Népújság, 1958. június (13. évfolyam, 110-134. szám)

1958-06-18 / 124. szám

6 NEPOJ SAG 1958. június 18., szerda A gyengén játszó magyar válogatott vereséget szenvedett Wales-től Wales—Magyarország 2:1 (0:1) Stockholmban, a Rasunda Sta­dionban nagy érdeklődés mellett került sor tegnap délután a Ma­gyarország—Wales világbajnoki labdarúgó mérkőzésre. A magyar válogatott ezúttal így állt fel a nyolcas döntőbe jutá­sért vívott mérkőzésen: Grosics — Mátrai, Sípos, Sárosi — Bozsik, Kotász — Budaj, Bencsics, Tichy, Bundzsák, Fenyvesi. Latísev szovjet Játékvezető síp­jelére a walesiek nappal hátban kezdték a Játékot. Az első lövést a walesi balösszekötő eresztette meg, de a labda Bozsik lábáról szögletre pattant, majd magyar szöglet következett, Bundzsák fe­jese azonban mellé szállt. Valamivel a walesiek támadtak többet, de a magyar védelem most jól állt a lábán. A másik oldalon Bencsics lövése a kapu mellé jutott. A 7. percben a lesen álló walesi balszélső fejese a kapufáról pattant vissza. Ezután Bundzsák jobblábas lö­vése csúnyán mellé szállt. Nem alakult ki színvonalas játék, mind­két csapat óvatosan szőtte táma­dásait. Mint ahogyan ez Ilyen döntőfontosságú mérkőzésen lenni szokott. Egy perc alatt két magyar szöglet következett — eredmény nélkül. Bencsics remek, bal f2'SÓ sarokba tartó lövését védte Kel­sey. Sípos kitünően tartotta a walesiek hires középcsatárát, John Chariest. A 17. percben Tichy 18 méteres bombája kerülte el a kaput, el­lentámadás során a walesiek eredménytelen szögletet értek el. Eddig nem sok Izgalom volt a nyolcezemyi néző számára! A 19. percben Bundzsák fejesét biztosan hárította Kelsey, majd Janes elől mentett Grosics. Szép Bencsics — Tichy szövény után a középcsatár lövése levágódott a védőkről. A 23. percben Fenyvesi Jól ment el. de beadását Tichy gyengén mellé vágta. Ebben a já­tékrészben a magyarok támadtak többet, Bencsics váratlan lövése centiméterekkel kerülte el a walesi kaput, majd Bundzsák lö­vése jutott a felső léc fölé! Ellentámadás során Grosics mes­teri módon védte John Charles fejesét, aztán walesi szöglet után Sárosi szabadított fel. Meleg pil­lanatok voltak a magyar Kapu előtt! A 31. percben újabb walesi szög­let végén John Charles fejelt ka­pura. de szerencsére fölé ment a labda. A 33. percben szép Jobboldali támadás végén Tichy remek lö­vése végre bevágódott Kelsey ka­pujába. 1:01 A gól után a magyar válogatott maradt a kezdeményező, mégis a walesiek veszélyeztettek, de Gro­sics menteni tudott. A 38. percben Bozsik lövése a védők lábáról szögletre pattant, aztán újabb magyar szöglet kö­vetkezett, de a walesiek felszaba­dítottak. Fokozódott a Játék Irama. Mind­két csapat nagy becsvággyal har­colt tovább. Kotász kitűnő szereléseit meg­tapsolta a közönség, aztán Ben- csjcs óriási lövése leterített egy walesi hátvédet; s s Az utolsó percekben állandóan a magyar csapat rohamozott, Bundzsák fejese alig csúszott el a kapu mellett. A II. félidőben jön a hír, hogy a Szovjetunió—Anglia mérkőzés 0:0-ra áll, a csehek ellen viszont 1:0 után kiegyenlített Eszak-Iror­szág. Szép akció végén Bencsics lesre szaladt, aztán a walesiek próbál­kozták eredménytelenül, Jonest Az argentin labdarúgók fokozott lelkesedéssel készültek a labdarú­gó világbajnokságra, vezetőik min­den eszközt megragadtak, hogy a VB-én valő jó szereplést biztosít­sák. Dr. Paul Colombő, a szövetség elnöke például a tavaszt utazások­kal töltötte és kikémlelte a „vi­lág valamennyi számbajöhető csa­patának“ Játékát. Es mit nyilatkozott erről ez a derék úriember? íme: — Hacsak egy kis szerencsénk van. megnyerjük a VB-t! Technikailag nincs kitől félnünk és erőben is, küzdőszellemben is jobbak vagyunk, mint négy évvel ezelőtt Brazília és Uruguay. És ez elég lesz... Hát nem lett elég! Nem bizony' Mert az első mérkőzésen simán kikaptak a szürke kis Eszak- Irországtól és csehszlovák baráta­ink is olyan vereséget mértek rá­juk (6:1!), hogy valószimileg jó időre megútálták egy kicsit a fut­ballt. szabálytalanul szerelte Sípos, a szabadrúgás nyomán az oldalháló­ba vágódott a labda. A 49. percben John Charles ®fe- jesét védte Grosics. Eléggé szét- esően játszott most a magyar tá­madósor, a walesi „milliós“ közép­csatár leterítette a magyar ka­pust, aki ápolásra szorult néhány pillanatig. Az 53. percben Bund­zsák fejéről ütötte le a labdát Kelsey. Váratlan walesi gól következett ezután, a leálló magyar védelem mellett Jones óriási lövése a háló­ba jutott, 1:1. Ez bizony „ajándék“- gól volt! A gól után hevesen rohamoztak a walesiek, több veszélyes helyze­tet teremtettek Grosics kapuja előtt. Hallatlanul izgalmassá vált a játék! A walesi védők szorosan zártak, a magyar csatárok sehogy- sem jutottak lövéshez, mégis az 57. percben Fenyvesi átemelte a labdát Kelsey fölött, de az a léc fölött suhant el. A másik oldalon a walesiek lö­vése a kapufát érintve, hagyta el a játékteret. Most bizony a walesiek irányí­tották a játékot, Dewis lövése ke­rülte el a magyar kaput, majd Jonest jő helyzetben szerelte Sipos. A 65. percben Budai lesén akadt el egy magyar szövény, aztán új­ból Dewis lövése vágódott a kapu mellé. Sok hiba tarkította a játé­kot ebben a részben, s a magya­rokat láthatóan visszavetette a ka­pott gól. A KELETI CSOPORT ALLÁSA NB n. 1. MVSC 34 22 8 4 62:20 52 2. DVSC 33 21 5 7 66:17 47 3. Bp. Spart. 33 18 8 7 61:33 44 4; Bp. Előre 33 15 11 7 47:29 41 5. Bükkalja M 16 8 9 47:44 40 6. MMTE 34 14 9 11 50:39 37 7. SSE 33 13 10 10 50:40 36 8. Szállítók 33 13 8 12 50:35 34 9. Cs. Autó 33 14 6 13 49:46 34 10. Egyetértés 33 14 6 13 46:51 34 11. Ózd 33 12 9 12 45:40 33 12. Nagyb. 33 10 12 11 55:52 32 13. Baglyasalja 33 12 7 14 37:51 31 14. Eger 33 11 8 14 41:55 30 15. Nyíregyh. 33 9 11 13 35:42 29 16. HVSE 33 10 5 18 41:60 25 17. MA VÁG 33 8 7 18 45:63 23 18. D. Honv. 33 2 11 20 22:76 15 19. Pereces 34 5 3 26 33:89 13 A vezető két csapat hátralevő mérkőzései: június 22: MVSC — DVSC (!); június 29: DVSC—MA- VÁG, Csepel Autó—MVSC; július 6: Nagybátony—DVSC, az MVSC szabadnapos, TUNISZ meutert Az algé­riai felkelők vezetői kedden „csúcsértekezleten” találkoztak Tuniszban a tunéziai és ma­rokkói vezetőkkel, hogy meg­állapítsák: milyen politikát folytasson Észak-Afrika a De Gaulle rendszer iránt. Megfigyelők szerint a tuni- sziak és marokkóiak előbb azt akarják elérni, hogy a fran­Ajánlatunk: hetvenkedés helyett jóval több szerénységet! <—dy) Bz E. Vasas Elektromos teke csapata harmadik lett az NB. Il-ben E. Vasas Elektromos—Bp. Traktor 6:6 Eger. V: Szelei. A bajnokcsapat egri vendégjátékát nagy érdeklő­dés kisérte. A mérkőzésen hatal­mas küzdelem, magas színvonalú játék alakult ki, a három váloga­tott kerettagot szerepeltető fővá­rosi csapatnak az egri együttes végig méltó ellenfele volt. Az egriek legjobb dobói: Molnár 448, Török K. 414, Tősi 402. Az NB II. végeredménye: 1. Bp. Traktor 231 pont, 2. Bp. Vízművek 230, 3. E. Vasas Elektromos 217, 4. Bp. Szakipari Építők 215, 5. Bp. Közlekedési Építők 201, 6, DVSC 198 ponttal^ A közönségnek nem tetszett a játék, amelyben inkább csak a küzdőjelleg domborodott ki. A 65. percben Grosics minden tudására szükség volt, hogy hárít­son egy walesi lövést. A 67. percben Kotász megsérült, a partvonal mellett ápolták egy ideig. Jön a jelentés: Iljín góljá­val l:0-ra vezet Anglia ellen a Szovjetunió! A 75. percben Mátrai mellett el­ment Jones, de lövését védte Gro­sics, majd az elalvó Sárosi mellett a szemfüles jobbszélső megszerez­te a walesi vezetést, 2:1! Most már a walesiek vették át a játék irányítását, a magyarok mintha feladták volna..; Hibát hibára halmoztak a rend­kívül idegesen játszó magyar já­tékosok, s mint ahogy Szepesi György mondta: — Nem is baj, hogy nem Jutunk tovább, mert mi lett volna esetleg Brazília ellen..: A walesiek teljesen védelembe vonultak, Bozsik labdáját Bencsics érthetetlenül elrontotta. öt perccel a befejezés előtt Sí­pos letalpalta Dewist, a szélső megsérült, Sípost kiállította a já­tékvezető..; Bozsik nagy ballábas lövését védte Kelsey, majd Fenyvesi elől mentett a walesi védelem. Ezután Fenyvesi remek fejesét védte bravúrral Kelsey, majd a sípszó véget vetett a küzdelemnek és ezzel a magyar válogatott elbú­csúzott a VB-tól„; Gólözön • az országos ifjúsági vízilabda-bajnokság első mérkőzésén Egri SC—Újpesti Dózsa 15:0 (8:0) Eger, 300 néző. V: Kemény. Eger: Denk — Frank, Szepesi K. — Bóta — Gál, Elek, Bolya. Megkezdődtek az országos Ifjú­sági vízilabda-bajnokság küzdel­mei. Az első mérkőzésen a kitűnő játékerőt képviselő egri együttes megsemmisítő gólaránnyal győzte lé a rendkívül gyengén játszó, ke­vés úsznitudással rendelkező Új­pesti Dózsa csapatát. Góllövő: Elek (9), Bolya (3, egyet 4 m-esből), Frank (2) és Gál. Jó: Elek (a mezőny legjobbja), Bolya és Frank. Egri SC újonc vegyes — Újpesti Dózsa újonc vegyes 11:0 (3:0) A barátságos mérkőzésre így állt fel az egri csapat: Mártonfi — Bíró, Cseh — Törös — Ali, Bán- hidi, Rapcsák. Az egész mérkőzés az egri csapat úszófölényével telt el. Jó: Cseh, Bíró és Bánhidi. ciák vonják vissza csapataikat országukból, s csak azután akarják elismerni a felszaba- dítási kormányt — mivel an­nak elismerése csaknem min­den bizonnyal a Franciaor­szággal való diplomáciai kap­csolatok megszakításával jár­na. (MTI) Bz Elida gyár újdonsága Egerben Is rövidesen kapható lesz a budapesti Elida gyár leg­újabb készítménye, a krém-púder. Az egri Illatszerboltban a jövő hé­ten tartandó ,,Elida Favorit Na­pok“ alkalmával kerül forgalom­ba az új cikk. Természetesen a krém-púderen kívül az összes Elida Favorit késztímények kap­hatók lesznek, így a Favorit kölni. Favorit bőrtápláló krém, Favorit nappali krém, Favorit pipereszap­pan, stb. Az Elida gyártmányok bemutatóján fentieken kívül meg so>k más áru is szerepel, például a Favorit kölni műanyag flakonban, olaj- és porchamponok, fürdővíz- tabletták sok illatban, borotva­krémek, újfajta pipereszappanok. Az ízléses kivitelű, jó minőségű árukat bizonyosan nagy tetszéssel fogadják a vásárlók. Olvasd! í Terjeszd! I a népújságot Ajánlatunk: hetvenkedés helyett szerénység Reuter jelentése az északafrikai „csúcstalálkozórólt4 N Gyöngyösi Spartacus ismét a megyei bajnohság élén A Lőrinci Erőmű vereséget szenvedett Hatvanban (Tudósítóink jelentései) Gyöngyösi Spartacus — Mátra- derecskei Építők 15:1 (6:0) Gyöngyös, 1200 néző. V: Ferencz. Gyöngyös: Csaba — Nagy, Hárs­falvi, Kiss — Zsiska, Bujalka — Marosvári, Bánhidi, Alexái, Trei­ber, Baranyi. Edző: Bágyi Imre. M-derecske: Fodor — Fejes, Márkusz. Horváth — Sreiner, Far­kas — Orosz, Vajda, Kállai, Ko- rocs, Orosz II. A mérkőzés elején váltakozó já­ték folyt. Feltűnt a vendégek lel­kes játéka, s az első félórában még nem lehetett előre látni a később bekövetkező gyöngyösi gólözönt. Félóra elteltével azon­ban megindult a gólgyártás: Treiber (3), Bararfyi (2) és Maros­vári góljával 6:0-ra alakult a fél­idő eredménye. A második félidőben a teljesen kifulladt mátraderecskeiek egy pillanatra sem tudták a labdát tartani, s így a gyöngyösiek óriási fölényének jegyében zajlott to­vább a mérkőzés. Az 50. percben Treiber növelte a gólok számát, majd nagy derültség közepette Csaba 11-est rúgott be ellenlábasa kapujába. Az 58. percben Baranyi, a 62. percben Bujalka lőtt gólt és ezután következett a vendégek becsületgólja. A hátralevő időben Alaxai, Baranyi, Bánhidi, majd az utolsó percben ismét Baranyi volt az újabb gólok szerzője és így 15:l-es gyöngyösi győzelemmel ért véget a találkozó. Jó: Hársfalvi, Baranyi, Treiber, Bánhidi, illetve Fejes, Márkus és SreL.er. A mérkőzés legnagyobb sikert aratott játékosa a mátraderecskei kapus volt. Amikor a ki tudja há­nyadik gól után a védők messze elrúgták a labdát és a játékosok közül senki sem volt hajlandó utánamenni, akkor a kapus — a közönség nagy tapsa között — ki­futott a labdáért és a középpontra helyezte a kezdéshez. Egri sc II. — Apc! Vasas 3:0 (1:0) Eger, 200 néző. Eger: Nagy IIT. — Bóta, Mészá­ros, Benes — Váraljai II., Kele­men — Váraljai I., Domboróczki, Szász, Kollár, Balázs. Edző: Jáhn Aladár. Apc: Szuhányi — Havellandt, Dobrócsi, Bagó — Zsilinszki, Ko­vács II. — Litkel, Surányl, Fá- czán, Kovács III., Kovács II. Ed­ző: Wämser Gyula. A 8. percben született meg a mérkőzés első gólja, amikor Kol­lár jó ütemben futott rá egy elő­revágott labdára és hatalmas lö­vést küldött az apciak hálójába. 1:0. A gól után a vendégek két nagy helyzetet kihagytak, A to­vábbi játékrészben Eger mezőny­fölényben játszott, a 40. percben az egyik apci védőjátékos meg­sérült, elhagyta a pályát és nem is tért már vissza. Ettől kezdve az apciak 10 emberrel küzdöttek tovább. A II. félidőben egyre jobban ki­domborodott az egri csapat fölé­nye, az apciak azonban lelkesen és jól szervezetten védekeztek. Az 50. percben Szász lövése a befutó középhátvéd lábáról vágódott a hálóba, öngól: 2:0. A mérkőzés utolsó gólját a C5. percben Szász szerezte. A tartalékos, főleg fiatal erőkből álló egri csapat győzelme megér­demelt. Az apciak jól tartották magukat. Jó: Nagy III., Kelemen, Váraljai 11., illetve a közvetlen védelem és Zsilinszki. Hevesi Traktor-FVSC 2:1 (1:0) Heves, 400 néző. Heves: Lóvéi — Nagy B., Frank, Szuromi — Gombaszegi, Nagy S. — Balogh, Nagy I., Burovincz, Pataki, Vermes. Edző: Nagy Fe­renc. Füzesabony: Hajnal — Kakuk, Gulyás, Balázs — Turóczi, Kele­men — Erős, Imre M., Bemáth, Imre S., Csuhalyi. Edző: Halász Károly. Hevesi támadásokkal kezdődött a játék. Nagy I. lapos lövését szögletre mentette Hajnal, majd Frank 18 méteres szabadrúgása a bal felső sarokba vágódott, köz­ben azonban a hevesi csatárok lesre szaladtak, s a játékvezető nem ítélt gólt. A 6. percben Buro­vincz elől Hajnal lábravetődéssel mentett, a másik oldalon Bernálh 20 méteres lövése suhant el a ka­pu fölött. Az állandó hazai fölény a 15. percben ért góllá: Burovincz előreívelt labdáját Balogh a Ba­lázs által zavart Hajnal mellett a hálóba fejelte. 1:0. Pár perccel később az előretörő Balogh kicselezte a védőket, el­húzta a labdát a kifutó Hajnal mellett, lövését azonban Gulyás a kapu torkából vágta vissza. A -15. percben Frank szabadrúgása a sorfalon akadt el, majd Erős 17 méteres lövését védte szépen Ló­véi. Ezutárj egyenlíthetett volna a vendégcsapat, Erős beadását Imre M. a kifutó Lövei mellett a ka­pura emelte, de Frank az utolsó pillanatban a gólvonalról vágta ki a labdát! A 45. percben Burovincz a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki: 5 méterről az üres ka­pu mellé gurította a labdát! A II. félidő is hevesi támadá­sokkal kezdődött. Vennes, Nagy 1.. majd Gombaszögi lövéseit védte Hajnal. Kemény belemené- sek tarkították a játékot, s ebben főleg a védelmek jártak elől... De felborult a rend a nézőtéren is. Csapkodó mezőnyjáték után fü­zesabonyi gól következett. Frank szabálytalankodása miatt szabad­rúgáshoz jutottak a vendégek, melynek végén a kiugró Erős a hálóba helyezte a labdát. 1:1. A hevesi védelem lest reklamál­va leállt a lövés pillanatában. Nagy hajrá indúlt meg a győztes gólért, A 73, percben Baloghot szabálytalanul akadályózták a fü­zesabonyi védők és a játékvezető 11-est ítélt. A vendégek tiltakoz­tak, körülfogták a játélevezetőt, s a csapat egyrésze le is vonult a pályáról. Végülis Gombaszegi éle­sen a jobb alsó sarokba vágta a büntetőt. 2:1. Három perc 13 eltelt, amíg a vendeg játékosok visszaszivárogtak a pályára. A mérkőzés hátralevő idejét durva belemenések és „pá­rosjelenetek“ tarkították. A játékvezető határozottabb fel­lépésével megakadályozhatta volna a sportszerűtlen jelenetek egész sorát. Jó: Nagy I., Balogh, Gom­baszegi, Nagy S. és Burovincz, va­lamint Hajnal. Gulyás, Turóczi, Erős és Imre M. Recski Bányász Gyöngyösi Bányász 4:1 (4:0) Recsk, 600 néző. V: Körtvélyesl. Recsk: Korsós — Hadobás, Nagy, Bódi II. — Maruzs. Horváth — Kányási, Zsoldos, Szabó, Bódi I., Kocsis. Edző: Mészáros Berta­lan. Gyöngyös: Baracsi — Szőlősi, Falcsik, Somodi — Juhász, Sko- csovszki — Bútora, Hernádi, Far­kas, Borosi, Sőregi. Edző: Kovács János. A sok esőzés és a Tama-palak áradása miatt szombaton még használhatatlan volt a recski pá­lya, vasárnapra azonban kisütött a nap, s a recski vezetők is min­dent elkövettek, így aránylag jó­talajú pályán kerülhetett sor a bányász-rangadóra. Hatalmas lendülettel kezdett a helyi csapat. Az 5. percben szép Bódi — Kocsis — Szabó adogatás végén ez utóbbi fejese a hálóba jutott. 1:0. A gól után a vendégek vezettek néhány támadást. Her­nádi lövését Korsós biztosan véd­te. Ismét a hazaiak vették át a já­ték irányítását, s a 10. percben szép Kányási — Zsoldos helycse­réd támadás végén Kányási a bal alsó sarokba lőtt. 2:0. A 20. percben Falcsik kezezése miatt 11-eshez jutott a Recski Bányász, a büntetőt Kocsis érté­kesítette. 3:0. A vendégek védelme teljesen megzavarodott és a 30. percben Szőllősi saját hálójába juttatta a labdát. 4:0. A II. félidőben gyöngyös kez­dett jobban. Hernádi 25 méteres bombáját kellett védenie Korsós­nak. A másik oldalon Kocsis ha­gyott ki biztos gólhelyzetet. Az 55. percben szépítettek a vendégek: Hernádi kiugratta Bútorát, aki nagy erővel a jobb felső sarokba vágta a labdát. 4:1. A gól után rit­kán látott nagyiramú, de sport­szerű küzdelem folyt a pályán. A A 75. percben Kányási három méterről az üres kapu tőié lőtt, majd egy ellentámadásnál Sőregi ügyetlenkedett el egy holtbiztos gólhelyzetet. Jó: Horváth (a mezőny legjobb­ja) és dicséretet érdemel minden játékos, illetve Falcsik, Hernádi, Bútora, Farkas. A játékvezető ki­tűnően működött. Selypi Kinizsi—Adácsi FSK 3:2 (1:1) Selyp, 200 néző. V: Büchler. Adács: Varga — Major, Tasi, Ju­hász — Debrei, Rapi — Szécsényi, János, Túri, Tőzsér, Ács. Rögtön a kezdés után az adácsi Debrei sajnálatos húzódást szen­vedett, elhagyta a játékteret és az adácsiak végig 10 emberrel Ját­szottak tovább. Az emberfölényhez jutott ha­zaiak átvették a játék irányítását, mégis az 5. percben a lelkes adá­Egri SC—Kecskeméti MÁV 60:42 (22:16) NB Il-es női kosárlabda-mérkő­zés, Eger, 150 néző. V: Zsabka és Bodnár. ESC: Renn (6), Széphegyiné (13) — Hanus Á. (27), Juhász M. (8), Juhász K. (4). Csere: Frint (2), Csomár és Hanus M. Az egri csapat idegesen, kap­kodva kezdett és a vendégek, — akik meglepően jól tartották ma­gukat — rövidesen 5:2-re elhúztak. A nappal szemben játszó egri lá­nyok rengeteg kosarat kihagytak, később azonban erősíteni tudtak és elhúztak a kecskemétiektől. A második félidőben Is kitűnően 16 méteres szivattyús kút, jó- karban eladó. Eger, Kisvölgyi utca 37 szám. Sérvkötő, gyógyhaskötő, lúd­talpbetét, műláb megrendelés sze- rint készen és méret után, postán utánvéttel szállítva. Nagyobb meg­rendelés esetén hívásra a hely­színre kiszállok. Kavalir Lajos, orvosi műszerész, Budapest, II., Török utca 3. Sódert szállítunk saját bányánk­ból állami vállalatoknak és magá­nosoknak, első osztályút és korlát­lan mennyiségben. Vegyes KTSZ Füzesabony, Hunyadi u. 56. Uj és használt ablakok, ajtók és bontási anyagok kaphatók a gyön­gyösi Építőipari KTSZ-nél. Gyön­gyös, Batthyány-tér 21. Telefon: 39 és 234. Andomaktályán (felső) Rákóczi u. 160 sz. két szoba, konyha, ker­tes ház eladó. Beköltözhető. Gyöngyösön 3—16-ig, Egerben július 16-tól két hétre keresek egy szobát három felnőtt részére, eset­leg szegedi otthonomban hasonló feltételek mellett viszonzom. Dr. Novák István egyetemi tanár, Szeged, Batthyány vl 26, csiak szerezték meg a vezetést: Ács jó ütemben futott el a bal­szélen és beívelt labdáját Szécsé­nyi kapásból a hálóba bombázta; 0:1. A gól után az adácsi szurkolók nagy biztatásba kezdtek, ez a biz­tatás azonban sajnos, nem tudta helyettesíteni a sérült Debreit. A 20. percben kiegyenlítettek a ha­zaiak, majd szünetig mezőnyjáték alakult ki. A II. félidőt hazai rohamok «te­zették be és a lesről elinduló selypi balszélső megszerezte a ve­zetést. 2:1. A gólra további heves selypi rohamok következtek, majd feljött a vendégegyüttes és Tőzsér góljával kiegyenlítettek. 2:2. Már csak hat perc volt hátra a mérkőzésből, amikor a játékvezető 11-est ítélt Selyp javára, a vendég­csapat játékosai levonultak a pá­lyáról, s csak vezetőik erélyes fellépésére tértek újból vissza a küzdőtérre. A selypiek a büntetőt értékesítették és így 3:2 arányban megnyerték a mérkőzést. Hatvani Kinizsi—Lőrinci Vasas 5:3 (2:1) Hatvan, 1000 néző. V: Lombosi. Meglepetés! De csak annak, aki nem látta a mérkőzést. Mert a hazai együttes végig fölényben játszva, könnyedén szerezte meg 5:3-as győzelmét és ezzel a rend­kívül bizonytalan védelemmel rendelkező lőrinciek átadták ve­zetőhelyüket a Gyöngyösi Spar­tacus nak! Hatvanban mintegy 200 gyön­gyösi szurkoló Jelent meg a mér­kőzésen és biztatta a H. Kinizsi lelkesen játszó együttesét. Igen érdekesen alakult a mérkőzés. A hazaiak már 4:1 arányban elhúztak a lőrinciektől, majd 5:2 után po­tyagóllal szépítettek a lőrinciek. A hatvaniak az 5 gólon kívül még több biztos helyzetet is te­remtettek a lőrinci kapu előtt; amit azonban a csatárok nem használtak ki. így most már ért­hető a lőrinciek Egerben elszen­vedett 8:0 arányú veresége. Bélapátfalvi Építők — Egri Spar­tacus 1:0 (1:0) Bélapátfalva, 200 néző. V: Szabó. Bélapátfalva: Nagy — Kriskó, Veres, Horváth — Barta II., Be- recz — Szécsi, Barta IV., Molnár* * Antal, Mikó. Edző: Kudlák Ist­ván. Eger: Szűcs — Török, Bóta, Bo­zsik — Lubai, Mélypataki —Csep- csányi, Polonkai, Karnis, Árvái* Heninger. Edző: Bóta János. Tapogatózó játék után lassan feljöttek a bélapátfalviak és a 9. percben megszerezték a mérkőzés egyetlen gólját: a jobboldalra ét- keveredett Mikó kapuralőtt, a labda azonban, nem jutott el a ka­puig, Molnár megszerezte és éle­sen a háló bal sarkába vágta. 1:0. A gól után is Bélapátfalva ma­radt a kezdeményező, a félidőig unalmas mezőnyjáték folyt, egyik kapu sem forgott igazán veszély­ben. A második félidő elején erő« bélapátfalvi rohamok következtek, majd a félidő közepétől erősített az Egri Spartacus, sokat támadott* de a bélapátfalvi védelem Kriskó- val az élen mindent hárítani tu­dott. Jó: Kriskó (a mezőny legjobbja). Veres, Antal, Mikó, illetve Bóta, Polonkai és Árvái. Tiszafüred HVSE n. 1:1. Tiszafüred. kezdtek a vendégek és 24:23-ra megközelítették az egrieket. Nagv küzdelem alakult ki, amelyben a kecskemétiek nem tudták átvenni az egriek által diktált iramot; erősen visszaestek, s az ESC lá­nyok szinte tetszés szerint érték el pontjaikat. A legjobb teljesítményt Hanus Agnes nyújtotta, mellette Szép­hegyiné és Renn játékát kell ki­emelnünk. Az ellenfél csapatában Fodor és Szabóné játéka érdemel dicséretet. Lábtörés . . . Ónodi Lászlónak, a Bélapátfalvi Építők labdarúgó csatárának, az Adács—Bélapátfalva mérkőzésen eltört a lába. A játékos állapota szépen javul. NSPOJSAO Az MSZMP megyei bizottsága és • Megyei Tanác. napilapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszt] a Szerkesztőbizottság; Tágjai: Suha Andor telelő, szer- kesztö, Papp János helyettes izer- kesztó. Gyürke Géza főmunkatársi Felelős kiadó: Putnokl László. Kiadóhivatal! Eger, Bajcsv-Zstltnszky o. L m Telefon: 34-44. Posta fiók: 23. Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca x Telefon: 56—74. 56—78. sz. A lapot árusításban és előfizetés­ben a megyei postahivatalok ter­jesztik. Előfizetési díj egy hónap­ra 11 forint. Előfizethető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél. Heves megyei Nyomda Va Eg«» Fj vj) Mandula Ernő, Egar, Hanus Ági gólerőssége döntött: