Népújság, 1959. szeptember (10. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-16 / 217. szám

6 NÉPÚJSÁG 1959. ' •""'•tember 16., szerda A három éllovas idegenben harcolta ki a győzelmet a megyei I. osztályban Heves és Bélapátfalva megszerezte első győzelmét — Recsk pontot vesztett Bükkszenterzsébeten — Továbbra is gyengén szerepel a Selypi Kinizsi Vasárnap a megye Labdarúgó tá­borának figyelme Gyöngyösre irá­nyult. A sorsolás szeszélye folytán ugyanis a bajnokság jelenlegi há­rom éllovasa gyöngyösi csapatok­kal mérkőzött. Mindhárom vezető csapat jól szerepelt, az E. Sparta­cus a Gy. Bányász, Rózsaszent- márton a Gy. Honvéd és Verpelét a Gy. Vasutas legyőzésével erősí­tette meg a táblázaton elfoglalt helyét. Hevesen és Bélapátfalván nagy örömmel fogadták, hogy ed­dig gyengén szereplő csapatuk vá­ratlanul nagy gólarányú, biztos győzelmet aratott. A bükkerzsébe- tiek jó hajrával biztosították ma­guknak a Recsk elleni mérkőzés egyik pontját, míg az Egri Honvéd lendületesebb játékkal győzte le az E. Előre együttesét. eig szünetelt a játék. Parázzsá vált a hangulat mind a pályán, mind a nézőtéren, a játékvezető a magáról megfeledkező Miskolcit kiállította. Váratlanul esett az egriek máso­dik gólja is: egy előrevágott lab­dára Laboda és Gyarmati rajtolt rá, a hátvéd fölöslegesen cselezni próbált, Gyarmati elvette tőle a labdát és közelről a bal sarokba lőtte. 2:1. A gól letörte a gyöngyösieket és két perccel a befejezés előtt Szabó nyolc méterről leadott lövése a jobb alsó sarokban akadt meg. 3:1. A helyzeteit jobban kihasználó E. Spartacus megérdemelten győzött. Jók: a közvetlen védelem, illetve Sőregi, Farkas és Juhász. SZKOCSOVSZKY TIBOR Bélapátfalvi Építők— Lőrinci Elektromos 4:1 (2:0) Hevesi MÉDOSZ— Hatvani Kinizsi 4:0 (2:0) Bélapátfalva, 600 néző. V.: Kaszás. Bélapátfalva: Nagy — Erdélyi. Kriskő, Horváth - Baranyl, Szűcs - Mikó, Antal, Mihályi, Kelemen, Berecz H. Edző: Wéber László. Lőrinci: Hegyi — Nagy, Hart­mann, Falta — Gubola, Nagy H. — Juhász, Tóth, Szabó, Kiss, Bauer. Edző: Kornél József. A vendégek kezdtek valamivel jobban, a 2. percben Szabó 20 mé­teres lövése foglalkoztatta Nagyot, majd Baranyi szögletre szerelte az előretörő Kisst. Tíz perc eltelte után fokozatosan feljött a hazai csapat és támadó­sora a fiatal Mihályi vezérletével veszélyeztette a vendégek kapuját. A 16. percben tömörülés után Hart­mann a gólvonalról vágta vissza a labdát, majd a 22. percben Berecz II. 18 méteres, nagy lövése szállt a kapu fölé. A 29. percben Mikó beadása Be­recz Jl-höz jutott és a csatár 12 méterről nagy gólt rúgott a kapu balsarkába. 1:0. Továbbra Is szépen, lendületesen szőtte támadásait a hazai együttes. A 38. percben Hartmann a levegőt találta el, és a szemfüles Antal valamivel a 16-oson belülről a ka­pu jobb sarkába helyezte a lab­dát. 2:0. A II. félidőt is lőrinci támadások vezették be. A 46. percben Gubola, Kiss, Szabó, Juhász volt a labda útja, és a szélső 16 méteres lövését Nagy szögletre ütötte. A 48. perc­ben Berecz II. és Szabó megsérült, az utóbbi csak hosszabb ápolás után tért vissza a pályára. Az 59. percben Bauer lövését hárította a hazaiak kapusa. A 64. perctől kezdve Ismét Bél­apátfalva lett a kezdeményező fél, Antal nagyerejű lövése hajszállal suhant el a léc fölött. Bélapátfalvi támadások közepette, a vendégek értek el gólt. A 69. percben Erdélyi lyukat rúgott, a szemfüles Bauer megszerezte a labdát és nehéz szögből' kapura lőtt. Nagy kiütötte a labdát, amely azonban a befutó Horváthról a hálóba pattant. 2:1. öngól 1 Fokozódott a játék Irama, hatal­mas küzdelem folyt a pályán. A 72 . percben végleg eldőlt a mérkő­zés sorsa. Berecz H. beadását Mi­hályi Mikó elé továbbította. _ aki nvolc méterről hatalmas lövést küldött Hegyi hálójába. 3:1. Az utolsó gól a 82. percben esett, amikor Antal-Mikó támadás vé­gén Mihályi fejese jutott a kapu­ba. 4:1. . _ Bélapátfalva ilyen aranyban Is megérdemelten győzött. Jók: Nagy. Kriskó. Baranyl, Mi­hályi, Kelemen, Berecz II., illetve Falta. Gubola. Kiss, Bauer. KUDLÁK ISTVÁN Egri Spartacus— Gyöngyösi Bányász 3:1 (1:0) Gyöngyös, 600 néző. V.: Ferencz. Eger: Boros - Polonkai, Bóta, Bozslk - Nagyszalóki, Lubai II. - Miskolci. Árvái, Szabó, Kirchner, Gyarmati. Edző: Kovács László. __ Gyönuyös: Kisbenedek — Szol- lősi, Falcsik, Laboda - Farkas. Só- regi - szkocsovszky, Juhász, Felleg­vár!, Borosi, Keszthelyi. Edző: Farkas Géza. , . Már az első percben Fellegvan lesén akadt el a Bányász támadá­sa, majd Boros szépen hárított egy szögletrúgást. Ezután _ Felleg­vár! gyatra mellé lövése jelentett eseményt, a következő percben Juhász fejesét a gólvonalról fejelte szögletre Bozslk. Gyöngyösi táma­dások közepette Eger ért el előbb gólt: Gyarmati jól futott el a szé­lén és beadását Miskolci 15 méter­ről, kapásból a jobb sarokba lőtte. 1:0. A játék ezekben a percekben változatos, de eléggé alacsony szín­vonalú, csapkodó jellegű volt. In­kább a gyöngyösiek támadtak töb­bet, az egriek csak elvétve jutot­tak el Kisbenedek kapujáig. A 34. percben Szabó már csak a kapussal állott szemben, de az ötösről mellé gurította a labdát. _ A második félidőben is a Bá­nyász kezdett jobban, a támadó­sor előrelendüléseit azonban biz­tosan hárította az egri védelem. Az 59. percben Falcsik 18 méteres szabadrúgása a kapufán csattant, majd Keszthelyi lövése a kapufát súrolva hagyta el a játékteret. A gyöngyösi fölény a 67. percben érett góllá, amikor Fellegvári pon­tos beadását Keszthelyi az ötösön előrevetődve, csukafejessel juttatta a hálóba. 1:1. , A Spartacus játékosai kezezest reklamáltak, s emiatt néhány per­Heves, 400 néző. Heves: Magyar — Balogh n., Frank, Stolcz — Gombaszegi, Nagy S. — Balogh I., Besenyei, Nagy F.; Pataki, Vermes. Edző: Nagy F. Hatvan: Bacsa — Szécsényi, Sár­közi, Nyitrai — Drabos, Szendi — Hajdú, Usztöke, Rácz, Szigetváry, Szaka. Edző: Kókai János. Az első negyedórában egyik ka­pu sem forgott veszélyben, a 16. P perc viszont gólt hozott. Vermes— j Pataki—Balogh volt a labda útja, a I szélső lövése előbb a kapufáról visszapattant, de Balogh másod­szorra közelről élesen a hálóba lőtt. 1:0. A gól mindkét csapatot felrázta. Fokozatosan hazai fölény alakult ki, melynek során sok jó gólhely­zetet hagytak kihasználatlanul a hevesi csatárok. A 25. percben Besenyei lövését Nagy F. belevetődve továbbította a hálóba. 2:0. A II. félidő elején Vermes és Balogh elfutásai, majd jó beadásai teremtettek meleg helyzeteket Ba­csa kapuja előtt. A másik oldalon Szaka jó helyzetben a kapu mellé lőtt. Most a hatvaniak percei kö­vetkeztek, a hevesi védelem azon­ban mindent hárított. A 60. perc­ben Vermes lefutotta a védelmet, Besenyei lövése a kapufáról visz- szapattant és a jó ütemben érkező Nagy F. a hálóba fejelte a lab­dát. 3:0. Ezután a vendégek végkép be­szorultak, nagy nyomás neheze­dett a cukorgyáriak kapujára. A 65. percben Pataki futtából leadott nagy lövését szögletre nyomta Bacsa. Az utolsó gól a 75. percben esett, amikor Balogh elfutott a védők mellett, összecsapott a kimozduló Bacsával, a labda a kapus kezéből a földre esett és a szemfüles Nagy F. az üres kapuba gurította. 4:0. A látottak alapján Heves ilyen arányban is megérdemelten győ­zött. Jók: Vermes, Nagy F., Gomba­szegi, Nagy S., Frank, Balogh n., illetve Sárközi, Drabos, üsztöke, Rácz és Szigetvári. NAGY FERENC Rózsaszentmártoni Bányász— Gyöngyösi Honvéd 2:1 (0:1) Gyöngyös, 500 néző. V.: Lombosi. Rózsaszentmárton: Mátra — Hucz- ka, Körösi, Halász I. — Laczik, Domer - Gubis, Boronkai, Morvái, Báti, Imre H., Edző: Vágó Zoltán. Gyöngyös: Kovács - Tompity, Vadas, Baranyai — Szíjártó, Szed- lák — Peresztegi, Ulakity, Rába- völgyi, Gelics, Fábián. Edző: Her­nádi Géza. A tartalékos Honvéd kezdemé­nyezett többet, a harmadik perc­ben Rábávölgyi jó helyzetben hi­bázott. Az 5. percben Gelics ér­vénytelen gólt szerzett. A Honvéd fölénye a 8. percben érett góllá, amikor Ulakity lövése jutott a hálóba. 0:1. Ezekben a percekben nagy nyo­más nehezedett a rózsaiak kapu­jára, a Honvéd csatárok azonban rendkívül sokat hibáztak. Az első rózsaszentmártoni lövés a 36. percbei» ment Kovács kapu­jára. A 43. percben a kitörő Ula- kityot elkaszálták a védők, a já­tékvezető 11-est ítélt. Szíjártó fu­tott a labdának, de lövése a ka­pufáról pattant vissza és a befutó Gelics fölé lőtt. A II. félidőben is a hazaiak kezdtek jobban, mégis vendéggól következett. A 60. percben egy ka­pu előtti kavarodásnál Boronkai lövése megtalálta az utat a háló­ba. 1:1. Nem sokkal később megszületett a mérkőzést eldöntő gól, a lesgya­nús helyzetben levő Morvái kitört a védők gyűrűjéből és a kimoz­duló Kovács mellett a kapu köze­pébe helyezte a labdát. 2:1. Váltakozó mezőnyjáték követke­zett, a Honvédnak több ízben is alkalma nyílott a kiegyenlítésre, de a vendégek védelme jól állt a lábán. A Rózsaszentmártoni Bányász némi szerencsével győzött. Jók: Huczka, Körösi, Imre H., Morvái, illetve Vadas, Szedlák. Ulakity. HAJSZ LAJOS Bükkszenterzsébet— Recski Bányász 2:2 (2:1) Bükkszenterzsébet, 1000 néző. Vez.: Nemes. Bükkerzsébet: Görgei — Utassy I.. Utassy III., Utassy II. - Kifusz, Oravecz - Ipacs I.. Sztankovics, Vitkó. Fiilöp, Ipacs II. Edző: Al­berti József. Recsk: Zám — Hadobás, Gál, Ma- ruzs I. — Maruzs II., Borsos — Ká- nyási, Szabó, Horváth, Bódi, Pu- porka. Edző: Kasmitter Antal. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, de hamarosan a vendé­gek vették át a játék irányítását és a 7. percben megszerezték a ve­zető gólt: Szabó szépen ívelt sza­badrúgását Horváth fejjel juttatta Görgei hálójába. 0:1. A gól fellelkesítette a hazai csa­patot, amely nagy lelkesedéssel ve­tette magát a küzdelembe és sok támadást vezetett a recskiek kapu­jára. A 13. percben Vitkó Sztanko- vicshoz továbbította a labdát, aki biztosan lőtt a vendégek hálójába. 1:1. A másik oldalon Oravecz hibájá­ból Horváth nagy lövését védte szépen Görgei, a hazaiaknál Vitkó 20 méteres lövése alig szállt a ka­pu fölé. A 25. percben Oravecz jó elfutás után középre ívelt és Sztankovics fejese nyomán máris Zám hálójá­ban táncolt a labda. 2:1. A félidőig mezőnyjáték folyt, enyhe hazai fölénnyel. A n. félidőt nagy erővel kezdte a recski csapat. Utassy II. az ^utolsó másodpercben mentett szög­letre Horváth elől, majd a 63. perc­ben Bódi lövése a védőkről vissza­vágódott, az összekötő azonban másodszorra a kapu bal sarkába lőtte a labdát. 2:2. A hátralevő időben nagy harc indult meg a győztes gólért, a recskiek fölényt harcoltak ki, de támadósoruk nem tudott megbir­kózni a jól záró hazai védelemmel. Jó: Ipacs n. (a mezőny legjobb­ja), Sztankovics, Görgei, Vitkó. Utassy n., illetve Horváth, Szabó, Kányási, Bódi. A játékvezető kitűnően műkö­dött. Verpeléti Honvéd— Gyöngyösi Vasutas 2:1 (2:1) Gyöngyös, 200 néző. V: Számos­völgyi. Verpelét: Papp — Marosi, Kur- sics. Molnár — Nagy. Mészáros — Kollár, Lockner, Siinkó, Lohner, Kozma. Edző: -Mészáros Bertalan, Gyöngyös: Feigl — Horváth, Dá­vid, Ivádi II. — Varbai, Kovács — Szabó, Cseleszki, Deli, Medveczki, Berta. Edző: Ivády László. Jó iramban indult a mérkőzés, mindkét csapat nagy erővel vetette magát a küzdelembe. Eleinte- a ha­zai csapat harcolt ki enyhe fö­lényt. Kovács szabadrúgása a sor­falban akadt el, majd két gyön­gyösi szögletet hárítottak a verpe­léti védők. A másik oldalon egy jó támadás Kozma lesén akadt el. A 18. percben megszerezte a ve­zetést a vasutas-csapat. Szabó ügyesen elment Molnár mellett és beívelt labdáját Cseleszki kapásból a hálóba továbbította. 0:1. A gólra heves verpeléti rohamok következtek és a 22. percben meg­született a kiegyenlítő gól: az elő­retörő Kursics a tétovázó vasutas­védelem mellett a hálóba lőtt. 1:1. Egy perc sem telt el, ismét a gyön­gyösi kapuban táncolt a labda: Lohner került jó helyzetbe és nem hibázott. 2:1. Mezőnyjáték alakult ki. némi hazai, fölénnyel. A gyöngyösi tá­madók szépen adogattak, de csak a 16-os vonaláig, ott útjukat állta a kemény verpeléti védelem. A II. félidőben Verpelét kezde­ményezett többet. Lohner lövését védte Feigl, majd Lockner elől ki­futással tisztázott a kapus. Ellen­támadás során Medveczki féjesét Papp csak nagy üggyel-bajjal tud­ta szögletre hárítani. Ezekben a percekben a vasutas-csapat ját­szott fölényben. Kovács 16 méteres szabadrúgása elakadt a sorfalban, aztán Cseleszki és Berta lövése kerülte el a kaput. A 70. perctől kezdve ismét Ver­pelét lett a kezdeményező fél Simkó és Lohner közeli lövéseit nagy bravúrral hárította Feigl. Jó iramú mérkőzésen megérde­melten győzött a valamivel jobb vendégcsapat. Jó: Kunsics. Mészáros. Lohner. illetve Feigl, Varbai, Deli. JANKÓVTTS JENŐ Egri Honvéd—EgTi Előre 2:0. Selypi Kinizsi—Apci Vasas 1:3. Biztosan győzlek az Egri SC ökölvívói EGRI SC—BVSC 16:8 Eger, 400 néző. A két csapat viadalán végig színvonalas mérkőzéseket látha­tott a közönség. Első párként két kis úttörő-ökölvívó lépett a szorí- tóba, az egri Bóta pontozásos győ­zelmet aratott a BVSC Kocsisa el- ellen. Ezután vette kezdetét a találko­zó. Úttörők: Nagy (Eger) pontozással győzött Novák (BVSC) ellen. 2:0. Puporka (Eger)—Ladányi (BVSC) döntetlen. 3:1. Az egri fiú két me­neten keresztül nagy fölényben volt, a harmadikban azonban bel- tenyeres ütésért megintették. Sze­rintünk győzelmet érdemelt volna. Papírsúly: Lakatos (Eger) ponto­zással veszt Benő (BVSC) ellen. Lakatos hamar elkészült erejével, ráadásul sokat szabálytalankodott. 3:3. Légsúly: Bálint (Eger) pontozás­sal győz Grosmann (BVSC) ellen. 5:3. Bálint iskola ökölvívást muta­tott be, a közönség végig élvezte a mérkőzést. Harmatsúly: Barta (Eger) ponto­zással győzött Kovács (BVSC) el­len. 7:3. Szép küzdelem. Barta megérdemelten győzött. Pehelysúly: Hegyes! (Eger)— Kalóz (BVSC) döntetlen. 8:4. A nap egyik legjobb mérkőzése. Ka­lóz eleinte meglepte az egri fiút, aki később magára talált, 6Őt, a harmadik menetben fölényt har­colt ki. Kalóz az ifjúsági válogatott keret tagja. Könnyűsúly: Barkóczi II. (Eger) ellen Márton feladta. 10:4. Az egri fiú két jól irányított felütése után Márton a mérkőzést feladta. Kisváltósúly: Barkóczi I. (Eger) pontozással győzött Szász ellen. 12:4. Barkóczi csak nagy akarat­erejének köszönheti győzelmét, egyébként bajok .vannak az erőn­létével. Váltósúly: Serfőző (Eger) ponto­zással vesztett Ihász ellen. 12:6. Végig kiegyensúlyozott, kemény mérkőzés. Ihász technikailag job­NÉPÜJSAG A Magyar- Szocialista Munkáepárt Heves megyei Bizottsága és a* Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suha Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u; Sí Telefon: 56-74. 56-78. Po6tafiók: 83. Kiadóhivatal! Eger, Bajcsy—Zsilinszky a; I» Telefon: 24-44. Postafíők: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. . Egefi Felelős vezető: Mandula Ernő. Eger. Bródy Sándor u. 4. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj: egy hónapra II Ft. ban képzett versenyző, ezt Serfőző nagy ütéseivel ellensúlyozta. A döntetlen igazságosabb lett volna. Nagyváltósúly: Tábori (Eger) pontozással győzött Keller ellen. 14:6. A két ifjúsági válogatott ver­senyző színvonalas mérkőzést ví­vott egymással. Az első menet Kelleré volt, utána azonban na­gyon feljött Tábori és biztosan nyert. Középsúly: Kun (Eger) ellen Kánnán (BVSC) feladta. 16:6. Kár­mán az első menetben óriási fö­lényre tett szert, utána azonban Kun szépen ellépkedett a roha­mozó Kármán elől és pontos hor­gokkal sikerült a pesti versenyző lendületét megtörnie. Ezután egy pompás sorozás után Kármán a mérkőzést feladta. Félnehézsúly: Kalanovics (Eger) pontozással vesztett Sípos (BVSC) ellen. 16:8. Óriási ütésváltás jelle­mezte a küzdelmet, a közönség Végig tombolta a meneteket. Sípos valamivel tisztábban ütött és ez­zel nyert. KUTNYAK GÉZA A megyei I. osztály állása 1. Egri Spart. 7 6 1 ___ 20: 3 1 3 2. K-márton 7 6 — 1 22: 8 12 3. Verpelét 7 5 1 1 16: 5 11 4. Recsk 7 4 2 1 12: 8 10 5. Egri Honvéd 7 4 1 2 16:10 9 6. Egri Előre 7 4 1 2 16:11 9 7. Apc 7 3 2 2 15:17 8 8. H. Kinizsi 7 3 1 3 16:13 7 9. Gy. Bányász 7 3 1 3 13:13 7 10. Lőrinci 7 3 —­4 11:11 6 11. Gy. Honvéd 7 2 1 4 10:12 5 12. B-falva 7 1 3 3 5:15 5 13. Gy. Vasutas 7 2 — 5 12:17 4 14. Heves 7 1 — 6 7:15 2 15. B-erzsébet 7 2 5 14:31 2 16. Selyp 7 1 — 6 7:23 2 A A Finomszerelvénygyár felvételre keres 3 fő GÉPÉSZMÉRNÖKÖT 3 fő GÉPÉSZTECHNIKUST 4 fő VASESZTERGÁLYOST 2 fő KŐMŰVEST és 1 fő GYORS-GÉPÍRÓNÖT. A nőtleneknek a legény­szállón szállást tudunk biztosítani. Fizetés meg­egyezés szerint. Jelentkezni lehet a Finom­szerelvénygyár Személy­zeti Osztályán, 6 órától 14 óráig. . ^ T . -T-T-y^r y y y 1 EGY darab, 1500 kilométert fu- tott Danuvia motorkerékpár el­adó. Eger, Szépasszony völgy u. 2. BÉCSI gyártmányúi zongora el­adó. Hatvan, Sztahanov u. 4, Egri sikereit a megyei birkózó bajnokságon A Heves megyei birkózó szövet­ség Egerben rendezte meg Heves megye felnőtt ifjúsági és serdülő kötöttfogású birkózó-bajnokságát. A bajnokságon négy- sportkör 43 versenyzője lépett szőnyegre és vívott egymással közepes színvo­nalú küzdelmet. Egyik fogyatékos­sága ismét az volt a bajnokságnak, hogy több súlycsoportban elleniéi nélkül szerezhettek bajnokságot. Egyébként zökkenés-mentesen, ki­tűnő rendezésben folyt le a ver­seny, volt azonban a felnőttek 73 kg-os súlycsoportjában egy mér­kőzés, ami sok vitára adott okot. A mérkőzés az egri, Rakusz és a gyöngyösi Both között zajlott le. Rakusz két ízben is tussolta ellen­felét, a gyöngyösi vezetők rekla­mációira azonban tovább folyt a küzdelem, mely végül is döntetlen eredménnyel végződött. Mivel a mérkőzés végén mindkét verseny­zőnek egyforma volt a pontará­nya, mérlegeléssel döntötték el az első hely kérdését. A mérlegelés­nél a gyöngyösi fiú egy félkilo­grammal könnj-ebbnek bizonyult, s így súlycsoportjában ő nyerte meg a bajnokságot. Külön dicséret illeti a petőfibá- nyaiak példásan sportszerűen vi­selkedő küldöttségét Minden jel arra mutat. hogy Petőfibánya* komoly lendületet vett az utóbbi időben a birkózó élet, ezt bizo­nyítja a bajnokságban elért né­hány kitűnő helyezésük. Eredmények. Felnőttek. 52 kg: 1. Adamcsek (Egri SC). 2. Oldal (Petőíibánya). * 62 kg: 1. Szeibert (E. Honvéd). 2. Vájó (Petőíibánya), 3. Fehér (Egri SC). 67 kg: 1. Sramkó (Petőfibánya) 2. Oláh (E. Honvéd). 3. Hives (Gy. Spartacus). 73 kg: 1. Both (Gy. Spart.) 2. Rakusz CE. Honvéd). 3 Kun (Gy. Spart.) 79 kg: 1. Bárdos (E. Honvéd) el­lenfél nélkül. 87 kg: 1. Szabó (Petőfibánya). 2. Juhász (E. Honvéd). Nehézsúly: 1. Füst (Egri SC), t: Pozáczki B. (Gy. Spart.) Pontversenyben: 1. Egri Honvéd 19, 2. Petőfibánya 16, 3. Egri SC 13 ponttal. Ifjúságiak. 50 kg: 1. Kovács (ESC), 2. Holm* ("Gy. Spart.). 3. Berkes (ESC) 53 kg: .1. Liptai (ESC) e. n. 56 kg: i. Kelemen (ESC) e. n. 59 kg: 1 Terenyei (ESC). 2. Bakó (ESC). 3. Kecskeméti (ESC). 62 kg: 1. Ludnai (ESC). 2. Tajti (ESC). 3. Bedros (Gy. Spartacus). 66 kg: 1. Pálinkás (E. Honvéd). 2. Vass (ESC). 70 kg: 1. Salonvúri (Gy. Sparta­cus). 2. Jacsó (.Gy Spart.). 3. Sütő (ESC). 74 kg: 1. Szabó (ESC). 2. Németh (Petőfibánya). Nehézsúly: 1. Pozáczki J (Gy- Spartacus) e. n. Pontversenyben: 1. Egri SC 43, 2. Gy. Spartacus 17, 3 Egri Honvéd 5 pont. Serdülők. 53 kg: 1. Bőgős (ESC). 2. Szőke fGy. Spartacus). 59 kg: 1. Kelemen (Petőfibánya), 2. Molnár (Gy. Spartacus). 3. Smik (Petőfibánya). 56 kg: 1. Nagy (PetőLbánya) e. n. 62 kg: 1. Balázs (Gy. Spartacus) e. n. Pontversenyben: 1. Petőfibánya 11, 2. Gy. Spartacus 9, 3. Egri SC 5 ponttal. A versenyen az ESC 17, a Gy. Spartacus 12. Petőfibánya 8 és az E. Honvéd 6 versenyzővel képvi­seltette magát. Kún István a birkózó szövetség elnöke. ^Óöl'(J.ől(LLL (iiüitík „DÍSZÍTSÜK OTTHONUNKAT” C. HORGOLÄSI KÖNYV EGERBEN KAPHATÓ A FÖLDMŰVESSZÖVETKEZETEK , BOLTJAIBAN: Fmsz. Vasbolt, (Piac tér). Fűlsz. Cipősátor, Piac tér. Fmsz. Vegyesbolt, Bethlen utca. Fmsz. Vegyesbolt, Lenin út 53. (Állomásnál, Fmsz. Vegyesbolt, Lenin út 153, (Lajosváros). Fmsz. Vegyesbolt. Makiári utca és Merengő utca sarok. Nőtanács (Szakszervezeti Székház). Népújság Lapkiadó Vállalat, Bajcsy-Zsilinszky u. 1. és a megye valamennyi Földművesszövetkezeti boltjaiban. Jöjjön el Ön is FÜZESABONYBA A NAGY ŐSZI íflüftHRÍl SZEPTEMBER 19 és 20 Őszi, téli ruházati cikkek, rádiók. motomerékpárok, ke­rékpárok. mosógépek, varrógépek, tűzhelyek, kályhák, mezőgazdasági gépek nagy választékban kaphatók az állami és földművesszövetkezeti sátrakban. LACIKONYHA! BORKÖSTOLÖ! Állat- és terményvásár 19-én. Utazási kedvezmény: vasúton 50 %, 100 km-es körzetben. < S\