Népújság, 1959. szeptember (10. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-22 / 222. szám

6 népújság 1959. szeptember 22., kelfai Ez történt az NB Ill-ban A formába lendüli Egercsehi biztosan győzött a D. Honvéd ellen - A HVSE súlyos vereséget szenvedett Pestújhelyen — Döntetlen a Gyöngyösi Spartacus —Salgótarjáni Kohász mérkőzés Az NB III. vasárnapi fordulójá­ban megyei Csapataink közül az tSPiéi formába lendült Egercsehi Bányász aratta a legnagyobb si­kert, fölényes biztonsággal, 4:1 arányban legyőzte a jóképességü D. Honvéd együttesét. Az Egri SC legyőzte ugyan a Nyíregyházi SZSE Csapatát, de olyan gyenge játék­kal, amire már régen volt példa. Gyöngyösön SOOO néző előtt döntet­lenül végződött a Gy. Spartacus— S. Kohász találkozó, a HVSE pedig ltf-ds félidő után 8:0 arányú, sú­lyos vereséget szenvedeti Pestúj­helyen. Gyöngyösi Spartacus— S. Kohász 1:1 (1:1) Gyöngyös, sow néző. V.: Mezősi. Gyöngyös: Csaba -- Nagy, Ala­xai, Rozgonyl — Bánhidi, Bujalka - Túri, Marosvári, Farkas, Bara- nji, Kiss. KdzŐ: SZalai Sándor. Tapogatózó játékkal kezdődött a mérkőzés. Bánhidi távoli lövése elszállt a kapu fölött, majd a ven­dégek kapusa Farkas fejéről ütötte le a labdát. A tarjániak szórvá­nyos előretöréseit biztosan hárí­tották a hazai védők. A 8. percben esett az első gól: Bujalka—Kiss adogatás végén a szélső kiugratta Farkast, és a kö­zépcsatár a kimozduló kapus mel­lett a hálóba lőtt. 1:0. Továbbra is a hazaiak irányítot­ták a játékot, Baranyi, Túri lövé­seit védte a kapus. Az első ne­gyedórái gyöngyösi fölény után fo­kozatosan feljött a vendégcsapat, és Csabának egyre több munkája akadt. A 17. percben Bujalka a gólvonalon mentett szögletre, az­tán a kitörő, salgótarjáni középcsa­tár a gyöngyösi kapuvédőbe lőtte a labdát. Ellentámadás során Baraftyi be­adását Marosvári kapásból alig lőtte kapu mellé, a másik oldalon Csaba csak kiütni tudott egy erős lövést és Rozgonyl felszabadított. Ezekben a percekben szinte állan­dóan a vendégcsapat támadott, le­vegőben lógott a kiegyenlítő gól. A 28. percben a gyöngyösi védők hi­bájából Zólyom jutott lövőhelyzet­be, de labdája keresztben elsuhant a kapu előtt. A 35. percben egyenlített Salgó­tarján: a gyors Zólyomi kiugrott a védők közül és mintegy 13 mé­terről élesen a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 1:1. A gól után egy darabig a Spar­tacus támadott, majd kiegyensú­lyozottá vált a küzdelem. A 40. percben Kiss hibázott jó helyzet­ben, a másik oldalon Zólyomi 22 méteres szabadrúgása után Csaba vetődve, szögletre ütötte a labdát. A II. félidőben is Gyöngyös kez­dett jobban. Nagy 25 méteres, nagyerejű szabadrúgását a kapus csak üggyel-bajjal tudta a kapu fölé nyomni, majd egy perc múl­va megismétlődött a jelenet, ekkor Marosvári szabadrúgása jutott ha­sonló sorsra. Ezután ismét feljött a salgótar­jáni csapat, csatárai azonban sok gólhelyzetet elszalasztottak. Az 58. percben például Rigó közvetlen közelről fölé lőtte a labdát. A 62. percben Kiss beadását Bánhidi ka­pásból alig lőtte a léc fölé. Rövid ideig tartó gyöngyösi kezdeménye­zés után mezőnyjáték alakult ki. A mérkőzés hajrájában nagy erő­vel támadott a vendégcsapat, az eredmény azonban már nem vál­tozott. Váltakozó, jóiramú küzdelmet vívott egymással a két csapat. A tarjániak valamivel közelebb áll­tak a győzelemhez. A gyöngyösi támadósor ezúttal szétesően ját­szott. Egyénileg Csaba tovább tart­ja jó formáját, a védelemben Alaxai nyújtotta a legjobb telje­sítményt, a két fedezet közül Bán­hidi játéka volt színesebb. A t.á- madósorban egyedül Farkas érde­mel dicséretet. A játékvezető jól működött. RADNAI ANDRÁS Egri SC— Nyíregyházi SZSE 2:0 (1:0) Eger, 1000 néző. V.: Czirják. zetbe, de ügyetlenkedett és a vé­dők felszabadítottak. A másik oldalon a védőle súlyos hibájából a balösszekötő közeli lö­vése a jobb kapufa tövéről vágó­dott vissza. A 23. percben Bútora félmagas lövését a kapus csak kiütni tudta és a védők nehezen szabadítottak fel. A legközelebbi esemény Őzász lesgólja volt, majd Hídvégi a mér­kőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki: senkitől sem zavartatva, min­tegy nyolc méterről, futtából a kapu fölé bombázott. A félidő befejezése előtt végre igólt láthattak a nézők. Ismét hibd- i zott a nyíregyházi védelem. Szász kitört és jobboldaltól laposan lótt, s a labda a jobboldali kapufáról a hálóba pattant. 1:0. A n. félidő első percében Bocsi óriási helyzetben, hét méterről mellé lőtte a labdát. Ezekben a percekben valamit élénkült a já­ték, Eger kezdeményezett többet és az 55. percben megszületett a második gól is: baloldali támadás végén Bocsi elfutott védője mel­lett és lapos beadását Hanus kö­zelről a hálóba nyomta. 2:0. A vendégek lest vitattak, de hasztalan. Ezután Hanus jó helyzetben fut­tából mellé lőtt, majd Bocsi senki­től sem zavartatva, az ötös sarká­ról a bal kapufa mellé küldte a labdát. A 72. percben Bocsi 18 méteres szabadrúgása centiméterekkel sü­vített el a jobboldali kapufa mel­lett. A nyíregyháziak meddő csa­tárjátékára jellemző, hogy Szűcs­nek csak a 73. percben akadt első ízben komoly védeni valója. A má­sik oldalon Hanus közelről a ka­pufát találta el. A hátralevő időben mar nem tör­tént említésre méltó esemény, a nézők örültek, amikor a játékve­zető sípszava véget vetett a játék­nak . .. A tartalékos egri csapatot régen nem láttuk ilyen gyengén, ilyen ütlettelei)ül és ilyen sok hibával játszani, de győzelme feltétlenül megérdemelt, hiszen jóval többet támadott a nagyon gyenge játék­erőt képviselő ellenfelénél. Egyénileg Szűcs kevés dolgát jól végezte, a védelemben Boros és Nagy jeleskedett. A két fedezet szürkén, de megbízhatóan látta el feladatát. A támadósor ezúttal Is gyengén játszott és egy egész idényre való gólhelyzetet hagyott ki. Közülük Hanus és Hídvégi tel­jesítményét lehet megemlíteni. A játékvezető sok hibát vétett. Auíótaxi— Hatvani VSE 8:0 (1:0) Pestújhely. 500 néző. V.: Szolga. Hatvan: Széplaki — Zsámboki, Tóth, Ádám — Kiss. Pete — Szabó Lovász, Zilahi, Sáfrán, Murányi. Edző: Selmeczi József. Veszélyes autós-támadásokkal kezdődött a mérkőzés, majd az 5. percben Lovász nagy helyzetben hibázott. Rögtön utána Zilahi lö­vése a kapu fölé jutott. A 10. perc­ben Sáfrán óriási helyzetben a kapusba rúgta a labdát, a másik oldalon Széplaki kifutással men­tett a csatárok elől. A 20. percben a hazaiak közép­csatára lőtt a kapu mellé, majd két—három veszélytelen hatvani tá­madás következett. Mindinkább fö­lénybe került a Vasutas csapat. A 30. percben Zilahi lövését a gól­vonalon mentették a védők, majd Murányi elől az utolsó másodperc­ben szabadítottak fel. A 44. percben váratlanul esett a pestújhelyiek első gólja. Veszély­telennek látszó támadás végén a középcsatár mintegy 18 méter­ről a bal alsó sarokba lőtte a lab­dát. i.*ű. Közvetlenül a befejezés előtt Hatvan egyenlíthetett volna, de Sáfrán elhamarkodottan a ka­pus kezébe rúgta a labdát. A II. félidőben eleinte Hatvan lépett fel támadólag, mégis a ha­zaiak értek el gólt. Az 55. percben baloldali támadás végén a szélső 1 keresztlabdája jó helyzetben talál- I ta a jobbszélsőt, aki közelről a í hálóba fejelt. 2:0. Az újabb gól megzavarta a hatvani védelmet és egy perc múlva ismét Széplaki há­lójában táncolt a labda. 3:0. Ezután jogtalan limeshez jutott az autós-cBapat, amit középcsatá­ruk értékesített. 4:0. A hatvaniak fokozatosan elveszí­tették a kedvüket és feladták a harcot. A 62. percben a balössze­kötő rúgott újabb gólt. 5:0. A má­sik oldalon Zilahit a 16-oson belül elnyomták a védők, a játékvezető sípja azonban néma maradt. A ha­todik gól a küzépcsatár óriási lö­véséből esett, amikor a labda a kapufa élétől vágódott a hálóba. 6:0. A 67. percben Murányi szere­lését szabálytalannak minősítette a játékvezető, 11-est ítélt, amit érté­kesítettek és így 7:0-ra alakult a mérkőzés állása. Az utolsó gól a 83. percben esett, amikof a középesatár lövése jutott a hálóba. 8:0. Szerencsétlen mérkőzést vívott Pestújhelyen a HVSE. Az első fél­időben kiegyensúlyozott játék folyt, sőt, valamivel a vasutasok támadtak többet. A második félidő elején bekapott két gyors gól, va­lamint a jogtalan 11-es, teljesen visszavetette a csapatot, az ellen­félnek jóformán minden sikerült —• így alakulhatott ki a váratlanul nagygólarányú győzelem. Egyénileg Széplaki nem tehetett a gólokról, a védelemben Ádám, a fedezetsorban Pete jeleskedett. A szétesően és erőtlenül játszó tá­madósorból senkit sem lehet ki­emelni. NAGY ANTAL Egei csehi Bányász— Debreceni Honvéd 4:1 (1:0) i Egercsehi, 1500 néző. V: ökrös. Egercsehi: Selmeczi — Balogh. Szűcs, Nyerges — Török, Bárdos — Egyed, Tengely, Dudás, S. Ko­vács, Bóta. Edző: Túrán István. Szépszámú nézőközönség gyüle­kezett össze az Egercsehi pályán, hogy tanúja legyen a két csapat találkozójának. A hazaiak már az első perctől kezdve nagy becsvággyal vétették magukat a küzdelembe, s jelentős fölényt vívtak ki. A fölény a 25. percben érett gól­lá, amikor Tengely fejjel S. Ko­vácshoz juttatta a labdát és az ösz- szekötő mintegy 13 méterről a léc alá bombázott. 1:0. A gólra Egercsehi még fokozta a játék iramát, a csatárok előtt sok jó helyzet akadt, de a lövések nem voltak elég pontosak. A 33. percben Tengely fejese a kapu mellé szállt, majd Dudás két íz­ben is mellé lőtt. A 42. percben szöglet után Ten­gely fejese centiméterekkel kerül­te el a felső sarkot. A II. félidőben is a jő formában levő hazai együttes kezdeménye­zett többet. Az 57. percben Ten­gely kiugratta Dudást, a középcsa- tár az alapvonal közeléből vissza- gtirította a labdát és Tengely fut­tából, 10 méterről a bal alsó sarok­ba vágta a labdát. 2:0. Ezután feljött a Honvéd és rövid idő múlva szépített. Nagy kavaro­dás támadt a hazai kapu előtt, melynek végén a középcsatár 18 méterről leadott, jól eltalált lövése a jobb alsó sarokba jutott. 2:1. Mintegy 10 percig tartott a deb­receniek fölénye. aztán ismét Egercsehi rohamok következtek. Török jó labdával ugratta ki Egye- det, szélső beadását Dudás le­kezelte, majd egy csel után 12 mé­terről a bal alsó sarokba lőtt. 3:1. Az utolsó gól a 80. percben esett, amikor S. Kovács szögletét Bóta fejjel juttatta a hálóba, 4:1. A gól után még akadtak helyze­tek, a hazai támadók azonban eze­ket már nem tudták értékesíteni. A jó formába lendült és jó erő­ben levő bányászcsapat akár na­gyobb gólaránnyal is győzhetett volna. Egyénileg Selmeczi jól védett, a gólról nem tehet. A hátvédhár­mas szilárdan állt a lábán. Kitűnő teljesítményt nyújtott a két fede­zet is, akik közül Bárdos a II. fél­időben jött fel. A támadósorban Tengely és Dudás volt a legjobb, de a többiek is szépen javulnak. Ax asztalitenisz NB Il-ért Kg er: Szűcs — Révász, Boros, Nagy — Bóta. Kelemen — Bútora, Szász, Hídvégi, Hanus, Bocsi. Ed­ző: Szentmarjay Tibor. Az elmúlt vasárnapi vereség után feltűnően kevés néző volt kiváncsi a csapat újabb egri mér­kőzésére. A távolmaradók mintha sejtették volna, hogy végig ala­csony színvonalú, bosszantó hibák­kal teletűzdelt mérkőzést vív majd a két csapat egymással... Jól indult a játék. A 2. percben Hídvégi kitűnően futott el a jobb­szélen, beadására Hanus ugrott fel, de fejéről a léc fölé jutott a labda. Ezzel a csatárok el is lőtték min­den puskaporukat, hosszú időn ke­resztül úgyszólván alig történt va­lami a pályán, unalmas, alacsony színvonalú mezőnyjáték folyt. A 17. percben Szász került nagy hely­BP. TYPOGRÄHA—EGRI SC 11:5 Győz: Kása 3, Péntek 2, Szilágyi 3, Nagy 3, illetve Hart 3, Ruttkay 2, Hlavács 0, Kalmár 0. Egerben nagyszámú közönség előtt került sorra a találkozó. A Typográfia az elmúlt fordulóban Debrecenben, az NB I-ből most kiesett Debreceni Vörös Meteorral 8:8 arányban döntetlent játszott, így nem sok bizakodással néztünk a mérkőzés elé. A találkozó he­lyenként igen színvonalas mérkő­zéseket hozott, a közönség szép labda meneteket látott. Az egriek közül Hart ismét kiválóan játszott, ezúttal Ruttkaynak is nagyszerűen ment a játék. A csapat többi tag- iainak nem sikerült semmi. A következő szombaton és vasár­nap forduló-szünet van. Bőséges műsora lesz azonban az egriek asz­talitenisz közönségének. Szombaton délután 5 órakor a Pécsi Vörös Meteor NB I-es csapatának ifjúsági együttesével játszik az ESC ifjú­sági csapata, este 7 órakor pedig az NB Il-es Pécsi Urán csapatáival játszik a felnőtt csapat. Vasárnap reggel 8 órai kezdettel az NB I-ee Pécsi Vörös Meteor csapatával ját­szik az ESC férficsapata. A Pécsi Vörö6 Meteor csapata je­lenleg Győr után az ország legjobb férfi együttese. Előreláthatólag az ESC felnőtt csapatában 1 helyen változás lesz. Csak röviden... — A MOSZKVAI nemzetközi ví­zilabda-tornát Magyarország csapa­ta nyerte, miután utolsó mérkőzé­sén l:0-ás félidő utón 2:1 arányban legyőzte a Szovjetunió együttesét. A magyar gólokat Kanizsa és Dö­mötör szerezte. — NB I-ES eredmények: Ü. Dó­zsa—Vasas 2:0, Tatabánya—Honvéd 1:0, MTK—Dorog 3:1, Pécs—-Ferenc­város 3:2, S-tarjan—Szeged 2:0, BVSC—Diósgyőr 1:1, Csepel— Szombathely 2:0. A bajnokságban jelehleg az Ü. Dózsa együttese ve­zet 12 ponttal, az ugyancsak 12 pon­tos MTK és a 11 pontos Honvéd előtt. — A NYÁRI kupa síugró-ver­seny negyedik fordulójában az új­pesti Kiss Endre 35.5, 37.5, 39 mé­teres ugrásokkal győzött. — AZ NB III. további eredmé­nyei. Észak: Beglyasalja—Ikarusz 1:0, Budatétény—J. Szállítók 4:3, K. Lombik—SBTC II. 2:1, Gázművek— Generátor 0:0, KLsterenye—Zagyva- pálfalva 0:0. Északkelet: Nyíregy­házi Spartacus—Miskolci MTE 0:0. D. Göcs—Putnok 2:0, Ormosbánya —Tiszalök 0:0, DEAC—Püspökla­dány 1:0, Somsály—D. Kinizsi 6:1. — AZ MHS országos sportlövő bajnokságának 60 lövésés kispuska összetett számában az egri Szenes 542 körrel a negyedik helyen vég­zett, csapatban az egriek a hato­dik helyet szerezték meg. — A SZOVJET röplabda-váloga­tott veretlenül nyerte a Párizsban lebonyolított .»Kontinensek Torná­ját”. A magyar válogatott a hato­dik helyet szerezte ineg, megelőz­ve Franciaország, Kína és Brazília együtteseit. — A VÍZILABDA OB H. leg­utóbbi fordulójában Szentes 3:3 arányú döntetlent ért el a Csepel Autóval szemben, az MTK pedig 4:3 arányban legyőzte a VTSK együttesét. így most már biztosra vehető, hogy jövőre az MTK és Szentes lesz az OB I. két új rész­vevője. — A MEGYEI labdarúgó-bajnok­ság eredményei: Hevesi MEDOSZ —Gyöngyösi Bányász 0:0, Lőrinci Elektromos—Bükkerzsébet 9:1, Recsk—Gy. Vasutas 3:0. Verődét— Gy. Honvéd 2:0, Apc—Egri Honvéd 3:2. Egri Előre—Egri Spartacus 1:3, Hatvani Kinizsi—Bélapátfalva 0:0. Nyilatkozat ! A Népújság szeptember 12-i, szombati számában cikk jelent meg: „Ülést tartott az Egri Dobó Spartacus'’ címmel. A cikknek az a része, mely sze­rint én betegségem miatt kényte­len vagyok edzői tisztségemről le­mondani — nem felel meg a való­ságnak. A Spartacustól való eset­leges távozásomnak egészen más okai vannak. Kovács László edző i TOTÓ eredménye 38. hét: 1. U. Dózsa—Vasas i 2:0 2. Tatabánya—Honvéd 1 1:0 3. Dorog—MTK . 1:3 4. S-tarján—Szeged 1 2:C 5. Diósgyőr—BVSC •: 1:1 6. M-magyaróvár—Győr r 0:2 7. Sztálinváros—Szállítók 2 0:1 8. EVTK—PVSC L 2:0 9. Debrecen—Egyetértés ' 2:1 10. Orosháza—Bp. Spart, . 4:1 11. Alessandria—Milan 1 3:1 12. Udinese—Floren tin a 2 0:2 ) Olvasd! Terjeszd! a NÉPÚISÁGG1 * HORDOK, kádak, kitűnő állapot­ban, különböző méretűek eladók. Müller, Budapest, II., Bogár utca 10/b. GYORS- és gépírónő elhelyez­kedne Egerben, vagy környékén. Cím: a Kiadóhivatalban. ELADÓ egy jó állapotban levő fekete zongora. Cím: Magyar Hir­dető, Gyöngyös. NEPOJSAU \ Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suha Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős Idadő: Tóth József. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz a, S. Telefon: 56-74. 56-78. Postaflők: 23 Kiadóhivatal) Eger. Bajcsy—Zsilinszky o. 1; Telefon: 44-44. Postaflők: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Felelős vezető: Mandula Ernő. Eger. Bródy Sándor u. 4. Terjeszti a Magyar Posta Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél: Előfizetési díj: egy hónapra 11 Ft­Szerdán edzési tart a megyei utánpótlás és if júsági válogatott A megyék közötti labdarúgó-tor­nára készülő Heves megyei után­pótlás és Ifjúsági1 válogatott szer­dán, 23-án tartja a bajnokság előtt utolsó edzését. Az utánpótlás válogatott Hatvan­ban játszik, a curkogyári fürdő­épületben délután 3 órakor a kö­vetkező játékosok kötelesek meg­jelenni: Sáfrán, Kristyán, Hanti (HVSE), Alaxai, Bujalka, Kiss (Gy. Spartacus), Szűcs, Kelemen (Egri SC), Veres II., Gáldi, Juhász, Opovszkl (Petőflbánya), Imre II. (Rózsaszentmárton). Szűcs (Eger­csehi). Az ifjúsági válogatott GyöngytK Sön tartja edzését, Jávori József edző az alábbi játékosokat hívta meg: Ádám, Szalma, Nyitrai, Besztercei, Kévés, Tóth. Mikalicza, Szendi, Csirke, Alattyáni, Szaka, Garai, Zádori, Szerdahelyi és a Gyöngyösi Vasutas ifjúsági kapu­sa, A játékosok háromnegyed egy órakor gyülekeznek a Spartacus pályán. Az ifjúsági válogatott első bajnoki mérkőzését szeptember 27- én vívja Nógrád megye válogatott­jával Gyöngyösön. MHS híradó Az MHS petőfibányai alapszer­vezeténél vasárnap délután sze­mélygépkocsi vezetésből vizsgáztak a tanfolyamon részt vett fiatalok. Ugyancsak vasárnap az MHS bol­dog! alapszervezetének 26 fiatalja tett vizsgát motorkerékpár veze­tésből. A vizsgákon a BM .kiküldöttein kívül részt vett az MHS megyei elnöke, Kiss elvtárs, valamint a megyei motorosklub vezetője. Kő­műves elvtárs is. A boldogi motoros túrakör tag­jai elhatározták, hogy alapszerve­zetük részére két céllövő kispus­kát vásárolnak. A kör vezetőjét. Lukács Dezső vb-elnök elvtársat a honvédelmi sportmunka terén ki­fejtett kitűnő munkájáért dicséret­ben részesíti az MHS járási el­nöksége. SZŰCS FERENC Tenisz A Gyöngyösi Szeszfőzde telepén még a nyár folyamán Bágyi Jrnre igazgató és Suhajda Mihály fő­könyvelő kezdeményezésére egy vörös-salakos teniszpálya • építését kezdték meg.’ Az építkezésben úgyszólván a vállalat minden dolgozója részt vett és az örömmel segítségre sie­tő szakemberek irányításával vé­gül is elkészült a szépfekvésű, a követelményeknek mindenben megfelelő teniszpálya. Ezért az Ön­zetlen és fáradságos munkáért di­cséret illeti a vállalat minden egyes dolgozóját. Míg az új teniszpályán élénk sportélet alakult ki, addig a Sparta­cus SK négy teniszpályájából ket­tő, majd később mind a négfr használhatatlanná vált. S hogy a fehér-sport gyöngyösi hívei a szép őszi időben tovább hódolhattak kedvenc sportjuknak, az a Szesz­ipari Vállalat vezetőségének kö­szönhető, amely felajánlotta ré­szükre pályájukat további haszná­latra. Azóta a gyöngyösi tenisze­zők jórésze délutánonként vidá­man kerékpározik a Solymosi úti szeszfőzde-telepre, melynek te­niszpályáján nap mint nap színvo­nalas tenisz-csatákat vívnak egy­mással. JÁNOS IMRE wvvywvvywwyyyyvwwwvvvvyyv KJ /K P Érdemes kiszedni a TÖKMAGOT A Tennényforgalmi és FMSZ. felvásárlóhelyeU étkezési tökmagért 550 forintot, olajgyári tökmagért 450 forintot fizetnek. HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI VÁLLALAT Különleges friss HÚSKÉSZÍTMÉNY BEMUTATÓ Egerben a Gyorskiszolgáló élelmiszerboltban. BÖ V ÁLASZTÉK! EGRI KISKER VÁLLALAT BP. FERENCVÁROSI HÚSIPARI VÄLLALAT í A TELEVÍZIÓ-KÉSZÜLÉK ♦ ♦ ♦ VÁSÁROLJON TELEVÍZIÓ-KÉSZÜLÉKET!!! 0 Részletre is kapható! Forgalomba hozza a Heves megyei Vas és Műszaki Nagykereskedelmi Vállalat. Eger. és a megye állami és szövetkezeti szaküzletei és az Állami Aruház. ♦«a, a hosszú őszi és téli estéken OTTHONÁBA VISZI A SZÓRAKOZÁST o AT. 403. ára: 5200.— Ft, AT. 602. ara: 6200.— Ft. Munkácsy 5900.— Ft. ♦ * I ♦ ♦ I ♦ >♦«»