Népújság, 1959. október (10. évfolyam, 230-256. szám)

1959-10-07 / 235. szám

é NÉPÚJSÁG 19S9. október szerdát Sok gól esett a megyei labdarugó-bajnokság vasárnapi fordulójában A három éllovas tovább növelte előnyét - Első győzelmét aratta a B&kkszenterzséheli KSH — Súlyos vereséget szenvedett Gyöngyösön a Lőrinci Elektromos A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulóját ■általában a sok gól jellemezte. Az E. Sparta­cus csatárai hét, a Gy. Vasutas tá­madói öt góllal terhelték meg az ellenfél hálóját. A .legnagyobb meglepetést a rendkívül szeszélye­sen szereplő Lőrinci Elektromos súlyos veresége keltette Gyöngyö­sön, a Gy. Vasutas ellen. Bükk- szenterzsébet végre megszerezte első győzelmét, a H.. Kinizsi csa­patát sikerült két vállra fektetnie. Á bajnokjelölt Rozs asz entmárton magabiztos győzelmet aratott Eger­ben a Honvéd ellen, de Verpelét is idegenben szerezte meg a' két bajnoki pontot. A‘ Gy. Honvéd- Recski Bányász találkozó, nagy küzdelem után, 3:2-es gyöngyösi győzelemmel ért véget. Egri Spartacus— Apci Vasas 7:1 (2:1) i* * \ ■ , . j \ IJger, 600 néz6. V.: Csiba. Eger: Boros — Polonkai, Bóta, Bozsik - Nagyszalóki, Mester - Gyarmati. Árvái, Husi, Szabó, Csepcsányi. Edző: Nagy András. Apc: Szuhányi — Bagó. Nagy, Kelnik - Plessek, Kovács T. - Hezsnyák, Csirke, Udvari, Kovács Z.. Bendlk. Edző: Serfözö István. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, a 3. percben Csepcsányi jó helyzetben csúnyán kapu i'ölé Jött. A nagy erővel küzdő hazaiak irányították a játékot, Husi—Csep­csányi—Árvái akció végén az ösz- szekötő nagy lövését Szuhányi láb­bal szögletre mentette. Ezután Sza­bó lövése foglalkoztatta az apciafc kapusát. Negyedóra elteltével feljött a vendégcsapat, szép baloldali táma­dás végén Kovács Z. elől Bozsik az utolsó másodpercben becsúszó szereléssel tisztázott. Az első gól a 19. percben esett, emikor Bagó Szuhányi kezéből ki­rúgta a labdát és a befutó Husi az üres kapuba gurította. 1:0. Nem sokat váratott magára az egyenlí­tés sem. A 23. percben Bénáik be­adása átszállt Bóta felett és Ko­vács Z. a 11-es pont tájékáról a rosszul, vetődő Boros mellen gyen­gén a jobb sarokba lőtt. 1:1. Ezután mezőnyjáték folyt, enyhe hazai fölénnyel. A <2. percben Szu­hányi kiejtett egy labdát és Árvát mellel a hálóba sodorta. 2:1. A n. félidőben megváltozott a játék képe, az egri csapat nagy fölénybe került. Csepcsányi lövé­sét védte Szuhányi, majd Árváit elkaszálták a büntető területen be­lül, a 11-es azonban elmaradt, szabó nagy lövése a kapufáról Husi elé pattant, és a középcsatár kapásból fölé lőtt. Az 57. percben Bagó kezezése miatt a játékvezető büntetőt ítélt, amit Mester értéke­sített. 3:1. Két perccel később Ár­vái melléről a rosszul vetődő Szu­hányi fölött jutott hálóba a labda. 4:1. A másik oldalon Csirke nagy­erejű lövése a védőkről szögletre pattant, de ezzel el is lőtte minden puskaporát az apci csapat, az eg­riek teljesen átvették a játék irá­nyítását. A 70. percben Husi ki­ugratta Árváit, aki a kifutó kapus mellett a sarokba lőtt. 5:1. A 75. percben Szabó távoli lövé­sét Szuhányi elnézte és a labda a kapu jobb sarkába jutott. 6:1. A •jt. percben Szabó Gyarmati elé továbbított, aki néhány lépést tett a labdával, aztán nagy erővel a jobb sarokba lőtt. 7:1. AZ apci csapat az első félidőben egyenrangú ellenfél volt, szünet után azonban a magára talált egri együttes döntő fölénybe jutott, s akár több gólt is szerezhetett vol­na. Jók: Polonkai, Mester, Szabó, illetve Nagy, Csirke, Kovács Z. A Játékvezető egy-két kisebb hibától eltekintve, jól vezette a mérkő- r*ést BALOGH BÉLA Róiföaszenimártoni Bányász— Egri Honvéd 3:0 (2:0) ífger, 400 néző. Rózsaszentviárton: Mátra — Gu- bis, Huczka. Körösi — Laczik, Dor- ner - Zilai, Boronkai, Morvái, Báti, Imre II. Edző; Vágó Zoltán. ■Kitűnően kezdett a .jó erőben le- *6 rozsai csapat, korszerű, gyors támadásokkal veszélyeztette a ha­zaiak kapuját. Az első gól az 5. percben esett, amikor Báti-Imre II. adogatás vé­géti a balszélső lövése a hálóba jutott. 1:0. A gól után a vendégek fokoztak a játék iramát és helyenként nyo­masztó fölényben játszottak. A 12. percben Laczik—Imre II.—Báti volt a labda útja, és a kitűnően játszó balösszekötő lövésével szemben az egri kapus tehetetlen volt. 2:0. A félidő hátralevő részében sem változott a helyzet, a rózsaiak irá­nyították a játékot, gólt azonban már nem sikerült elémiök. Pedig helyzet bőven akadt, Boronkai pél­dául három ízben is döntő hely­zetben hibázott. A n. félidőben változatosabbá vált a küzdelem, a feljavult hazai csapat is sokat kezdeményezett. Az 53. percben a balösszekötőjük hagyott ki jó helyzetet, majd a 69. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: Boronkai lövése jutott a kapu bal sarkába. 3:0. A mérkőzés hajrájában mezőny­játék folyt, enyhe rózsái fölény- hyel. A 73. percben Domer II. megsértette a játékvezetőt, s ezért a kiállítás sorsára jutott. A jól játszó vendégcsapat meg­érdemelten győzött, különösen tá­madósoruk. játéka volt biztató. Jók: Mátra, Laczik, Báti, Imre II., illetve Galambos, Póczi. Selly• JUHASZ MIKLÓS Bélapátfalvi Építők— Hevesi MEDOSZ 3:1 (2:1) Bélapátfalva, 4p0 néző. Véz.: Sza- mosvölgyi. Bélapátfalva: Nagj- — Erdélyi, Kriskó, Horváth — Baranyi, Szűcs — Mikó, Antal. Mihályi, Kelemen, Berecz II. Edző: Weber László. Heves: Nagy — Balogh n., Frank, Stol.cz — Gombaszegi, Nagy S. — Balogh I., Bessenyei, Burovincz, Pataki, Nagy F. Edző: Nagy F. A nagy lelkesedéssel harcoló vendégcsapat kezdett jobban, sok lendületes támadást vezetett a ha­zaiak kapujára. Az 5. percben Bes­senyei jó helyzetben fölé lőtt, a másik oldalon Mihályi lövése ju­tott a kapu mellé. Hevesi támadások közepette Bél­apátfalva ért el gólt: Antal—Mikó— Mihályi—Kelemen volt a labda út­ja, s a balösszekötő a 16-os vona­láról a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. A 17. percben Antal szépen ment el a védők mellett, de beadása rossz helyre szállt. Ellentámadás során Balogh II. már q^ak Nagy- gyal állott szemben, a bélapátfalvi kapus azonban remek lábravető- déssel tisztázott. A 35. perctől kezdve feljött a hazai együttes és rögtön gólt ért,el. A kitörő Kele­ment csak szögletre tudták sze­relni a védők, a szögletet Berecz II. ívelte be, s a labda érintés nél­kül jutott a hálóba. 2:0. Nagy ka­pushiba! Heves nem adta fel a harcot és a 42. percben szépített: Nagy F. beadását Bessenyei a kapu jobb alsó sarkába lőtte. 2:1. Közvetlenül a félidő befejezése előtt Horváth a kapu torkából kézzel ütötte ki a labdát, a megítélt ll-est Frank nagy erővel a kapu mellé lőtte! Szünet után rögtön veszélyes he­vesi támadást hárított Nagy. majd Bélapátfalva fokozatosan fölénybe került. A 74. percben Antal kiugratta Mikót, aki mellel maga elé tette a labdát, lefutotta Frankot és élesen a bal sarokba lőtt. 3:1. Szép csa­tárteljesítmény! Ezután nagy nyomás nehezedett a vendégek kapujára. A 83. perc­ben Mikó beadását a középre hú­zódott Berecz II. a kapufára lőtte. Az utolsó percben Kelemen futott el a szélen, és beívelt labdáját Berecz a kapus kezébe fejelte. A mérkőzés két ellentétes félidő­ből állt, előbb a hevesiek, majd a hazaiak támadtak többet. A muta­tott játék alapján Bélapátfalva megérdemelten nyert. Jók: Nagy, Kriskó, Baranyi, An­tal, Kelemen (a mezőny legjobbja), illetve Frank, Gombaszegi, Besse­nyei, Nagy F. KUDLAK ISTVÁN Gyöngyösi Vasutas- Lőrinci Elektromos 5:0 (1:0) Gyöngyös, 200 néző. V.: Koncz. Gyöngyös: Feigl - Kévés, Dávid, Ivádi II. — Zsizska, Medveczki — Szabó, Varbai, Barta, Deli, Rédei. Edző: Lámi János. Lőrinci: Tóth - Nagy, Gubola, Falta — Horváth, Samu — Juhász, Lőrincz, Kalmár, Kiss, Bauer. Ed­ző: Kornél József. Váltakozó támadásokkal indult a játék. Az 5. percben Deli meredek labdával ugratta ki Szabót, aki elől Tóth kifutással tisztázott. A másik oldalon Lőrincz lesén akadt el egy ellentámadás. A széltől támogatott lőrinci csa­pat mindinkább fölénybe került, az előre törő Baüert Kévés csak sza­bálytalanul tudta szerelni, a sza­badrúgás után Kiss magasan fölé fejelte a labdát. Szinte állandóan a vasutasok kapuja előtt pattogott a labda. A 15. percben Kiss csúsztatott fejesét Feigl bravúrosan szögletre ütötte. A 18. percben ugyancsak Kiss tört előre a félpályától, leráz­ta magáról a védőket, de közelről leadott lövését Feigl remek érzék­kel hárította. A nagy nyomás alól a 35. perc­ben szabadult fel a hazaiak kapu­ja. Deli beadását szépen húzta le Tóth, majd Rédei ravasz szabad­rúgását hárította a lőrinci kapus. A 40. percben esett az első gól. Rédei—Deli volt a labda útja, az összekötő Berta elé tálalt, aki kö­zelről a hálóba lőtt. 1:0. Szünet után a magára talált ha­zai együttes vette át a kezdemé­nyezést és rögtön az első percek­ben tovább növelte előnyét: Berta 20 méteres kapáslövésével szemben Tóth tehetetlennek bizonyult. 2:0. Állandósultak a vasutas támadá­sok, s ez a 60. percben ismét gólt eredményezett?. Berta fordulásból leadott hatalmas lövése védhetet- lenül vágódott a jobb felső sarak­ba. 3:0. Ellentámadás során Ivádi a gólvonalon mentett, majd hosz- szú labdával szöktette a félpályán tanyázó Bertát. A középcsatár re­mek ütemben tört a kapura, és a kifutó kapus mellett megszerezte a negyedik vasutas gólt. 4:0. Ra­gyogó csatárteljesítmény! A vendégek szórványos támadá­sokkal igyekeztek szépíteni az eredményen, de a 76. percben is­mét hazai goi következett. Szabó futott el a szélen és félmagas be­adását Deli csukafejessel juttatta a hálóba. 5:0. Az utolsó percekben Lőrinci tá­madott többet, de a vasutasok vé­delme jól állt a lábán. A helyzeteit jobban kihasználó hazai együttes ilyen arányban is megérdemelten győzött. Jók: Feigl, Kévés, Medveczki, Zsizska, Berta, Deli, illetve Horváth, Juhász, Kiss. Koncz kifogástalanul vezette a mérkőzést. JANKOVITS JENŐ Verpeléti Honvéd— Selypi Kinizsi 3:1 (2:0) Selyp, 200 néző. V.: Szegedi B. Verpelét: Papp — Kiss, Kursics, Molnár. — Marosi, Nagy — Kollár, Lockner, Simkó, Lohner, Kozma. Edző: Mészáros Bertalan. Selyp: Kovács — Tóth, Suránvi I., Slusznyi — Kazinci, Surányi II. — Szabó, Matula, Szokola, Wágner, Zseleznik. Edző: Nagy Sándor, A Kinizsi kezdte a játékot, de rögtön a vendégek léptek fel tá- madólag*és a 3. percben megsze­rezték a vezető gólt: nagy kavaro­dás támadt Kovács kapuja előtt, melynek végén Kozma lövése Ko­vács kapujába vágódott. 1:0. Az újrakezdés után a fiatal Wág­ner tört ki biztatóan, de a keresz­tező Kúrsics az utolsó pillanatban szögletre rúgta előle a labdát. Váratlanul esett a vendégek má- sodik-'gólja. A 28. percben szabad­rúgáshoz jutott a Honved. A lab­dának Lohner futott neki és 17 méterről a gyenge napot kifogó Kovács keze mellett lőtt a hálóba. 2:0. A félidő hátralevő perceiben eléggé gyenge iramú mezőnyjáték folyt, csupán Szokoia ötletes meg­mozdulásai jelentettek élményt a nézők számára. Szünet után teljesen megválto­zott a játék k>épe, a Kinizsi ragad­ta magához a kezdeményezést. Tá­madósora egyre-másra szőtte a jobbnál-jobb akciókat, de a csatá­rok a kapu előtt gólképtelennek bizonyultak. A vendégek szórvá­nyos ellentámadásai viszont a 60. percben sikerrel jártak, mert Koz­ma lövése ismét Kovács kapujába jutott. 3:0. A hazaiaknak a 67. percben sike­rült szépíteniük, amikor Szabó át­adását Szokola remek kapáslövés­sel lőtte a hálóba. 3:1. A vendégek közül Kursicsot erő­teljes játékáért, Lohnert szemíü- lességéért és Kozmát két szép gól­jáért illeti dicséret. A Kinizsi leg­jobbjai Szokola, Wágner, Szabó és Surányi II. voltak. Szegedi játékvezető hiba nélkül vezette a mérkőzést. KOVÁCS EMIL Gyöngyösi Bányász— Egri Előre 3:1 (3:0) Gyöngyös, 500 néző. V.: Barcs. Gyöngyös; Kiss - Szőllősi, Fal­esik, Szkocsovszky — Juhász, Far­kas — Fellegvár!, Sőregi, Balogh, Borosi, Keszthelyi. Edző: Farkas Géza. Eger: Ivankovics — önodi, Mata, Huszár — Bagó, Kerékgyártó — Bodnár, Petrányi, Füle, Dombo- róczki, Túrái. Edző: Juhász Atilla. A széllel hátban játszó Bányász már a 3. percben megszerezte a vezetést: Keszthelyi labdájával Ba­logh a középen kapura tört és a tétovázó védők mellett 16 méterről a bal sarokba lőtt. 1:0. A 10. percben ismét a Bányász előtt nyílott gólszerzési alkalom, Balogh a kapust is kicselezve, az alapvonalról a középre gurított, a belsők azonban lekéstek a labdá­ról, s oda lett a helyzet. Az Előre első veszélyes támadását Bodnár végétté a jobboldalon, de beadását Kiss előrevetődve, megszerezte. Húsz perc elteltével fölénybe ke­rült az egri csapat, csatársora azonban nem tudtak megbirkózni a jól záró bányászvédelemmel. A 21. percben Balogh érvénytelen gólt lőtt. A 31. percben Szko­csovszky szabadrúgását Sőregi Ba- logh-hoz továbbította, aki a védők közül magasan kiemelkedve, a bal felső sarokba fejelte a labdát. 2:0. A másik oldalon Huszár ravaszul csavart szabadrúgását védte szépen Kiss. A következő percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: Sőregi kiugrott a védők mellett, s bár erősen nyomták, közelről a hálón ba gurította a labdát. 3:0. A n. félidőben megváltozott a játék képe, a széltől támogatott egriek jelentős mezőnyfölényt har­coltak ki. A bányászvédelemre nagy nyomás nehezedett. A 60. percben Füle gólba tartó lövését a gólvonalról fejelte vissza Sőregi, majd Bagó 28 méteres, nagyereiű lövését a kapufa segítségével véd­te Kiss. Egy perc múlva szépített az Elő­re. Egy 18 méteres szabadrúgásnak Huszár futott neki, átívelte a lab­dát a sorfal felett, amely a rósz- szül helyezkedő Kiss mellett a jobb sarokba vágódott. 3:1. Az utolsó percekben több durva belemenés tarkította a játékot. A 30. percben Túrái megrúgta Kisst, s ezért a játékvezető kizárta a já­tékból. Három perccel a befejezés előtt viszont Keszthelyi utánrú- gásért jutott a kiállítás sorsára. A hazai csapat jobban használta ki helyzeteit, s ez elég volt a győ­zelem megszerzéséhez. Jók: * közvetlen védelemi Sőregi, Juhász, Balogh, Borosi, illetve Bodnár, Mata, Huszár, Bagó. A játékvezető későn nyúlt a ki­állítás eszközéhez, nem torolt? meg kellőképpen a szabálytalai Ságokat. SZKOCSOVSZKY TIBOR Bükkszenterzsébeti KSK— Hatvani Kinizsi 2:1 (2:1) Bükkszenterzsébet. 700 néző. V: Kiss L, Bükkszenterzsébeti Utassy I. — Utassy II., Szilágyi, Oravecz — Ipacs II.. Vitkó — Sztankovics, Zay II., Utassy III., Ipacs I., Fü- löp. Edző: AlDerti József. Hatvan: Bacsa — Eperjesi, Sár­közi, Rédei — Szendi, Nagy — Kajlinger, Üsztöke, Rácz, Drabos, Szaka. Edző: Kókai János. A nagy becsvággyal küzdő hazai csapat heves támadásai vezették be a mérkőzést. Az első percben Zay II. tört eLőre, és hatalmas lövése centiméterekkel süvített el a felső léc fölött. Nem sokkal később Sztankovics távoli lövése szállt a kapu mellé. Állandóan a hazai együttes kezdeményezett, a hatva­niak védelme azonban jól állt a lá­bán. A hazai együttes fölénye a 12. percben érett góllá: Fülöp jó lab­dával ugratta ki Zay U-öt, aki rögtön lőtt és a labda a kapu jobb­sarkába jutott. 1:0. A gól után Hatvan lépett fel tá­madólag és igyekezett egyenlíteni. Sok jó akciót láthatott ekkor a kö­zönség, Utassy I. két ízben is az utolsó másodpercben mentett a csatárok elől. Ezután ismét feljött a hazai csapat és a 29. percben siker koronázta, egyik gyors elő­relendülését: Vitkó egy testcsellel elengedte maga mellett a labdát, és a befutó Sztankovics nagy erő­vel a hálóba vágta. 2:0. Hatvan nem adta fel a küzdelmet és a 37. percben Szilágyi öngóljával szépí­tett. 2:1. A félidő hajrájában kiegyenlítő­dött a játék. A II. félidőben rögtön a hazaiak­nak támadt gólszerzési alkalmuk, de Ipacs I. közvetlen közelről a kapu fölé lőtte a labdát. A másik oldalon Kaj linger 16 méteres nagy lövését remek vetődéssel hárította Utassy I. A 60. percben Ipacs II. az alap­vonalról adta be a labdát. Bacsa messze kint volt kapujából, a ha­zai belsők azonban sorra lemarad­tak, s odalett a helyzet. A 75. percben Fülöp fejese a há­lóba jutott, előzőleg azonban sza­bálytalankodott, s a játékvezető szabadrúgást ítélt a hatvaniak ja­vára. Az utolsó percekben teljesen beszorult a Kinizsi, Zay II. nagy lövése a kapufáról vágódott visz- sza, újabb gól azonban már nem esett. Jó: Ipacs II., Sztankovics, Zay II., Vitkó, illetve Kailinger, Nagy. A játékvezető jól működött. DUDÁS ÁGOSTON Gyöngyösi Honvéd— Recski Bányász 3:2, Gyöngyös. A megyei {labdarúgó-bajnokság állása 1. Egri Spart. 9 8 1 __ 30: 5 17 2. R-márton 9 8 — 1 29: 8 16 3.’ Verpelét 9 7 1 1 21: 6 15 4. Recski 9 5 2 2 17:11 12 5. Gy. Bányász 9 4 2 3 16:14 10 6. Apci Vasas 9 4 2 3 19:26 10 7. Egri Honvéd 9 4 1 4 18:16 .9 8. Egri Előre 9 4 1 4 18:17 9 9. Lőrinci 9 4 — 5 €0:17 8 10. H. Kinizsi 9 3 2 4 17:15 8 11. B-falvn 9 2 4 3 8:1G 8 12. Gy. Honvéd 9 3 1 5 13:16 7 13. Gy. Vasutas 9 3 — 6 17:20 6 14. B-erzsébet 9 1 2 6 17:41 4 15. Heves 9 1 1 7 8:18 3 16. Selyp 1 — 8 "8:30 2 Felhívás A Heves megyei Testnevelési és Sporttanács felhívja az érdeklő­dők figyelmét, hogy a Budapesten október 18-án lejátszandó Magvar- ország—Svájc és a november 8-án megrendezendő Magyarország— Német Szövetségi Köztársaság lab­darúgó-mérkőzésekre jegyeket le­het igényelni. A svájci mérkőzés­re október 12-ig. az NSZK elleni mérkőzésre október 26-ig lehet je­lentkezni az MTSlVáél (Eger, Me­gyei' Tanács). NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: S u h a Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat: Felelős kiadó: Tóth József. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 3. Telefon: 56-74. 56-78. Postafiök 33. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44 Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat, Eger. Felelős vezető: Mandula Ernő, Eger. Brúdy Sándor u. 4. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 11 Ft Peiőfibánvai lövészek a uat.ani ; iás —.uv téiiovo-verseny ét meg icpetésre a petőfibáúyai együttes nyerte. Képünk a győztes csapatról készült a MÁV hatvani MHS lőterén. Gyöngyös nyerte <s megyei kézilabda-bajnokság rangadóját GYÖNGYÖSI HONVÉD—EGRI ÉPÍTŐK 13:10 (7:3) Mátrafüred, v: Weich József. A döntő jelentőségű mérkőzésen Gyöngyös az alábbi csapattal sze­repelt: Brájer — Czopák, Csépe, Kupcsik — Molnár, Varga, Futó. Csere: Kerekes, Egyed, Nagy, Slá­ger. Edző: Fekete János. Eger kezdett jobban és az 5. percben már kétgólos vezetésre tett szert. A 7. percben Czopák jól el­talált alsó saroklövésével szépített a Honvéd-csapat, majd közvetlenül utána Csépe távoli erős lövése ju­tott az egri hálóba. 2:2. Hatalmas küzdelem indult meg a két egy­forma játékerőt képviselő csapat között. A 14. percben Czopák a Honvédnak szerzett vezetést, ami­re Bartók válaszolt. 3:3. Ezután egy jól kidolgozott támadás végén Csépe nagyerejű lapos lövésével szemben tehetetlennek bizonyult az egri kapus, 4:3, majd a fokoza­tosan fölénybe kerülő gyöngyösi együttes Futó (2) és Kupcsik gól­jaival 7:3-mas előnyre tett' szert. A II. félidőt is nagy lendülettel kezdte az egri csapat. Prokaj és Bartók lövései jutottak a gyöngyö'- si hálóba, de rögtön utána Futó volt eredményes. 8:5. Hatalmas iramú küzdelem folyt a pályán. Az egriek nagyerejü lövé­sei rendre elakadták a Honvéd védőkben. A mérkőzés sorsa a 18. perc táján dőlt el végleg, amikor Futó egymásután három nagysze­rű gólt dobott. Ezután még Bartók, Varga és. Széphegyi lőttek újabb gólokat, s így 13:10 arányú gyön­gyösi győzelemmel-, ért véget a rangadó. A mérkőzés végig sportszerű ke­retek között folyt, a két csapat él­vezetes, kemény küzdelmet vívott egymással. A két ba jnoki pont sor­sát » gyöngyösiek jobb taktikája döntötte el. Jó: Brájer, Futó, Czopák, Csépe, Kupcsik, illetve Széphegyi. Báhtófc. ARDAI ENDRE Újabb mérkőzés előtt ifjúsági labdarúgóink A Heves megyei ifjúsági labda­rúgó-válogatott vasárnap ismét bajnoki mérkőzést játszik. Ezúttal Szolnok megye válogatottja lesz ellenfele, a mérkőzésre Szolnokon, vagy Jászapátiban keiül sor. A válogatott ezért csütörtökön, október 8-án délután az egri sta­dionban edzőmérkőzést játszik az egri középiskolás válogatottal. A mérkőzés V2 4 órakor kezdődik, az alant felsorolt játékosok % 1 órakor jelentkezzenek a stadion öltözője előtt: Ádám, Bakondi, Szalma, Nyitrai, Beszterczei, Kévés, Tóth, Szendi, Mikalicza, Csirke, Szerda­helyi, Alattyáni, Szaka, Garai, Zá- dori. A csapat közös ebéden vesz részt. Az edzőmérkőzés egységes, 2 forintos helyárakkal keiül meg­rendezésre. A két együttes nyilván kitűnő mérkőzést vív majd egy­mással. Az egri középiskolás lab­darúgásnak szép hagyományai vannak, hiszen sokan emlékezhet­nek még arra. hogy valamikor kö­zépiskolás diákok alkották az egri labdarúgó csapatok zömét. Azért szeretnénk, ha a város szakembe­rei megjelennének ezen a mérkő­KÖZLEMÉNY a hivatásos gépjárműveze­tői tanfolyamról. Az Egri 32. sz. Autóközle­kedési Vállalat a gépjár­művezetői utánpótlásra hi­vatásos gépjárművezetői es­ti tanfolyamot szervez. A tanfolyam helye Eger, ide­je 10 hét. A tanfolyam előrelátható költsége 1600.— Ft lesz. A tanfolyamra jelentkezhet nő 18, férfi a 21. 'életévtől. Jelentkezés helye Eger, Egri 32. sz. Autóközlekedé­si Vállalat I. számú tele­pén. Eger, Lenin út 51. szám alatt, Kálmán elvtárs­nál, minden munkanapon, szombat kivételével 15-től 16 óráig, 1959. október 15- ig. A tanfolyammal kapcsola­tos egyéb részietet a sze­mélyes jelentkezéskor köz­lünk. Egri 32. sz. Autóközleke­dési Vállalat. zésen és megnéznék a fiatalokat: vajon lehet-e rájuk számítani a jö­vőben a labdarúgó sport felemel­kedéséért vívott harcban .:: Apróhirdetések EGY SZOBA, kamrából álló la­kásom elcserélném egy szoba, konyháéért, ráfizetek. Eger, Me­cset u. 6. Laptay. ELADÖ 2 személyes, vi trines pé­káruié. Kárpitozott bútorok -Javí­tását olcsón vállalja Bodzásy kár*- pitős, Eger, Zalár u. 9. Tel: 15-64. 7000 KM-T FŰTÖTT fekete, ol­dalkocsis Pannónia fizetési kedvez­ménnyel eladó, szólóban is. Eger, Kertalja 11. S ZIHÁLOM és Környéke Vegyes Ktsz-hez megfelelő szakképzettség­gel rendelkező főkönyvelőt kere­sünk. Jelentkezés a Heves megyei KISZÖV-nél, Eger. Dobó tér 4. EZ. JÓKARBAN levő, 250-es Csepel eladó. Eger, Bartók tér 21. Heves megyei Tsz. Beruhá­zási Iroda keres sürgő s felvételre Építészmérnököket, kultúrmérnököket, agronómusokat, geodétát, műszaki rajzolót, gépírót. Felhívjuk a pincefalajdono­sok figyelmét, hogy gyű-, mölcs és zöldség • tárolására alkalmas pincéket bérbe veszünk Heves megyei MÉK, Dobó tér 3. sz. Terménycsere lehetőség ! A TSZ-EK ÁRPÁT, ZABOT KORPÁI CSERÉLHETNEK ÁRPÁÉRT ZABÉRT. Ö-KUKORICAÉRT. ÜJ KUKORICÁÉRT Egyénileg gazdálkodó« korpát kaphatnak ó-kukoricaért. Érdeklődni Lehet TV. és fensz felvásárlóhelyeken. Heves megyei Termény forgat mi V.