Népújság, 1959. december (10. évfolyam, 282-306. szám)

1959-12-03 / 284. szám

6 népújság 1959. december S., esfltSrf» &Sf%c44 Rózsaszentmárton az őszi első a megyei labdarúgó-baj nokságban A Verpeléti Honvéd biztosan győzött Gyöngyösön — A Gy. Honvéd ismét gól nélkül úszta meg — Idegenben nyert a H. Kinizsi — A Lőrinci Elektromos súlyos vereséget szenvedett Apcon Egy mérkőzés kivételével (a Bükkerzsébet—Bélapátfalva találko­zót december 6-.n játsszák le) le­zajlottak a megyei labdarúgó-baj­nokság őszi idényének küzdelmei. Mint előrelátható volt, a Recsk ellen győztes Rózsaszentmárton lett az őszi első, míg a második helyre a kitűnő formában levő Verpeléti Honvéd csapata került, megelőzve a Hevesi MEDOSZ ellen 6ti-ra győző Egri Spartacust. A Gyöngyösi Honvéd ismét re­mek teljesítményt nyújtott, ezúttal a Gyöngyösi Vasutas együttesét fektette kétvállra és sorrendben hatodik mérkőzésén nem kapott gólt! örvendetesen javult a H. Ki­nizsi, amely most Egerben, az Elő­re ellen diadalmaskodott. Meglepő a Lőrinci Elektromos súlyos vere­sége Apától, de arra is kevesen gondoltak, hogy a Selypi Kinizsi négy gólt rúg majd Bükkszent- erzsébetnek. Rózsaszentinártoni Bányász— Recski Bányász 2:1 (1:0) Rózsaszentmárton, 400 néző. Vez.: Szamosi. Rózsaszentmárton: Mátra — Hucz- ka. Körösi, Halász I. — Halász II., Eaczik — Domer n., Zilai, Ocsovái, Báti, Dudel. Edző: Vágó Zoltán. Recsk: Zám — Hadobás, Czuczor, Gál — Maruzs I., Borsos - Kányá­éi, Maruzs II., Szabó, Bódi, Pupor- ka. Edző: Kasmitter Antal. A hazai csapat fekete karszalag­gal jelent meg a pályán, ezzel is kifejezve mélységes együttérzését a szűcsi akna 31 hősi halott bá­nyásza iránt. Eleinte a rózsái csapat irányítot­ta a játékot, a recski védelem azonban jól állt a lábán. A 10. perctől alábbhagytak a hazai ro­hamok, kiegyensúlyozottá vált a játék. Egyik kapu sem forgott iga­zán veszélyben, inkább a mezőny­ben folyt a küzdelem. Ebben a játékrészben a listave­zető rózsái csapat eléggé gyengén játszott, különösen a labda-leadá­sok voltak pontatlanok. A recski együttes a mezőnyben szebben kombinált, de Mátra kapujára csa­táraik nem jelentettek gólveszélyt. Az első gól a 30. percben esett, amikor Laczik lerázta magáról a recski védőket, s mintegy IS mé­terről nagy lövést küldött Zám há­lójába. 1:0. A gól után élénkült a játék Íra­tna, megjött a szurkolók hangja is, de a félidő már újabb gól nélkül telt el. A II. félidő rögtön hazai góllal kezdődött. Dorner II. vezette fel a labdát, átcselezte magát a recski védőkön és 15 méterről leadott nagy lövése nyomán a labda a ka­pufát súrolva, vágódott a hálóba. 2:0. Ezután a hazaiak engedtek az iramból, feljött a recski csapat és hevesen támadott. Egy ilyen táma­dás végén Maruzs I. lövése jutott Mátra kapujába. 2:1. Innen kezdve izgalmassá vált a küzdelem. A hazaiak ismét teljes erőbedobással játszottak, a recs­kiek fokozatosan saját térfelükre szorultak, de a rózsái csatárok lö­vései sorra elkerülték a kaput, vagy pedig Zám tisztázott. Mindent egybevetve: a hazai csa­pat győzelme teljesen megérde­melt, a győzelmi arány akár na­gyobb is lehetett volna. A hazai csapatból Domer II., Báti és Huczka játéka emelkedett ki a recskiek közül a hátvédhár­mas. Maruzs I. és Kányási nyúj­tott átlagon felüli teljesítményt. A játékvezető jól vezette a mér­JUHASZ MIKLÓS Verpeléti Honvéd— Gyöngyösi Bányász 3:1 (1:0) Gyöngyös, 400 néző. Vez.: Bacsó. Verpeléti Papp — Kiss, Marosi, Pupi - Acs, Simkó - Kecsei, Koz­nia, Lohner, Gulyás, Mező. Edző: Mészáros Bertalan. Gyöngyös: Kiss — Laboda, Fal­esik. Vörös — Varga, Bodó — Fel­legvár!, Keszthelyi, Misi. Borosi, Mészáros. Edző: Farkas Géza. Rögtön az elején Kozma nehéz szögből leadott lövését Kiss kiej­tette és Vörös az utolsó pillanat­ban rúgta el a labdát a lőni ké­szülő Gecsei elől. Ezután Lohner 25 méteres szabadrúgása a kapu fölé szállt, majd Fellegvárt ívelt lövése Papp kezéből az alapvona­lon túlra perdült. Tíz perc elteltével a gyöngyösi csapat vette át az irányítást, de csatárai nem jutottak lövő hely­zetbe. A 15. percben Kozma a fél­pályáról indult el, három védőt is kicselezett, de lövésébe Vörös be­lelépett és a labda Kiss zsákmá­nya lett. Váltakozó mezőnyjáték folyt, amikor a 28. percben vezetést szer­zett *'■ Honvéd. Gecsei futott el a szélen, középre Ívelte a labdát és a jó ütemben érkező Lohner ma­gasan kiemelkedve, védhetetlenül fejelt a bal alsó sarokba. 1:0. A gólra fergeteges hazai roha­mok következtek, a vendégek vé­dői két ízben is kézzel hárítottak, de a játékvezető sípja néma ma­radt. A 42. percben Acs megsérült és csak a második félidőben tért vissza a pályára, hatalmas kötés­éé! a fején. Szünet után verpeléti góüai foly­tatódott a játék. Lohner egy előre­vágott labdával kapura tört, de a labda lecsúszott a lábáról és lassan gurult a kapu felé. Kiss azonban még a lövés előtt elvetődött, fekvő helyzetben elpattant tőle a labda és a szemfüles Mező a hálóba to­vábbította. 2:0. A 65. perctől kezdve hatalmas hajrát vágott ki a gyöngyösi csa­pat. Fellegvárt nagy lövését nehe­zen védte Papp. majd Laboda nagyerejű szabadrúgása a felső ka­pufán csattant! Bányász-támadá­sok közepette a vendégek szerez­tek gólt: egy szöglet után Lohner mintegy 15 méterről lőtt kapura és a labda a lábak között a kapu jobb sarkába jutott. 3:0. A befejezés előtt az egyik gyön­gyösi csatár kézzel ért a labdához a verpeléti kapu előtt, s a játék­vezető nagy meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Borosi a kapu bal sarkába helyezte. 3:1. A verpeléti csapat jobban ki­használta helyzeteit és megérde­melten győzött. Jók: Kozma, Lohner, Simkó, Ma­rosi, Papp, illetve Vörös, Borosi, Bodó, Varga, Laboda. A játékvezető megengedte a ke­mény játékot, de sokat tévedett mindkét csapat terhére. SZKOCSOVSZKY TIBOR Egri Spartacus— Hevesi MEDOSZ 5:0 (ltf) Eger, 500 néző. V.: Paróczal. Eger: Boros — Polonkai, Nagy- szalóki, Bozsik - Kirchner. Mester — Gyarmati, Szabó, Árvái, Jezo- viczky, Husi. Edző: Nagy András. Heves: Lőwei — Nagy II., Frank, Magyar - Gombaszegi, Nagy Hl. — Balogh, Nagy I., Burovincz, Ko­vács, Nagy IV. Edző: Nagy Ferenc. Eger már az első percben veszé­lyeztetett: jó támadás végén Szabó labdájával Árvái kiugrott, de lö­vése mellé szállt. Ezután Szabó elől mentett kifutással a vendégek kapusa. Állandóan az egri csapat kezdeményezett, de támadói sokat hibáztak­A 30. perctől kezdve feljött a he­vesi csapat és változatos, jó iramú játék alakult ki. Balogh szögletét Burovincz nagy erővel fejelte ka­pura és Boros a kapufa segítségé­vel mentett. A félidő egyetlen gólja a 43. perc­ben esett, amikor Szabó leadását az előrehúzódó Mester a vetődő Lőwei mellett a bál sarokba lőtte. l.U. A TI. félidőt a vendégek kezdték jobban. Burovincz lövését Boros nagy bravúrral védte, a másik ol­dalon Polonkai lövését Lőwei szög­letre ütötte. A beívelt labda Szabó elé került, aki kapásból a jobb sarokba bom­bázott. 2:0. A gólnál Lőwei megsérült és csak négy perc múlva védett to­vább. A 72. percben Jezoviczky be­adását Lőwei elvétette és a bero­hanó Husi az üres kapuba helyez­te a labdát. 3:0. Nem sokkal később Jezoviczky kiugratta Szabót, aki nagy erővel a jobb alsó sarokba lőtt. 4:0. A mérkőzés utolsó gólja a 78. percben esett, amikor Árvái—Gyar­mati akció révén a szélső lövése jutott Lőwei hálójába. 5:0. Ezután a hevesiek szépíthettek volna, de Balogh az oldalhálót ta­lálta el. Helyenként nagyiramú, de köze­pes színvonalú mérkőzés volt, a gólarány túlzott. Jók: Boros, Polonkai, Husi, Gyar­mati, illetve Lőwei, Frank, Balogh, Burovincz. paróczai, egy-két kisebb hibától eltekintve, jól vezette a mérkőzést. BALOGH BÉLA Gyöngyösi Honvéd— Gyöngyösi Vasutas 4:0 (2:0) Gyöngyös, 500 néző. V.: Szegedi B. Gyöngyöst Honvéd: Holmann — Baranyi, Morócz, Bóna — Dudás, Tompity — Peresztegi, Rábavölgyi, Harmatos, Gelics, Fábián. Edző: Hernádi Géza. Gyöngyösi Vasutas: Feig! - Ké­vés, Dávid, Ivádi — Varbai. Med- veczki — Szabó, Rédei, Murányi, Deli, Kovács. Edző: Láml János. Honvéd-rohamok vezették be a mérkőzést, a 10. percben már a ne­gyedik szögletüket rúgták a hazai csatárok! Az első gól a 15. percben esett. Peresztegi szögletét Gelics Har­matos elé továbbította és a közép- csatár élesen a hálóba lőtte a lab­dát. i.-ü. A Honvéd tovább fokozta a já­ték iramát és a 22. percben korsze­rű támadás végén újabb gólt szer­zett: Peresztegi remekül ugratta ki Harmatost, aki a kimozduló Feigl mellett laposan a bal sarok­ba lőtt. 2:0. A vasutas csapat nem adta fel a harcot, a mezőnyben szépen ado­gatott, de támadásait könnyedén szerelte a Honvédek kemény vé­delme. A 32. percben Morócz csak szabálysértés árán tudta a kitörő Murányit feltartani, a 18 méteres szabadrúgást Holmann biztosan hárította. Félidőig Peresztegi lövése, majd Harmatos fejese jelentett újabb eseményt. Szünet után a vendégek kaptak hamarább lábra. Az 52. percben Murányi nagy lövését védte Hol­mann, de ezzel a vasutasok et Sb lőtték minden puskaporukat. Fel­jött a Honvéd és a 72. percben újabb gólt szerzett: Gelics labdá­jával Fábián tört élőre és mintegy 13 méterről a jobb sarokba lőtt. 3:0. Ezután a vasutas-csapat védeke­zésre rendezkedett be, és alig-alig jutott át a félvonalon. A 80. perc­ben Harmatos pontos beadását Fá­bián a kapu jobb sarkába fejelte. 4:0. A Honvéd ilyen arányban is megérdemelten győzött. Jók: a közvetlen védelem, Tom­pity, Rábavölgyi, illetve Feigl, Dá­vid, Rédei, Murányi. Szegedi kitűnően vezette a mér­kőzést HAJSZ LAJOS Apci Vasas— Lőrinci Elektromos 3:0 (2:0) Apc, 500 néző. V.: Horváth. Apc: Szuhányi — Bagó, Nagy, Zelnik — Plessek, Baranyi — Rácz, Csirke, Kovács I., Kovács Z., Lit- kei. Edző: Serfőző István. Lőrinci: Hegyi — Nagy, Ocskó. Falta — Gubola, Samu — Kalmár, Lőrinc, Tóth, Hartmann, Bauer. Edző: Szalcntai Béla. Kezdés után már az első percek­ben gólt ért el a hazai csapat: Csirke közeli lövése Hegyiről a be­rohanó Rácz élé pattant, s a szélső biztosan lőtt a hálóba. l.*ü. A hazai csapat támadott és a 3. percben második gólját is megsze­rezte. A lőrinci védők kézzel értek a labdához és a megítélt. 11-est Bagó értékesítette. 2:0. A gólt követően Gubola megsér­tette a játékvezetőt, ezért a kiál­lítás sorsára jutott. A tíz emberre csökkent Lőrinci fokozatosan át­vette a játék irányítását. Bauer lövése suhant el a léc fölött, majd a 20. percben Bauer óriási hely­zetben közelről Szuhányiba lőtte a labdát és utána a kapus remek ve­tődéssel hárított. A 24. percben Hartmann 20 méteres bombája a kapufáról vágódott vissza. A 28. percben Lőrinc fejese csattant a kapufán! A félidő utolsó perceiben me­zőnyjáték alakult ki. A n. félidőben veszélyesen tá­madott a vendégcsapat, Szuhányi- nak minden tudására szüksége volt, hogy Tóth és Hartmann nagy lövéseit hárítsa. Az 58. percben Lőrinc, nem sokkal később pedig Kalmár hibáztak hatalmas gólhely­zetben. A 72. percben Litkei és a lőrinci Nagy a kiállítás sorsára ju­tott. Ezután a hazaiak kezdemé­nyeztek többet és a 85. percben megszerezték harmadik góljukat. Kovács Z. kiugratta Kovács I-et, aki néhány csel után a kifutó He­gyi mellett a hálóba lőtt. 3:0. Ez­után Csirke lesgólt ért el. A fiatal apci csapat megérdemel­tén győzött, a lőrincieket dicséret illeti, hogy a gyorsan bekapott két gól és a kiállítás sem törte le őket. Ha kis szerencséjük van, — ki­egyenlíthettek volna. Jók: Szuhányi (a mezőny leg­jobbja), a hátvédhármas, Baranyi, Kovács l.i illetve Ocskói Samu, Hartmann, Bauer. Horváth jól vezette a mérkőzést KOMAROMI TIBOR Egri Honvéd— Bélapátfalva 2:1 (0:0) Eger, 300 néző. V.: Kiss. Eger: Bakó - Póczl, Juhasz, Scher - Vigh, Németh — Podgor^- sak, Selli, Garai. Fördős, Vámos. Edző: Csutak Emil. Bélapátfalva: Mező I. — Mező n., Baranyi, Horváth — Antal, Szűcs — Szécsi, Mikó, Molnár, Kelemen, Berecz H. Edző: Wéber László• A vendégek kezdtek jobban, az 5. percben Berecz H. lövése a fel­ső lécen csattant. Ezután feljött a Honvéd és mezőnyfölényt harcolt ki. Vámos lövése a védőkről szög­letre pattant, majd Podgorsak, Selli támadás végén az összekötő lövését védte biztosan Mező L A 22. percben Berecz 33. már csak a kapussal állott szemben, de gyatrán a kapu fölé lőtt A félidő utolsó perceiben a ven­dégcsapat irányította a játékot A 33. félidőben is folytatódtak a bélapátfalvi rohamok, a 46. perc­ben Berecz II. beadását Molnár a jobb sarokba fejelte. 0:1. A Honvéd az 50. percben egyen­lített: Vámos, Podgorsak, Selli volt a labda útja, s az utóbbi a jobb sarokba lőtt. 1:1. Nem sokkal később szöglethez jutott a Honvéd csapat, melynek végén Selli csavart labdája érin­tés nélkül jutott a jobb sarokba. 2:1. Feljött a hazai együttes, szinte állandóan a vendégek térfelén folyt a játék. Egy gyors ellentá­madásnál Juhász kézzel ütött a labdába, a játékvezető sípja azon­ban néma maradt. Ezt követően Antal reklamálásért a kiállítás sor­sára Jutott. Csúnya belemenések tarkították most a játékot és a befejezés előtt Mikót utánrúgásért kiállították. Közepes iramú, alacsony színvo­nalú játékot láthattak a nézők, amely a végén durva rugdosássá fajult. Jók: Bakó, Póczl, Sélli, Garai, illetve Mező I„ Baranyi, Mikó, Berecz II. A játékvezető a n. félidőben ki­engedte kezéből a játékot. B. B. Selypi Kinizsi— Bükksz -erzsébeti KSK 4:1 (2:0) Selyp, 200 néző. V.: Nagy D. Selyp: Kovács — Tóth. Surányi 1., Slusznyi — Győri, Surányi n. — Szabó, Matula, Szokola, Zselez- nyik, Kazinczi. Edző: Fehér A. Bükkszenterzsébet: Utassy I. — Utassv n., Utassy HL, Utassy IV. — Kifusz, Ködmön I. — Zay, Ipacs 1., Ipacs III., Szabó, Ködmön H. Edző: Alberti József. Kitűnő időben, jó talajú pályán került sor a mérkőzésre. A hazai csapat nagyobb technikai tudása már a játék elején érezhető volt. A 20. percben Szokola labdájával Zseleznyik futott el, ügyes cselek­kel lerázta magáról őrzőit és kö­zelről a hálóba lőtt. 1:0. Tíz perc elteltével Matula ugrott ki a védők gyűrűjéből és nehéz szögből hatalmas lövést küldött Utassy 1. hálójába. 2:0. A H. félidőt ártatlannak látszó vendégtámadás vezette be. Köd­mön II. a 16-oson belül összecsa­pott Tóthtal, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Utassy I, a jobb sarokba lőtte. 2:1. Ezután sokat támadott a hazai csapat, de a vendégek védői sok­szor túl keményen szerelték a selypi csatárokat. A 64. percben Szokolát szabálytalanul szerelték, a megítélt 11-est Szokola értéke­sítette. 3:1. A mérkőzés utolsó gólját, köz­vetlenül a befejezés előtt Matula szerezte. 4:1. Alacsony színvonalú, durva Játé­kot hozott az idény utolsó mérkő­zése. A vendégek védelmének kö­szönhető, hogy nem nagyobb ará­nyú selypi győzelem született. Jók: Slusznyi (a mezőny legjobb­ja), Matula, Szabó, Tóth, illetve Utassy I. és a hátvédhármas. Hagy játékvezető néhány kisebb hibát vétett, de alapjában véve jól vezette a mérkőzést. KOVÁCS EMIL Hatvani Kinizsi— Egri Előre 1:0 (1:0) Eger, 600 néző. V.: Répás. Hatvan: Bacsa — Rédecsl, Sár­közi, Pecze - Drabos. Nagy — Haj­dú, Takács, Szigetváry, üsztöke, Eperjesi. Edző: Kókai János. Eger: Korsós — Merczél, Kerék­gyártó, Mezei — Bagó, Túrái — Bodnár, Hevér, Füle, Domboróczki, Tóth. Edző: Juhász Attila. A helyezés szempontjából fontos mérkőzésen a hazaiak három ifjú­sági játékossal álltak ki. Csapkodó játékkal kezdődött a küzdelem, az első eseményt Eper­jesi, illetve Domboróczki kitörése jelentette. A 15. percben Hevér lab­dájával Bodnár ugrott ki. de Ba­csa kezébe lőtt. A 20. percben Ba­gó szabadrúgása szállott mellé, a másik oldalon Hajdú hagyott ki nagy helyzetet. Az Előre mindinkább fölénybe került, támadósorából azonban hiányzott a kellő átütőerő. A 25. percben Bodnár jól futott el a szé­len, de a lövéssel túlságosan ki­várt és a védők szereltek. A 30. percben Domboróczki ki­ugratta Tóthot, aki már a 36-oson belül járt, amikor felvágták. A megítélt 11-est Bagó mellé lőtte! Az Előre tovább fokozta a játék iramát, sokszor perceidig a hatvani kapu előtt folyt a játék, mégis a vendégek értek el gólt. A 35. percben Üsztöke kitört a védők gyűrűjéből és a kimozduló Korsós mellett a hálóba lőtt. 1:0. A H. félidőben sem változott a helyzet. A játékot Szigetváry óriá­si kapufa-lövése vezette be. A 49. percben a jó helyzetben levő Dom­boróczki 10 méterről leadott lövése jutott kapu mellé, majd Túrái, Füle és Bagó lövéseit hárította Bacsa. A másik oldalon Hajdú, Sziget­váry támadás végén, az utóbbi közvetlen közelről csúnyán a kapu mellé lőtt. A mérkőzés hajrájában az Előre elkeseredetten harcolt a kiegyen­lítő góléit, a hatvaniak védelme azonban minden támadást meghiú­sított. Az egri csapat tehetetlen táma­dósora miatt veszítette el a mér­kőzést. Jók: Bacsa, Sárközi, Drabos, nagy, Üsztöke, illetve Kerékgyártó (a mezőny legjobbja). Mezei, Dom­boróczki, Tóth. Répás hiba nélkül, kitűnően ve­zette a mérkőzést. ROMAN LÁSZLÓ NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadd Vállalat, Felelős kiadó: Tóth József. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. S. Telefon: 56-74 . 56-78 Postafiók: S3 Kiadóhivatal: Eger, Bajosy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postafiók: 83. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Bródy Sándor u. 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 11 PL A Népújság totó-tippjei 43. hét: 1. Alessandria—Roma z & 2. Bari—Laneroesi 1 3. Fiorentina—Milan l Z 2 4. Genoa—Atalanta S l 5. Inter.—Bologna 1 6. Lazio—Sampúorla 3 X 7. Napoli—Juventus 3 8. Palermo—Udinese 1 2 9. Spal—Padova 1 10. Valenciennes—Limoges 3 X 11. Rennes—Reims 3 12. Bordeaux—Monaco X 1 Pótmérkőzések: 13. Sedan—Angers 1 2 14. RC. Paris—Lens 1 15. Sochaux—ST. Francaié 1 X 16. ST. Etienne—Le Havre a i SZAKKÉPZETT ELEKTRO­MŰSZERÉSZEKET keres felvételre az Egri Fi­nommechanikai és Vasipari Vállalat. Jelentkezés sze­mélyesen vagy levélben a vállalat munkaügyi osztá­lyán. Eger, Dr. Sándor I. u. 4. szám. Lakást biztosítani nem tudunk. A Heves megyei Tanács Gyógyszertári Központja érettségizett fiatalember je­lentkezését kéri GYÖGYSZERÉSZ- TECHNIKUSI ÁLLASRA. Gím: Gyógyszertári Köz­pont, Eger. Bajcsy-Zsilinsz- ky utca 6. skám. DECEMBER elsejével műhely©« met megnyitottam. Rövid határ­időre vállalom villanymotorok) transziormátorok, mosógépek, ház­tartási gépek tekercselését, javítá­sát, lakások szerelését, javítását, bővítését, özv. Török Józsefnéj Eger. Szaiapart-köz 2. SALAK díjtalanul kapható az Egri Vízmű és Gyógyfürdő kazán- házánál. CSODASZÉP lesz minden nő; már I kezelés után. Szövetkezeti Kozmetikánkban, Eger, Dobó tér 1. Telefon: 58-82. VIDÉKIEK FIGYELEM! Azon­nalra kiadó 2-3 naponként szoba; 3, esetleg 4 személyre, központban, reggeli, vacsora, szállás napi 35.— Ft. Cím: Kiadóhivatalban. HASZNÁLT bútorok vétele és eladása. Eger, Knézich u. 2. EGERBEN, Kisfaludy utcában 500 négyszögöl szőlő, házhelynek alkalmas, eladó. Cím: Nagy And­rás, Felnémet, Rákóczi u. 2. OLCSÖN és sürgősen eladó: Wartburg személygépkocsi, Eger. Csákó sor 10. Csörgő. ELCSERÉLNÉM Egerben levő liáromszobás, összkomfortos laká­somat hasonlóért (esetleg kétszo­bás összkomfortosért), Budapes ten. Érdeklődni lehet: Egerben, Lenin u. 25. Sinkó néven. Telefon 29-63. Előkalkuláció készítésében .jártas szakképzett munka­erőt azonnali belépéssel fel­vesz az Egri Lakatosáru- gyár. Jelentkezés szemé­lyesen, vagy írásban min­dennap a délelőtti órák­ban a vállalat személy­zeti osztályán, Eger, La­katgyártó utca 2. Olcsó ti ő 1 k a bál vásár Női kábát S10.— Ft Női kabát Sít).—- Ft Női kabát 30«.— Ft Női kabát 34«.— Ft LEÉRTÉKELT ARUK BOLTJA, EGER Felhívjuk azokat a termelőket, akik a földművesszövetkezetuél baromfi nevelési, hizlalást szerződést kötöttek csirkére, pulykára, libára, kacsára ez év december 20-ig szerződéses kötelezettségüknek te­gyenek eleget, mert a szerződéses árat december 20. után nem biztosítjuk. FÖLDMÜVESSZÖVETKEZET Értékesítsük a csöves KUKORICÁT a Terményforgalmi és Fmsz felvásárlóhelyeken. Heves megyei Terményforgalmi l ­t Értékesítsük bab termésünket a Termény forgat mi Vállalat felvásárlóhelyein, magas árat fizetnek értél HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI VÁLLALAT