Népújság, 1959. július (10. évfolyam, 152-178. szám)

1959-07-01 / 152. szám

6 NÉPDJSÁG 1959. július 1., »/.erd* Egy mérkőzés kivételével befejeződtek a küzdelmek a megyei labdarúgó-bajnokságban Négy csapat kiesett — Négy csapat kerül fel Elmaradt a Lőrinci Erőmű—ff. Kinizsi mérkőzés | Mezőgazdasági tanácsadó Amit a peronosspóráról minden szőlőtermelő gazdának tudnia kell Vasárnap, egy mérkőzés kivéte- ével, befejeződtek a Heves megyei abdarúgó-bajnokság küzdelmei. Mint lapunk tegnapi számában elentettük: a Gyöngyösi Spartacus sapata nyerte a bajnokságot, a tózsaszentmártoni Bányász és az :gri Spartacus együttesei előtt. Tekintettel arra, hogy a Petőfi- ányai Bányász kiesett az NB Ill­ői, a megyei bajnokságból négy sapat esett ki: a Bélapátfalvi Épí- 5k, a Tiszafüredi Petőfi, az Adá­si KSK és a Füzesabonyi VSC. Bélapátfalvi Építők fellebbezést yújtott be a LASZ-hoz a két bün- 2tőpont levonása miatt.) A legutolsó fordulóban a három llovas aránylag könnyű győzel- let aratott, annál meglepőbb vi- zont a bélapátfalvi csapat nagy ólarányú győzelme az adácsiak elett. Meglepetésnek számít a Gy. [onvéd Apcon elért győzelme is. Hózsaszentmártoni Bányász— Tiszafüredi Petőfi 3:0 (2:0) lövő és körülfnényeskedő hevesi csatárok azonban nem tudtak gólt elérni. A 71. percben Árvái össze­csapott a kifutó Lőveivel, a labda az üres kapuba tartott, Frank azonban kézzel kiütötte. A meg­ítélt ll-est Árvái gyatrán kapu mellé lőtte. A végig nagyiramú, izgalmas mérkőzésen a valamivel szerencsé­sebb vendégeknek sikerült győz­niük, a tulajdonképpen 10 ember­rel játszó hevesiek ellen, mert Ba­logh I. rándulása még a mérkőzés elején kiújult, s ettől kezdve már csak statisztált a pályán. Jók: Szűcs (a mezőny legjobbja), Miskolci, Árvái, Szabó, a heve­siek csak a küzdeni tudásból vizs­gáztak jelesre. (NAGY FERENC) Verpeléti Honvéd— Selypi Kinizsi 2:0 (1:0) Verpelét, 1300 néző. V.: Simon dr. Verpeléti Papp — Molnár, Kur- sics, Kiss II. — Nagy, Marosi — Kollár, Lockner, Sinkó, Lohner, Kozma. Edző: Mészáros Bertalan. A kiesés ellen küzdő selypiek óriási lelkesedéssel vetették ma­gukat a küzdelembe, később azon­ban mindinkább kidomborodott a hazaiak nagyobb tudása, és a ver­peléti csapat fokozatosan fölénybe került. Lockner két ízben is gyengén a kapus kezébe lőtte a labdát, majd a 14. percben Sinkó ragyogó feje­sét óriási bravúrral, s némi sze­rencsével védte szögletre a sely­piek kapusa. A jelenet nagy tap­sot kapott. A mérkőzés első gólja a 25. perc­ben esett, amikor Lohner kapás­lövését a vendégek kapusa elnézte és a labda a keze között jutott a hálóba. 1:0. A 37. percben Kozma hibázott jó helyzetben, Lohner pedig közvet­len közelről kapu mellé lőtte a labdát. Szünet után fokozódott a hazai csapat nyomása. Az 55. percben szép támadás végén Kollár nagy ballábas lövése védhetetlenül vá­gódott a vendégek hálójába. 2:0. A gól után teljesen beszorultak a selypiek, szinte egy kapura folyt a játék. A vendégek csak ritkán jutottak el a hazaiak kapujáig, de szórvá­nyos támadásaik minden esetben veszélyesek voltak. A 85. percben Kozma óriási gólhelyzetet hagyott ki, a 87. percben pedig Sinkó nagyerejű lövését hárította a kapus. Amikor a játékvezető sípszava véget vetett a mérkőzésnek — a verpeléti szurkolók nagy örömmel köszöntötték kedvenc csapatukat, mely újonc létére, nagyszerűen megállta helyét a megyei bajnok­ságban, s végeredményben az elő­kelő negyedik helyen végzett. Jók: Kursics, Kollár, Marosi, Sinkó, illetve Kovács, surányi. Slusznyi. (KOZMA GYÖRGY) Recski Bányász— Füzesabonyi VSC 3:1 (1:1) Mezőkövesd. V.: Kezes. Recski Fejes — Hadobás, Szabó Maruzs - Gál, Nagy - Kányási, Bódi, Zsoldos, Horváth, Puporka. Edző: Nagy József. Füzesabony: Bocsi I. — Zele, Jas- kó, Kakuk - Kelemen, Gál II. - Erős, Csuhái, Bocsi II.. Kovács Szén. Edző: Túróczi János. Füzesabony kezdett valamive: jobban, mégis a 10. percben Recsh ért el gólt Horváth révén - a fü­zesabonyi védelem hibájából. 1:0. A gólra heves füzesabonyi roha­mok következtek, Bocsi II., majc Szén lövéseit; védte Fejes. A 27. percben góllá érett a Vas­utas csapat nyomása: Erős egy szabadrúgás végén Szénhez továb­bította a labdát, aki biztosan lőti a kapu jobb alsó sarkába. 1:1. Ezután is a füzesabonyi együttes támadott, 14 perc alatt hat szögle­tet ért el, a kitűnően játszó recski védelmet azonban már nem tud­ták többé áttörni. A II. félidőben változatos, jc iramú, kiegyensúlyozott játék ala­kult ki. A 66. percben szabadrú­gáshoz jutott a vendégcsapat éi Szabó 16 méterről léc alá bőm- j bázta a labdát. 2:1. A 77. percben Nagy lövése ? kapufáról jött vissza, nem sokka később hibázott a füzesabonyiul fiatal védelme és Kányási újabl gólhoz juttatta csapatát. 3:1. A mérkőzés végig sportszerű ke retek között zajlott le. A füzes­abonyiak — az új csapat kialakí­tása jegyében — több fiatal játé kost is szerepeltettek, akik bevál­tották a hozzájuk fűzött reménye két. A kihagyott helyzetek alap ján döntetlen is lehetett volna a: eredmény. Jók: Szabó, Gál, Kányási. Zsol dós, Uletve Jaskó, Erős, Csuhái Bocsi 11., Szén. Kezes játékvezető hiba nélkü vezette a mérkőzést. (SZIGETVÁRY JÓZSEF) Bélapátfalvi Építők— Adácsi KSK 8:1 (6:0) Bélapátfalva, 400 néző. V.: Lom bosi. Bélapátfalva: Nagy - Barta I. Kriskó, Horváth — Baranyi, Szűc — Mikő, Antal, Berecz I., Kelemen Berecz II. Edző: Kudlák István. Adács: Varga — Major I.. Tassi Kovács I. - Kovács II., Juhász * Szécsényi, Major II.. Túri, Fodor, Ács. Edző: Kovács János. Jól kezdett a bélapátfalvi csapat és már az első percekben veszé­lyes helyzeteket teremtett Varga kapuja előtt. Antal lövése . centi­méterekkel kerülte el a kaput, majd Mikó és Berecz I. lövéseit hárította a vendégek kapusa. Nagy nyomás nehezedett az adá- csiak kapujára. A 14. percben Mi­kó futott el a szélen, majd vissza­gurította a labdát a, jó ütemben érkező Berecz 11-nek és a szélső biztosan lőtt a hálóba. 1:0. Nem sokkal később Kelemen ki­ugratta Mikót, a csatár kicselezte a rátámadó Juhászt és nehéz szög­ből a hálóba bombázott. 2:0. Nem sokat váratott magára a harmadik gól sem. A 20. percben Kelemen—Antal volt a labda útja, az összekötő elhúzta a labdát Tassi mellett és élesen a hálóba lőtt. 3:0. A 27. percben a kitörő Szécsé- nyit Szűcs szabálytalanul szerelte, a büntető területen belül, a meg­ítélt 11-esnek Juhász futott neki, de gyatrán a jobb kapufa mellé lőtte a labdát. A kihagyott ll-es szemmel láthatólag letörte a ven­dégeket és a ragyogóan játszó bél­apátfalvi támadósor egyre-másra érte el góljait Mikó—Berecz 1. és ismét Mikó révén. 6:0. A n. félidőben esett a játék ira­ma, s ekkor már többízben szóhoz jutott az adácsi együttes is. A 65. percben Berecz II. jó ütemben hú­zott el a szélen, pontos beadását Antal 20 méterről bombázta a há­lóba. 7:0. Ez volt a mérkőzés leg­szebb gólja! Az adácsiak a 70. percben szé­pítettek: Juhász labdájával Acs előre tört és a kimozduló Nagy feje fölött lőtt a hálóba. 7:1. Ezután mindkét csapat erősen visszaesett, a játékosokból sokat kivett a sáros, nehéz talaj. A 65. percben Antal átadását Berecz II. értékesítette, s ezzel beállította a 8:l-es végeredményt. A bélapátfalvi csapatra szinte rá sem lehetett ismerni ezen a mérkőzésen, a játékosok nagy becsvággyal küzdöttek, s különö­sen az első félidőben mutattak be nagyszerű játékot. Adács fáradt csapat benyomását keltette. Jók: Horváth, Baranyi, Mikó. Antal, Kelemen és Berecz 11. (a mezőny legjobbja), illetve Tassi, Juhász, Ács. Lombosi játékvezető mintasze- rően vezette a mérkőzést. (KUDLAK ISTVÁN) Gyöngyösi Honvéd—Apci Va­sas 2:1. A Lőrinci Erőmű—H. Kinizsi mérkőzés elmaradt. A megyei labdarúgó- bajnokság állása: .ozsaszentmártoUj aoo néző. V.: iántor. Rózsaszentmárton: Mátra ­(uczka, Körösi, Halász I. — Dor­er, l.aczik - Gubis. Imre II., láti. Morvái, Zilahi. Edző: Vágó oltárt. Tiszafüred: Vámosi - Farkas, soma; Remenyik — Tóth, Kiss — zabó, Balogh, Szamosvári, Me- yeri, Fótos. Edző: Combácsi Z. Rögtön a kezdés után Rózsa- sentmárton lépett fel támadólag, tégis a tiszafürediek előtt nyílott amarább lehetőség gólszerzésre, lalogh lövése azonban a kapu telié szállt. Negyedóra elteltével mindjobban elelendült a hazai együttes és a 0. percben megszerezte a vezető ólt: Imre II. szögletrúgása után lorvai remekül emelkedett ki a édök közül és fejese nyomán véd- etetlenül szállt a labda a kapu alsarkába. 1:0. A gól fokozta a hazaiak játek- edvét, akik most már nyugod- ibban szőtték támadásaikat. Mór­ái lövését védte Vámosi, majd '.ilahi jó helyzetben hibázott. A 8. percben Morvái ügyesen ki ug­atta Zilahit, és a csatár közelről álóba vágta a labdát. 2:0. A félidő utolsó percei inezöny- átékkal teltek el. A II. félidőben is Rózsaszent- íárton maradt a kezdeményező él. Szép támadásokat láthatott kkor a közönség, a befejezésekbe zonban rendre hiba csúszott. Dor­er és Morvái hagytak ki jó hely­eteket, de a 62. percben siker ko- onázta a rózsái rohamokat: Imre 1. lövése jutott Vámosi kapujába. :0. A gól szemmel láthatólag letör- s a tiszaparti csapatot, esett a áték irama, mintha mindkét fél átékosai beletörődtek volna az redménybe. Néha-néha a vendé- ek is előrelendültek, a rózsái vé- elem azonban szilárdan vissza­ért minden próbálkozást. Egyíz- en Mátra bravúrosan kapu fölé tötte Szamosvári nagy lövését. A hazai csapat biztosan, ilyen rányban is megérdemelten győ- ött. A közönség a harmadik ha­si gólig élénk iramú, jó szinvo- alú játékot láthatott, a végén zonban eléggé unalmassá vált a :üzdeleiru Jók: A közvetlen védelem. Dor­er II.; Imre II. és Morvái, illetve . közvetlen védelem és Balogh. Kántor játékvezető jól működött. (JUHASZ MIKLÓS) Egri Spartacus— Hevesi MEDOSZ 2:0 (1:0) leves, 300 néző. V.: Kaszás. Eger: Szűcs — Mester, Bóta. Bo- sik — Nagyszalóki, Kirchner - tsepcsányi, Miskolci, Árvái, Szabó, 'olonkai. Edző: Kovács László. Heves: Lővei — Balogh II., Frank, .tolez — Gombaszegl. Nagy S. - lalogh I.i Nagy I., Magyar, Pata- :1. Vermes. Edző: Nagy Ferenc. A nappal szemben játszó ha- alak léptek fel támadólag, majd . vendégek belső hármasa okozott ideg perceket a hazai védőknek Gombaszegi nagy lövését védte jó formában levő Szűcs. A hazai ámadások ellenére a vendégek ér­ek el gólt: egy jobboldali tárna- :ás végén Balogh II. belerohant tsepcsányi lövésébe és a labda o nenteni igyekvő hátvéd lábáró lesen a léc alá vágódott. Öngól :0. A gól teljesen megzavarta a ha­siakat és a vendégcsapat fokoza- osan fölénybe került. Szabó és írvai lövései a kapu fölé szálltak, najd Miskolci lesgólt fejelt. Ne- :yedóra elteltével magához tért a laza! együttes, ismét átvette a já- ék irányítását. Gyors, lendületes nezőnyjáték alakult kt, melynek órán Vermes és Magyar lövéseit édte Szűcs. A másik oldalon Po- onkai ravaszul csavart szöglet- ■ügása okozott izgalmakat, de a első lécről lepattanó labdát Gom- taszegi a mezőnybe rúgta vissza. A II. félidőben a hazaiak kezde- nényeztek többet és a Spartacust ;aját térfelére szorították. Az eg- ■iek csak szórványos előretörések­ül kísérleteztek, ezek az előretö- ések azonban mindig gólveszélye- ,ek voltak. Az 57. percben a hevesi védők szabálytalanságot vétettek, mely- lek nyomán Árvái a 16-os vonal- ■ól leadott szabadrúgása a sorfal ‘ölött vágódott a kapu jobb felső sarkába. 2:0. A gól után Eger teljesen a véde­kezésre rendezkedett, be, a gyatrán 1. Gy. Spart. 30 20 5 5 88:29 45 2. R-márton 30 22 1 7 57:29 él 3. Egri Spart. 30 21 2 7 70:23 44 4. Verpelét 30 18 4 8 50:27 40 5. Gy. B. 30 17 4 9 49:52 38 6. Lőrinci 29 12 7 10 49:35 31 7. Gy. Honv. 30 13 4 13 49:36 30 8. Recsk 30 11 6 13 52:52 28 9. H. Kinizsi 29 12 4 13 53:55 28 10. Apc 30 13 1 16 37:54 27 11. Heves 30 11 4 15 55:42 26 12. Selyp 30 9 4 17 40:48 th 13. B-falva * 30 9 5 16 37:55 21 14. T-ftired 30 9 3 18 42:84 21 15. Adács 30 9 2 19 41:102 20 16. FVSC 30 5 — 25 28:74 10 • évi összeredményéből két bűn­tetőpont levonva. MAJD 80 ÉVE, 1880-ban jelent meg először Magyaror­szágon szőlőink legveszedel­mesebb betegsége a peronosz- póra. A legutóbbi évtizedben 1951-ben, 1953-ban. 1954-ben, és 1956-ban okozott - egyes sző­lőterületeinken igen nagy ká­rokat. Nyolcvan éve pusztítja sző­lőinket rendszeresen e gomba, nem kis károkat okozva és még mindig vannak termelők, akik nem ismerik a betegség igazi okozóját és megjelenését mintegy magától keletkezőnek tekintik. Nemegyszer beszél­tem gazdákkal, akik meggyő­ződéssel állították, hogy a pe- ronoszpórát a köd és az eső okozza. Fogalmuk sem volt arról, hogy bár az eső részt vesz a kár előidézésében, de azt tulajdonképpen egy élős­ködő parányi szervezet, egy gomba hozza létre. Ezek után nem is csodálkozhatunk, hogy ezek az emberek nem képesek hatásosan védekezni és szinte rendszeresen megtizedeli sző­lőik termését a peronoszpóra gombája. Jóllehet az utóbbi két év­ben nem történt komoly pero- noszpóra-fertőzés, de ez nem jelenti azt, hogy ebben az év­ben nem kell számolnunk a kártételével. Pont a napokban lehullott nagy mennyiségű csapadék, reggeli párás és kö­dös idő, emellett a 16 C fokú napi középhőmérséklet, óva­tosságra intenek. Éppen ezért sürgősen végezzük el szőlőink­ben a második permetezést legkésőbb július 7-ig, mivel addigra jár le' a gomba lap- pangási ideje, illetve jelenik meg a leveleken az olajfáit. LAPPANGÁSI IDŐRŐL be­szélek, holott sok szőlőterme­lő. még a peronoszpóra fertő­zésével és az ellene való vé­dekezéssel sincs teljesen tisztában.. Azt hiszem, ezért nem lesz érdektelen, ha meg­ismerkedünk közelebbről sző­lőink pusztítójával a peronosz­póra gombával. Ahhoz, hogy eredményesen védekezzünk valami ellen, az is szükséges, hogy ismerjük a támadót és annak legérzéke­nyebb pontját, ahol megfékez­hetjük garázdálkodásában. Nézzük csak közelebbről, hogy kerül a ..semmiből” ta­vasszal szőlőink leveleire ez az alattomos szervezet, ame­lyet egyes fejlődési formáiban szabad szemmel is láthatunk. A kórokozó gomba az ősszel lehullo tt levelekben vészeli át a telet. Ebben az áttelelési formájában — amit téli spó­rának nevezünk — ellenáll a tél minden hidegének és ta­vasszal az első, neki megfelelő hőmérséklet (13 C fok) és csa­padékviszonyok (10 mm) mel­lett tojásalakú tömlőt hajt amiből kiszórja a visszaverő­dő esőcseppek és a szél köz­vetítésével a fiatal szőlő leve­leire apró kis rajzó spóráit. Rajzó spóráknak azért nevez­zük, mert két apró farokszerű fonálkájuk van, amelyek a le­vélre tapadt esőcseppben való rajzó mozgásukat segíti elő. Tehát feltétlenül huzamosabb ideig vízcseppre van szüksé­gük, ami a gyakorlatban 10 mm csapadéknak felel meg. A leveleken megfelelő környe­zetre találva a rajzók hama­rosan csírázni kezdenek és a levélnek kb. 2 milliónyi lég­zőnyílás kapuján keresztül be­hatolnál? a levél belső szöveti részeibe. Ez az idő a pero­noszpóra legérzékenyebb pont­ja, amikor könnyűszerrel tu­dunk ellene védekezni. Ekkor kell elpusztítani a kártevőt permetezéssel, míg az be nem hatol a levél belsejébe és amíg nem jelenik meg a ter­melők által jól ismert sárgás­zöld, többnyire kerek, kissé áttetsző, ún. olajfolt, majd ké­sőbb a levél alsó fonáki ré­szén a fényes hófehér gomba­gyep. TEHÁT A FERTŐZÉS meg­történte és az olajfáitok meg­jelenése. közötti időt (lappan- gási időt) kell kihasználni a penne tezésre. A lappangási idő a mi viszonyaink között Istvánffi és Pálinkás magyar kutatók megállapítása szerint 4—18 nap között ingadozhat és hűvösebb időjárásban hosz- szabb, melegben rövidebb ide­ig tart. A lappangási idő változása a következő: a közölt táblázat alapján a min­denkori hőmérséklethez igazod­va a rendelkezésükre álló lappangási idő alatt szórják ki a permetlevet. Általában az el­ső permetezéssel nem szabad késlekedni. Általános szabály­ként álljon előttünk, hogy a virágzás előtt kétszer, virágzás után háromszor, vagy többször, a csapadékhoz mérten perme­tezzünk. Tartsuk szem előtt, hogy a jelenleg használatos védekező­szerek csak akkor nyújtanak védelmet, ha megfelelően bo­rítják a szőlő zöld részeit. A fertőzés — amint már említet­tem — a levegőnyílásokon ke­resztül történik. Mivel a légző­nyílások a szőlőlevélnek főkép­pen a fonákán helyezkednek el, igen fontos, hogy a védőszer elsősorban a levél fonákjára kerüljön. Fontos, hogy a per­met a tőkét ködszerűen, min­den oldaláról érje. Nagy gondot kell fordítani a fürtpermete­zésre és porozásra is. Fürtvé- delemnél igen jelentős a poro­zás, mert az esőtől, harmattól nedves tőkéket is porozhatjuk, védhetjük. Virágzás idején is lehet permetezni és porozni. Ha az eső a védekezőszert lé­Középhőménséklet Lappangási Idő napokban Normális időjárásra CO levélen fürtön vonatkozó naptári beosztás 10—13 15—18 15—18 május Közepéig 14 12—15 12—15 május vége 15 11—13 11—13 június eleje 16 9—11 9—11 június közepe 17 6—7 11—13 június vége 18—19 5—6 13—15 július és aug. hó 20—25 4—5 14—18 július és aug. hó. A ' táblázatból láthatjuk mosta,. a permetezést ismétel­hogy a fürtbetegedés laopan- gási ideje nagyobb, és minél fejlettebbek a bogyók, annál inkább ellenáll a gomba be­hatolásának. Az olajfolt meg­jelenése után — ha továbbra is csapadékos, párás marad az idő — megtörténik a kivirág­zás, amely a levél alsó fonáki részén fehér gyep alakjában jelentkezik. Ezek a fehér gye­pei? nem mások, mint a kis tartókon lefűződő tojásdad alakú nyári spórák, amelyek­ből a kikerülő kis rajzók a tömeges fertőzést hozzák létre. Több ilyen fertőzés és kivi­rágzás követi egymást a nyár folyamán mindaddig, amíg ősszel a lehullott levelekben újra ki nem alakúinak a téli spórák. A lappangási idő megállapí­tásában és jelzésében nagy se­gítséget nyújtanak a pár év­vel ezelőtt felállított peronosz- pórajelző-álloimások, amelyek minden év május 1-től au­gusztus végéig működnek. Amennyiben peronoszpórave- szély áll fenn, az állomás azonnal értesíti a hatásköré­ben levő termelőszövetkezete­ket és helyi tanácsokat, akik azonnali permetezésre hívják fel a szőlőtermelők figyelmét. AMI A PERMETEZÉST, vagyis a védekezést illeti, azt szeretném mondani, hogy a gazdák ne abban lássák a per­metezés jóságát, hogy magas százalékú permetlével dolgoz­nak. hanem inkább többször és megfelelő időben, de alacsony százalékkal. Az első permete­zést fél-, a többit egyszázalékos bordói lével végezzék. Megfe­lelő idő alatt értem azt, hogy jük meg. Még egy fontos dologra sze­retném felhívni a termelők’ fi­gyelmét, amelyet igen sok sző­lőtermelő rosszul csinál és ez a bordói lé helyes elkészítése. Nem mindegy ugyanis, hogy a lágy vízben oldott rézgálicba öntjük a mészteiet, vagy for­dítva. A bordói lé helyes készí­tési módja az. ha a mésztejhez adjuk a rézgáiicos oldatot. Vi­gyázzunk a rézgálic és a mész helyes arányára is. nehogy gyenge hatásfokkal bíró per­metlevet permetezzünk ki, vagy leperzseljük szőlőinket. A helyes arány az. hogy egy kg rézgálichoz 1,5 kg oltott meszet használunk. Peronoszpóra ellen rézmész- porral történő porozással is vé­dekezhetünk. Igen bevált szer a bordói lé pótlására a hazai előállítású DNRB permetező­szer is, amelyhez nem kell me­szet használnunk és hatása szinte jobbnak mondható a bordói lénél. A szer minden vetőmagboltban vagy földmű­vesszövetkezeti boltban meg­vásárolható. Egy doboz ára 42 forint, amely 2,5 hl permetlé elkészítéséhez elengedő. VÉGEREDMÉNYBEN tehát leszögezhetjük, hogy a pero­noszpóra elleni védekezés sike­re a megfelelő, gondos, időbeni kezeléstől és a permetlé helyes elkészítésétől függ. A sikeres védekezést tekintve rendkívül fontosak a megfele'5 művelési agrotechnikai eliárá k, a zöld­válogatás. kötözések kapálá­sok is. Füri József ■Kutató. Az Egri SC asztalitenisz csapata miután fölényesen nyerte a megyei bajnokságot, kitűnően szerepelt az osztályozó-mérkőzéseken és veretlenül jutott az NB Il-be. A csapat tagjai: Hlavács, Hart, Far­kas L. és Ruttkai. # Uj megyei céllövész csúcsok Az MHS Heves megyei lövész­klubja részt vesz a lövészklubok területi lövész-bajnokságán. A Salgótarjánban lezajlott ver­senyen az egri lövészek ismét ala­posan kitettek magukért, mert há­rom testhelyzetben, háromszáz lö­vésből’ 2625 köregységet értek el 50 méteres távon, s ezzel megjavítot­ták az általuk 2611 körrel tartott megyei csúcsot! Egyénileg a következő eredmé­nyeket érték el lövészeink: Pápis­ta Gyula 550 kör, Szenes László 548, Pintér János 510. Szakács Ár­pád 510, Török Jenő 507. Pápista Gyula 550 körös eredmé­nye tíz köregységgel jobb a régi megyei csúcsnál, amelyet ugyan­csak ö tartott. A területi versenyből már csak két forduló van hátra, és az egri lövészek 318 körrel vezetnek a salgótarjániak előtt. A fiatalabb versenyzőink közül meg kell említeni Pápista László eredményét, aki mint ifjúsági ver­senyző 20 fekvőhelyzetből leadott lövésből 188 köregységet ért el. A bajnokság legközelebbi fordu­lóját Egerben rendezik meg július hónap folyamán, s minden remény megvan arra, hogy a csapat, mely jó formában van és szorgalmasan készül a versenyekre — újabb csú­csokkal diadalmaskodik majd. Katona Béla MHS megyei sportfeleiős. Apróhirdetések 250-ES NSL, első-hátsó teleszkó­pos motorkerékpár jó állapotban pótalkatrészekkel eladó. Cím: Se­bestyén, Hatvan, Ady E. 10. NAGYKÄTAI 2 szoba, összkom­fortos, kertes, központi fekvésű lakásomat elcserélném egri hason­lóra. Érdeklődni: Eger, telefon: 25- 13. BEKÖLTÖZHETŐ 2 szobás, ker­tes családi ház, mellékhelyiségek­kel eladó. Eger. Hétvezér u. 6. AAAAAA AAAAááAAa Az Északtextil V. egri le- rakata, egy érettségiseit fiatalembert azonnal felvesz gyakornok­nak. Jelentkezés: Széchenyi utca 2. szám alatt. yyyyyyyyyyyyyyy EGY szobának alkalmas helyiség kis telekkel, elfoglalhatósággal el­adó. Érdeklődni: Orgonástér 14. SIMSON, 250-es motorkerékpár garanciával, sürgősen eladó, Szihá­lom, telelőn: 10. NEPOJSAG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Mb, Felelős szerkesztő: Papp János. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalati Felelős kiadó: Tóth József. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 3. Telefon: 56-74. 56-78. Postaűók: 23< Kiadóhivatal: Eger Bajcsy-Zslllnszky u. It Telefon: 24-44, Posta fiók: 23. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési dij: egy hónapra 11 Ft. Heves megyei Nyomda Vállalat Eger. Felelős vezető: Mandula Ernő Eger, Brődy Sándor u, 4.