Népújság, 1959. szeptember (10. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-15 / 216. szám

6 NÉPÚJSÁG 1959. szeptember 15., kedd A TOTO eredménye 37. hét: Ez történt az NB Ill-ban Nyíregyhámu lágerben is gól nélkül ússtu meg — A HVSE és as Egercsehi Bányász remek győselme — Gyöngyös és Petöfibánya döntetlenül játszott Az NB ín-as bajnokság vasár­napi -fordulójában a Nyíregyházi Spartacus egri vendégjátékát kí­sérte a legnagyobb figyelem. A nyíregyházi csapat igazolta jó hírét és 2:0 arányban, megérdemelten győzött. A megfiatalított Hatvani VSE nagy gólaránnyal győzte le a jóképessegü Gázmüvek csapatát, az Egercsehi Bányász pedig Deb­recenben fektette kétvállra a Deb­receni Gördülöcsapágygyár együt­tesét. Gyöngyös tovább folytatja jó szereplését, most idegenben har­colt ki döntetlent, míg Petöfibánya Ismét 0:0-ra végzett otthonában. Hatvani VSE— Gázművek 4:1 (2:1) Hatvan, 1000 néző. V.: Dóra. Hatvan: Széplaki - Zsámbokl, Tóth, Adám - Rékasl, Pete - Sza­bó, Lovász, Zilahi, Sáfrén, Murá­nyi. Edző: Selmeczi József. Jól kezdett a megfiatalított hat­vani csapat és már az első percek­ben veszélyes támadásokat veze­tett. Az 5. percben Adám—Sáfrán— Murányi—Lovász volt a labda útja, az összekötő jó labdával ugratta ki Szabót, a védelem azonban szögletre tisztázott. A másik oldalon Tóth közbelé­pése rosszul sikerült, a kitörő kö­zépcsatár faképnél hagyta a védő­ket, 18 méternyire a kaputól ha­talmas lövést eresztett meg és a kapufáról visszapattanó labdát a befutó jobbösszekötő a bal alsó sarokba fejelte. 0:1. A gól szárnyakat adott a Gáz­müveknek, néhány perc múlva azonban a nagy akarással küzdő hatvaniak fokozatosan fölényt har­coltak ki. A 14. percben Pete lab­dájával Szabó futott el a szélen, beadásáról azonban a belsők le­maradtak. Közvetlenül utána Sáf­rán lövését védte nehezen a ka­pus. majd a 21. percben megszüle­tett a kiegyenlítés: A ZilahZ-Lovász-Rékasl-támadás végén a fedezet mintegy 25 méter­ről váratlan lövést eresztett meg, a labda a felső kapufáról Sáfrán elé pattant, aki nyolc méterről a jobb sarokba lőtt. 1:1. Heves irarrlú, izgalmas játék alá kult ki. Állandósult a hazaiak fö­lénye. A 30. percben Lovász cse- lezgetésén hiűsúlt meg egy jó hely­zet, majd a 36. percben Sáfrán alig fejelt a kapu mellé. A 42. percben Sáfrán kiugratta Murányit, a szél­ső pontos beadását Zilahi a kapu előtt lekezelte, majd egy félfordu­lattal a jobb alsó sarokba bombá­zott. 2:1. A hátralevő Időben a Gázművek kezdeményezett többet. Szünet után fokozódott a játék Irama. Az 51. percben Pete két csel után Sáfránhoz továbbította a labdát, az összekötő Zilahi elé tá­lalt, aki biztosan lőtt a hálóba. 3:1. Az 53. percben parázs jelenetek játszódtak' le a hazai kapu előtt, végül Is a hátrahüzódott Zilahi szabadított fel. Nem sokkal később Széplaki lábbal tisztázott a kiugró középcsatár előtt, majd Zilahi ve­szélyes hazaadása foglalkoztatta a kapust. Ezután a gázosok részéről több durva belemenés történt, amely­nek következményeként Rékasl megsérült és végleg elhagyta a pályát. Hol egyik, hol másik kapu forgott veszélyben. A 68. percben Széplaki remek belevetődéssel tisz­tázott a csatárok elől, a 79. perc­ben végleg eldőlt a mérkőzés sor­sa: Murányi futott el a szélen, be­adása Zilahitól Sáfránhoz került, aki kiugratta Szabót és a szélső nyolc méterről a bal alsó sarokba helyezte a labdát, 4:1, Az ellenfél nem adta fel a har­cot, nagy erővel támadott az utol­só percekben, a hatvani védelem azonban szlklaszllárdan állt a lá­bán. A javuló formában levő HVSE Ilyen arányban is megérdemelten győzött. Egyénileg Széplaki biztoskezű kapusnak bizonyult, a hátvédhár­mas legjobbja Adám volt, Tóth néhányszor megingott, Z sámboki szürkén mozgott. Pete volt a me­zőny legjobbja, de Rékasi is nagy­szerűen játszott sérüléséig. A tá­madósor többet nyújtott a vártnál, főleg Zilahi, Sáfrán és Murányi jeleskedett. NAGY ANTAL Egercsehi Bányász— Debreceni Gördülöcsapágygyár 1:0 (1:0) Debrecen, 1200 néző. V.: Máté. Egercsehi: Selmeczi — Balogh, Török, Nyerges - Egyed, Bárdos - Nagy III., Dudás, Tengely, S. Ko. vács, Bóta. Edző: Túrán István. kitűnő játékerőt képviselő debreceni csapat ragadta magához a kezdeményezést, öt percen ke­resztül nagy erővel támadott, az egercsehi védelem azonban jól áll­ta ezeket a rohamokat. A 3. percben hatalmas gólhelyze­tet hagyott ki a hazai együttes. Ot perc eltelte után fokozatosan Eger­csehi vette át a játék Irányítását, Bóta két ízben is biztató gólhely­zetbe került, de hibázott. Az egercsehiek fölénye a 38, percben érett góllá. Nyerges egé­szen a fél pályáig tört előre, majd iveit labdát küldött Tengely felé. A középcsatár felismerte a kínál­kozó alkalmat, kiugratta s. Ková­csot, akinek lövésével szemben a debreceni kapus tehetetlennek bi­zonyult. 1:0. A félidő hátralevő részében me­zőnyjáték folyt, enyhe vendég­fölénnyel II. félidőben szinte végig * lesgyanús nagy lendülettel küzdő, óriási lel­kesedéssel játszó debreceni csapat irányította a játékot. Percről perc­re nagy nyomás nehezedett az egercsehiek védelmére. A vendé­gek csak szórványos előretörések­kel kísérleteztek. A mérkőzés végén a debreceni közönség meleg ünneplésben része­sítette a bányászílükat, akik hő­sies küzdelemben harcolták ki az igen értékes győzelmet. A csapat valamennyi tagja di­cséretet érdemel, mégis ki kell emelnünk Török. Bárdos, Nyerges és S. Kovács kitűnő játékát. Petőfibányai Bányász— Kisterenye 0:0 Petöfibánya, 1000 néző. Vez.: Wln­disch­Petöfibánya: Godö — Veres n., Sándor, Juhász - Imre, Zilahi - Jancsó, Takács, Tóth, Szlavek, Ve­res I. Edző: Csizmánk Imre. A nagyszámú nézősereg végig csapkodó, alacsony színvonalú mérkőzést látott. Szinte állandóan a hazai csapat Irányította a játé­kot, támadósora azonban ezúttal szétesőnek, gólképtelennek bizo­nyult. A 2. percben Tóth 20 méteres lö­vését szögletre ütötte . a kapus, a másik oldalon a kőnnyelműsködő petőfibányai védelem majdnem gólt „hozott össze”. A 10. percben Verest szögletre szerelték a védők, ‘ a következő percben a kitűnően játszó Szlavek jó átadásáról Veres döntő helyzet­ben lemaradt. Ezután Tóth labdá­jával tört ki a hazai balszélső, de hosszan szöktette magát és oda­lett a helyzet. Állandó, de meddő hazai fölény jellemezte a Játékot. A 28. percben Veres II. megunva a csatárok te­hetetlenségét, egészen az ellenfél térfelére küzdötte magát, majd kapura lőtt, de lövése elkerülte a felső sarkot. A hátralevő Idő egyetlen esemé­nye Takács 20 méteres lövése volt, amely gyengén a kapu mellé szállt. A II. félidő első percében Szla­vek tört ki, de a védőktől szoron­gatva, mellé lőtt, a következő percben Tóth beadásáról maradtak le a belsők. Nagy ostrom alá ke­rült ekkor a kisterenye! kapu, jobbnál jobb helyzetek adódtak, de a csatárok tehetetlenségén, no meg a kitűnően védő klsterenyel kapuson sorban meghiúsultak a gólszerzési alkalmak. A félidő második szakaszában feljött a Klsterenyel Bányász, tá­madásai azonban rendre elakadtak a jól tömörülő hazai védőkön. A 73. percben a kitörő Veres I-et el­kaszálták, a szabadrúgást Juhász magasan a kapu fölé irányította. A 76. percben a mérkőzés legna­gyobb gólhelyzetét hagyták ki a petőfibányai csatárok: Szlavek egészen a jobb oldalra sodródott a labdával, onnan középre gurított, az üresen álló Veres I. azonban teljesen érthetetlenül átlépte a labdát, és a védelem felszabadított. Az utolsó 10 percben szinte egy- kapura folyt a játék, de ekkor már semmi sem sikerült a csatá­roknak. A petőfibányai csapat erősen megérezte a jó formában levő Bó­csó kihagyását. A támadósor végig szétesően játszott, jóformán alig jelentett veszélyt a klsterenyeiek kapujára. Egyénileg Godónak alig akadt dolga, Veres II. bizonyult a me­zőny legjobb játékosának. Jó tel­jesítményt nyújtott a védelemnek Sándor is. A két fedezet végig szürkén mozgott, a támadósorban csak Szlavek és Tóth érdemel di­cséretet. KULCSÁR MIHÁLY Nyíregyházi Spartacus— Egri SC 2:0 (1:0) Eger, 4000 néző. V.: Tóth. Eger: Szűcs — Bóta, Boros, Nagy - Hanus, Kelemen - Takács, Szász, Hídvégi, Váraljai, Bocsi. Edző: Szentmarjay Tibor. A nézők nagy hangzavarában kezdődött a mérkőzés, a nagy len­dülettel játszó egri csapat mintegy 20 percen keresztül fölényre tett szert és úgy látszott, hogy meg is nyeri a mérkőzést. Különösen a két fedezet volt elemében, akik jobbnál jobb labdákkal dobták tá­madásba a csatársort. Az ötödik percben Takács szög­letrúgása nyomán a jó helyzetben levő Váraljai elé került a labda, a fiatal csatár azonban meglepő­dött és elügyetlenkedte a helyze­tet. A 8. percben maradt ki a mér­kőzés legnagyobb helyzete. Takács labdájával Váraljai elhúzott a vé­dők mellett, már csak a kapussal állott szemben, de azután elideges­kedve, közvetlen közelről a meg­dermedt Hargitai lábába lőtte a labdát. Egy perc múlva Hanus lövése centiméterekkel suhant el a felső léc fölött. A másik oldalon Siska távoli lövését védte biztosan Szűcs. A 17. percben ismét nagy hely­zete támadt az egri csapatnak, szép Takács—Hidvégi támadás vé­gén a középcsatár előre tört, s bár a védők nyomták, ballal ka­pura tudott lőni, a labda azonban ismét Hargitai lábán akadt el. Ettől kezdve fokozatosan vissza­esett az egri csapat, különösen a szúrással bajlódó Kelemen vissza­esése vált érezhetővé. A folyama­tosabban támadó és a játékot oko­san irányító nyíregyháziak a 38. percben szerezték meg vezető gól­jukat. A labda egy támadásnál helyzetb elé került az egri védelem lest vitatva, leállt és a csatár a 16-os vonaláról, senkitől sem zavartatva, a kapu jobb alsó sarkába lőtte a labdát. 1:0. A következő percben Pocsai kí­gyózott át a védőkön, de aztán az oldalhálóba lőtt. A félidő hátralevő részében Nyíregyháza játszott fölényben. A II. félidőt a nagy lelkesedéssel küzdő egriek kezdték jobban. Bo­csi erős lövését védte előbb Har­gitai, a másik oldalon Balogh lö­vése a kapufán csattant. A 76. percben Hanus 20 méteres nagy­erejű szabadrúgása elsuhant a sorfal mellett és Hargitai az utol­só másodpercben szögletre ütötte a labdát. Ellentámadás során csalj a sze­rencse mentette meg Eger kapuját a góltól: Papp döntő helyzetben elcsúszott a labdával, «majd Pocsai közeli lövését Szűcs remek vető­déssel hárította! Egy perc múlva azonban megpecsételődött az egri csapat sors: Pocsai tört ki a labdá­val, majd hirtelen lőtt, Szűcs csak érinteni tudta a labdát, amely éle­sen, félmagasan a bal sarokba vá­gódott. 2:0. Eger nem adta fel a harcot. A 84. percben Nagy hatalmas szabad­rúgása a kapufán csattant, a kö­vetkező percben Szokol kézzel ért a labdához, a 16-oson belül. 11-esf A labdának Takács futott neki, de nem eléggé helyezett erős lövését Hargitai vetődve kiütötte. Mindent egybe' etve: az okosab­ban játszó, taktikailag érettebb Nyíregyházi Spartacus megérde­melten vitte el a két pontot Eger­ből. Ismét bebizonyosodott, hogy rangadó-mérkőzésen büntetlenül nem lehet kihagyni helyzeteket. .. Az egriek közül Boros nyújtotta a legjobb teljesítményt, de jól ját­szott Hanus, Bóta, Nagy és Ta­kács is. Bp. Ikarusz— Gyöngyösi Spartacus 1:1 (0:0) Mátyásföld, 500 néző. V: Sebes­tyén. Gyöngyös: Csaba — Nagy. Ataxai, Rozgonyi — Bánhidl, Bujalka - Marosvári, Treiber, Farkas, Bara- nyi, Kiss. Edző: Szalal Sándor. Tapogatózó játékkal kezdődött a mérkőzés, a 2. percben Marosvári elől csak nehezen tisztázlak a vé­dők. Nem sokkal később a fővárosiak egyik játékosa megsérült, elhagy­ta a játékteret, s már nem is tért többé vissza. A 24. percben Farkas fejesét véd­te a kapus, a másik oldalon Csaba szépen húzta le a jobbszélső be­adását. Ezután Farkas lesgólt ért el. Treiber labdája pedig a kapu fölött suhant el. A 30. percben az Ikarusz balösz- szeköíője a félpályáról indult el a labdával, az őt szerelni igyekvő Alaxai elcsúszott, a csatár már csak a gyöngyösiek kapusával ál­lott szemben, de Csaba ragyogó vetődéssel szögletre hárított. A szöglet után a gyöngyösiek kapu­fáján csattant a labda, majd Csa­bának több ízben is be kellett bi­zonyítania, hogy jó formában van. Ikarusz támadásokkal ért véget a félidő. A II. félidő Ikarusz góllal kez­dődött: Végh szabadrúgása a bal kapufa tövéről visszapattant és a befutó Bodó közelről az ellenkező sarokba lőtt. 1:0. Állandóan az Ikarusz támadott, a Spartacus védelme azonban jól zárt. A gyöngyösi támadások a rosszul helyezkedő csatárokon rendre meghiúsultak. Az 56. perc­ben Marosvári lövése centiméte­rekkel kerülte el a felső sarkot, majd Csaba Ismét merész ró vető­déssel tisztázott. A 67. percben sú­lyos védelmi hibából majdnem újabb gólt szerzett az Ikarusz, a másik oldalon Kiss beadását Far­kas vetődve a kapu mellé fejelte, Gyöngyös a 82. percben egyenlített. A kitörő Baranyit csak szabályta­lanul tudták szerelni a védők, a szabadríigás után Kiss lövése a vé­dőkről szögletre pattant, a beívelt labdát Treiber magasan felugorva homlokkal a kapu bal sarkába irá nyitotta. 1:1. A hátralevő időben mindkét ka­pu előtt adódtak helyezetek, az eredmény azonban már nem vál­tozott. A látottak alapján az Ikarusz kö­zelebb állott a győzelemhez. Az egyik pont megszerzésében Csabá­nak, — aki a mezőny legjobbja volt —, nagy rész jutott. A hát­védhármasban Nagy, Alaxai, a fe­dezetek közül Búj ajka nyújtott jó teljesítményt. Elől Kiss és Bara­nyai játéka érdemel dicséretet. RADNAI ANDRAS 1. Fenerbahcse—Csepel X 1:1 Ferencváros—Dorog 1 5:3 3. Szombathely—Ü. Dózsa •> 1:3 4. Diósgyőr—Tatabánya •> 0:2 5. Szolnok—Miskolc 1 1:0 6. Kecskemét—Debrecen 1 2:1 7. Pénzügyőr—B. Bányász l 2:0 8. Egyetértés—Bp. Előre X 1:1 9. Szállítók—Budai Spart. 1 1:0 10. ZTE—Sztálinváros 2 0:5 11. PVSK—Komló 1 2:1 12. Bulgária—Szovjetunió 1 l:0 lJ Csak röviden ... en levő Papp — IsztambulDan 40 ezer néző előtt hősies küzdelem utón 1:1 arányú döntetlennel ért véget a Csepel— Fenerbahcse Európa Kupáért ví­vott labdarúgó-mérkőzés. A csepe­liek Klsuczky góljával 1:0-ra ve­zettek a félidőben. —. Ostravában kettős vereség ér­te atléta válogatottunkat. A férfiak 107:104, a nők 58:48 arányban ma­radtak alul. A verseny második napján Varjú érte el a legjobb eredményt, aki 18.20 cm-re javítot­ta az országos súlylökő csúcsot. Ugyancsak csúcsot javított Ma­gyarország 4x400 méteres váltója is. Az új csúcs 3:09.3. — A Como-tavon lefolytatott nemzetközi evezős versenyen a ma­gyarok a kajak-kenu számokban indultak. A hét olimpiai számból álló versenyen hat ragyogó magyar győzelem született. A válogatott kajakozók, kenusok tehát változat­lanul kitűnő formában vannak. — Szófiában 55 ezer néző előtt játszották le a Bulgária—Szovjet­unió olimpiai labdarúgó selejtező mérkőzést. Bulgária válogatottja 1:0 arányú megérdemelt győzelmet aratott. A gólt Kolev szerezte. — A labdarúgó NB I. eredmé­nyei: MTK—Salgótarján 4:3, Fe­rencváros—Dorog 5:3, Tatabánya— Diósgyőr 2:0, Honvéd—Pécsi Dózsa 4:3, Ú. Dózsa—Szombathely 3:1. A bajnokságban a 11 pontos Honvéd vezet a 10 pontos Ü. Dózsa, Fe­rencváros és MTK előtt. — 88:85 arányú német győzelem­mel ért véget a Lipcse—Budapest városok közötti úszóviadal. A má­sodik napon meglepetésre, Tama- sovics 1:05.6-os idővel győzött Baj- nogel előtt 100 női gyorson. A 200 méteres női mellúszásban Killer- mann 2:53.2-re javította az orszá­gos csúcsot. (Régi: 2:55.7, Killer- mann). A magyar vízilabda után­pótlás válogatott második mérkő­zésén 8:3 arányban győzte le az NDK utánpótlás válogatottját. — NB III-as eredmények. Észak­kelet: Nyírmada—Putnok 4:1, MMTE—Ormosbánya 3:2, DEAC— Somsály 6:0, Püspökladány—D. Honvéd 2:0, DVTK II—D. Kinizsi 4:3, M. Bányász—Nyíregyházi SZSE 1:0. Észak: Baglyasalja—J. Szállítók 3:2, K. Lombik—B. Me­chanika 9:0, Zagy vapálfalva— SBTC n. 1:1, S. Kohász—V. Dina­mó 3:0, Autótaxi—Goldberger 1:1. — Bolognában a Vasas labdarú­gó-csapata 2:0-ás félidő után 3:1 arányú vereséget szenvedett. Az egyetlen magyar gólt Bundzsák szerezte. — 10:10 arányú döntetlennel ért véget a Magyarország A—Románia A válogatott ökölvívó viadal. A ro­mánok részéről igazságtalan az eredmény, a bírák többször téved­tek a magyarok javára. Az egri Jaczkő harmatsúlyban pontozásos győzelmet aratott. — A VI. Dunántúli kerékpáros körversenyt Horváth Ferenc, az összetett csapatversenyt pedig az Ü. Dózsa együttese nyerte. — A varsói nemzetközi öttusa­versenyben gyenge rajtot vettek magyarok, a lovaglásban Földi hetedik helyen végzett, míg csa­patban Magyarország a harmadik helyen áll.- Ifjúsági asztaliteniszezőink nagyszerűen kezdtek Moszkvában, a nők 3:1, a férfiak 5:3 arányban győzték le a románokat. — A megyei labdarúgó-bajnok­ság eredményei: Gy. Bányász- Egri Spartacus 1:3, Egri Honvéd- Egri Előre 2:0, Gy. Honvéd—Rózsa- szentmárton 1:2, Gy. Vasutas— Verpelét 1:2, Bükkerzsébet—Recsk 2:2, Bélapátfalva—Lőrinci 4:1, He­ves—H. Kinizsi 4:0, Selyp—Apci Vasas 1:3. As 1\B 111. állása ÉSZAK 1. K. Lombik 7 4 2 1 23: 8 10 2. SBTC II. 6 3 3 — 15: 7 9 3. Hearus 7 3 3 1 16:10 9 4. Gyöngyös 7 4 1 2 16:17 9 5. Z-pálfalva 7 3 2 2 18:11 8 6. Hatvan 6 4 — 2 11: 7 8 7. Baglyasalja 7 3 2 2 ”•10 8 8. Generátor 6 3 1 2 • 4 7 9. Saig KSE 6 3 — 3 b: 8 6 10. Petofib. 7 1 4 2 8:10 6 11. Autóta^d 7 2 2 3 7:15 6 12. B. Mechanika 6 2 2 2 6:14 6 13. Goldberger 6 2 1 3 8: 7 5 14. Kisterenye 6 1 3 2 7: 9 5 15. V. Dinamó 7 1 "3 3 7:15 5 16- Gázművek 7 1 2 4 9:19 4 17. J. Szállítók 7 —16 ÉSZAKKELET 9:18 1 1. Ny-házd Sp. 6 5 1 — 13: 0 11 2. MMTE 6 5 1 — 12: 2 11 3. Misk. B. 7 5 — 2 16:10 1( 4. Debr.. Honv. 7 4 1 2 14: 9. 9 5. Nyírmada 7 4 1 2 ll:ii 9 6. DVTK H. 7 3 2 2 11:12 8 7. Egri SC 6 3 1 2 6: 5 7 8. Püspükl 7 3 1 3 7: 6 7 9. Debr. Görd. 7 2 2 3 7: 6 6 10. Tiszalök 6 3 — 3 11:10 6 11. Putnok 6 3 — 3 7:12 6 12. Egercsehi 7 1 4 2 2: 6 6 13. Debr. Kin. 7 2 1 4 12:14 5 14. Debr. EAC 7 2 — 5 11: 8 4 15. Ormosbánya 6 1 1 4 8:15 3 16. Nyír. SZSE 6 1 — 5 7:15 1 17. Somsály 7 1 — 6 5:19 2 NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suha Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadő Vállalat. Felelős kiadd: Tóth József. Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz u. 3: Telefon: 56-74. 56-78. Postafiók: 23 Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy—Zsilinszky a. ti Telefon: 24-44. Postaűók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Egeri Felelős vezető: Mandula Ernő. Eger. Bródy Sándor u. 4. Terjeszti a Magyar Posta Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési dij: egy hónapra U Ft­A Finomszerelvénygyár (elvételre keres 3 fő GÉPÉSZMÉRNÖKÖT 3 fő GÉPÉSZTECHNIKUST 4 fő VASESZTERGÁLYOST 2 fő KŐMŰVEST és 1 fő GYORS-GÉPlRÓNŐT. A nőtleneknek a legény­szállón szállást tudunk biztosítani. Fizetés meg­egyezés szerint. Jelentkezni lehet a Finom­szerelvénygyár Személy­zeti Osztályán, 6 órától 14 óráig. ▼ ▼ T T" ▼ T T VT EGY darab 155xl0fl-as ablak, 250 folyóméter léc eladó. Kerecsend, Szilágyi. MÁRKÁS, négyoktávos, erős- hangú harmonium 2500-ért. Buda­pest, Múzeum krt, 35. fszt. 28. BEKÖLTÖZHETŐ családi ház el­adó. Eger. Csákány utca 8. MODERN hajlított hálószoba- bütor eladó. Eger. Széchenyi utca 74. szám. Az Egri Bútorgyár gyakorló szerelő SOFŐRT ..RÁBA” teherautóra azon- nalra keres. EGRI BÚTORGYÁR (■■■■«»■■■■iHaikiaf •*' MV9999 «* 9 ® (MMIfW Az Egri Gépállomás el­adásra, vagy könyvátírás­sal történő átadásra fel­ajánlja 1 darab jókarban levő JÉGBETÉTES HŰTŐSZEKRÉNYÉT. r Érdemes kissedni a TÖKMAGOT A Terményforgalmi és FMSZ. felvásárlőhelyek étkezési tökmagért 550 forintot, olajgyári tökmagért 450 forintot fizetnek. , HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI VÁLLALAT to WBbIPíwMÍ > I 1 VÁROSNÉZŐ autóbusz-körséták a Mezőgazdasági Kiállításról Budapest legszebb részeinek megtekintése, szakképzett vezetővel, 42 km-es útvonalon 3 óra alatt. Ha a kiállításra jön, ne mulassza el megtekinteni a fő­város nevezetességeit. A járatok naponta fél 2 és 4 órakor indulnak. Jegyek: a Fővárosi Idegenforgalmi Hivatal és az Ibusz kiállítási kirendeltségeinél és városi irodáiban kaphatók. Felnőtteknek 20 forint, gyermekeknek 10 forint. Jöjjön el Ön is FÜZESABONYBA A NAGY őszi váaáRRíi SZEPTEMBER 19 és 20 Őszi, téli ruházati cikkek, rádiók, motorkerékpárok, ke­rékpárok, mosógépek, varrógépek, tűzhelyek, kályhák, mezőgazdasági gépek nagy választékban kaphatók az állami és földművesszövetkezeti sátrakban. LACIKONYHA! BORKÓSTOLÓ! Állat- és terményvásár 19-én. Utazási kedvezmény: vasúton 50 %, 100 km-es körzetben. Egyéni termelők, 1 FIGYELEM • Az egyénileg gazdálkodók takarmányárpáért is kaphat­nak korpát. Az egyéni gazdálkodók várható kukorica feleslegeiket már most leköthetik. — 40 forint mázsánként! előleget kapnak. Felvilágosítást a TV és FMSZ felvásárlóhelyek adnak. HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI VALLALAT