Népújság, 1958. szeptember (13. évfolyam, 188-212. szám)

1958-09-24 / 207. szám

6 NEPCJSAG 1958. szeptember 24., szerda TECHNIKA, C7t TUDOMÁNY VILÁGÁBÓL ŰJTÍPUSÜ VERSENY­AUTÓ A Szovjetunióban nemrégi­ben készítették el a „Zvjezda 6” típusú versenyautót, amely­nek hossza 4,5 méter, szélessé­ge pedig egy méter. A. Ambro- szomkov sportmester nemrégi­ben a minszki országúton órán­ként 182,8 kilométeres sebes­séggel haladt ezzel a verseny­géppel. Több mint 13 kilomé­terrel szárnyalta túl a 250 köb- centiméternél kisebb verseny­autók sebességi világrekordját. AUTÖBUSZ-ÖRIAS A Központi Autóipari Tu­dományos Kutató Intézet egyik telepén új autóbusz-óriást sze­relnek össze, amelyben 120 utas fér el. Az autóbuszt két darab, összesén 200 lóerős mo­tor hajtja. A kormányzást elektro-pneumatikus rendszer­rel könnyítik meg. Különös érdekessége, hogy rövid idő alatt elektromotor is szerelhe­tő a belső égésű motor helyé­re, tehát az autóbusz mint trolibusz is közlekedhet. MINIATŰR RÁDIÓBERENDEZÉS A szovjet rádiógyárak meg­kezdik a „Nyedra—1“ típusú rádiókészülékek gyártását, amelynek összsúlya három kiló.. Ezek a rádióadók lehe­tővé teszik, hogy a geológus csoportok nagyobb területen végezhessenek kutatásokat és állandó kapcsolatban áll'nas- sanak a központtal. A minia­tűr adót derékszíjra szerelik. A szovjet rádiógyárak egy na­gyobb. ..Nyedra—22” típusú adóállomás gyártását is terve­zik, amellyel 150 kilométer távolságban tartható fenn a rádióösszeköttetés. Ne etesd fel a tökmagot! A Terményforgalmi és Földművesszövetkezeti felvásárló­helyek magas árat fizetnem érte. TERMELŐSZÖVETKEZETEK! EGYÉNI TERMELŐK! Az 1958. övivel azonos feltételek mellett beindul a% 1959. évi sertéshislalási akció Szerződést lehet kötni hizlalásra alkalmas, jó cson­tozaté, 20 kg-nál nagyobb süldőre. A szerződéses árak függetlenek a szabadpiaci árak in­gadozásától s azoknál jelenleg is magasabbak. ÁRAK: 106—125 kg-ig fehér hús tőkesertés 15.50 Ft/kg 106 kg-tól hús és húsjellegű setés 14.80 Ft/kg 126—165 kg-ig zsír és zsír jellegű sertés 14.50 Ft/kg 165 kg-on felül zsír és zsír jellegű sertés 14.80 Ft/kg 110 kg felett tenyésztésbe fogott sertés 14.— Ft/kg Kormányzatunk újból lehetővé tette, hogy 1959. évre marha* hizlaldái szerződést lehet kötni. Szerződést lehet kötni minden hizlalásra alkalmas bifea-, tinó- és üssőborjúra Bika- és tinóborjúra, 70—300 kg-os, üszőborjúra 50— 280 kg beállítási súlyig. A vállalat állatdarabonként 300 forint kamatmentes előleget folyósít a szerződéskötéstől számított 5 napon belüL A 4—13 hónapos hizlalás után a vállalat a bika­tinó átvételét 430 kg, míg az üszőt 380 kg-os legala­csonyabb súlytól tinót 11—17 Ft-os üszőt 9—14 Ft-os bikát 10—16 Ft-os kg-kénti egységáron vesz át. Bővebb felvilágosításért forduljon a területileg illetékes kirendeltségeinkhez, illetve felvásárlóinkhoz. SZOLNOK-HEVES MEGYEI ÄLLATFORGALMI V. Apróhirdetések I4-TÖL 18 ÉVES korig fiúkat napi 6 órás munkaidővel alkalmaz vál- 'lalatunk. Fizetés kollektív sze­rint. Jelentkezni lehet a vállalat központjában: Heves megyei Vas­es Műszaki Nagykereskedelmi Vállalat, Eger, Raktár u. 1; NEUMAYER út 2 szám (rossz­templomnál) 5 szoba, 3 konyhá­ból álló ház eladó. 1 szoba, kony­ha, éléskamra elfoglalható. BÖRKABATFESTÉST szakember­nél, legolcsóbban, jótállással. Hosszú kabát 120 forint. Vidé­kieknek soron kívül, postán. — Czibula Béla bőrfestőnél, Eger, Sas utca 92; 350-ES DKW motorkerékpár ol­dalkocsival olcsón eladó. Cím: Gyöngyös, Vöröshadsereg út 32. ROYAL irodai írógép eladó Busák műszerésznél. Eger, autóbusz- megálló mellett. ELADÓ! 350 köbcentis „IZS” ol­dalkocsival vagy anélkül. Gyön­gyös, Állami Biztosítónál. MŰHELYVEZETŐT felveszünk. Fi­zetés kollektív szerint, lakást nem biztosítunk. Csak a mező- gazdasági gépeket tökéletesen is­merő, mesterlevéllel, vagy tech­nikumi, főiskolai végzettséggel rendelkezők jelentkezhetnek sze­mélyesen. Szerelőket felveszünk — mező- gazdasági gépeket ismerő mun­kaerőket — fizetés 5—7 Ft/ó. — Lakást nem biztosítunk. Horti gépállomás. (Heves megye). népűjsAg Az MSZMP megyei bizottsága és a Megyei Tanács napilapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Felelős kiadó: Putnoki László. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky a. 1. sz. Telefon: 24—44. Postafiók: 23. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon: 56—74, 56—78. sz. Heves megyei Nyomda V., Eger, Fv.: Mandula Ernő, Eger; PATTANASOS arcbőr kikezelése, nyári arcfoltok eltüntetése, tel­jes ezŐrtelenítés: Szövetkezeti Kozmetikánkban. Eger, Tizes- ionvéd u. 16 szám. A lapot árusításban és előfizetés­ben a megyei postahivatalok ter­jesztik. Előfizetési díj egy hónapra 11 forint. — Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél, Rózsaszentmárton vereséget szenvedett, a Gy. Szpartakusz pontot adott le a megyei I. osztály vasárnapi fordulójában (Tudósítóink jelentik) A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság vasárnapi fordulójában is akadt néhány meglepetés. Ezek közé tartozik a rózsaszentmárto- niak a Gy. Bányásztól elszenve­dett veresége és a Gy. Szparta­kusz adácsl pontvesztesége. A ver­pelétiek tovább folytatták jó sze­replésüket, ezúttal a Bélapátfalvi MTK-t győzték le. FVSC—Selyp! Kinizsi 1:0 (1:0) Füzesabony, 400 néző. Vezette: Somody. Füzesabony: Hajnal — Balázs, Gál H., Kakuk — Kelemen, Tu- róczy — Erős, Gulyás, Imre S., Imre M., Bocsi II. Edző: Kovács László. Selyp: Kovács — Bajzáth, Surá- nyi I., Tóth — Matula, Surányi II. — Szabó, Győri, Zseleznyik, Szo- kola, Slusznyi. Edző: Nagy Sán­dor. A füzesabonyiak körében nagy Örömet keltett, hogy Bocsi II. és Imre S. ismét a csapat rendelke­zésére állt. Füzesabonyi támadá­sokkal indult a játék és a második percben megszületett a mérkőzés egyetlen gólja: Bocsi II. átjátszot­ta a selypi védelmet, majd Gulyás elé továbbította a labdát, aki mintegy 10 méterről a kapu jobb sarkába lőtt. 1:0. Az 5. és 6. percben két veszélyes lövést mentett szögletre Kovács, majd a 16. percben Erős szabad­rúgását védte jó érzékkel a ven­dégek kapusa. A 20. percben Bo­csi II. lesgólt ért el, majd a füzes­abonyi csatárok, Imre M., Bocsi II és Erős révén jó helyzetben hibáztak. A 29. percben Imre S. közelről a kapufát találta el. A 44. percben Imre S. nagyerejű lövé­sét Kovács kiejtette, de Gulyás el- ügyetlenkedte az újabb helyzetet. A második félidőben is a hazai csapat támadott többet, de a csa­tárok mindent elhibáztak. Selyp csak az utolsó percekben játszott jól, amikor fölénybe került, de a kitűnően záró füzesabonyi véde­lem jól tartotta a 6elypi csatáro­kat. A helyzetek alapján a füzesabo­nyi csapat győzelme akár nagyobb arányú is lehetett volna. Jó: Balázs, Gál II., Kakuk, Erős, illetve Kovács, Surányi I., Szabó és Slusznyi. Hatvani Kinizsi—Tiszafüred 4:1 (2:0) Tiszafüred, 400 néző. V: Nagy Dezső. Hatvan: Bacsa — Molnár, Sár­közi, Pecze — Drabos, Nagy F. — Hajdú, Rácz, Kristyán, Szigetvári, Szécsényi II. Edző: Seres Gyula. Váratlanul a hazai csapat kez­dett jobban, a Hatvani Kinizsi já­tékosai meglehetősen idegesen mo­zogtak az első percekben, s csak a védelem jó játékának volt kö­szönhető, hogy Tiszafüred nem tudott gólt elérni. A 12. percben Hajdú nagy lövését szögletre ütötte a tiszafüredi kapus. Fel­jött a vendégegyüttes. A 18. perc­ben baloldali támadás végén Szé­csényi Szigetvári elé adta a lab­dát, aki mintegy 18 méterről a jobb felső sarokba lőtt. 1:0. Nem sok­kal később Kristyán — Rácz szö- vény végén ez utóbbi kapásból ha­talmas lövést küldött a tiszapar­tiak hálójába. 2:0. A második félidőt is heves roha­mokkal kezdte a hazai együttes, a hatvaniak viszont igyekeztek eze­ket a támadásokat lelassítani. így telt el 10 perc, amely után ismét csak a vendégek vették át a játék irányítását. Az 58. percben Kris­tyán lövése a kapufán csattant, majd a 60. percben Kristyán — Szigetvári — Rácz volt a labda út­ja. s az összekötő ezúttal sem hi­bázott. 3:0. A gól után a hazaiak teljesen beszorultak és öt perc múlva a Kinizsi tovább növelte előnyét: egy szép támadás végén a középre keveredett Hajdú lövé­se jutott az ellenfél kapujába. 4:0. Ezután Kristyán két ízben is a ka­pufát találta el, majd Tiszafüred váratlanul szépített az eredmé­nyen: egy előrevágott labdát a kö­zépcsatár közelről Bacsa hálójába továbbította. 4:1. A Kinizsi meg­érdemelten nyerte meg a mér­kőzést, minden csapatrészében felülmúlta ellenfelét. A hatvaniak védelme kifogásta­lanul működött, a két fedezet jobbnál-jobb labdákkal indította támadásba a csatársort, amely ez­úttal renkívül gyorsan és gólratö- rően vezette támadásait. A tisza­fürediek legjobb csapatrésze a fe- dezetpár volt, rajtuk kívül a bal- összekötő és a jobbszélső jeleske­dett. Lőrinci Erőmű—Gy. Honvéd 1:0 (1:0) Gyöngyös, 800 néző. V: Hevesi. Lőrinci: Hegyi — Nagy, Falta, Hartmann — Gubpla, Samu — Né­meth, Tóth, Szabó, Kiss, Somodi. Edző: Kállai Lipót. Honvéd: Horváth — Vadas, Var­ga, Brisztovics — Bukszár, Madár — Győri, Vágner, Kovács, Ulakity, Nagy. Edző: Cserven ka Béla. A Honvéd nagy lendülettel és erővel feküdt a játékba és az első 20 percben határozott fölénybe ke­rült. A 15. percben Nagy lesgólt ért el, majd egy váratlan ellentá­madásnál a 22. percben Somodi lö­vése a gyöngyösi kapuba vágódott. 1:0. A gól után egy darabig a Lő­rinci Erőmű irányította a játékot, majd a félidő végefelé erősen fel­jött a Honvéd, csatárai azonban sok jó gólhelyzetet kihasználatla­nul hagytak. A második félidőben folytatódott a hatalmas küzdelem, a Gyöngyö­si Honvéd úgyszólván végig fö­lényben volt, de a csatárok ebben a játékrészben sem találták meg góllövő cipőjüket. Az utolsó 10 percben a nagy iram következté­ben mindkét csapat erősen visz- szaesett. A látottak alapján akár fordított is lehetett volna az ered­mény. A győztes csapatban Falta, Nagy és Hartmann nyújtotta a leg- iobb teljesítményt, míg a gyön­gyösiek közül Horváth, Vadas, Varga és a két fedezet játszott jól. Recski Bányász—Hevesi Traktor 2:1 (2:0) Recsk, 700 néző. V: Csiba. Recsk: Korsós — Hadobás, Nagy, Bódi I. — Maruzs, Boros — Ká- nyási, Gál, Szabó, Bódi II., Hor­váth. Edző: Mészáros Bertalan. Heves: Magyar — Nagy B-, Frank, Szuromi — Gombaszegi, Nagy S. — Balogh, Nagy I., Ba­lázs, Pataki, Vermes. Edző: Nagy Ferenc. A helyiek Zsoldos sérülése miatt tartalékosán álltak ki. Recsk kez­dett jobban és a játék első fél­órájában szinte kapujához sze­gezte a vendégcsapatot. Úgy lát­szott, hogy nagy gólarányú recski győzelem születik, de ezt a máso­dik félidőre feljavult vendégek és Kányásinak az első félidő 35. per­cében történt sérülése megakadá­lyozta. Az első esemény Bódi II. hatalmas lövése volt, a labda azonban elsuhant a kapu felett, majd Gál elől Magyar merész elő­revetődéssel mentett. A recski csatárok szinte állandóan a hevesi kapu előtt tanyáztak, de lövéseik eléggé pontatlanok voltak, vagy a kitűnően védő Magyar mentett* A vendégek szórványos kísérle­teit a recski védelem biztosan há­rította. A 20. percben a balszélen elfutó Vermes nagy bombája ve­szélyeztette a hazai kaput, majd a 30. percben szép hazai támadás végén Bódi II. lövése a tömörülő Egri SC—Bp. Szpartakusz 7:4 (3:1) Eger. V: Rákos. ESC: Denk — Halmos, Frank — Gál — Szepesi K., Elek, Bolya. Az elmúlt héten Budapesten, a válogatott Kiss Attilával megerő­sített Bp. Szpartakusz 7:5 arány­ban győzött az egri csapat ellen, az Országos Ifjúsági Vízilabda- Bajnokság során. A visszavágó rpérkőzésen az egri együttes, megilletődve szállt a víz­be, s ez rányomta bélyegét az egész játékra: nem mertek kezde­ményezni. Hosszú tologatás után végre Elek megszerezte a vezetést. 1:0. A Szpartakusz 4 méteresből Egri Építők—Edelényi Bányász 17:4 (8:2) Területi bajnoki mérkőzés, Ede- lény, 400 néző. V: Káposztás. Eger: Kormos — Pro kai, Szép­hegyi — Szabó* — Pető, Pogonyi, Fehérvári. Csere: Bereczki, Irlan- da, Tóth és Gyöngy^ Góldobó: Széphegyi (5), Bereczki (5), Prokai (4), Szabó (2) és Pető. Az egri csapat kezdettől fogva nyugodtan építette támadásait, ugyanakkor védelme kitűnően zárt. Az ellenfél támadásai meg­törtek a vegyes-védelmet játsszó egrieken. Az első gól az 5. perc­ben született meg, amely után szé­pen kidolgozott helyzetekből érték el az egriek további góljaikat. Edelény kemény szerelésekkel igyekezett elválasztani az egrieket a labdától, a játékvezető azonban ebben a játékrészben jól kezében tartotta a mérkőzést. Szünet után az egriek edzőjük utasítására gyorsan futtatták a lab­dát és igyekeztek elkerülni minden összecsapást az ellenféllel. Az el­lenfél kapusa és a közönség egy- része azonban izzó hangulatot kel­tett a pályán és a nézőtéren egy­aránt. Ennek következtében né­hány, magáról megfeledkezett ede- iényi játékos a kiállítás sorsára Jutott. A játékvezető három ízben is kénytelen volt a játékot félbesza­kítani, s végül elrendelte, a pálya kiürítését. A pályára kövek repül­tek, s az egyik egri játékost el is találták. A mérkőzés vége felé az edelényiek már csak 4 mezőny- játékosa volt a pályán, majd az 56. percben az egyik edelényi já­tékos durván belerúgott Pogonyi- ba, a JátékvezetŐ azonnal kiállítot­ta a játékost, s mivel az edelényi­ek állománya 3 főre csökkent, le­fújta a mérkőzést. Az egriek jobban játszottak, vendégek között is utat talált a hálóba. 1:0. A 35. percben született meg a 2. gól, amelynek szerzője Kányási volt. A gólnál Magyar Kányási lábára vetette magát, s a csatár súlyos sérülést szenvedett. A recskiek ettől kezdve 10 ember­rel játszottak tovább. A sérülést követően keményebbé vált a já­ték, de Csiba játékvezető rövide­sen lecsillapította a kedélyeket. A második félidőben is a hazai­ak kezdtek jobban, később azon­ban az emberfölényben levő heve­siek fokozatosan feljöttek. A He­vesi Traktor sokat támadott ebben a játékrészben, de csatárai nem bírtak a jól záró recski védelem­mel. A hevesiek a 75. percben szé­pítettek, amikor a lesgyanús hely­zetben levő Pataki a leálló helyi védelem mellett a hálóba fejelt. 2:1. A játék hátralevő idejében is a hevesiek irányították a játékot, gólt azonban nem tudtak elérni. A játékvezető egy-két kisebb hi­bától eltekintve jól vezette a mér­kőzést. Verpeléti Honvéd—Bélapátfalvi Építők 2:1 (2:1) Verpeléti 1000 néző. V: Répási. Verpeléti Vasas — Batisz, Kur- sics, Bolonyai — Nagy, Kovács — Kollár, Lockner, Kozma, Daróczi, Sütő. Edző: Miklós József. Bélapátfalva: Nagy — Kriskó, Veres, Horváth — Barta A., Bé­ré c — Nagy II., Barta IV., Mikó, Antal, Berec H. Edző: Kudlák Ist­ván. Bélapátfalvi, támadásokkal kez­dődött a mérkőzés, a bélapátfalvi csatárok azonban nem voltaic ve­szélyesek a kapura. Tíz perc el­telte után fokozatosan felülkere­kedett a hazai együttes és veszé­lyes támadásokat vezetett. A 12. percben gyors verpeléti szövény végén Lockner nagy lövése a jobb sarok mellett zúgott el, majd a 16. percben Sütő bombáját ütötte szögletre a jól védő bélapátfalvi kapus. Jó iramban folyt a játék, a hazaiak nagy fölényt harcoltak ki, a befejezésekbe azonban min­dig hiba csúszott. A 30. percben Sütő jó iramban tört ki a védők gyűrűjéből, elhúzta a labdát a ki­futó kapus mellett is, de a lövés pillanatában hátulról elkaszálták a védők. A hazai együttes és a közönség 11-est vitatott. A 38. percben egy ártatlannak egyenlített. 1:1. Ezután Eger jutott 4 métereshez, de Elek lövése a ka­pufát találta el. Szepesi. K. lőtte a második egri gólt, majd Elek ismét 4 méterest hibázott. A fél­idő utolsó gólját Elek szerezte. A második félidőben taktikái változtatott az egri csapat. Halmos előrement a támadósorba és gyors egymásutánban két gólt ért el. Ez­után a fővárosiak ismét 4 méteres­ből szépítettek, majd egy újabb 4 méterest Denk jó érzékkel kivé­dett. A következő esemény Halmos kiállítása volt, s így az ember­előnyhöz jutott pestiek 5:3-ra szé­mint a legutóbbi egri mérkőzésü­kön. Az újonc Fehérvári bevált. Kár, hogy a mérkőzés hamarabb véget ért, mert az egriek nyilván, még tovább növelték volna góljaik számát* látszó támadás végén Mikó 20 mé­teres lövése a hazaiak hálójába hullott. 0:1. A gólra fergeteges tá­madásokat vezettek a hazaiak és a 40. percben egyenlítettek: Ko­vács hozta fel a labdát és a kapu­tól mintegy 25 méternyire hirtelen lövésre szánta el magát. A jól eltalált lövés nyomán a labda a felső sarokban kötött ki. 1:1. Né­hány perc múlva Kollár beadását a jó ütemben kiugró Kozma a meglepett bélapátfalvi védők kö­zött a hálóba bombázta. 2:1. A második félidőben megválto­zott a játék képe, a vendégek ke­rültek fölénybe. Csatársoruk a ki­tűnően mozgó Mikó vezérletével egyre-másra vezette veszélyes tá­madásait, a csatárok azonban eléggé rosszul lőttek. A 75. perc­ben Antal hagyta ki mérkőzés leg­nagyobb helyzetét: három méter­ről fölé vágta a labdát. A két csapat találkozója izgal­mas, kemény, de sportszerű játé­kot hozott. A bélapátfalviak kis szerencsével kiegyenlíthettek vol­na. Jó: Nagy, Daróczi, Kollár, il­letve Mikó és Nagy, Gyöngyösi Bányász—Rózsászent- márton 2:1 (0:0) Gyöngyös, 1000 néző. A volt NB III-as rózsaszentmártoni csapat az alábbi összeállításban játszott: Mátra — Huczka, Kazi, Körösi — Laczik, Domer —- Dóra, Gubis, Papp, Morvái, Imre II. Edző: Vágó Zoltán. Mindkét csapat nagy erőbedo­bással harcolta végig a mérkőzést; előbb a vendégek veszélyeztettek; majd később feljött a gyöngyösi együttes és' fölénybe került. Eb­ben a játékrészben a rózsaszent­mártoni támadósor nem tudta tar­tani a labdát. A második félidő elején nagyon rákapcsoltak a gyöngyösiek és öt perc alatt két góllal terhelték meg Mátra kapuját. Ezután a vendégek fokozatosan visszaestek és csak ki­tűnően védő kapusuknak köszön­hetik, hogy több gólt nem kap­tak. Rózsaszentmárton a befejezés előtt öt perccel szépített az ered­ményen, amikor Morva! fejese ft hálóba jutott. További eredmények: Adács FSK—Gy. Szpartakusz 1:1 Egri Szpartakusz—Apci Vasas 3:1 pítettek. A 6. egri gólt Szepesi, * 7-et Halmos szerezte, míg a fővá­rosiak ismét 4 méteresből lőtték utolsó góljukat. így alakult ki ft 7:4-es végeredmény. A mérkőzésen nem alakult k! szép játék, sok dulakodás folyt a vízben. Végeredményben az egri csapat akár nagyobb arányban ifl győzhetett volna. A csapatból ezúttal Halmos, Frank és Szepesi K. játszott kitü­nően. Az Egri SC szombati ellenfele, a Bőripari Szpartakusz nem jelent meg a mérkőzésen. A mérkőzés lefújása után a kö­zönség berohant a pályára, s csak a rendezőség erélyes fellépése tudta biztosítani a játékvezető éts az egri csapat elvonulását. T. K. @ Sporthírek 0 — A BEAC JUBILARIS atlétikai versenyén angol, osztrák, lengyel, svéd, szovjet és természetesen a legjobb magyar sportolók is in­dultak. A versenyen rajthoz állt három Heves megyei atléta is. Bata Teréz nagy fölénnyel, kitűnő idővel győzött a 100 méteres sík­futásban. Ideje kerek 12 másod­perc volt. Az utána következő Munkácsi 12-3-at futott. 400 méteren a gyöngyösi P. Bardóczi Mária képviselte a megye színeit, aki a csúcstartó Németh mögött az előkelő második helyen végzett, megelőzve olyan kitűnő futókat, mint Sasvári és Bánsági. Németh ideje 57.3, Bardóczié 59.4 volt. Távolugrásban Földessy győzött 711 centiméterrel, míg a második az egri Mihályfi László lett 710 centiméterrel. — GYÖNGYÖSÖN 500 néző előtt mérkőzött a Gy. Honvéd—Debre­ceni VSC ökölvívó csapata az NB I-be jutásért. A gyöngyösi csapat fölényes, 14:6 arányú győzelmet aratott. A győzelmeket Zele, Fe­renc, Juhász, G. Tóth, Argyelán, Kiss és Demeter szerezte. — AZ NB Hl. ÉSZAKI CSOPORT további eredményei: Transvill— Bp. Petőfi 4:2 (2:0), VKSE—Gáz­művek 5:1 (5:1), Putnok—Baglyas- alja 1:0 (1:0), Goldberger—Ganz­vagon 2:1 (0:1), Kazincbarcika— Mezőkövesd 0:0, Nagybátony—Kis­te renye 2:1. — AZ ÉSZAKKÖZÉP CSOPORT meglepetése, hogy az eddig fölé­nyesen vezető Erzsébeti Vasas sa­ját pályáján 2:0 arányú vereséget szenvedett az Elektromostól. egyedülálló ÖKÖLVÍVÓ MÉRKŐZÉS Sok kósza hír szállongott eddig arról, hogy a kenguru is betanít­ható ökölvívásra. Ez most be is bizonyosodott, a japán televízió­ban ugyanis fellépett egy ilyen kenguru és egy japán hivatásos ökölvívóval mérkőzött. A kenguru a második menet első perceiben kiütötte ellenfelét;«« Motoros túra Sztálinvárosba Az MHS egri motoros tura-köre szombaton és vasárnap kétnapos motoros túrát bonyolít le Sztálin- városba, a sztálinvárosi motoros túrakör meghívására. Az egri mo­torosok szombaton délután 2 óra­kor indulnak a Kossuth Lajos utca 4 sz. alatti székház elől. Jelentke­zési határidő: péntek. Olvasd! Terjeszd! I a NÉPÚJSÁGOT „Viharos66 mérkőzésen győzött az E. Építők kézilabda-csapata Edelényben Az ESC ifjúsági vízilabda-csapata visszavágott a Bp. Szpartakusznak \ V