Népújság, 1958. április (13. évfolyam, 59-83. szám)

1958-04-08 / 64. szám

6 népújság 1958. április 8., kedd A mezőgazdaság Rétjavítási kísérletek az atkári „Petőfi" Termelőszövetkezetben Az atkári „Petőfi” azok kö­zé a termelőszövetkezetek kö­zé tartozik, amelyek tagsága szívesen próbálkozik meg az újjal. Számos jólsikerült kí­sérletük számát ez évben újabba] gyarapítják. Mivel számosállat létszámuk az idén megduplázódik és jelentősen növekszik hízóállományuk is, a szálastakarmányokról is na­gyobb mértékben kell gondos- kodniok. Ezért határozták el, hogy — egyelőre kísérletként - műtrágyázzák legelőiket. A rétkísérlet 14 hold terü­letre szól. Holdanként 120 kiló szuperfoszfátot, 40 kiló kálit és 50 kiló pétisót szórnak ki. Ha számításuk beválik, a szé­nahozamot legalább másfél- szeresére gyarapítják. A kí­sérlet sikere esetén a jövőben minden esztendőben hasonló módon javítják fel legelőterü­letüket. hírei Jól jövedelmez a szerződéses hizlalás Negyven darab hízómarhát vásárolt a tiszanánai Petőfi Tsz. A napokban adnak át 14 darabot, a többit a szer­ződés szerint csak júniusban. Ugyancsak hízik 150 darab szerződéses sertésük is. Kö­zülük az egyik még fél hí­zásban sincs és máris jóval felül van a háromszáz kilón. Kukoricaműtrágyázás — 18—20 százalékos tér megnövekedés Többéves kukoricatermesz­tési kísérlet-sorozat eredmé­nyét összegezték az Északma­gyarországi Mezőgazdasági Kísérleti Intézet kutatói. A kísérleti táblák talaját mű­trágyával javították meg, hogy figyelhessék, hogyan fej­lődik a növény, ha valamilyen okból nem istállótrágyázott földbe kerül. A kérdés megoldása nem közömbös Heves megyében, ahol a szántóterületnek csak­nem egyötöde kukorica ter­mőföld és részben a talaj, részben pedig az északi tájak időjárása miatt tíz mázsánál magasabb termést ritkán tud­nak elérni a gazdaságok. A kutatók megalapították, hogy ha nem istállótrágyázott földbe kerül a kukorica és a vetés előtt holdanként 200 A Pusztaszikszói Állami Gazdaság vezetői az eddiginél nagyobb gondot fordítanak az idén a jövedelmező áruter­melésre. A mesterséges borjú­nevelőből kikerülő, továbbte- nyésztésre kevésbé, de hizla­lásra annál inkább alkalmas, jólfejlett fiatal bikákat hízó­ba állítják. A bébibikák iránt nagy a kereslet külföldön is. A gazdaságban már jártak olasz cégek képviselői, s ren­kiló pétisót és 150 kiló szu­perfoszfátot adagolnak, ez 18—20 százalékos terméstöbb­letet biztosít. deliek a szép növendékállo­mányból. Az olasz exportra szánt kisbikákat a mesterséges bor­júnevelő KISZ-brigád gondoz­za. Csirke Klára, Oszlánczi Erzsébet, Kocsis Margit és Hídvégi László állatgondozók a háromnegyedéves bikákat több mint három és fél má­zsára hizlalták már fel. Ha elérik a négy és fél mázsás súlyt, továbbítják őket az olasz megrendelőknek. A fia­talok jó munkája nyomán egy-egy bébibi'ka 7-8000 fo­rint jövedelmet hoz a gazda­ságnak. Jól fejlődnek az olasz exportra szánt bébibikák a Pusztaszikszói Állami Gazdaságban A komlói földmüvesszövetkezct vezetősége eladásra, vagy cserére Csepel Diesel-ért felajánlja jókar­ban levő 3 tonnás GMC teher­gépkocsiját, mely nehéz terepen kiválóan alkalmas. V Kisfaludi u. 11. számú három- szobás, kertes villaház, minden mellékhelyiséggel eladó, 2 család részére azonnal beköltözhető. Kéfc- részben is megvehető. Érdeklődni: ugyanott. Rádiójavítás, vidékieknek azon­nal, autóbuszmegállónál, Bajcsy Zsilinszky u. 13. Értesíti az Egri Cipész Szövet­kezet kedves megrendelőit, hogy javító fiókjai megkezdték a creep- és mikrótalpú cipők gyors, szak­szerű javítását és talpalását. Villanytűzhely, rezsó, sütő gyári alkatrészekkel, Ifj, Sárvári elek- oműszerész. Eger, Bajza u. 7: Arcápolás, pattanásos arcok szakszerű kikezelése Szövetkezeti Kozmetikánkban. Eger, Tizeshon- A misk0ici MÁV Igazgatóság véd u. 16. _______________________ állami vállalatok és közületek ré­Pa planok, francia ágytakarók, készítését, javítását régi megbíz­ható iparossal készíttesse. Mező József né, Eger, Alkotmány u. 7. Betegtolókocsit — önhajtóst ven­nék, használt, jó állapotban. Féb- riczi János, Székesfehérvár. Lö­völde utca 29 szám. Eladó Gyöngyösön, Jókai utca 28 szám alatt házrész, mely 1 szo­ba, konyha, speiz, pince és mel­lékhelyiségekből áll. Azonnal be­költözhető. Cím: ugyanott. Menyasszonyi — áldozási ko­szorú — fátyol különlegessegek készítője, Kovácsné, Budapest. Garay u. 45. Garay-térnél. Sasvár u. 11 számú ház eladó. Érdeklődni: Bolya József, Eger, dr. Sándor u. 6. # szere felajánlja az alábbi elfekvő készleteit: Döngölő gyűrű 3 drb döngölő anya 2 “ döngölőhöz fatuskó 2 döngölőhöz fatuskóvédlemez 2 ;; szorító rúgó 24 “ hörgő szeleprúgó 8 ** szelep-tányér * :>9 “ döngölőrúd 3 ** dugaszológyűrű 10 “ koszorúanya 6 “ hörgő szelepszár l , hörgő szeleprúgó 2 döngölőrúgó 28 döngölőhüvely 1 tömi tő gyűrű 10 % kónuszc'savar 2 ,, lemezcsappantyú 13 „ vasajtó 90X60 cm ] 50 hold öntözéses Kertészetet létesít a boconádi szakcsoport Jól dolgozik és jó eredmé­nyeket ért el az elmúlt esz­tendőben a -boconádi zöldség- termelő szakcsoport. Az ered­mények fokozása érdekében ebbén az évben elhatározták, hogy a meglevő 30 hold öntö­zéses kertészetet 20 holddal növelik. Vásároltak a 4 ön­töző motor mellé még kettőt, hogy a megnövekedett terüle­ten biztosítsák az öntözést. A szakcsoport 84 tagja előrelát­hatóan 14 ezer mázsa zöldsé­get termel az idén. ennek egy része belföldi fogyasztásra megv. egy részét pedig expor­tálják. § Sport hírek iff: Verpeléti SK—Egri Előre 2:0 (0 0) Verpeiét, 800 néző. A megyei második osztály rangadója gyenge iramú, csapkodó játékot hozott, a második félidőben feli avult a hazai csapat. s megérdemelten győzött. A TOTO 14. heti eredménye Pannónia príma állapotban igé­nyesnek eladó. Apc, Rákóczi u. 11. Horváth. Családi ház részbeni beköitöz- hetőséggel eladó. Eger, Rozsnyói u. 1. sz. Eladó 350-es „IZS“ motorkerék­pár első-hátsó teleszkópos, majd­nem új oldalkocslval együtt, és 300-as „JAF“ oldalkocslval. Cím: Gyöngyös, nappal Jókai u, 22, es­te 6-tól Bocskai u. 14. Évelő virágok, pünkösdi rózsák, baba- és folyólózsák, díszcserjék, ka na csony fenyők kaphatók, Eger, Vécsel völgy 77, délután. Használt, vagy elfekvő kádár­szerszámokat átvesz az Egri Fa­ipari Vállalat, Knézich Károly u. 38. Telefon: 19—34. darucsapszeg rí tessauercsavar 60 Klf-csavar anya nélkül kg 105 ., Klt-csavaralátét 1923 „ stauf erzsirzó 19 ü aknavédőrács 2 S3 füstcsővédő hőszigetelő 12 n szabványárok burkolólap 487 ís aknarács 360 i, Érdeklődni: MÁV Igazgatóság Anyaggazdálkodási Osztály, Mis­kolc, Szemere utca 26 sz. Tele­fon: 16—218. 0000000000 1. Szeged—Komló X 1:1 2. Oroszlány—Nagykanizsa 1 1:0 3. Pécsbánya—Láng G. X 1:1 4. Mosonm.—Székesfehérvár 1 1:0 5. K. Kinizsi—ZTE X 2:2 6. Szekszárd—Veszprém 2 0:1 7. Délbudai Spart.—PVSK X 1:1 8. Gyula—KISTEXT 2 2:4 9. SSE—Bp. Spartacus 1 1:0 10. Szállítók—Bp. Előre tör. 11. MVSC—Ózd 1 1:0 12. MMTE—Bükkalja X 0:0 13. Hatvan—Nyíregyháza 2 1:2 A 12 találatos szelvények szá­ma 7, amelyre egyenként 69.821 forintot fizetnek, a 11 találatos szelvények száma 231 darab, egyenként 2115 forint nyere­ménnyel, míg a 10 találatos szel­vények száma 2788 darab, egyen­ként 233 forint nyereménnyel. NÉPOJSAG A Füzesabonyi Vegyes KTSZ. megrendelésre készít fényezett és festett hálószoba és konyhabútort, minőségi garanciával. Eladó egy 20 lóerős villanymo­tor, teljesen űj, Nagy Ferenc, He- vesvezekény, Vörös Hadsereg u. 23. A gyöngyöspatai földművesszö­vetkezet megvételre ajánlja 6—HP hengeres benzin-motorját, meg­egyezés alapján. Juhász géplakatos autó, motor- kerékpár szakszerű javítása, vil- lanyautógén-hegesztés. Eger, Ró- mu u. 2, Április 9-én szerdán este 9 órától a Park Szálló Étteremben Keméndi András é S Szenlhi Edith a rádió zenekar szólistái vendégszerepeinek. Belépődíj: 5 Ft. Jegyelővétel a portám A2 MSZMP megyei bizottsága és a megyei tanács naoilapja Megjelenik hétfő kivételével minden nap. Szerkeszti a Szerkesztőbizottság. Tagjai: Suha Andor felelős szer­kesztő. Papp János helyettes szer­kesztő. Gyurkó Géza főmunkatárs Felelős feiadő: Putnoki László. Eger, Beloiannisz utca 3. Szerkesztőség i Telefon: 56-74, 56-78. SZ; Kiadóhivatal: Éger, Bajcsy Zsilinszky a. X. Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Ui-vesmeeyei Nyomda V„ Eger F. v.. Mandula Ernő, Eger. Q második félidőben mutatott játék alapján legalább döntetlent érdemelt volna az Egri SC Nagybátonyi Bányász—Egri SC 3:2 (2:1) Nagybátony, 1500 néző, vezette: Valkő. Nagybátony: Orosz — Molnár, Gellér, Horváth — Stuhl, Czecze — Veres, Huszár, Főnyi, Csépe. Pintér. Edző: Laczkó Sándor. Eger: Madaras — Nagy II., Lisztóczky, Tomsó — Hanus, Bo­ros — Takács, Bajuhovszky, Hu­si, Nagy I., Hidasi. Edző: Ko­vács László. Laza talajú pályán, a széltől támogatott Nagybátony kezdett jobban, Csépe jó elfutás után lövésre szánta el magát, de a labda elsuhant a léc fölött. A 4. percben Huszár lövése Lisz- tóczkyról szögletre pattant, majd a következő percben megszüle­tett az első hazai gól: Ponyi labdájával Csépe előretört és a 16-os magasságából hatalmas lö­vést küldött az egri kapu bal sarkába, 1:0. A gól után egri rohamok következtek, a 10. perc­ben Bajuhovszky biztatóan ment el, de Orosz előrevetődve tisz­tázta a helyzetet. ■ Ezután ismét Nagybátony vet­te át a. játék irányítását és a 12. percben már a negyedik szögle­tet érték el a bányászok. Ennek ellenére a 19. percben egri gól következett: Husi kiugrasztotta Takácsot, a szélső gyors iram­ban kapuratört, lövése a kifutó kapusról visszapattant, de Ta­kács másodszorra már nem hi­bázott, 1:1. A 21. percben az ESC megszerezhette volna a ve­zetést is, Husi a félpályáról tört az ellenfél kapuja felé, Orosz eléje futott és a csatár estében hajszállal mellélőtte a labdat. A 28. percben Nagybátony ért el újabb gólt. Huszár—-Veres összjátéka után a gyors szélső kicselezte a rátámadó Lisztócz- kyt, és a kifutó Madaras mel­lett a hálóba helyezte a labdát, 2:1. A gól után egészen a fél­idő befejezéséig változatos, ide- oda hullámzó játék folyt a pá­lyán. Mindkét csapit nagy aka­rással küzdött, a támadók sokat lőttek kapura, gól azonban már nem született. Szünet után is Nagybátony kezdett jobban, az előretörő Ponyit Tomsó az utol­só pillanatban szerelte, majd Pintér és Czecze lövéseit há­rította Madaras. Az 55. percben egy ellentámadás során Husi 1e- futotfca a védőket, de a kifutó kapusba vágta a labdát. Az 59. percben Huszár dancsolta Tom- sót, az egri védelem leállt, Hu­szár egészen az alapvonalig fu­tott a labdával, pontos beadását Ponyi kapásból először a kapu­fára lőtte, majd a visszapattanó labdát Pintér egész közelről a léc alá bombázta, 3:1. Eger nem adta fel- a harcot és töbo formás támadást vezetett. Egyre keményebbé vált a játék, amely­ben főleg a nagyon gyengén bí­ráskodó játékvezető volt a lu­das. Takács beadását Husi ha- nyattfekve lőtte a kapu mellé. A 70. percben Nagy I. jó lab­dával szöktette Husit, a közép­csatár átkígyózott a bányász vé­delmén, s bár lökték, élesen a jobb alsó sarokba lőtte a lab­dát, 3:2. Ezután az egri csapat fokozatosan fölénybe került, Bo­ros 25 méteres lövését védte Orosz, majd Nagy I. lövésébe beleléptek a védők. A 81. perc­ben Takács szögletét Orosz Ha­nus fejéről ütötte le, majd Husi rálőtte a labdát, és a védők a gólvonalon kézzel mentettek! Vi­tathatatlan tizenegyes, de a já­tékvezető sípja néma maradt. Az utolsó percben még nyílott alkalom az egyenlítésre, Lisztócz- ki nagyerejű 30 méteres szabad­rúgását Orosz vetődve, Takács elé ütötte, a szélső befelé gurí­totta a labdát, amely a gólvo­nalon gurult végig a megder­medt egri csatárok előtt. Az egri csapat nem érdemelte meg a vereséget, és teljesítmé­nye alapján legalább az egyik pontot megérdemelte volna. Kü­lönösen a második félidőben ját­szottak határozott fölényben az egri fiúk. Egyénileg Madaras megbízhatóan látta el feladatát, a hátvéd hármasból Tomsó já­tékát kell kiemelni. Lisztóczky helytelen felfogásban játszott, Nagy II. játékán meglátszott, hogy még mindig nem heverte ki teljesen sérülését. A két fe­dezet közül Hanus volt a job­bik, de Boros is megfelelt. A támadósorban Husi nyújtotta a legjobb teljesítményt. A két ösz- szekötő, Bajuhovszky és Nagy I. jól látta el feladatát. A gyors Takácsot elhanyagolták a belsők. Hidasinak sem ment a játék. Ezúttal a küzdő szellem hiányzott a hatvaniak játékából Nyíregyházi Építők—Hatvani VSE 2:1 (1:1) Hatvan, 1300 néző, vezette: Kiss Sándor. Nyíregyháza: Hargitai — Galló, Csemiczki, Szokol — Hgvacs, Pokrovenszki — Kovacsics, Parti. Lendvai, Papp, Groholy. Edző: Kosa Károly. Hatvani VSC: Berényi — Han- ty, Édes, Forgács — Rékási. Ko­vács — Fehér, Hídvégi, Zámbó, Szabó, Herczeg. Edző: Darvas Albert. Esőtől felázott, mély talajú pá­lyán került sor a nagy érdek­lődéssel várt mérkőzésre. Sokan már a mérkőzés előtt hatvani vereséget jósoltak, amikor híre ment, hogy a jó formában lévő Táj ti helyett a hosszú idő óta nem szereplő Szabó játszik a csatársorban... Nyíregyházi támadással indult a játék, Lendvait szerelte a vé­delem, majd Kovács—Szabó ak­ció végén a balfedezet szabály­talankodott. Kovacsics lőtte az első labdát kapura. Berényi azonban biztosan védett. Hatvan, érte el az első gólt: Hídvégi jó labdát adott Zámbőnak, aki lerázta magáról a rátámadó vé­dőket és közelről a hálóba vág­ta a labdát, 0:1. A gól után rendkívül heves iramú játék ala­kult ki, Hatvan volt fölényben, de a vendégek is vezettek né­hány veszélyes támadást. Kü­lönösen a villámgyors Kova­csics és a jó formában Lévő Lendvai. A 10. percben Lendvai tört a kapu felé, Forgács be­csúszó szerelése nem sikerült, közben a labda Parti fejéről élesen a kapu fölé vágódott. A másik oldalon Rékasi kiug­rasztotta Hídvégit, a csatár lövé­sét azonban biztosan védte Har­gitai. Egyre jobban látni lehe­tett, hogy a hatvaniaknál baj van az erőnléttel is. A 15. percben Kovacsevics jól futott el a szé­len, kicselezte a védőket, majd Lendvaihoz továbbított, aki mint­egy 10 lépésről a hálóba lőtte a labdát, 1:1. A 20. percben Ré­kasi — Hidvégi —i Fehér volt a labda útja és a szélsőt csak ne­hezen szerelték szögletre. A má­sik oldalon Lendvai kitűnő lab­dával ugratta ki Kovacsicsot, Forgács azonban még idejében közbe tudott lépni. Zámbó gyen­ge lövését védte biztosan Har­gitai. A félidő végéig mindkét csapat sokat támadott, de a csa­tárok nem bírtak a kemény, jói romboló védőkkel. Hatvan feljavult, főleg a két fedezet, akik jobbnál jobb lab­dával indították támadásba a csa­tárokat. A 60. percben Hanty labdájával Fehér elhúzott az őt szerelni akaró Galló mellett, ka­pura lőtt, de a labda a jobb ka­pufa töve mellett suhant el. Nagy helyzet volt! A 70. perc­ben a vendégek szerezték meg a vezetést, s egyben a győzelmet eldöntő gólt. A gyors Lendvai kicselezte a hatvani védőket és a kimozduló Berényi mellett a hálóba helyezte a labdát, 2:1. A gól után fellángolt a hatvani együttes, és szinte a levegőben lógott a kiegyenlítő gól. A 75. percben Herczeg lövése csúszott el hajszálnyira a kapufa mellett, majd Hídvégi távoli lövését szög­letre ütötte Hargitai. A beívelt szögletet Hanty hajszállal fejel­te a kapu mellé. Az utolsó 10 percben Hatvan beszorította el­lenfelét, de a nyíregyházi véde­lem jól szervezetten verte vissza á támadásokat. A 85. percben Fehért szabálytalanul szerelték a 16-os oldalvonalánál. Hídvégi ívelte a labdát kapu elé, a töb­bi csatár azonban közben lesre futott és odalett a jó helyzet. Herczeg lövése jelentette az utolsó eseményt. A kiesés ellen küzdő hatva­niak játékából ezúttal hiányzott a lendület, a frisseség és az egész csapat fáradt együttes be­nyomását keltette. Egyénileg He­rényi jól védett, a védelemből Hanty nyújtotta a legjobb tel­jesítményt. A két fedezet fő­leg a második félidőben javult fel. A támadósorban Fehér és Herczeg gyors elfutásokkal ve­szélyeztette az ellenfél kapuját, a belső hármasnak ezúttal nem ment a játék. Kiss jól vezette a mérkőzést. Ünnepi úszóverseny és pompás vízilabda bemutató Egerben Vasárnap több számból álló ünnepi úszóversenyt rendezett az Egri SC, melynek keretében sor került a magyar válogatott vizilabdakeretek egri bemutatko­zására is. A műsor végig kedvezőtlen idő­ben, zuhogó esőben folyt le, en­nek ellenére — különösen dél­után — szép számú néző volt kíváncsi az eseményekre. Előbb a vízilabda válogatott keret két csapata szállt a vízbe. FEHÉREK—FEKETÉK 8:6 (5:2) Vezette: Brandi. Feketék: Jenei — Hevesi, Né­meth II., — Markovics — Sala­mon, Dancsa, Csillag II. Fehérek: Kunos — König, Brindza — Dömötör — Kárpáti, Máyer, Lepjes. A két csapat mérkőzése a vá­logatott együttes keresése jegyé­ben zajlott le. A válogatott keret csak április »Isején kezdte el a kétkapus edzéseket, így az Eger­ben mutatott játék — annak el­lenére, hogy sok hibás átadást láttunk — biztató volt. A gó­lok sorrendje: Salamon, Kárpá­ti, Máyer, Kárpáti, Dömötör, Dö­mötör, Németh II., (négy mé­teresből), Németh II., Kárpáti (négy méteresből), Brindza, -Ku­nos (öngól), Csillag,. Kárpáti és Németh II. Délután ünnepi úszóverseny kezdődött Budapest, Hódmezővá­sárhely, Pécs, Miskolc, Diósgyőr és Eger versenyzőinek részvéte­lével. Eredmények: 800 m férfi felnőtt gyors: 1. Utas­sy (Eger) 10:41.2, 2. Pócsik (Eger) 10:41.7, 3. Nagy (Hódmezővásár­hely) 10:45. 800 m férfi ifjúsági gyors­úszás: 1. Katona (Eger) 10.12.2, 2. Bodnár (Eger) 10:35.3. 200 m fér# mellúszás: 1. Fá­bián (BEAC) 2:49.8, 2. Seenger (Bp. Vörös M.) 2:52.8. 50 m gyermek fiú mellúszás: 1. Szölgyéni 41.1. 50 m fiú gyors: 1. Fehér (Eger) 39.5. 50 m qyer- mek leány mellúszás: t. Kovács (Hódmezővásárhely) 46.4. 200 m serdülő fiú gyors: 1. Szepessy (Eger) 2:34, 200 m női hátúszás: 1. Boros Kató (Újpesti Dózsa) 2:49.4. 2. Csizmadia (Bp. Ili. kér.) 2:56.2. 3. Vigyázó (Újpesti Dózsa) 2:57.9. 200 m női gyors­úszás: 1. Kelecsényi (Eger) 2:40.4. ,200 m ifjúsági női gyors: 1. Ringelhann (Eger) 2:43.8. 200 m serdülő leány gyors: 1. Frank (Eger) 2:34.1, 200 m férfi ifjúsági gyors: 1. Garai (Miskolc) 2:28.8, 2. Denk (Eger) 2:34.2, 3. Bánhidi (Eger) 2:37.8. 200 m serd. leány mellúszás: 1. Oláh (Eger) 3:26. 50 m leány gyors: 1. Török (Eger) 39.4. Az úszóverseny után egy vá­logatott vegyes csápat játszott ví­zilabda mérkőzést az Egri SC csapatával. A vegyes csapat mindhárom harmadban a követ­kező összeállításban szerepelt: Jeney — Mayer, Brindza — Mar­kovics — Varga, Németh II., Kiss E. Az egriek ezzel a csa­pattal kezdtek: Szeretni — Rin­gelhann, Visontai — Pócsik — Halmos, Utassy, Bodnár. A ké­sőbbiek folyamán a következő harmadokban játszott még: Denk, Tassy, Kiss Ottó. Frank, és Fodor. A válogatott csapat ‘jó játék után 22:3 arányú győ­zelmet aratott. A harmadok eredménye: 5:1, 8:0, 9:2. Az egri együttes a rengeteg gól ellenere is kitűnő edzőtársnak bizonyult. Különösen az első harmadban láttunk sok biztató jelenséget az egri játékosoktól. Csak Jeney ragyogó védései akadályozták meg, hogy nem jutott több gól a válogatottak kapujába. Különö­sen Utassy jelentett sok veszélyt. Az egri gólokat Utassy, Pó­csik és Halmos szerezte. Ezután játszották le a Hód- mezővásárh. MÁV—Egri SC Újonc barátságos mérkőzést. Ez 3:3 ará­nyú döntetlennel végződött. Az egri fiatalok az alábbi összeállí­tásban játszottak: Mártonffy — Bóta, Szepesi II., — Bolya — Szepesi I. (Gál), Elek, Katona. Az újonc egri csapat techni­kailag fölötte állt a felnőttek­ből álló hódmezővásárhelyi együttesnek és a győzelmet is megszerezhette volna. A gólokat Szepesi I., (2) és Katona sze­rezte.