Népújság, 1958. július (13. évfolyam, 135-161. szám)

1958-07-15 / 147. szám

6 NEPÜJSAG 1958. július 15., kedd Az első rádióvevő Belső-Mongólia legelővidékén Az első rádióvevő-állomást berendezték a belső mongol legelővidéken a pásztorok szá­mára az „Arany csillag” pász­torszövetkezetben. Harmincegy pászorcsalád sátrában hangszórókat állítot­tak fel. Az állomás naponta ad közvetítést a pásztoroknak. A műsorban van időjárásjelen- ;és, állattenyésztési kérdések, u'rek, zene. A belső mongol hegyvidéken is a távoleső területeken több mint ötszáz leadó-állomást fog­nak felállítani. Az első adásokat, érthetően, igen nagy érdeklődéssel fo­gadták a sátor-lakók. Műanyag ceíhalzsírból Japán tudósok új plasztik műanyagot állítotak elő cet­halzsírból, amely különösen ol­csó és számos fogyasztási cikk készítésére alkalmas. s»WA'AAAAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAÄA FIGYELEM! FIGYELEM! Vállalatok, Közületek részére eladásra felkínáljuk a Heves megyei napokon kiállított faházat. Nyaralásra, vikendre kitűnő. Könnyen, bárhol összeszerelhető. Érdek­lődni: Nyugatbükki Állami Erdőgazdaságnál, Eger, Vörös Hadsereg u. 18. vyywwwwwyywwwwwyywy Termelők, figyelem! Most hoxxa ax export-barackot magas árat fizet érte ax Egri Földművesszövetkezet Autóipari Forgácsológyár Eger, felvételre keres anyagvizsgáló munkakörbe kohászmérnököt. fagy metallográfiái gyakor- attal rendelkező gépészmérnököt. Jelentkezés a Forgácsoló- ;yár Személyzeti Osztályán. II tanfolyammentes ^járművezető vizsgák újbóli szabályozása Közlekedés és Postaügyi Mi- ztérium Autóközlekedési Tan- §zete a tanfolyammentes gép­művezető vizsgák elvégzését az bbiak szerint szabályozza 1958. us 1-től Heves megye terüle­z eddigi gyakorlattól eltérően izsgára jelentkezés minden hé- kedden reggel 7—10 óráig tör­ik Egerben az MHS Kossuth i 4 sz. alatt levő épületének tfneleti helyiségében. A jelent­és történhet a tanfolyammen- személygépkocsi, nagy- és kis- orkerékpárra. A vizsgára je- kezés csak 1 darab 6x6-os fény- pel, tüdőszűrést és vérvételt oló orvosi lelettel, valamint oélygépkocsi és nagymotor- ‘kpárnál 20 forintos, kismotor- ikpárnál 5 forintos okmány- eggel történhet, vizsgára jelentkezés életkor­ra személygépkocsi és nagy- >rkerékpárnál betöltött 18., aotorkerékpárnál 16. életév. A fára vonatkozó további rész­cet és a kívánt felvilágosítást lentkezők a jelentkezésükkor ík miheztartás végett meg­üt ati bélyegilletéktől függetle- a vizsgadíjak az alábbiak: mélygépkocsi 150 Ft ?ymotorkerékpár 120 Ft motorkerékpár 60 Ft ; gépjárműnem 200 Ft ' összegek lerovása a jelent- s után bekövetkező vizsgára berendeléskor a rendszeresi- csekkszelvényen történik. K. P. M. Lutóközlekedési Tanintézet aeves megyei ügyintézője. GYELEM! SALAK díjmentesen kapható a mmszerelvénygyár telepén. Poroszló és Vidéke Körzeti Földművesszövetkezet szak­képzett kiskereskedelmi üxemágvexetőt keres. Fizetés kollektív szerint, lakás biztosítva Erkölcsi bizonyítvány szük­séges. Jókarban levő piroe Pannónia eladó. Kál, Fő u. alsó 28. Az Egri Kötő Háziipari Termelő Szövetkezet vásározó dolgozót al­kalmaz azonnali hatállyal. Feltétel, hatósági erkölcsi bizonyítvány. Je­lentkezni lehet írásban és szemé­lyesen Eger, Irgalmas u. 6 sz. Egy teljesen jókarban levő mély gyermekkocsi matraccal együtt eladó. Cím: Somody József, Eger, Cifrapart utca 6. magänhazak építését ma­gánosok részére kőműves, ács, te­tőfedő, asztalos, villanyszerelő, vízvezetékszerelő, javító, üvegező, üvegcsiszoló munkát, tükörkészl- tést és felújítását vállalja minő­ségben, hivatalos áron az Egri Építőipari Ktsz. Eger, Csákány u. 11. Telefon: 22-12. Budapestről Egerbe helyezett mérnökeink részére bútorozott szobát keresünk. Cím: Miskolci Tervező Vállalat Heves megyei Tervező Irodája, Dobó-tér 4. III. em. Telefon: 21-81. 125-ös Csepel motorkerékpár jó állapotban eladó. Eger, Keglevich utca 24. Vennék jő állapotban levő hasz­nált boroshordókat 100—400 lite­rig. Értesítést ármegjelöléssel post-restant Tamalelesz kérem. Inczédy Antal. népojsAg Az MSZMP megyei bizottsága és a Megyei Tanács napilapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap: Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Tagjai: Suha Andor felelős szerkesztő. Papp János helyettes szerkesztő Gyurkó Géza főmunkatárs. Felelős kiadó: Putnoki László. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky u. 1, sz. Telefon: 24-44, Postafiók: 23. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca 3. Telefon: 56-74, 56-78 sz. Heves megyei Nyomda V.; Eger. F» v.: Mandula Ernő. Eger, A lapot árusításban és előfizetés­ben a megyei postahivatalok ter­jesztik. Előfizetési díj egy hónap­ra 11 forint. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél« Kedd: Frankfurti leves, csángó­lepény. Szerda: Karfiolleves, sertés pör­költ,, galuska. Csütörtök: Gombaleves, töltött­káposzta egészben. Péntek: Karalábéleves, szegedi harcsaszelet. Szombat: Gulyásleves, káposztás kocka, gyümölcs. Vasárnap: Húsleves velőgombóc, töltött felsál francia módra, rizs, ugorkasaláta, málnaszelet. Hétfő: Zöldbableves, pirított máj, burgonyasaláta. Erő, lendület, gyorsaság, zúgó lövések és fegyelmezettség — ez jellemezte a Spartak Uzsgorod egri vendégjátékát ­Spartak Uzsgorod—Egri SC 4:2 (2:0) TÖLTÖTT FELSÁL FRANCIA MÓDRA Egy kilogramm felsálból két egyenlő szeletet vágunk és besóz­va, borsozva félóráig állni hagy­juk. 25 deka felsált megdarálunk és 3 deka füstölt szalonnával hoz­zákeverünk egy kis pirított hagy­mát, vágott petrezselymet, egy marék morzsát, reszelt citrom hé­jat és két tojást, sót, borsot. Majd a keveréket az egyik felsálszelet­re kenjük, a másikat pedig rá­helyezve, egy kanál zsírt, 5 deka vékonyra vágott füstölt szalonnát teszünk és fedő alatt puhára pá­roljuk, közben kevés vizet adunk hozzá. Mikor elkészült, a fonalat óvatosan kihúzzuk belőle, s szele­teljük, miközben zsírjában tejfelt forralunk, pár csepp citromlével. Tálaláskor ezzel a mártással ad­juk fel. CSÁNGÓ LEPÉNY 2 deka élesztőt, egy kockacukrot és csipet sót, tejben jól megke­lesztünk. 3 tojássárgáját 20 deka vajjal és cukorral habosra verünk, utána félkiló lisztet és élesztős tejet adunk hozzá, megsózzuk, jól eldolgozzuk és lassan annyi tejfölt öntünk hozzá, hogy lágy rétesfo- gású legyen. Kizsírozott tepsibe simára egyengetve szétterítjük. 50 deka túrót szitán áttörünk, össze­keverjük 2 tojássárgájával, 20 de­ka cukorral, 1 deci sűrű tejföllel, finomra vágott zöld kaporral és a 2 tojás keményre vert habjával. Rá kenj ük a tepsiben levő tésztára, félóráig kelesztjük és lassú tűznél egyenletesen sütjük. Kockára vág­va tálaljuk. TÖLTÖTT KÁPOSZTA EGÉSZBEN Szép, nagy fej káposztát meg­tisztítunk a külső sérült levelek­től, majd lehajtunk körben 3—4 levelet úgy, hogy vissza is lehes­sen csukni, a közepét kiszedjük. A kihajtott leveleket, torzsát pár percre forró vízbe tesszük, majd lecsurgatjuk. Ez alatt a középső részt összevágjuk és finomra vá­gott füstölt szalonnával, törött bonssal, reszelt hagymával üve­gesre főzzük. 50 deka sertéshúst ledarálunk egy áztatott zsemlyé­vel. Beletesszük a lepárolt káposz­tát, sót, egy egész tojást, kevés tejfelt, 5 deka félig párolt rizst és jól összedolgozzuk. A tölteléket szorosan beletöltjük a káposztába és a leveleket fölhajtjuk. Egy nagy lábas alját vékony füstölt­szalonna szeletekkel béleljük, 1—2 szem borsot, kis zsírt, nagyon vé­konyra vágott hagymát teszünk és erre helyezzük a töltött fejes­káposztát. Egy másik fej káposz­tát vékonyra szeletelünk és a töl­tött fejeskáposzta köré hintjük, vizet öntve rá egy félóráig főzzük. Amikor már megpuhult, a levéből kiveszünk és egy kanál liszttel el­dolgozzuk benne és a káposzta kö­ré öntjük, valamint 2 deci tejfölt és a sütőben fedetlenül hagyjuk. SZEGEDI HARCSASZELET 25 deka vékonyra szeletelt füs­tölt szalonnát olvasztunk meg kis­sé. Mikor már üveges, kiszedjük a szalonnát és a zsírjában egy fej apróra vágott hagymát aranysár­gára pirítunk, majd paprikát szó­runk rá és a félkiló, szép széles szeletekre vágott harcsát rávetjük. Szeletelt paradicsomot és 2 deci tejfelt öntünk és lassú, egyenletes tűznél fedő alatt főzzük 20 percig. Levével tálaljuk. Tarhonyát, vagy burgonyát adunk mellé. A TOTO eredménye 28. hét 1. MTK—Bp. Honvéd x 2:2 2. Vasas—Diósgyőr 2 0:1 3. Tatabánya—U. Dózsa 2 1:3 4. Dorog—Ferencváros 2 1:5 5. Csepel—Szeged 1 4:0 6. Szombathely—Pécs 1 5:0 7. Komló—S-tarján 1 4:0 8. Oroszlány—Bp. Előre 1 5:0 9. Sz-fehérvár—D-budai Spart. x 0:0 10. Vác—K. Lombik 1 8:2 11. Bp. Petőfi—VKSE 1 4:0 12. Traktor-gyár—BRESC 1 8:3 Eger, 3 ezer néző. V: Nagy Lajos. Uzsgorod: Havasi — Hatkevics. Horváth, Lipkó — Kaluja, Teliin­ger — Szabó I., (Szököcs), Papin- csák, Turjancsik, Asztalos, (Szabó II.), Cicei II., (Cicei I). Eger: Madaras (Antal) — Révász, (Kelemen), Fehérvári, Tomsó, (Hídvégi) — Hanus, Báder — Nagy II., Bajuhovszky, Husi, Boros, Lisztóczki. A rekkenŐ hőség ellenére is szépszámú nézőközönség gyűlt össze, hogy végignézze az Ungvári Spartak labdarúgó csapatának eg­ri vendégjátékát. A nézők nem is csalódtak az ungvári labdarúgók­ban. akik a 90 perc alatt végig ke­zükben tartották a kezdeménye­zést, lendületes, gyors, helycserés támadásokat mutattak be, s a hő­ség ellenére is végig bírták az ira­mot. A kapuralövés tekintetében is összehasonlíthatatlanul jobbak voltak, mint egri ellenfeleik. Fe­gyelmezett, sportszerű viselkedé­sük kiváltképp megnyerte a né­zők tetszését. Az első lövést a higanymozgású Papincsák eresztette meg a 2. perc­ben és a labda a bal felső sarok mellett zúgott el. A következő pillanatban szép támadás végén Turjancsik lövése a hálóba talált, a játékvezető azonban — helyte­lenül — les címén nem ítélt gólt. Állandóan a Spartak szorongatott. Az egriek a 15. percben jutottak el először Havasi kapuja elé, Baju- hovszky laposan mellé lőtte a lab­dát, majd szép egri támadás után A labdarúgó NB I vasárnapi for­dulójában újabb meglepetések születtek. A Diósgyőr 1:0 arány­ban legyőzte a Vasast, Tatabánya otthonában szenvedett vereséget az Újpesti Dózsától, míg az MTK— Bp. Honvéd rangadó 2:2-es eldön­tetlennel ért véget. Mivel a Fe­rencváros Dorogon nagygólarányú győzelmet aratott, 1 pontos előny­re tett szert. Budapest. V: Szirácki. Eger: Szeremi — Ringelhann, Tassi — Pócsik — Bodnár, Utassy, Fodor. Az egri együttes javuló formá­ban játszott és végig döntő fö­lényben volt. Váratlan KISTEXT góllal kez­dődött a mérkőzés, utána azonban gyors gólokkal végződő egri táma­dások következtek. A második félidőben kissé lefé­Bp. VSC—Egri SC 6:1 (3:1) Eger, 200 néző. V: Rákos. Eger: Denk — Bóta, Szepesi K. — Frank — Bolya, Elek, Gál. Az ifjúsági bajnokságért foly­tatott mérkőzésen mélyen a for­mája alatt játszott az egri együt­tes. A BVSC minden tekintetben felülmúlta ellenfelét és ami a leg­érdekesebb — jobban úsztak, mint az egri játékosok. Különösen Bó­A magyar női és férfi atlétikai válogatott Kievben az ukrán atlé­ta válogatott ellen szerepelt. A férfiak 104:99 arányú győzelmet arattak, míg a nők 74:48 arányú vereséget szenvedtek. A férfiak csapatában helyt ka­pott az egri Mihályfi László is, a Földessyvel együtt a távolugrás­ban képviselte a magyar színeket. A kiváló szovjet ugrókat termé­szetesen nem győzhették le, Mi­hályfi — bár kitűnő formában versenyzett — 705 cm-es eredmé­Lisztóczky jó fejesét védte bizto­san Havasi. És máris villámgyors ellentámadás futott végig a pá­lyán, Papincsák kitűnő ütemben tört előre a labdával, de a döntő pillanatban az egri védelem szög­letre mentett. A másik oldalon Husi szöglete a kapufáról jutott az alapvonal mögé. A 14. percben Bajuhovszky sarokkal továbbított labdáját a szemfüles Papincsák elcsípte, villámgyonsan elfutott a védők mellett, s bár nyomták, a kimozduló Madaras mellett lapo­san a hálóba gurított. 1:0. Mada­ras a fején sérülést szenvedett, s helyére Antal állt be. Az ungváriak mindinkább fö­lénybe kerültek. Papincsák nagy lövése hajszállal suhant el a kapu fölött, majd a balösszekötő Aszta­los, Révász és Fehérvári díszkísé­rete mellett szerezte meg a vendé­gek második gólját. 2:0. Ungvári szöglet végén Turjancsik jól ment fel a levegőbe, de fejéről a kapu fölé szállt a labda, majd Szabó I. óriási bombája egy gondolattal ke­rülte el a bal felső sarkot. Ezek­ben a percekben szöglet-szögletet ért az egri kapu előtt. A 42. perc­ben esett az első lövés az Uzsgo- rodi kapura, amikor Bajuhovszky labdáját Havasi biztosan védte. A II. félidő ungvári góllal kezdő­dött. Cicei II. 16 méteres váratlan nagy lövésére Antal jól vetődött, kezéből azonban kiperdült a lab­da, s a berohanó Szabó I. közelről a hálóba lőtt. 3:0. Ezután szépítet­tek az egriek. Boros leadása a jó ütemben érkező Bajuhovszky felé szállt, aki futtából hatalmas lövést Diósgyőr—Vasas 1:0 (1:0) Nép­stadion, 15 ezer néző. G: Iván. A két Vasas csapat találkozóján a rekkenő hőség bizonyult a legve­szélyesebb ellenfélnek. Csak egy negyedóráig volt kielégítő a játék, utána az iram fokozatosan csök­kent és a bágyadtan mozgó csa­patok sok hibát vétettek. A ven­dégek gólja védelmi hibából esett. MTK—Bp. Honvéd 2:2 (1:0) Nép­kezett az egri együttes, s a hazai­ak emberfölénnyel, majd négy méteresből dobták góljaikat. G: Utassy (4) és Fodor (2). Jó: Utassy (a mezőny legjobb­ja) és Bodnár. Mivel a Csepel Autó együttese a Bp. Építőktől 5:4 arányú vereséget szenvedett, s így az Egri SC előnye most, a bajnokság félidejében 3 pontra növekedett. A megóvott Csepel Autó—Egri SC ügyében még nem döntöttek. tát és Gált úszták le sokszor a vasutas játékosok, s így történhe­tett meg, hogy bár az egri együt­tes kétszer is emberfölénybe ke­rült, — a BVSC dobta a gólokat. Az egriek egyetlen gólja Frank csavart lövéséből esett. Jó: Frank (a mezőny legjobbja), Bolya. A játékvezető kitűnően működött. nyével csak a 4-ik helyet tudta megszerezni. Az eredmények kö­zül kimagaslik Szécsényi 56.34 mé­teres országos csúcseredménye a diszkoszvetésben. A női csapatban az egri Bata Teréz 100, 200 méteren és a 4x100 méteres váltóban indult. Az egri lány 100 méteren közepes, 12.1-es idővel 3. lett, míg 200 méteren 25.6-al a 4. helyre került. A 4x100 m váltó 48.2-vel szoruld a 47.3-at futó szovjet váltó mögé. eresztett meg a felső l€c alá. 3:ij Feljött az egri csapat, élénkült a játék irama. Szabó újabb bombá­ját Antal kiejtette, s a védők csak nagy üggyel-bajjal tudtak háríta­ni a rendkívül jól játszó Cicei H? elől. A 69. percben Asztalos 16 méte­res, erős lövése centiméterekkel kerülte el a felső lécet, a másüc oldalon Hídvégi közeli lövése már* már gólba tartott, Havasi azonban ösztönösen szögletre ütötte a lab­dát. Rögtön utána Cicei II. a kö­zépre cselezte magát és élesen a kapu jobb sarkába lőtte a labdát; 4:1. A hátralevő időben sem vál­tozott a helyzet. Öt perccel a be­fejezés előtt az előretörő Husit a 16-os vonal előtt szabálytalanul tá­madta Horváth. A játékvezető 11« est ítélt, amit Hanus értékesített 4:2. Mindent egybevetve, a rokon­szenves- vendégcsapat akár na­gyobb hányban is győzhetett vol­na. Szerintünk egy teljesen szabá­lyos gólját nem adott meg a já­tékvezető, s a 11-es is tévedés volt. A vendégek közül főleg Cicei II. játéka tetszett, aki az egész mezőny legjobb játékosa volt; Igen jó teljesítményt nyújtott még Kaluja és a kitűnően romboló Horváth. Az egriek közül csak Ha­nus játéka dicsérhető, Antal Időn­ként jól védett és a II. félidőben beállt Hídvégi igyekezetét említ­hetjük meg. A játékvezető a két hiba ellené« re jól vezette a mérkőzést. stadion, 35 ezer néző. G: Lantoé ll-esből, Molnár, illetve Budai II; (2). A bajnokság sorsára nagy je­lentőséggel bíró rangadó inkább csak küzdelmet hozott, mint jó játékot. Az I. félidő közepes ira­ma után a második félidőben fel­gyorsult a játék, ekkor azonban sok szabálytalanság történt. Újpesti Dózsa—Tatabánya 3:1 (2:1) Tatabánya, 10 ezer néző. G: Horváth, Pataki (2), illetve Bí­ró. Az újpestiek szerdán 1:0 ará­nyú vereséget szenvedtek a Kom­lótól, s így bizony kevesen gon­doltak. arra, hogy a jórészt fiata­lokból álló csapat meglepő bizton­sággal terítette kétvállra Tatabá­nya együttesét. A lila-fehér csa­patnak különösen a támadósora játszott jól. Ferencváros—-Dorog 5:1 (3:0) Do rog, 8 ezer néző. G: Friedmaszky (2) , Vilezsál, Rákosi és Thomann; illetve Révász. A bajnokságra tö­rő Ferencváros hatalmas lendület­tel játszott ezen a mérkőzésen. A dorogiak .támadósora nem tudta tartani a labdát. Érdekes, hogy a nagy ferencvárosi fölény mellett mégiscsak potyagólok születtek. Szombathely—Pécs 5:0 (2:0) Szom­bathely, 7 ezer néző. G: Polgár (2); Pál, Pém,* Novák ll-esből. A ha­tártalan lelkesedéssel küzdő és jó! játszó hazai együttes korszerű tá­madásszövéssel ilyen arányban is megérdemelten győzött. Főleg a fiatalok nyújtottak kiváló teljesít­ményt. Csepel—Szeged 4:0 (1:0) Csepel; 4 ezer néző. V: Fülöp. G: Povázsai (3) , Gondos. A csepeliek fölénye elvitathatatlan volt. Különösen a második félidőben játszott jól a hazai együttes, a szegediek a já­tékidő nagy részében szív és lélek nélkül, ötletszegényen játszottak. Komló—Salgótarján 4:0 (3:0) Komló,. 4 ezer néző. G: Perényi (2), Kiss, Kanizsai ll-esből. A salgótarjáni csapat ilyen nagyarányú veresége bizonyos mértékig meglepetés. Főleg a vé­delmük volt erősen sebezhető. A komlóiak minden dicséretet meg­érdemelnek helycserés, gyors; pontos ossz játékukért. Az MTST ülése A Megyei Testnevelési és Sport Tanács július 16-án, szerdán dél­után 14 órakor ülést tart a megyei tanács II. emeleti kistanács ter­mében.-1 1 '■■■ »n •€■——— ■« A Ferencváros szerezte meg a vezetést az NB. l-ben Elérkeztünk az OB. Il-es vízilabda-bajnokság félidejéhez — Eger csapata 3 pont előnnyel vezet — Egri SC—KISTEXT 7:3 (5:1) Csődöt mondott az ifjúsági vízilabda csapatunk Férfi atlétáink legyőzték Ukrajna válogatottját Megismételt mérkőzésen Fetőfibánya—Borsodnádasd 2:0 (2:0) Petőfibánya, 800 néző. V: Máté. Petőfib.ánya: Bodó — Juhász, Paraszt, Zilahi — Takács, Gáldi — Szám, Imre, Alföldi, Sándor, Ve­res. Edző: Csizmarik Imre. A két csapat első találkozója is 2:0-ás petőfibánya! győzelemmel végződött, a borsodná das diák óvása miatt azonban meg kellett ismételni a mérkőzést. Az újabb találkozó biztos hazai győzelmet hozott, különösen az első félidőben játszott nagy fölénnyel a bányász együttes. Az első perctől kezdve veszélyes, gyors támadások futot­tak a pályán, és sok lövés ment a vendégek kapujára. A 20. perc­ben született meg az első gól, amikor egy hosszú labdát Alföldi az alapvonal előtt elcsípett, s ne­héz szögből a hálóba vágta. 1:0. Borsodnádasd is vezetett néhány szórványos támadást, de csatáraik nem jutottak lövéshez. A 32. perc­ben az előretörő Imrét a 16-os vo­nalnál elkaszálták a védők. Ta­kács villámgyorsan futott rá a lab­dára és szabadrúgása a tétovázó borsodnádasdi védők között a ka­pu jobb felső sarkába vágódott. 2:0, A II. félidőben esett a játék színvonala, s csökkent az iram is. Az óriási hőség mindkét csapat játékosaiból sokat kivett. Inkább csak a mezőnyben folyt a játék, a kapuk alig-alig kerültek veszély­be. A 75. percben szépíthetett volna Borsodnádasd,'de középcsa­táruk öt méterről leadott óriási lövését Godó ritkán látott bravúr­ral hárította. Az utolsó percekben már nem történt említésre méltó esemény. A hazai csapatban Godó, Juhász, Paraszt, Takács és Imre nyújtotta a legjobb teljesítményt8 Az ülés tárgya: a Magyar Test- nevelési és Sport Tanács elnöksé­gének a bajnoki rendszerről hozott határozatának megvitatása. A labdarúgó NB I állása 1. FTC 24 14 4 6 49:32 32 2. Bp. Honvéd 24 13 5 6 50:29 31 3. MTK 24 13 5 6 47:29 31 4. Tatabánya 23 11 5 7 32:26 27 5. U. Dózsa 22 10 4 8 41:30 24 6. Vasas 23 8 8 7 34:29 24 7. Sz-hely 24 7 10 7 33:31 24 8. Diósgyőr 23 9 6 8 28:31 24 9. Csepel 23 7 9 7 29:24 23 10. S-tarján 23 9 5 9 31:37 23 11. Dorog 24 9 3 12 27:40 21 12. Komló 24 4 8 12 22:38 16 13. Pécs 23 5 5 13 20:46 19 14. Szeged 24 3 7 14 23:44 IS