Népújság, 1959. augusztus (10. évfolyam, 179-203. szám)

1959-08-22 / 196. szám

6 N E P D J S A G 1959. augusztus 22.. szombat ví/vc-f/ Megyei labdarúgó-válogatottjaink sikeres bemutatkozása Egerben IFJÚSÁGI VÁLOGATOTT—EGRI ELŐRE 2:2 (2:1) Eger, v: Zagyvái. Válogatott: Adám (Kompolt) — Szalma (Gy. Vasutas), Nyitrai (H. Kinizsi), Besztercei (H. Kinizsi) — Tóth (Recsk), Kévés (Gy. Vasutas) — Makaruza (Petőfibanya). Szendi 'H Kinizsi). Alattyáni (Petőübá- nya). Szerdahelyi (Gy. Spartacus). Garai (Gy. Vasutas). Előre: Bőgős, (Ivankov ics) — Onódi, Mata, Huszár — Bagó, Domboróczki — Túrái. Kerékgyár­tó. Petrényi, Balázs. Kiss. Ifjúsági labdarúgó-válogató ttunk nélkülözte az apci Csirkét és Rá- czot, akik minden indokolás nél­kül távolmaradtak ettől a fontos edzőmérkőzéstől. Az Előre kezdett jobban, később azonban fokozatosan játékba len­dült a válogatott és a 15. percben megszerezte a vezetést: Garai. nagy lövése visszapattant a kapu­fáról és a berohanó Alattyáni kö­zelről a hálóba lőtt. 1:0. Színvona­las, jó játék alakult ki, szép Előre támadás végén Petrényi lövése a léc alatt jutott a hálóba. 1:1. A vá­logatott védelme helyezkedési hi­bát követett el a gólnál. A félidő befejezése előtt baloldalon indított támadást a válogatott, melynek vé­gén Alattyáni lövése a kapufáról Bőgős sarkára, onnan pedig a há­lóba pattant. 2:1. A II. félidő első perceiben az Előre Kiss révén kiegyenlített. 2:2. Innen kezdve végig a nagy kedv­vei jálszó válogatott irányította a játékot, de gólt már nem tudott elérni. A tartalékos ifjúság válogatott jó benyomást keltett. Adámban jó- reflexű kapust ismertünk meg. A védelemben Nyitrai volt a legjobb, Szalma a második félidőre erősen feljavult, Besztercei tehetséges já­tékos A két fedezet közül Kévés volt a jobbik. Tóthnak egyaránt voltak jó és rossz megmozdulásai. Makaruza megfelelt, Szendi Ki­emelkedő teljesítményt nyújtott, úgyszintén a gólveszélyes Alattyá­ni. Szerdahelyi jól játszott, de sokszor ..elfelejtett” a labdákért visszajönni Garai jól kezdett, de utána fokozatosan elszürkült a já­téka. A kedv nélkül játszó Előre ve­gyes benyomásokat keltett. EGRI SPARTACUS—UTÁNPÓT­LÁS VÁLOGATOTT 2:2 (1:0) Eger. v: Lambosi. Spartacus: Boros — Heltovics. Bóta. BozsLk — Polonkai, Mester —Árvái, Szabó, Husi, Jezoviczki. Próbajátékos. Válogatott: Szűcs (ESC) — Veres II. (Petőfibánya), Lubai II. (Egri Spartacus). Juhász (Petőfibánya) — Hanti (HVSE). Gáldi (Petőfibá­nya) — Opovszki (Petőfibánya), JanQSő (Petőfibánya). Kristyán (H- VSE), Sáfrán (HVSE). Zádori (Pe­tőfibánya.) A Gy. Spartacus és az Egri SC játékosai a DVTK, illetve a JKis- terenye elleni mérkőzés miatt nem játszhattak a válogatottban, az egercsehi válogatott-jelöltek pedig nem jelentek meg. így a váloga­tott erősen tartalékosán volt kény­telen kiállni. Kiegyensúlyozott játék folyt, a 25. percben Árvái ballábas, lapos lövésére Szűcs későn vetődött és a labda a kapufa éléről jutott a há­lóba. 1:0. A II. félidőben a lendületesebb válogatott lett a kezdeményező fél és az 55. percben egyenlített: Hanti remek kitörés után nagy erővel lőtt és a labda a vetődő Boros ke­zét érintve félmagasan a kapu bal­oldalába vágódott. 1:1. Továbbra is a válogatott kezdeményezett, a Spartacus lomhán mozgó csatárait könnyedén szerelték a védők. A 68. percben Opovszki beadásá­ra Heltovics és Sáfrán ugrott fel és a labda az összekötő fejéről a jobb felső sarokba hullott. 1:2. Az egyenlítő gól a befejezés előtt 14 perccel esett, amikor Husi be­adását Szabó juttatta a hálóba. 2:2. A tartalékos válogatott szintén jó benyomást keltett, különösen a II. félidőben láthattunk néhány ügyes megoldást tőlük. Egyénileg: Opovszki, Veres II., Juhász és Hanti nyújtotta a Leg­jobb teljesítményt. Sikeres vizsga Kéthetes budapesti gyakorlati edzőtáborozással befejeződött az idén első ilyen lebonyolított se­gédoktatóképző tanfolyam. Heves megyéből hét labdarúgó edző — Pusztai László (Eger), Szentmarjay Tibor (Eger), Takács László (Petőfibánya), Farkas Géza (Gyöngyös), Fehér Andor (Hat­van), Fekete László (Heves), Ju­hász Attila (Eger) — vett részt a tanfolyamon, akik a záróvizsgán jól megállták a helyüket és kitűnő eredményeket értek el. LABDARUGÓ-MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA A labdarúgó szabálykönyv a naptári időszakoknak megfelelően szabályozza a labdarúgó-mérkőzé­sek legkésőbbi időpontját. Ezek az alábbiak: Miss Cane Megérkeztek az angol ökölvívók Egerbe Tegnap, a kora délutáni órákban autóbuszon megérkezett Egerbe az angol ökölvivó-gilogatott. Az an­gol ökölvívók a nagy meleg elle­nére is frissen, Jó hangulatban szálltak ki az autóbuszból. A ma este 7 órakor kezdődő via­dal iránt változatlanul nagy az érdeklődés. Elővételben rengeteg Jegy elfogyott. Az angolokkal együtt megérkezett a magyar ököl­vívó vegyes válogatott is. A két A sportküldöttség vezetője rövid csapat tegnap délután könnyű, _11_a í____i _________-i. _ ___•____t - i í-A oilTafcon tro++ ny ilatkozatában annak a reményé­nek adott kifejezést, hogy ma es­te az egri stadionban felállított szorítóban sikeresebben szerepel­nek majd a londoni fiúk, mint szerdán Pesten, a népstadionban. Mint ismeretes, London váloga­tottja 14:6 arányú vereség0' szen­vedett Budapest válogatói a győzelem azonban koránts- ... volt olyan könnyű, mint ahogyan arra az eredményekből következtetni lehetne. Erdélyinek Pocknell elle­ni pontozásos győzelme például erősen vitatható, és Sebők II. is csak hajszállal bizonyult jobbnak Kramemél. Többek között 12:8 lett volna a reális eredmény. Az angol sportküldöttség a Park Szállóban ebédelt, majd a délutáni órákban városnézésen vettek részt. Ma délelőtt a küldöttség vezetői részére Lendvai Vilmos elvtárs, a megyei tanács elnöke fogadást tart. A Gyöngyösi Spartacus megerősítette S helyét a megyei ifjúsági \ ibdarúgó-bajnokságban tmozgató edzésen vett részt. Egerbe érkezett a nyugatnémet Nisken, aki a pontozó-bíró tisztet látja el. augusztus 15-31. szeptember ,1—15. szeptember 16—30. október 1—15. október 16-31. november 1—15. november 16—30. december l—31. 16 óra 30 perc 16 óra 30 perc 16 óra 00 perc 15 óra 00 perc 14 óra 30 perc 14 óra 00 perc 13 óra 30 perc 13 óra 30 perc [\}ilatkozat A Gyöngyösi Spartacus Sportkör elnökségének tudomására jutott, hogy a városban egyes személyek olyan híreket terjesztenek, misze­rint Farkas Lajos labdarúgó-játé­kos átigazolása elé a megyei LASZ gördített akadályt. Az Ilyen felelőtlen híresztelések nem állják meg helyüket és azzal nem értünk egyet. Az átigazolás foganatosításához szükséges okmá­nyok kiadását a megyei LASZ — kérésünkre — azonnal eszközölte. Ügy véljük, hogy ezek a valótlan híresztelések Eger és Gyöngyös Sportkapcsolatait kívánják meg­bontani, azért a jövőben a felelőt­len személyek ellen a legszigorúb­ban eljárunk. Gyöngyösi Spartacus SK elnöksége. Gyöngyös újabb nagyszerű győzelme az NB Ill-ban! A legutóbbi iuló eredményei: Gyöngyösi Bé z—Selyp 2:2, Gy. Spartacus—Egri SC 2:1, Gy. Vas­utas—Egri Spartacus 6:1, Bükk- erzsébet.—Egri Előre 4:2, Bélapát­falva—Apc 1:1, Heves—Rózsaszent- márton 7:1, Hatvani Kinizsi—Ver- pelét 1:1, Lőrinci—Recsk 3:2. A bajnokság állása: 3 3------5: 1 6 3 — 1 — 9:1 5 1. Gy. Spart. 2. Heves 3. H. Kinizsi 4. Lőrinci 5. Gy. Vasutas 6. Egri SC t 7. Bükkerzsébet 8. Verpelét 5. B-falva 3 2 1—9:25 3 2 1 — 6: 3 5 3 2 — 1 12: 5 4 3 2 — 1 5: 3 4 3 2—18:54 3 1 2 — 5: 4 4 3 1 1 1 5: 1 3 1«. Recsk 3 1 — 2 7: 7 2 11. Egri Spart. 3 1 — 2 2: 9 2 12. Apc 3 — 2 1 l: 6 2 13. Gy. B. 3 — 1 2 3: 7 1 14. Selyp 3 — 1 2 4: 9 1 15. Egri Előre 3 — — 3 5:10 — 16. R-márton 3 — — 3 2:12 — Gyöngyösi Spartacus— Kisterenyei Bányász 4:2 (3:2) Gyöngyös. 3500 néző, v.: Sípos. Gyöngyös: Csaba - Túri, Trei­ber, Rozgonyi — Bánhidi, Bujalka — Trencsényi, Marosvári, Alaxa’i, Baranyi, Kiss. Edző: Szalai Sán­dor. Az elmúlt vasárnap aratott re­mek győzelem után nagy érdek­lődés kísérte Gyöngyösön a Kiste­renyei Bányász vendégjátékát. Amikor a mérkőzés megkezdődött, már 3500 néző foglalt helyet a lelátókon, ami egyben új gyön­gyösi nézőcsúcsot is jelent! Az elfogódottan kezdő gyöngyö­si csapattal szemben kezdés után fölényt harcolt ki a nagy erő­vel támadó bányász-csapat és már az első percekben megszerezte a vezetést: 0:1. A lelkesen küzdő hazaiak foko­zatosan átvették a játék irányí­tását és a nagyszerű formában le­vő Baranyi irányításával egyre- másra vezették korszerű, gyors tá­madásaikat. A kiváló balösszekö­A kézilabda sport fejlődéséért. A Megyei Ifjúsági Sport Bizott­ság - karöltve az MTST-vel és a megyei kézilabda szövetséggel — Heves megye falusi pedagógusai és falusi KISZ sportvezetői részé­re nyolcnapos, benrtlakásos gya­korló edzői és játékvezetői tanfo­lyamot rendezett Egerben. Jól játszott a H. Kinizsi H KINIZSI—BP. SPARTACUS 3:2 (1:2) Hatvan, barátságos, 800 néző. V: Pogonyi. Hatvan: Bacsa — Szécsényi, Sár­közi. Szabó — Nagy. Drabos — Zámbó, Rácz, Üsztöke, Szigetváry, Szécsényi II. Csere: Eperjesi, Fe­hér. Az I. félidőben az NB Il-es Spartacus támadott valamivel töb­bet, mégis a hatvani Rácz fejelte az első gólt. Ezután Széles ki­egyenlített, sőt a vezető gólt is megszerezte. 1:2. A II. félidőben erősen feljött a hazai együttes, sok szép támadást láthatott a közönség. A 74. percben Szigetváry lőtte a kiegyenlítő gólt, majd nem sokkal később ugyan­csak Szigetváry volt eredményes: 3:2. Jó iramú, színvonalas mérkőzés volt. .A H. Kinizsi sokkal jobban játszott, mint vasárnap Verpelét ellen és biztosan győzte le NB li­es ellenfelét. A csapatból mindenki átlagon fe­lüli teljesítményt nyújtott, szinte nem is lehet közülük senkit ki­emelni. Előmérkőzésen a HVSE öregfiúk csapata 3:3 arányú döntetlent ját­szott a H. Spartacus együttesével. Csak a második félidőben, •, DVTK—EGRI SC 6:0 (2:0) Eger, 600 néző. V: Szegedi B. Diósgyőr: Hódi — Werner. Szi­geti. (Jakobi), Paulás — Török, Solymosi, (Fekete II.), Iván, Csá- nyi. Kiss. Papp, Pál. Eger: Szűcs — Mészáros, Nagy J., (Bútora). Révász — Bóta, Hanus — Takács, Szász,. Hidvégi, Váraljai Bocsi. Az első félidőben Eger jól tar­totta magát, különösen a Nagy J. által irányított védelem játszott ki­tűnően. de a csatárok is vezettek több veszélyes támadást és a 10. valamint a 30. percben kapufát ér­tek el. Papp lőtte az első gólt a 35. percben, majd Török U-esből volt eredményes. 2:0, A II. félidő elején Nagy J. térd­sérülést szenvedett, az addig gyen­gén működő diósgyőri támadósor fokozatosan feljavult és Kiss, Pál, Iván, Pál révén további négy gólt szerzett, s így 6:0 arányban ért vé­get a mérkőzés. Az egri csapat legjobb játékosa Nagy j. volt, de jó teljesítményt nyújtott a két fedezet, Mészáros és Szász is. A 38 részvevő közül hatan ki­váló eredménnyel végezték el a tanfolyamot, három hallgatónak egy év múlva újra kell vizsgáznia, egy pedig csak játékvezetői minő­sítést kapott. A többiek közepes, jó és jeles eredményeket értek el. Örvendetes, hogy a részvevők között 10 női hallgatót is találunk, akik a férfiakkal együtt a jövőben vidéken fogják a tapasztaltakat hasznosítani. A 17-én megtartott ötórás záró­vizsga után Szabó Imre, a KISZ megyei v. b. titkára osztotta ki az okleveleket. Külön feljegyzést érdemel, hogy a tanfolyam alkalmával nyolc-tíz játékvezető jutott oklevélhez, és így Heves megyében enyhül a já­tékvezetői hiány. A tanfolyam sikeréért a megyei ISB jelentős anyagi áldozatot ho­zott. Vasárnapi labdarúgó-műsor NB III: Gyöngyösi Spartacus— Zagyvapálfalva, Gyöngyös, 3 6-30. Hatvani VSE—Goldberger, Hatvan, 16.30. Egercsehi Bányász—Miskolci MTE, Egercsehi, 16.30. Megyei I. osztály: Lőrinci—Gy. Bányász, Recsk—H. Kinizsi, Verpe­lét—Heves, Rózsaszentmárton—Bél­apátfalva, Apci Vasas—Bükkszent- erzsébet, Egri Előre—Gy. Vasutas, Egri Spartacus—Gy. Honvéd, Egri Honvéd—Selypi Kinizsi. Összevont járási bajnokság: Adá- csi KSK—Tiszafüred. Gy. Sparta­cus H.—Szűcsi, Selypi Építők— ESC II., Kápolna—Nagy gom bős Gyöngyösoroszi—Kompolt, Füzes­abony—Vámos györk, Detk—Gyön­gyöshalász. tő egymás után három gólt rú­gott, s így a gyöngyösi együttes 3:i-es vezetésre tett szert. Kisterenyének a befejezés előtt sikerült 3:2-re szípítenie. A II. félidőt általában mezőny­játék jellemezte. Baranyi góljá­val 4:2-re alakult a mérkőzés ál­lása, de ettől kezdve a gyöngyösi együttes engedett a játék iramá­ból, és a játék utolsó perceiben eléggé unalmas dolgokat láthatott a közönség. A Gy. Spartacus szemmel láthatóan a vasárnapi újabb mérkőzésre tartalékolta ere­jét. Mindent egybevetve, az első ne­gyedórától eltekintve. Gyöngyös végig irányította a játékot és még nagyobb arányban is győzhetett volna. Egyénileg Baranyi a mezőny legjobbjának bizonyult, rajta kívül Bánhidi, Bujalka és Marosvári nyújtott jó teljesítményt. Sípos, egy-két apró hibától elte­kintve, jól vezette a mérkőzést. ÜZEMEGYSÉG- ADMINISZTRÄTORT keresünk Fáy-tanyai üzemegységünkbe. Lehetőleg állami gazda­sági anyagkönyvelési és bérelszámolási gya­korlattal rendelkezők je­lentkezzenek. Fizetés megegyezés szerint. Ajánlatokat kérjük a Csá- nyi Állami Gazdaság, Csány címére küldeni. — Emlékszik még rám? — nézett ar­comba két fekete szemével ingerlő­én, mellső lábait az asztalra téve. — Nem... nem emlékszem, hogy valamikor is sze­rencsénk lett vol­na — hebegtem za­vartan és akarat­lanul is hátrább toltam a székem, váratlan vendé­gem tiszteletére. — Miss Cane va­gyok — mondta és kacéran megbil­lentette a fülét. — Még most sem emlélcszik rám? Látja, ilyen az élet — sóhajtott keserveset és kaf- fantva egy arra szálló légy után kapott. — — Idegesítenek a legyek... magát nem? — kérdezte. — De, hogyne, engem is... nagyon — mormogtam cso­dálkozva. — Na, ne csodál­kozzék... Mondtam már, hogy Miss Cane vagyok, az 1948-as Cannes-i kutyaszépségver­seny abszolút győztese... Nem szégyen, hogy nem emlékszik rám — tette hozzá Miss Cane rezignálton — ez a szépségek tragédiája. Fel­kapja nevüket a hír, népszerűek. — ismertek, aztán új nevek, új szépsé­gek jönnek, és megfeledkeznek róluk kutyák, em­berek... Csak a sintérek nem! — tette hozzá sztoi­kus megnyugvás­sal. — Tudja —/kez­dett egy kicsit fészkelődni a szé­ken. — tudja — mondta mégegy- szer, aztán piron­kodva bocsánatot kért és kiszaladt egy pillanatra, majd. rögtön visz- szaiött és letelepe­dett ismét a szék­re. — Tudja — mondta most már harmadszor — ku­tya egy dolog azért, hogy most már kutyába se vesznek, pedig an­nakidején tele volt fényképeimmel minden újság. Hol volt még akkor Lollobrigida? Se­hol. Érti uram, se­hol. Most meg en­gem nem ismer senki. Pedig azért ma sem vagyok még csúnya, még ma is üldöznek a férfiak — mondta szemérmesen fél­rehajtva a fejét. Az ajtó kopogd» nélkül kinyílt it egy férfi toppant a szobába. — Fiji, te dög... Már megint elcsa­varogtál.. Mégis­csak odaadlak a sintémek — mond­ta a férfi és Miss Cane leoldalgott a székről. közben azért rámpillant- ■ va: látja, ilyen lett a sorsom. — Uram, ez a kutya... «... a Fifi a magáé? — Igen. az enyém ez a dög, de van is vele ba­jom épp elég. — De uram, ez egy csodálatos ku­tya, ha nem hal­lottam volna, nem hinném el. hogy ez a kutya beszél A férfi elnevette magát. — Mi van ebben csodálatos? Fo­gadjunk, hogy ma­gának is azt ha­zudta, hogy ő nyerte a Cannes-i szépségversenyt... Hazug egy dög... Már a selejtezőn kiesett... ... és Miss Carte a gazdája előtt, le­forrázva távozott. (egri) ELVESZETT Jászdózsától Gyön- gyös állomásig egy hátizsák, ben­ne okmányok és személyazonossá­gi igazolvány Kamos János, Gyöngyös névre. Kérem a megta­lálót, hozza el, vagy küldje el, költségeit megtérítem és jutalom­ban részesítem. Gyöngyös, Tűz utca 10. SZŐRSZÁLAIT rövidhullámú gé­pen örökre eltávolítóm. Pattaná­sok, foltok, szeplők, ráncok spe­ciális kezelése. Sándorffi József kozmetikus Epillátor, Bpest, Jókai tér 3. 250-ES DKW motorkerékpár ol­dalkocsival, bordóra zománcozva, kifogástalan állapotban, 14 000-ért el­adó. Gyöngyös, Kossuth u. 24. Tóth Pál, emelet. ELADÓ, Csepel, 250-es, első fc©0 leszkóp, új, Norris dinamó, Nor­ton automata sebességváltó. Gyön­gyös, Deák Ferenc u. 34. ELADÓ Hatvanban a Tabán ut­cai Stiller-féle, 2-szer 1 szoba, konyha, éléskamrából álló ház, kerttel és melléképületekkel. Sa­rok telek. Beköltözhetőséggel. Ér­deklődni a helyszínen. Egy darab 50 q teherbírású golyóscsap ágyas STRAFKOCSI. valamint két darab 30 q teherbírású STRAFKOCSI eladó. — Érdeklődni lehet: Eger, Finomszerelvény- gyár. — Munkásellátási Osztály; Az E. É/titok csapata jól szerepelt a debreceni villámtornán Az Egri Építők férfi kézilabda Csapta Debrecenben villámtornán Vett részt. Az egriek játékát nagy érdeklő­dés kísérte, s az egri íiúk meg is feleltek ennek a várakozásnak. Az első mérkőzésüket a Hajdúsági Iparművek Vasas csapatával ját­szották és ? :8-as félidő után 20:15 arányban győztek. Az egri csapat összeállítása ez volt: Gyöngy — Tóth, Széphegyi. Szabó - tartók, Pogonyi, Medvecz. Csere: Prokaj, Nagy, Bóta. Me­zei. Góldobók: Széphegyi (9), Bar­tók (6). Szabó (2). Medvecz, Tóth, Pogonyi Jók- Széphegyi, Bartók (a mezőny legjobbja). Pogonyi. Szabó. Medvecz. A mérkőzés utolsó percében saj­ttálatok baleset erte Széphegyi Já­nost, az egyik összecsapásnál bo­kasérülést szenvedett és a kihí­vott mentők részesítették első se­gélyben. A második mérkőzését a Debre­ceni Vörös Meteorral játszotta a Széphegyit nélkülöző egri együt­tes. A két csapat fej-fej mellett haladt, a félidőben 7:6 arányban Eger vezetett. Az utolsó tíz perc­ben azonban már nem bírták erő­vel, s így kénytelenek voltak négy­gólos vereséggel elhagyni a pá­lyát. Ezen a mérkőzésen Szabó (3), Prokaj (2). Bartók (2), Pogonyi és Medvecz dobták a gólokat. Pro­kaj. Gyöngy és Szabó nyújtotta a legjobb teljesítményt. A tornát a D. Vörös Meteor nyerte az Egri Építők előtt. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja; Felelős szerkesztő: Suha Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József. Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz u. 3. Telefon: *56-74, 56-78. Postafiók: 23. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy—Zsilinszky u. I; Telefen: 24-44. PosUfiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat, Eger. i Felelős vezető: Mandula Ernő, í Eger, Bródy Sándor u. 4. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet- j hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. i Előfizetési díj: egy hónapra 11 Ft. I! KÖZGAZDASÁGI technikumot végzett női személy könyvelői, vagy adminisztratív munkakörben elhelyezkedne. Cím: Kiadóhivatal­ban. KASOS méh, 10 darab, elsőren­dű, eladó. Nagy, gumijavító, Recsk. Egyéni termelők, FIGYELEM • Az egyénileg gazdálkodók takarmányárpáért is kaphat­nak korpát. Az egyéni gazdálkodók várható kukorica feleslegeiket már most leköthetik. — 40 forint mázsánkénti előleget kapnak. Felvilágosítást a TV és FMSZ fclvásárlóhclyck adnak. HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI VÄLLALAT Csak két hétig 1 Aug. 24-szept. 5-ig! 20— 40 százalékos árengedménnyel Nyári cikkek szezonvégi kiárusítása: Egerben: MÉTERÁRUBOLT Széchenyi utca. DIVATHÁZ Bajcsy-Zs. u. 17. KÉSZRUHABOLT Dobó tér. CIPÖBOLT Széchenyi utca. Gyöngyösön: GYÖNGYÖSI ÁRUHÁZ METERÁRUBOLT (Szovjet emlékmű mellett.) DI V AT ARUBOLT Mátyás király úl. CIPÖBOLT Mátyás király úl. KÉSZRUHABOLT Lenin út. Hatvanban: MÉTERÁRUBÓL! Vöröshadsereg u. CIPÖBOLT Vöröshadsereg u. KÉSZRUHABOLT Vöröshadsereg u. PETÖFIBANYAN RUHÁZATI BOLT 4