Népújság, 1959. október (10. évfolyam, 230-256. szám)

1959-10-27 / 252. szám

kepüjsag 1959. Oktober 21?., kedd Gyengének bizonyult a svájci retesz Magyarország—Svájc 8:0 (6:0) Labdarúgó ifjúsági válogatottunk végre azt nyújtotta, amire képes He\e» megye—Bp. Dél 3:1 (3:1) Budapest, Csörsz utca. V.: Kádár. Heves: Ádám — Szalma (Tóth), Nyitrai, Beszterczei - Szendi, Ké­vés — Makalicza, Ivádi (Garai), Csirke, Alattyáni, Szaka. Edző: Já­vori József. Heves vezette az első támadáso­kat, a kitörő Alattyánit becsúszva, szögletre szerelték a védők. A má­sik oldalon Nyitrai kitűnő érzék­kel tisztázott, nehéz helyzetben. A 6. percben nagy kavarodás tá­madt a hazaiak kapuja előtt és a védelem ismét csak üggyel-bajjal hárított. A laposan adogató vendégcsapat határozott fölényben játszott ezek­ben a percekben és fölényét rövi­desen gólra váltotta. A 10. percben Szaka elcsípett egy előre ívelt labdát, amit rögtön kö­zépre adott. Csirke jó ütemben ki­ugrott a védők mellett és élesen a bal alsó sarokba lőtt. 1:0. A gólra szórványos hazai táma­dások következtek, a vendégek vé­delme azonban jól állt a lábán. A 38. percben Beszterczei szögletre tisztázott, majd Nyitrai szabadítot­ta fel a kaput. A 21. percben Ádám merész elörevetődéssel kaparin­totta meg a labdát. Mind jobban belelendült a hazai együttes és a 23. percben .egyenlített: Baloldali támadás végén kavaro­dás támadt a vendégek kapuja előtt, közben Szendi kézzel ért a labdához. 11-es! A büntetőt Diny- nyés értékesítette. 2:1. Továbbra is Bp. Dél kezdemé­nyezett többet, mégis Heves szer­zett újabb gólt: Makalicza ügyesen elment a védője mellett és pontos beadását Csirke a bal sarokba fe­jelte. 2:1. Most nagyon rákapcsolt a hevesi együttes és rövidesen újabb góllal terhelte meg a hazaiak kapuját: a vendégek, közvetett szabadrúgás­hoz jutottak a kaputól mintegy kilenc méternyire. Szendi a mellé helyezkedő Ivádihoz továbbította cl labdát, aki nagy erővel, biztosan lőtt a hálóba. 3:1. A félidő hátralevő részében vál­takozó, közepes iramú mezőny­játék folyt. Szünet után heves hazai támadá­sok vezették bé a játékot. A jobb- összekötő nagy lövése a felső ka­pufáról vágódott vissza, majd két Szögiét is jelezte a Bp. Dél fölé­nyét. A széllel szemben játszó he­vesi fiúkra nagy nyomás neheze­dett. Az 32. percben a hazaiak kö­zépcsatára közelről az üres kapu fölé fejelte a labdát! Állandóan a hevesiek térfelén pattogott a lab­da. A hazai ötösfogat szépen ado­gatott a mezőnyben, a hevesi vé­delem azonban hősiesen verte vissza a rohamokat. A vendégek csak a 60. percben szabadultak ki a nagy nyomás alól és ekkor Ivádi fejesét védte a ka­pus, majd Alattyáni szögletet har­colt ki. A 65. percben Ádám egy léc alá tartó hatalmas lövést védett némi szerencsével, a következő percben pedig Beszterczei szépen hozta ki a labdát egy kapu előtti kavaro­dásból. A kezdeményező fél továbbra Is a hazai együttes volt. A ragyogóan játszó Kévés önfeláldozóan men­tett nehéz helyzetben, ellentáma­dás során Ivádi szabadrúgása el­akadt a sorfalban. Ezután Szalma helyett Tóth lett a hevesiek jobb­hátvédje. Lassan feljött a vendég­együttes és a játék végéig kiegyen­súlyozott küzdelem folyt. A 87. percben a kitörő Ivádit csúnyán elkaszálták a védők, a csatár megsérült és helyére a gyön­gyösi Garai jött be. A Heves megyei csapat végre azt nyújtotta ezen a mérkőzésen, amit valójában tud. Az együttes vezetői helyesen jártak el akkor, amikor Egyénileg Ádám megbízhatóan védett. Nyitrai volt a hátvéd-hár­mas legjobbja, de a két szélső hátvéd játéka is kielégített. Közü­lük Szalmának volt nehezebb dol­ga. A két fedezet alkotta a csapat legjobb részét. Kévés a mezőny legjobbjának bizonyult, de nem sokkal maradt mögötte Szendi já­téka sem. A támadósorban Csirke jól fogta össze a szárnyakat és ezúttal gólképes is volt. Középcsa- tárba állítása helyes húzásnak bi­zonyult. A két összekötő, Ivádi és Alattyáni rendkívül nagy területen mozgott, Makalicza gyors volt és az elfutások után használható lab­dákat adott társainak, kár, hogy hamar kifulladt. Szaka a vártnál gyengébb teljesítményt nyújtott. A szalma helyére beállt Tóth meg­állta a helyét. Garatnak jóformán ideje sem volt a csapatba való be­illeszkedésre. A játékvezető hiba nélkül ve­zette a mérkőzést. Az ötödik csoport állasa, az őszi idény után: J. Szolnok 3 3------ 7:1 6 2. Nógrád 3 2 - 1 5:5 4 ' 3. Heves 3 1 - 2 3:5 2 4. Bp. DéJ 3------3 3:7 ­A tavasz folyamán sorra kerülő második fordulóban Heves megye bíztak a játékosokban és a szol-i válogatottja két ízben idehaza, noki kisiklás után nem eszközöl- | egyszer idegenben játszik. Lesz té­tek cserét... hát alkalma a javításra. Csak röviden... — A LIPCSÉBEN megrendezett nemzetközi birkózó-versenyen a magyarok közül Zsibrita, szerepelt a legjobban, s első lett súlycsoport­jában. Kozma a második helyet szerezte meg, Szilvási pedig ne­gyedik lett. — VARSÓBAN a magyar ifjúsági párbajtőrcsapat — meglepetésre — 10:6 arányú sima győzelmet aratott a lengyel együttes felett. A jó pél­dán felbuzdulva, ifjúsági tőrcsapa­tunk is ketvállra fektette a lengye­leket 11:5 arányban. — A BUDAPESTI ifjúsági kötött­fogású birkózó-válogatott Schwar- zedz-ben 10:10 arányú döntetlent ért el Poznan válogatottjával szem­ben. — CRAIOVA-ban befejeződött a Recolta-verseny. Az ifjúságiak 110 cm-es díjugratásában a magyar Dénes a negyedik helyet szerezte meg, a 120 cm-es barátság-ugratás első helyére a magyar Szabó ke­rült. Asztalifeniszezőlnk mind jobban belejönnek — A LABDARÚGÓ olimpiai vá­logatott-keret l:l-es félidő után 2:1 arányú győzelmet aratott az NB Il-es válogatott ellen. — A STEINMETZ kapitány orszá­gos ejtőernyős járőrversenyen az igen erős mezőnyben Eger csapata nagyszerű harmadik helyezést ért el, Hatvan együttese ötödik lett. — AZ ATLÉTIKAI ügyességi osa- patbajnokság során Szécsényi 55.64 métert dobott diszkosszal, ü férfi számokban a Honvéd három, a V<isas egy csapatbajnokságot nyert, a hőknél a távolugrás és a súly lökés, a £ Ü. Dózsa, a gerely­hajítás pedig az MTK zsákmánya lett. — AZ ORSZÁGOS női ötpróba- bajnokságot Németh Ida, az Ü. Dózsa nyerte 4228 ponttal, ami egy­ben országos csúcseredmény. — BULGÁRIA labdarúgó-váloga­tottja Szófiában 1:1 arányban dön­tetlenül mérkőzött Jugoszlávia együttesével. — MARSE ILLE-l^en nemzetközi Népstadion, 70 ooo néző. Vezette: Lukjanov (szovjet). Magyarország: Grosics — Mátrai, Sipos, Novák — Bundzsák, Kotász — Sándor, Göröcs, Albert, Tichy, Szimcsák. Svájc: Schneider — Grobety, Schmidhauser, Koch — Frosio, Morf — Pottier. Antenen, Alle- xnann, Meyer, Riva. A jugoszlávok ellen elért nagy­szerű győzelem után mértéktartó önbizalommal várták labdarúgá­sunk szakemberei és labdarúgó szurkolói a svájciak elleni mérkő­zést. A svájciak az utóbbi időben meg­lehetősen gyenge teljesítményt nyújtottak, többek között Zürich­ben 4:0-ás vereséget szenvedtek az NSZK válogatottjától. A svájciak ellenünk akarták ki­köszörülni a csorbát és bizakodás­sal tekintettek a mérkőzés elé — noha néhány játékosuk a magyar csapatot tartotta esélyesnek. A balszélső Riva például az újság­íróknak Iájelentette, hogy mindig nagyra becsülte a magyar váloga­tottat, amely minden mérkőzésre tudott „találni” egy-egy nagy te­hetséget. Hogy mennyire igaza volt, azt a fiatal magyar csatárok, valamint az újonc szombathelyi Novák játéka is igazolta . . . Nagy taps fogadta a pattogó in­duló hangjaira bevonuló két válo­gatottat. A játékosok alaposan be­melegítettek, különösen a svájciak kapusa, aki mintha érezte volna, hogy az elkövetkezendő 00 perc alatt sok munkája akad . .. A ragyogóan játszó magyar csa­pat már az első perc végén meg­szerezte a vezető gólt: Kotász ki­ugratta Göröcsöt, aki villámgyor­san elhúzott Koch mellett és kö­zelről, laposan a kapu baloldalába lőtt. l:0. Szinte állandóan a magyar csa- j pat támadott. A csatárok előtt ren- j geteg gólhelj’zet kínálkozott, de ' újból csak a 19. percben „tört meg a jég”, amikor Sándor beadását Albert átlépte és Tichy mintegy 18 méterről hatalmas lövést eresztett meg a kapu jobb alsó sarkába. 2:0. A 22. percben Sándor indult re­mek egyéni portyára, egymás után csapta be a svájci védőket és ne­héz szögből a hálóba lőtt. 3:0. Ezután Tichy kapufát lőtt, majd újabb gólnak tapsolhattak az őszi verőfényben elégedetten sütkérező tornát rendeztek, j birkózó-bajnokságát. Postás együttese Egri SC—Csepeli Vasas 9:?. SB TI-es mérkőzés, Eger. egri csapat ebben az összeállítás­ban képes lesz a kiesés elkerü­lésére! női kézilabda amelyet a Bp. nyert meg. — A MAGYAR Népköztársaság 1959. évi kerékpáros terepbajnok­ságán 65 induló szállt nyeregbe. A bajnokságot nagy küzdelem után Aranyi Lajos (Budapest) nyerte Dévai (Baranya) előtt. nézők: Göröcs és Albert hozta fel a labdát, a svájci védelem nem tu­dott közbeavatkozni és a fiatal kö- zépcsatár valamivel a 16-oson be­lülről a kapuba lőtte a labdát. 4:0. Alig telt el néhány másodperc, ismét Schneider kapujában táncolt a labda: Szimcsák átadását Tichy 20 méterről bombázta a háló jobb­oldalába. 5:0. Ezekben a percekben a magyar válogatott ellenállhatatlanul ját­szott, különösen a támadósor, amelynek lefogására a híres „sváj­ci retesz” ezúttal alkalmatlannak bizonyult. A 35. percben korszerű, gyors tá­madás futott végig a pályán, mely­nek végén Göröcs átadásával Tichy kiugrott és 10 méterről a kapu bal sarkába vágta a labdát. 6:0. A szünetben a magyar öltözőt majd szétveti az öröm, a svájciak öltözőjét mély. döbbenetes csend üli meg. Rögtön cserét is határoz­nak el, Koch helyett Mägerli ját­szik. A n. félidőben valamivel ki­egyensúlyozottabbá vált a játék, a svájciak vezették az első támadá­sokat. Meyer lövése hajszállal ke­rülte el a jobb felső sarkot, de néhány perc után ismét a magyar csapat vette át az irányítást. Szim­csák nagy helyzetben lyukat rú­gott, majd az 59. percben a sarkát fájlaló Kotász helyett Bozsik jött a pályára. Mindkét játékost nagy tapssal köszöntötte a közönség. Feltűnt, hogy a ragyogóan játszó Göröcs több biztos gólhelyzetet is elrontott, s az újabb magyar gól csak a 66. percben született meg, amikor Bozsik pontos labdáját Tichy félmagasan lőtte a háló jobboldalába. 7:0. Továbbra is a magyar válogatott támadott és a 79. percben Göröcs beállította a végeredményt: az új­pesti összekötő a felezővonalnál kapott labdát, nagy lendülettel el­indult vele a kapu felé, átcselezte, magát a védőkön, majd a kifutó kapus mellett is elhúzta á labdát és biztosan lőtt a hálóba. 8:0. A befejezés előtt néhány perc­cel a közönség ütemes tapssal ju­talmazta válogatottunk nagyszerű játékát. A svájci csapat csalódást keltett, ha jobban kijön a lépés, válogatot­tunk jóval több gólt lőhetett volna. Egyénileg Sipos. Bundzsák, Gö­röcs és Tichy nyújtotta a legjobb teljesítményt. A magyar csapat ezzel a győze­lemmel ismét a Gerő-kupa táblá­zatának élére került, megelőzve a7 ugyancsak 14 ponttal rendelkező csehszlovák együttest. Rádióriport, némi zavarral A Los Angeles-i olimpiai verse­nyekre kiutazott inag3rar csapat útiköltségének harmadrészét dol­lárban kellett kifizetni, s erre 1932-ben ném volt valuta. Ezért az előző éviién Európa Bajnokságot nyert úszó- és vízilabda-csapatnak egyhónapos amerikai portyán kel­lett megkeresnie az útiköltség hiányzó részét. A por':ya során Chioago-ban is szerepejt __ a magyar együttes. A rendezőség itt is, mint mindenütt, megkívánta,, hogy a két legjobb úszó egy órával a verseny kezdete előtt rűdióinterjút adjon, s ezzel is toborozzon közönséget a ver­senyre. A rádióbeznondók néni is­merték bajnokainkat, így úszóink nyugodtan pihentek a versenyek előtt, s helyettük a Vízilabda­kapusok szerepeltek a rádióban. Halassy Olivért például • Barta Ist­ván személyesítette meg: S^Hbö íás*ló nemzetközi sakk-inig* úttestei* Egerben Szerdán délután 6 árukor a szak- s tervezeti székház salcktermében — az egri KPVDSZ rendezésében — ns-stj táblás sakk-szimultánt rendez. A szimultánt Szabó László, a sok­szoros magyar bajnok, nemzetközi sakk-nagymester tartja. Az esemény iránt városszerte nagy az érdeklődés. Birkózás Gyöngyösön rendezték meg az északi terület kötöttfogású, serdülő \ versenyen hat szakosztály — tehát a vártnál kevesebb — birkó­zói vettek részt. Ennek ellenére a közönség szép összecsapásokat látlxatütt. A versenyt mindössze Kinizsi), Farkas j. (Gy. Spartacus), Bogos 1. (Egri SC), Molnár (Gy. Spartacus), Kelemen (Petofibánya), Varga (Szerencsi Kinizsi), Balázs (Gy. Spartacus). Pontversenyben: 1. Gj. Sparta­cus 26, 2. Szerencsi Kinizsi 13, 3. Pelőfibánya 6, 4. Egri SC 5. 5. Gy. hat súlycsoportban rendezték meg. I SŐSokT; 6. Miskolci MÍÍS 3 A súlycsoportok győztesei leír­A súlycsoportok győztesei lég­súlytól felfelé: Kardos (Szerencsi Győztek: Hort (3). Jámbor (S), nuttkai (2), Harangi (1), illetve Be- hyák (3), Tóth <2), Darázs (2), Nóg­rádi (0). A legjobb budapesti NB n-es csapattal szemben nem sok re­ménnyel vette fel a küzdelmet az ( egyre Inkább tormába lendüld egri együttes. Józan számítások szerint 13:3-as vereség vetette elő árnyé­kát. Az egri együttes azonban - óriá­si meglepetésre — kitűnő játékkal 9:7 arányban legyőzte a csepeli csapatot, győzelme teljesen megér­demelt volt, mert a csepeliek nem egy mérkőzést így is csak szeren­csével szereztek meg. Egyénileg Hart — mint ahogyan már megszoktuk tőle — kiváló tel­jesítményt nyújtón. Egyetlen mér­kőzését balszerencsésen veszítette el, a Benyák ellen aratott sima győzelem még értékesebbe teszi teljesítményét. Benyák meg ma is a magyar élmezőny egyik legjobb játékosa. Hart jól védekezett, ki­tűnő ütemben ütött, és a Benyák elleni mérkőzésen taktikailag is jól vizsgázott. Jámbor nagy nyeresége Eger asz­talitenisz sportjának. Kitűnő védő­játék, nagy küzdeni tudás jellem­zi játékát, a kritikus percekben nem hagyja el nyugalma. RíLttkai ezúttal is nagyon jól ját­szott, különösen Darázs ellen, s mindkét oldalról védhetetlenül ütött. A fiatal Harangi teljesítményével elégedettek lehetünk, a legjobb­kor nyert mérkőzést, és két ízben Is csak a döntő játszmában szen­vedett vereséget. Szépen fejlődik. Minden jel arra mutat, hogy az Labdarúgó utánpótlás válogatottunk nagy küzdelemben maradt alul Pesten Bp. Utánpótlás Heves megye 3:2 (1:1) ponttal. Az egész mezőnyben a gyöngyösi fiatal Molnár József nyújtotta a legjobb teljesítményt. — Mélyen tisztelt ha.lgatoink. most pedig megkérdezzük a híres féliábú magyar úszóbajnokot. Ha­lassy Olivért — mondta a riporter, s szeme akaratlanul is. rátévedi Barta lábszáraira, amelyekről a kiváló kapus alaposan felhúzta “ nadrágszárat, s látszott, hogy mind két lába ép. A bemondó érthetően, zavarba jött. Az adást nem lehetett félbesza­kítani, a riporeter nyelt égj" na­gyot. s megkérdezte a 32 éve« Bertát, altit ő Halassy-nak vélt hogy hány éves. — 17 — felelte szemrebbenés nélkül Barta, mert Halassy akkoriban valóban ennyi volt. A riporter is­mét nagyot nyelt, de szerencsésen befejezte az interjút. Amikor az előadóterem már kJ volt kapcsolva a világűrből, oda­ment a zavartalanul terpeszkedő és a melegben magát legyező Bal­tához. — ön valóban Halassy Olivér? — Igen, természetesen. — De kérem, köztudomású, bog? Balassynak le van vágva egyik lába, önnek pedig megvan mind • kettő! — Ja, kérem — válaszolta fölé­nyesen Barta —, s hanyag mozdu­lattal fdkeit. leboosátotta nadrág- szárait és kifelé indult a szobából — nekem fent van ■ levágva a/ egyik Iában ... Ä TOTO eredménye 43. HéttV 1. Magyarország—Svájc 2. Alessandria—Sampdoria 3. Bari—Iter. 4. Fiorentina—Atalantu 5. Genoa—Lanerossi 6. Lazio—Juventus 7. Milan—Udines» 8. Padova—Roma 9. Palermo—Napoli 10. Spal—Bologna 11. Bordeaux—Valenciennes 12. Lyon—Remis 1 8* X 2:2 2 1:3 1 4:i 2 0:2 2 0:2 1 S:l 1 1:0 X 0:0 X 0:0 2 3*7 2 0:1 Miirczibányi tér. Vez.: Mike. Heves: Szűcs (Papp) — Veres H., Alaxai, Juhász — Gáldi, Bujalka — Opovszlö. (Hídvégi), Kristyán, Löh­ner, Sáfrán, Kiss. Edző: Kókai J. Hevesi támadások vezették . be a mérkőzést, az 5. percben Lohner két védőtől is szorongatva, a ka,pu mellé lőtte a labdát. A következő percben Opovszky futott el a vo­nal mellett, pontos beadását Kris­tyán jó helyzetben a kapu mellé továbbította. A másik oldalon Szűcs biztosan védte a balösszekötő nagy lövését. A 13. percben Gáldi nagy erejű lövése centiméterekkel kerülte el a kaput. Ezután Sáfrán lövését a kapus szögletre ütötte. A hevesi támadások a 20. perc­ben értek góllá, amikor Alaxai, Sáfrán, Kiss volt a labda útja, a szélső egy csellel elment őrzője mellett és nehéz szögből kapura lőtt. A labda lepattant az egyik vé­dőről és a jó ütemben érkező Kris­tyán a kapu bal alsó sarkába he­lyezte. 0:1. A gól után feljöttek a hazaiak, s csak Szűcs ragyogó védése men­tette meg Heves megye kapuját a góltól. A 26. percben Lohner 20 méteres lövése a felső léc fölött süvített el, a másik-oldalon egy szöglet után csak nehezen szabadította fel a he­vesi védelem. .Majrá (.yöngyössolymos A közelmúltban a gyöngyössoly- tnosi kézilubda-pálya környékét hangos éljenzés, majd ütemes „hajrá, Sólymos” kiáltás zaja ver­te fel. Ebben végeredményben nincs semmi különös, de mi mégis megemlítjük, mert az éljenzés nem a mérkőzés kezdetén, hanem an­nak végén hangzott el. A szurko­lók így köszöntötték a végre ki­tűnő játékkal kirukkoló hazai ké­zilabda-csapatot ! A csapat a spartakiád befejezése óta igen hullámzó teljesítményt nyújtott, nagyszerű szereples után (Egri Honvéd - Gyöngyössolymos 10:10) lélektelen játék es súlyos ve­reség következett Egerben, amikor az Egri Építők 23:8 arányban győ­zött Gyöngyössolymos ellen. A játékosok és a szurkolók ép­pen ezért szorongva várták a Ver­peléti Honvéd ellen soron követke­ző mérkőzést. A csapat ezen a mérkőzésen megmutatta, hogy tud szíwel-1 élekkel harcolni és komo­lyabb eredményekre is képes. Saj­nos, a közelmúltban történt kisik­lásokat főleg az okozta, hogy egyes játékosok a spartakiád-ver- senyek után túl sokat képzeltek magukról, amelynek eredménye néhány gyenge teljesítményben mutatkozott meg. (Például Petőfi- bánya ellen.) A Verpeléti Honvéd elleni mér­kőzés egyébként óriási iramú, vál­tozatos játékot hozott. Az első fél­időben különösen szoros volt a küzdelem és 9:8-as gyöngyössoly- mosi vezetéssel fordultak a csapa­tok. Szünet után , aztán mindjob­ban fölénybe került a hazai együt­tes és biztosan, 17:11 arányban győzött. Mindkét együttes tagjait dicséret illeti lelkes és sportszerű játé­kukért, mégis külön meg kell di­csérni egy-két gyöngyössolymosi fiatalt, akik között olyan is akadt, aki először játszott az első csapat­ban. A solymosi szurkolók remé­lik, hogy a csapat ezután már egyenletes, jó teljesítménnyel ör­vendezteti meg őket! ÓVÁRI GYULA A 35. percben korszerű támadást láthatott a közönség: Alaxai, Opovszky, Sáfrán v.olt a labda út­ja, az összekötő azonban a kapu előtt körülményeskedett, s oda lett a helyzet. > A hazaiak a 37. percben egyenlí­tettek. Szögletrúgás után a fel­ugró Szűcsöt megnyomták a leve­gőben és a földre esett. A játék­vezető nem sípolt, s közben a jobb szélső elé került a labda, aki nagy erővel a hálóba bombázott. l:l. Az egri kapus megsérült és a verpeléti Papp állott a helyére. A félidő hátralevő részében He­ves megye kezdeményezett többetr s egy ízben Lohner hatalmas lövé­se majdnem újabb gólt hozott. A II. félidőben a hazaiak roha­moztak. Sajnos, • a Heves megyei védelem meg-megingott a hazai tá­madások alatt. Az 50. percben is­mét szögletből ért el Pest megye gólt, a Kifutó Papp a nagy tömö­rülésben nem érte el a labdát, amely az ellenfél középcsatárának fejéről a kapu bal sarkába hullott. 2:1. A gól után Is a hazaiak marad­tak támadásban, egyre keményeb­bé vált a küzdelem. A játékvezető sorozatos téves ítéletei nemcsak a Heves megyei játékosokat, de a tárgyilagos pesti nézőket is kihoz­ták a sodrukból. Emiatt egy percig állt is a játék. A 62. perctől feljött a Heves me­gyei csapat. Kiss lövésszerű be­adásába Lohner belevetette magát és a fejéről a jobboldali kapufára, onnan pedig a mezőnybe pattant a labda. Nem sokkal később Lohnert a ll-es tájékán csúnyán elkaszál­ták a védők, a játékvezető azon­ban ll-es helyett közvetett szabad­rúgást ítélt. A leállított labdát Kristyán Boh­ner elé továbbította, s az összekötő a sorfal melleti puhán a bal sa­rokba ívelt. 2:2. Szerencsétlen körülmények kö­zött kapta Heves megye a mérkő­zést eldöntő gólt. Egy hosszú lab­dára Papp futott ki, az ellenfél középcsatára a kapusbá lőtte a lab­dát. A játékvezető a 16-os vonalá­ról szabadott rúgatott, s a labda az öttagú sorfal mellett Papp há­lójába vágódott. 3:2. A következő percben Sáfrán fe­leselésért a kiállítás sorsára jutott. Az utolsó percekben a 10 emberrel játszó Heves megye irányította a játékot, de kiegyenlíteni már nem tudott. Mindent egybevetve, a Hevesi együttes nem játszott rosszul, ve­reségének egyik oka a bizonyta­lankodó védelem, a másik pedig a gyengén működő játékvezető volt. Egyénileg Szűcs sérüléséig kitű­nően védett. A helyére beállt Papp megfelelt, a harmadik gólt jobb helyezkedéssel háríthatta volna. A hátvédhármasban Alaxai bizonyult a legjobbnak, míg a két petőfibá- nyai hátvéd közül Veres II. volt a jobbik? Juhász sokat cselezett fe­leslegesen, Gáldi és Bujalka jól oldották meg feladatukat, közülük Bujalka játéka volt egy fokkal színesebb. A tamadósorban főleg a balszárnyat illeti dicséret. Kiss nagy gyorsasága és technikai fel- készültsége Iá tűnőén érvényesült. A két összekötő főleg a támadások elindításában jeleskedett, a befeje­zésekben azonban már több hiba csúszott. Lohner volt a támadósor motorja. Opovszky néhány gyors elfutással hívta fel magára a fi­gyelmet, egészségileg nem volt tel­jesen rendben. A játékvezető sok hibával vezet­te a mérkőzést, főleg a Heves me­gyeiek terhére tévedett sokat. A csoport állása: 1. Heves 3 2—1 I0:ö 4 2. Bp. Utánpótlás 3 2—1 6:6 4 3. Nógrád 3 1-2 6:8 2 4. Szolnok 3 1—2 3:6 2 SZŐLŐ eladó, 1 kát. hold, Eger­ben, „Galagonyás 204880” jeligére, Budapest, Felszabadulás téri hirde­tőbe. CSEPEL motorkerékpár jó álla­potban, 4000 forintért eladó. Érdek­lődni: Eger, Kilián u. 6. délután 3-tól. PATTANÄSOS arcok legújabb módszerű kozmetikai kezelése. Zsíros és száraz arcbőr tökéletes kiápolása. Eger, Dobó tér I. Ezúton mondunk kö­szönetét mindazoknak, akik drága jó édes­anyánkat utolsó útjára elkísérték. BÄKDOS -család AZ EGRI 32. sz. Autóközlekedési Vállalat azonnali belépéssel felvesz 1 fő épület-gépészmérnököt és 1 fő építésztechnikust. Jelentkezni le­het írásban, vagy személyesen a vállalat igazgatójánál, vagy a sze­mélyzeti vezetőnél. BELSŐ ellenőrt felveszünk szám­viteli képzettséggel és gyakorlati tapasztalattal. Hatvani Földműves­szövetkezet, Hatvan, Mártírok utca 2. szám. A HATVANT Vegyes Ktsz azon­nali belépésre építésvezetőt keres, megfelelő szakmai végzettséggel és gyakorlattal. Jelentkezni lehet le­vélben: Hatvan, Horváth M. u. 9. szám. NÉPÜJSÁG 9 Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vá'lalat. Felelős kiadó: Tóth József. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz a. 8. Telefon: 56-74 56-78. Postafiúk 33. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postaflók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Bródy Sándor u. 4. Felelős vezető: Mandula EmÖ. Terjeszti a Magyar posta. Előfizeti hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetés! díj: egy hónapra SÍ Ft. CLVnOZAS előjegyezhető -- vál­lalatoknak Is — Eger, Vörösmarty u. 34. Tóth. KÉTSZOBÁS családi ház, nagy kerttel eladó. Szoba, konyha beköl­tözhető. Érdeklődni: Homok u. 8. OLDALKOCSIS Pannónia fizetés: kedvezménnyel eladó. Eger, Leni: U. 70. Megf ogta a szereit éné fel. aki EHRÁ -val egészíti ki a takarmányt, mert sertésnél 10—20 szá­zalékos súlygyarapodást, baromfinál 10 százalékos tojástöbblcíet ér el. Az ERRA ősszel is bizto­sítja a növendék állatok gyors felnevelését és az el­hullást minimálisra csök­kenti. Érdemes kiszedni a TÖKMAGOT A Termény forgalmi és HISZ. felvásárlóhelyek étkezési tökmagért 350 forintot, olajgyári tökmagért 450 forintot fizetnek. HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI VALLALAT