Népújság, 1959. november (10. évfolyam, 257-281. szám)

1959-11-25 / 277. szám

é NÉPÜ JS 40 1959. november *5« saerdi Az egri csapatok „fekete vasárnapja" a megyei labdarúgó-bajnokságban A Spartacus Hatvanban, az Előre Lőrinciben, a Honvéd Hevesen szenvedett vereséget — A forduló legnagyobb meglepetése: Verpeléti Honvéd - Rózsaszentmárton 5:0 — Ötödik mérkőzésén nem kapott gólt a Gy. Honvéd — Felzárkózott a Gr. Vasutas Az 1\B III. állása: Északkelet 1. MMTE 13 10 3 — 32: 4 23 ÉSZAK 1. K. Lombik 13 10 2 1 38: 8 m 2- Ny. Spart. 13 9 4 — 32: 4 22 2. SBTC II. 13 8 4 1 28:13 2C 3. Egri SC 13 7 3 3 16:10 17 3. Baglyasalja 14 6 4 4 23:18 16 4. Nyírma da 13 7 o 4 20:27 16 4. Generátor 13 6 3 4 15:10 IS 5. Egercsehi 14 5 5 4 16:17 15 5. Z-pálfalva 13 5 5 3 25:19 iü 6. Misk. B. 13 7 — 6 24:20 14 6- B. Mech. 13 6 2 5 19:26 14 7. DEAC 13 5 3 5 20:13 13 7. Tkarus 14 5 3 6 26:22 13 8. D. Górd. 13 4 4 5 13:14 12 8. Goldberger 13 6 1 6 23:21 13 9. D. Honv. 13 5 2 6 23:25 12 9. Saig. KSE 13 5 3 5 18:18 13 10. DVTK II. 13 5 2 6 24:30 '2 10. Gyöngyös 14 4 5 5 26:31 13 11. D. Kinizsi 18 5 2 6 21:27-.2 11. Petcfibánya 13 3 5 5 15:19 n 12. P-pöklad. 14 5 2 7 17:23 12 12. Autólaxi 13 3 5 5 16:21 ii 13. Tiszalök 13 4 2 7 16:21 i0 13. Kisterenye 13 3 5 5 15:20 íi 14. Somsály 14 4 2 8 18:27 10 14. Gázművek 13 3 5 5 19:26 u 15. Putnok 13 4 2 7 12:22 10 15. Hatvan 12 5 1 6 11:23 íi 7.6. NYSZSE 13 3 1 9 21:25 7 16. V. Dinamó 12 2 5 5 11:22 « 17. Ormosbánya 13 2 3 Ő 15:30 7 17. J. Szállítók 13 1 2 10 16:29 4 Lovasklub alakult Gyöngyösön A megyei labdarúgó-bajnokság utolsó előtti fordulója a hajrá je­gyében telt el. Mint ilyenkor tör­ténni szokott. ~ bőven akadtak meglepetések. Az éllovas Rózsa­szentmárton súlyos vereséget szen­vedett a kitűnő Verpeléti Honvéd­től, a másik bajnokjelölt, az E. Spartacus pedig az utóbbi időben rendkívül gyengén szereplő Hat­vani Kinizsitől szenvedett veresé­get. Nagy fegyvertény, hogy a Gyöngyösi Honvéd sorrendben ötö­dik mérkőzésén nem kapott gólt, a yöngyösi „kis-rangadót” nagy arc után a vasutasok nyerték, s Így sikerűit a középcsoporthoz fel- zárkózniok. Bükkerzsébet és Selyp viszont egyre jobban leszakad a többiektől. Verpeléti Honvéd— Rózsaszentm. Bányász 5:0 (0:0) Verpelét, 1000 néző. V.: Kaszás. Verpeléti papp — Kiss, Marosi, Pupi — Acs, Horti — Kozma, Sim­kó, Löhner, Gecsei, Gulyás. Edző: Mészáros Bertalan. Rózsaszentmárton: Mátra - Ha­lász n., Huczka, Körösi — Laczik, Halász I. - Zilai. BáÜ, Morvái, Dorner, Dude. Edző: Vágó Zoltán. Rózsaszentmárton! rohamokkal kezdődött a mérkőzés. Pappnak már az első percekben kifutással kellett mentenie Morvái elől. A 7. percben Zilai nagy lövését hárítot­ta a verpelétiek kapusa. A vendé­gek fölényére jellemző, hogy a 10. percben már a harmadik szögletü­ket rúgták. A hazaiak ebben a Játékrészben csak ritkán jutottak el a vendégek kapujáig. Egy ilyen alkalommal Lohner hatalmas lövése a védők­ben akadt el. A vendégek fölénye a 35. percig tartott, azután feljött a hazai együttes és kiegyensúlyozottá vált a játék. A n. félidőt heves verpeléti ro­hamok vezették be. Simkó és Ge- esei lövései hajszállal kerülték el a kaput, majd a nagy nyomás a 62. percben góllá érett: Horti Gu­lyáshoz továbbította a labdát, aki pontosan ívelt a kapu elé és Boh­ner közelről a hálóba fejelt. 1:0. A gól után Morvái és Horti ösz- Bzecsapott és a játékvezető, kissé elhamarkodva, mindkettőjüket ki­állította. A 65. percben Simkó futott el a szélen, két védőjátékost is kicsele­zett és a 16-os sarkáról nagy lövést eresztett meg a kapu bal sarkába. 2:0. Továbbra is a hazaiak kezdemé­nyeztek többet és a 72. percben újabb gólt értek el. Mátra rövidre sikerült kirúgását Gulyás elcsípte, elhúzott védője mellett és közelről a hálóba gurította a labdát. 2:0. A másik oldalon Pappnak min­den tudására szükség volt, hogy kivédjen egy sarokba tartó labdát. A 61. percben Kozma átcselezte magát a védőkön és a labda, az őt szerelni akaró Halász 11. lábáról jutott a hálóba. 4:0. öngól. Az utolsó gól a 88. percben esett, amikor Simkó labdájával Lohner kiugrott, a középcsatár becsapta a védőket, majd a kimozduló kapust is átjátszva, biztosan lőtt a háló­ba. 5:0. Két ellentétes félidőből állt a mérkőzés, a verpeléti csapat meg­érdemelten győzött. Jók: Acs (a mezőny legjobbja), Simkó, Lohner, Kozma, illetve Zi­lai, Laczik, Dorner, Morvái. Kaszás jól vezette a mérkőzést. VITÉZ DEZSŐ Hatvani Kinizsi— Egri Spartacus 2:0 (1:0) Hatvan, 300 néző. V.: Somodi. Hatvan: Bacsa — Rédecsi, Sár­közi, Pecze — Drabos, Nagy — Haj­dú, Takács, Szigetvári, Üsztöke, Szaka. Edző: Kókai János. Eger: Boros — Polonkai, Bóta, Bozsik - Husi, Mester - Gyarmati, Árvái, Szabó, Jezoviczky, Csepcsá- nyi. Edző: Nagy András. Néhány perces mezőnyjáték után fölénybe került a hazai csapat és több veszélyes támadást vezetett. Az egri védők két ízben is csak szögletre tudtak hárítani. A másik oldalon Árvái 20 méte­res, nagy lövése a bal kapufa mel­lett süvített el. Feltűnő volt, hogy az egri védők egymás után lesre állították a hatvani csatárokat. A 33. percben Nagy előreívelt labdája Hajdú fejéről Üsztöke elé pattant és a csatár hét méterről a kapu fölé lőtt. Az egriek szórványos támadásait biztosan hárította a hazaiak védel­me. A 38. percben Szigetváry, majd rögtön utána Hajdú hagyott ki jó helyzetet, a 41. perc azonban meghozta a vezető gólt: Üsztöke jó labdával ugratta ki Szakát, s a szélső beívelt labdáját Takács előbb elvétette, majd másodszorra a kapufát találta el, s a lepattanó labdát a befutó Üsztöke a háló kö­zepébe vágta. 1:0. Ezután feljött a vendégcsapat és Bacsa két ízben is merész vető­déssel tisztázott az egri csatárok elől. A második félidő elején folyta­tódtak az egri rohamok. Husi nagy lövését védte szépen Bacsa, Árvái elől pedig kifutással tisztázott a hatvani kapuvédő. A másik oldalon a kiugró Ta­kács közelről Borosba vágta a lab­dát, majd Üsztöke döntő helyzet­ben a kapu mellé lőtt. Feltűnő volt, hogy az egri csatársorban Árvái és Szabó szinte teljesen cső­döt mondott. . . A 60. perctől negyedórás egri fö­lény következett, de a csatársor jóformán egyetlen gólhelyzetet sem tudott teremteni. A negyedóra elteltével ismét a hazaiak vették át az irányítást, a vendégek védel­me sokszor túl keményen igyeke­zett hárítani a hatvani támadáso­kat. Egy ízben Szigetváryt a 16-oson belül csúnyán leterítették, a játékvezető sípja azonban néma maradt. Közvetlenül a befejezés előtt nagy hajrát vágott ki az egri együttes, mégis a hazaiak értek el gólt: a 43. percben a kitörő Sziget­váryt Bóta a büntetőterületen be­lül felvágta, a megítélt 11-est Sár­közi értékesítette. 2:0. Igen jóiramú, de közepes színvo­nalú mérkőzésen, biztosan győzött a feljavult Kinizsi. Minden játé­kosa átlagon felülit nyújtott, de Nagy teljesítményét külön ki kell emelnünk. A kiváló fedezet a me­zőny legjobbjának bizonyult. Az egriek közül Polonkai, Bóta, Husi és Mester nyújtott elfogadható tel­jesítményt. Somodi a második félidő végén megengedte a túl kemény Játékot. SZEGEDI ÁRPÁD Hevesi MEDOSZ— Egri Honvéd 2:1 (1:9) I-Ieves, 300 néző. Heves: Lőve! — Nagy D2. Frank, Magyar — Gombaszegi, Nagy H. Balogh, Nagy I-, Burovincz, Nagy IV., Vermes. Edző: Nagy Ferenc. Honvéd: Bakó — Suhajda, Ju­hász, Scher — Póczi, Fekete — Podgorsak, Selly, Ford ős, Goczán, Vámos. Edző: Csutak Emil« A széltől támogatott vendégek kezdték a játékot, e rövid tapoga­tózás után nagyiramú, kemény mérkőzés alakult ki. Mindkét kapu sűrűn forgott veszélyben, de a vé­delmek jól álltak a lábukon. A 14. percben Gombaszegi, Ba­logh, Nagy IV., Burovincz volt * labda útja, s a középcsatár leráz­va a rátámadó védőket, nehéz szögből a hálóba lőtt. 1:0. A gól után fokozódott a játék irama. Vermes lövését, majd Bu­rovincz fejesét védte a honvédek kapusa, a másik oldalon Fördős és Vámos nagy lövése szállt el a ka­pu mellett. Nem sokkal utána Lő­ve! csak kiütni tudta Goczán lö­vését és a védelem csak üggyel- bajjal tudott tisztázni. A félidő vé­ge felé mezőnyíölényt harcoltak ki a hazaiak, fölényüket négy eredménytelen szöglet is jelezte. A II. félidőben a hazaiak kezd­tek lendületesebben, mégis a ven­dégek értek el gólt. Az 57. percben Vámos lefutotta a védelmet és be­ívelt labdáját a .szabadon hagyott Podgorsak a kimozduló Lővei mel­lett lőtte a hálóba. 1:1. Sok durvasággal tarkított, nagy küzdelem indult meg a győztes gólért. Szinte állandóan szólt a já­tékvezető sípja a sok ,,páros-jele­net” miatt. Már-már úgy látszott, hogy döntetlenül ér véget a mér­kőzés, amikor a 82. percben a ki­törő Burovinczot szabálytalanul szerelték az egri védők. A játék­vezető szabadrúgást ítélt, s a lab­dát Frank hatalmas lövéssel küld­te a kapu jobbsarkába. 2:1. A 85. percben Suhajdát sportsze­rűtlen magatartás miatt kiállítot­ták. A régen látott lelkesedéssel küz­dő hazaiak megérdemelten győz­tek a nagyiramú, de helyenként durva mérkőzésen. A hazaiak közül valamennyi Já­tékos dicséretet érdemel, a vendé­gek csapatában a közvetlen véde­lem, valamint Góczán, Vámos és Fördős játéka tetszett. NAGY FERENC Recski Bányász— Apci Vasas 3:1 (2:0) Récék, 600 néző. V: Simon. Recsk: Zám — Hadobás, Czu- czor, Gál — Ma rúzs II., Borsos — Kányási, Szabó, Zsoldos, Bódi, Puporka. Edző: Kasmitter Antal. Recski támadások vezették be a mérkőzést, s a hazaiak már az eüső percben majdnem gólt értek el, de az apci kapus bravúros vetődés­sel hárított. A 3. percben baloldali támadás végén Puporka beadására Zsoldos futott rá és az apci kapus merész lábravetődéssel mentett a recski csatár elől. Az összecsapásnál Zsoldos sérülést szenvedett, és mintegy 25 perces ápolásra szorult. A hazai csapat ló emberrel is irányította a játékot. Fölénye azonban csak a 38. percben érett góllá, amikor a pályára visszatérő Zsoldos a balszélen elfutott, beívelt labdáját Bódi elvétette, Kányási azonban újra Bódihoz továbbította a labdát és a balösszekötő közel­ről a hálóba lőtt. 1:0. Rögtön utána Puporka átjátszotta a védőket és átadását Szabó mint­egy hét méterről a hálóba lőtte. 2:0. A félidő végéig recski roha­mok következtek, de újabb gól már nem esett. Szünet után sem változott a Já­ték képe. szinte állandóan a ven­dégek térfelén pattogott a labda. A 67. percben Zsoldos, Bódi, Pu­porka volt a labda útja és a szélső a kapu jobbsarkába lőtte a labdát. 3:0. Ezután egy ellentámadás során Cuczor megsérült és néhány- perces ápolás után folytatta to­vább a játékot. Ebben a játékrész­ben feljött a2- apci együttes és tá­madásainak egyikét siker koronáz­ta. A 74. percben Bagó 17 méteres, nagyerejű szabadrúgása a bal felső sarokban kötött ki. 3:1. A gól fel- lelkesítette a vendégeket és egy újabb támadás végén kapufát ér­tek el. Megérdemelt győzelem, a gól­arány akár nagyobb is lehetett volna. Jó* Manizs II., Puporka, Csu­csor, Kányási, Szabó, illetve Bagó, Csirke, LitkeL A játékvezetői hármas hiba nél­kül működött. ZSOLDOS GABOR Lőrinci Erőm«— Egri Előre 3:0 (1:0) Lőrinci, 200 néző. V: Megyeri. Lőrinci: Hegyi — Nagy, Ocskó, Falta — Gubola, Samu — Lőrinc, Tóth, Hartmann, Juhász, Bauer. Edző: Szalontai Béla. Eger: Korsós — Túrái, Kerék­gyártó, Mezei — Bagó, Dombo- róczki — Vedres, Füle, Melczer, Hevér, Tóth. Edző: Juhász Attila. A hazaiak léptek fel előbb táma­dólag, mégis majdnem vendég-gól született a 2. percben. Vedres hú­zott el a szélen, beadását Ivlelczer átfejelte a kifutó Hegyi fölött, Gubola azonban a gólvonalon mentett. Az Erőmű csapata mindjobban belelendült a támadásba, a csatá­rok lövéseit azonban nem kísérte szerencse. Vagy a kapu fülé szállt a labda, vagy pedig a jól védő Korsós zsákmánya lett. A félidő egyetlen gólja a 45. percben született meg: Bauer be­adását Lőrinc Gubola elé fejelte és a fedezet 8 méterről a léc alá vágta a labdát. 1:0. A n. félidőben a hazaiaknál Bauer í^tt a középcsatár, s így va­lamivel gördülékenyebbek lettek a támadások. A 60. percben Bauer jó labdájával Juhász ugrott ki, be­adását a védők röviden fejelték vissza és Samu kapásból, védhe- tetlenül bombázott a léc alá. 2:0. Ezután Juhász a mérkőzés leg­nagyobb helyzetét hagyta lei: köz­vetlen közelről a kapu fölé lőtte a labdát. A 80. percben esett az utolsó gól: Juhász beadását Lőrinc továbbítot­ta a hálóba. 3:0. A hazai együttes megérdemelten nyert. a több tartalékkal kiálló eg­riek ellen. Jó: Ocskó, Gubola, Juhász, Lő­rinc, Samu, illetve Korsós, Kerék­gyártó, Mezei, Füle. A játékvezető Jól vezette a mér­kőzést. BOZSIK FERENC Gyöngyösi Vasutas— Gyöngyösi Bányász 2:1 (1:1) Gyöngyös. 300 néző. V.: Nagy L. Gy. Vasutas: Feigl - Kévés, Dá­vid, Kovács - Varbai, Deli — Sza­bó, Murányi, Berta, Rédei, Tamás. Edző: Lámi János. Gy. Bányász: Kiss — Laboda, Fal- csik. Vörös — Juhász, Bodó — Fel­legvár!, Keszthelyi, Balogh, Borosi, Mészáros. Edző: Farkas Géza. Mindkét csapat nagy becsvágy­gyal vetette magát a küzdelembe. A vasutasok vívtak ki némi fö­lényt, Szabót jó helyzetben szög­letre szerelte a bányász-védelem, majd rögtön utána a kitörő Murá­nyit a büntető területen belül el­kaszálták a védők. 11-es! A labdának Kovács futott neki, de rosszul helyezett lövését Kiss vetődve kitötte. A 8. percben Murányit ismét > csak szabálytalanság árán tudták feltartóztatni, a szabadrúgásból Rédei Bertához továbbította a lab­dát, de a középcsatár lövése elke­rülte a kaput. Lassan feljött a bányász-csapat is. Mészáros közeli lövését nagy­szerű érzékkel hárította Feigl, majd két veszélyes Balogh-lövés következett. A bányászok fölénye a 28. percben góllá érett: Borosi lövését Feigl kiejtette és a közelben álló Keszthelyi a háló­ba lőtt. 0:1. A gól szárnyakat adott a bá­nyász-csapatnak, a félidő vége felé azonban kiegyensúlyozottá vált a játék. A 38. percben Murányi 16 méteres szabadrúgása a sorfalról Rédei elé pattant, és az összekötő néhány lépés után laposan a jobb sarokba lőtte a labdát. 1:1. Nagy iramban folytatódott a já­ték a n. félidőben. Előbb a bányá­szok kezdeményeztek többet, Fel­legvár! erős lövése emberben akadt el, a másik oldalon Szabó beadá­sát Berta a kapufára fejelte. A kö­vetkező percben két szögletet há­rított a bányászok védelme. Egyre keményebbé vált a játék, a bá­nyászvédők sok szabálytalanságot vétettek. A 76. percben Juhászt utánrúgásért kiállították, utána Balogh a játékvezető megsértéséért került a kiállítás sorsára. A kilenc emberrel játszó bányász­csapat teljesen beszorult és a 80. percben eldőlt a mérkőzés sorsa: Kavarodás után Murányi lövése talált utat a hálóba. 2:1. Jó iramú, kemény mérkőzést ví­vott egymással a két csapat, a helyzeteit jobban kihasználó vas­utasok megérdemelten győztek. Jók: Dávid, Kévés, Varbai, Mu­rányi, Rédei (a mezőny legjobbja), illetve Kiss, Falcsik, Borost, Keszt­helyi. A kemény mérkőzés nehéz fel­adat elé állította a játékvezetőt. JANKOVTTS JENŐ Gyöngyösi Honvéd— Bükkszenterzs. KSK 1:0 (1:0) Bükkszenterzsébet, 1900 néző. Vez.: Koncz. Gyöngyös: Holmann - Dudás, Mórócz, Baranyai — Peresztegi, Tompity — Szabó, Rábavölgyi, Harmatos, Gelics, Fábián, Edző: Hernádi Géza. Bükkerzsébet: Utassy I. — Köd- mön, Utassy m., Utassy H. — Utassy IV., Kifusz - Oravecz, Sztankovics, Ipacs ín., Vitkó, Zay m. Edző: Alberti József. A tartalékosán kiálló hazai csa­pat már az első percekben gólt kapott: Szép gyöngyösi támadás végén Harmatos lövése jutott a hálóba. 1:0. A gól után is a gyöngyösiek ma­radtak támadásban, és az Utassy m. által vezérelt hazai védelemre nagy nyomás nehezedett. Egy szögletrúgás után Utassy I. szépen húzta le a labdát, a másik oldalon Ipacs ül. tört ki a védők mellett és nagy lövését Holmann csak ne­hezen hárította. Ezután kiegyensú­lyozódott a játék, hol egyik — hol másik kapu forgott veszélyben. A 30. percben a honvédek hagy­tak ki nagy helyzetet, majd rögtön utána Vitkó lövését Dudás kézzel hárította a gólvonalon. A megítélt 11-esnek Vitkó futott neki, de mellé lőtte a labdát! A IL félidőben heves gyöngyösi rohamok következtek, de a véde­lem, Utassy ELT-mal az élen, hő­siesen rombolt. Ebben a játékrész­ben a hazaiak támadósora egy per­cig sem tudta tartani a labdát. A jó erőben levő honvéd-csapat megérdemelten győzött, közülük Harmatos, Gelics és Fábián nyúj­tott kitűnő teljesítményt. A hazai együttes játéka csaló­dást okozott, csupán Utassy 111. kitűnő játéka érdemel dicséretet, a többiek lélek nélkül, mélyen for­májuk alatt játszottak. DUDÁS BÉLA Bélapátfalvi Építők— Selypi Kinizsi 4:1 (2:1) Bélapátfalva, 300 néző. V.: Ferencz. A hazai együttes végig irányítot­ta a játékot és Molnár (2), Szécsi, Mikó (11-esből) góljaival biztosan győzött. Gyöngyösön 21 taggal megalakult az MHS lovasklubja. A lovassport szempontjából ez rendkívül jelen­tős esemény, hiszen Heves megye területén az utóbbi időben egyetlen lovas szakosztály • sem működött. A klub elnöke, Szollár István, valamint a többi vezetők: Szálkái István, Szepessy Béla, Takács La­jos elhatározták, hogy létrehozzák az íjász-szakosztályt és felelevení­A megyei labdurúgó- ba'nokság állása 1. R-márton 14 11 — 3 36:18 22 2. Verpelét 14 8 5 1 28: 8 21 3. Egri Sp. 14 9 2 3 34:13 20 4. Recsk 14 9 2 3 31:18 20 5. Gy. Honvéd 14 8 1 5 23:16 17 6. Lőrinci 14 7 — 7 30:22 14 7. E. Honvéd 14 6 2 6 26:24 14 8. Gy. Vasutas 14 6 1 7 28:25 13 9- Apc 14 5 3 6 25:37 13 10. H. Kinizsi 14 5 2 7 23:22 12 11. Gy. B. 14 5 2 7 22:23 12 12. E. Előre 14 5 2 7 23:28 12 13. B-falva 13 4 4 5 15:22 12 14. Heves 14 3 2 9 14:25 8 15. Bükkerzs. 13 2 2 9 21:52 6 16. Selyp 14 3 — 11 14:40 6 BEN KISEBB CSALÁDI HAZAT, 70—75 ezerig. Címeket kérem: Eger, Magyar Hirdető. FAÜLTETÉSHEZ 80x80x80-as gö­dör ásáshoz dolgozókat felvesz az Egri Városgondozási Vállalat. Munkabér gödrönként ültetéssel együtt 7.— Ft. tik őseink nagyszerű sportját — amely a szomszédos országokban nagy népszerűségnek Örvend & lóhátról való nyíl ázást. Arra is határozatot hozott a ve­zetőség, hogy a megalakuló félben levő poroszlói és szilvásváradi lo­vasszakosztályokat. a lehetőséghez mérten, messzemenőkig támogat­ják. SZEPESSY BÉLA Az utolsó eszköz... Jossue Abendola neves portu­gál labdarúgó játékvezető cí­mére egyre sűrűbben érkeztek a névtelen levelek. íróik meg­fenyegették a játékvezetőt: ha nem hagy fel a mérkőzések vezetésével, megverik, sőt agyonütik. A játékvezető, aki jól ismer­te a hazai szurkolók erkölcse­it, ijedtében a rendőrséghez fordult segítségért. A nyomo­zás során kiderült, hogy a fe­nyegető leveleket a saját fele­sége írta. „Semmivel nem tudtam rá­venni férjemet, hogy legalább vasári, apónként otthon marad­jon — jelentette ki az asszony a rendőrségen —, ezért folya­modtam ehhez az utolsó esz­közhöz ...” FIATAL fodrászsegéc elhelyez­kedne. Cím a Kiadóhivatalban. MOSZKVICS 402. Harmincezret futott, kifogástalan állapotban el­adó. Eger, telefon: 15-24, délelőtt 8—12-ig. PATTANÁSOS arcok legújabb módszerű kozmetikai kezelése. Zsíros, száraz arcbőr tökéletes kí- ápolása. Eger, Dobó tér 1. Értékesítsük a csöves KUKORICÁT a Terményforgalmi és Fmsz felvásári óhelyeken. Heves megyei Termény forgalmi V. meg-vktelre keresek eg-er­»♦«< \ A TELEVÍZIÓ készülék a hosszú őszi és téli estéken otthonába viszi a szórakozást! VÁSÁROLJON TELEVÍZIÓ KÉSZÜLÉKET _ Forgalomba hozza a 1 HEVES MEGYEI VAS- ÉS MŰSZAKI NAGYKERESKEDELMI VÄLLALAT, EGER — J és a megye állami és szövetkezeti szaküzletei és az Állami Áruház. Részletre is kapható! AT 403. ára: 5200.— Ft AT 602. ára: 6200.— Ft AT. 603. ára: 6900.— Ft Munkácsy ára: 5900.— Ft