Népújság, 1959. szeptember (10. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-23 / 223. szám

6 N ß P C J S A G 1959. szeptember 23, szerda „Sima forduló“ a megyei labdarúgó-bajnokságban Kosárlabda EGRI SC — BP. FŰSZERT 40:37 (22:25), Eger, 100 néző. Az egri női csapat első NB Il-es mérkőzésére nem valami kedvező előjelek mellett került sor. A csa­patból eltávozott Renn Kati pótlá­sa, valamint sérülések okoztak ne­hézségeket az edző részére. A csapat így állt fel: Széphegyi- né (17), Frindt (6) - Hanus A. (11). Juhász M. (2), Hanus M. (1). Cse­re: Fekete (3), Majoros. Nagyon nehéz, küzdelmes mér­kőzés volt. A II. félidőben néhány percen keresztül kitűnően játszó és a hajrában is jó teljesítményt nyújtó egri csapat megérdemelten győzött. Az együttes a két elkövetkezen­dő vasárnap idegenben, Nagykőrö­sön és Kecskeméten játszik, utána háromszor egymás után Egerben szerepel. Sós Ferenc világbajnok Egerben A táblázat élvonalában nem változott a helyzet — A Lőrinci Elektromos kilenc gólt rúgott Bükkszenterzsébetnek — Bélapátfalva pontot vitt el Hatvanból A megyei labdarúgó-bajnokság vasárnapi fordulója általában a várt eredményeket hozta, megle­petésnek csupán Bélapátfalva hat­vani pontszerzése számít. A vezető csapatok ezúttal is győztek, bár az E. Spartacus—E. Előre mérkőzésen inkább a döntetlen lett volna reá­lisabb. A Lőrinci Elektromos leg­szeszélyesebb csapataink közé tar­tozik, hiszen az elmúlt vasárnapi gyenge játék után most kilenc gólt rúgtak Bükkszenterzsébetnek a Z.őrinci csatárok. Egri Spartacus;— Egri Előre 3:1 (2:1) Eger; 800 néző. V.: Csiba. E. Spartacus: Boros — Polonkai, Béta, Bozsik - Nagyszalóki, Mes­ter — Gyarmati, Husi, Kirchner, Árvái, Szabó. Edző: Kovács László. E. Előre: Bőgős — Ónodi, Mate, Huszár - Bagó, Kerékgyártó — Bodnár, Füle, Petrányi, Dombo- róczki, Túrái. Edző: Juhász Atilla. A helyi rangadón az Előre kez­dett jobban, a 4. percben Huszár nagyerejű szabadrúgása a kapu fölött suhant el, majd Bozsik rosz- szul sikerült hazaadása után Boros rávetődéssel tisztázott nehéz hely­zetben. A 10. perctől kezdve feljött a Spartacus és váltakozó játék ala­kult ki. Szabó gyenge lövését véd­te Bőgős, a másik oldalon Bodnár a kapufát találta el. A 22. percben Huszár 18 méteres hatalmas szabadrúgása nyomán a ícapu íobb alsó sarkába vágódott a labda. 0:1. Nem sokat váratott magára az egyenlítő gól. Árvái kiugratta Hu­sit, a csatár előbb a tétovázó Bő­gősbe lőtte a labdát, amely ismét Husi elé pattant, aki laposan a háló közepébe lőtt. 1:1. A 40. percben Husi egészen a jobboldalra keveredett, majd be­cselezte magát a kapu előterébe, ahol a védők ellökték. A megítélt büntetőt Mester értékesítette. 2:1. A II. félidőt a Spartacus kezdte valamivel Jobban. Gyarmati fölé, Árvái mellé lőtte a labdát. Az S3, perctől kezdve a nagy lelkesedés­sel játszó Előre fokozta a játék iramat, fölénybe került .és szinte a levegőben lógott a kiegyenlítő gól. Bagó lövésébe Füle beletette a lábát és Boros csak a kapufa se­gítségével tudott hárítani. Ezután Füle óriási helyzetben mellé lőtt, majd poros rávetődéssel tisztázott a csatár elől. A hajrában kiegyensúlyozódott a küzdelem. A 87. percben megpe­csételődött az Előre sorsa: Szabó mesteri labdáját Mester néhány lépés után laposan a bal sarokba helyezte. 8:1. Előre támadásokkal ért véget a játék. A Spartacusnak szerencséje volt ezen a mérkőzésen, a gólhelyzete­ket és a játékot tekintve, az Előre legalább döntetlent érdemelt vol­na. Jók: Boros, Polonkai, Nagy- scalóki, Gyarmati, Szabó, illetve Mata, Huszár, Bagó, Bodnár. BALOGH BÉLA Rózsaszín (marton— lelypi Kinizsi 4:0 (1:0) Rozsaszentmárton, 500 néző. Vez.: Bodó. Rózsaszentmárton: Mátra - Hucz- ka. Körösi, Gubis - Laczik, Dor- ner — Papp, Boronkai, Morvái, Báti, Imre n. Edző: Vágó Zoltán. Selyp: Kovács — Tóth, Surányi I., Slusznyi — Barabás, Surányi H. — Szabó, Győri, Zseleznik, Kazin- ezi, Baráth. Edző: Nagy Sándor. A jól kezdő hazai csapat fölényt harcolt ki, ez a fölény azonban csak a 9. percben érett góllá, ami­kor Botonkai lövése jutott Kovács hálójába. 1:0. Ezután a játékot félvállról vevő. az ellenfelet kissé lebecsülő Rózsa- szentmárton némileg visszaesett, így eléggé eseménytelen mezőny­játék folyt egészen a félidő végéig. A befejezés előtt közvetlenül a selypi Szabó nagy kapufája kel­tett izgalmakat a nézőtéren. A II. félidőben élénkült a játék Irama, a hazaiak szép támadáso­kat vezettek. Egy ilyen támadás végén az 54. percben Báti talált a selypi kapuba: 2:0, majd a 64. perc­ben Imre 11. háromra növelte a ró­zsái gólok számát. 3:0. Ebben a játékrészben állandóan a hazai együttes irányította a já­tékot, a selypiek szórványos előre­töréseit biztosan hárította a ha­zaiak védelme. Az utolsó gól a 70. percben esett Morvái lövéséből. 4:0. Ezután a selypi Győri durva­ság miatt a kiállítás sorsára jutott. Mezőnyjátékkal ért véget a mér- kozéSi A két csapat csapkodó, közepes iramú mérkőzést vívott egymással, a hazaiak csak a második félidő­ben nyújtottak elfogadható játé­kot. Jók: Huczka, Laczik, Boronkai, Imre II., illetve Kovács, Szabó, Su­rányi I. JUHÁSZ MIIvLÖS hatvani Kinizsi— Bélapátfalva 0:9 Ü00 néző. V.: Bacsó. Ha:. an: Bacsa — Szécsényi, Rácz, Pecze - Drabos, Nagy — Kajlinger, Usztöke, Hadler, Szendi, Szaka. Edző: Kókai János. Bélapátfalva: Nagy — Erdélyi, Kriskó, Horváth - Baranyi, Bocsi- Míkó, Kelemen, Mihályi, Antal, Berecz II. Edző: Wéber László. A széltől támogatott hazaiak kezdtek jobban és nagy fölényt harcoltak ki. A vendégek már ele­ve védekezésre rendezkedtek be, •akszor nyolc emberrel -védték Nagy kapúját. Éhnek ellenére több jó helyzete akadt a hatvani csatá­roknak, amit* nem tudtak kihasz­nálni. A 2. percben Szendi közelről fölé lőtt, majd szép támadás végén Hadiéi ötméteres gyenge lövését Nagy ragyogó leflex-szei kiütötte. A három előretolt bélapátfalvi csa­tár néhány szórványos előrelendü­lése keltett izgalmakat. A 18.. perc­ben Bacsa lábravetődéssel mentett Berecz II. elől, majd Mikó lövése a kapufán csattant. A 37. percben Kajlinger beadását Szendi átfejelte a kimozduló ka­puson, de Kriskó belevetette ma­gát és róla szögletre pattant a lab­da. Ezután Rácz erős fejesét rit­kán látott bravúrral védte a bél- apátfalviak kapusa. A II. félidő viharos bélapátfalvi támadással kezdődött, melynek vé­gén Berecz II. lövése a kapu mel­lé jutott. Ezzel a bélapátfalvi tá­madók el is lőtték minden puska­porukat, mert innen kezdve még nyomasztóbbá vált a hazai csapat fölénye. Az 54. percben Usztöke két védőt is kicselezett, de aztán nyolc méterről fölé lőtt, a 60. perc­ben Hadler ismételte meg a jele­netet. A következő percben Kajlinger már csak a kapussal állott szem­ben, de elhamarkodottan a kifutó Nagyba vágta a labdát. Ennyi eredménytelenség láttán a hazai csapat — noha továbbra is fölény­ben játszott — fokozatosan elveszí­tette kedvét és szinte belenyugo­dott abba, hogy a bélapátfalviak kemény védelmét nem tudja át­törni. Végeredményben a megfiatalított hatvani csatársor szemre tetszetős, de eredménytelen játékán múlott a döntetlen. Bélapátfalva önfelál- dozóan védekezett, és egy kis jó­indulattal azt mondhatjuk, hogy megérdemelten jutott az egy pont birtokába. Jók: Drabos, Nagy, illetve a közvetlen védelem (Nagy a me­zőny legjobbja volt). Baranyi, An­tal. Bacsó jól vezette a mérkőzést. SZEGEDI ÁRPÁD Gyöngyösi Bányász— Hevesi MEDOSZ 0:0 Heves, 600 néző. V.: Zagyvái. Gyöngyös: Kiss - Szőllősi, Fal- esik, Laboda — Szkocsovszky, Ső- regi — Fellegvár!, Borosi, Farkas, Keszthelyi, Juhász. Edző: Farkas Géza. Heves: Magyar — Balogh H., Frank, Stoícz — Gombaszegi, Nagy S. — Balogh I., Bessenyei, Nagy F., Pataki. Vermes. Edző: Nagy F. Az első félidőben jóiramú, élve­zetes mérkőzést játszott a két csa­pat. A hazaiak mezőnyfölényt har­coltak ki a nagy becsvággyal küz­dő bányászok ellen, a védelmek azonban jól álltak a lábukon. A hevesi csatárok sok lövést küldtek kapura, amelyek azonban vagy a kapu mellé szálltak, vagy pedig a gyöngyösi kapus mentett. A 29. percben Vermes futtából le­adott nagy lövését Kiss a felső sarokból ütötte ki, majd a védők felszabadítottak. Ezután Bessenyei, majd Balogh hibázott jó helyzet­ben, a másik oldalon Fellegvári előtt nyílott gólszerzési alkalom, de a hevesi védelem résen volt. A H. félidőben fokozatosan be­szorult a gyöngyösi együttes, elöl csak Fellegvári és Farkas tartóz­kodott. A nagy nyomás alatt a vendégek védelme egymást felül­múlva, öníeláldozóan, de — sajnos — nündén áron igyekeztek szerelni a heveri támadókat, s így renge­teg szabálytalanságot vétettek. Szinte állandóan szólt a játékve­zető sípja. Bessenyei felső sarokba tartó lövését ragyogóan védte Kiss. A 80. percben Balogh beívelt lab­dájára Gombaszegi és Kiss ugrott fel, Gombaszegi fejéről a beroha­nó Vermes elé pattant a labda, aki az üres kapu fölé fejelt! A jóiramú, de ideges hangulat­ban lezajlott mérkőzésen a ha­zaiak feltétlenül győzelmet érde­meltek volna. Jók: az egész védelem, Besse­nyei, Balogh, illetve Kiss, Szőllősi, Falcsik, Fellegvári. A játékvezető higgadtan és eré­lyesen vezette a mérkőzést. NAGY FERENC Gyöngyösi Honvéd 2:0 (0:0) Verpeléti Honvéd— Verpelét, 800 néző. V.: Koncz. Verpeléti Papp — Kiss, Kursics, Molnár — Marosi, Nagy — Kollár, Lockner, Mészáros, Lohner, Koz­ma. Edző: Mészáros Bertalan. Gyöngyös: Kovács - Tompity, Révai, Tófei — Szedlák, Szíjártó — Ulakity, Rábavölgyi, Harmatos, Ge­lles, Fábián. Edző: Hernádi Géza. Végig sportszerű, hatalmas ira­mú mérkőzést vívott egymással a két honvéd-csapat. Az I. félidőben a vendégek némi fölényt harcol­tak ki, de a csatárok mindkét részről rendre kihagyták a kínál­kozó helyzeteket. A 8. percben Lockner fordulásból leadott lövé­sét védte Kovács, a másik oldalon Ulakity bombáját hárította Papp. Ezután Kozma hatalmas helyzetet hagyott kihasználatlanul. A 30. percben Ulakity futott el a szélen, beívelt labdája a védőkről kipat­tant és Harmatos a 11-es pont tá­jékáról fölé bombázott. A 36. percben Kozma hatalmas lövése centiméterekkel suhant el a jobb alsó kapufa mellett, majd a 42. percben ismét Kozma bombá­zott kapura, de Kovács bravúro­san védett. A II. félidőben megváltozott a játék képe, a hazaiak átvették az irányítást .A vendégek ekkor csak szórványosan támadtak, ezek a támadások azonban mindig ve­szélyt jelentettek. A hazaiak támadásai a 60. perc­ben értek góllá: Kozma kereszt- labdáját Kollár a vetődő Kovács hasa alatt lőtte a hálóba. 1:0. A 70. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Kiss egészen az alapvonalig futott a labdával, majd pontos beadását Lockner kapásból a kapu bal felső sorkába lőtte. 2:0. Mintaszerű támadás, nagyszerű gól! Ezután Szíjártó—Rábavölgyi—Har­matos támadás végén az utóbbi lesgólt ért el. A hátralevő időben mezőnyjáték folyt, enyhe hazai fölénnyel. A mérkőzés végén a közönség lelkesen me »tapsolta mindkét csa­pat játékosait. Jók: Papp Kiss, Kursics, Marosi, Kozma, Lo '.kner, Kollár, illetve Kovács (a nezőny legjobbja), Ré­vai, Szedlák Rábavölgyi, Ulakity, Gelics. A játékve: etői hármas kiválóan működött . MÉSZÁROS BERTALAN Lőrinci Erőmű— Bükkszen terzsébet 9:1 (5:0) Lőrinci, 5<M néző, V: Szamosvöl- gyi. Lőrinci: H<gyi — Nagy I., Gubo- la, Falta Horváth, Nagy II. — Juhász, Lőrinc, Tóth, Küss, Bauer. Edző: Komé József. Bükkerzséb et: UtasSy m. — Köd- mön, Utassy II-, Utassy I. — Ki- íusz, S£>agina — Ipacs I., Ipacs II., Zay I., Fülöp, Zay n. Edző: Al­berti József. A nagy kedvvel játszó hazai csa­pat lépett fel támadólag és már a 7. percben megszerezte első gólját: Kiss faképnél hagyta, a védőket és közelről a balsarokba gurított. 1:0. A vendégek szórványos támadá­sokkal veszélyeztettek. A 15. perc­ben Hegyi bravúrral hárította Fü­löp lövését. A 20. percben Horváth labdájával Lőrinc futott el és pon­tos beadását Kiss a balsarokba fe­jelte. 2:0. A másik oldalon Ipacs II. lövését a gólvonalon hárították a védők. A 25. percben a nagy szerűen játszó Kiss rúgott újabb gólt. 3:0. Mester- hármas! A vendégek nem adták fel a harcot, Zay II. hatalmas lö­vése a kapufáról vágódott vissza. A 36. percben Bauer Tóthhoz továb­bította a labdát, aki közelről a há­lóba lőtt. 4:0. Egy perc sem múlt el, amikor Kiss kígyózott át a vé­dőkön és lövése a kapu jobbsar­kába jutott. 5:0. A II. félidő rögtön góllal kezdő­dött, a szemfüles Kiss lövése meg­találta az utat a vendégek hálójá­ba. 6:0. A 62. percben szépítettek a bükkerzsébetiek: Fülöp kiugratta Zay I-et, aki mintegy nyolc mé­terről a bal felső sarokba bombá­zott. 6:1. Ezután a lőrinciek gyors egymásutánban három gólt értek el, mindhárom gól szerzője Tóth volt. így alakult ki a 9:l-es vég­eredmény. Jó: Kiss, Horváth, juhász. Falta. Bauer, illetve Ködmön, Fülöp, Zay I., Zay II. A játékvezető jól működött. - BOZSIK FERENC Apci Vasas— Egri Honvéd 3:2 (0:1) Apc, 300 néző. V: Hajabács. Apc: Szuhányi — Bagó, Nagy. Zelnik — Plessek. Kovács P — Rezsnyák, Bendik, Udvari. ’ Ko­vács Z., Dobrócsi. Edző: Serfőző István. Eger: Galambos — Suhajda, Ju­hász, Dombóvári — Póczi, Uzso- vich — Podgorsak, Selli, Samu, Fördős, Vámos. Edző: Csutak Emil. Az első negyedórában a széltől támogatott hazai csapat támadott többet, de Udvari, Rezsnyák és Bendik lövései elkerülték a kaput. Ezután fokozatosan feljött a Honvéd és átvette a játék Irányí­tását. Az első gól a 34. percben esett, amikor Vámos jó elfutás után hatalmas lövést küldött a ka­pu balsarkába. 0:1. A II* félidőben Apc a közönség lelkes buzdítása mellett nagy erő­vel feküdt a küzdelembe, és a 61. percben egyenlített: Bagó 20 méte­res bombaszabadrúgása a bal felső sarokba vágódott* 1:1. A 75. perc­ben Plessek labdájával' Rezsnyák elfutott, és beadását Bendik fordu­lásból a hálóba lőtte. 2:1. Ezután erős Honvéd-támadások következtek és a 83. percben Pod­gorsak egyenlített. 2:2. Hatalmas küzdelem indult meg a győzte^ gó­lért, és ez a hazaiaknak sikerült a 85. percben. Baloldali támadás vé­gén kavarodás támadt az egriek kapuja előtt és Kovács Z. közvet­len közelről a hálóba küldte a lab­dát. 3:2, Végig erősiramú, színvonalas mérkőzést vívott egymással a két csapat. Az apciak közül különösen a két fiatal fedezet játszott jól, de a töb­biek is átlagon felüli teljesítményt nyújtottak. Plessek a mezőny leg­jobbjának bizonyult. A Honvédből, a hátvédhármas, Podgorsak, Samu és Vámos érdemel dicséretet. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést KOMAROMI TIBOR A megyei I. osztály állása 1. Egri Spart. 8 7 1 23: 4 15 2. R-márton 8 7 — 1 26: 8 14 3. Verpelét 8 6 1 I 18: 5 13 4. Recsk 8 5 2 1 15: 8 12 5. Apc 8 4 2 2 18:19 10 6. Egri Honvéd 8 4 1 3 18:13 9 7. Egri Előre 8 4 1 3 17:14 9 8. Lőrinci 8 4 — 4 20:12 8 9. H. Kinizsi 8 3 2 3 16:13 8 ln. Gy. Bányász 8 3 2 3 13:13 8 11. B-falva 8 1 4 3 5:15 6 12. Gy. Honvéd 8 2 1 5 10:14 5 13. Gy. Vasutas 8 2 — 6 12:20 4 14. Heves 8 1 1 6 7:15 3 15. Bükkerzs. 8 — 2 6 15:40 2 16. Selyp 8 1 — 7 7:27 2 Ragyogó egri sikerek az úszó CSB utolsó fordulóján Eger csapata nagy fölénnyel nyerte a forduló pontversenyét Ragyogó szeptemberi napsütés, meglehetősen nagy részvétlenség és ragyogó egri sikereit jellemez­ték az úszó CSB Budapesten le­zajlott utolsó fordulójának küz­delmeit. Sajnos, a versenytől elég sok élversenyző távolmaradt. Az első napon a kitűnő formá­ban levő Frank Mária óriási küz­delmet vívott az NDK-ban jól sze­replő Tamasoviccsal és l:0S.9-es Idővel győzött. Márisch Ili szerezte meg a harmadik helyett l:ll-es Művel, a 200 m mellúszásban Brindza közepes Idővel a második helyet szerezte meg, a fiatal Oláh lett a harmadik. 100 m pillangón Ringelhann megszorítás nélkül ért el lrid.a-at, a 4x100 m gyorsváltót biztosan nyerte Eger. A férfiak közül Bodnár harma­dik lett 100 gyorson, míg 100 m há­ton Toros váratlan negyedik hely­hez juttatta az egrieket. 1500 méte­ren Katona csak győzelemre ment, a fiatal Cselkó 21:43-as Idővel ötö­dik lett. Eredmények, Nők. 100 m gyors: 1. Frank (Eger) 1:05.9, 2 Tamasovics (Ü. Dózsa) 1:06.1, 3. Márisch (Eger) 1:11, 200 m mell: 1. Egervári (ETCl 2:05.4, 2. Brindza (Eger) 32)6.6, 3. leje: (Ü Dózsa) 32)9.5, 4. Oláh (E) 3:1-’: ' 1«(< m pillangó: 1. Bipfeütarm (Egeri 1:20.8, 2. Bársony (Ü. Dózsa) 1:28,6, 3. Vajdovich (Eger) 1:29. 4x100 m gyorsváltó: i Eger (Rin- gelhann 1:14.1, Márisch 1:12.4, Gyer- gyák 1:10.6, Frank 13)5.9) 4:43, 2. FTC 4:52. Férfiak: 100 m gyors: l. Gulrich (Honvéd) 58.8, 2. Lantos (FTC) 59.4, 3 Bod­nár (Eger) 1:00.5. 108 m hát: 1, Csikány (FTC) 1:06 8 ...4. Törös (Eger) 1:11.7. 6. Bolva (Eger) 1:16.5. 1500 m gyors: 1. Katona (Eger) 19:32.8, 2. Ritz (Honvéd) 20:30.4, ...3. Cselkó (Eger) 21.43. 4x100 m vegyesváltő: l. Honvéd 4:34.6, ...4. Eger 4:46.6. A második napi küzdelmeket még nagyobb egri sikerek jelle­mezték, hét számból négy egri győzelem született. Ekkor már a válogatott keret majd minden tag­ja rajthoz állott, ami az egri sikli­re k értékét csak növeli. 400 m női gyorson Márisch sze­rezte meg a győzelmet Ringelhann előtt, 100 m háton Frank a máso­dik helyen végzett. A 4x100 női vegyesváltót nagy fölénnyel nyer- te az egri csapat. Itt Frank 1:05.6- ot úszott gyorson! A férfiak közül Katona biztosan verte a 400-as mezőnyt, 200 m pil­langón Bodnár második, Szepesi hatodik lett. A 209 m mellúszás, mint várható volt, Törös Károly nyerte, meglepetésre a kitűnő Időt úszó Bolya lett a második! A 4x200 m gyorsváltóban harma­dik helyen végzett egri csapatban Katona 2:12.6~ot úszott. Eredmények. Nők. 40« m gyors: 1. Márisch (Eger) 5:43, 2. Ringelhann (Eger) 6:47, 3. Vigyázó (FTC) 5:55.4. 100 m hát: 1. Egervári (FTC) 1:18.4, 2. Frank (Eger) 1:21.4, 3. Csohány (Honvéd) 1:23. 4x10« m vegyesváltó: 1. Eger (Vajdovich 1:24.8, Brindza 1:27.7, Ringelhann 1:22.8. Frank 1:05.6) 5:21, 2. FTC 5:23.7. Férfiak. 400 m gyors: 1. Katona (Eger) 4:40.7, 2. Hornyánszki (Ü. Dózsa) 4:51.6, ...6. Ringelhann (Eger) 5:14.2. 200 m pillangó: 1, . Kiss (FTC) 2:40.6, 2. Bodnár (Eger) 2:47.1, ...6. Szepesi (Eger) 2:59X 200 m mell: l. Törös (Eger) 2:46.6, 2. Bolya (Eger) 2:48, 3. Ulrich (Honvéd) 2:53.8. 4x200 m gyorsváltó: 1. FTC 9:17.9 2. Honvéd 9:25.4. 3. Eger 9:29. A negyedik forduló ponteredmé­nye: 1. Eger 278, 2. FTC 233, 3. Honvéd 193, 4. C. Dózsa 158. A Magyar Népköztársaság 1959. évi csapatbajnoka: FTC 1166 pont, 2. Egri SC 902 pont, 3. Bp. Honvéd 723 pont, 4. C. Dózsa 698 ponttal. Keddi számunkban közölt prog­ramtól eltérően, szombaton és va­sárnap asztaliteniszezőink nem a pécsiekkel játszanak, hanem baj­noki fordulóra kerül sor, melynek során a Budapesti Ganz csapata játszik vasárnap az ESC csapatá­val. A Ganz csapata a mezőny leg­nagyobb játékerejét képviseli, eb- Dén á csapatban látszik többszörös világbajnokunk. Sós- Ferenc is. Az egri csapatban lehet, hogy egy helyen változás lesz. Sportérdekességek Sugar Ray Robinson hivatásos középsúlyú ökölvívó világbajnok barátai elhatározták, hogy gyűjtés­sel pénzt szereznek és szobrot ál­lítanak Harlemben a kiváló néger sportolónak. Megterveztették a szobrot, s kiderült, hogy az 30 000 dollárba kerül majd. Amikor Robinson értesült a terv­ről, kijelentette, hogy nincs szük­ség szoborra, csak talapzatra. Az összeg feléért hajlandó naponta bi­zonyos ideig a talapzaton állni... * Rio de Janeiroban a rendőrség letartóztatott egy emléktárgy-ke­reskedőt, aki • labdarúgó-világbaj­noki emléktárgyakat árult az utóbbi hónapokban. Eddig 68 „va­lódi” Pelé-trikót és 57 „valódi” Didi-nadrágot adott el... Sporthírek- PETÖFIBANYAN 400 néző előtt ..érült sor a Petőíibányal Bányász -Ózdi Kohász északi területi fel­nőtt ökölvívó CSB mérkőzésre. A két nagy rivális találkozója 10:10 arányú döntetlennel ért véget.- A PETÖFIBANYAI Bányász birkózó szakosztálya mély megren­düléssel közli, hogy Valyó József, a szakosztály fiatal, 22 éves birkó­zója, szeptember 18-án, tragikus körülmények között elhúnyt. Va­sárnap nagy részvét mellett temet­ték el Petőfibányán.- PETÖFIBANYA n.—Nagyköké­nyes 5:1. A járási bajnoki- labda­rúgó-mérkőzésen biztos győzelmet aratott a bányászcsapat. A* III. állása ÉSZAK ÉSZAKKELET 1. K. Lumbik 8 5 2 1 20: 9 12 1. Ny-házi Sp. 7 5 2 13: o 12 2. Baglyasalja 8 4 2 2 13:10 10 2. MMTE 7 5 2 12: o 12 3. Gyöngyös 8 4 2 2 17:18 lü 3. MLsk. B. 8 5 — 3 17:13 10 4. SBTC II. 7 3 3 1 16: 9 9 4. DVTK II. 8 4 2 2 14:13 10 5. Z-pálfalva 8 3 3 2 18:11 9 5. Eger 7 4 1 2 8: 5 9 6. Ikarus 8 3 3 2 16:11 9 6. D. Honvéd 8 4 1 3 15:13 9 7. Generátor 7 3 2 2 8: 4 8 7. Nyírmada 7 4 1 2 11:11 9 8. Autótaxi 8 3 2 3 15:15 8 8. Debr. Górd. 8 3 2 3 9: 6 8 9. Hatvan 7 4 3 11:15 8 9. Egercsehi 8 2 4 2 6: 7 8 10. B. Mechanika 7 3 2 2 10:17 8 10. Tiszaiök 7 3 1 3 11:10 7 11. Goldberger 7 3 1 3 11: 9 7 11. Püspöki. 8 3 1 4 7: 7 7 12. Saig. KSE 7 3 1 3 10: 9 7 12. DEAC 8 3 — 5 12: 8 6 13. Petőfibánya 7 1 4 2 8:10 6 13. Putnok 7 3 — 4 7:14 6 14. Kisterenye 7 1 4 2 7: 9 6 14. D. Kinizsi 8 2 1 5 13:20 5 15. V. Dinamó 8 1 3 4 9:18 5 15. Somsály 8 2 — 6 11:20 4 16. Gázművek 8 1 3 4 9:19 5 16. Ormosbánya 7 1 2 4 6:15 4 17. J. Szállítók 2 1 7 12:22 I 17. Ny. SZSE 7 1 — 6 7:17 2 yyywv v¥ v vYYYVWVYYyyywvvv vyv> < MAP Szeptember 26-án és 27-én kerül immár harmadízben megrendezésre a Népújság-nap, gazdag programmal, válto­zatos műsorral. Szeptember 26-án délután fél négykor az egri stadionban újságíró—színész labdarúgó-mérkőzésre ke­rül sor. A színészek csapatában Fekete Alajos, Dánffy Sán­dor, Gyuricza Ottó, Pusztai Péter, Kanalas László, Horváth Ottó, Szabadi József, Szőllősi Gyula, Vass Károly, Kozaróczj József, Antal László és még többen mások lépnek a zöld gyepre. A kezdő rúgást Lenkey Edit végzi. A bírói tisztet Jávori József látja el, míg a partjelző Magda Gabi és Varga Edit lesz. újságíró-bál lesz, amelyen a népszerű Szalkai-együttes fel. Másnap délelőtt 9 órai kezdettel országos háztömbkor kerékpárversenyre kerül sor a Népújság Kupáért. Esti Szakszervezeti Székház nagytermében „Jó szórakozás” ci mel, fővárosi vendégművészek közreműködésével műsor est. Fellép: Romvári Gertrúd operaénekes, Környei La operaénekes, Hajdú Júlia zeneszerző, Pataki Ferenc fejs mohi-művész, Molnár Judit előadóművésznő és Pajor Istv A Népújság nap rendezvényeire jegyek elővételber Kiadőhivataban kaphatók. Az újságíró—színész mérkőzés jegyeinek ára egysé sen 5 forint. A báli belépőjegy ára 10 forint, a műsoros-es 8, 10 és 12 forint