás atlétái a mostoha pá­lyaviszonyok ellenére is egyre szebb eredményeket érnek el, kü­lönösen az igen tehetséges Sziget­váry László lendült máris jó for­mába. Két új megyei csúcsot értek el a gyöngyösi atléták A gyöngyösi atléták csúcskísér­leti versenyén Márkus János a diszkoszvetésben, Fejes István pe­dig a kalapácsvetésben megjaví­totta az eddigi megyei csúcsered­ményt. A serdülő Takács Ferenc csak 16 centiméterrel maradt el az országos serdülő súlylökő csúcstól. Eredmények: Súlylökés (serd. fiúk): 1. Takács (Gy. Bányász) 13,23, 2. Dudás 10,61. Ifjúságiak: 1 * Márkus (GYVSC) 11,10, 2. Fejes (GYVSC) 935. Felnőt­tek: 1. Czitrom (Gy. Bányász) 10,98. Nők: 1. Szekendi (GYVSC) 871. Diszkoszvetés (serd. fiúk): 1. Ta­kács 36, 2. Dudás 28,26. Ifjúságiak: 1. Márkus 42,50 (új megyei ifjúsági csúcs), 2. Fejes 35,40. Felnőttek: 1. Czitrom (Gy. Bányász) 35.90. Nők: 1. Szekendi 29.69. Kalapácsvetés: 1. Fejes 32,67 (új megyei ifjúsági csúcs). A Népújság ioió-tippiei 15. HÉT: 1. Ü. Dózsa—Csepel 2. Ferencváros—Diósgyőr 3. MTK—Tatabánya 4. Szeged—Pécs 5. Szombathely—Dorog 6. Jászberény—Miskolc 7. Debrecen—Pénzügyőr 8. EVTK—Láng 9. Alessandria—Spal 10. Bari—Milan 11. Genoa—Juventus 12. Inter.—Róma Pótmérkőzések: 13. Lyon—St. Etienne 14. Sedan—Reims 15. Budafok1—Vác 16. PVSK—Pápa Gratulálunk, egercsehi úttörők ! A napokban távirat érkezett szerkesztőségünkhöz, amelyben Sulyok Tibor, az egercsehi bánya­telepi általános iskola testnevelője örömmel jelentette, hogy az általá­nos iskola 85 úttörője eleget tett korábbi ígéretének és megszerezte az olimpiai jelvényt. Gratulálunk. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suha Andor. Terjeszti a Magyar Posta Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 11 Ft. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József. Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz u. 3. Telefon: 56-74. 56-78. Postafiók: 33 Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postafiók: 23 * Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Bródy Sándor u. 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Sokk A Gyöngyösi Spartacus felsza­badulási sakk emlékversenyt ren­dezett, amelynek során Gyöngyös város és a gyöngyösi járás mint­egy 120 főnyi sakkozója mérte ösz- sze tudását. A négy csoportban lezajlott küz­delmek a következő eredményeket hozták. I. osztályú csoport: 1. Balcza Ist­ván, 2. Haray János, 3. Csépányi László, 4. Krupánszky Károly, 5. Szigetvári J., 6. Hollányi. n. osztályú csoport: l. Vértes Gyula, 2. Rúzsom (Gy-tarján), 3. Bukovi (Domoszló), 4. Budai, 5. Nagy L., 6. Szatlóczki. Szövetkezeti csoport: l. Varga Károly, 2. Kiss Sándor, 3. Ketter. 4. Kiss G., 5. Csillik L., 6. Zsiska. Diákok csoportja: l. Kain And­rás, 2. Hencz, 3. Sohler, 4. Gyé­mánt, 5. Húgai, 6. Montvai Gy. Az okleveleket és jutalomtárgya* kát Nagy Ferenc osztotta ki. 1700-AS MERCÉDES személygép­kocsit könyvjóváírással átadunk. Heves megyei Talajerőgazdálkodá­si Vállalat, Eger, Merengő u. 3. ELADÓ Recsk, Parádfürdő vas­útállomásnál, jó állapotban levő ház, 400 négyszögöl, 2 szoba, 2 konyha, kamra, veranda és mel­léképületek. Érdeklődni lehet: Nagy Ferencné, Recsk, Vásártér u. 3. sz. KÜLÖNLEGES színű mély gyer­mekkocsi eladó. Eger, Szmrecsányi tér. IPAROM megszűnt, a nálam levő harisnyákért április 15-ig vállalom a felelősséget. Farkas Gézáné, Ál­lami Aruház. GONDNOKI, általános adminiszt­rátori és raktárnoki állást bárhol vállalok 20 éves gyakorlattal. Cí­meket a kiadóhivatalba kérem. ELADÓ Makiáron, vasútnál, jól felszerelt családi ház. Fele kifize­téssel nevére íratom. Érdeklődni a kiadóhivatalban* 1 1 1 x 1 1 X 1 1 1 X 1X2 2 X 2 X 1 X 2 1 2 X 1 X 1