Népújság, 1958. szeptember (13. évfolyam, 188-212. szám)

1958-09-17 / 201. szám

NÉPÚJSÁG Nyereménylista az 1958. szeptember 13-i Népújság-Nap tombola-játékáról Egy darab 125-ös Danuvia motor — — — — — — Egy darab világvevő rádió — Három darab termosz — — Öt üveg Bikavér — — — Egy üveg dock-rum — — Három üveg Tokaji — — Egy darab fényképezőgép, tokkal — — — — — — Egy darab férfikerékpár — Két darab hősugárzó — — Egy darab (juhász) villany­lámpa — — — — — — Egy darab (bagoly) villany­lámpa — — — — — — Egy darab hőpárna — — — Három darab ételtermosz — Három üveg portorikói rum öt üveg Leányka-bor — — Három üveg narancslikőr — Egy darab karóra — — — Egy darab aktatáska — — Két darab pengeélesítő — Egy darab borotvakészlet — Tíz darab 200 forintos utal­1376. 6853. 1322, 6227, 9287, 816, 1952, 3477, 7157, 6856. 10 941. 1981, 5257, 6811. 10 128. 2842. 1298, 6956. 10 157. 10 911 3665. 6694, 5252, 1093, 526, 8041. 817. 6025, 2508. 7263, 9960. 6934, 7271. 1842, 2012, 2855, 7297. 257, 4115. 6430. vany Egy darab töltőtoll — — — Egy darab manikűrkészlet — Két darab levéltárca — — Egy darab csipogó zseblámpa Két üveg habzóbor — — — Két üveg ürmös — — — Három üveg likőr — — — Három üveg pezsgő — — Nyereménytárgyak átvehe­tők a Népújság Kiadóhivata­lában, Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. sz. alatt 1958. szeptem­1103, 1239, 2920, 3277, 3596, 4035, 4056, 4083, 6210, 6333. 4060. 10 534. 1035, 2840. 423. 3654, 9165. 1186, 4102. 1208, 1273, 9680. 2434, 3047, 3606. bér 28-ig bezárólag. A fenti határidőig ki nem váltott nyertes sorsjegyek érvényte­lenné válnak. Ne etesd iel a tökmagot! A Terményforgalmi és Fölművesszövetkezeti felvásárló­helyek magas árat fizetne k érte. TERMELŐSZÖVETKEZETEK! EGYÉNI TERMELŐK! Az 1958. évivel azonos feltételek mellett beindul as 1959. évi sertéshizlalási akció Szerződést lehet kötni hizlalásra alkalmas, jó cson­tozat«, 20 kg-nál nagyobb süldőre. A szerződéses árak függetlenek a szabadpiaci árak in­gadozásától s azoknál jelenleg is magasabbak. ARAK: 106—125 kg-ig fehér hús tőkesertés 15.50 Ft kg 106 kg-tól hús és húsjellegű setés 14.80 Ft,dig 126—165 kg-ig zsír és zsír jellegű sertés 14.50 Ft/kg 165 kg-on felül zsír és zsírjellegű sertés 14.80 Ft/kg 170 kg felett* tenyésztésbe fogott sertés 14.— Ft/kg Kormányzatunk újból lehetővé tette, hogy 1959. évre marha- hizlalási szerződést lehet kötni. Szerződést lehet kötni minden hizlalásra alkalmas bika-, tinó- és iissőborjúra Bika- és tinóborjúra, 70—300 kg-os, üszőborjúra 50— 280 kg beállítási súlyig. A vállalat állatdarabonként 300 forint kamatmentes előleget folyósít a szerződéskötéstől számított 5 napon belül. A 4—13 hónapos hizlalás után a vállalat a bika­tinó átvételét 430 kg, míg az üszőt 380 kg-os legala­csonyabb súlytól bikát 11—17 Ft-os üszőt 9—14 Ft-os tinót 10—16 Ft-os kg-kénti egységáron vesz át. Bővebb felvilágosításért forduljon a területileg illetékes kirendeltségeinkhez, illetve felvásárlóinkhoz. SZOLNOK-HEVES MEGYEI ALLATFORGALMI V. jö Állapotban leva 200-as Viktória motorkerékpár és egy Zorkij táska-nagyító eladó. Érdek­lődni a Nyomda Vállalatnál, Eger­ben. Az Eger és Vidéke Körzet1 Földművesszövetkezet sző- vetkezeti tagok, valamint az egyéni termelők és hegyköz­ségi tagok részére a bérfőzést meghezdte a.z újjáalakított szeszfőzdéjében, (Eger, Árnyékszala u. 12.) Már most jegyeztesse elő magát, hogy időben kis­üsti pálinkája legyen. A Lőrinci Erőmű és a Hevesi Traktor nagy győzelme a megyei labdarúgó-bajnokságban Füzesabony súlyos vereséget szenvedett a Verpeléti Honvédtől (Tudósítónk jelentései) f Verpeléti Honvéd — Füzesabonyi VSC 4:1 (0:1). Füzesabony. 600 né­ző. V.: Csiba. Verpeléti Vasas — Balanyi, Kur- sics, Molnár — Nagy, Kovács — Kollár, Lockner, Kozma, Daróczi, Sütő. Edző: Miklós József. Füzesabony: Hajnal — Kakuk, Jaskó, Balázs — Gál II., Turóczi — Kelemen, Bernáth, Gulyás, Imre M., Erőss. Edző: Kovács László. Hatalmas iramban indult a mér­kőzés. A füzesabonyi csapat lépett fel előbb támadólag és jóformán az egész első félidőt végig támadta. Bernáth, Túróczi és Erős lövései veszélyeztették a verpeléti kaput. A 8. percben Kelemen bomba-feje­sét ütötte szögletre Vasas, majd a 12. percben Gulyás lesgólt ért el. A 21. percben Imre M. a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki, közvetlen közelről a kapusba lőtte a labdát. A 35. percben góllá érett a ha2ai csapat nagy nyomása: Im­re M. átcselezte magát a védőkön, majd Gulyás elé továbbította a labdát és a középcsatár mintegy 10 méterről, nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt. 0:1. A félidő hátralevő részében is a hazaiak irányították a játékot. A II. félidőben teljesen megvál­tozott a játék képe. A jó erőben levő és nagyszerű harci szellem­mel . rendelkező verpeléti együttes felülkerekedett és a gyenge füzes­abonyi védelem mellett könnyedén érte el góljait. Az 57. percben Kol­lár távolról kapura lőtt, és a labda a meglepett Hajnal felett a jobb felső sarokba hullott. 1:1. A másik oldalon Jaskó nagyerejű kapás­lövését vetődve védte Vasas. A 63. percben Verpelét megszerezte a vezetést is: Lockner gyenge lövése a vetődő Hajnal hasa alatt jutott a hálóba. 2:1. A’gólra Gál II. és Túróczi jól eltalált lövésekkel vá­laszolt, Vasas azonban biztosan őrizte hálóját. A 77. percben Eros Közlemény A Népújság 1958. szeptember 14-i, vasárnapi számában a Szolnok- Heves megyei Állatforgalmi Válla­lat által közzétett sertés szerződés- kötési hirdetményben hiba folytán két sor felcserélődött, amiért a sertéshizlalási szerződéskötési ak­ció árai helytelenül jelentek meg. A helyes, érvényben levő árakat lapunk mai számában és e héten minden nap közöljük. KÖS ZÖNETNYILV ANIT ÁS Mindazoknak, akik szere­tett jó férjem elhunyta al­kalmából részvétüket fejez­ték ki, ezúton mondok há­lás köszönetét, özv. GYETVAI ANüRASNE és családja. Rendeljen fával égetett meszet Dózsa Tsz-től Felsőtárkány. Telefon: 9. ■'v ■yr-rír vt" FODRASZ-üzletberendezés, 2x2 sze­mélyes férfi—női, komplett fel­szerelve, olcsón azonnal eladó, részletre is. Gáncs, Abasár. 200-AS DKW, jó állapotban eladó. Eger, Bethlen u. 26. 6—7 között­MISKOLCI, központban levő két szoba, összkomfortos lakásomat el­cserélném Egerben hasonlóért. Cím a Heves megyei Nyomda Vál­lalatnál, A HEVES MEGYEI Bánya- és Ce­mentáru Ipari Vállalat káli be­tonáru telepére telepvezetőt ke­res. Feltételek: betonszakmához értő és adminisztrátor munkát végző, erkölcsi bizonyítvánnyal rendelkező legyen. Fizetés: kol­lektív szerződés szerint. Jelent­kezni lehet: káli telepünkön, 7—16 óráig személyesen. NÉPÜJSAG Az MSZMP megyei bizottsága és a Megyei Tanács napilapja. Megjelenik hétfő kivételével minden nap. Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Felelős kiadó: Putnoki László. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky u. 1. sz. Telefon: 24—44. Pistafiók: 23. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon: 56—74, 56—78. sz. Heves megyei Nyomda V., Eger. Fv.: Mandula Ernő, Eger. lövése a kapufán csattant, majd Imre M. három méterről a földön fekvő kapust találta el. A játék utolsó szakaszában nagy fölénybe került a verpeléti csapat és Koz­ma, majd nem sokkal később Sütő révén megszerezték bravúros, 4:1 arányú győzelmüket. A balszerencsésen és lélek nél­kül játszó füzesabonyi csapat ellen még ilyen arányban is megérde­melten győztek az újonc vendé­gek. A verpeléti csapatban szinte egy­mást múlták felül a játékosok, kö­zülük is ki kell emelni a ragyo­góan védő Vasast. A hazaiaknál csak Balázs és Túróczi nyújtott el­fogadható teljesítményt. Rózsaszentmártoni Bányász — Gyöngyösi Honvéd 1:0 (1:0). Rózsa- szentmárton. 500 néző. V.: Simon. Rózsaszentmárton: Mátra — Huczka, Kazi, Körösi — Dorner, Laczik — Gubis, Morvái, Papp, Im­re II., Dóra. Edző: Vágó Zoltán. Gyöngyös: Horváth — Vadas, Varga, Brisztovics — Madár, Ká­dár — Bukszár, Bodnár, Kovács, Ulakity, Nagy. Edző: Cservenka Béla. Az első negyedórában hatalmas nyomás nehezedett a Gyöngyösi Honvéd kapujára, s ekkor úgy lát­szott, hogy a hazai együttes fölé­nyes, nagy gólarányú győzelmet arat. 15 perc eltelte után azonban — a nézők nem kis meglepetésére — erősen feljavultak a vendégek és teljesen nyílttá tették a mérkő­zés kimenetelét. A félidő és egyben a mérkőzés egyetlen gólját az utolsó percek­ben lőtte az előretörő Dorner. A n. félidőben sem sokat válto­zott a játék képe, mezőnyjáték folyt, eleinte hazai fölénnyel. Ek­kor ll-eshez jutott a rózsaszent­mártoni együttes, de Gubis bünte­tőjét Horváth kivédte. Ez fellelke­sítette a honvédokat, ismét ki­egyensúlyozottá vált a játék, de gólt már egyik támadósor sem tu­dott elérni. Mindent egybevetve: a Rózsa­szentmártoni Bányász győzelme megérdemelt, mert több helyzete akadt, mint a gyöngyösieknek. A Gy. Honvéd minden dicséretet megérdemel, kitűnően tartotta ma­gát és kis szerencsével akár ki is egyenlíthetett volna. .Jók: Mátra, Kazi, Imre II., illetve Horváth, Va­das és Varga. Selypi Kinizsi — Hatvani Kinizsi 1:1 (0:0). Selyp, 300 néző. V.: Sze­gedi Barna. Hatvan: Bacsa — Szécsényi, Sár­közi, Pecze — Drabos, Nagy — Hajdú, Rácz, Kristyán, Szigetváry, Gödér. Edző: Seres Gyula. A hazai csapat kezdetben job­ban, a vendégek meglehetősen ide­gesen, kapkodva játszottak, táma­dósoruk nem tudta tartani a lab­dát. A selypiek két fedezete szinte minden hatvani próbálkozást már csirájában elfojtott, s jobbnál jobb labdákkal küldte támadásba a ha­zai csatárokat. Később a vendégek támadásai veszélyesebbé váltak, a 30. percben Rácz—Szigetváry volt a labda útja, de az összekötő köz­vetlen közelről mellé vágta a lab­dát. Nem sokkal később Kristyán jó helyzetben a kapust találta el. Az 53 percben a selypiek szerez­ték meg a vezetést: a balszélső átjátszotta a rátámadó Szécsényit, majd Szokolához továbbított, aki biztosan lőtt a hálóba. 1:0. A II. félidőben a selypiek két fedezete fokozatosan visszaesett, s így Hatvan vette át a játék irá­nyítását. Fölényüket négy szöglet is jellemezte, a fölény azonban csak a 78. percben érett góllá, amikor Rácz kitört a védők kö­zött, és hatalmas lövést küldött a selypi kapuba. 1:1. A hátralevő időben inkább a vendégek kezde­ményeztek, de csatáraik az adódó helyzeteket nem tudták kihasznál­ni. Jók: Szokola és a fedezetsor, valamint Pecze, Rácz, Kristyán és a két fedezet. Lőrinci Erőmű — Tiszafüred 9:0 (4:0). Lőrinci, 300 néző. V.: Nagy Lajos. Lőrinci: Hegyi — Czakó, Hor­váth, Falta — Gubola, Samu — Németh, Tóth, Szabó, Kiss, Somo­gyi. Edző: Kállai Lipót. Tiszafüred: Madarász — Tóth II.. Tóth I., Farkas I. — Szamosvári, Bohácsi — Fótos, Halmai, Né­gyes!. Farkas II., Meggyesi. A Lőrinci Erőmű erősen megfia­talított csapattal állt ki a mérkő­zésre. Kitűnő időben, a lőrinci fiatalok A lapot árusításban é§ előfizetés­ben a megyei postahivatalok ter­jesztik. Előfizetési díj egy hónapra 11 forint. — Előfizethető bármely postahivatalnál ös kézbesítőnél. rohamaival kezdődött a mérkőzés, s az Erőmű az első perctől kezdve egészen végig, minden csapatré­szében jobbnak bizonyult a tisza­füredi együttesnél. Már a második percben gólt ért el a hazai csapat: egy jobboldali gyors támadás után Tóth beadását Szabó élesen a jobb sarokba lőtte- 1:0. Ezután mintegy 25 percen ke­resztül jól védekezett Tiszafüred, de utána egyre-másra hullottak a gólok. A 27. percben Somogyi be­adását Kiss értékesítette. 2:0, majd a 32. percben Németh beívelt lab­dáját Kiss hét méterről fejelte a hálóba. 3:0. A félidő utolsó gólját a 40. percben Szabó szerezte. 4:0. A szünet után a tiszafüredi kó- zépcsatár hagyott ki egy-két jó helyzetet, majd a 60. perctől ismét a Lőrinci Erőm® vette át a játék irányítását. A hátralevő «időben Szabó három ízben, Kiss pedig két ízben vette be Madarász’kapuját, így alakult a 9:0-ás végeredmény. A játékvezető jól vezette a mér­kőzést. Jók: Gubola, Szabó, Horváth és Kiss, illetve Halmai. Gyöngyösi Szpartakusz—E. Szpar- takusz 3:1 (1:0). Gyöngyös, 1800 né­ző. V.: Murányi, Gyöngyös: Csaba — Nagy, Hárs­falvi, Fekete — Zsiska, Bujalka — Túri, Treiber, Marosvári, Bánhidi, Kiss. Edző: Báli Ferenc. Eger: Szűcs — Török, Bóta, Bo- zsik — Lubai II., Heltovics — Mis­kolci, Polonkai, Nagyszalóki, Ár­vái, Karnis. Edző: Bóta János. Nagy iramú, helyenként kemény mérkőzést vívott egymással a két csapat. A gyöngyösiek kezdtek jobban, s már az első percekben két szögletet értek el, majd Bán- hidi lövése a védők lábán akadt el. Marosvári lőtt ezután futtából fölé, a másik oldalon Polonkai fe­jesét védte biztosan Csaba. A 14. percben Miskolci lövése a kapu fö­lött suhant el. Ismét feljött a gyöngyösi csapat, Marosvári át­adásáról Túri egy hajszállal késett le. Nagy volt az iram, és váltako­zó a játék. A 24. percben született az első gól: Bujalka partdobása után Kiss előretört, kicselezte a védőket és beadását Treiber érté­kesítette. 1:0. A gól után a gyön­gyösi csapat kezdeményezett vala­mivel többet, de mindkét csapat­nak egyformán akadt kihasználat­lan gólhelyzete^ A II. félidő is hazai támadások­kal indult, Kiss fölé lövése jelen­tette az első eseményt, majd Ma­rosvárit szögletre szerelték a vé­dők. Az 53. percben a védőkről Kiss elé pattant a labda, aki a 16-os sarkáról nagy erővel a háló­ba bombázott. 2:0. A gól után me­zőnyjáték következett, enyhe gyöngyösi fölénnyel. A gyöngyösi együttes szépen kombinált, a ka- puralövések azonban sehogyan sem sikerültek. Az 58. percben Maros vári átadását Treiber öt mé­terről mellé lőtte, a másik oldalon viszont sikerrel járt egy gyors egri ellentámadás: Fekete hibájá­ból Árvái előre tört és nyolc mé­terről a hálóba vágta a labdát. 2:1. Fokozódott az iram. A 65. perc­ben Polonkai előtt nyílott nagy helyzet, de lövése a kapust találta el. Ebben a játékrészben az egriek voltak némi fölényben, azután Is­mét Gyöngyös percei következtek: előbb Treiber lövését védte Szűcs, majd Nagy előreívelt labdáját Bánhidi hanyattvetődve lőtte a ka­pu bal alsó sarkába. 3:1. A gól után Árvái elől Csaba öklözve mentett, majd Karnis előtt nyílott helyzet, de kivárt, s a védők fel­szabadítottak. Az utolsó perceket Gyöngyös támadta végig. Jók: Hársfalvi, Kiss és Treiber, illetve Szűcs, Miskolci és Árvái. Hevesi Traktor—Adács 8:1 (4:1). Heves. V.: Deményi. Heves: Magyar — Nagy B., Frank, Szuromi — Gombaszegi, Nagy S. — Balogh, Nagy I., Ba­lázs, Pataki, Vermes. Edző: Nagy Ferenc. Adács: Major — Kovács, Juhász, Rapi — Túri, Jánoss — Szécsényi I., Labancz, Szécsényi II., Lelik, Ács. Edző: Széplaki József. Meglepetésre a nappal szemben játszó adácsiak kezdtek jobban és a 6. perben a vezetést is megsze­rezték: egy szögletrúgás után a labda a háló felé csavarodott, Nagy B. közvetlenül a kapu tor­kából visszafejelte, a játékvezető azonban gólt ítélt. 0:1. A gólra a hevesi csapat lendüle­tes támadásokat vezetett és két perc alatt két gólt ért el. A 8. percben Vermes, a 9. percben pe­dig Gombaszegi juttatta a labdát az adácsiak hálójába. 2:1. Ettől kezdve az adácsiak széteső, kap­kodó játékot mutattak és a Ili percben Balogh újabb gólt lőtt. 3:1. A gól után Major, az adácsiak kapusa sportszerűtlenül elhagyta a pályát, s ettől kezdve az adácsi csapat 10 emberrel játszott. A 36. percben Gombaszegi lövése beállí­totta a félidő eredményét. 4:1. A szünet után az adácsiak telje­sen beszorultak és a hevesi csatá­rok még négy góllal terhelték meg ellenfelük hálóját. Az 50. percben Nagy I., az 56. percben Balogh, a 62. percben Nagy I. és a 64. perc­ben Gombaszegi lövése jutott az adácsi kapuba. A hátralevő időben csak a játék­vezető mentette meg a további góloktól a vendégek kapuját. ; = Egy ízben például a hevesiek kö­zépcsatára egyedül tört előre, a játékvezető sípjele megállította a játékot, azért, hogy a rendezők egy korláton belül álló nézőt kí­sérjenek a korláton túlra. Bizony, ez is gól lett volna! Gyöngyösi Bányász—Apci Vasas 3:2 (1:1). Apc, 800 néző. V.: BolykL Gyöngyös: Kiss — Szőllősi, Far­kas, Somodi — Hajnal, Falcsik — Bútora, Hernádi, Juhász, Borost; Vörös. Edző: Farkas Géza. Apc: Szuhányi — Bagó, Zelnik; Udvari — Kovács, Dobrócsi — Ben- dik, Fáczán, Surányi, Csirke, Ma- tusik. Edző: Serfőző István. A mérkőzés előtt nagy izgalmai kát okozott az apciak körében; hogy a csapat balszélsője, Kovács Zoltán megtagadta a játékot. Az első támadásokat az Apói Va* sas vezette, ezek azonban nem vol-; tak eredményesek. A 10. perqben feljött a Gyöngyösi Bányász, Ju­hász nagy helyzetben mellé Lőtt* majd Vörös hagyott ki jó helyze­tet. Ezután ismét az apciak támadd tak többet, a kitörő Csikkét m gyöngyösi védők a 16-oson belül elkaszálták, majd Fáczán és Surá­nyi lövései szálltak a kapu melléj illetve fölé. A 29. percben Apc megszerezte a vezetést: Fáczán labdájával Bendik elfutott, s be*« adását Surányi a hálóba lőtte. 0:1^ A gól után a gyöngyösi csapat tel-* jesen beszorult, egyre-másra zápo-» roztak a lövések Kiss kapujára; mégis gyöngyösi gól született: a 43. percben Hemá-di kicselezte a védőket, majd Juhász elé továbbít tóttá a labdát, aki közelről a há-» lóba bombázott. 1:1. A II. félidő is apci támadásokkal kezdődött, a csatárok azonban nem tudták kihasználni helyzetei­ket. Végre a 64. percben Zelnik labdájával Surányi kiugrott és a ll-es pontról a hálóba lőtt. 2:1. Ez­után nagy hajrába kezdett a gyön­gyösi csapat, a 75. percben Herná­di nagy lövése a kapufáról Bagó vállára, onnan pedig a hálóba pat-* tant. 2:2. A hátralevő időben ha-* zai fölény jellemezte a játékot; mégis a gyöngyösiek szerezték meg a győztes gólt, az apci védők teljesen szabadon hagyták a sérült Farkast, aki a 87. percben egy el­lentámadás során a hálóba fejelt* 3:2. A látottak alapján a döntetlen eredmény igazságosabb lett volna; Jók: Szőllősi, Farkas, Hernádi, illetve Dobrócsi, Csirke és Surányi, A játékvezető jól vezette a mér-» kőzést. Bélapátfalvi Építők—Recski Bá­nyász 1:1 (1:1). Bélapátfalva, 400 néző. V.: Somkútfalvi. Bélapátfalva: Nagy — Kriskó; Veres, Horváth — Barta A., Be- recz — Nagy II., Barta IV., Mikó, Antal, Berecz II. A két csapat végig hatalmas ira­mú, sokszor kemény, de mégis sportszerű mérkőzést vívott egy­mással. A vezetést a hazaiak sze­rezték meg a 7. percben, amikor egy kapu előtti kavarodás után Barta IV. lövése a lábak között vágódott a hálóba. 1:0. Nem sok- kaL később baloldali támadás vé­gén Horváth kiegyenlített. A II. félidőben sem csökkent a játék irama, nagy harc folyt a győztes gól megszerzéséért, ezt azonban a kitünően záró védelmek meghiúsították. Az eredmény igazságos. Jók: Kriskó, Horváth, Barta IV, és Antal, illetve a közvetlen véde­lem és Bódi II, Vízilabda csapatunk biztos győzelme Budapesten EGRI SC—BVTSK 7:2 (3:1). Bu­dapest. V.: Szittya. ESC: Szeremi — Ringelhann, Pé­csik — Tassy — Bodnár, Utassy. Fodor. Edző: Baranyai György. A bajnokság hajrája felé közele­dünk, s így minden mérkőzésnek fokozott jelentősége van. A baj­nokságban öt ponttal vezető Egri SC biztosan vette ezt az akadályt is, s ha a továbbiakban valami rendkívüli nem történik, biztosan megnyeri az OB. II-es bajnoksá­got. Fodor remek csavargóljával kez­dődött a mérkőzés. Állandóan az egri csapat támadott, s egy szép, átgondolt támadás végén Utassy megszerezte a második gólt is. Ezután az ESC engedett az iram­ból, mezőnyjáték alakult ki és a Ringelhann kiállítása miatt ember­előnybe került VTSK szépített az eredményen. A félidő befejezéséig még Utassy lövése talált utat a hálóba, így alakult ki a 3:1-os eredmény. A II. félidő elején Tassy egye­dül felúszott, ejtése azonban a kapufát találta el, a labdát a Tassy által üresen hagyott csatár kapta, aki nem hibázott. 3:2. Most nagyon rákapcsolt az egri csapat, állandóan támadott, de a VTSK védelme sokszor tisztázatlan esz­közökkel igyekezett ezeket a tá­madásokat megállítani. Nagy iz­galmak közepette folyt tovább a játék. Ringelhann szabályos szere­lését a játékvezető szabálytalan­nak minősítette, s négyméterest ítélt. A büntetőt azonban Szerémi bravúrosan kivédte. Ezután a VTSK mintha ellőtte volna minden puskaporát, Eger fokozatosan fö­lénybe került és egyre-másra érte el góljait. Előbb Tassy talált a VTSK hálójába, majd a kitűnő Utassy háromszor egymás után vette be a fővárosi kaput. Közben Utassy egy négyméterest nem ér­tékesített. A csapva tból egyénileg Fodor és Szeremi nyújtotta a leg­jobb teljesítményt*