Népújság, 1959. április (10. évfolyam, 76-100. szám)

1959-04-14 / 86. szám

NfiPOJSAü 1959. április 14., kedd xftxo-M Ez történt az NB Ill-ban Várható veszélyesebb kártevők és kártételek ebben az évben Jót szerepellek megyénk csapatai Petofibanyai Hányás»— Nagyba.tOTiyi Bányász 2:2 (1:1) Petőfibánya, 120« néző. V.: Simon U. Petőfibánya: Godő — Veres II., Paraszt. Zilál — Takács, Gáldi — Bócsó, Tóth, Juhász, Sándor, Ve­res I. Edző: Csizmarik Imre. Az idény egyik legizgalmasabb, egváltozatosabb mérkőzését vívta egymással a teljes erőbedobással küzdő két csapat. Az első harminc percben a nagy lendülettel rohamozó petőfibá- nyaialc fölényt harcoltak ki, mé­gis a IS. percben Nagybátony szer­zett gólt, amikor egy közeli lövési tlodó kiütött, s a labda Rigó fejé- i röl a hálóba pattant. 1:0. Továbbra is a hazaiak támadtak, «te próbálkozásaikat csak a 35. (nercben kísérte szerencse, amikor . egy kapu előtti kavarodás végén Bócsó lövése megtalálta az utat a Oiagybátonyiak hálójába. 1:1. A félidő hátralevő részében ki- S-gyensfflyozott, jóiramú küzdelem (folyt. A II. félidőben feljött a vendég- együttes, a mezőnyben szépen ado­gattuk játékosai, a hazaiak azon­ban veszélyesebben támadtak. Az liü. percben a kitörő Juhászt a l!6-oson belül felvágták, a megítélt (büntetőnek — az utasítás ellenére *- Sándor helyett Paraszt futott l '.oki, helyezetten lövését azonban n kapus kivédte (Sándor nem vál- nalta n U-es rúgását). A 65. pere­ljen Takács súlyosan megsérült, 10 uerces ápolás után visszatért a ibályára, azonban rövid Idő múlva végleg kiállt. Nagybátony ember- fölénybe került és kitűnő bírásko­dás mellett, óriási harc indult meg ft pályán. A 69. percben a nagybátonyi Ve- bes által zavart Züai hazaadás he- i jtett egészen a kapuig vezette a '•ábdát, bmely végül is a kimozdu­ló Godó lába között a hálóba ju­tott. 2:1. Súlyos védelmi hibát Mindenki azt hitte, hogy a há­gaiak ezzel fel is adták a küzdel­met, de nem így történt. A gól itán ugyan mintegy öt percen ke- •esztül Nagybátony kezdeménye­zett, utána azonban viharos pető- dbányal támadások következtek és a 75. percben sikerült a kiegyen­lítés: Bőcsó távoli szabadrúgását Veres I. szép fejessel Juttatta, a tée alá. 2:2. A 78. percben a kitűnően játszó Veres I. megsérült és elhagyta a aályát. A kilenc emberrel játszó oetőfibányaiak azonban tartani udták a játék iramát, ekkor is röbbet támadták ellenfelüknél. A befejezés előtt például Juhász nagy lövését csak bravúrral tudta védeni az ellenfél kapusa. A nagy akarással, lelkesedéssel ,!S jól játszó Petőfibánya feltétle­dül rászolgált volna a győzelem­re. Egyénileg Godő jól védett, de egy gólban „benne volt”. A hát­védek között Paraszt, Züai, Veres II. a sorrend. A két fedezet egy­mást múlta felül, Takács a táplá­lásban, Gáldi a védekezésben je­leskedett. A támadósorban Veres i. a mezőny legjobb játékosának bizonyult, mögötte Juhász, Tóth, Sándor, Bócsó volt a sorrend A játékvezetői hármas kiválóan 'működött. Baglyasaijái Bányász'— E*r| SC 1:0 (0:0) iBugiyasalja, 300 lei u harcot, a 82. percben kapu­fát ért el, a másik oldalon pedig Nagy I. felesleges cselezgetésén hiúsult meg egy jő támadás. A mérkőzés egyetlen gólja a 87. percben született, amikor a ha­zaiak szabadrúgáshoz jutottak a kaputól mintegy 32 méternyire, az oldalvonal mellett. A jobbhátvéd futott neki a labdának, lövése át­szállt Antal feje felett, és a háló­ba hullott, 1:0. Az egri csapat a mezőnyben jól játszott, de tdmadósora a kapu előtt gólképtelennek bizonyult. A hallatlan lelkesedéssel játszó ha­zai csapat győzelme így megérde­meltnek mondható. Egyénileg An­tal a gól ellenére is 'jól védett, Boros volt a csapat legjobb embe­re, Lisztóczky az első, Nagy II. a második félidőben játszott jobban. A két fedezet közül Kelemen nyúj­totta a jobbik teljesítményt. A tá­madósorban Hídvégi volt a legve­szélyesebb, Szász lelkesen küzdött, de kevés labdát kapott. Külön meg kell dicsérnünk, hogy eléggé sú­lyos sérülésével Is végigjátszotta a mérkőzést. Bajuhovszky az első félidőben jól töltötte be az irányitő középcsatár szerepét, később azon­ban visszaesett. Nagy I. tartózko­dóan mozgott. Takács nem bírt őrzőjével. Egereseit! Bányász— Kazincbarcikai MTK 5:1 (2:1) Egercsehi, 1000 néző. V.: Srankó. Egercsehi: Sehwarebacher - Ba­logh. Szűcs, Nyerges — Török, Báídos - Nagy m.. Román, Ten­gely, S. Kovács, Bóta. Edző: Fi­scher Sándor. Hatalmas iramban kezdődött a játék, s az első perctől kezdve a jól játszó hazaiak irányították a mérkőzést. Az 5. percben Bárdos 16 méteres szabadrúgása a kapu fölé szállt, majd S. Kovács bambája is ha­sonló sorsra jutott. A 15. percben a vendégek kapu­sa szögletre hárított egy lövést, a beívelt labdát Nagy in. a kapus kezébe lőtte. A 25. percben született az első gól, amikor Nagy ni,. Román, Tengely adogatás után az utóbbi mintegy 12 méterről a hálóba lőtt. 1:0. Élénkült a Játék irama. A 30. percben Bárdos labdájával Ro­mán kiugrott, lövését azonban könnyen védte a kapus, majd a 32. percben Nagy 111. pontos be­adását S. Kovács ballal a hálóba vágta. 2:0. Ezután a vendégek is szóhoz ju­tottak és a 40. percben sikerült szépíteniük: Sehwarebacher szög­letre hárított egy erős lövést, a beívelt labdát a balszélső fejjel juttatta a kapuba. 2:1. A félidőig S. Kovács két kapu­fája jelentette az eseményt. A n. félidőben is Egercsehi kez­deményezett többet, s már az 52. percben gólt ért el. Bdto kitört a védők gyűrűjéből, elhúzta a lab­dát a kifutó kapus mellett és kö­zelről a hálóba gurított. 3:1. A vendégek nem adták fel a harcot, s dicséretre méltó lelkese­déssel küzdöttek tovább. A 70. percben Sehwarebacher remek vé­dése kapott tapsot, a másik olda­lon Román közelről a kapusba lőtte a labdát. A 75. percben S. Kovács 20 mé­teres nagy lövése csattant a kapu­fán. majd a 80. percben Román labdájával S. Kovács tort előre, s mintegy 10 méterről védhetett énül lőtt a hálóba. 4:1. Nem sokkal később a kitűnően játszó balösszekötő kapufát ért el, aztán a 85. percben kiugrott a vé­dők mellett, s nyolc méterről éles lövést eresztett meg a vendégek kapujába. 5:1. A két csapat élvezetes, sportsze­rű küzdelmet vívott egymással. A jól jútszó hazaiak még ilyen arányban is megérdemelten győz­tek. Közülük nehéz valakit is ki­emelni, mert mindannyian tudásuk legjavát adták, örvendetes a csa­társor nagy formajavulása. Srankó. kisebb hibáktól elte­kintve, jól vezette a mérkőzést. HATVANI VSJ&— Tokodi Bányász 2:0 (2:0) Hatvan, 1000 néző. V: Leblanc. HATVAN: Széplaki — Forgács, Tóth, Adám — Tajti, Pete — Zámbó, Rékasi, Sáfrán, Lovász, Murányi, Edző: Selmeczi József, A közönség meglepetéssel és né­mi aggodalommal látta, hogy az éllovast verő tokodlak ellen két fiatal, Lovász és Adám is helyet kapott a csapatban. Az aggodalom feleslegesnek bizonyult, mert mindketten kitűnő játékot nyúj­tottak, Reméljük, hogy a megyei ifjúsági válogatottban is ugyan­úgy megállják majd a helyüket..; Az első lövést Sáfrán eresztette meg, de a vendégek kapusa bizto­san védett, majd szép Tajti, Pete, Sáfrán támadás végén az utóbbi kapu fölé lőtt. Állandóan a HVSE támadott. A 12. percben a kitörő Murányit sza­bálytalanul szerelték a 16-oson be­lül, a megítélt 11-est. Tajti értéke­sítette. 1:0. Elismerés a jó munkáért néző. V.t Vineze *ir.~ ' Eger• Antal - Nagy H.; Boros, ílisztóczky — Kelemen, Váraljai — Takács, Bajuhovszky. Hídvégi, (Nagy 1-) Szász. Edző: Szentmarjai \Cibor. . Eger az első perctől kezdve biz­tonsági Játékra rendezkedett be, Bajuhovszky a hátravont, irá­nyító küzépcsatár szerepét töl­tötte be. .Kezdés után váltakozó, nagyira- j Oaú játék alakult ki. A 10. percben védelmi hibából Hídvégi kiugrott, tisztán futott a kapu felé, Hegyi azonban hátulról rákaszálta a középcsatárt. A sza­badrúgást hárították. A 16. pere­ljen Szász futott el a középen, de lövésébe beleléptek a védők. Ezután enyhe egri fölény követ­kezett. sok jó támadás ment a hazaiak kapujára, a lövésekkel azonban adósak maradtak a csa- rárok. A 22. percben Lisztóczky nagy­erejű szabadrúgása hajszállal zú­gott el a felső sarok mellett, majd a fejelni akaró Szászt a jobbhát- i*éd szájon rúgta, a balszélső meg­sérült, de tovább játszott. A 36. percben a baglyasaljai jobbösszeköiő rosszul lépett, kifor­dult a bokája, elhagyta a pályát, a ettől kezdve Baglyasalja 10 em­berrel játszott tovább. A 41. perc­ben meleg helyzetek adódtak az egri kapu előtt, végül Bajuhovszky felszabadított. A H. félidőt Eger kezdte jobban. Bajuhovszky lövése a kapu mellé izállt. majd néhány perc eltelte ■itán kiegyensúlyozottá vált a küz­delem. Hol egyik, hol másik kapu orgott veszélyben. A 60. perctől .sokként a játék irama. A hazai küzépcsatár két ízben is gólhely­zetbe került, de hibázott, majd Nagy II. 40 méteres szabadrúgása után Nagy 1. alig fejelte a kapu mellé a labdát. A másik oldalon Antal belevetődéssel tisztázott a középcsatar elől, a labda a szög­letre került, a szöglet után Pifkó .ejesét mentette a kapufa. A 78. percben Nagy I. lövése a kapus kezéből a kapufára hullott, najd a hazai jobbösszekötőt után- ■■úgásén kiállították. A kilenc em- ' játszó Baglyasalja nem adta A hatvani MÁV MHS alapszerve­zetben ünnepé­lyes keretek kö­zött osztották ki az új tagkönyve­ket és jutalmaz­ták meg azokat a tagokat, akik jó munkájukkal kitűntek a töb­biek közül. Ezek i közé tartozott Horváth Dávid munkásör is, aki az alapszervezet elnökétől elis­merő oklevelet kapott, mert mint munkásőr, minden segítséget megadott az alapszervezetnek, meg, amikor Horváth elvtárs Képünk azt a mozzanatot átveszi a díszoklevelet. örökíti Honvéd vezet az egri városi labdarúgó-bajnokságban Az egri városi labdarúgó-baj­nokságban is elkezdődtek a küz­delmeit. Az első fordulóban fel­tűnő, nagy gólarányú eredmények születtek, aminek az az oka, hogy egyes csapatok felkészülését te­kintve, nagy különbségek vannak. Ez is bizonyítja, hogy folyama­tos, Jó eredményeket csak megfe­lelő alapozó edzések után lehet el­érni. E téren kell javítania az egyébként sportszerűen küzdő Kisker csapatának, mely kizárólag edzéshiányának köszönheti nagy- gólarányú vereségét. A forduló eredményei: Autóipari Forgácsológyár—Helyiipar 5:2. Hon­véd-Dohánygyár 5:6, Előre—Kisker 8:0. A Lendület—Spartacus n. mérkőzés két pontját 0:0 gólarány- nyal a Lendület kapta. A bajnokság állása: 1. Honvéd 9 8 1 — 52: 5 17 2. Előre 9 7 2 — 32: 3 16 3. Lendület » 7 X 1 20:10 15 4. Autőforg. a 5 — 4 19:18 10 5. Berva 8 4 4 15:21 8 6. Dohánygyár 9 3 1 5 7:21 7 7. Helyiipar 9 2 1 6 6:34 5 8. Kisker 9 1 — 8 2:16 2 9. Spartacus II. 9 10. Lakatosárugyár 9 7:32 — törölve, (román) Az \B III. állása: bSZAÜ 1. ttagyb. 21 13 4 4 44:23 30 ÉSZAK-KÖZEI* 1. EVTK 21 16 3 2 52:11 35 2. Gázművek 21 12 3 6 35:28 27 2. Elektromos 21 12 5 4 45:20 29 3. V. Dinamó 21 9 6 6 40:25 24 3. Traktorgy. 21 13 3 5 47:22 29 4. Goldberger 21 9 5 7 44:35 23 4. Hatvan 21 10 6 5 35:24 26 5. Egercsehi 21 8 7 6 27:23 23 5. Ny-újfalu 21 11 3 7 39:24 25 6. Egri SC 21 9 4 8 36:31 22 6. Tokod 21 10 3 8 30:27 23 7. Baglyasalja 21 9 4 8 24:23 22 7. Annavölgy 21 8 6 7 35:36 22 8. Kisterenye 21 8 5 3 29:26 21 8. in. kér. 21 8 5 8 32:33 21 9. Putnoik 21 7 7 7 31:39 21 9. Autótaxi 21 8 5 8 25:36 21 10. Ganzvagon 21 8 4 9 38:37 20 10. Pécel 21 8 4 9 29:37 20 11. Bp. Petőfi 21 8 4 9 37:38 20 11. Pilisi B. 21 7 5 9 29:30 19 12. M-köveed M 5 8 8 24:27 18 12. Kerámia 21 7 5 9 29:35 19 13. Petőfib. 21 7 4 10 26:43 18 13. Bp. H-ipa: 21 4 6 11 22:40 14 14. Transvill. 21 7 3 11 37:47 17 14. M. Pamut 21 4 5 12 20:44 13 15. K. Lombik 21 6 4 11 31:44 16 15. Esztergom 21 5 3 13 11:38 13 16. K-barcüGíi 21 5 4 12 »;44 14 18. BRESC 21 2 3 16 21:44 7, A másik oldalon Molnár veszé­lyes lövését védte Széplaki, aztán a hazaiak fölénye újabb gólt ho­zott a 22. percben: Sáfrán lövése az egyik védőről szögletre pattant, Zámbó ívelte be a labdát, amit a védők kifejeltek, a szemfüles jobb- szélső azonban újból megszerezte a labdát és pontos beadását Sáf­rán szép fejessel juttatta a hálóba. 2K). A gól után a vendégek perced következtek, de á hatvani védelem jól állt a lábán. A félidő utolsó részében inkább a hazaiak táihad- tak, de a vendégek védelme is Jól zárt. A II. félidőt heves hatvani roha­mok vezették be. Rékasi szabad­rúgása a kapiu mellé szállt, majd a kitörő Lovászt a vendégek kö­zéphátvédje mezénél fogva húzta vissza. Feltűnt a fedezetek kitűnő, erő­től duzzadó játéka. A 70. percben Murányi jől futott el, őrzője azon­ban ismét szabálytalankodott. Mu­rányi beívelt labdáját a kapus Sáfrán fejéről ütötte a mezőnybe. A 75. pereben Tajti egy jó csel után Rélcasit ugratta ki, az össze­kötő lövése azonban a kapu mel­lett suhant el. Ezekben a percekben a vendé­gek csak nagy ritkán jutattak el a hatvaniak 16-osáig, A 80. perc­ben Tóth sérülést szenvedett a térdén, de tovább játszott. Hazai támadások közepette, a közönség lelkes tapsával ért véget a mérkőzés. A HVSE teljesen megérdemelten győzte le ellenfelét, a csapat biz­tató formajavulásról tett tanúsá­got. Különösen örvendetes a fia­talok jó játéka. Széplaki í&hány nehéz labdát védett biztosan, a hátvédhármas minden egyes tagja kitűnő telje­sítményt nyújtott. A fedezetek jól "Szűrték meg az ellenfél támadá­sait, sok kitűnő labdát adtak elő­re a csatároknak, sőt nem egyszer maguk is veszélyeztették az ellen­fél kapuját. A- támadósorban Zámbó teljesítménye egy árnya­lattal elmaradt a többiekétől, de Sícséretóre legyen mondva, hogy a második gól az ő pontos beadá­sából született. A játékvezető jól vezette a nagy­iramú mérkőzést, A HVSE csapata április 15-én, szerdán délután 16 órakor az MVSC NB I-es együttesével ját­szik barátságos mérkőzést Hatvan­ban; Csak röviden . . . ...AZ NB I. VASÁRNAPI fordu­lójának eredményei: Csepel—MTK 13) (0:0), Győr—Ferencváros 1:0 (03)), Vasas—Salgótarján 4:1 (2:0), Tatabánya—Dorog 2:2 (2:1), Szom­bathely—Bp, Honvéd 0:0 (félbesza­kadt, a 18. percben Emsberger játékvezetőt egy almával szemen dobták, mire azonnal lefújta a mérkőzést), Miskolc—BVSC 0:011! Újpesti Dózsa—Diósgyőr 1:1 (1:0). A bajnokságban a Vasas vezet 25 ponttal, a 24 pontos Csepel és az MTK előtt. ...BEFEJEZŐDTEK az; országos ökölvívó-bajnokság küzdelmei. Többek között 'bajnokságot nyert a Bp. Honvéd színeiben induló eg­ri Jaczkó György is, aki pontozá­sai győzött a válogatott Nagy J. ellen. ...AZ VB m. további eredmé­nyei: Ganzvagon—Bp. Petőfi 3:0. K. Lombik—Gázművek 13), Vasas Dinamó—Kisterenye 3:1, Putnoki Bányász—Mezőkövesdi Spartacus 2 :0. ...EZ TÖRTÖNT az NB Il-ben. Keleti csoport: SZEAC—Cegléd 9:0, Debrecen—SZVSE 23), özdi Kohász —Bp. Spartacus 13), Egyetértés— MMTE 3:1, Szolnok—Bp. Előre 2:1, Pénzügyőrök—Borsodi Bányász 1:0, Salgótarjáni Kohász—Jászberény 1:1, Kecskemét—ÚITE 4:1. Nyugati csoport: Pécsi Dózsa—Székesfehér­vár 2:1. Oroszlány—Mosonmagyar­óvár 1:0, Komló—Vác 2:1, Budai Spartacus—Csepel Autó 3:1, KIS- TEXT—Szállítók 1:0, ZTE—Kapos­vár 6:1. Budafok—Sztálinváros 2:1, Lánggyár—PVSK 7:1. ...A LONDONI nemzetközi aszta- litenisz-bajnolcságon ismét a japá­nok győztek minden számban. Bérezik második lett. miután a döntőben 3:1 arányú vereséget szenvedett Ogimurától. ...A MEGYEI I, osztályú labda- rúgó-bajnorkság beérkezett ered­ményei: Egri Dobó Spartacus—Gy. Honvéd 13), Hevesi MEDOSZ—Gy. Spartacus 1 ri. Verpelét—Lőrinci 2 -3., Füzesabony—Rózsaszentmár- ton 2:3 (Mezőkövesden játszották), Bélapátfalva—Apc 2:0. Gy. Bá­nyász—Selyp 3:0. A TOTO eredménye 1. Csepel—MTK 2. Vasas—S-tarján 3. Dorog—Tatabánya 4. Sz-hely—Bp. Honvéd 5. Miskolc—BVSC 6. Sz-fehérvár—P. Dózsa 7. Vác—Komló 8. Pénzügyőrök—Bons. B. 9. Bari—Sampdoria 10. Róma—Lazio H. Lanerossi—Juventus 12. Fiorentina—Milan 13. Szolnok—Bp. Előre 1 1:0 1 4:1 X 2:2 törölve X 0:0 o 1:2 9 1:2 1 1:0 1 2:1 1 3:0 1 ír 9 i:3 1 a:i A korszerű növényvédelem csakis abban az esetben tud­ja feladatát, a növényi kárte­vők és betegségek elleni vé­dekezést megoldani, ha meg­felelően felkészül azok megje­lenésére. A Növényvédő Állo­máson már évek óta, így 1958- ban is figyelemmel kísértük a rovarprognózis felvételezésén és növényvédelmi hírszolgá­laton keresztül az egyes kár­tevők előfordulási mértékét. Az így begyűjtött adatokból, az éghajlati, talaj és biológiai tényezők összesítéséből követ­keztetni tudunk arra, hogy a legfontosabb kártevők a me­gye területén hol és milyen mértékben fognak károsítani. Ennek ismerete a megelőző védekezést szolgálja. A megye területén — egy­két gócszerű helyet kivéve — a mezed pocoknak csak gyen­ge és közepes előfordulására kell számítanunk. Kísérjük azonban figyelemmel szántó­földi vetéseinket, különösen az évelő takarmánynövények tábláit, mert ezekben még a viszonylag kevés kártevő is nagy pusztításokat okozhat. Szükség esetén védekezzünk csalétekkel, vagy szénkénege- zéssel. Tekintsük igen fontos fela­datnak a gabonafutrinka elő­fordulásának figyelését, külö­nösen a megye következő köz­ségeiben: Andornaktálya, Kis­köre, Visznek, Egerfarmos, Nagyút, Száhalom, Fedémes, Csány, Ecséd, Nagykökényes, Zagyvaszántó, Lőrinci, Apc, Heréd, Kerekharaszt, Hatvan. A kártevő jelenlétének megál­lapítása esetén védekezésként kataszteri holdanként 25 kilo­gramm HCH port szórjunk Ki. A répakártevők egyik leg­veszedelmesebbje a lisztes ré­pabarkó, különösen a fiatal növényekre veszélyes. A me­gye területén mindenütt, meg­található. Igen erős föllépésé­re kell számítanunk: Egerfar- mos, Tiszanána, Bélapátfalva községekben. Hatvan, Csány, Selyp községekben közepes, a megye többi részén gyenge, vagy szórványos előfordulása várható. Gabona-szipoly az érésben levő rozs és árpa kalászokat, lárvája pedig a gyökerekét károsítja. Főleg a lazább, mé­lyebb fekvésű talajodat ked­veli. Hatvan. Gyöngyös, Csány, Kompolt határában erős, a megye többi részén közepes előfordulása várható. Az áprilisi cserebogár raj­zása a megye területén min­denütt várható, pajorjának kártételére Eger, Egerfarmos, Tiszanána községekben kell számolni. Mátraszentimre, Pétervására községekben a májusi csere­bogárnál! közepes, a megy többi lészén gyenge rajzására kell számítani. Az amerikai fehér szövő­lepke mindkét nemzedéke sú­lyos gazdasági károsodást okozhat a védekezés elmu­lasztása esetén. Súlyos lesz a Kártétele a füzesabonyi, heve­si; gyöngyösi és hatvani járá­sok területén. Az egri és pé- tervásári járásokban a na­gyobb tengerszint feletti ma­gasság miatt csak gyenge lesz és szórványos. Kukoricamoly elleni legfon­tosabb védekezési eljárásnak kell tekintenünk a megmara­dó szárrészek május I5-) ha­táridőre történő megsemmisí­tését, bár csak gyenge a fer­tőzése. Pattanó bogarak lárvái, a drótférgek, a megye egész te­rületén megtalálhatók. Fon­tos, hogy a kukorica- és bur­gonyavetés előtt végezzünk talajfelvételezést a kártevők számának megállapítására, és erős fertőzés esetén (4—8 da­rab négyzetméterenként) vál­toztassuk meg a vetésterüle­tet, vagy védekezzünk vető* magcsávázással. Lucernabödr, lucernabogár a megye egész területén súlyos károsítója ta­karmánynövényeinknek. Kü­lönösen erős kártételre kell számítani Gyöngyös, Csány. Kompolt, Bélapátfalva, Eger Selyp községekben. A vincellérbogár ebben az évben igen nagy egyedszám- mal fog fellépni. Lárva és a kifejlett bogár a lucerna, len, szőlő; stb. gyökerét és levelét károsítja. Erős fertőzés vár­ható: Selyp, Csány, Bélapát­falva, Pétervására, Egerfar­mos, Tiszanána körzetében. (Folytatjuk) Apróhirdetések MÉZPERGETÖ minden méretre és szűrő olcsón eladó. Major. Fü­zesabony, Béke tér 1. ÚJONNAN vizsgáztatott 250-es NSU motorkerékpár eladó. Füzes­abony, Baross 8. FELNÉMETI vámnál a Setét vil­lához tartozó telekrészből házhely eladó. Érdeklődni: dr. Géresi, Do­bó utca 13. Eger. LEGMODERNEBB módszerrel pattanásos, foltos, mitesszeres arc­bőrt kikezel: Szövetkezet Kozme­tikája, Eger, Tizeshanvéd u. 16. 250-ES NSU, teleszkópos, lengő­villás motorkerékpár eladó, Eger, Koszorú u. 82. HARMONIUM príma állapotban eladó. Cseh- István, Eger, Grónal u. 18. Köszönetnyilvánítás. Köszönetét mondunk mindazoknak, akik fe­lejthetetlen férjem és drága édesapánk teme­tésén részt vettek. Özv. Kaskő Sándomé és gyermekei.-á* -A. A A Á i. Á Esztergályosokat, marósokat, lakatosokat azonnali belépéssel fölveszünk. Vidékieknek szállást és ol­csó üzemi étkezést biztosí­tunk. Jelentkezni lehet: Gyöngyös, Szerszám- és Ké­szülékgyár személyzeti osz­tály án, 7-től 15 óráig. «T TT4TTTT gyakorlattal rendelkező gyors- és gépírónőt keres azonnali felvételre a Mátravidéki Szénbá­nyászati Tröszt, Gyöngyös, XII Bányaüzem, Karáesondi út. TELJES ellátást keres idős há­zaspárnál, vagy magányos özvegy­nél idős nyugdíjas köztisztviselő. Külön szobát nem kér. Ajánlato­kat „szeretet” jeligére a kiadóba kér. HAZASSÄGRA, vagy közös ház­tartásra lépne 75 éves nyugdíjas köztisztviselő, lakással rendelkező magányos özveggyel. Értesítést „Békesség” jeligére a kiadóba kér. NAGYON szép dióháló sürgősen eladó. Eger, Tátra u. 9. Barths Dezső. LEVÁLASZTHATÓ házrész el­adó. Érdeklődni: Eger, Karéj u. 18. sz. FIGYELEM! FIGYELEM: Elcserélném debreceni egy szoba, komfortos, különtoejáratú, kis- kertes lakásomat egri hasonlóra. Érdeklődni lehet a Heves megyei Nyomda Vállalatnál. NÉPÚJSÁG As MSZl,IP megyei bizottsága és a Megyei Tanács napilapja Megjelenik héttő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3, Telefon: 56-74. 56-78. sz. Felelős kiadó: az MSZMP Heves megyei bizottsága Kiadóhivatal: Eger. Baj osy -Zsll1 nszk y utca L sz. Telefon: 24-44. szám. PostatlOk: 23. Heves megyei Nyomda V- Egei. Fv.: Mandula Ernő. Eger. Kéziratokat nem őrzünk meg e* nem küldünk vissza. A lapot árusításban és előfizetés­ben a megyei postahivatalén ter- lesztlk Előfizetési díj* egy hónapra 11 forint, — Előfizethető bármely postahivatalnál és kérb**i<*»«