Népújság, 1959. június (10. évfolyam, 127-151. szám)

1959-06-10 / 134. szám

h N E P Ü J ü A ü 1Ö59. juniu» 10.. szertl» ÚfUrM Nem változott a helyzet a mcgvei labdaeúgo-bajuokság él vom Iában Apc tovább folytatja jó szereplését, ezúttal a H. Kinizsit győzte le is \B III állása; ÉSZAK: Már csak három forduló van hátra a megyei labdarúgó-bajnok­ságban, s mind a bajnokság, mind pedig a kiesés kérdése tisztázat­lan. Legutóbb a három éllovas megnyerte mérkőzését, s így a táblázat élvonalában nem válto­zott a .helyzet. Meglepetés, hogy a tiszafürediek Gyöngyösön három golt tudtak rúgni. Rózsaszentmár- ton sorrendben harmadik mérkő­zését nyeri meg l:0 arányban. Két csapat akadt, amely idegen­ben is nyerni tudott: a Gy. Bá­nyász és a Selypi Kinizsi, az elő­ző Bélapátfalván, az utóbbi pedig Kecskén diadalmaskodott. A ma­gára talált Hevesi MEDOSZ bizto­san győzte le a Gy. Honvéd együttesét. Sajnálatos sportszerűt­lenség . szakította féibe a Verpelét - Ad ács találkozót, ahol az adá- csiak véjt sérelem miatt a 83. percben levonultak a pályáról. Hevesi MEDOSZ—Gyöngyösi Honvéd 3:1 (0:1) Heves, 30Ö néző. Heves: Lővei — Balogh n.. Frank. Stolcz — Gombaszegi. Nagy U. - Balogh I.. Nagy I., Nagy ül., Pataki, Vermes. Edző: Nagy Fe­renc. Hunved: Horváth - Vadas. Ré­vai, Tóiéi — Tompity, Szíjártó — Peresztegi. Szedlák. Balázs, Ula- kity, Fábián. Edző: Kiss Jenő. Meglepően kevés néző előtt a széltőJ támogatott vendégek leptek fel támadólag, s tartós fölényt harcoltak,ki a szétesően játszó ha­zaiakkal szemben. Az első ko­moly esemény , Frank 20 méteres szabadrúgása, amelyet, ragyogó Ve­tődéssel szögletre ütött ki a Hon­ved kapusa. A gyöngyösiek fölénye a 30. percben érett góllá, amikor Ba­logh XI. lyukat rúgott. Fábián kö- . zepre ivette a labdát, Stolcz fel­szabadító rúgása elakadt a Honvéd csatárokban és a nagy kavarodás­ban leadott lövés a lábak között utat talált Lővei halójába: 0:1. A II. félidőbén megváltozott a játék képe. A hazaiak léptek fel 1 amadólag, a honvédek az első félidőben diktált nagy iramtól fo­kozatosan visszaestek. Az 55. perc­ben szögletrúgás után Gombasze­gi lőtte..a kiegyenlítő gólt, l:l. A gól után á hevesiek fokozták az iramot, de a vezetést csak a 75. percben sikerült, megszerezniük. Partdobás után Nagy I. ment el a védők mellett, az alapvonal kö­zeléből középre ívelt, a kapus ki- öklözte a labdái, amely Patakihoz, majd Vermeshez jutott és a szélső kapásból leadott lövésé a kapufá­ról Balogh T. elé pattant, aki fél- magasan a hálóba lőtt, 2:1. A gól után fellángoltak a vendé­gek. de aztán ismét jelentős fö­lénybe került a hazai csapat. Az utolsó gól a 90. percben esett, ami­kor Vermes lefutotta a védelmet és igen nehéz szögből nagy lövést eresztett meg. s a labda a kapufa elét és a kapus lábát érintve vá­gódott a hálóba, 3:1. A mérkőzés két ellentétes fél­időből állott, a hazaiak rászolgál­lak a győzelemre, a csapatban minden játékos dicséretet érde­mel. mégis külön meg kell emlí­teni Gombaszegi, Balogh I. és Vermes játékát. A vendégek kö­zül Vadas, Szedlák és Fábián já­téka tetszett. (Nagy Ferenc) H o/.sa szén t mar ton—Lőrinci Erőmű 1:0 (0:0) Rózsaszentmárton. 1500 néző, v.: Pálos. Rozsaszentmárton: Mátra ­luezka, Kazi, Körösi — Laczik, )orner II. — Zilahi. Gubis, Mór­ái, Báti, Imre II. Edző: Vágó Soltún. Lőrinci: Hegyi - Nagy. Hart­nann, Kiss - Szanya, Gubola - valmar, Juhász, Szabó, Samu, lauer. Edző: Koméi József. Hatalmas iramban kezdődött a aték, amelyre a nagy tét végig ányomta bélyegét. Mindkét csa­tát játékosai sokat idegeskedtek Is a mérkőzés egyes szakaszaiban [ megengedettnél jóval keményebb összecsapások tarkították a játé­kot — főleg a lőrinciek részéről. Kazi rögtön az elején megsérült is csak ötperces ápolás után tért •issza a pályára. Ennek ellenére iózsaszentmárton csatárai előtt cínálkozott előbb gólhelyzet, a ki- örő Imre Il-őt azonban a 16-os őnálánál elkászálták. A játékve­zető először 11-es ítélt, majd a lő­rinciek reklamálására megváltoz­atta az ítéletét és a 16-oson kívül- ől rúgatolt szabadot. A közönség íosszasan tüntetett a játékvezető dien. Nem sokkal később Morvái ke- •ült jó helyzetbe, de a védők is­iiét szabálytalanul szereltek. A negítélt büntetőnek Gubis futott ieki. a rosszul helyezett labdát izonban Hegyi kivédte. A rózsaszentmártoni — Huczka Utal vezérelt - védelemre nagy* munka hárult, a bányászfiúk ázon- □an hatalmas lelkesedéssel hárí­tottak a lőrinciek gólszerzési kí­sérleteit. A II. félidőben Lőrinci kezdett jobban, mégis a 10 főre csökkent hazaiak Szerezték meg a mérkő­zést eldöntő gólt: baloldali szöglet után Morvái erős fejese egy védő lejét érintve vágódott a hálóba: l :0. A felidő hátralevő részében vál tozatos, kemény küzdelem folyt, amelyben a megengedett határokat átlépő lőrinci jobbfedezet a kiál­lítás sorsára jutott. A nagy lelkesedéssel játszó ro­zsaszentmártom együttes megér­demelte a győzelmet, minden egyes tagja dicséretet érdemel, fő­leg azok, akik sérülten is tovább harcoltak. Meg kell említenünk Huczka higgadt, körültekintő játékát. A lőrinciek közül Kiss, Kalmár, és Hauer nyújtott átlagon felüli tel­jesítményt. A játékvezetőnek több téves ítélete volt. (Juhász Miklós) Gyöngyösi Spartacus— Tiszafüredi 5:3 (3:3) Gyöngyös, 1400 néző, v.: Répás. Gyöngyös: Csaba - Koncz, Hársfalvi, Rozgonyi — Bujalka, Bánhidi — Trencsényi, Marosvári, Baranyi, Treiber, Kiss. Edző: Báli Ferenc. Tiszafüred: Vámosi - Csorna. Szukop, Tóth Remenyik, Kiss — Szabó, Balogh, Szamosváfi, Me­gyeri, Fótos. Edző: Gombácsi Zol­tán. Gyöngyös már az első percben megszerezte a vezetést, Kiss be­adását Trencsényi Batanyi elé továbbította és a középcsatár kö­zelről a hálóba lőtt: 1:0. Kezdés után Szabó futotta le a gyöngyösi védőket és pontosan be­ívelt beadása nyomán csak a sze­rencse mentette meg a hazai kaput a kiegyenlítéstől. Feljött a tisza­füredi csapat és a harmadik perc­ben egyenlített.: Fótos szögletét, Szabó fejjel továbbította az el&lvp Csaba hálójába: 1:1. Kapushiba! Ezután is a lelkes tiszapartiak maradtak támadásban, mégis hazai gól következett: a 10. percben Ma­rosvári 25 méteres szabadrúgása a bal felső sarokban kötött ki: 2:1. Nem sokat váratott magára a kiegyenlítő gól: a gyöngyösi vé­dők sorozatos hibája végén Szabó elé pattant a labda, aki közeli lö­véssel juttatta a hazaiak hálójá­ba: 2:2. Állandóan a vendégek rohamoz­tak, a hazaiak ebben a játékrész­ben csak szórványosan jutottak el a tiszafürediek kapujáig. A 25. percben Bujalka átadása a játék­vezetőről Szamosvári elé pattant, aki mintegy 25 méterről azonnal lőtt, s a labda a bal alsó sarok­ban kötött ki: 2:3! A következő percben Szabó és Csaba csapott össze, a labda azonban hajszállal elkerülte a hazaiak kapuját. Az utolsó öt percben Gyöngyös vette át a kezdeményezést és a 43. perc­ben Kiss ll-esből kiegyenlített: 3:3. A TI. félidő elején Szabó ér- j vény télén gólja után fokozatosan a hazaiak kerültek fölénybe. Az 50. percben Marosvári jobboldali szögletét. Bánhidi Kiss elé fejelte, s a szélső kapásból hatalmas gólt lőtt a kapu bal felső sarkába. 4:3. Az 55. percben Treiber lövése jutott kapu fölé, majd egymás­után három szöglet is bizonyítot­ta a hazaiak fölényét. Baranyi lö­vését a gólvonalról fejelte szög­letre Csorna, majd Marosvári, Kiss és Trencsényi lövései kerülték el a kaput. A játék eléggé ellaposodott. A 80. percben Trencsényi a kapufát találta el. a másik oldalon Balogh lőtt mellé. A 88. percben jobboldali támadás végén Tóth kezén csattant a labda, s a megítélt büntetőt Kiss értékesítette: 5:3. A rutinosabb hazai csapat meg­érdemelten győzött a határtalan lelkesedéssel küzdő vendégekkel szemben. Jó: Hársfalvi. Trencsényi, Kiss, illetve Csorna, Szabó és Számos- vári. a játékvezető jól működött, (Radnai András) Egrí Spartacus—Füzesabonyi VSC 5:0 (3:0) Eger, 300 néző, v.: Bacsó. Eger: Szűcs — Heltovics, Bóta. Bozsik, — Török, Kirchner — Miskolci, Lubai II., Polonkal, Sza­bó, Vida. Edző: Kovács László. FVSC: Bocsi - Kelemen, Jaskó, Kakukk — Molnár, Gál. — Erős, Bemáth, Gulyás, Bocsi II.. Szén. Edző: Túróczi János. A tartalékos hazai együttes kez­dett jobban. A 7. percben Polem­ical lövése a kapu mellé szállt, majd a 10. percben Szabó egyéni játék után a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, 1:0. A 20. percben Miskolczl — Szabó - Vida volt a labda útja, s a szélső egy csel után a kapu köze­pébe lőtte a labdát: 2:0. Nagy nygmás nehezedett a vas­utasok kapujára. A 40. percben Lubai II. átadását Szabó fejjel Pó­lónkat elé továbbította, s a közép- csatár 10 méterről élesen a jobb alsó sarokba lőtt: 3:0. A n. félidőben is Eger kezdett jobban, Miskolczi nagy helyzetbe került, de a kapus kezébe lőtte a labdát. Az 55. percben Kakuk sportszerűtlenül elhagyta a pályát, s ettől kezdve a füzesabonyiak 10 emberrel játszottak tovább. A 75. percben Szat)ó lövése a kapufán' csattant, a 80. percben azonban újabb gólnak örülhetett a közönség: Miskolczi nagy lövé­sét Bozsik már csak beljebb tud­ta segíteni: 4:0. A 85. percben Lubai átlépte a labdát és az üresen álló Vida sen­kitől sem zavartatva, a jobb alsó sarokba lőtt: 5:0. A két csapat találkozója végig alacsony színvonalú, unalmas já­tékot hozott. Helyzeteik alapján az egriek több gólt is rúghattak volna. Jó: Heltovics, Török, illetve Erős és Bocsi II. Bacsó jól vezette a mérkőzést. Ma délután fél 6 órakor kerül sor az Egercsehi Bányász - E. Spartacus barátságos mérkőzésre az egri stadionban. (Balogh Béla) Verpeléti Honvéd—Adácsi FSK 5:0 (2:0) Verpelét, 900 néző, v.: Simon dr: Verpelét: Papp — Kiss II., Kur- sies. Molnár, — Nagy, Marosi — Kozma, Lockner, ' Sinkó, Lohner, Mészáros. Edző: Mészáros Berta­lan. A kitűnően kezdő hazai csapat az első perctől kezdve fölényt har­colt ki, s már az 5. percben meg­szerezhette volna a vezetést. Sin­kó kicselezte az adácsi védelmet, majd a kifutó kapus mellett a felső kapufára lőtte a labdát. A 25. percben Kozma futott el a vonal mellett és pontos 'beadá­sát Lockner védhetetlenül fejelte a hálóba: 1:0. Továbbra is nagy verpeléti fö­lény jellemezte a játékot, az adá- csiak sokszor durván, meg nem engedett eszközökkel próbálták a hazai rohamokat feltartóztatni. A 40. percben született meg a má­sodik gól, amikor Lockner hatal­mas lövése jutott az adácsiak ka- kapujába, 2:0. A félidő befejezése előtt közvet­lenül Nagy lövése a kapufán csat­tant. A szünet után nyomasztóvá vált a hazai csapat fölénye. Ebben a játékrészben a vendégek csak szórványosan jutottak át a verpe­létiek térfelére. A 60. percben Lockner kígyózott át az adácsiak védelmén, és kö­zelről hálóba továbbította a lab­dát: 3:0. Nem sokkal később Kozma ki­tűnő cselekkel hagyta íaképnel a védőket, s védhetetlenül lőtt a ka­pu jobb alsó sarkába: 4:0. A 80. percben Lockner a kapu­fát találta el, majd a sportszerűt- lenkedő Túrit a játékvezető kiál­lította. A következő percben Koz­ma tört előre, az alapvonal tájá­ról Lockner elé ívelt, aki védhe- tetlenül lőtt a jobb felső sarok­ba: 5:0. A gólt. követően az adácsi csa­pat sportszerűtlenül és teljesen érthetetlenül levonult a pályáról. jó: Lockner. Kozma, Molnár, Nagy. illetve a közvetlen véde­lem. A játékvezető kitünően műkö­dött. (Kozma György) 1. Nagyb. 27 17 6 4 56:27 40 2. V. Dinamó 27 14 7 6 33:30 35 3. Baglyasalja 27 13 6 8 34:25 32 4. Gázművek 27 14 4 9 49:44 32 5. Eger 27 11 6 10 46:42 28 ü. Goldberger 27 10 7 10 52:43 27 7. Ganz vagon 27 11 5 11 54:48 27 8. Kiste renye 27 10 7 10 39:36 27 9. Egercsehi 27 9 8 10 33:35 26 10. Putnok 37 9 8 10 37:47 26 11. K. Lombik 27 9 6 12 44:48 24 12. Bp. Petőfi 27 9 5 13 43:50 23 13. Petőfib. 27 9 S 13 32:54 23 14. Transvill 27 9 4 14 47:61 22 15. K-barcika 27 8 4 15 42:54 20 16. M-kövesd 27 5 10 12 29:45 20 ÉSZAK-KÖZÉP: 1. EVTK 27 21 4 2 67:13 46 2. Elektromos 27 17 5 5 70:25 39 3. Traktorgy. 27 15 5 7 56:30 35 4. Hatvan 27 13 8 6 45:34 34 5. Nyergesújf. 27 12 8 7 46:28 32 6. Tokod 27 13 5 9 37:35 31 7. ra. kér. 27 9 9 9 35:37 27 8. Kerámia 27 9 8 10 40:30 26 9. Anna völgy 27 9 8 10 44:48 26 10. Autótaxi 27 9 8 10 31:44 26 11. PUdsi B. 27 8 7 12 34:30 23 12. Pécel 27 8 6 13 31:46 22 13. Bp. Helyiip. 27 7 7 13 26:49 21 14. Esztergom 27 5 7 15 17:46 17 15. M. Pamut 27 5 6 16 25:58 16 16. BRESC 27 4 3 20 29:64 11 A megyei labdarúgó­bajnokság állása: 1. Egri Spart. 27 19 o 6 67:21 40 2. Gy. Spart.. 27 17 5 5 81:28 30 3. R-márton 27 19 1 7 50:28 39 4. Verpelét 27 15 4 8 44:26 34 5. Gy. Bányász 27 15 4 8 45:48 34 6- Lőrinci 27 12 7 8 49:33 31 7. Gy. Honvéd 27 12 4 11 47:32 28 8. H. Kinizsi 27 12 4 11 51:49 28 9. Apc 27 13 1 13 35:44 27 to. Heves 27 11 4 12 55:37 26 11. Recsk 27 9 6 12 45:50 24 12. B-falva 27 8 5 14 29:50 21 13. Selyp 27 7 4 16 37:45 18 14. T-füred 27 7 3 17 36:81 17 15. Adács 27 7 2 18 35:94 16 16. F-abony 27 5 — 22 28:65 10 Apci V asas—Hatvani 2:1 (1:0) Kinizsi A Tiszafüred—FVSC mérkőzés két pontját 0:0 gólaránnyal Tisza­füred kapta, mivel Füzesabony a június 3-ára kitűzött mérkőzésen i.em jelent meg. A Verpelét— Adács, 5:0-ás állásnál félbeszakadt mérkőzés eredményét beszámítot­tuk. Az ifjúsági bajnokság után Beíejeződtelc — legalább is a Heves megyei válogatott részére — az országos ifjúsági labdarúgó- bajnokság küzdelmei. A Heves megyei csapat nem ju­tott döntőbe, szereplésével azon­ban teljes mértékben elégedettek lehetünk. Az együttes — főleg a Pest megye elleni mérkőzésen — átlagon felüli teljesítményt nyúj­tott. Erre a mérkőzésre egyébként jellemző, hogy utána egy szurko­ló a következő kijelentést tette: az Idén két jó mérkőzést láttunk Egerben: a Gázművek—Egri SC, és a Heves megye—Pest megye Ifjú­sági labdarúgó-mérkőzést... Ml az oka a Jó szereplésnek? Főleg az, hogy a megyei váloga­tott soha nem kapott még ilyen jelentős támogatást, mint az idén, az ifjúsági bizottság lelkiismeretes, kollektív munkát végzett és a csa­patban szinte példaszerű fegyelem uralkodott. A szurkolók nagy megelégedés­sel tapasztalták például, hogy egyetlen Heves megyei játékos sem reklamált, amikor a játékve­zető jogtalan ll-eehez juttatta az ellenfelet, s amikor a Heves me­gyei csatárok egy-egy jól sikerült támadást góllal fejeztek be. szinte határtalan volt a fiúk öröme. Az az érzésünk: ha az ifjúsági labdarúgó-csapat felkészítése az előző években is Ilyen komoly for­rná bar. ilyen kifogástalan módon történt volna, — ma megyénk IaIP darúgása jelentős utánpótlással rendelkezne. A csoportbajnokságot kis szeren­csével meg is lehetett volna nyel­ni. hiszen az első helyezett, Nóg- rád megyétől mindössze egy pont választotta el csapatunkat. Az MLSZ Is értékelte a Heves megyei válogatott eredményeit, s ezért öt Heves megj’el játékost hivott meg a tatai edzőtáborba. Nagy Attila. Adárn, Váraljai, Üsztöke és Túri bizonyára nem hoznak majd szé­gyent megyénk színeire. Az ifjúsági bizottságnak az a célja, hogy a Heves megyei ifi­válogatott jövőre még jobb ered­ményekét érjen el. .Ez, azonban csak úgy következhet be. ha min­den Heves megyei labdarúgó szakember és vezető szívügyének tekinti az Ifjúsági labdarúgás ügyét. Az utánpótlás kérdését nem lehet kampánymunkával biztosíta­ni. Szerintünk helyes lenne a Jövő évi ifjúsági válogatottat már most kialakítani, egészében együtt tar­tani, s edzőmérkőzéseket biztosí­tani számára. Ez a terv megoldhatónak látszik, amit arra a feltevésre alapítunk, hogy az Ifjúsági bizottság munká­ját minden Heves megyei sportkör készségesen támogatta —. s mién ne támogatná a lövőben is? JÁVORI JÓZSEF A KISZ kupáért DETK—KARACSOXD 6:0 (4:0) Detk. 300 néző. V: Dózsa. Detk: Szabó I. — Pál H.. Szalai. Szücsik — Murányi, Herperger — Milcula, Szabó II., Juhász, Pál ín.. Kovács. A nagy érdeklődéssel várt mér­kőzésen a helyi csapat rögtön tá­madólag lépett fel. beszorította el­lenfelét. később azonban enyhült a hazaiak nyomása, s így a kará- csondiak is vezettek néhány szór­ványos támadást. G: Juhász (2), Murányi, Pál III., Szabó II. és Ko­vács. Jó: Murányi (a mezőny legjobb­ja), Pál II., Herperger. (JUHASZ ÁRPÁD) TARN’ASZENTMTKLÓS—KISKÖRE 2:2 (1:0) Kisköre, 300 néző. V: Kreskai. Tarnaszentmiklós: Kiss I.— Fajt, Tóth. Kiss n. — Nagy L., Tóth I. — Balázs L-, Nagy B., Balázs T., Sallai, Törőcsik. A kiskörei csapat kezdett job­ban, később azonban a szentmik­Apc. 1200 néző, v.: Koncz. Apc: Szuhányi - Bagó, Fáczán, Zelnik, — Plessek, Kovács * II ­— Litkei. Csirke, Bendik. Kovács III., Kovács 1. Edző: Serfőző Ist­ván. Hatvan: Bacsa - Szécsényi, Sár­közi. Varga — Szendi, Nagy - Drabos, Üsztöke. Rá ez, Szigetváry, Szaka. Edző: Kókai János. A kezdés után Apc hatalmas lendülettel vezette támadásait. A 3. percben Bendik lövése kerülte el a kaput, a másik oldalon Szi­getváry bombáját védte biztosan Szuhányi. A 7. percben mintaszerű támadás futott végig a pályán: Kovács II. — Kovács I. — Bendik Kovács Hl. volt a labda útja. a balösszekötő kiugratta az előre törő Csirkét, aki a ll-es pontról védhetetlenül lőtt a jobb alsó sarokba: 1:0. A gól szárnyakat adott a ha­zaiaknak és a közönség szebbnél- szebb akciókat láthatóiét. Litkei, majd Bendik lövését hárította Ba­csa, a másik oldalon kapu előtti kavarodás végén Bagó csak ne­hezen szabadított fel. A 21. perc­ben Kovács szögletét Csirke kö­zelről a kapusba lőtte. Nagy hely­zet volt! Közvetlenül utána a gyors Szi­getváry lefutotta a védőket, s ha­talmas lövése a felső kapufáról pattant vissza a mezőnybe. Félidő­ig változatos;, ' ide-oda hullámzó játékot láthatott a közönség. A II. félidőben Szigetváry fölé lövése jelentette az első eseményt, az 52. percben pedig Kovács Hl. hagyott ki jó helyzetet. Esett a játék színvonala. A 64. percben újabb gólt ért el a hazai együttes: Bendik átadását Kovács III. Csirkéhez továbbította, aki biztosan lőtt a kapu balsarkába: 2:0. A gól nem törte le a hatvania­kat és elkeseredett támadásokkal válaszoltak. A 65. percben Ráczot az utolsó pillanatban szerelte Ba­gó,^ majd a 69. percben a középre húzódó Drabos villámgyorsan elő­retört és a kapu bal sarkába he­lyezte a labdát: 2:1. Az első félidőbe;} kitűnően ját­szott az apci csapat s akár több gplt is rúghattak volna csatárai. A második félidőben megváltozott a játék képe, feljöttek a hatvaniak és az Apci Vasas ekkor már csak az eredmény tartására törekedett. Jó: Szuhányi, Bagó, plessek, Csirke (a mezőny legjobbja)). Ko­vács III., illetve Bacsa, Szécsényi, Nagy, Szigetvári és Drabos. A játékvezető kitűnően látta el feladatát. (Komáromi Tibor) Gyöngyösi Bányász — Bélapátfalvi Építők 1:0. Bélapátfalva. Selypi Kinizsi — Recski Bányász 1 :0. Recsk. \s K»ri SC asztalitenisz csapata a megyei bajnok EGRI SC— LÖKLNCT ERŐMŰ 13:3 Lőrüici. Gy: Farkas L. (4). Hart (4), Rutt- kai (3). Hlavács (2). illetve Petró II. (1). Szabó (1). Kiss (1). A kitűnő formában levő egri csapat előbb 10:0. majd 13:l-re ve­zetett. A mérkőzések végét sokkal jobban bírták ellenfelüknél, na­gyobb volt összpontosítási készsé­gük, s állóképességük is. Technikailag is hatalmas különb­ség mutatkozott az egriek javára. A lőrinciek elsősorban lelkese­désükért érdemelnek dicséretet. A nagyarányú vereség ellenére is ko­moly küzdelemre késztették az eg­rieket • Az ESC ezzel a győzelemmel He­ves megye 1958—1959. évi asztali- tenisz bajnoka lett és részt vesz a június közepén Miskolcon sorra- kerillő NB ll-es osztályozó mérkő­zéseken. Az osztályozó előrelátha­tó részvevői: Nyíregyháza, Debre­cen, Ózd, Salgótarján. Eger, Gö­döllő. A csapatok körmérkőzése­ken döntik el az elsőség kérdését. Az első helyezett jut az NB II-be. Az egriek helyzete nem remény­telen. mert versenyzői technikai­lag és taktikailag jól képzettek, s a szükséges rutinnal is » rendel­keznek. SportérdekeHségeli KÉRLELHETETLEN JAték vezető Fransico Olnertának hívják azt a spanyol játékvezetőt, aki kérlel­hetetlen a mérkőzéseken és a leg­kisebb szabálytalanságért is sza­badrúgást ítél,. közben .,figyel­meztetem’‘ szóval dorgálja a sport­szerűtlen játékost. Francisco Olnerfca a közelmúlt­ban születésnapját ülte, s a spa­nyol játékosok egy órával aján­dékozták meg. Ez az óra minden negyedórát füttyszóval jelez, be­kapcsol egy magnetofon-szalagot, amely a ..figyelmeztetem" szót zengi 15 percenként • . . HAMUIN ÉS A FILMSZTÁR Még ma is mesélik azt az esetet, amelyik Hamrinnal. az Olaszor­szágba került hírneves svéd labda­rúgóval történt Itáliába érkezte- kor. Egy újságíró ugyanis, hogy valami szenzációt írjon róla, kita­lálta, hogy Hamrin halálosan sze­relmes Anita Ekbergbe, a világhí­rű svéd filmszínészembe. Hetekig írtak erről a lapok, s Hainrin, aki nem értette az olasz nyelvet, mind­erről semmit sem tudva, zavarta­lanul élte megszokott életét csinos feleségével — hiszen Anita Ekber­NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Mb. Felelős szerkesztő: Papp János. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József. Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz u. 3. Telelőn: 56-74, 56-78. Postafiók: 23. KiadóhivataL: Eger. Bajcsy-Zsilinszky u. i. Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőiméi. Előfizetési díj: egy hónapra 11 Ft. Heves megyei Nyomda Vállalat Eger. Felelős vezető: Mandula Ernő Eger, Bródy Sándor u. 4. } get még a filmről sem ismerte. | Egy alkalommal aztán egy svéd uyelvű ismerőse kérdezte meg tőle, hogy mi van Ekberggel? Kurt Hamrüi kissé csodálkozva vette a kérdést, s aztán halálos komoly au megkérdezte: Ekberg . . melyik csapatban játszik? FELHÍVÁS A SZURKOLÓKHOZ Buaziüában egy-egy labdarugó- mérkőzésen gyakran válik a pálya szó szerint is csatatérré, örömük­ben, vagy mérgükben hamar pisz­tolyt rántanak a szurkolók, s ilyenkor lövöldözésektől visszhang­zik az aréna. Volt már olyan eset is, hogy a játékosok is pisztolyhoz nyúltak a mérkőzés után. Ennek megelőzésére a Flamengo klubházának falán márványtáblán a következő intő felirat olvasható: „Ezt a pompás palotát közönsé­günk fillérjeiből építettük, felkér­jük tehát játékosainkat: honorál­ják ezt az áldozatkészséget és a szurkolókra még indokolt esetben se tüzeljenek .. lósi együttes vette át a Játék irá­nyítását és már a 3. percben gólt ért él: Törőcsik beadását Nagy B két csel után kapura lőtte és a jó ütemben érkező Törőcsik a hálóba juttatta a labdát. IS). A kiskörei támadásokat biztosan hárította » hazaiak védelme. A II. félidőben fokozatosan el­durvult a játék, a játékvezető gyenge kézzel vezette a mérkő­zést. A túlkeményen játszó kis­körei csapat a 60. percben egyen­lített, sőt ll-esből a vezetést ’s megszerezte. A gól után egy ös,>- szecsapás során Balázs T. a kiállí­tás sorsára iutott, heves vita után azonban a játékvezető tovább en­gedte játszani... (???) A kiegyenlítő gól a befejezés előtt három perccel született, ami­kor Balázs T. 25 méteres szabad­rúgása nyomán a labda a kapu­fára, onnan a kapus hátára, majd a hálóba pattant. Jó: Balázs T. (a mezőny legjobb­ja). Sallai, Törőcsik, illetve a köz­vetlen védelem. (FÁJT ISTVÁN) Vízilabda EGKI SC—BP. VÖRÖS METEOR 6:1 (4:0) Eger. 500 néző. V: Brandy. Eger: Rüll — Bóta. Urbanovlcs — Bolya — Gál. Szepesi, Bánhidi ' Az országos ifjúsági vízilabda- bajnokság első mérkőzésén mér­sékelt teljesítményt nyújtott -az egri csapat, ez is elég volt azon­ban a meglehetősen gyenge Játék­erőt képviselő fővárosi együttes nagyarányú legyőzéséhez. A mérkőzés legszebb jelenete az volt, amikor az emberhátrányban levő egriek megszerezték a lab­dát. Bolya pompás csellel elment védője mellett és ragyogó gólt „ragasztott” a Vörös Meteor kapu­jába. Góldobók: Bolya (2), Gál (2), Bóta és Bánhidi. Jó: Bóta, Bolya, Gál. T EKE Az. Egri Vasas Elektromos t«ke- csapata az NB ll-es bajnokság so­rán újabb két mérkőzést vívott.* BP. ÜTVASÜT—EGRI VASAS ELEKTROMOS 2447:2330 Az egri csapat már 3:1 arány­ban vezetett, a végén azonban el- idegeskedték a dobásokat, s így kisarányú vereséget szenvedtek. Legjobb dobók: Horváti! József 421, Király István 420, Molnár László 388 fa. EGRI VASAS ELEKTROMOS- BUDAPESTI EK A 6:2 (2469:2358) Ez volt a tavaszi idény utolsó mérkőzése, amelyén a Vasas Elektromos csapata csúcsúé állítás­sal, fölényes győzelmet aratott a tabella 2. helyén álló fővárosi csa­pattal szemben. Molnár László 468 fás dobása egészen kiváló! Legjobb dobók: Molnár László 468, Losonczy Albert 419, Király István 410 fa. # 4 prolii rd elések # 125-ÖS LEM EZ VILLÁS Csepel motorkerékpár olcson eladó. Meg­tekinthető: Eger. Marx Károly u. 4. szám alatt. A MÄTRA VIDÉKI Szénbányá­szati Tröszt Gyöngyös XII-es Bá­nyaüzeme azonnali belépésre ke­res villanyszerelői segédlevéllel rendelkező férfi dolgozókat. ELADÓ sürgősen 60 köbméter épületkő. Molnár Sándor Sirok- Kőkút. 4 SZEiMÉLYES DKV személy­gépkocsi, keveset használt, újszerű álla pótban 30 ezerért eladó. Csikay Gyula honvéd, Pétervására. Posta­fiók 51. JÓ ÁLLAPOTBAN levő, vizsga zott. 250 köbcentis Csepel sürgőse eladó. Megtekinthető: délután órától. Eger. Diófakút utca 5'a. A Hatvani Sütőipari Vál­lalat az 1959—60-as okta­tási évre TANULÓKAT VESZ FEL. Jelentkezhetnek 8 általá­nost végzett fiatalok 2 évi és az érettségizettek 1 évi tanuló időre. További fel­világosítás és jelentkezés a Sütőipari Vállalat vezető­ségénél. Hatvan. Ady End­re utca 2. Naposcsirke kapható db-ként 3 - Ft liPSSZÖVIIklW