Népújság, 1958. április (13. évfolyam, 59-83. szám)

1958-04-30 / 83. szám

6 NÉPÜJSÄG 1938. április 30. szerda Három egri vízilabda csapat ontotta a gólokat vasárnap Vasárnap az Egri SC három vízilabda csapata külön­böző bajnoki és barátságos mér­kőzéseket. Mindhárom egri csa­pat nagy gólarányú győzelmet aratott, szinte ontották a gólokat a csatárok — összesen 44 gólt értek el. Egri SC—Csepel Autó 12:3 (3:2) Eger, 300 néző. V: Somóczy dr. Közepes érdeklődés mellett ke­rült sor a két OB II-es csapat barátságos mérkőzésére. Eger így állt fel: Szerem! — Kingelhann, Visontai — Pócsik — Bodnár, Halmos, Fodor. A Csepel Autó összeállítása; Palotás — Vadász, Kenéz — Hor­váth — SzakteV, Váradi, Baktai. |csere* Fehér, Csapkai, Nemes, Kiss, Csordás és Maczák.)' , Az első félidőben általában ki­egyensúlyozott volt a játék, szü­net után azonban az autósok jTiindinkább elfáradtak és az Ütassyt is nélkülöző egriek szin­te. tetszés szerint érték el gól­jaikat. A gólok sorrendje: Halmos (4 méteresből), Szakter, Visontai, Baktai, Halmos, Halmos, Fodor, Nemes (4 méteresből), Visontai, Fodor, Pócsik, Pócsik, Visontai, Halmos és Pócsik. Ezután került sor az Egri SC— Csepel Autó újonc bajnoki mér­kőzésre. Egri SC—Csepel Autó 19:2 (9:1) 300 néző. V: Nagy Ferenc. Eger: Mártonffy — Szepesi K., Bóta — Bolya — Gál, Szepesi L., Katona. Cs. Autó: Céhmester — Bren­ner, Sa llai — Sárfalvi — Bencze, Gergely, Bálint. . A Csepel Autó egy pillanatig Isztalos szakmunkásokat keres a Faipari Vállalat. Eger, Knézich Károly utca 38. szám. wHHHKManHb®***.«®®#*’' Jól szórakozhat a május hó 1-én megnyíló Népkerti Sörözőben, ahol hangulatos zene mellett hi­deg és meleg ételek, fris­sen csapolt sör, választékos italok és egri fajborok biz­sem tudta vitássá tenni a mér­kőzés eredményét és az első perctől az utolsóig alárendelt szerepet játszott. Az egri ifik akár több gólt is dobhattak vol­na. A gólok sorrendje: Szepesi, Bóta, Bolya (4 méteresből). Gál, Szepesi, Szepesi, Bolya, Bolya, Gergely, Bolya, Szepesi, Katona, Gál, Bóta, Gergely, Bolya, Sze­pesi, Bolya, Katona, Szepesi. Jó: Bolya (a mezőny legjobb­ja), Szepesi K. és Bóta, illetve Gergely. Egri SC/B—KISTEXT 13:7 (4:1) Az egri csapat a következő összeállításban játszott: Denk — Frank, Kiss S. — Tasy — Elek — Utassy, Bánhidi (Leffler). Az OB II-ben szereplő KISTEXT-et simán legyőzte az egriek II. csa­pata. , Sok kiállítás jellemezte a mérkőzést, az egriek háromszor emberhátránnyal lőttek gólt. G: Utassy (7), Tasy (3), Elek (2) és Frank. A csapat leglobb játéko­sának Frank bizonyult, mellette Utassy és Tasy játéka tetszett. II vörös vérseitek számlálására és ráinóaktivitásuk lemérésére alkalmas műszer A washingtoni egyetem két tudományos dolgozója nemré­gen * olyan újtípusú műszert készített, amelynek segítségé­vel rendkívül gyorsan és köny- nyen megszámlálhatok a vörös vérsejtek és lemérhető rádió­aktivitásuk. A páciens vérké­pét műanyagból készült fiolá­ba helyezik, amelyet azután írógép nagyságú gépbe helyez­nek el. Ez a gép jóformán pil­lanatok alatt megszámlálja a vörös vérsejteket és ugyanak­kor megállapítja rádióaktivi­tásukat is. A Heves megyei Állami Építőipari V. azonnali be­lépésre felvesz mérlegké­pes képesítéssel rendelkező 1 adminisztratív vezetőt, 1 revizort, ötéves építőipari gyakorlattal rendelkezők előnyben. Jelentkezés: Gyöngyös, Egri út 30. tosítják a hangulatot. ló bort akar inni? Keresse fel a Szépasszony- völgyben május hó 1-én megnyíló borpincénket, ahol kitűnő egri fajborok büfé áron kaphatók. Nyárson sült, szalonnasütés, virsli, büfé-cikkek. Nyitvatartási idő délután 3-tól, esete 10 óráig. Egri Vendéglátóipari Vállalat. RENDELJEN ELSŐRENDŰ FÄVAL ÉGETETT meszel a „DÓZSA" Mgi Termelő- szövetkezettől, Felsőtár- kány. telefon: 9. Közöljük a földműves­szövetkezetekkel, állami kisker. vállalatokkal, továbbá az FM alá tar­tozó állami gazdaságok­kal. termelőszövetkeze­tekkel, és egyéb fel­használóinkkal, hogy a Mezőgazdasági Eszkö­zöket Értékesítő Szö­vetkezeti Vállalat (Me- zőszöv) átköltözött Eger, Tihamér vasútállomás mellett levő raktár- helyiségeinkbe. Telefon: Eger, 29—86. 19 család méh sürgősen eladó.« Nagy Pál, Kompolt, 244 szám. 1700 köbcentis személygépkocsi üzemképes állapotban eladó, körállatorvos, Recsk. Olasz rizling, ezerjó szőlőolt­ványt 100 darab fölötti tételek­ben, Valifskó János, szőlőoltvány- termelő, Abasár, Fő utca 172. Érettségizett fiataloknak május 5-ig lehet a pályázatukat benyújtani a négy­éves egyetemi fokú Debreceni Mezfigazdasági Akadémiára A végzettek, mint oki. mezőgazdasági mérnökök ke­rülnek termelőszövetkezetekbe, állami gazdaságok­ba, a mezőgazdasági igazgatásba kutató intézetekbe a mezőgazdasági szaktanári pályára stb. A felvétel­ről tájékoztatást ad az Akadémia igazgatósága, Debrecen, Böszörményi út 104. Váratlan eredmények a megyei bajnokság vasárnapi fordulójában Atlétika Május 1-én nagyszabású atléti­kai pályaversenyt rendeznek Egerben a város általános iskolá­sai részére. Ekkor válogatják ki minden számban azt a két álta­lános iskolás lányt és fiút, akik Eger színeit képviselik majd az Eger—Gyöngyös általános iskolai válogatott atlétikai viadalon. Amennyiben minden iskola moz­gósítja legjobb atlétáit — ko­moly küzdelmek várhatók. A ver­seny délután 14.30 órakor kezdő­dik, gyülekezés 13.30 órakor a népkerti öltöző előtt. Kézilabda Egri Építők—Diósgyőri VTK 11:10 Vasárnap a területi kispályás kézilabda bajnokság első fordu­lójában az Egri Építők csapata Diósgyőrben mérkőzött a DVTK együttesével. Fej-fej melletti küz­delemben az utolsó percekben tartott labdával tudta csak a jó- hirű csapat biztosítani egygólos előnyét. Az egri együttes a következő összeállításban lépett pályára: Kormos — Fodor, Tóth, Szabó — Pető, Széphegyi, Pogonyi. Cse­re: Prokai, Szőke, Karsai, Be- reczki. Az egriek góljait Szép­hegyi (3), Pogonyi (3), Fodor (2), Szabó, Bereczki és Petfl dobta. Kiemelkedő teljesítményt nyúj­tott Kormos, Pogonyi és Széphe­gyi­* Május 4-én, vasárnap délelőtt fél 12 órakor az egri Foglár-kerti pályán kerül sor az Egri Építők —Miskolci VSC férfi területi ké­zilabda bajnoki mérkőzésre. Kosárlabda Egri SC—Szegedi EAC 61:35 (36:15.) Eger, 200 néző. V.: Mogyorósi és Chikán. Eger: Széphegyiné, Frindt (10) — Renn (8) — Hanus A (16), Ju­hász K. (20) Csere: Csomár (6) Juhász M. (l), Hanus M. és Fe­kete Z. Az NB II-es bajnokság vasár­napi fordulójában remekül kez­dett az egri együttes, letémadá- sos emberfogással játszott é3 rö­videsen 26:6 arányú vezetésre tett szert. Ezután sorozatos cserék következtek, szóhoz jutottak az újoncok is és ebben a játékrész­ben az egriek valamit leadtak előnyükből. A második félidőben erőnléti hiányosságok is felfedez­hetők voltak az ESC játékában, ennek ellenére könnyedén érték el nagy pontarányú győzelmü­ket. A legjobb teljesítményt Ju­hász Klári, Frindt és Hanus Ági nyújtotta. Vasárnap Egerben kerül sor az ESC—Nagykőrös NB II-es mér­kőzésre. Torn «verseny Hevesen A közelmúltban rendezték meg a hevesi járás általános iskolái­nak tomaversenyét, a hevesi já­rási kultúrház nagytermében. A kedvezőtlen időjárás ellenére szép számmal vonultak fel a csa­patok, amelyek közül többen az állomástól a kultúrházig vezető, mintegy 2 kilométeres útszaka­szon csűröm vizesre áztak. Ez azonban nem befolyásolta a lel­kes pajtásokat. Melegítette őket belülről a verseny láza. Tóth Gyula szakfelügyelő nyitotta meg a versenyt, a szabad, a mű­szabad gyakorlatok és a szek­rényugrások mindvégig fegyel­mezetten zajlottak le. EREDMÉNYEK: Csapatban. Lányok: 1. Kömlő 281.5, 2. Heves II. 257.7, 3. Boco- nád 249.7 ponttal. Fiúk: 1. Kömlő 275.1, 2. Boco- nád 223 ponttal. Leány egyéni: l~2. Bartus Ró­zái és Jakab Margit (Kömlő) 47.9, 3. Tokai Rózái (Kömlő) 47.1 ponttal. Fiú egyéni: 1. Antók Gábor (Kömlő) 47.2, 2. Márkus íKömlő) 46.7, 3. Csáti (Kömlő) 45.9 ponttal. Dicséret illeti Malorszki Gá­bort, Nagy Rózsa, Sánta Boldi­zsár és Fekete Lászlóné testne­velőket, akik csapataikat jó’ fel­készítve indították el a ver­senyre. Nem mondható ugvanez el a hevesi Fekete Lászlóról és a tamamérai Képes András test­nevelőről, akik fel sem készítet­nék csapataikat és nem is vettek részt a versenyen* <t9 Gy.) Recski Bányász—Bélapátfalvi Építők 1:0 (0:0) Bélapátfalva, 300 néző. V: He­vesi. Recsk: Korsós — Hadobás, Nagy, Bódi II. — Maruzs, Ko­vács — Kányási, Horváth, Szabó, Bódi I., Kocsis. Edző: Mészáros Bertalan. Bélapátfalva: Nagy — Kriskó. Berecz, Horváth — Barta II„ Erdélyi — Antal, Barta Ili., Mol­nár, Ónodi, Mikó. Edző: Tóth József. Erős szélben került sor a két csapat találkozójára. Bélaoátfalva kapott hamarabb lábra és sok támadást vezettek a recskiek ka­puja ellen. A csatárok azonban a kínálkozó helyzeteket rendre kihagyták. Előbb Antal, majd Ónodi lövése kerülte el a kaput. A 10. percben Antal egy össze­csapásnál megsérült és ttŐl kezdve végig statisztálta a mérkő­zést. A szünetig a recskiek csak ritkán, de rendkívüli veszélyesen támadtak. A második félidőben sem vál­tozott a játék képe, a nazaiak játszottak enyhe mezőnyfölény- ben, mégis a vendégek értek el gólt: a 63. percben Bódi távoli lövése lepattant a kapufáról és a berohanó Kányási a bal sarok­ba vágta a labdát. 1:0. A gólra hetfes recski támadások követ­keztek, a hazai védelem azon­ban jól állt a lábán. A 75. perc­ben alkalom nyílott az egyenlí­tésre. Mikó jó beadását azonban Molnár közelből a kapu fölé emelte. A 84. percben Ónodi lab­dájával Mikó előretört, a recski védők azonban szabálv+alanul szerelték a 16-oson belül, a já­tékvezetők sípja azonban néma maradt. Jó: Korsós, Nagy. Bódi 1*. illetve Kriskó. Berec. Erdélyi. Barta III. és Barta II. Egri Dobó Spartacus— Hatvani Kinizsi 2:6 (0:0) Eger, 300 néző. V: Ferenc. Eger: Szűcs — Török, Bóta, Bozsik — Lubai, Mélypataki — Miskolci, Árvái, Polonkai, Csep- csányi, Doboróczki. Edző: Szent­marjai Tibor. Hatvan: Baésa — Szécsényi. Rácz, Pecze — Dragos, Sárközi — Szigetvári, Wágner, Hajdú, Kristyán, Buholcz. Edző: Kókai Jáno6. Egri rohamok vezették be a mérkőzést. A 8. percben Csep- csányi nagy lövése alig szállt a kapu mellé, majd negyedóra el­teltével közepes iramú mezőny- iáték alakult ki. Hosszú -dón keresztül egyik kapu sem for­gott igazán veszélyben, mert mindkét védelem remekül látta el feladatát. A 22. percben Cseo- csányi és Miskolci helvet cse­rélt1 és mindért élénkebb lett az egriek támadásszövése. A befe­jezés előtt néhány perccel a ven­dégek maidnem gólt értek el. Hajdú lövését nehezen védte Szűcs. A második félidőben is a nagy erővel küzdő Eger kezdett job­ban, és némi fölényt harcolt ki a mezőnyben adogató hatvaniak­kal szemben. A 73. percben Ár­vái nagy lendülettel tört a kapu felé, de a 16-oson belül Szécsé­nyi szabálytalanul akasz+otta. A játékvezető 11-est ítélt, amit Árvái értékesített. 1:0. Közben a vitat­kozó Wágnert a játékvezető ki­állította. Már-már úgy látszott, hogy 1:0 marad az eredmény, amikor 10 másodperccel a mér­kőzés befejezése előtt Csenesánv* elfutott a szélen, beadását Pó­lónkat kanura lőtte, a labda azonban visszapattant a védőkről kavarodás támadt, Ba^sa a labda mellé nvült és a szemfüles Dom- boróczki közelről a hálóba lőtt 2:0. Az egri csapat valamivel töb­bet kezdeményezett ellenfelénél / így győzelme m^érd^m élt­nek mondható. A iáték színvo­nala végig alacsony volt. Csak a védelmeket Illeti Ká** hogy a vége felé eldurvult a ’áték. Jó: Bóta. Török. Rózsik és Lubai. illetve Rácz, Sárközi «Szigetvári. Füzesabonyi VSC—Mátrade- recskei Építők 1:1 (1:0) Mátraderecske, 300 néző. V: Erdész Ferenc. Füzesabony: Nyári — Kakuk, Gál II., Gulyás — Kelemen, Tu- róczi — Erős, Bernáth, Jaskó, Imre S., Bocsi II. Edző: Halász Károly. Mátradere^ske: ódor — Már­kus, Erdei, Horváth ^ Vinczek, Sreiner — Magyari, Orosz, Vaj­da, Bártfai, Jóna. Edző: Bártfai Vilmos. Rossz talajú, göröngyös é6 szabálytalan méretű pályán folyt le a mérkőzés. Az első félidő­ben Füzesabony határozott fö­lényt harcolt lő, de a csatárok rengeteg gólhelyzetet kihasználat­lanul hagytak. A 3. percben Bo­csi II. mintegy 15 méterről a kapufát találta el, majd nem sokkal később ugyanő közelről mellé vágta a labdát. A 23. perc­ben született meg az első gól, amikor Erős szögletrúgása után Imre S. a hálóba lőtte a labdát. 1:0. A 41. percben Jaskó labdája az üres kapu előtt gurult el, de a belsők lekéstek. Egy perc múlva Erőss lövése pattant visz- sza a kapufáról. Jellemző a fü­zesabonyiak fölényére, hogy Nyári csak a 45. percben ért elő­ször labdához. A n. félidőben is Füzesabony kezdett jobban, de a hazaiak rendkívül lelkesen és önfeláldo- zóan védekeztek, sőt a 77. perc­ben Bártfai fejese meghozta a kiegyenlítést. 1:1, Ezután Imre S. gólját a Játék­vezető nem adta meg, majd Jas­kó 10 méterről az üres kapu fölé lőtte a labdát. A 85. perc­ben Ódor kezéből kiesett a lab­da és a szemfüles Imre S. a hálóba lőtte, a játékvezető előbb gólt ítélt, majd a partjelző meg­kérdezése után les miatt szaba­dot rúgatott a füzesabonyiak el­len. Jó: Kakuk, Kelemen, Imre S., illetve Márkus, Erdei és Bártfai. ApcI Vasas—HVSE II. 2:0 (1:0) Hatvan, 500 néző. V: Kiss L. Apc: Szuhányi — Bagó, Dob- rócsi, Udvari — Zsilinszki, Ko­vács II. — Litkei, Bendik, Fá­czán, Surányi, Kovács Edző; Wämser Gyula. Hatvan: Zséli — Móra, Gugye- la, Czipó — Szabó, Pete— Zila­hi, Herman, Tóth, Boronkai, Mu­rányi. Edző: Bognár Ferenc. Váratlanul az apciák kezdtek jobban, az előretörő Fáczánt ne­hezen szerelték a hatvani vé­dők, majd egy ellentámadás so­rán Udvari kézzel ütötte el a labdát, de Boronkai szabadrú­gása a kapu fölé szállt. Ezután Dobrócsi lyukat rúgott, Boronkai rögtön kapura lőtt és Szuhányi biztosan védte a sarokba tartó labdát. Hatvan mindinkább be­szorult és a 13. percben góllá ért a Vasasok fölénye. Litkei szög­letrúgása után Fáczán elé került a labda, aki nagy erővel a há­lóba bombázott. 1:0. A gól után Is Apc kezdeményezett többet, Bendik. majd Surányi lövése ke; rülte el a kaput. A 27. percben Litkei jó elfutás után a kapufát találta el! Zsilinszki szabadrú­gása visszapattant a védőkről és Dobrócsi távoli lövését a me ff­lepett Zséli csak szögletre fud^a menteni. A félidő bp 'rése előtt több veszélyes támadást vezetett a HVSE. A szünet után is folytatódtak a hatvani támadások, maid ki­Heves megye labdarúgó társa­dalmát élénken foglalkoztatja a tiszafürediek esete. Mint ismeretes, a tiszapartiak pályáját négy mérkőzésre betil­totok és így Füzesabonyban kénytelenek ipérkőzéseiket leját­szani. A Lőrinci Vasas ellen azonban egyszerűen nem álltak ki és nagy megütközést keltett, hogv utána a Gyöngyösi Spartacussal sem voltak hajlandók játszani. Nyilvánvaló, hogy a tiszafürediek a bajnokság két éllovasától nem akartak nagy gólarányú veresé­get szenvedni, ezért nem álltak ki. Ez azonban nem helyes, mert a tiszafürediek soortszerrí+lenséee *-öbb más csapatot is érzékenyen ^rint a gólarányok alakulása szempontjából. Nem beszélve ar­ról, hogy a füzesabonyiakat ké4 | Olvasd! Terioszd! ) a NÉPÚJSÁGOT ( ▼WtO? f f f J? f f f TvVVVvOv egyensúlyozott játék alakult KI. Hol egyik, hol másik kapu for­gott veszélyben. A 75. percben Móra 25 méteres szabadrúgását Szuhányi nagy bravúrral védte. A 81 percben eldőlt a mérkőzés rsa. Litkei labdájával Bendik elfutott, lövésszerű beadását Zsé­li a kapufára öklözte és a bero­hanó Kovács I. a hálóba fejelte a labdát. 2:0. Az Apci Vasas megérdemelten győzött a kissé elbizakodottan pályára lépő HVSE II. ellen. Az apciakat mintegy 300 főnyi szur­ka' kísérte el Hatvanba! A vendégek közül minden iátékos dicséretet érdemel, a HVSE-ben Móra, Pete, Zilahi és Tóth nyúj­tott jó teljesítményt. Kiss játék­vezető jól vezette a mérkőzést. Hevesi Traktor—Adácsi FSK 2:1 (2:0). Adács, 400 néző. V: Tere- besi. Adács: Varga — Major, Debrei, Juhász — Labanc, Rapi — Szé­csényi, János I., Túri, János II» Edző: Széplaki József. Erősiramú, színvonalas játékot hozott a két csapat találkozója, Adács már az első percben meg­szerezhette volna a vezetést, Já­nos I. labdájával Szécsényi jó ütemben ugrott ki. de a vendé­gek hátvédje gólhelyzetben, sza­bálytalanul szerelte a szélsőt, a megítélt szabadrúgást Lóvéi biz­tosan védte. Nem sokkal később hevesi támadás indult a jobbol- oldalon és a beívelt labdát ac üresen hagyott, balszélső a léé alá bombázta. 1:0. A gólra heves hazai támadá­sok következtek, de a vendégek védelme kitűnően védekezett. Ebben a játékrészben a hevesiek­nek csak néhány szór-ányos tá­madásra futotta erejükből. Aa állandó hazai fölény ellep'-e he­vesi gól következett, amelyben ludas volt az adács! kapus. 2:0. A n. félidő állandó hazai fö­lényt hozott, de csak a S" perc­ben sikerült szépitenlök Debrel révén. 2:1. Az utolsó percekben hatalmas küzdelem folyt a pá- lyán\ de az eredmény már nem Változott. A döntetlen igazságo­sabb lett volna. Tiszafüredi Petőfi—Egri SC n. 2:1 (1:1) Füzesabony. 400 néző. V: Szi­getvári. Egri támadásokkal indult a mérkőzés, majd fokozatosan ki­egyenlítődött a játék. A 25. perc­ben U-eshez Jutott az egri csa­pat, amit Báder értékesített. A tiszafürediek a 40. pferchen egyenlítettek Ferenczi góljával. A második félidő elején a hét ifjúsági játékossal felálló egri csapat erősen rohamozott, mégis a fürediek értek el úlabb gólt; melynek szerzője ismét Fe­renczi volt. A 75. percben a ti­szafürediek még egy kapulát is lőttek. A tartalékos és gyen­gén látszó egriekkel szemben megérdemelten győztek a lelkes tiszapartiak. Lőrinci Vasas—Gy. Bányász 2:L A Selyp—Gy. Spartacus mérkő­zés elmaradt. ütötték el. Nemrégiben a Népsport útján értesültünk arról, hógy a Hajdú- Bihar megyei Labdarúgó Alszö- vetség a kétszer egymásután ki nem álló csaoatokat egyszerűen törli a bajnokságból. Nem vol­na-e helyes, ha a Heves megyei LASZ is így járna el? (—váry) NÉPÜJSAG Az MSZMP megyei bizottsága és a Megyei Tanács napilapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszd a Szerkesztőbizottság, ragjai Suha Andor felelős szer­kesztő. Papp János helyettes szer­kesztő. Gyurkú Géza főmunkatáns. Felelős kiadó Putnokl László, Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz utca &, Telefon 56—74. 56—78. 3Z. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky a. L «Z, Telefon 24-44. Postafiók • 23. Heves megyei Nyomda V.. Eger, F, vs: Mandula Ernő, Ege* . Tiszafüred miért nem állt hi Lőrinci és a Gjr. Spartacus ellen ? jó mérkőzés megtekintésétől